![]() |
Cytat:
Jprdl :shock: |
A jak Szot wg Was ? Dziś dał dość dobrą zmianę moim zdaniem.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Swoją drogą to zabawne: takiego Jarocha raz da na wahadło, raz na stopera (albo na odwrót). Przecież, do licha, to są pozycje wymagające całkiem odrębnej charakterystyki. Jak może trener w piłkarzu upatrywać wahadłowego-albo-stopera? |
Cytat:
ja juz nie pamietam kiedy wygladalismy tak zle na tle rywala , wynik fałszuje obraz gry , chyba cały pech z poprzedniego sezonu teraz nam wrócił jako fart , bo zasługiwalismy na 0:5 |
Cytat:
|
Cytat:
Co do Dudy - ja nie twierdzę że nic z niego nie będzie, twierdzę że trener musi go utemperować i wdrożyć w rygor taktyczny. Nie umie rozgrywać, nie umie dośrodkowywać i kiwać się - to niech tego nie robi. Aż się nauczy. Nie chcę żeby się uczył kosztem punktów - to nie CLJ. Duda może grać tylko jeśli kto inny będzie tym ofensywnym. P.S. Paradoksalnie czerwona Moltenisa okazała się błogosławieństwem. Inaczej pewnie Sobolewski brnąlby w poroniony pomysł gry trójką z tyłu do 60 minuty, aż byłoby pozamiatane. Mam nadzieję że Francuz dostanie minimum trzy mecze kary - aktualnie jest tragiczny. |
Obejrzałem sobie jeszcze raz mecz na podglądzie. To co my wyprawiamy w obronie to jest jakaś totalna katastrofa. Kogo kryli nas obrońcy przy 3 bramce PBB?
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
To samo było w tamtym sezonie za Brzęczka, że wygramy w końcu ten jeden mecz i na pewno się utrzymamy. A teraz kopiemy się po czole w 1 lidze. |
Nie to samo. Bo Brzęczek to była .... i tym swoim cipostwem zarażał innych. Teraz mamy za trenera faceta z jajami i z wiarą. Druga połowa jest dowodem czego brakowało i czego dalej brakuje, bo przez pół roku marnowaliśmy czas.
|
Cytat:
Taa, Hugi nic nie pokazywał... może przez to, że Brzęczek go przez 10 kolejek wywalał na trybuny? Jak już zaczął wchodzić, to zawsze był (przynajmniej z graczy ofensywnych) jednym z najlepszych na boisku. W zasadzie w tej drużynie wydaje mi się że tylko Izraelczyk ma taką mądrość boiskową, gdzie każde jego zagranie ma sens, a nie podaje na pałę albo do najbliższego. Pewnie też dlatego Brzęczek tak go nie znosił - bo go nie rozumiał. Ciężko określić, co się odwaliło w pierwszej połowie. Można wskazać jednego czy drugiego, ale ogólnie całościowo wyglądaliśmy jak banda juniorów. Tym bardziej szokujące, że po stracie jednego zawodnika strzeliliśmy 3 bramki. Najmniej szokujące w całym meczu jest to, że znów straciliśmy przewagę. Który to już raz w tej rundzie? ósmy? No i na deser Żyro dostał piłkę meczową tylko po to, żeby czekać na nią pół dnia i obrońca (ostatni!) mógł go wyprzedzić. |
najwieksza zaslugą hugiego to było że nie zaspał jak obrońca gości odstawił klasycznego sadloka
|
Cytat:
|
https://i.imgur.com/agmhunn.png
To ustawienie... 4 piłkarzy PBB przed bramką, żaden nie jest kryty przez 4 Wiślaków, którzy czekają 5 metrów przed Brodą jak na zbawienie. Dopóki nie zrozumiemy, że tutaj nikt nam magicznie piłki nie odda, tylko trzeba o nią walczyć w bezpośrednim starciu, dopóty będziemy takie bramki nagminnie tracić. Brzęczek nie potrafił tego ogarnąć, zobaczymy, czy Sobol kiedyś zdoła... |
Tak właśnie wygląda obrona po pół roku z Brzęczkiem. Teraz trzeba ich tego debilizmu oduczyć, a to zawsze jest trudniejsze...
|
Cytat:
Co do meczu.. za dużo się mówi o emocjach, za mało o grze, choć Sobol słusznie wspomniał na pomeczowej konferencji że remisami daleko nie zajedziemy. Jak się nie ogarniemy w ostatnich 3 meczach (7-9 pkt) to nawet baraże na wiosnę to będzie mission impossible. |
Na ostatnie 3 mecze realnym celem powinno być 5 punktów, to pozwoli nam na bycie w zasięgu barażów. W zimie trzeba myśleć o 2 dobrych obrońcach, i pomocnikach, którzy poukładali by grę w obronie i na wiosnę może coś z tego będzie.
Ale bardziej skłaniam się ku temu że jednak od,uszły rok zostaniemy w 1 lidze, nie zasługujemy teraz na ekstraklasę z taką gra, trzeba duzo rzeczy poukladac |
Myśleć o 2 dobrych obrońcach, pomocnikach itp itd... za co?
Póki co to mamy zarżnięty budżet, sporo graczy przepłaconych z kominami płacowymi. Więc kupowanie kogokolwiek w zimie, przy braku awansu ( a jest to jak najbardziej jedna z możliwości i trzeba się z tym pogodzić po prostu), skończy się gorzej niż parcie na LM za Cupiała. Tylko nie w LM, a zaraz w 1 czy 2 lidze. Trzeba robić swoje, starać się i bić o baraże - ale na pewno nie zarzynać w zimie jeszcze bardziej klubu. W przerwie zimowej do TOP3 będziemy mieć pewnie +10pkt straty - ważne, żeby nam baraże nie odjechały za mocno. |
Cytat:
|
Drozd to człowiek który szuka prostych rozwiązań
JB był chujowy , więc go zmieniamy i już jest niechujowo ergo - dobrze to zbytnie uproszczenie |
Cytat:
|
Cytat:
I nie mówię, że jak nie ma Brzęczka to już jest dobrze. Dobre jest to że jest lepiej z perspektywą będzie jeszcze lepiej. Ile mamy straty do pierwszego miejsca ? 10 punktów? To jest nic. Zwłaszcza w tej buraczanej lidze. ps. Na konferencji już się jakiś dziennikarzyna martwił o Biegańskiego, czy mu się trener tłumaczył z decyzji. Banda opłacanych klakierow... |
|
Uważam, że pomimo naszej gry i sytuacji w tabeli, możemy spokojnie awansować do eklapy z baraży. Oczywiście pod warunkiem utrzymania i jednoczesnego wzmocnienia obecnego składu... Zaprzestania prowadzenia awanturniczej polityki transferowej... Tylko jak już wymiana 2-3 najsłabszych elementów na mocniejsze... nasza obecna ławka rezerwowych budzi strach... Ciężko w takich okolicznościach walczyć zwycięstwo... Ten mecz pokaał, że wreszcie potrafiliśmy sie zerwać do walki w drugiej połowie... ale i tak zaliczyliśmy setny remis...
Wiadomo, że to rodzi dodatkowe koszty... ale chyba lepiej sprzedać klub walczący o eklapę lub po awansie do niej.. niż walczący o utrzymanie w I lidze... Czy ktoś wie, kiedy można liczyć na powrót wiecznie kontuzjowanych? |
czarny i inteligencja nie idą razem w parze i to od zawsze Guerrier teraz Colley a swego czasu Chavez i jego sławetne sanki
|
no ale miał racje Brzęczek , że to bardzo zle jak sie gra z przewaga 1 zawodnika i faktycznie po kartce dla Valara Morgulisa nasz gra zaczęła wyglądać :)
|
Brzęczek widział problem i jak graliśmy w przewadze i w osłabieniu i po 11. On wszędzie widział tylko problemy i trudności. Pół roku z takim melepetą to poważne obciążenie dla każdego piłkarza...
|
Ale ten Rodado jest beznadziejny! Na tle Bilinskiego wyglądał jak napastnik z 3 ligi.
Idę o zakład, że oldboy Brożek szybciej biega od niego. |
Nie ma co wieszać psów na Rodado, ale też uważam, że kolejny mecz powinien rozpocząć na ławce, a na szpicy Cisse lub Żyro (w zależności który obecnie w lepszej formie. Biorąc pod uwagę to, że Żyro w ostatniej akcji meczu zbierał się do piłki jak emeryt, to stawiał bym na Cisse). Może to, że Rodado ciągle ma pierwszy plac, niezależnie ile okazji zmarnuje, źle na niego wpływa, bo nie czuje żadnej rywalizacji.
|
Cytat:
Ustawienie 3-5-2 / 3-6-1 którym gramy okazuje się całkiem dobre... Pod warunkiem zestawiania na szpicy Cisse, który stojąc na kole przy długim i szybkim wybiciu obrońców w boczne sektory jest w stanie urwać się obrońcom i pociągnąć akcję w ofensywie. Mimo wszystko na najbliższy mecz wyjdziemy w ustawieniu z 4 obrońcami, bo nawet jeżeli przestawimy na środek Jarocha i Szot wyląduje na prawym wahadle to granie po drugiej stronie Wachowiakiem wiąże się z zabawą zapałkami przy benzynie. |
Mecz oglądałem niestety kątem oka, ale w pierwszej połowie dramatycznie wyglądał nasz środek pola. Człapiący oldboy Basha, którego prędkość maksymalna oscyluje w granicach 20 km/h i beztalencie Balta, który jest chyba najgorszym pomocnikiem w tej lidze - to był obraz nędzy i rozpaczy. To cud, że straciliśmy tylko 1 bramkę w pierwszej połowie.
Co do Moltenisa - kretyński faul i moim zdaniem dostanie ze 4 mecze zawieszenia, co mu się należy jak psu buda. |
|
Cytat:
Tak się kończą eksperymenty taktyczne robione na żywioł - Boris nie radzi sobie jako drugi stoper, a co dopiero w trójce która wymaga większego zaangażowania i dyscypliny taktycznej. To nie pierwszy jego rozpaczliwy faul, sporo rzutów pod naszym polem karnym zrobił w poprzednich meczach ostrymi wejściami. Przeraża przekonanie Sobolewskiego że wystarczą dwa treningi i już możemy żonglować taktyką. Nie wiem czy dotarło do niego jak bardzo zepsuł pierwszą połowę, bo z wypowiedzi pomeczowej wynika że wcale. |
Że ta noga nie pstryknęła jak zapałka, to chyba jakiś cud.
Po Borisie ciężko oczekiwać profesury w obronie, wszak przyszedł do nas z III(??) ligi. Gra ostro, podobnie jak Balta, bo agresją musi nadrabiać swoje braki w wyszkoleniu. |
Cytat:
gol na 0:1 zabawa Goku z naszymi piłkarzami osmieszenie Bashy , cudowne podanie prostopadle pomiedzy stojącymi jak słupki treningowe Moltenisem i Łasickim i Bilinski wykancza jak profesor całość umożliwiona dzięki Colleyowi który chyba na treningach nie ćwiczy trzymania linii spalonego , gol wypracowany i zasłużony gol na 1:1 karny wyciagniety z dupy gol na 2:1 gol totalnie z dupy prezent od obroncy w stylu sadloka u nas w zeszlych sezonach gol na 2:2 piękna koronkowa akcja i fantystyczne wykończenie Goku , które Szota tak zachwyciło że postanowił podbiec do samego Goku żeby zobaczyć z bliska , ale przypadkiem nie interweniować żeby mu czegoś nie popsuć w tym wykończeniu , gol wypracowany i zasłużony gol na 3:2 Rodado nie trafia z głową z najbliżeszj odległości , natomiast piłka odbija się od słupka i nabija niczego nie spodziewającego się Jarocha , odbija się od brzuch i wpada do siatki , gol z dupy (a raczej z brzucha) gol na 3:3 fantystyczny gol Krzysia Drzazgi , ładnie wypracowana wrzytko , gol zasłużony nasi stoperze jak dzieci we mgle także tego , wynik zakłamuje rzeczywistośc , limit farta chyba wyczerpany |
Cytat:
Przypominam, że w II połowie mieliśmy sytuacje z kontr, z których przynajmniej 2-3 bramki powinny były wpaść dla nas. Tak, że raczej mieliśmy spory niefart :-D |
ogladales inny mecz ?
jedyny gol który powinien paść a nie padł to samobójczy strzał jarocha , na nasze szczęście oddany w słupek |
PBB robiło koronkowe akcje, bo obrońcy zamiast kryć to się przyglądali. Tak jak na treningu między pachołkami, wtedy też piłka ładnie chodzi. Jak Sobol tego nie poprawi (czy teraz, czy w nowym roku), to niezależnie ile strzelimy, to tyle samo (lub więcej) będziemy tracić.
edit: no, czasem zamiast się przeglądać to faulowali, ponieważ byli źle ustawieni i to był jedyny sposób na przerwanie akcji. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl