![]() |
Powiem tak.
Też mnie wkurzał nasz stojanow po drugiej czerwonej i kunktatorska gra. Powinniśmy strzelić drugą bramkę i zamknąć mecz, żeby żadnemu śledziowi przez myśl nie przeszło, że tu coś można jeszcze ugrać. Z drugiej strony, przed startem sezonu 7 punktów w 3 pierwszych meczach brałbym w ciemno. Dalej twierdzę, że z Jarochem na prawej obronie może i ją defensywnie zaryglujemy, ale nie ma prawa ona dobrze funkcjonować w ofensywie. On w przeciwieństwie do Wachowiaka nie wie (albo się boi?) jak grać do przodu. |
Chłopie otwórz oczy byle wrzutka na afere w 97 minucie i mogło być 1:1. My się rozpaczliwie broniliśmy grając 11/9.
Cytat:
|
Oceny zawodników po meczu:
- Najgorszy piłkarz - Balta - Najlepszy piłkarz - nie ma takiego - Pozoranci - cała reszta |
Cytat:
|
minimaliści, szkoda klawiatury na nich..
złapać 4 żółte karty grając 11na9.. szkoda, że nie wpadł jakiś farfocel to byłaby kompromitacja stulecia |
Jak gra orkiestra zależy od dyrygenta, jeżeli po tej kompromitacji ktoś jeszcze liczy że z Brzęczkiem na ławce zaczniemy być lepsi to musi mieć problemy ze wzrokiem albo głową...
|
Cytat:
|
Cytat:
Balta - takiego piłkarza potrzebujemy w 1 lidze. Do przodu nie wiem czy jedną piłkę zagrał, ale zdominował środek, wykartkował Arkę - tak się tu gra. Poza tym - Collej mocno nierówny, sporo uratował, sporo smrodu pod własną bramką zrobił. W sumie na plus, ale na pewno nie jest to taki wymiatacz jakiego widzi w nim wielu kibiców. Przydałoby się jeszcze ze dwóch ofensywnych piłkarzy. Cieszy ból dupy kryptopejsów na forum :lol: |
Cieszą 3 punkty i tylko tyle...
Cieszy fakt zwycięstwa ale można napisać, że Wisełka w tym meczu miała więcej szczęścia niż rozumu. Przy 11 na 10 Arka miała swoje 100% sytuacje i gdyby nie międzyinnymi wybicie Colley'a z linii bramkowej to różnie to mogłoby być... Tak jak wyrażał stadion, komentatorzy meczu raził minimalizm w grze Wisły, nieporadność w rozgrywaniu i ustawianiu się w środkowej strefie. Można pisać, że skład się dopiero zgrywa, ale praktycznie wszystkie zespoły mniej lub bardziej przebudowują swoje składy co okienko czy sezon. Znaczenie ma fakt czy dyrygent, czyli trener potrafi dotrzeć do swoich zawodników i wydobyć z nich to co najlepsze czy nie. Dla mnie ten sezon też będzie taką trochę weryfikacją Brzęczka czy udowodni swoją wartość jako trener i czy będzie potrafił zbudować skuteczną, dobrą drużynę, mentalnie mocną, wiedzącą czego chce, bo sorry ale dobre pół roku w Płocku kiedy to zaraz potem dostał nominację na selekcjonera takim potwierdzeniem nie było. I to też jest nauczka dla prezesów PZPN na przyszłość że nominację na selekcjonera powinien dostawać tylko ktoś kto udowodnił już swoją wartość chociaż w Ekstraklasie przez parę ładnych sezonów a nie sezonowiec, który zaistniał przez ostatnie pół roku. O kimś kto zasługuje na stanowisko selekcjonera to za chwilę będzie tak można powiedzieć np: o Papszunie.
Wracając do meczu. Taki mecz jak z Arką laurki i chluby Brzęczkowi i drużynie nie przynosi i piszę to tylko jako przestrogę przed zbliżającymi się meczami bo albo mamy nastawienie by w tym sezonie o coś grać (w domyśle o awans) albo mamy nastawienie by być średniakiem I ligowym. Ale takie coś w dłuższej perspektywie nie będzie polepszało finansów i sytuacji klubu a może generować kolejne problemy. |
Cytat:
|
Cytat:
Przecież on notował same straty, podawał niecelnie, nie potrafił doskoczyć do rywala w środku, niewiele brakowało a sam dostałby drugą żółtą. Balta - to w jednym z języków bałkańskich "kałuża". Teraz wiecie, gdzie powinien grać? |
Pewnie że jest, bo jest rozsądny i inteligentny :rotfl: A tacy przymykają oczka i zasłaniają uszka...
|
Cytat:
|
Cieszmy się, bo ten fart długo nie potrwa.
Cytat:
Basha już się połamał? |
Też jestem lekko zażenowany stojanowem i zachowawczą grą, ALE ... wygraliśmy mecz z bezpośrednim rywalem do awansu.
Sandecja to drwale i rzeźnicy, resovia to rzeźnicy i kelnerzy, ale arka troche jakości ma, ma też drwala z eklapy Rymaniaka, całkiem dobrego Gola, tego muslima co czerwo dostał i Marcinjaka... To nie są kaleki jak na 1 ligę, tak więc szanuję za całokształt czyli zwycięstwo... Wydaje mi się, ze po tych 2-3 kontrach bardzo groźnych, gdzie śledzie prawie bramke zdobyły nasi nabrali respektu i dlatego tak grali, co nie zmienia faktu, że przy przewadze 2 zawodników powinniśmy włożyć tą drugą bramkę i nie miec nerwówki w końcówce. Sytuacje były dopiero po gwizdach... Też nie oczekujemy, że z Szywaczem, Sobolem i Gruszkowskim na prawej pomocy będziemy grac niewiadomo co. Do momentu pierwszego czerwa arka raz wyszła z groźną akcją... do tego czasu to my graliśmy agresywnie i dominowaliśmy. Po tym meczu wiemy, że: Pereira to nie kelner, Duda to bardzo duży talent ze swobodą (jak ma miejsce) i ciągiem na bramkę. Balta pare akcji przeciął, ale też pare razy nieudacznie podał. Basha z 2-3 razy podał z taką siłą jakby strzelał dlatego naszym odskakiwała piłka na 2 metry. Colley to nie jest ostoja spokoju i opanowania jak Frydrych. KONIECZNIE musimy ściągnąć jakiegos pomocnika na środek typu Savic, który w 1 lidze wydaje mi się, że byłby gwiazdą i z takim zawodnikiem mielibyśmy 2-3 bramki więcej w tych 3 meczach. Wachowiak w 85 lub 90 fatalnie się ustawił i poszła tam piłka na jego strone i dośrodkowanie... Widac chęć i walkę u niego, ale niestety nie jest to gracz na awans. NAPASTNIK, LEWA OBRONA i koniecznie środek pomocy kreatywny lub nawet ósemka ... Szczerze zmieniłbym Balte w przerwie na Fazlagica :D |
Zwycięstwo oczywiście cieszy, ale Brzęczek kolejny raz potwierdza, że jest parodią trenera.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ciesz się bo gdyby Colley dziś nie stał w tym miejscu na linii bramkowej to byłoby 0 punktów i płacz |
Cytat:
|
Cytat:
|
Była taka sytuacja w 1 połowie, z rożnego chyba, że Rymaniak (??) trzymał Balte czy Colleya?? Zaraz po tym jak padli na ziemię do piłki dopadł Łasicki i walnął w trybuny ... Balta protestował... Nie było tam karnego??
|
Nie wiem kto narzeka na Wachowiaka. Z trybun wyglądał na najlepszego w ofensywie w pierwszej połowie.
Niestety w drugiej połowie grali piłkę plażową. Balta out. W środku dramat - brak podania, straty. Graliśmy dobrze jakieś 15-20 minut. |
Czy brzeczek nie widział co w drugiej połowie przy graniu 11 na 9 wyprawiał Wachowiak z Mlynskim? U nas skrzydła nie istnieją a dzisiaj lewa strona to była komedia..
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Dobrze, że przeciwnicy słabsi niż w Ekstraklasie, bo tu się udaje wygrywać, ale styl i jakość gry do natychmiastowej poprawy, bo w drugim meczu więcej szczęścia niż rzeczywistej gry.
Jak przez ponad dwa lata nie było widać skutków pracusia Dawidka (to porównanie przejdzie do historii), to przez kilka miesięcy nie widać żadnych pozytywów u wujaszka Jureczka. Tak samo jak nie wiadomo po co był Dawid, to nie wiadomo po co jest Jurek. Chyba, aby się śmiano z Wisły. Dla tzw. beki. W reprezentacji Jurek miał Roberta, to jeszcze jako tako wyglądało, tu nie ma nikogo takiego Lokalny Robert od roku ma kontuzję, a za niedługo Mistrzostwa Świata. Jakub, za niecałe cztery miesiące zaczyna się Mundial. Do gry! Na boisko! |
Nie wiem jak można grać w 11 na 9 i do końca meczu drżeć o wynik. To był jeden z najbardziej żenujących występów tej ekipy w ostatnich czasach (a jest tej żenady do porównania mnóstwo niestety). Kompromitacja. Oglądałem niestety w telewizji, ale nawet w niej było widać, że Brzęczek wychodzi z siebie. Pytanie czego on ich na treningach uczy?
|
czyli co? wygraliśmy z jednym z głównych rywali do awansu i teraz zagra terminarz?
|
Każdy kto jest zadowolony ze stylu wygranej w tym meczu to człowiek z defektem mózgu.
Dramat! 11 na 9 i trzeba drżeć o wynik do ostatniej minuty ... a trybuny zadowolone ... dramat. |
No, nie, trybuny nie były zadowolone
|
Cytat:
także chyba były zadowolone ... |
Cytat:
|
Colley wybijając z linii bramkowej zadośćuczynił za wcześniejszy błąd, gdy głową nie trafił w miarę prostą piłkę.
Nie byłoby tego smrodu pod bramką, gdyby się łbem nie machnął. Miał też jedno tragiczne podanie do przeciwnika, ale poza tym wiele razy ratował nam tyłek. To jest właśnie taki typ, który jest widoczny, ciągle pod grą, pod prądem, zawsze jest tam gdzie trzeba być, aby zażegnać niebezpieczeństwo, silny, w miarę szybki jak na swoje wymiary, technicznie bardzo dobry, świetnie się ustawia i dominuje w powietrzu (nie mylić ze świetną grą głową, bo głową gra jedynie przyzwoicie). Ma jeden mankament, coś nie tak z głową. Pewnie dlatego go odpalili z Chelsea. Problemy z koncentracją, tendencje do nonszalancji, Pawełkowatość jak zwał tak zwał. Jakby nie te elementy to on by do nas nigdy nie przyszedł taka prawda. Pewnie by grał teraz w Premiership, a jak nie to gdzieś w Belgii, Turcji czy Holandii wszystko od deski do deski. Chłopak jest młody, cała nadzieja w tym, że z wiekiem wyeliminuje ten mankament, bo to jest do zrobienia. W przeciwieństwie do innych cech, których poprawa wymaga dużo więcej pracy. Tych dobrych cech Colley ma w nadmiarze musi jedynie wzorem Zielińskiego mu coś w głowie przeskoczyć. Nadmienię też, że obecnie Joseph ciągle boryka się z kontuzjami, więc ciężko wymagać świetnego czucia piłki. Niestety teraz znowu się rozleciał. Wracając do meczu. Płaczki - co by było, gdybyśmy spłynęli 0:2? Naprawdę, wygraliśmy mecz z jednym z większych rywali do awansu. Z drużyną, której nie potrafiliśmy ograć od X meczy mając zespół ekstraklasowy z conajmniej dwukrotnie większym budżetem. Arka z nami prawie niczego nie pokazała. Nie była w niczym lepsza. A to, że nas faulowali na każdym kroku i kosili równo z trawą to ich problem. To, że ich piłkarze lubią boiskowe bójki i grają w siatkówkę w polu karnym to też ich problem. Ja rozumiem, że wrażenia estetyczne były fuj, szczególnie po 2 czerwonej, ale wynik się zgadza. Graliśmy wtedy za wolno, ale przy odrobinie szczęścia mógł paść drugi gol po strzale Dudy. Pewnie wtedy optyka by się zmieniła na 'pewne zwycięstwo'. To jest oczywiście młody zespół, drużyna bezpośrednio po spierdzieleniu się z ligi. Chimeryczna gra to jest to czego po tym zespole oczekuję, a jak na razie jesteśmy dość konsekwentni. Przeciwnik tworzy mało okazji pod naszą bramką, z reguły po farfoclowatych rykoszetach czy jakichś dziwnych kiksach i zdarzeniach. Nie widziałem w tym sezonie żadnej akcji drużyny przeciwnej, która by nas 'rozpykała' w defensywie, widać, że trener postawił na taktykę - z tyłu na zero, a z przodu zawsze coś wpadnie. Nie jestem fanem takiej gry. Nie podoba mi się ona. Momentami oczy krwawią, mało jest momentów, gdy dłonie same składają się do oklasków. Sam mówiłem, że z tą taktyką to możemy powalczyć conajwyżej o baraże, a jak na razie jesteśmy wiceliderem, więc na tą chwilę nie można odmówić Brzęczkowi skuteczności w poczynaniach boiskowych w 1 lidze. Punktujmy tak dalej, a awans będzie formalnością, a ja będę szczęśliwy. A na ból oczu znajdą się pewnie jakieś krople w domowej apteczce. Gorzej, że wcale nie czuję pewności, że nadal będziemy tak punktować. Możliwy jest każdy scenariusz w tym sezonie. W jednym Brzęczek ma rację. Czas działa na naszą korzyść. Taka prawda. |
Czy są jeszcze osoby które uważają brzeczyszczykiewicza za trenera?? Bo wydaje mi się ze największą ciepłą kluchą w poprzednim sezonie i teraz to był i jest brzeczyszczykiewicz. Przecież to jest taka pisda, a najgorsze ze ta swoją pisdowatoscią zaraza zawodników.
|
Ciekawe czy hugi jeszcze zagra. Zgłosiliśmy typa do rozgrywek przed meczem z resovia, a znowu go nie ma w kadrze. Jakieś tam umiejętności ma, na pierwszą ligę mógłby się przydać no i trochę mu płacimy.
|
Cytat:
Cytat:
Trochę czarno to widzę. |
Ja nie jestem w stanie powiedzieć, czy nasi piłkarze ofensywni są tak fatalni, że nie potrafią rozegrać jednej szybkiej akcji (poza Dudą, ale on sobie sam tę akcję stworzył) w 11 na 9, czy oni na treningach tylko biegają dookoła boiska i grają w dziada.
To jeden z tych meczów, gdy nie możesz być do końca zadowolony z wygranej, bo oczy krwawią. |
Cytat:
Niestety od trzech lat czas działa na naszą niekorzyść im ktoś gra u nas dłużej tym gra słabiej a z Brzęczkiem na ławce proces raczej przyspieszy... Cytat:
|
Oni w 9 stanęli na swojej połowie jakby bronili wyniku, My z uporem maniaka parliśmy na przód zamiast ich wciągać i odsłaniać luki.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl