![]() |
Cytat:
|
Co tak kurs na Wisłę spadł? W STS początkowo było 2,55, a teraz już 1,82. Jakieś problemy w Odrze?
|
moze buki juz wiedza o napastniku xD
|
Problem w tym, że ma farta w trzech meczach i przed każdym z nich się asekuruje i wymyśla usprawiedliwienia na zapas. Pół roku już "trenuje" i co wytrenował? Połowa składu nie pojawiła się miesiąc temu tylko uczy się Brzęczkowej filozofii od marca. Czy to widać na boisku? Jakikolwiek schemat? Jakąś myśl w grze drużyny? Coś nie bardzo.
Trener, który bazuje tylko na inwencji graczy to nie trener. Z takim trenerem wyniki się kończą kiedy fart się kończy... Jedziemy do drużyny która trzy razy przegrała. Jak im damy uwierzyć to nam wtłuką, jak im nie damy uwierzyć to wygramy. Bo mamy graczy z lepszymi umiejętnościami, trzeba je tylko chcieć i potrafić pokazać. |
Według logiki ekstraklasy to dzisiaj byśmy przegrali. Ale gramy w 1 lidze.. sam jestem ciekawy xD
|
^^^ jak wygramy wyjdzie na to ze to powazniejsza liga niz eklapa ;)
|
|
Dziś może się wynik zakręcić koło 0-5 a może i Bogusiowa 7-meczka wpadnie
|
Optymista...
|
Pewnie będzie 0-0. Odra za słaba by nam coś wbić, a my jak to my... czekamy na napastnika.
|
Który to mądrala chciał Dudę na ławkę posadzić? Dziś obok Młyńskiego najlepszy na boisku
|
ofensywa odry jest tak daremna , że Wachowiak poki co jest niczym skała nie do przejścia
najciekawsza póki co fryzura zawodnika odry nr 5 (niziołek) |
Cytat:
Aktualnie najlepszymi zawodnikami na boisku są Młyński i Wachowiak, którzy regularnie ośmieszają obronę Odry. |
A co inni zrobili ? Przynajmniej dochodzi do sytuacji.
|
"kawał dobrej pierwszoligowej piłki"
|
Znowu ufff... ale najważniejsze punkty. Pierwsza połowa fajna, druga katastrofa.
Kompromitujący występ Starzyńskiego. Dawno nie widziałem u nas tak dramatycznie słabego indywidualnie występu, a to naprawdę sztuka. |
Dobrą mamy średnią kontuzji na mecz.
Bardzo ważne 3 punkty. Chyba trzeba będzie się rozejrzeć za jakimś skrzydłowym ;) |
Duda zagrał dobrą piłkę przy samobóju.
W pierwszej połowie Odra nie istniała, po samobóju już nas tłamsiła. Mimo tego sprawiedliwe zwycięstwo. Ważne trzy punkty. |
Lidera mamy, za ch..a go nie oddamy!!!!!
Gdzie jest napastnik, zarządzie gdzie jest napastnik! |
O ku..a jaka zajebista 1 połowa, którą zremisowaliśmy 0:0.
O ku..a jaka tragiczna 2 połowa, którą wygraliśmy 1:0. Taka jest piłka. Wachowiak + Młyński najlepsi na boisku. Szkoda kontuzji Mateusza. My chyba za duże tempo wrzuciliśmy w 1 połowie i po golu po prostu spuchliśmy i stanęliśmy. Duda i Żyro - najsłabsze ich mecze w tej rundzie. LIDERA MAMY!! |
Szywacz i Starzynski to jest tragedia. Poziom okręgowki. Naprawdę brzeczek sam sobie szkodzi wypuszczając tych dwóch ananasów. Teraz dopiero hejterzy Młynskiego zobaczą skrzydła gwiazdorskie.
|
Pierwsza połowa świetna, druga przeciętna, ale brawo, właściwie wszyscy dobrze się spisali. 3 pkt i do przodu.
|
Cytat:
|
Kolejny mecz i kolejnych 2 piłkarzy schodziło z murawy z kontuzjami.. kto pracuje w sztabie medycznym Wisły, który odpowiada za przygotowanie piłkarzy? Jakaś ukryta opcja z drugiej strony Błon, czy zatrudnieni po znajomości, nie mający pojęcia o swojej robocie? Przecież my z kontuzjowanych to zaraz utworzymy zespół, który mógłby walczyć o środek tabeli Ekstraklasy.
Wracając do samego meczu, 1 połowa OK, a potem deja vu z meczu z Arką i proszenie się o klasycznego "Jopa" w końcówce meczu. Sporo szczęścia mieliśmy, po raz kolejny.. |
Cytat:
|
Dobra, nie ma co robić jaj z Hugim, bo mimo że to nie żadna gwiazda, to przecież inna galaktyka od Starzyńskiego czy Cisse...
Ciężko powiedzieć, kto grał gorzej: Odrą w pierwszej czy my w drugiej połowie. Ale 3 punkty są, mam nadzieję że w końcu gra i skuteczność przyjdą. Oby Pereira był szybko postawiony na nogi, ma bardzo dobry przegląd pola oraz jedyny sensownie bije stałe fragmenty. |
Żadnych jaj. Oczywiście widoczny był też minimalizm i fakt, że Odra przestała grać na remis (nie lubię pisać rzeczy oczywistych, ale skoro się czepiasz...). Faktem jest, że my w 1 połowie graliśmy na niesamowitej intensywności. To była nasza najlepsza połowa w tej rundzie. Niestety te chłopaki nie są w stanie grać w takim tempie przez pełne 90 minut. Chwilka zadyszki, zszedł najlepszy Młyński i potem to już była kopanina. Mamy farta, że w całym tym chaosie nam Odra gola nie wbiła na aferę, bo broniliśmy strasznie pasywnie.
Wrócę do Piotrka Starzyńskiego. Jest zakręcony jak lód świderek, ale miewa przebłyski. Przede wszystkim, gdyby nie jego presja na obrońcy nie byłoby gola - gdyby nie samobój to kończyłby tam z bramką. Oczywiście powinien wykończyć też tą patelnię na 2:0. Byli dziś gorsi na murawie. |
Łasicki złamany nos?
|
Pierwsza połowa świetna w naszym wykonaniu. Trochę więcej wyrachowania, doświadczenia i powinno być 3-0 i do domu
Szczególnie patrząc że od 15 minuty nasze akcje ofensywne napędzali Wachowiak, Młyński, Plewka, Duda, Starzyński - praktycznie sami młodzieżowcy wsparci Żiru i Balta. A że punktujemy jak punktujemy dla mnie Brzęczek wyciąga maxa To są już schematy i siła naszej defensywy. Natomiast jak w takim tempie będziemy łapać kontuzje to ciemno to widzę. Na GKS ja bym już wyszedł w 1 składzie Hugim i Fernandezem. Biegański drugiej mecze bez straconej bramki i jak dla mnie może dociągnąć do 34 ;) |
Ten mecz powinien zakonczyć sie po pierwszej polowie. Wykonanie rzutow roznych bylo na poziomie okregowki.
|
Cytat:
|
Ja to widzialem tak;
Do 0:1 dominacja, kontrola Po strzeleniu cofamy sie, minimalizm, gramy z kontry, brak sil. W przyszlosci bedzie to pachniec farfoclem i strata glupich pkt. Teraz nalezy cieszyc sie z 3 pkt, ale powinnismy grac odwazniej i stwarzac kolejne sytuacje szczegolbie wtedy kiedy przeciwnik otwiera sie i goni wynik. Oczywiscie mielismy sytuacje na 2:0, ale to Odra optycznie na nas siedziala |
Zejście Pereiry osłabiło nasz potencjał ofensywny o jakieś 40% (tak na marginesie to ktoś powinien zrobić porządek z tym przygotowaniem fizycznym, przecież to jest cyrk - co sezon szpital).
Po zejściu Pereiry jechaliśmy na duecie Wachowiak-Młyński. Momentami obrona Odry wyglądała jakby byli zgrają przedszkolaków robionych w ciula przez starszych kolegów. Niemniej jednak wszystko co w ofensywie szło przez tą dwójkę, a np. taki Starzyński całkowicie się skompromitował. Uważam, że Brzęczek zbłądził w 2. połowie - przydałoby się więcej utrzymania piłki, przeniesienia ciężaru gry do przodu, bliżej pola karnego Odry żeby tam uzyskiwać rzuty wolne, auty etc. Miałem wrażenie, że ta nasza obrona Częstochowy od 60. minuty skończy się źle. |
Oglądałem tylko drugą połowę dlatego powstrzymam się od oceny...
Ważne punkty, oby dodały pewności. Strzał Starzyńskiego wyglądał jak sabotaż i jeszcze ten uśmieszek, chłop ma widać problemy z głową. Zupełnie nie czuje presji której tak się w klubie boją, za to wszystko mu wisi... |
Takie podsumowanie indywidualne z mojego punktu widzenia.
Na plus: Młyński - Chyba najlepszy nasz skrzydłowy, dużo daje mu granie z Wachowiakiem na jednej stronie, fajnie się rozumieją. Oby tylko stłuczenie po wczorajszym meczu Łasicki - Dobitnie pokazuje, że słusznie został kapitanem i trzyma tą obronę w kupie dając dobre interwencje Mehremić - Gdyby nie 2/3 wykopy w kosmos to wczoraj równie poprawnie co Łasicki Na minus: Starzyński i Żyro - Wczoraj totalnie niewidoczni, może zagrali kilka dobrych piłek i pokazali się przy rozegraniu, ale chyba najsłabsze występy w tym sezonie Duda - Za te koszmarne rzuty rożne to powinien stać w tym narożniku na treningu i tylko wrzucać piłki w pole karne aż do wtorkowego meczu Jelić Balta - Nie wiem skąd go kvrwa wynaleźli... Ale Kuveljić z Elvisem przy nim to gwiazdorzy pełną gębą. Zwykły tępy przecinak, bez umiejętności gry piłką, rozegrania akcji czy strzału, a kartki to zbiera jak ulotki... Szywacz - Kompletne nieporozumienie jest ten chłopak. Słaby fizycznie, traci piłki nie potrafi powalczyć barkiem o pozycję... Fakt może problemem jest to, że został wystawiony drugi mecz z rzędu na szpicy, a jest defensywnym pomocnikiem? Brzęczek - Kolejny trener-pozorant po Guli i Skowronku, czyli strzelamy na 1:0 i cofamy się przed własne pole karne i bronimy wyniku co tylko prosi się o większe kłopoty... W przypadku kontuzji Młynka i Pereiry to we wtorek naszymi skrzydłami zostaną Gruszkowski i Starzyński... Odpowiadając również na pytania co z Hugim? Otóż Izraelczyk jest na wylocie, klub chce go sprzedać, ale niestety chętnych nie ma ze względu na wysoki kontrakt, a zawodnik nie został zgłoszony do rozgrywek 1.Ligi. Co za tym idzie jeżeli zdecydowali byśmy się z nim przeprosić to na wtorek nawet komisja nie zdąży go zarejestrować więc mógłby zagrać dopiero w meczu 6-tej kolejki w Tychach. |
Dużo uwag tu padło, że po zdobyciu gola cofnęliśmy się bronić wyniku.
A sądzę, ze to raczej Odra przestała liczyć na kontrę i zastosowała wysoki pressing, co jak pamiętamy z E-klapy, wprowadza w nasze szeregi panikę. Efektem posrane gacie i cofka bronienia wyniku. Tak, ze to wycofanie to wg mnie efekt wtórny postawy Odry, a nie zaplanowana taktyka. No i powiedziałbym za klasykiem: jesteśmy w dupie i sie tu urządzamy. Mnie sie zaczyna podobać, ze wreszcie w łykend nie mam zje...nego humoru kolejną porażką. A poziom gry , póki co, prezentujemy podobny jak w E-klapie. Jedyny mankament, to że jak dalej będa wygrywać, to awansujemy i w przyszłym sezonie znowu łykendy zrypane porażkami. :D |
Gra zespołu jest coraz lepsza, ale to nie jest skład, który może spokojnie uzyskać awans. Obecny dorobek punktowy może tu być mylący. Trzeba pamiętać, że w kadrze jest sporo kontuzjogennych piłkarzy, którzy będą się w trakcie sezonu wykruszać, a i jakościowo nie mamy żadnych wybijających się zawodników poza Pereirą. Dlatego nowy napastnik i wzmocnienia na skrzydła oraz do roli ofensywnego pomocnika są potrzebne, choć osobiście jestem mile zaskoczony tym, co dotychczas pokazuje Duda.
Ten chłopak naprawdę ma talent i ciekawą technikę użytkową mimo młodego wieku. Poza tym, chce mu się, zawsze jest najbardziej aktywny w drugiej linii, wyraźnie najwięcej biega, stara się. To miła odmiana szczególnie po ostatnim fatalnym sezonie, gdy chęci i zaangażowania w całej drużynie cholernie brakowało. Miłą niespodzianką jest także Wachowiak: zrobił postępy w ostatnich miesiącach, poprawił ustawianie i reakcję w obronie, jest przydatny również w ofensywie. Ciekawe czy to również zasługa tego, że nie pracował w ostatnim sezonie z Brzęczkiem?:-D Na drugim biegunie Starzyński, który widać dobitnie, że od czasów Hyballi nie zrobił najmniejszych postępów. Stanął w miejscu, kompletnie zmarnował 2 lata. Jeśli tak dalej będzie, to nic z niego nie będzie. Marzę o powrocie Wisły do ekstraklasy już po tym sezonie. Dlatego czekam na dalsze wzmocnienia składu. Obecny nie góruje na tyle mocno nad resztą ligi, by być pewnym awansu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeśli narzekamy po wygranym meczu to co się zacznie jak przegramy :>
To raczej normalny przebieg spotkania. Drużyny przeciwko nam beda grali jak Odra w 1 połowie, czyli murowanie i przeszkadzanie licząc na kontry. Tak grała Sandecja, Resovia i również Arka do momentu straty zawodnika. Nikt się z nami nie nastawi na otwartą grę widząc Młyńskiego, Dudę, Żyre i Pereire którzy w pojedynkę mogą minąć 1 czy 2 zawodnikow. I ciągle będzie ludzi dziwić że nagle nasi przeciwnicy zaczynają grać odważnie po stracie bramki. Po prostu tak jest skonstruowana piłka. W 1 lidze nikt nie potrafi grać ataku pozycyjnego i tego nie robi jak nie jest zmuszony przez przebieg spotkania. Mamy zbyt młody i zbyt niedoświadczony skład by sobie radzić z przeciwnikiem w każdej fazie meczu. Pocieszenie że środek obrony + defensywnego pomocnika mamy już z jakimś doświadczeniem bo mimo naporow rywali nie odpuszczamy. I tak będą spotkania gry po prowadzeniu stracimy bramkę, ale i także gdy strzelimy na 2-0. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:40. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl