![]() |
Zastanawiam sie nad tm, jak mozna myśleć, ze przegrana ze Stala nie jest zła, bo pogrąża sąsiadkę.
Spadek Cracovii pozbawi nas derbów. W czasach, gdy nie walczymy o tytuły i puchary derby dodaja dodatkowego kolorytu i smaczku dla Wisły. Jak mozna chcieć się pozbawiać tej jazdy po pejsatych??? Ja zdecydowanie jestem za derbami. |
a ja za anihilacją tego żałosnego klubu którego sens istnienia (tzw. mit założycielski) to antywiślackość , marzy mi się wielka Wisła , na wzór Legii w Warszawie z małym lokalnym rywalem istniejącym zorganizowanie tylko w bezpośrednich okolicach swojego stadionu (Hutnik niczym Polonia) , oraz siatką klubów satelickich które jak przychodzi co do czego to sympatyzują z nami (Wieczysta, Wawel, Garbarnia jak te różne Ursusy, Leginovie itp)
no ale to temat nie na ten wątek |
Cytat:
|
Trzeba miec ostro najebane w glowie zeby wogole pomyslec o czyms takim ze jak stal wygra to zle nie bedzie bo moze cracovia spadnie.Komu wy wogole kibicujecie ?
|
Cytat:
A my sobie tak o tym przy okazji piszemy. To wszystko żarty z "wielkiej Cracovii". Wyjmijcie kije z zadków. ps. przy okazji przypomnę, że większość na tym forum jakiś czas temu kibicowała Śląskowi w meczu przeciwko Wiśle na naszym terenie, żeby tylko eLka nie zdobyła mistrzostwa. Nie sądzę, że to było lepsze, mimo że ze Śląskiem "decyzyjni" mieli wtedy sztamę. |
zwracam uwagę że ja osobiście nie napisałem że w tym meczu kibicuje Stali , a tylko odniosłem się do argumentacji że żydownia powinna sie utrzymac bo chcemy derbów
otóż ja wole żeby oni poszli sie jebać , a nie żeby były derby |
Różnica między nami a pesjami jest taka , że gdyby byli na naszym miejscu kibicowaliby Stali. W tym meczu mamy walczyć za wszelką cenę o 3 pkt. żeby zapewnić sobie spokojną końcówkę sezony, a Stal niech udowodni w kolejnych meczach, że zasługuję na grę w ekstraklasie.
|
no ale przecież nie pojawił sie tu literalnie ani jeden głoś że ktoś kibicuje stali ?
Blixa podał tylko pozytyw ewentualnej porażki , ja odniosłem sie do argumetnu (imho ccjhujowego) Smoka o braku derbów |
Derby po za meczem z legia to jeden z większych zastrzyków gotówki w sezonie jak zabraknie takich meczy z historia w tej kulawej lidze to ludzie nawet raz na rok na stadion nie przyjdą "derby z hutnikiem to chyba jakiś żart" co nas jednoczy raz do roku na stadionie jak nie derby ?
|
Cytat:
Czerepach patrzy w tej kwestii szerzej. W dłuższej perspektywie bez prawdziwego rywala bylibyśmy w stanie "zmonopolizować rynek kibicowski" (oczywiście, nadal będą ludzie, którzy z racji miejsca zamieszkania lub rodziny, będą kibicować Hutnikowi lub Cracovii, ale taki przykładowy student raczej nie będzie latał na I ligę, skoro obok ma Ekstraklasę) w naszym regionie, co przełoży się na większe wpływy z gadżetów i całej reszty meczów. Dodatkowo znacznie ułatwi nam to ściąganie utalentowanej młodzieży z regionu. Suma summarum lokalna hegemonia ma więcej plusów niż minusów. Przykład Legii jest tu, jak mi się zdaje, bardzo dobry. Chociaż oczywiście będzie brakować derbowej napinki. Z drugiej strony wolałem okres naszej dominacji w lidze, w którym Derby emocjonalnie nie miały dla mnie aż tak ogromnego znaczenia (więcej znaczyły mecze z Legią, bo stawką było z reguły coś namacalnego - przepraszam, ale jestem z takiego rocznika, że wychowałem się właśnie na tych spotkaniach). Wtedy niewiele w meczach z sąsiadka mieliśmy do udowodnienia - kto jest lepszy, było po prostu oczywiste :) Też potencjalne przeskoczenie przez Stał Cracovii w tabeli uważam za swego rodzaju nagrodę pocieszenia, aczkolwiek byłaby ona bardzo gorzka. |
nie lubie tych chamow z mielca ,musimy ich rozjebac I TYLKO UKOCHANA WISLA KRAKOW!a parchy niech sie boja ,karma ich juz doszla
|
Ostatnie spotkania Stali to porazka, remis, porazka, remis, porazka, zwyciestwo, powaznie mamy sie ich obwiac bo wygrali z rownie słabym Podbeskidziem? trzeba im drugi raz pokazac miejsce w szeregu
|
To co gra na razie Burliga, to jakiś nieprawdopodobny skandal.
|
Burliga to człowiek chaos.
Pierwszy do zmiany. Ale to, co gra Sadlok to, mimo pozornego zaangażowania, totalna gra na alibi, pozorowanie i niechlujstwo |
coś mało tego press,dopiero po stracie gola zaczęło się tak jak powinno
|
Utrzymanie juz w sumie zaklepane.
|
Przez większość meczu Wisła śmierdziała ekstraklasą- podanie na 3 metry? Za trudne. Utrzymanie piłki na połowie przeciwnika przez 10 sekund? Panie, tego nie trenowaliśmy. Któryś musiał mieć wczoraj imieniny. Nie zdziwie się, jak Burlidze zaraz COVID wyjdzie pozytywnie, gość był kompletnie niedysponowany. Podobnie zresztą jak Brown Forbes- udało mu się dziś coś oprócz bramki? Podał dziś celnie? Wygrał jakąś główke? Z 11 dobrze zagrał właściwie tylko Mawutor. Zukhow to jakość. Mam nadzieję, że Savić się odblokuje, widać było jakie ciśnienie z niego zeszło.
|
No jeżeli ktoś się spodziewał, że walcząca o życie Stal Ojrzyńskiego położy się na boisku i będzie czekała na wpie*dol, to chyba E-klasę ogląda od wczoraj. BARDZO cenne zwycięstwo i tyle. Na styl przyjdzie jeszcze czas (pewnie wraz z jakimiś wzmocnieniami).
Miłej niedzieli! |
Cieszy wynik :)
Cieszy wynik, na szczęście szczęśliwy wynik :) bo moim zdaniem lepszy niż gra. Hyballę na dobrą sprawę bardziej powinno się oceniać w przyszłym sezonie i mam nadzieję, że spokojnie będzie kontynował swoją misję w przyszłym sezonie. Natomiast nie jest to cudotwórca. W ostatnich meczach sporo niedokładności. Oczywiście jedna strona medalu to jakość naszych piłkarzy ale drugą może jest też zarządzanie tym osławionym gegenpressingiem i może też nastawienie by kreować akcje w sposób zbyt oczywisty, zbyt prosty. Zastanawiające są niedokładności naszych piłkarzy: taka która mi się rzuciła w oczy to przerwane proste podanie Fobresa do Savica w 84 min po którym byłby sam na sam z bramkarzem. Takich sytuacji było więcej i zastanawiam się na ile te niedokładności wynikają z zajechania fizycznego zawodników, tego że oni nie mają czasu złapać oddech i utrzymać koncentrację w kluczowych momentach akcji. Na dobrą sprawę i na szczęśćie pierwsza bramka podanie do Forbesa bardzo szczęśliwe po przebitce, rykoszecie, karny wątpliwy (jak i tydzień temu ręka Mawutora). Generalnie oceniam dotychczasową pracę trenera Hyballi pozytywnie bo nie może być inaczej ale są elementy naszej gry do poprawy by Ekstraklasa nie nauczyła się ostatecznie grać przeciwko nam a nasza gra by nie stała się zbyt prosta i czytelna.
Cieszy, że tym zwycięstwem praktycznie zapewniliśmy sobie utrzymanie :) |
Do jakiejś 65 minuty typowa, ligowa rąbanka. Jak Stali odcięło prąd, to naszym zaczęło się grać dużo łatwiej. Burliga zdaje się chyba pierwszy do odstrzału w lecie, razem z Buchalikiem.
Mega ważne punkty w perspektywie zarówno utrzymania, jak i walki o jak najlepszy udział w torcie z praw TV. |
Podbeskidzie, Stal i Craxa nie zdobyły punktów. My mamy +3.
Generalnie, to potrzebujemy napastnika bo bez strzelania goli nie ujedziemy daleko. Co do karnego to można powiedzieć, że e-klapa oddała nam częściowo to co zabrała wcześniej. Ciekawe czy się Savić rozkręci. |
Czy znajdzie się jedna osoba, która uargumentuje mi sens przedłużenia wygasającego kontraktu Sadloka?
|
Po tym meczu odczułem ulgę że się udało wydrzeć zwycięstwo. Bardzo ważne zwycięstwo. Teraz chwila przerwy i za 2 tygodnie równie ciężki mecz w Bielsku.
btw Stal przebiegła 121 km w tym meczu, więcej od nas 117. |
Cytat:
|
Cytat:
Brown Forbes przebiegł 12,04 km (najwięcej ze wszystkich zawodników obydwu drużyn). Na mnie robi to wrażenie. Gość walczył, biegał, starał się w obronie - czyż nie tego wymagają kibice? Do tego strzelił gola, który odmienił losy spotkania. Warto wspomnieć, że ma już na koncie 7 bramek. Jak na nasz stan posiadania, to jest to solidny zawodnik. Transfer na plus. Mawutor dzik. Na chwilę obecną transfer na plus. Ma wejście do drużyny niczym Żukow. Miejmy nadzieję, że utrzyma dotychczasowy poziom,a nawet, że będzie jeszcze lepiej. Żukow - jego obecność na boisku daje +10 skilla naszej drużynie. Oby po przerwie reprezentacyjnej mógł już grać w pierwszym składzie. Savic - farfocel, ale może w końcu się przełamie. Oby, bo póki co, to taki Wojtkowski mówiący w obcym języku :) |
Cytat:
Całkiem nienajgorzej się to oglądało. Obrona Lisa klasa światowa, FBF na boisku i w końcu jakoś to wyglądało z przodu. Szot dużo strat i słabych zagrań. No i Ma Wutor kopyto, trzeba przyznać. |
Ja widzę różnicę pomiędzy Savicem a Wojtkowskim. Wielki nie jest i raczej nie będzie, ale jest w tym, co robi pomysł, jest z tego jakiś pożytek.
Forbes jest nam bardzo potrzebny. Dobrze, że nie odszedł. Zdrowy Żukow też. Słabiutko dziś w obronie. |
Dla mnie ciekawą sprawą było to, że Stal o wiele bardziej chciała w meczu z nami grać w piłkę, niż niedawno np. taki Górnik. Jestem zaskoczony, bo powszechnie się przecież uważa, że Ojrzyński to rzeźnik i jego drużyny grają ostro i po chamsku. Tymczasem więcej tu było grania w piłkę niż często w meczach drużyn z górnej połowy tabeli.
|
@enzo: duża w tym zasługa sędziego, który każde mocniejsze wejście karał kartką, ustawił też dość wysoki próg gry faul i nie gwizdał zagrań na granicy. Jestem niemal pewny, że przy podobnym sędziowaniu, wygralibyśmy z Górnikiem.
|
Cytat:
|
Statystyki meczu
Na uwage zasluguje fakt ze Stal przebiegla wiecej km. https://i.ibb.co/hs8YcmY/Zrzut-ekran...1-18-11-28.png https://i.ibb.co/tb0tLv8/Zrzut-ekran...1-18-11-53.png https://i.ibb.co/bvBvbKC/Zrzut-ekran...1-18-12-10.png |
panowie uciąłem sobie drzemkę , i przespałem pierwszą połowe , oglądałem dopiero od przerwy
czy ktoś może streścić w miare obiektywnie ? |
Też uważam że sędzia starał się nie przerywać gry przy każdym krzyknięciu i wywrotce, ale Stal też dużo bardziej niż Górnik myślała o graniu, a nie kopaniu.
Nieźle wszedł Kuvelić jak na taką długą przerwę jak nabierze pewności może być z niego pożytek, Savić wreszcie strzelił mam wrażenie, że teraz zacznie rządzić... |
Ręka? Karny!
Karny w Gdańsku został niesłusznie podyktowany, ponieważ:
"Nie ma przewinienia, kiedy piłka dotyka ręki piłkarza bezpośrednio zagranej od przeciwnika stojącego w bardzo bliskiej odległości" Dzisiaj był karny ponieważ: "Przewinienie występuje, kiedy piłka odbije się od ręki, która nienaturalnie powiększy obrys ciała zawodnika" Z dedykacją dla użytkownika @Drozd https://www.youtube.com/watch?v=3_4fPmNr_BM&t=25s 1. Przewinienie (ręką lub ramieniem, nawet przypadkowym): - piłka, po obiciu się.od ręki zawodnika drużyny atakującej wpadnie do bramki - zawodnik, od którego ręki odbiła się piłka strzeli gola, lub stworzy sytuację bramkową dla kolegi z drużyny - piłka odbije się od ręki, która nienaturalnie powiększy obrys ciała zawodnika - piłka odbije się.od ręki podniesionej przez piłkarza powyżej barku - z jednym wyjątkiem - kiedy piłkarz sam ją sobie przypadkowo nastrzeli 2. Nie ma przewinienia, kiedy - piłka dotyka ręki piłkarza bezpośrednio po odbiciu się od jego głowy, nogi, lub korpusu - piłka dotyka ręki piłkarza bezpośrednio zagranej od przeciwnika stojącego w bardzo bliskiej odległości - piłka dotyka ręki ułożonej naturalnie niepowiększającej obrysu ciała zawodnika - gracz walcząc o piłkę upada na murawę i piłka dotyka jego ręki, którą podpiera się.w naturalny sposób (jednak przewinienie zostanie odgwizdane, jeśli piłka dotknie ręki zawodnika wykonującego tzw. paradę obronną, czyli nie walczy o piłkę - rzucając się - próbuje zablokować.strzał) |
Karny był ale korner, po którym doszło do dotknięcia ręką był wątpliwy.
|
Cytat:
Stal w pierwszej polowie powiedzialbym minimalnie lepsza dopiero jakby w koncowce Wisla miala wiecej sily. Burliga slabiutki, Plewka w sumie nie wiem dlaczego zszedl (chyba ze cos przegapilem) moze trener chcial zobaczyc Zukova z Mawutorem, sprawdzil dzos 3 rozne ustawienia na srodku pomocy: Mawutor Plewka Zukow Mawutor Zukov Kuveljic W sumie to zazdroszcze ze sie przespales. |
Cytat:
A co w sytuacji kiedy. Piłka bezpośrednio zagrana od przeciwnika stojącego w bardzo bliskiej odległości, dotyka ręki, która nienaturalnie powiększy obrys ciała zawodnika. Bo moim zdaniem karny. I tak można było interpretować sytuację w Gdańsku. Jak już wspominałem karnego nie powinno być z innych powodów. |
Ja też nie rozumiem dlaczego Plewka zszedł? Wcale nie grał źle.
Typowy mecz na remis, mało akcji, błędy po obu stronach, gdyby nie ten karny, który ustawił dalszy przebieg meczu to nie wygralibyśmy tego. |
Cytat:
Nie odbieram Forbsowi tego, że biegał, ale wyłączająć bramkę nie zrobił nic, ale to nic dobrego. Przed oczami mam sytuacje, idziemy z dobrym atakiem, Forbes w środku, po lewej stronie autostrada, a ten podaje prosto do przeciwnika. Nie wymagam wielkich rzeczy, ale trudność tego podania to jakieś 3/10. Savić bywa irytujący, potrafi przyspieszyć, ale często niepotrzebnie trzyma piłkę. Z drugiej strony może by tego nie robił, gdyby miał napastnika, który częściej rusza w uliczki, a to przecież nie charakterystyka Brown Forbesa. Cycu A kto Twoim zdaniem zagrał lepiej? Plewka czy Zhukov? |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl