![]() |
Ale przeciez nikt nie zarzucał tu Hyballi braku wiedzy. Problem był z odpowiednim wdrożeniem systemu gry, nieoptymalnym dozowaniem obciążeń treningowych przed meczem, masowym zrażaniem do siebie piłkarzy i pracowników Wisły - wprowadzaniem złej atmosfery do klubu. Dołożyć należy do tego niezrozumiałe decyzje personalne, które się nie obroniły na boisku. To wszystko są naczynia połączone i złożyły się na słaby wynik. Oby następca poradził sobie lepiej, bo jeśli nie da rady to również poleci. Taka jest piłka i kolej rzeczy. Wiem, że to dla niektórych może być zaskoczenie, ale trenerzy bez wyników są wyrzucani.
Od czasów wejścia trio do klubu każde zwolnienie trenera poprzedzone było serią bardzo rozczarowujących występów. Każdy z trenerów za trio dostał szansę na wyciągnięcie drużyny z dołka, żaden nie dał rady. Z całej tej trójki najbardziej mi szkoda było Stolara, bo w peaku to za jego czasów graliśmy najfajniejszą piłkę i robiliśmy najlepsze wyniki. Niestety zaliczył też rekordową serię porażek, więc sinusoida występów jego Wisły była pełna skrajności. Ale i tak to za jego czasów trafiały nam się mecze genialne jak pogonienie Lecha czy Legii piątką. Pod względem czysto sportowym te mecze to były promyki nadziei i mega zastrzyki pozytywnych emocji w tych nudnych jak flaki z olejem czasach pocupiałowych. Jeśli chodzi o Gulę : życzę mu samych sukcesów i wprowadzenia Wisły do czołówki ligi. W końcu sam zarząd zdradził, że takie są plany na Wisłę :) Jestem za! |
Styl Wisły Guli do Wisły Hyballi bedzie można porównać gdy już liga wystartuje.
Bardzo mądrze dziś powiedział trener: każdy Wam powie to samo, że chcemy grać ofensywnie, kombinacyjnie, utrzymywać się przy piłce. Oklepane haselka. Na pewno stawianie znaki równości między tymi Panami to śmieszne uproszczenie. |
Cytat:
wolfy wiesz, że jako pierwszy wyłapałem ten frazes - posypałbyś raz głowę popiołem dla świętego spokoju ;) Cytat:
EDIT: Dobra... nie odpowiadaj bo znów walniesz jakąś głupotę. Tak cie lubie, ze na szybko wkleje co mamrotałeś przez ostatnie tygodnie. Absurdów było więcej, ale nie jesteś godzien poświęcenia większej ilości czasu. Niech ten pajac będzie przestroga dla innych: Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Zły to ptak, co własne gniazdo kala. Da się gdzieś składać wniosek o banicje rudego na forum i zakaz wstępu na R22? |
Bardzo dobry wybór, wszyscy którzy narzekali na intensywność treningów trafili właśnie z deszczu pod rynnę. :) Dalej trzeba będzie zapieprzać i na treningach i na boisku. Natomiast fakt, że Gula ma mniej szalone spojrzenie niż poprzednik, utrudni zrobienie z niego wariata gdyby się znowu pojawił "kwas". Bo mam nieodparte wrażenie ze to nieuniknione.
Powodzenia Panie Trenerze... |
Myślę, że Sadlok już nie będzie wykonywał SFG a Medved ciągle grał mimo swoje indolencji (bo go już nie ma u nas)
|
Cytat:
Zastanawiam się czy gratulować włożonej w pracy w szukanie cytatów Czerepacha czy współczuć , że nic ciekawszego nie ma się do roboty niż forumowe palenie czarownic na stosie :> Mam wrażenie , że forum od kilku miesięcy stało się śmietnikiem i połowa postów to wycieczki osobiste. Sam święty nie jestem bo w kilku brałem udział ale przydałaby się moderacja. Połowa postów nie powinna się na forum znaleźć albo zostać wywalona. Dla wymiany "uprzejmości" istnieje funkcja wiadomości prywatnych. |
Cytat:
Podobno nasz nowy nabytek potrafi kopnąć ze stojącej piłki. Jeśli tak jest pewnie zluzuje Sadloka, który obrywa głównie przez idiotyczny zwyczaj dowalania się do najdłużej grających piłkarzy. Niestety, poza Błaszczykowskim w całej drużynie nikt nie umie dośrodkować. |
Cytat:
sytuacje z PH wciąż uważam za żenującą więc nie ma co tu odszczekiwać , natomiast ogromny szacunek dla TRIO (tak!) za ściągnięcie (potencjalnie) o wiele lepszego trenera tak , nie dziwcie sie , ja oceniam sprawiedliwie , za zle karze a za dobre wynagradzam i nasz nowy trener zapowiada się doskonale brawo Trio, powodzenia Panie Adrianie ! |
Cieszę się, że Jakub poszedł po rozum do głowy i nie zatrudnił przebierańca, tylko trenera.
Zatrudnienie nieudacznika byłoby końcem Wisły w Ekstraklasie. Przydała się presja, aby przebieraniec nie został trenerem. Czas świętości skończył się, zaczął się czas sprawdzenia w jakim kierunku podąży Wisła. Mnóstwo czasu zmarnowano na własne życzenie, a czasu już nie ma. Tu musi przyjść wyraźny progres i to w najbliższym sezonie, nie za x lat. Z opisu na weszło wynika, że Gula jest wymagającym trenerem. Podobnie jak Hyballa. Tego się obawiam, choć największy leser w drużynie odszedł. To musi być wyraźnie podkreślone. To trener ma decydować o treningach, o obciążeniach, a nie legendy, ,,legendy" i usłużni dziennikarze piszący artykuły na zamówienie. Życzę Guli, aby był trenerem na długi okres, a nie na krótką chwilę. Mam nadzieję, że Jakubowi za x czasu nie zmieni się koncepcja i nie będzie wydziwiał jak ostatnio - w konsekwencji nie będą pojawiały się jakieś żałosne transparenty, żałosne sponsorowane artykuły, bo to był wstyd. Najważniejszym będzie jaką realnie władzę i możliwości dostanie duet Gula & Pasieczny. Jeśli nie będą mogli się wykazać, a ich decyzje będą blokowane, wstrzymywane przez różne układy niszczące Wisłę od lat i to ze strony tzw. ,,legend", to ich zatrudnienie nie ma najmniejszego sensu. Po co zatrudniono Hyballę, skoro głos tzw. ,,legend", różnych leserów, symulantów był ważniejszy, bo treningi za ciężkie, bo Messi narzekal na intensywność i Kaziu musiał ingerować. Hyballa zaczął przeszkadzać i musiał odejść. Oby tym razem historia nie powtórzyła się. Zaleciało przedszkolem, bo tę akcję przeganiania Hyballi można tak nazwać. Zadałbym pytanie Kazimierzowi. Skoro od lat jest blisko przy drużynie, to czemu Wisła ma takie problemy w grze ofensywnej? To tu te układziki oraz głos tzw. ,,legend" mogą być decydujące w kwestii oceniania przyszłej pracy Guli i Pasiecznego. Tu fochy Jakuba nie mogą decydować o przyszłości klubu, bo Wisła to nie prywatny folwark braci i Jakub musi cały czas o tym pamiętać. Jakub nie jest nieomylny i nie jest tym bardziej świętym. Jak pokazuje historia, każdy podlega ocenie, bo pamiętamy o prawdziwych wyczynach ojca chrzestnego - upadłej i skompromitowanej ,,legendy" Wisły. |
Aż człowiek boi się cokolwiek napisać żeby nie zapeszyć. Sytuacja z Hyballą jeszcze siedzi za mocno, też początkowe 'hurra', a później lament. Jednak wtedy Hyballe podpisali w 3 dni, Gule w 3 tygodnie. Jest to wybór zdecydowanie bardziej przemyślany zwłaszcza po ostatniej wpadce.
Co by nie mówić kawał trenera, ogromne nadzieje. Oby to wszystko wypaliło. Może wreszcie ruszymy sportowo do przodu. Trener konkret, obsadzony wreszcie wakat dyrektora, a Pasieczny wydaje się osobą, która zrobi mocny research pod kolejne okienka, akademia ruszyła do przodu odkąd dyrektorem jest Kołaczyk. Może to jest ten moment zwrotny, że zaczniemy znowu coś znaczyć. Tego nam wszystkim życzę. Mam taką nadzieję. Mocno trzymam kciuki żeby to wszystko wypaliło na maksa. |
A czego tu sie bac?
Przyszedl Gula, jak kazdy inny trener, zwolnia Gule, jak kazdego innego trenera:D Pytanie ino za co i kiedy. Napisalbym powodzenia, ale... no wlasnie, w czym? Spasc nie spadniemy, puchary nam nie groza. Mysle, ze maks na co nas na ten moment stac to srodek tabeli. Wiecej bedzie zalezec od jakosci transferow niz od tego kto jest trenerem. |
Cytat:
Ja bym jedynie chcial aby ktos kto byl odpowiedzialny za PH uczyl sie na bledach i wyciagnal wnioski na przyszlosc. Kto byl ta prawdziwa legenda ? |
Cytat:
Ale milo wiedziec, ze jest antywskaznik taki; Co napsize to prawie na pewno bedzie odwrotnie. |
Cytat:
|
Zaraz się okaże u co poniektórych bardziej "zatrutych" toksyną po poprzednim trenerze - że Gula to tylko kopia Hyballi. Obaj sie niczym nie różnią :D
Dajcie sobie spokój z takimi bredniami. Każdy trener wymaga 100% zaangażowania itd Może poczekamy na pierwsze mecze? Jakoś nikt w Słowacji nie pisał że obaj są do siebie podobni - a obaj prowadzili zespoły w lidze słowackiej. I co najważniejsze! Trio miałoby KOPIOWAĆ patologiczną sytuację z Hyballą? Wzięli Gule - BO JEST INNY od Hyballi. Zarówno jeśli chodzi o współpracę z piłkarzami czy Zarządem, jak również ma inną wizję futbolu. Tak, Kuba wziął sobie drugiego "psychola" na trenera bo lubi "wyzwania":D Niektórym tak trudno przyznać że pozyskalismy trenera półkę wyżej od poprzedniego? Boli was to? Przykre. A niby Wisła jest najważniejsza. |
Cytat:
|
KMWTW ?
gdzies to juz widziałem :D |
Zawsze możesz wierzyć, że lenie piłkarze z Błaszczykowskim na czele zwolnili trenera, a teraz ten sam Błąszczykowski zatrudnił trenera o bardzo podobnej charakterystyce - przecież to logiczne :D
|
Cytat:
|
Nie, nie oświecę.
|
Kibice Wisły pełni miłości - wyzwiska, kmioty, odsyłanie na Wieczystą.
Ech, forum z 2002 wróć! |
Cytat:
Znaczy to też że sporo problemów jakie miał Hybala będzie miał też Gula. A właściwie jeden problem podnoszony przez jego krytyków: - nie wykorzystuje "potencjału" zawodników. Była histeria że Silva i Chuka nie "pomagają", Silvy nie już nie ma, zobaczymy co z naszą kadrą zrobi nowy trener. Od dawna uważam że 90% winy za wyniki ponoszą piłkarze. Albo będzie zmiana jakościowa pod kątem taktyki nowego trenera, albo wyjdzie jak zawsze. pan_premier - myślę że my nie zatrudnialiśmy i nie zatrudniamy piłkarzy pod żadną taktykę. |
Cytat:
|
Cytat:
Cały czas podkreślałem (możecie sobie wyszukać): JAK MOŻNA BYŁO MITOLOGIZOWAĆ NIEPRZYCHYLNIE I OBRAŻAĆ LEGENDY NIE MAJĄC ROZEZNANIA W SYTUACJI? Przecież sam fakt takiego płytkiego plotkowania świadczy o prymitywizmie osoby wygłaszającej bełkot. Czerepuch nie był wyjątkiem. NA FB jest cała zgraja gimbo-pokemonów z hasłem "gwiazdkom nie chciało się biegać" :/ Poziom myślenia mimo rozwoju ludzkości obecnie jest 5x niższy niż w 2002 roku, kiedy tylko markus z kotem mamrotali bezmyślne frazesy nie mając pojęcia o działalności gospodarczej. Oczywiście można za dobre czyny pisać dobrze, a za złe odwrotnie, ALE nie psioczyć jak się nie ma zielonego pojecia czy ktoś zrobił źle czy dobrze. Z rudym mógłbym się nawet pogodzić, ale pod warunkiem, że przestanie wypisywać bzdury - czyli jest to niemożliwe. Ja ślepo ufam KUBIE i mam nadzieję, że się nie przejadę. Cytat:
jeśli to prawda co WESZŁO ... nie kumam, przecież notorycznie rugałeś każdego kto wkleja linki z tego portalu i pisałeś, aby nie cytować "szmatławca" a teraz wyrocznia? Ok w sumie dobrze, że to weszło napisało coś pozytywnego bo pewnie twierdziłbyś, że parodysta ;) PS: Z uwagi na fakt, iż czuje sentyment do wolfiego za wieloletnie kłotnie (mimo apogeum psioczenia i wyzywania drużyny za czasów BUNOZY - jego największy obiekt wyzisk do pewnego momentu) nie będę cytować jego wypowiedzi na temat sytuacji z Hyballą. Wypomniałem tylko jedną myśl, ale nie wypunktuje jak czerepucha ;) |
Winę ponoszą piłkarze. Jednak to trener decyduje kto gra. Silva, moim zdaniem jest słaby, ale gdy przestał grać Wisła wyglądała jeszcze gorzej. Boguski nie grał prawie wcale. Gdy zagrał zdobył dwie bramki... Czy SFG wykonuje ten kto jest najbliżej piłki czy wyznacza trener?
|
Cytat:
|
Chciałbym zauważyć, że tematem tego wątku jest nasz nowy trener Adrian Gula! Nie rozumiem tych wzajemnych animozji i chamskich wrzutek... szkoda, że nikt nie blokuje najbardziej rozgrzanych głów na tym forum.
Jeśli chodzi o naszego nowego trenera to na papierze wygląda on imponująco (jak na nasze warunki i pozycję w lidze i samą jakość eklapy. CV naszego nowego trenera wygląda zdecydowanie lepiej od jego poprzedników czyli trenerów Stolarczyka, Skowronka czy Hyballi. Wiadomo jednak, że papier przyjmie wszystko, a praca u nas jest bardzo ciężka i jest ogromnym wyzwaniem dla każdego trenera... Według mnie ciekawy trener oby dał radę wypełnić 2 letni kontrakt. Czy da radę? Zobaczymy, czas pokaże. Jak na razie przechodzimy kolejną rewolucję, ale tym razem wygląda na to, że jest ona robiona bardziej z głową... Zatrudniliśmy dyrektora sportowego, trenera i przewietrzyliśmy szatnie (choć to robimy regularnie). Zobaczymy co tym razem kolejna nowa ekipa pokaże na boisku. |
Powodzenia trenerze!
|
Masakra...
Zaglądam czasem na fora innych klubów. Pamiętam - zaraz po zwolnieniu Hasiego - jak u legionistów pojawił się pomysł zatrudnienia Guli, ale ogólny wydźwięk był taki, że gość jest za mocny, za dobry, totalnie poza zasięgiem. Ostatecznie dostali Czerczesowa i źle na tym, nie wyszli, ale coś nam ta historia może pokazać. Gula jak na nasze możliwości to jest KOSMOS. Absolutny szczyt. Patrząc na to kto realnie mógł tu przyjść, na kogo nas stać, kto by się podjął...do tego patrząc na cechy osobowościowe, dorobek, bliskość kulturową Gula to NAJLEPSZY TRENER jakiego Wisła mogłaby w tej chwili mieć. Lepszy niż Guardiola czy Zidane, bo realny. Alternatywą był jakiś stary niemiec/holender który sukcesy osiągal w 1993 z jakimś HSV czy kadrą Tunezji w pucharze Afryki. Mogliśmy też sięgnąć po polską myśl szkoleniową. Mogliśmy też sięgnać po jakiegos byłego piłkarza który własnie skonczył kariere i bedzie sie uczył zawodu. Wybraliśmy NAJLEPIEJ jak tylko można było. To jest trener wymarzony wrecz. I skonczcie prosze wojenki i podjazdy. Trzeba ufać Kubie, co było to było. Patrzmy do przodu |
@Yggdrasil ma sporo racji. Moim zdaniem Gula jako trener to kolejna po zatrudnieniu Pasiecznego świetna, być może optymalna decyzja zarządu. Wiadomo, że przyszłości nie znamy i Gula może okazać się klapą. Czynników losowych nie powinno się jednak uwzględniać w ocenie.
|
Cytat:
|
|
Cytat:
|
Również wyrażam własne zdanie, nie odbieraj mi tej możliwości :)
|
Cytat:
Czy można transfer uznać za niewypał, jeśli jakiś rzeźnik typu Borysiuk połamie mu nogę w 2 spotkaniu? Pewnie że można, ale czy to sprawiedliwe? Czy winnien jest tutaj zarząd/sam zawodnik/ trener/ gwiazdy czy przeznaczenie? To co różni np Stolarczyka od Hyballi czy Skowronka, to fakt że do problemów w drużynie sam nie doprowadził, w przeciwieństwie do swoich następców. Ich oceny muszą być skrajnie różne pomimo dość podobnego efektu końcowego. Z Gulą spodziewam się że będzie podobnie jak że Stolarczykiem. To optymalny wybór na aktualne czasy. A kto wie czy nie byłby to świetny wybór w każdym momencie. |
Cytat:
Na papierze zmieniliśmy trenera na lepszego ale chciałbym żebyśmy pamiętali że to nie trener wybiegnie na boisko. |
Na papieprze wszystko wygląda pieknie, zarówno Gula jak i Pasieczny. Oby tylko w końcu to co na papierze wygląda ładnie przełożyło się na wyniki bo ....a kolejnego trenera, który daje nadzieje, a okazuje się po poł roku czy roku zerem i beznadzieją, bo przecież zawsze wina trenera, bo piłkarzy mamy wysmienitych, to już nie zniose.
|
Cytat:
|
Generalnie to myslę, że naszym celem na ten sezon powinno być utrzymanie i zbudowanie kadry na kolejny sezon, tzn nie żeby po sezonie znowu odeszła połowa składu i przyszła połowa nowego, z czego wypali 1-3 transfery (lepiej lub gorzej), do tego bedzie 5 niewypalów itd itd bo to jest nasz największy rak od lat. Ciągla destabilizacja. Najpierw w składzie, a później na ławce trenerskiej i tak w kółko.
Trener, tym bardziej pokroju Hyballi czy Guli, z jakimś CV i pomysłem, to powinien być dla nas wręcz jak bóg, na ten moment, powinien byc święty i dopiero po takim 1-3 latach wzmacniania skladu, odbudowy powinien być oceniany czy coś potrafi i czy zrobił progres. |
Cytat:
Gula na papierze wyglada mega dobrze.Naprawde jak pomysle kto mogł nas trenowac a kto trenuje to trzeba pare zdrowasiek odmówic ,bo naprawde trafił nam sie jak slepiej kurze jajko. Z Hyballa było tez tak ze to My sami zrobililismy sobie z niego małego Bożka,bo potrzebowalismy na tamten moment kogos takiego,ale jak sie popatrzylo na jego Cv to szału nie było,takie sztuczne troche imaginowanie .... Natomaist tutaj mamy goscia ktory mial sukcesy w ostatnim czasie i wie jak dotrzec do piłkarzy.Wielkie brawa dla Tria za takiego trenera. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl