Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [V kolejka] Górnik Łęczna - Wisła Kraków, 21-08-2021, 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10428)

leszekpw 21.08.2021 22:43

Cieszy, że trener nie trzyma się wreszcie kurczowo nazwisk i Sadlok czy Kuljevic na ławce.
Teraz prawdziwy maraton testowy, bo z tak słabą Łęczną to był psi obowiązek wygrać i nie ma się co więcej rozwodzić nad spotkaniem.

enzo 21.08.2021 23:26

Dobry mecz w naszym wykonaniu. Natomiast Łęczna dzisiaj to był naprawdę dramat. Dynamika całej ich ekipy na poziomie przeładowanego tira.

Martwi jedynie brak jakości na ławce rezerwowych. Starzynski wchodzący przy dobrym wyniku, realnie nic nie wniósł. Reszta niestety też kiepsko - Kubie mam wrażenie, że ta opaska kapitana, która koledzy mu przekazują dodatkowo tylko ciąży. Dziwi mnie, że dziś zmiennicy tak bezpłciowo wyglądali, bo przy zupełnie rozbitym już rywalu, mając tyłu świeżych piłkarzy, można by się spodziewać, że będą chcieli zabłysnąć i pokazać się z dobrej strony. A przestrzeni na boisku było absurdalnie wręcz dużo, żeby zaprezentować swoje walory.

wyar 21.08.2021 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1570930)

Pisząc żartobliwie, najbardziej z tego meczu zapamiętam jednak coś innego: mianowicie około 50 minuty komentujący w Canal+ Wieszczycki odpalił prawdziwą petardę: "Yeboah nie jest indywidualistą" :shock::rotfl: .Skradł cały show i błysnął jak forumowicz Wyar parę dni temu, naprawdę ;):evil: Już myślałem, że komentatorzy Canal Plus niczym mnie nigdy nie zaskoczą... A tu proszę...:-D


Chodzi o to, forumowiczu Markusie, ze wielokrotnie odpisywanie Tobie uwazam za strate czasu. Nigdy nie masz argumentow,jak juz cos sensownego napiszesz,to zaraz wystrzelisz kilka zdan obok jakas kompletnie bzdurna teoria itd.,itp.

O czym zreszta juz pisalem nieraz.

I jeszcze teraz mam kopac lezacego ?
Chcesz tego naprawde ?

Skoro prowokujesz...


Dam Ci probke tego co piszesz z Twojego triumfalnego :rotfl: postu do mnie :

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1570791)

Jeszcze uwaga: Przedstawione statystyki nie pokazują skali błędów, przykładowo w ustawieniu i asekuracji. Nie pokazują ogromu często bezsensownych podań do najbliższego, niebezpiecznych strat, złych reakcji nie w tempo, ani jego słabości w technice użytkowej etc. A jak są rzetelne najlepiej pokazuje ten fragment o podaniach Hanouska: " Matej 5 kluczowych w tym 0 dokladnych, skutecznosc 0%".:shock: Czyli co, w ostatnim meczu przy golu na 1-1 do Klimenta dośrodkował Gruszkowski a nie Hanouszek? :rotfl: Odnośnie dośrodkowań: jak wiele Gruszkowski miał celnych w tym sezonie z prawej nogi, po obiegu od linii bocznej?

Nie ufajcie w żadne słowa czy dane przedstawione przez Wyara: nie warto.

Moze wyjasnisz forumowiczom i mnie ,dlaczegoz to smiejesz sie z rzetelnosci moich statystyk ? Szokuje Cie fragment o tym,ze podalem 0 kluczowych podan dla Hanouska pomimo jego jednej asysty ? :haha:

Czekaj czekaj,a moze Markus,nasz futbolowy medrzec wyjasni nam roznice miedzy kluczowym podaniem a asysta ? A moze uwaza,ze roznicy nie ma ?

Chetnie na odpowiedz poczekam, jak to ladnie ujales,na pewno "zablysniesz" jak wyar.

Przeciez niemozliwe,zebys nie wiedzial, prawda ? :>

A reszte tego steku bzdur nie warto komentowac. Glupio Ci powinno byc,ze osmieszylem Cie na forum po raz enty,bo znalazles kozla ofiarnego w postaci Gruszkowskiego czy wczesniej Starzynskiego. A jak kibicowales Gruszkowskiemu (i nie tylko) to warto poczytac w Twoich wczesniejszych postach z tego sezonu.

Zeby do Ciebie pisac grzeczniej,to musialbym miec wiecej cierpliwosci. Mam jej dokladnie tyle,co Ty do Gruszkowskiego,Starzynskiego,Bieganskiego i pewnie wielu,wielu innych mlodych,polskich pilkarzy. I tez pisze zartobliwie. Sek w tym,ze Ty zartow nie lapiesz. Znaczy sie : nie chcesz lapac.



Zeby z Toba kiedys nie bylo jak z tym medrcem, co to mi kiedys "dowalil" tak :

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1544226)
Jest i On.
Człowiek, dzięki,któremu ciemnota wychodzi ze swoich drewnianych chatek.
Wielki znawca talentu Patryka Plewki.

Jak sie nieladnie niektore rzeczy starzeja...

Ogryzek 21.08.2021 23:44

Łęczna dzisiaj nie błyszczała, ale też nie deprecjonujmy za bardzo nasze zwycięstwo robiąc z Łęcznej juz pewnego spadkowicza. Łeczna potrafiła wywieźć punkt z Wrocławia ostatnio. Już jest tu paru "mądrali" na forum co po pierwszym meczu Lecha obwieścili że Amica nic nie będzie znaczyć w tym sezonie, a po 2 "planowanych" porażkach Górnika że Zabrze na 100% spadnie. Uwielbiam takich forumowych znawców i jasnowidzów :)

Wygraliśmy z zespołem z dolnych rejonów który spokojnie może się utrzymać. Tyle na dziś. Ważne 3 punkty i gramy dalej o środek tabeli!

Patryko 21.08.2021 23:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1570939)
Łęczna dzisiaj nie błyszczała, ale też nie deprecjonujmy za bardzo nasze zwycięstwo robiąc z Łęcznej juz pewnego spadkowicza. Łeczna potrafiła wywieźć punkt z Wrocławia ostatnio. Już jest tu paru "mądrali" na forum co po pierwszym meczu Lecha obwieścili że Amica nic nie będzie znaczyć w tym sezonie, a po 2 "planowanych" porażkach Górnika że Zabrze na 100% spadnie. Uwielbiam takich forumowych znawców i jasnowidzów :)

Wygraliśmy z zespołem z dolnych rejonów który spokojnie może się utrzymać. Tyle na dziś. Ważne 3 punkty i gramy dalej o środek tabeli!

Ja tam przecierałem oczy ze zdumienia na początku meczu jak widziałem ile miejsca Górnik nam zostawia (a przecież nie było mowy o tym, że nie mają już sił). Momentami wyglądało to tak, jakby Wisła urządziła sobie wyjazdowy trening i pykała z jakimiś leszczami w dziada. To była różnica 2-3 klas, co w sumie oddaje potencjał ludzki "drzemiący" w Górniku, czyli ligowe odpady w postaci np. Rymaniaka.

ABG Bochnia 22.08.2021 08:17

3 pkt cieszą, ale jakoś bez optymizmu. Spójrzmy ile mamy punktów, a potem w tabele i okazuje się ze graliśmy z drużynami z miejsc 11, 13 , 16, 17, 18. Z czego stal i nieciecza większość dorobku maja z nami.

Skawa Wadowice 22.08.2021 08:25

Cieszy to ze docieramy swoj styl. Duzo krotkich podan, duzo posiadania pilki oraz fazy gdzie przyspieszamy. Wazne tez to ze probujemy i srodkiem i bokami. Jeszcze jest sporo niezrozumienia, ale idzie to w dobrym kierunku. Ciekawi mnie co z gra w obronie? Teeaz ciekawe mecze gdzie defensywa bedzie mogla sie wykazac.
Z wczorajszego meczu zaskoczyl mnie forbes. Swietnie sie zastawial i zgrywal. Gruszkowski niezle sie rozumie z yeboahem. Ale wiadomo, ze jak przyjechal rakow to jezdzili jego strona. Leczna tak nie potrafi.

Ogolnie bardzo wazne pkt, ktore przybliza nas do srodka tabeli

lukaszsz86 22.08.2021 08:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1570942)
Z wczorajszego meczu zaskoczyl mnie forbes. Swietnie sie zastawial i zgrywal.

A mnie nie zaskoczył. On tak zawsze grał i dobrze mu to wychodziło, a i bramkę potrafi strzelić. Myślę że na ten moment powinniśmy grać FBF w ataku

topamers 22.08.2021 08:41

Nie rozumiem zachwytów na Yeboahem :P Jego bramka to przecież MEGA fart :P Chłop powinien podawać do ustawionych i niekrytych przed polem karnym :) Identyczne sytuacje były w poprzednich meczach, gdzie koncertowo je pogrzebał, kiwając się samolubnie i tracąc piłkę już na 1wszym przeciwniku, zamiast podawać :) Tylko że tu za przeciwnika był Rymaniak i inni zdolni, a nie obrońcy na przyzwoitym poziomie :)

Patryko 22.08.2021 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez topamers (Post 1570944)
Nie rozumiem zachwytów na Yeboahem :P Jego bramka to przecież MEGA fart :P Chłop powinien podawać do ustawionych i niekrytych przed polem karnym :) Identyczne sytuacje były w poprzednich meczach, gdzie koncertowo je pogrzebał, kiwając się samolubnie i tracąc piłkę już na 1wszym przeciwniku, zamiast podawać :) Tylko że tu za przeciwnika był Rymaniak i inni zdolni, a nie obrońcy na przyzwoitym poziomie :)

Super akcja pod filmik na YT, żeby go jeszcze przed końcem okienka sprzedać do jakichś Emiratów za 2 bańki euro :) Z jakościowym przeciwnikiem, gdzie trzeba myśleć i grać zespołowo, gość nie istnieje. Tutaj mu po prostu wyszła akcja życia, a Rymaniak będzie musiał przejść operację zszycia odbytu ;)

Skawa Wadowice 22.08.2021 09:32

Co to Yeby to tą bramką może sobie załatwić transfer. Pieniądze nam potrzebne a Yeby pokazał nie raz, że potrafi nie grać zespołowo i zepsuć nie jedną akcję z przewagą liczebną. Życzę mu jak najlepiej i żeby się wybił. Najważniejsze to żeby przyszedł następca, który również będzie wygrywał dużo pojedynków 1vs1, ponieważ dużo naszych akcji na skrzydłach o to opieramy.

Markus 22.08.2021 09:38

Wyarowi dalej mało i znów próbuje zabłysnąć. Szkoda tylko, że tak jak wczoraj Wieszczycki. Któryż to już raz...

Próby wmówienia przy pomocy statystyk, że Gruszkowski nie ma problemu z precyzją dośrodkowań i potrafi tu więcej niż Hanousek, są bardzo zabawne i komentują się same. Jak jest naprawdę, pokazał kolejny mecz.

Równe zabawne są projekcje umysłu, który coraz bardziej desperacko próbuje po swojemu odczytywać moje poglądy i teraz stara się wmawiać, że jestem przeciwnikiem gry Gruszkowskiego czy Starzyńskiego w Wiśle, a oni kozłami ofiarnymi. Ani to godne ani mądre ani sensowne, zwłaszcza gdy jest jeszcze pisane agresywnym i knajackim stylem godnym jakiegoś marnego Call Center. Zresztą nawet tam umieją lepiej stosować parafrazę, tak by nie była walącą po oczach manipulacją.

Ktoś, który w tak rażący sposób próbuje przekręcać rzeczywistość i dla którego jedyny powód pisania stanowi chęć skoczenia komuś do oczu, nie jest wart mojej ani niczyjej uwagi. W swojej szarży nie zapomnij tylko jeszcze napisać odezwy do Guli, by przestał robić ze Starzyńskiego kozła ofiarnego nie wystawiając go w pierwszym składzie, bo się ośmiesza jak Markus. Bye.

Jeżyk 22.08.2021 10:09

Uwielbiam te wieczne placze przed meczem. Skvarka gra bo Slowak, FBF to musimy sie modlic o fart, Gruszkowski i Szota - czyli Gula dlugo nie potrenuje…

Tak, tak gralismy ze slabiutkim Gornikiem. Cala liga tez z nim bedzie grala i kilka druzyn sie jeszcze na nich przejedzie tak jak Slask ostatnio. Z takimi rywalami tez trzeba wygrywac i to wlasnie w takim stylu jak wczoraj i za to sie naleza brawa. Przypominam tylko, ze ta druzyna sie dopiero buduje i ten sezon bedzie wlasnie taki - raz rozklepiemy Leczna a raz dostaniemy w trabe wiec troche chlodnego podejscia bo ani puchary nam nie groza ani nie jestesmy tak slabi jak by swiadczyl o tym mecz ze Stala.

LucjuszWielki 22.08.2021 10:19

Cieszą bardzo 3 pkt - dają trochę spokoju i zawsze to 3 punkty bliżej utrzymania.

Bramka Yeboaha dobitnie pokazała z kim graliśmy, tak więc z mojej strony nie ma żadnej podniety, a jak słysze teksty typu: "bramka sezonu" to czuję się zażenowany, mimo że w pierwszej chwili miałem skojarzenia z bramką Carlitosa na 1:1 z pejsownia, ale... to nie tak. Yeboah co prawda ośmieszył Rymaniaka (co mnie niezmiernie cieszy, gdyż to straszna k...), ale też jego drybling podsumował cały mecz w 5 sekundach. Najlepszy moment jak stał z noga wysunięta jak baletnica i nikt mu jej nie wygarnął :D
Aha co do Yawa to byłem lekko zdziwiony jego grą. Tak jakby bardziej stonowana, chyba trener dobitnie mu przekazał, aby grał bardziej zespołowo, a nei w każdej akcji na hura do przodu, na pełnym gazie i klepanie piłki z lewej nogi z każdej pozycji. Yeboah zagrał pierwszy raz jak nie Yeboah.

Niby można myśleć o dominacji z naszej strony - ale to tak jakby rozstawić pachołki i mówić, że człowiek je zdominował. Łęczna nie podjęła walki, nie biegała, stała jak my w kilku innych spotkaniach, to nawet Stal w tym meczu 0:6 czy 1:6 zagrała o niebo lepiej od Łecznej.

Oczywiście należy się cieszyć, gdyż jakby Łęczna trochę bardziej się postarała to mielibyśmy akcje jak ta z 1 minuty, kiedy nasza obrona pod wodzą Frydrycha została ośmieszona.

Kluczem w tym spotkaniu do braku kompromitacji było chyba posadzenie na ławie Kuljevica i gra Plewką.
Już pare spotkań temu strasznie zawiodłem się na Kuljevicu, gdyż mimo wszystko w jakiś tam pojedynczych zagraniach widziałem w nim potencjał. Sądziłem, że wykorzysta szansę jaką dał mu los( kontuzja Zukova). Nic z tych rzeczy - Kuljevic grał taką padakę, że Chuca to przy nim gość.
Patryk widać, że wchodzi po kontuzji, miał pare kiepskich zagrań, ale mimo wszystko występ bardzo na plus, niebo a ziemia jeśli porównamy do Kuljeiva, na którym powoli stawiam krzyżyk (gośc już jest na tyle długo, że miał wystarczająco czasu na pokazanie się).

Druga zmiana (wymuszona) na plus to Forbes... Wiadomo, miał pare babolików, ale pamiętajmy, że gośc bez okresu przygotowawczego, pierwszy raz od 1 minuty. Coś tam zmarnował, ale trzeba docenić, że dochodzi do tych sytuacji. Jak dla mnie jest to napastnik nr 1,a Kliment na zmianę. Śmiesza mnie opinie, które pojawiły się w poprzednich tematach jakoby Kliment był klase lepszy od Forbesa heh.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez gizmowisla (Post 1570915)
BBF na szpicy ?????? czyzby kolejny kabaretowy wieczor ??? obym sie mylil .......brak Sadloka daje promyczek nadzieji , ale atak to mamy PIORUNUJACY , oby stal sie cud i KUPA szczescia

:D oj myliłeś się, a ilez to było kabaretowych występów? Chodzi o te 10 minutowe? Gość jest niezwykle WARTOŚCIOWY dla nas, pracuje nie tylko dla siebie jak Yeboah, a dla całej drużyny.

Wydaje mi się, że Forbes pokazuje pełnię swojej wartości jak gra ostatniego, sam na szpicy, jako para z Klimentem, może słabo to wygladac.

Frydrych swoją formę podsumował swojakiem. Co się z gościem porobiło to nie do wiary, przypomina bardziej Janickiego.

Hanousek zauważyłem, że słabo broni i dał się kilka razy wykiwać, w poprzednich spotkaniach podobnie.

Gruszkowski dużo lepiej niż poprzednie mecze, gość zasuwał od obrony do ataku non stop, nie wiem skąd tyle sił. Wystep na duży plus.

Skvarka pokazał, że ma potencjał, wierzę, że chłop się rozkręci bo nadal mnie nie przekonuje, ale już w ciągu 5 spotkań zrobił wiecej niż SAVIC przez cały pobyt u nas.

Gracz nr 8 z Holandii - podtrzymuje jeszcze bardziej to co sądziłem o jego grze od drugiego od końca sparingu. Czołowy hamulcowy, gracz na alibi - ściana - co podasz to wraca, lub jak się krzywo odbije to do innego. Komentatorzy c+ nazwali go REZYSEREM, który reguluje tempo gry :D O jakim regulowaniu gry mówimy skoro w KAŻDEJ akcji gra tak samo, zwalnia, hamuje nawet kontry. Przecież jak trzeba zagrac szybko i piłka idzie do niego to on zawsze robi to samo, zwolnienie gry, podanie do boku... O żadnej regulacji tempa nie może byc mowy, chyba, że chcemy zwolnić akcje na kontrze to jak najbardziej. (tak wiem, że najwięcej przebiegł i co z. tego?)

Kieszek - widać, że gość jest doświadczony i jego ściągnięcie na szybko w miejsce Lisa było bdb posunięciem.

Reasumując: zagraliśmy znów ślamazarnie, sztywnie, pasywnie. Z tak dysponowaną Łęczną powinno być 3:0 do przerwy, a wynik był na styku. Wolna gra i brak ruchliwości z naszej strony to znak rozpoznawczy. Wynik i pseudo dominacja jest zasługą tylko i wyłącznie Górnika, który stał, a jak czasami zrobili akcje to u nas jak zwykle popłoch.

Niemniej jednak zwycięstwo może dać wiarę w naszą pracę (jeszcze jej dużo) i światełko w tunelu, że może być lepiej.

PAWEŁ 22.08.2021 10:21

Brawo drużyna, cenne 3 pkt. Oby w kolejnych spotkaniach wyrwać jakieś punkty i będzie dobrze. Ja jestem optymistą.

Karherop 22.08.2021 10:43

Mecz taki że tylko się cieszyć, co jednak chciałbym podkreślić:

Kolejny raz bardzo młoda pierwsza 11:
37,20,22,31,28,25,21,29,24,20,29 lat - fajnie że.Gula nie trzyma się tak sztywno nazwisk i nie potrzebuje przepisu o młodzieżowcach by nimi grać.

Wybieganie: 122 km w meczu to ostatni raz zrobiliśmy w marcu z Pogonią. Może i Łęczna była słaba, ale Gula dotarł do zawodników e bez odpowiedniej intensywności nawet z takimi ogórkami się nie wygra.

Styl gry, posiadanie, intensywność, Wisle się świetne oglądało.

Powrót Plewki - środek pola w końcu wyglądał jak należy. Co się rzucało w oczy, mając piłkę na 20-25 metrze szuka wyłącznie podań do przodu. Kuveljic pewnie by podał do boku i bał się ryzykownego zagrania.

Udany występ Szoty. Chłopak nie pęka, choć sam go już skreslalem. Dobry moment dla niego by złapać podstawowy skład, nawet do końca jesieni i powrotu Urygi.

I ostatnia uwaga: przed meczem z Legią był potrzebny bodziec w postaci dobrego wyniku, na to napędzi sprzedaż biletów. I ten gol Yeboaha też zrobi super marketing i zachętę że kibice zobaczą coś więcej niż kopanie się po czole.

siara 22.08.2021 10:47

1 Załącznik(ów)
Czy ktoś z Was zwrócił uwagę w której minucie padł gol ? Przypadek ? ;) ;)

s1mone 22.08.2021 11:17

Lucjusz to ty chyba ten mecz oglądałeś z włączonym filmem w tle jeśli piszesz tak o Aschrafie.

Obejrzyj sobie na przykład jak padła trzecia bramka dla nas. Oczywiście, że Aschraf często wybiera proste i pewne zagrania, ale miał też przynajmniej 5 ciasteczek do przodu, które budowały akcje ofensywne podobnie jak przy bramce FBF. On ma takie zagrania w każdym meczu. Przy tym praktycznie nie notuje strat niezależnie jak mocno przeciwnik pressuje.

Jemu jedyne co można zarzucić to zbyt pasywną grę w obronie, bo to chucherko jest i odpuszcza krycie. Ale gdyby taki nie był to pewnie grałby teraz w Ajaksie, a nie w Wiśle.

Z piłką przy nodze to jest piłkarz z innej planety. Technicznie doskonały.

LucjuszWielki 22.08.2021 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1570953)
Lucjusz to ty chyba ten mecz oglądałeś z włączonym filmem w tle jeśli piszesz tak o Aschrafie.

Obejrzyj sobie na przykład jak padła trzecia bramka dla nas. Oczywiście, że Aschraf często wybiera proste i pewne zagrania, ale miał też przynajmniej 5 ciasteczek do przodu, które budowały akcje ofensywne podobnie jak przy bramce FBF. On ma takie zagrania w każdym meczu. Przy tym praktycznie nie notuje strat niezależnie jak mocno przeciwnik pressuje.

Jemu jedyne co można zarzucić to zbyt pasywną grę w obronie, bo to chucherko jest i odpuszcza krycie. Ale gdyby taki nie był to pewnie grałby teraz w Ajaksie, a nie w Wiśle.

Z piłką przy nodze to jest piłkarz z innej planety. Technicznie doskonały.

W końcu grał cały mecz, więc musi coś robić. Chodzi mi głównie o REGULOWANIE TEMPA gry. Nie ma czegoś takiego, gdyż gośc gra jednym, stałym, wolnym tempem.

Zapomniałem dopisać co mnie irytowało jeszcze podczas meczu: Aschraf nie ma pojęcia o obronie, zero szybkości, zero agresji, wiem, że ma inne zadania, ale to nawet Irsak potrafił się postawić.

Jestem na niego wyczulony podobnie jak na Savica od pierwszych spotkań. Z Savicem jak widać nie myliłem się, oby z Aschrafem było inaczej. Górnik nie przeciwstawił się w żaden sposób. Zobaczymy jak będzie wyglądac na tle rywala z dużo większą jakością niż my,

tomytom 22.08.2021 11:40

Sądziłem, że po fali defektyzmu, krytykowania trenera za każdą (jakąkolwiek) decyzję, ogólnego czarnowidztwa i pisania głupot na forum/SB dzisiaj będzie tutaj masowe odszczekiwanie, a tu ...
Nie wiem jak większość populacji, ale ja mam duży szacunek do osób, które się potrafią przynać do pomyłki/błędu...



Deprecjonowanie wszystkiego co się da, nawet jak przekraczamy wszelkie granice absurdu, jest komiczne ...

Yeboah akcja sezonu: wiadomo - fuks, no bo przecież forumowa elita już mu przykleiła łatkę bezmózgiego nieudacznika.

"mecz ślamazarny" > 122km przebiegnięte i dalej ktoś narzeka? Serio?! A ten wysoki pressing przez większość meczu to dlatego, że naszym się nie chciało wracać ma swoją połowę, jak rozumiem?

A w ogóle to przeciwnik przecież taki słaby ... A my kuźwa kupowaliśmy w tym okienku gwiazdy z elity ligi UK i Hiszpani ...

Po przegranej zazwyczaj 10 stron w temacie meczowym, po wygranej zawsze kilka - no bo jak się nawypisywało głupot to teraz nie pasuje chwalić, co nie?

Mam nadzieję, że nasza Góra nie zagląda na forum, bo sam bym tym wszystkim chyba pi....ał przy takim poziomie niektórych komentarzy...


Co do meczu (okiem laika, nie znam się):

Super, że trener nie idzie w zaparte, rotuje składem, reaguje.
Szkoda, że Kliment wypadł w ostatniej chwili - oby na Legię był zdrowy - bo ostatnio to On dawał 75% naszej siły ofensywnej.

Gruszkowski kilka razy fajnie wrzucił, czy się to komu podoba czy nie. Starał się za dwóch. Jak chłopak trochę ostudzi głowę to IMHO możemy mieć z niego pożytek.
Za tydzień w meczu z L zobaczymy czy to był jednorazowy wyskok czy raczej to już faktycznie "zażarło" - OBY!!!
Na dzisiaj: DZIĘKI dla zespołu za wreszcie uśmiech na twarzy po (i w trakcie!) meczu.

Kurz 22.08.2021 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1570955)
Sądziłem, że po fali defektyzmu, krytykowania trenera za każdą (jakąkolwiek) decyzję, ogólnego czarnowidztwa i pisania głupot na forum/SB dzisiaj będzie tutaj masowe odszczekiwanie, a tu ...
Nie wiem jak większość populacji, ale ja mam duży szacunek do osób, które się potrafią przynać do pomyłki/błędu...

Wygraliśmy z najsłabszą drużyną na tym etapie rozgrywek. Bardzo się z tego cieszę, ale to niewiele mówi o progresie lub jego braku. Kolejne mecze powiedzą nam więcej o naszej drużynie, też oczywiście tylko w tym momencie. Praca Guli dopiero się zaczęła i chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to początek drogi. Celem jest lepsza Wisła w następnej rundzie i jeszcze lepsza w kolejnym sezonie.

Kac 22.08.2021 12:09

takie mecze po prostu trzeba wygrywac, i tak jestesmy w plecy 3 pkt z tak samo slaba Stala...

Karherop 22.08.2021 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kac (Post 1570957)
takie mecze po prostu trzeba wygrywac, i tak jestesmy w plecy 3 pkt z tak samo slaba Stala...

Śląsk jest 2 punkty w Plecy z Łęczna, a Legia 3 punkty w Plecy z Radomniakiem.

To polska liga, ale dalej widzę niektórzy zdziwieni że takie czy inne mecze się zdarzają

No ale jeszcze kilka dni temu czytałem że z naszym stylem to przegramy z każdym w tym sezonie, a teraz jednak okazuje się że są słabsze drużyny? :>

Gula wg mnie zdał ostatni test celująco, bo pokazał nie tyle że ta drużyna ma dobrych zawodników, ale to jak potrafimy sobie mecz "Wybiegać".

Na spotkania z Legią, Lechia i Lechem nie trzeba nikogo mobilizować. Liczę na 5-7 punktów w tych meczach.

Kurz 22.08.2021 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1570958)
Na spotkania z Legią, Lechia i Lechem nie trzeba nikogo mobilizować. Liczę na 5-7 punktów w tych meczach.

Obstawiam 0-3.

LucjuszWielki 22.08.2021 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1570955)
Sądziłem, że po fali defektyzmu, krytykowania trenera za każdą (jakąkolwiek) decyzję, ogólnego czarnowidztwa i pisania głupot na forum/SB dzisiaj będzie tutaj masowe odszczekiwanie, a tu ...
Nie wiem jak większość populacji, ale ja mam duży szacunek do osób, które się potrafią przynać do pomyłki/błędu...



Deprecjonowanie wszystkiego co się da, nawet jak przekraczamy wszelkie granice absurdu, jest komiczne ...

Yeboah akcja sezonu: wiadomo - fuks, no bo przecież forumowa elita już mu przykleiła łatkę bezmózgiego nieudacznika.

"mecz ślamazarny" > 122km przebiegnięte i dalej ktoś narzeka? Serio?! A ten wysoki pressing przez większość meczu to dlatego, że naszym się nie chciało wracać ma swoją połowę, jak rozumiem?

A w ogóle to przeciwnik przecież taki słaby ... A my kuźwa kupowaliśmy w tym okienku gwiazdy z elity ligi UK i Hiszpani ...

Po przegranej zazwyczaj 10 stron w temacie meczowym, po wygranej zawsze kilka - no bo jak się nawypisywało głupot to teraz nie pasuje chwalić, co nie?

Mam nadzieję, że nasza Góra nie zagląda na forum, bo sam bym tym wszystkim chyba pi....ał przy takim poziomie niektórych komentarzy...


Co do meczu (okiem laika, nie znam się):

Super, że trener nie idzie w zaparte, rotuje składem, reaguje.
Szkoda, że Kliment wypadł w ostatniej chwili - oby na Legię był zdrowy - bo ostatnio to On dawał 75% naszej siły ofensywnej.

Gruszkowski kilka razy fajnie wrzucił, czy się to komu podoba czy nie. Starał się za dwóch. Jak chłopak trochę ostudzi głowę to IMHO możemy mieć z niego pożytek.
Za tydzień w meczu z L zobaczymy czy to był jednorazowy wyskok czy raczej to już faktycznie "zażarło" - OBY!!!
Na dzisiaj: DZIĘKI dla zespołu za wreszcie uśmiech na twarzy po (i w trakcie!) meczu.

Okiem laika... no zgadza się, dopraszanie się Klimenta za Forbsa jest proszeniem się o przegraną, strzałem w kolano, módl się lepiej, żeby nie był gotowy (ewentualnie na zmianę) bo wtedy jest szansa na pełny występ Forbesa, który w takim meczu jest 3 razy bardziej przydatny dla zespołu. Po tak dobrym spotkaniu Forbesa dopraszanie się o grę Klimenta jest sabotażem.

Zachwycanie się chłamem przynosi takie efekty jak po meczu z Zagłębiem. Takich przypadków było wiele, dalej naiwniacy nie wyciągają wniosków. A co ma wspólnego 120k z tym, że graliśmy ślamazarnie? Górnik "stał" a pzeszedł/przebiegł 116km, i co ? Ale jak to stał Górnik jak tyle km zrobił?

To nawet Markus zauważył, że gra była ewidentnie zwalniana.. Zachwycanie się padaką i minimalizmem (obowiązkiem naszym było wygrać po 2 kompromitacjach z I ligowcem) nie jest niczym dobrym, gdyż zazwyczaj po podnietach przychodzi seria porażek.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1570930)
Wydaje się, że gdyby nie permanentnie zwalnianie gry, mogło być ono jeszcze wyższe, bo parę razy aż prosiło się o szybsze podanie do przodu, a nie kółeczko i odegranie do tyłu lub do boku, ale widać Wisła Guli tak ma grać, cierpliwie budując atak pozycyjny i maksymalnie długo utrzymując się przy piłce.

Bramka roku to może być akcja Carlitosa, gdzie wymieszał 5ciu pejsów, a Yeboah dryblował między tyczkami, NIKT GO NIE ATAKOWAŁ, rozumiesz to? Widzisz tam jakiś nacisk obrońców ? Dlatego dla laika zero jedynkowca to fakrtycznie może być bramka sezonu.

PS:

Wolfy pewnie zadowolony, chyba jeszcze da czas Guli, bo odgrażał się, że jak Kuljevic wyjdzie w pierwszej jedenastce to po Guli :D

Jagul 22.08.2021 19:24

Niezłe spotkanie w naszym wykonaniu. Fakt, że Górnik był słaby ale Stal w zeszłym tygodniu nie była mocniejsza, a udało się nam skompromitować.
Teraz seria ciężkich meczów i prawdziwy sprawdzian na co realnie stać drużynę.

robert777 22.08.2021 19:33

Lucjusz Wielki pogromca laików

s1mone 22.08.2021 19:50

Oczywiście, że Ashraf reguluje tempo gry. Bardzo często je spowalnia, sporadycznie - z zaskoczenia - je przyśpiesza i często te przyśpieszenia zaskakują przeciwnika i się tworzy okazja bramkowa. Z piłką przy nodze jest świetny. Okazuje się, że z Górnikiem dołożył walkę - najwięcej odbiorów piłki, najwięcej przechwytów, najwięcej przebiegniętych kilometrów (aż 13!), juz nie wspominając o standardziku w grze do przodu - najwięcej przyjętych i dokładnych podań, najwyższy współczynnik dokładnych podań, asysta drugiego stopnia. Nie reżyser czy zawodnik regulujący tempo, a główny hamulcowy:D Widac po statach jak na dłoni przecież:D

Szneka 22.08.2021 20:03

Aschraf jest zawodnikiem jakiego od kilku lat brakowało. Może Savicevic jak mu się chciało, lub Basha jak był zdrowy. Mamy fajnego grajka a dalej płacz i narzekania. Pany ogarniamy się . Mecz z Łęczną pokazał, że wystarczy wyjąć ze składu Kuveljicia i gra inna Wisła. Oby ten pan 3mał się od Wisełki jak najdalej

LucjuszWielki 22.08.2021 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez robert777 (Post 1570963)
Lucjusz Wielki pogromca laików

Tu nawet nie chodzi o laictwo, a o myślenie :)

Pytam się: kto atakował Yeboaha ? Pokarzcie mi tam jakąś presję na naszego i porównajcie z tym co zrobił Carlitos będąc pod presją. Czy bramka Carlitosa była bramką sezonu ?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1570964)
Oczywiście, że Ashraf reguluje tempo gry. Bardzo często je spowalnia, sporadycznie - z zaskoczenia - je przyśpiesza i często te przyśpieszenia zaskakują przeciwnika i się tworzy okazja bramkowa. Z piłką przy nodze jest świetny. Okazuje się, że z Górnikiem dołożył walkę - najwięcej odbiorów piłki, najwięcej przechwytów, najwięcej przebiegniętych kilometrów (aż 13!), juz nie wspominając o standardziku w grze do przodu - najwięcej przyjętych i dokładnych podań, najwyższy współczynnik dokładnych podań, asysta drugiego stopnia. Nie reżyser czy zawodnik regulujący tempo, a główny hamulcowy:D Widac po statach jak na dłoni przecież:D

Wiesz o tym, że przyjdą takie mecze, że trzeba będzie to prostować :/ Ja tez o tym wiem i nie chce tego wypominać :) Co gorsza takich spotkań, gdzie "brylował" będzie zdecydowanie mniej niż tych z łęczną. Obawiam się, że taki mecz może być już za tydzień. Celowo pisałem, że chce zobaczyć 8 na tle drużyny z jakością czyli 7egłą... Jak się pojawiły porównania do Bashy i Savicevia to nadmienię, że bez chwili wachania (jeśli miałbym wybór) brałbym Mączyńskiego zamaist naszego holenderskiego Marokańczyka. Ma podania celne bo nie ryzykuje tylko oddaje do najbliższego :) To niby też sztuka w naszej lidze, ale on nie daje żadnych piłek na granicy ryzyka. NUL.

PS: Zobacz sobie jaką KWEKWE z Amikorza dał asystę 2 stopnia przy strzale Ishaka. Nasza "rezyser" grałby piłkę do gościa przy linii, daje głowę. Szkoda, że trzeba się gimnastykować, aby screena tutaj wkleić, który zniknei za chwilę jak sie nie ma jakiego serwera. Zobacz akcje i powiedz mi co zrobiłby nasz 8. Ja nie mam wątpliwości, grałby do boku spowalniając tym samym ZNÓW grę.

wiesniak842 22.08.2021 20:15

Mecz jak mecz. Sa 3 pkt, a to najwazniejsze. Mnie osobiscie cieszy najbardziej powrot Plewki i granie cofnietym Aschraafem z Plewka/Skvarka zabezpieczajacymi srodek, a nie Skvarka na 10tce a z tylu Aschraafem i tylko jednym asekurujacym go srodkowym pomocnikiem. Tak, to tylko Leczna aczkolwiek duzo lepiej wyglada nasz srodek w takim zestawieniu. We wczesniejszych meczach to byla autostrada do naszego pola karnego.

s1mone 22.08.2021 20:23

Ja nie twierdzę, że zawsze Ashraf będzie grał dobrze. To tylko człowiek, wahania formy się zdarzają, ale krytyka po świetnym meczu to chyba lekka przeginka nie sądzisz?

Kurz 22.08.2021 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1570968)
Ja nie twierdzę, że zawsze Ashraf będzie grał dobrze. To tylko człowiek, wahania formy się zdarzają, ale krytyka po świetnym meczu to chyba lekka przeginka nie sądzisz?

Nie chodzi o wahania formy, tylko o spotkania z drużynami, które będą rzeczywiście wywierały presję. W meczu z Łęczną Ashraf miał komfortowe warunki :).

pepe72 22.08.2021 21:24

Napiszę tak:
1. oglądałem mecz z komentarzem C+. Redaktorzy cmokali nad bramką Yeboaha i mówili coś o golu sezonu.
2. oglądałem Ligę+ w C+. Kolejni redaktorzy rozpływali się nad bramką Yeboaha
3. Właśnie skończyłem oglądać Ligę- (na weszło). Wszyscy zachwycali się bramką Yeboaha.

Czytam "znafcóf" na forum, którzy pier***ą o "mijaniu tyczek". JPRD!


Od wczoraj miałem tą bramkę w timeline chyba z 5 razy na twitterze.
Tu komentarz C+:
"COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO

Ta akcja wydarzyła się naprawdę. Gol Yaw Yeboaha kandydatem na miano gola sezonu"

https://twitter.com/CANALPLUS_SPORT/...61940308406277

pepe72 22.08.2021 21:31

Dodatkowo:
Interia: GOL-MARZENIE YEBOAHA https://sport.interia.pl/klub-wisla-...ha,nId,5434355
Dziennik Polski/Gazeta Krakowska: Yeboah i jego zYAWiskowy gol. https://dziennikpolski24.pl/yeboah-i...ar/c2-15766330
Sport.pl (Wyborcza): Gol sezonu w Ekstraklasie! Wkręcił rywali jak Messi. "Obrońca ma teraz nudności" https://www.sport.pl/pilka/7,65039,2...a-litosci.html

Wzywam wszystkich deprecjonujących gol Yeboaha by przestali się kompromitować i pokasowali swoje wpisy.

Arkadiusz.Czerepach 22.08.2021 21:34

przecież wiadomo że są userzy których posty czyta się dla beki ;)

pepe72 22.08.2021 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1570972)
przecież wiadomo że są userzy których posty czyta się dla beki ;)

Nawet beka ma swoje granice :pala:

Patryko 22.08.2021 21:39

Tak samo można byłoby powiedzieć o obrońcach kosztujących dziesiątki milionów euro, których Messi/Ronaldo/Hazard zniszczyli wkręcając w ziemię... tyczki? Nie, po prostu dali się ograć, 8/10 takich sytuacji przerwą odbiorem/faulem, w 2/10 zostaną ośmieszeni.

Może Yeboah nie miał przeciwko sobie obrońców klasy Ramosa, Varane'a czy Bonucciego, ale zrobił w polu karnym 3-4 piłkarzy na gładko, strzelając gola. Ja im się szczerze nie dziwie, że nie interweniowali ostro, bo tam każde ostre wejście kończyłoby się karnym, a tak to mieli nadzieję, że nie strzeli ;)

pepe72 22.08.2021 22:03

To na prawdę trzeba oglądać do znudzenia.
Najpierw robi jak chce Rymaniaka. Zaczynając od lekkiej świecy. Ponieważ jest już w polu karnym więc obrońca się boi atakować.
Po położeniu Rymaniaka (około 11 sekundy) dopada do niego od tyłu Krykun (22) i od przodu Drewniak (8). Dodatkowo próbuje blokować Szczęśniak (21).
Mimo to piłka przechodzi 2 obrońców i bramkarza i to pod dość ostrym kątem.

https://youtu.be/lNcQRDOIV28

R33 22.08.2021 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1570971)
Dodatkowo:
Interia: GOL-MARZENIE YEBOAHA https://sport.interia.pl/klub-wisla-...ha,nId,5434355
Dziennik Polski/Gazeta Krakowska: Yeboah i jego zYAWiskowy gol. https://dziennikpolski24.pl/yeboah-i...ar/c2-15766330
Sport.pl (Wyborcza): Gol sezonu w Ekstraklasie! Wkręcił rywali jak Messi. "Obrońca ma teraz nudności" https://www.sport.pl/pilka/7,65039,2...a-litosci.html

Wzywam wszystkich deprecjonujących gol Yeboaha by przestali się kompromitować i pokasowali swoje wpisy.

Z zagranicznych mediów to też docenił ESPN:

https://twitter.com/ESPNFC/status/1429523216415010816


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl