![]() |
Stara prawda się potwierdza.
Jak się zapieprza to można grać i wygrywać z każdym... Jak się olewa to można przegrać z każdym... Dzisiaj legła bez sztycha, gdyby w przodzie był większy spokój to dostaliby jeszcze więcej |
Cytat:
jeszcze jakieś heheszki ? |
Ciekawe co dzisiaj klan płaczków wymyśli, że tylko jedna bramka? ;-)
Mało nie umarłem po stwierdzeniu Mielcarskiego, że Frydrych potknął się o nogi napastnika, którego miał za plecami... DZIĘKI za serducho, walkę na maksa i MĄDRĄ grę! |
Fantastyczny mecz w naszym wykonaniu!
To będzie dobry sezon mówię wam! :) Czekam na wysyp malkontentów, że Legia słaby skład, że puchary, że sramto owamto. :)))) Pozdro! |
Cytat:
Czy Radomiak ma dwie półki lepszych piłkarzy niż Legia ? |
Haha, w Lidze + Extra pytanie dziennikarza do Michniewicza:
"Czy w tym roku zdobycie mistrzostwa przez Legię będzie trudniejsze, bo mamy, być może, renesans Wisły, Lech jest mocniejszy.." :D :D |
@ciastek88: a widziałeś/pamiętasz tamten mecz? Nie widzisz różnicy z tym naszym dzisiejszym? Serio?!
Nie lepiej przyznać, że się palnęło głupotę i po sprawie? Teraz zadanie domowe dla Trenera: utrzymać ten poziom zaangażowania przez najbliższe tygodnie!!! |
Ten mecz to nasza liga w pigułce: na zaangażowaniu i twardej walce każdy może wygrać z każdym.
Wiślacy włożyli w ten mecz mnóstwo serca i całkowicie zasłużenie go wygrali. Bardzo bym chciał, aby nie był to pojedynczy wyskok (jeśli chodzi o zaangażowanie) tylko stały element naszych występów w Ekstraklasie. |
Cytat:
Na poważnie : pojedynczy mecz nie świadczy o tym czy dany klub ma lepszych piłkarzy i całe szczęście bo oglądanie piłki straciłoby sens, Tabela na koniec sezonu pokaże kto ma lepszych piłkarzy a na dzień obecny to Legia gra w LE a my aspirujemy żeby wrócić do czołówki ligi. Brawo za dzisiaj , brawo za walkę i zaangażowanie ale jednocześnie DUŻO pokory, pracy na treningach bo wiąż dzieli Nas wielki dystans do czołówki ekstraklasy - tym bardziej większy szacun za dzisiejsze 3 pkt. Wygrali dzisiaj z lepszym zespołem i nie mam zamiaru umniejszać sukcesu bo legia grała 3 dni temu itp. |
Pierwsza połowa to najlepsza połowa Wisły od dawien dawna i powinna się skończyć wynikiem 3:0.
|
Kurna miazga. Na środku boiska e13 sobie byłem i dawno nie słyszałem tak słabej legii na wyjeździe. Ale pewnie wynik im nie pomógł, stąd ten kibicowski zjazd. Za to my naprawdę miazga w porównaniu do meczu z rakowem to niebo a ziemia.
Brawo! Co do samego meczu no to koncert 1 połowa, potem legia drugi napastnik a my kontry. Troszke nerwówki, ale i tak z tego wyszliśmy. Ogólnie podsumowałbym, że legia chuja grała. |
Ah ogolić te krawaty zawsze i wszedzie wywołuje u mnie niesamowite emocje i radość jakby sie LM wygrało.
Takie mecze to taka wisienka na torcie,cos po co jest sie kibicem,i chce chodzic na stadiony.Cos pieknego Dzis kazdy pilkarz zapie.rdalał az sie kurzylo,kazdy dal z siebie 200% taką Wisłe chce sie ogladać i tak ma to wygladać zawsze.Mahdi znowu biega 13 kilometrow w jednym meczu :) |
Bardzo ładny mecz w naszym wykonaniu, najdobitniej pokazujący różnice w podejściu i zaangażowaniu zawodników w stosunku na przykład do meczu w Niecieczy sprzed kilku tygodni. Dzisiaj w pełni pokazali indywidualny potencjał.
Z wielką przyjemnością patrzyło się zwłaszcza na grę El Mahdiouiego, kapitalnego w środku pola w czytaniu gry. Świetne momenty i zagrania miał Yeboah, Frydrych znów był skoncentrowany i myślący, oraz bardzo pewny, podobnie Kieszek. Forbes zrobił co do niego należało, Plewka walczył za dwóch, a Gruszkowski zaliczył najlepszy mecz w Wiśle. Duże brawa dla naszego młodzieżowca. Szota dał radę, pokazując, że jednak trzymanie na ławce Adiego ma swoje uzasadnienie. Skvarka też wykonywał ogromną pracę w ofensywie i pressingu, bardzo dobrą zmianę dał Kliment. Jedynie Młyński odstawał in minus od reszty zespołu - miał zaledwie jedno naprawdę dobre i udane zagranie, popełniał sporo błędów. Może to już czas na powrót Starzyńskiego do pierwszego składu. Końcówka mogłaby być spokojniejsza, gdyby wcześniej podczas wyprowadzania kontr parę razy poszło szybsze podanie do przodu lub na wolne pole do nieobstawionego zawodnika, przykładowo do mającego otwartą przestrzeń Yeboaha, zamiast częstego zwalniania gry i cofania akcji do tyłu, co zwykle kończyło się dość szybką stratą. Oczywiście piłkę należy szanować, ale kiedy jest idealna okazja do podwyższenia wyniku, przeprowadzenia skutecznej kontry, zespół jednak powinien próbować ją wykorzystać, nie zawsze należy koncentrować się tylko na otrzymaniu piłki. Tego zabrakło i dlatego do końca Legia miała kontakt. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, Wiślacy pokazali modelowe zaangażowanie. Zaskoczyli wszystkich przygotowaniem kondycyjnym i wytrzymałością. Dzisiaj jest radosny wieczór, cieszmy się i celebrujmy go.:-) |
Cytat:
A tam przede wszystkim brakowało właśnie zaangażowania... |
Taką Wisłę aż chce się oglądać. Widać ze ta bezforemna âglinaâ zaczyna nabierać kształtu. Brawo trener. Brawo piłkarze.
|
Kolejny super wynik. Fajnie, że trafiła nam się Legia w tak słabym dla siebie momencie.
|
Cytat:
Poprostu graja taka padake bo czesiek lubi defensywna legie. Maja jakosc w pilkarzach ale nie wykorzystuja swojego potencjalu. Beda mieli trudny sezon. W glowach caly czas mecze w europie i ciezko bedzie ich przygotowac mentalnie na lige |
Gardło zdarte, Legia pokonana, powróciliśmy na pudło :>
a do utrzymania potrzeba jeszcze tylko 27 punktów --- A tak przy okazji to 2 legionistów cierpiało za czerwone kartki. Ale to nie jest nasz problem, że sobie L przełożyła mecze. |
nic odkrywczego nie napisze, wiec tylko podziekuje za 1906% walki, ambicji i charakteru w tym meczu!
kazdemu z chlopakow na boisku!!! |
Na pewno nie można naszym odmówić zaangażowania i serducha ale tutaj po prostu szła za tym współpraca i jakość.
Ruszaliśmy na pressing ławą, jeden z drugim jednocześnie i dawało to efekty, Legia się gubiła. Ja i tak uważam, że to jest jednak piłka nożna i my przede wszystkim pokazaliśmy jakość czysto piłkarską z piłką przy nodze. W niczym nie ustępowaliśmy Legii w tym aspekcie, a w większości przypadków nawet przeważaliśmy. Nie ma co gadać, że z Rakowem czy Mielcem zabrakło tylko zaangażowania, bo to nie jest prawda. W obydwóch meczach traciliśmy bramki po strzałach życia drużyn przeciwnych. Oczywiście nie zawsze jest taki poziom motywacji jak na Legię, ale samą motywacją to można sobie najwyżej pomóc. Przede wszystkim trzeba mieć odpowiednią jakość i zgranie. To pierwsze zależy od materiału, drugie od trenera i czasu. Nie da się być zmotywowanym tak samo na każdy mecz i nie da się porównywać meczu z meczem i tłumaczyć wszystkiego zaangażowaniem lub jego brakiem. Na pewno nam pomogło zmęczenie i słabszy skład Legii i to, że poczuli się mocni po wejściu do pucharów. Gratuluję chłopakom świetnego meczu. |
Cytat:
|
Nie tylko zaangażowania. Ale brak zaangażowania pociągał za sobą wszystkie inne braki. Zaangażowanie to przede wszystkim koncentracja, walka, bieganie. Bez tego nie ma szans na jakość i zgranie.
Rozumiem że skoro dziś była jakość i zgranie to już nie usłyszę za dwa tygodnie że znowu tych walorów brakuje ;) |
â
Rozumiem że skoro dziś była jakość i zgranie to już nie usłyszę za dwa tygodnie że znowu tych walorów brakuje â Po wygranej z Lechia? Nieee |
Mecz meczowi nierówny.
Zagraliśmy bardzo dobrze, ale gdybyśmy mieli pecha to byśmy przegrali 0:1 albo 1:2 i wszyscy by tu płakali o tym, że Legia nas ogrywa na stojąco, bo wystarczy że się zepną w kluczowych momentach. Bardzo często to właśnie wynik determinuje ocenę gry drużyny w danym meczu. Piłka jest nieprzewidywalna - pomiędzy peanami pochwalnymi (mecz z Legią) a wysypami tekstów o frajerstwie (Raków) jest bardzo cienka granica. Nie zawsze się rzecz rozbija o to mityczne wręcz zaangażowanie. |
Cytat:
|
Kolega s1mone napisał mądrą rzecz.
A graczem meczu Aschraf jak dla mnie. |
Na nasz sukces mialo wplyw kilka czynnikow:
- Legia przyjechala bez kilku graczy z podstawy (kartki etc) - zdecydowanie nas zlekceważyli w pierwszej połowie(o czym tez mowil Kosa) - nasi w koncu zapierdalali Ja rozumiem że na mecz z mistrzem, drużyną ktora cos pograla w Europie do tego przy pelnych trybunach motywacja sama przychodzi. Ja tylko prosze o podobny mental w kazdym nastepnym meczu. Dziekuje. |
Cytat:
Nie oceniaj innych swoją miarą. Wynik to wynik, a gra to gra. Z Rakowem gra i zaangażowanie była w miarę, dokąd graliśmy 11 na 11. Potem zaangażowanie się skończyło bo sie grajkom wydawało ze mecz się już sam wygra. To samo było w Mielcu. I nie pitol że to w wyniku braku jakości czy zgrania, bo przez dwa tygodnie nie da się wiele w tym aspekcie zmienić. Natomiast zaangażowanie można stracić z minuty na minutę. A odzyskać odpowiednie nastawienie jest bardzo trudno. Dlatego podstawa to zaangażowanie w meczach z najsłabszymi. Mam nadzieję ze po dzisiejszym meczu chłopy to zrozumieją. Bo czy z Legia czy z Mielcem to są takie same 3 punkty. |
Dużo serca i trochę szczęścia, a do tego rywal, który pomimo gorszej dyspozycji chciał grać w piłkę i wyszedł bardzo ładny, zwycięski mecz. Bardzo się cieszę.
Z nowych rzeczy - El Mahdioui zagrał najlepszy mecz w Wiśle. Może jednak będą z niego ludzie. Forbes super. Czy to Szota taki dobry, czy z Sadlokiem coś nie tak - ma to pozytywny wpływ na drużynę, w tym Frydrycha. |
Czemu szczęścia? Gdyby szczęście nam dopisało to po 30min byłoby 3:0. Legia do przerwy w sumie bez sztycha. Druga połowa minimalnie dla nich ale nie trafili swoich sytuacji. Nasze "szczęście" polegało na tym że mieliśmy lepszych jakościowo zawodników niż gdy Pekhart załatwił nas w 3min...
|
Dla takich meczy i chwil na stadionie warto żyć!
Dziękuję Panom Piłkarzom oraz Panu trenerowi :) Był świetny mecz i dobry wynik, był doping i piro - było wszystko co potrzeba. |
Zgodzę się że trafiliśmy w dobry moment meczu z Legią, ewidentnie nas zlekceważyła, do tego 2 pauzy Josue i Mladenowicia, skład był lekko śmieszny i sam Michniewicz z chęcią wymieniłby się kilkoma zawodnikami (Yeboah, Mahdoui czy Hanouskiem). Ale to już tylko ich problem.
Wisła zagrała w tym meczu więcej niż mogłem oczekiwać. Legia 2 sytuację przez cały mecz? Tak słabi warszawiacy byli ostatnio w marcu 2019 i pamiętnym 4-0. Niemniej taktycznie dzisiaj ich zniszczylismy. Nasze wyprowadzenia akcji z obrony w końcu wyglądały bardzo dobrze i nawet ta jedna mała wpadka przy nieznanym golu tego nie zmieni. Gruszkowski, Szota, Frydrych, Kieszek, Skvarka, Forbes, Yaw, Hanousek, Kliment, Mahdoui dzisiaj top. Plewka i Młyński, małe kamyczki do ogródka ale i oni dołożyło cegiełkę do zwycięstwa. A odbiór Plewki przy bramce kluczowy dla losów tej bramki. Teraz tylko utrzymać wysoki poziom, naładować akumulatory w przerwie na kadrę i wejść z nową mocą w kolejna serię gier. Lechia, Lech, Pogoń, Piast i w międzyczasie PP to będzie konkretny test na to o co gram w tym sezonie. |
Cytat:
A Warte Poznan, przypomnisz Kurz, w jakim skladzie ograla Legia ? ... Naprawde Kurz ? Adaptowales ten sposob myslenia ? Michniewicz Cie przekonal czy jak ? :evil: Naprawde czesc z Was uwaza,ze wlasciwym jest,ze jak Wisla nie ma jakichs podstawowych graczy,to piszemy ze skandal ze nie wygrywa 3 do ucha,pilkarze to odpady bez zaangazowania, i w ogole zwolnic trenera i caly ten niekompetentny zarzad bez dyrektora sportowego (aaaa.. tego juz mamy), a Kuba powinien zalozyc krawat itd. ? A jak ich ma (prawie) wszystkich to skupiamy sie na tym,ilu graczy nie miala druzyna przeciwna i czy aby nie byla zbyt zmeczona ? Moj Boze... Cytat:
Zawsze sobie poprawie tu humor. Takiego zawodnika jak Ashraf to dawno Wisla nie miala. Bardzo dawno. Wspomnicie moje slowa. Cytat:
Cytat:
Uwielbiam te potyczki... :-D |
Widać powolny ale progres w kwestii gry drużyny. Zaangażowanie to jedno, a zgranie, zwyżkująca forma to drugie. Wreszcie mamy Bramkarza i Trenera.
|
Piękne zwycięstwo :) Przy odrobinie szczęścia mogło być po meczu już w 1 połowie.
Ale spokojnie, czas pracuje na naszą korzyść. Jak jeb.ałem drużynę po Mielcu, tak teraz wypada wszystkich pochwalić. Brawo panowie! |
Zadziwiające są głosy chwalące sędziego (skąd znowu oni tego Dobrynina wytrzasnęli?). Facet nie gwizdał fauli, a jak gwizdał to pod Legię (to się podobało kanalarzom Mielcarskiem i Rosłoniowi). Nawet ekspert od VAR w Liga+ dziwił się, że niby Dobrynin 'dobrze sędziował', to uznał absurdalnie gola po ewidentnym faulu i dopiero sędziowie od VAR musieli go poprawiać. Legły podcina obrońcę, a sędzia nic nie widzi! Typowe. Ile to już goli Legii uznali PZPN-owscy sędziowie po ewidentnych faulach Ległych na stadionie Wisły (gospodarza!). To był Jędrzejczyk, co strzelił niedawno gola po popchnięciu niedawno (już nie pamiętam)? To Jędrzejczyk kiedyś chamsko mówił: Najbardziej zapamiętałem ten mecz, w którym miałem asystę zza linii. To też był jakiś wybryk sędziowski PZPN-u Jarzębak.
No, a na Weszło Stanowskiego? Tak trole anonsowały mecz: "Rzadkie triumfy, regularne klęski. Wisła odmieni przebieg rywalizacji z Legią?"('Zemsta Legii była sroga... To było upokorzenie'). No bezczelność typowa dla tych hejterów. A na LIGA MINUS niejacy Paweł Piczul i J.E. Białek zaczynają nie opisując mecz, ale od wymówek dla Legii: najlepszy termin dla Wisły, żeby grać z Legią, Legia nasycona sukcesem bo w LE. :haha: Ci ludzie są żałośni. Chyba jeszcze jest tam ten dork Olkiewicz. No i Boniek pewnie też zagryza paznokcie ze złości (Błaszczykowskiego sykcesy mu nie w smak), nie mówiąc już o Stanowskim. https://www.youtube.com/watch?v=Sr2UVSnMc_M |
Cytat:
Legia bez Kapustki, Juranovicia, Mladenovicia i Martinsa oraz po ciężkim meczu ze Slavią okazała się słabsza od nas. Nie wiem czy oglądasz mecze innych ekstraklasowych drużyn, ale ja tak, i kiedy zobaczyłem skład Legii wiedziałem, ze jesteśmy w domu. Nie chodzi tylko o braki kadrowe, ale i błędy trenera (a może wymuszoną sytuację). Cieszę się ze zwycięstwa, ale daleki jestem od euforii, bo wygrane z czołowymi drużynami przytrafiały się nam w ostatnich latach często, co jak wiesz, poza chwilami radości niewiele nam dało. |
Yeboah MVP tego sezonu jak narazie. Trzy gole i trzy asysty w szesciu meczach jest relewacyjnym wynikiem.
|
Cytat:
Pierwsze - nie jestesmy Warta, dzieki za wyjasnienie. Drugie - Legia jest po ciezkim meczu ze Slavia w ktorym grala 87 minut w 11 vs 10. A wczesniej nie zagrala przelozonego meczu w lidze. Teraz chcialbys porownac obecna kadre Slavii Praga do naszej ? Czy to ten sam lub chocby porownywalny stopien trudnosci ? Jaka my mamy kadre ? U nas zagrali - 22-latek grajacy 10 mecz w lidze, 20-latek majacy ich sporo wiecej,ale naprawde grajacy 6-ty mecz,w tym 3-ci od poczatku po polrocznym odstawieniu przez klub, 20-latek grajacy 13 mecz w ekstraklasie, 21-latek grajacy 2 pelny mecz w sezonie,a wczesniej majacy przerwe od...marca tego roku po ciezkiej kontuzji. U nich Nawrocki i Holownia - od biedy mozna uznac ich za podobnych graczy do tej czworki, Nawrocki niedoswiadczony,ale jak grasz w juniorach Werderu Brema to o czyms to jednak swiadczy. A poza tym bylo jakies porownanie ? Naprawde chcesz porownywac kadre Legii nawet z ubytkami do kadry Wisly ? I co tu ma do rzeczy ogladanie ekstraklasy ? Ja nie jestem w euforii,ale zastanawiam sie,dlaczegoz to mam deprecjonowac 3 punkty z Legia ? Z Leczna bylo be, bo Leczna slaba,z Legia bylo be,bo nie w tym momencie, a jak wygramy z Lechia,to tez niefajnie,bo Stokowca zwolnili... Az sie boje ogladac Wisle w dalszej czesci sezonu ! :haha: Przypomina to rozmowy z "wielbicielami" Lewandowskiego onegdaj... - Ale on strzela tylko slabeuszom,z mocnymi nie daje rady ! - To co, Messiemu przestaniemy zaliczac bramki z Rayo,Huesca,Elche czy Sociedad ? |
Grając tak jak dziś , jesteśmy w stanie wygrać z każdym z tej buraczanej ligi. Oby więcej takich meczów jak dziś czy z Zaglębiem ,a jak najmniej takich jak z Termalicą czy Stalą.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:12. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl