![]() |
no i ja cały czas podkreslam ze może z korzyscia dla wielu polskich klubow (byc moze tez i nas) odmlodzic kadre
jak niby mialby zbudowac i odmlodzic kadre ktos pokroju Sousy , ktory nie kryl sie z tym ze ekstraklasy nie oglada |
A Który młody z ekstraklasy nadaje się do kadry? Każdy młody z potencjałem ucieka z ekstraklasy czym prędzej, a i to że menago załatwi mu jakiś klub poza Polską nie gwarantuje, że do kadry się nadaje. Patrz Puchacz czy Jóźwiak.
Różnica miedzy Czesiem, Misiem czy innym PMSem, a trenerem z za granicy jest taka, że żaden PMS nie powołałby do kadry Sikorskiego, Buksy, Zalewskiego, czy Gotówki. Bo wolałby powoływać dużo od nich słabszych ale podsuniętych przez rodzimych menagos, młodych obiecujących celem promocji. W ten sposób reprezentacja zamiast starać się podnosić swój poziom, walczyć i wygrywać znowu zamieni się w witrynę reklamową, gdzie celem reprezentanta będzie " nic nie zepsuć". |
Cytat:
|
No tak, bo lepiej przegrać eliminacje i mieć w przyszłości problemy ze znalezieniem fajnej pracy vide Brzęczek niż wybrać optymalną kadrę i być bożyszczem tłumów vide Nawalka po udanym Euro. Spiskowe teorie dziejów level hard. Kazdy polski selekcjoner traktuje tą robotę jak najwyższy zaszczyt i zrobi co tylko będzie w stanie by mieć jak najlepszy wynik.
Ja wcale nie jestem do Michniewicza przekonany. Nie jeden dobry trener się przejechał na kadrze (nie tylko polskiej). Z tej trójki wydaje się najrozsądniejszym wyborem co wcale nie świadczy o tym, że mu się uda. Za Nawałką jako selekcjonerem nie przemawiało prawie nic przed przejęciem kadry, a zrobił świetny wynik. Piłka nożna jest nieprzewidywalna i możemy conajwyzej zgadywać co może się stać. Dlatego rozwala mniej Twoje omnibusowe pie*dololo. Najśmieszniejsze w tym jest to, że ty wierzysz, że ferowane przez Ciebie wyroki są prawdą objawioną i muszą się spełnić. Takie przekonanie o własnej nieomylności. Ja na przykład nie mam pojęcia kto mógłby zagwarantować sukces. Tego się nie da przewidzieć. Można tylko gdybać. Tak samo to śmieszne pierdzielenie o PMS i że niby Nawałka się do niego nie zalicza, bo chce grać w pilkę..... :D przeciez jego największy sukces był oparty na świetnej grze w defensywie, kontrze na turbo Grosika i geniuszu Lewandowskiego. Byle zagrać na zero z tylu a z przodu i tak coś wpadnie. Sam siebie punktujesz, nawet nie trzeba za bardzo się wysilać. |
Podstawowa różnica miedzy PMS, a Nawałką jest taka, że Nawałka wierzył, że możemy wygrywać z Niemcami, a nie tylko jak najmniej przegrać. Tą wiarą potrafił zarazić zespół i stąd wyniki. Trenerom z PMS w głowie się to nie mieściło, bo przecież nawet Górski nie wygrał z Niemcami. A lista drużyn dla nas nieosiągalnych jest w PMS dużo dłuższa. Niestety.
Jeżeli kadra Nawałki grała "Byle zagrać na zero z tylu a z przodu i tak coś wpadnie." To nie masz kolego zielonego pojęcia o czym mówisz. I jeszcze kwestia wyborów selekcjonera. Kluczem są media. Jak trener będzie spolegliwy to nawet z wtopy go wytłumaczą, a jak będzie próbował stawać okoniem to nawet wygraną tak przedstawią, że mu w buty pójdzie. Najlepszy przykład ostatni mecz z Węgrami. Sousa jest winny, że młodzi którzy powinni chcieć się pokazać dali dupy? On jest winny że dał im szanse w meczu o nic? Bez presji, przed własną publicznością? I po meczu zamiast pismaki zastanawiać się dlaczego bez Lewego i Zielinskiego reszta zostawia jaja w szatni to winą obarcza trenera? On baraże zapewnił, z zapasem jednego meczu. A mimo to jest winny. Dlatego kiedy wezmą słupa i mu powiedzą masz powołać tego czy tamtego, a w razie wtopy nikt nie będzie miał do ciebie pretensji, to myślisz że co zrobi? Tacy kandydaci są "hodowani" latami. Chcesz listę nadziei PMS? Czy sam sobie stworzysz... ps. Omnibusowe pie.ololo? Musi, jakiś bliski krewny prof Miodka :). |
Cytat:
|
A o co był? O to, że pierwszy baraż będzie u siebie? Przy pewnym awansie? To jest tak naprawdę o nic, a jednak nie sparing. Idealne warunki żeby zaplecze zdobywało doświadczenie i pewność na przyszłość.
|
Cytat:
Ale wyżej kolega napisał, że wg jego informacji można tę umowę wypowiedzieć przed końcem. No zobaczymy. |
Cytat:
|
Cytat:
|
No i co by nam dało rozstawienie? I tak o wszystkim decydowało losowanie. A do rozstawienia wystarczał remis. To za dużo na barki "walczących o pierwszy skład"? U siebie z drużyną która już odpadła? To był test mentalności, który oblaliśmy z kretesem, dokładnie tak samo jak ze Słowacją na euro.
A winy pismaki szukały nie u kopaczy tylko u trenera. Więc się chłop zawinął i wcale mu się nie dziwie. |
Cytat:
Mogliśmy mieć Szkocję czy Macedonię u siebie, mamy Rosję na wyjedzie. No żadna różnica. |
Mogliśmy. Decydowało losowanie, a nie rozstawienie. Ostatecznie trafiliśmy bardzo szczęśliwie.
Ale to nie jest temat. Tematem jest stosunek mediów do trenera w zależności od tego czy pasuje "środowisku". Pasujący będzie"chroniony", samodzielny będzie niszczony. Niezależnie od wyników. |
Cytat:
|
To miej pretensje do tych którzy dostali szanse i dali dupy, a nie do trenera, że im tą szanse dał. Wystarczyło zremisować. Trener jest winny? Bo Lewandowskiego nie wystawił?
|
Inaczej byś śpiewał jakbyśmy wylosowali Włochów w 1 meczu :)
Mieliśmy farta i tyle. |
Piłkarzyki są leszczami bez ambicji i tyle, Węgrom którzy grali o honor, bardziej zależało. Ale winny Sousa...
|
Cytat:
Stracone pokolenie - tak zawsze będę określał ten okres od Fornalika do Sousy. Biorąc pod uwagę dzisiejszą kadrę, w której ponad ekstraklasowy poziom wznoszą się tylko Lewy i Zieliński, to ja już nic od nich nie oczekuję i żaden selekcjoner nic tu nie zdziała (bo to nie klub, gdzie jest czas na naukę jakiś schematów i zgrania z sobą). |
Cytat:
|
Cytat:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrz...j_2018/Grupa_H |
Z czasem jego urok blaknie, to prawda. W klubach było podobnie. Nie tylko w Legii.
|
Cytat:
Michniewicz zrobił wynik ponad stan choć "wszyscy" obstawiali, że Hiszpania nas przez to rozjedzie, co się stało. Patrząc na MS w Rosji to widać, że Lewego da się zneutralizować. Jak się panowie Piłkarz i Trener dogadają to szansa na awans jest. |
Cytat:
idąc tym tokiem rozumowania, Sousa mógłby powołać cała 11 z Wieczystej i pretensje wtedy też byś miał do piłkarzy, że nie zapieprzali, a nie do trenera który się wygłupił ze składem? Mecz z Węgrami z wielu powodów był mega ważny i jeżeli na takie spotkanie nie wystawiasz najlepszych zawodników - to po prostu zjebałeś. |
Cytat:
Niestety następcy Lewandowskiego zaprezentowali dobrze znaną postawę "na alibi" bez cienia chęci wygranej, to co wyprawiał Puchacz to jakieś futbolowe jaja. A winny jest Trener bonie wystawił Lewandowskiego. Śmiech na sali. I żeby ktoś nie myślał, że moim celem jest obrona Sousy. Ta historia to dowód jak medialna propaganda może wykrzywiać obraz rzeczywistości. Bo teraz jakby na ulicy zapytać dlaczego przegraliśmy z Węgrami to jaka padłaby odpowiedź? Bo Sousa nie wystawił Lewego. A prawda jest zupełnie inna. |
Cytat:
|
Może powiesz konkretnie co było sabotażem ze strony Sousy? :) Tylko konkretnie...
|
Cytat:
|
Cytat:
A co do bardzo ważnego meczu to już się wypowiedziałem. Był najmniej ważny w całych eliminacjach i to jest poza dyskusją. |
I nie wstawił, nawet nie zabrał na ławkę jedynego chłopa, który ten zespół ciągnie i stanowi jakieś 70% naszej siły.
mogliśmy być losowani do pary z Turcja, Ukraina, prawdopodobnie Walia, Macedonia Północna, Austria Czechy a tak w perspektywie mieliśmy Włochy, Portugalie, Szwecje, Szkocje, Rosję i Walię. To że trafiliśmy na ruskich to tylko i wyłącznie fart |
Przeciez linia obrony to też był jeden wielki eksperyment.W takim składzie nie zagrali wcześniej chyba nawet minuty.
|
słuchajcie , a może w świetle wiadomych nominacji , któs mógłby tutaj zrobić jakąś analize kadry za Wuja ?
bo nie sledzilem tych meczy uwaznie , ale wrażenie mam takie że wykonał zadanie , punktował nie gorzej niz "top" Sousa , AWANSOWAŁ NA EURO po czym został z prowadzenia kadry w skandaliczny sposób wysiudany to na plus , na minus , że nie miał autorytetu u najwiekszych gwiazd drużyny a coś merytorycznie ? |
Przecież co drugi dziennikarz o tym pisał.
Trela jest niezły i merytoryczny, pewnie u niego znajdziesz. |
wole poczytac kolegów z forum jak mają coś mądrego do napisania
|
Brzęczek punktował bardzo dobrze (prawie taka sama średnia pkt co Nawałka), niestetyy mielismy fatalny styl i z mocnymi ekipami zupełnie sobie nie radził stawiając autobus (to jedynie u Soussy fajnie funkcjonowało) natomiast ze słabszymi zespołami lub o podobonym potencjalne (Austra) graliśmy jak równy z równym i punktowalismy regularnie.
Wydaje mi się, że na tym etapie Brzęczek może się odnaleźć bardzo dobrze w naszym zespole, ale DAJ Boże w przyszłości, jesli wrócimy na szczyt to już nie koniecznie. |
Cytat:
:rotfl: Jeszcze Brzęczek obleci, ale jak wrócimy na szczyt... :help: Jak wrócimy to znowu Gulę zatrudnimy i krakowska piłka. Ja .......ę, ludzie - w tym klubie sportowo nic nie funkcjonuje, zanim zacznie to Brzęczka pewnie już dawno nie będzie. Aktualnie jesteśmy klubem memem i drugim w kolejce do spadku - po Termalice (chociaż po ostatnim meczu to ja zaczynam mieć wątpliwości czy Legia jednak nie powalczy o pierwszą ligę). Stal nas rozwaliła jak gnój po polu - i to bez napastnika w kadrze! Może pora trochę zejść na ziemię? |
przecież napisałem DAJ Boże, bo póki co w najbliższej przyszłości się na to nie zanosi, naucz się czytać ze zrozumieniem
|
Cytat:
Na pewno jest duża szansa na to, że będzie potrafił przygotować drużynę taktycznie do autobusu w barażach. Oraz spora szansa na to, że rywale z góry będą wiedzieć, że zagra autobusem i przygotować się na to. Ostatecznie i tak zadecydują umiejętności zawodników, bo rola selekcjonera w obecnych warunkach jest bliska zeru. ___ @Sousa Sousa jak to Sousa, po pierwsze od EURO pokazywał, że mu nie zależy, po drugie i tak nie ogarniał tematu. Na EURO dał ciała, a mityczny mecz z Hiszpanią zremisowaliśmy jednak mocno szczęśliwie, powinien tam paść typowo Brzęczkowy wynik z top-drużynami, czyli jedną bramką w plecy. Słowacja, Węgry, Szwecja, Anglia na wyjeździe - w praktyce same wtopy i to bez jakiejkolwiek głębszej wizji taktycznej. Z pozostałych meczów to słynny mecz z Anglią u siebie - faktycznie graliśmy dobrze, ale graliśmy go o tej porze roku, kiedy tradycyjnie nam dobrze idzie i też remis uratowaliśmy szczęśliwie. W podobnym okresie rok wcześniej wszyscy przez moment chwalili nawet Brzęczka i zastanawiali się, że może jednak warto go zostawić i coś z tego będzie (nawet Kowalczyk...). Ostatnie jego mecze to już było klasyczne męczarnie jak u Brzęczka, autobus (z Albanią) i brak pomysłu na atakowanie (z Andorą cały mecz w przewadze). Plus sabotaż składu z Węgrami. Ogólnie - wszystko wskazywało na to, że Sousa zdał sobie sprawę, że marzenia o ofensywnym, nowoczesnym futbolu z reprezentacją Polski to mrzonki i skończyłoby się powrotem do tego, co realnie można było z niej wyciągnąć, czyli futbolu Brzęczkowego, jeśli chciał mieć wreszcie jakieś sensowne wyniki. To pewnie też jeden z powodów, dla których uciekł z reprezentacji. |
I teraz należy sobie zadać pytanie jakie wyniki mógłby mieć Brzęczek z reprą gdyby nie fochy Lewandowskiego.
Jasne Wuja sam sobie powinien zbudować autorytet i poważanie wśród kadrowiczów ale oni byli od tego żeby grać a nie wybierać selekcjonera.No i teraz konsternacja-co powiedzą ci którym przeszkadzała cieszynka Kuby o tych słynnych 8 sekundach milczenia Lewego? |
Cytat:
Gorzej, jeżeli jesteś jednocześnie pracownikiem i szefem swojego szefa - ale to sytuacja z góry skazana na porażkę, nawet jeżeli to będzie Twój wujek. |
Cytat:
ktoś normalny jest w stanie to wogle porównać to nawet nie ma do "cieszynki" (piętrowej żenady) podjazdu Robert taktownie i z klasą przemliczał swoje ewentulane krytyczne uwagi , cały ten wywiad jest wywarzony , a słabości kadry z klasą wypunktowane jak ktoś tu widzi analogie do tamtej DZIECINADY Kuby , to powinien jednak już wyjść z tej (oblężonej) twierdzy |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl