![]() |
Cytat:
Nie zgodzę się, trzeba pamiętać że za Obidzińskim stał Leśniodorski, który bardziej ogarnia tę zabawę niż nasi obecni władcy. |
Cytat:
|
Dlaczego? Bo odpadliśmy z Apoelem. Potem już tylko równa pochyła i jechanie na oparach. Opary w zasadzie skończyły się pod koniec 2018, ale jakimś cudem udało się wlać kilka litrów benzyny.
Myślę, że wciąż za dużo kibiców żyje czasami Cupiałowymi. Pomyślcie, że to, dajmy na to Górnik Łęczna ma 40 milionów długu w 2018. Czy oczekiwalibyście po nim, że się podniesie i będzie grać w Ekstraklasie? To super, że sekcję piłki nożnej udało się na Wiśle uratować, ale z długami i bez solidnych fundamentów czego można było oczekiwać? Chyba cudu. Sami wiecie, jak wyglądało zarządzanie za Cupiała, ale że przynajmniej była kasa na zawodników, to grali. Jasne, mógłby nami zarządzać lepszy prezes, być na stanowisku lepszy dyrektor sportowy, ale to wciąż nie byłaby żadna gwarancja sukcesu. |
Czy takie kluby jak: Radomiak, Górnik Łęczna, Jagiellonia, Petrochemia Płock, Śląsk, Warta, Piast, Stal, Termalika, czy Zagłębie Lubin dysponują większymi pieniędzmi od Wisły Kraków? Wątpię.. czy większość z tych klubów płaci swoim piłkarzom więcej niż Wisła? Też wątpię..
I to jest właśnie cały problem.. finansowo jest OK, na tle połowy ligi wyglądamy bardzo dobrze, z innymi jesteśmy prawie na równi, natomiast sportowo nic nie trybi. Podsumowując: Wisła przy takim zapleczu kibicowskim, przy takiej ilości sponsorów, przy takich zarobkach z dnia meczowego (Wisła po jednym meczu potrafi zarobić więcej niż część klubów ekstraklasy w po 4 meczach), przy takich zarobkach ze sklepu klubowego (inne kluby w miesiąc nie sprzedadzą takiej ilości towaru ile Wisła sprzedaje w 2 dni), przy wyprzedaniu wszystkich skyboxów, przy takim wsparciu Socios Wisła, nie ma prawa spaść z Ekstraklasy. A jednak są problemy.. |
Nie mogę już czytać tego powtarzania o długach
Ok mogą powodować że nie mamy drużyny na 4-5 miejsce Ale nie kvrwa że w 5 meczach strzelamy 2 gole, z czego jednego który nie powinien zostać uznany a drugiego z 3 ligowcem Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla nasze sytuacji sportowej Budżet płacowy mamy na pierwszą połowę tabeli Natomiast mam wrażenie że nikt tu nie wyciąga wniosków, brakuje nam siły, agresji ,charakteru i polskości w szatni to ściągamy kolejnego Serba w osobie Poletanovica który jest kolejną wersja Kulevica i Fazlagica Brakowało napastnika bo byli sami defensywni to ściągnięto Ondraska, najbardziej defensywnego z nich wszystkich Podwójny cyrk z FBF to jest kompromitacja zarzadzajacych Coś u góry nie działa, skoro nie sprawdza się 5 trenerów a ci sami piłkarze co u nas kopia się po czole w innych drużynach potrafią być czołowymi zawodnikami (Abramowicz, Janicki, Mak!) |
Cytat:
|
Glownym problmem jest jakosc transferow. Skutecznosc jest niska.
Kuriozalne to kupowanie/pozyczanie napastnikow. Ostatni napastnik to byl Turgaman. Uratowal nam lige. Ale oprocz slabych byly dwa wyjatkowe: Fatos Beqiraj i Zan Medved. To juz szczyt takich nieudacznikow sciagnac. Trenerzy tez podobnie. Z tym ze Hyballa wywalil poza skale antytrenera. Pozostaje miec mala nadzieje ze nowy Elvis bedzie chociaz taki jak turgaman i uratujemy lige. Inaczje z Klimentem i Skwavka do I ligi. |
Wiele razy pisałem, że nasza sytuacja do złudzenia przypomina mi to co działo się z Widzewem 20 lat temu. Dokładnie ten sam proces. Najpierw lata sukcesów , ale z przepłacanymi piłkarzami. Potem wzrost długów, ale jakoś trzymali się czołówce dzięki niezłemu potencjałowi zgromadzonych wcześniej piłkarzy. Z czasem ci zaczęli odchodzić na psi grosz (Citko, Siadaczka, Łapiński, Szymkowiak, Wichniarek ect), a zastępowano ich coraz słabszymi. Z rundy na rundę popadali w przeciętność. W końcowej fazie co okienko transferowe wymieniali niemal cała drużynę, ściągając głównie słabych obcokrajowców.
Brzmi znajomo? Jeżeli jakimś cudem się utrzymamy (w co nie wierzę), to polecimy za rok. Po prostu nie da się tak funkcjonować na dłuższą metę. Nie da się być słabą drużyną i w końcu nie spaść z ligi. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Na wstępie chciałbym zwrócić uwagę, że nie żyjemy na garnuszku miasta zaś obecni właściciele uratowali nas przed upadkiem i wyprowadzają na finansową prostą. I to jakby na tyle pozytywów ale jakby nie spojrzeć najważniejszy pozytyw;)
Dla mnie pion sportowy to jakaś totalna amatorka i kpina z ludzi. Za obecną sytuację powinna polecieć głowa prezesa i dyrektora sportowego (którego bujanie w obłokach mam nadzieje, że jest dalej w sieci). Dyrektor sportowy tłumaczył, że nie stać nas na Polaków bo są za drodzy, a jednocześnie sprowadził kontener przepłaconego szrotu. Według mnie zaczeliśmy rozwijać się wstecznie, a jak w ramach procesu, po odejściu Obodzińkiego... Miał chłop wiedzę, podejście biznesowe i trzymał ręke na pulsie... Wyleciał za to, że nie załatwił sprawy Buksy, ale nie zrobił tego też nasz prezes Błaszczykowski... Faktem jest, że załatwił sprawę stadionu oraz sponsora Orlen. Ale ogólnie jakoś to z nim utożsamiam upadek sportowy choć może błędnie. Obecny skład to jest skandal. przepłacani nic nie grający obcokrajowcy, wymieszani z młodymi polakami, którzy grają jeszcze gorzej... Kolejna kompromitacją w Pucharze Polski po Błękitnich Stargard (II liga) KSZO Ostrowiec (III liga) i teraz Olimpia Grudziądz (III liga). Uważam, że za ten ostatni mecz piłkarze powinni zostać ukarani finansowo... a Skvarka, Kliment i Młyński odesłani dodatkowo do rezerw, a że ich nie mamy tym lepiej... |
Kolejny kamyczek do ogródka, czyli - po raz ostatni NAPASTNIK Wisły strzelił gola 29 sierpnia 2021 roku. 6 miesięcy temu.
|
Cytat:
|
Niezależnie, czy spadniemy czy się utrzymamy, mam nadzieję że rządzący mają nauczkę, że ilość < jakość. Co nam po 30 piłkarzach (prawie trzy jedenastki...) skoro dalej nie mamy napastnika czy prawoskrzydłowego? Czy jakbyśmy dobili do 40 to udało by się takich znaleźć? Chyba każdy wie, czy lepiej mieć 18 dobrych graczy, czy 30 słabych, a finansowo to wychodzi podobnie...
|
Zacna masakracja Wisły w wykonaniu Bartka i Grześka, polecam:
https://www.soundcloud.com/podcast-t...aj-wislaku-175 |
a ja czekam na jakieś potwierdzenie tego uratowania finansów wisły , inne niż np wywiad z czlonkiem trio ktory mowi ze zostaly uratowane
|
Cytat:
Ten przepis sprawia że na pewno nie upadniemy. Skrzynie się paru chłopaków z Garbarnii, byłych wychowanków Wisły którzy całkiem nieźle się prezentują. Gorzej pewnie z umową Orlenu. Reszta sponsorów pewnie zostanie. |
Jesteś pewny tego przepisu? Bo to faktycznie pozwala klubowi nie upaść
A czy to działa tylko w jedną stronę? Tzn. czy sam.spadek nie jest przesłanką do rozwiązania umowy przez piłkarza? Co do Garbarni- tam mamy dwóch fajnych naszych młodych na wypozeczniu:) |
Przyczyna aktualnej sytuacji jest prosta.
BRAK OCZEKIWAŃ WYNIKU ZE STRONY WŁADZ KLUBU. Po przejęciu klubu przez TRIOw czyjejś głowie zrodził się idiotyczny pomysł żeby przestać kłaść nacisk na wyniki. Pewnie ze względu na fakt że podchodząc w ten sposób nie trzeba będzie się tłumaczyć z miejsca Wisły w ogonie tabeli. Nie ma sie co tłumaczyć skoro takie jest założenie "spłacamy długi o miejsca powyżej 10 będziemy walczyć za X lat" To był pierwszy krok do aktualnej sytuacji. Zaczął się nowy sezon już na dobre pod rządami Trio początkowo w miarę, ale odejście Sobola zabrało resztki motywacji i zaczęła się seria 10 wtop z rzędu. Ostatnie miejsce, zaczeła się panika. Odszedł Stolar przyszedł Skowronek ale sytuację zmieniło sprowadzenie trzech chłopów którzy nie wiedzieli ze w Wiśle grać to będziemy za X lat. I uratowali nam lige. Ile zdobyliśmy punktów po decydującym o utrzymaniu meczu w Zabrzu? Czy ktos z tego robił problem w klubie? A gdzie tam, Skowronek dostał nowa umowę... Zaczął sie kolejny sezon w.......em z KSZO, czy ktoś z tego robił problem? W lidze 0:3 z Płockiem u siebie, pełen spokój. Na 3 mecze do końca rundy punkt nad strefa spadkowa, a przed drużyną wyjazdowe derby, Legia i Lech. Cudowny moment na zmianę trenera. Pytanie przed derbami było ile nam wtłuką. A tu nagle w trzy dni nastąpiła diametralna zmiana w postawie drużyny. Pejsy nie zrobiły sztycha, zremisowali dzięki frajerstwu Forbesa i ślepocie sędziego. Legia przegrywała do 82 minuty 1:0,a powinna 3:0, a Lech dostał na koniec rundy w pałę u siebie. Cud. Zaczęło się szaleństwo koszulki gagenpressing opowieści o katorżniczej pracy w okresie przygotowawczym. Wszyscy byli ciekawi co będzie na wiosnę. Do pewnego momentu było bardzo dobrze. Średnio 1,6 punktu na mecz, od tego momentu 0,2 punktu na mecz. Bardzo znamienne. Od tego czasu nie ma drużyny, a zabił ją właściciel przez swoje gówniarstwo.... . |
"Zabił ją właściciel przez swoje gówniarstwo...." - dobrze napisane..
|
2 uwagi :
- patrząc na obrażoną gębe Sobola , siedzącego na ławce czy to wczorraj , czy to w meczu z legią , mam pewne wątpliwości co do jego mitycznych zdolności motywacyjnych - z tym minimalizmem sportowym zgoda , ale zwróćcie uwagę że gros forumowiczów daje na to przyzwolenie , choćby dzisiejszymi postami sugerująccymi wkalkulować porażki w 3 najbliższych meczach , aby potem odkuć sie na drużyna w naszym zasięgu , tak już widze jak drużyna po 5 w.......ach z rzędu , powie sobie , dobra luzik to było założone a teraz golimy sredniaków i sie utrzy,ujemy... |
Teksty typu "szrot" o kopaczach to dokładnie to samo, tłumaczenie lenistwa i frajerstwa brakiem umiejętności.
Jak miło być szrotem i kasować 40 000 miesięcznie. A Sobol nie był obrażony tylko wk...wiony, bo zrozumiał jakim szambem jest dzisiejsza Wisła. ps. Pamięta ktoś co było przyczyną ostatniego spadku? To nie był brak umiejętności. Podobnie jak dzisiaj umiejętności nie są problemem. |
Cytat:
|
Cytat:
Kiedy oni przestaną klepać ich po plecach, tylko wyłożą kawę na stół? Skoro nie działa po dobroci, to może czas im się dobrać do 4 liter? |
Cytat:
Ondrasek, Savic, Żukov ? Proszę Cię, nieźle odleciałeś... |
Brzęczek w pierwszej kolejności, to nie chce stracić szatni w wieży babel - stąd jego wypowiedzi. Jak jest - kazdy widzi.
|
Cytat:
|
Klęska będzie jak spadniemy. Póki co walczymy, ten temat powinien pojawić się po ewentualnym spadku.
|
Cytat:
Przegrana w Grudziądzu z drużyną, której jeden z zawodników smażył kiełbaski na grillu przed meczem jest pewna klamrą, która spina klęskę projektu sportowego. W mojej ocenie staliśmy się drużyną, która w najlepszym wypadku nie budzi emocji. A to też jest stan bardzo niebezpieczny. |
Oczywiście, że Brzęczek przestaje się gryźć w język, bo widzi, co to za szrotowisko. I tutaj też upatruje szansy, że Wujek wybije Kubusiowi i Dawidkowi ich kretyńskie pomysły w kwestii wzmocnienia składu.
Druga sprawa Głowacki i jego SKRETYNIAŁE podpisywanie chłopaków z BMG Sport. Młyński, Szot, Madembo. Box2Box agency - Bieganski, Szewczyk. Czy my naprawde musimy być maszynką do prowizji agentów ? Ja naprawdę rozumiem potrzebe wspierania gwiazd, legend klubu, ale do kur*wy nędzy, w pierwszej kolejności zatrudniajmy specjalistów... |
Cytat:
Teraz? Na prawdę nie wiem co to za drużyna, przypomina mi zbieraninę Probierzową po drugiej stronie błoń. Z kim tu sympatyzować? Szot, Gruszkowski, Starzyński, Młyński? Kiedy nie dają jakiegokolwiek pozytywnego impulsu, kolportują same negatywne emocje swoją grą, jeden z druzgocącymi statystykami 0 bramek 0 asyst, inny przewracający się o własne nogi, trzeci w całym sezonie raz dobrze dośrodkował i tyle. O zagranicznych nawet nie ma co wspominać bo wagonami przyjeżdżają i zaraz tymi samym wagonami odjeżdżają. Jedynie Frydrych przynajmniej u mnie budzi jakieś emocje, sympatie, dorzucić można do tego Biegańskiego i tyle. Trochę mało jak na ogólną ilość piłkarzy jaka przewinęła się za czasów trio. I dlatego zapewne spadniemy. Nie ma po prostu drużyny. |
niedawno czytałem, że największe emocje to budzi Sadlok
:D |
Cytat:
Mamy w tej chwili 17 zawodnikow z zagranicy, ktorzy może poza Ondraskiem i Frydrychem w żaden sposób się nie identyfikują z klubem. Przyjechali, pograją pół roku - rok- półtora i nowy klub. Choćby ten Elvis - może coś da klubowi, a może nie. Nigdzie miejsca nie zagrzał więc tu też nie zagrzeje (nawet jak odpali). Rozumiem kilku takich zawodników w kadrze, ale my takich mamy kilkunastu. Zapewne plan był taki, zbudować klub wychowankami aby wrócić do swojej tożsamości - czyli polskich piłkarzach oddanych Wiśle. Szkoda że poprzestano tylko na wychowankach i Urydze. Można bylo zrobić więcej, ale to już wszyscy wiedzą. Zupełnie zapomniano o tym że kadra musi mieć solidne fundamenty, jak wymieniamy co rundę 3/4 składu to jakie mogą być efekty? Zawsze takie same. |
Cytat:
|
Cytat:
I nie wierze, że obecna opcja to opcja tańsza. |
Cytat:
|
Ale zarówno @Kurz jak i @Karherop - obaj macie rację.
Bo z jednej strony - zarówno Trio, Zarząd jak i Brzęczek nie mogą cały czas powoływać się na argument, że "piłkarze muszą sobie zdać.sprawę w jakim klubie grają". Z opisanych przez Was przyczyn nie ma większych szans, żeby tak się stało. Co do tego, że to jest miejsce pracy - pewnie. Dzisiaj ze świecą szukać kogoś, kto złapałby jakąś więź emocjonalną z klubem. Ale na pewno jest łatwiejsze przy przewadze Polaków w szatni. I to nie młodych, tylko właśnie tych doświadczonych. Taka proporcja jak u nas jest po prostu niedopuszczalna. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl