Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Pro Junior System- sprawa Plewki, a miliony złotych z PZPN. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10374)

zibi7 06.05.2021 21:59

Różnica pomiędzy miejscem w tabeli wynosiła w zeszłym sezonie ponad 300 tysięcy, można więc śmiało założyć że w tym będzie to ok. 330 tysięcy.

Do tego dochodzi "ranking historyczny", za który są większe pieniądze i różnica między miejscami wynosiła ostatnio 350 tysięcy zł.

Tak więc jednorazowy skok na PJS kosztem miejsca w tabeli może okazać się niezbyt udanym pomysłem, biorąc pod uwagę przeszłe coroczne straty wynikające ze słabego rankingu historycznego.

Festence 06.05.2021 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1565694)
Mówisz że Piątkowski dostanie za kadre dodatkowe punkty,,, ale pytanie czy naliczanie punktów nie kończy się na ostatniej kolejce ligowej. Ktoś wie?

Gdzieś czytałem, że liczą się punkty z meczów rozegranych do 30 czerwca, ale na stronie PZPN jest takie info:
Cytat:

– Minuty rozgrywane przez Młodzieżowców i Wychowanków w ramach rozgrywek reprezentacyjnych, które odbyły się w przerwie letniej pomiędzy sezonami ligowymi, są wliczane do punktacji końcowej następnego sezonu.

Przykładowo w czerwcu 2017 roku rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Polsce. Minuty spędzone na boisku w tym turnieju przez zawodników z klubów Ekstraklasy, I oraz II ligi zostaną zaliczone do punktacji końcowej programu na sezon 2017/2018;
– Na koniec sezonu kluby uczestniczące w Programie z największą liczbą punktów zostaną nagrodzone finansowo. Punktacja końcowa jest określana bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek Ekstraklasy, I i II ligi, z zastrzeżeniem ogłoszenia ostatecznych decyzji licencyjnych.
Z tym, że jak widać, nie jest to świeża informacja, a w PZPN wszystko możliwe.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1565694)
Raczej gadanie o wyżej niż 5 miejscu w PJS w tym momencie jest mrzonka. Jest już po sprawie. Nie wierzę że nagle zaczniemy grać Buksa. Hyballa go nie wystawi

Jakby Buksa dostał minuty Medveda, to bylibyśmy naprawdę blisko tej premii 1,5 mln zł. Jeden i drugi i tak jest bezproduktywny na boisku, oboje odchodzą z klubu, więc żadna różnica.

Mimo wszystko, uważam, że i bez Buksy jesteśmy w stanie dogonić Górnika. Tracimy 306 punktów, a Gruszkowski ma 224 punkty. Jeśli zagra jak ostatnio te 85 minut, to wychodzimy na remis i od gry Szota czy Starzyńskiego versus gry młodzieżowców Górnika zależy kto dostanie więcej minut. Faktem jest, że ostatnio w Górniku grał tylko Kubica (90 minut), Paluszek (45) i Rostkowski (7). Dodatkowo, w następnej kolejce Kubica pauzuje za kartki. W Zagłębiu niestety Ratajczyk jest blisko księgowania, więc Lubin odskoczy. Mimo wszystko, szkoda tego Buksy...

gizmowisla 06.05.2021 22:35

zagrac ostatni mecz z Piastem samymi mlodymi i tyle - w czym problem??? i pokazanie starym sytym kocurom gdzie ich miejsce - sezon i tak skompromitowany - wiec jaka roznica czy ostatni mecz oberwiemuy 5-0 czy nie ? w Gl;iwicach zagrac samymi mlodymi

zibi7 06.05.2021 23:22

Ale o co tu grać, jeśli Gruszkowski się nie wykrzaczy to 5 miejsce jest gwarantowane, czyli 600 tys. zł. W poprzednich latach mecze w kadrze po zakończeniu ligi nie były wliczane, więc Piątkowski nie zapunktuje już.

Biorąc pod uwagę, że Zagłębie wystawiając Porębę będzie praktycznie niedoganialne, to gra tu może się toczyć jedynie o 400 tysięcy z Górnikiem.

Biorąc pod uwagę, że różnica na miejscu w tabeli to ok. 330 tys. zł, to jest to gra nie warta świeczki, bo kasa którą by się zdobyło wyprzedzając Górnik w PJS, praktycznie zeruje się w sytuacji gdy Płock wyprzeda nas w tabeli ligowej. A jak minie nas Stal to już jesteśmy na minusie.

bódyń 07.05.2021 05:42

Hojo nie zapunktuje juz. Bierze sie pod uwage zawodnikow ktorzy grali przynajmniej 270min
I jeszcze co do Plewki. Chopak gral na srodkach przeciwbolowych kilka meczy. I zamaist odpuscic mu 2-3 mecze teraz nie gra 7 a pewnei nie zagra w tym sezonie.

Cycu 07.05.2021 09:15

Tu macie wszystko ładnie rozpisane: https://www.naszpicy.pl/2021/05/spra...rzygnieta.html

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1565704)
I jeszcze co do Plewki. Chopak gral na srodkach przeciwbolowych kilka meczy. I zamaist odpuscic mu 2-3 mecze teraz nie gra 7 a pewnei nie zagra w tym sezonie.

Może sam powiedział, że chce grać i da radę? Tego nie wiemy. Trener kiedyś mówił, że ma wrócić na 3 ostatnie mecze, ale chyba w ostatnim nawet nie zagra. Szkoda, że tak wyszło, bo wtedy bylibyśmy na podium.

Karherop 07.05.2021 09:29

@Festence

Górnik jest nie do dogonienia. Już 5-6 kolejek temu było widać, że po tym jak zapewnili sobie utrzymanie poszli po bandzie z młodzieżowcami, byle zgarnąć kasę z PJS.
U nas nawet jeśli zarząd liczy na profit z tego Hyballa ma wywalone.

Obstawiam że wywalczymy to 5 miejsce, ale zapewne dzięki temu że Burliga i Sadlok pauzują i Szot będzie mógł zapunktować.

Oczywiście szkoda, bo w pewnym momencie szliśmy grubo, nawet pod 2 miejsce. Zapewne jakby Plewka punktował cały czas i nie miał kontuzji to wyglądałoby to całkowicie inaczej

TSWojtas 07.05.2021 10:20

Drugie miejsce było spokojnie do zdobycia. Szkoda że nie podnieśliśmy darmowych pieniędzy z podłogi ..

Ogryzek 07.05.2021 10:51

Cóż, nasz wielki Strategos z Bocholtu miał inne priorytety.

Wolał walczyć o przedłużenie kontraktu Maćkowi Sadlokowi :)
(Maciek dziękuję trenerowi Hyballi za kontrakt)

KaszaZmana 07.05.2021 13:44

Wystarczy że ostatnie dwa mecze po 90 min zagrają Buksa, Szot, Gruszkowski, Starzyński wtedy na 99% Wisła będzie na 3 trzecim miejscu i otrzymamy 1.5 mln a nie ma nic do stracenia bo gorzej być nie może.
Za Stolarczyka pewnie by wszyscy zagrali właśnie z myślą o PJS a Hybala powie że gra o zwycięstwo i nie będzie patrzył na to czy można zgarnąć taka kasę :\

MaLk 07.05.2021 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1565727)
Cóż, nasz wielki Strategos z Bocholtu miał inne priorytety.

Wolał walczyć o utrzymanie zamiast o pieniądze z PJS? Skandal! :D

Festence 07.05.2021 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1565711)
@Festence

Górnik jest nie do dogonienia. Już 5-6 kolejek temu było widać, że po tym jak zapewnili sobie utrzymanie poszli po bandzie z młodzieżowcami, byle zgarnąć kasę z PJS.
U nas nawet jeśli zarząd liczy na profit z tego Hyballa ma wywalone.

Mamy do Górnika 332 pkt straty. Górnik grał dzisiaj, z młodych zagrał tylko Wojtuszek 90 minut, czyli 422 punkty straty.

Jutro gra Gruszkowski 80 minut (223+80=303), Starzyński 80, Szot 45, dopisujemy 428 punktów i jesteśmy na remis ;) Jak najbardziej twierdzę, że Górnik jest w zasięgu i to bez nie wiadomo jakich działań matematycznych.

Szneka 08.05.2021 19:01

Serafin Szota podawany jest jako młodzieżowiec , czemu Jego punkty się do PJS nie liczą?

eustachyrakieta 08.05.2021 21:27

Bo do klasyfikacji liczą się tylko roczniki 2000 i młodsze, a jako młodzieżowcy zaliczany jest też rocznik '99. Wzięło się to z płaczu klubów jak wprowadzali przepis o obowiązkowym młodzieżowcu, wtedy PZPN w ramach ugody niejako przedłużył zawodnikom status młodzieżowca o rok, ale już bez wliczania do klasyfikacji.

Festence 10.05.2021 19:35

https://twitter.com/naszpicy/status/1391822498082304004

Wisła z gwarantowanym piątym miejscem, czyli 600 tysięcy dla klubu.

Aktualna klasyfikacja:
3. Zagłębie 4338
4. Górnik 4219
5. Wisła 4150

Z jednej strony pozytywne zaskoczenie, że udało się coś obronić, z drugiej wystarczyło dać Szota/Buksę zamiast Medveda i 900 tysięcy więcej... No cóż, i tak nie jest najtragiczniej, ale mogło być lepiej.

Szneka 10.05.2021 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Festence (Post 1566522)
https://twitter.com/naszpicy/status/1391822498082304004

Wisła z gwarantowanym piątym miejscem, czyli 600 tysięcy dla klubu.

Aktualna klasyfikacja:
3. Zagłębie 4338
4. Górnik 4219
5. Wisła 4150

Z jednej strony pozytywne zaskoczenie, że udało się coś obronić, z drugiej wystarczyło dać Szota/Buksę zamiast Medveda i 900 tysięcy więcej... No cóż, i tak nie jest najtragiczniej, ale mogło być lepiej.

Górnik jest jeszcze do przeskoczenia. Szot Gruszkowski Starzyński po 90 minut to daje nam 270 pkt

Festence 10.05.2021 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1566526)
Górnik jest jeszcze do przeskoczenia. Szot Gruszkowski Starzyński po 90 minut to daje nam 270 pkt

Za Szota Medved, za Gruszkowskiego Burliga i wyjdziemy jednym Starzyńskim, nie ma się co łudzić.

Smok 10.05.2021 19:59

i Plewke na wózku inwalidzkim wtoczyć i niech sobie siedzi na środku boiska....

Hermond 10.05.2021 20:23

w ostatniej kolejce Zagłębie dostanie jeszcze z 300 punktów za Ratajczyka (chyba, że nie zagra z Powodu kontuzji) a ich podstawowy młodzieżowiec pauzuje za kartki. Jak zagra Plewka, Gruszka i Starzyński to byśmy mieli szansę

Kac 11.05.2021 13:48

sezon i tak beznadziejny i na straty, jestesmy utrzymani, to niech graja sami mlodzi z Piastem, jedna porazka wiecej nie robi juz roznicy...

a prawie banka wiecej piechota nie chodzi

xanti1906 12.05.2021 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kac (Post 1566593)
sezon i tak beznadziejny i na straty, jestesmy utrzymani, to niech graja sami mlodzi z Piastem, jedna porazka wiecej nie robi juz roznicy...

a prawie banka wiecej piechota nie chodzi

To tak nie działa...

TSWojtas 12.05.2021 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1566671)
To tak nie działa...

Muszą zagrać Szot , Gruszowski i Starzyński. Chyba że Plewka żyje to on też. Resztą mogą być doświadczeni ligowcy ;)

Karherop 12.05.2021 20:16

Plewka już trenuje, szansa na grę mała ale jest

Festence 16.05.2021 20:00

3. Zagłębie 4809
4. WISŁA 4419
5. Górnik 4400

Dzięki dzisiejszemu wystawieniu Szota, Gruszkowskiego i Starzyńskiego i rozegraniu przez nich 268 minut, wyprzedziliśmy Górnika i zajęliśmy 4 miejsce. Biorąc pod uwagę okoliczności i to, że niedawno mogliśmy wypaść poza piątkę, to jest to jednak osiągnięcie, milion złotych piechotą nie chodzi.

Harcownik 16.05.2021 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Festence (Post 1567188)
3. Zagłębie 4809
4. WISŁA 4419
5. Górnik 4400

Dzięki dzisiejszemu wystawieniu Szota, Gruszkowskiego i Starzyńskiego i rozegraniu przez nich 268 minut, wyprzedziliśmy Górnika i zajęliśmy 4 miejsce. Biorąc pod uwagę okoliczności i to, że niedawno mogliśmy wypaść poza piątkę, to jest to jednak osiągnięcie, milion złotych piechotą nie chodzi.

Super, nie wiem czy górnik pokpił sprawę czy nie, ale gratulacje!

TSWojtas 16.05.2021 20:47

Super ale wystarczyło dać 1,5 buksie i byłoby 3 miejsce. Szkoda i kamyczek do ogródka Hybali

Karherop 17.05.2021 17:34

Bo Hyballa miał w d**** PJS. Co go obchodziła kasa dla klubu?

Jedna decyzja (zwolnieniem Hyballi przed Piastem) klub zyska lekko 400 tys zł + z Piastem ugralismy miejsce przed craxa.

Za rok będzie trudniej o czołówkę klasyfikacji.

RAFi89 17.05.2021 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1567318)
Bo Hyballa miał w d**** PJS. Co go obchodziła kasa dla klubu?

Jedna decyzja (zwolnieniem Hyballi przed Piastem) klub zyska lekko 400 tys zł + z Piastem ugralismy miejsce przed craxa.

Za rok będzie trudniej o czołówkę klasyfikacji.

Hyballa prowadził nas w 18 spotkaniach, 11 razy w wyjściowej jedenastce znalazło się 2 młodzieżowców. Nie nazwał bym tego olewaniem młodych.

leszekm 17.05.2021 18:39

Kto w zimie myślał że 17 letni Starzyński i Gruszkowski będą naszymi podstawowymi zawodnikami. Plewka gdyby nie kontuzja też byłby w podstawie.
Jakie były komentarze gdy w pierwszym składzie Hyballa wystawił Gruszkowskiego?.

FraMat 17.05.2021 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1567318)
Bo Hyballa miał w d**** PJS.

Bo pewnie nie takie zadanie dostał

Arkadiusz.Czerepach 17.05.2021 21:02

z tym żałowaniem o niewpuszczanie Buksy to bym uważał , bo pół forum wieszała psy na Hyballi , za to że go wogle wpuścił te kilka razy (z wiadomych przyczyn)

Drozd 17.05.2021 21:20

Gdyby nie Hyballa i fakt że wprowadził do składu Starzyńskiego i Gruszkowskiego to przy kontuzji Plewki i Szota mielibyśmy wielkie g... a nie kasę z PJS.

Niektórzy medialną nagonką dają się programować jak lampki choinkowe...

Karherop 17.05.2021 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1567346)
Bo pewnie nie takie zadanie dostał

W sumie to prawda, choć nie chce mi się wierzyć że nie wiedział o tym programie ,choć kto wie na ile był odrealniony od naszej piłki.

No i co do naszego miejsca to i tak frajerem sezonu zostanie Górnik, który przegrał 4 miejsce o 10 minut wychowanka.

Tymczasem w przyszły sezon wkraczamy z młodzieżowcami:

Plewka (tylko status)
Sobol (tylko status)
Zdybowicz (tylko status)
Szot punktowany X2
Gruszkowski punktowany X1
Młyński punktowany X1
Starzyński punktowany X1
Hoyo punktowany X2
Wachowiak punktowany x1
Chelmecki punktowany X2
Szywacz punktowany X2
Żyłka punktowany X2
Kacper Duda punktowany x1
Broda (jak zostanie???) Punktowany X2

Innych juniorów nie liczę bo już na pewno będą mieli marginalna szansę nie tyle na minuty, co nawet na ławkę. A może jeszcze nas klub zaskoczy jakimś "transferem" młodzieżowca z zewnątrz.

Myślę że koniecznie trzeba znowu powalczyć o premie, choć liczę że wzorem Lecha stanie się to po prostu samo, bez kalkulacji.
Problem może jedynie w tym że podobny plan ma 1/3 klubów esa.

Ogryzek 19.05.2021 10:42

https://weszlo.com/2021/05/17/gornik...ghsLBDbBTHQDEM

masada 19.05.2021 12:25

Ten finisz to jest jedna z niewielu rzeczy w tym sezonie, która nam się ewidentnie udała :)

Revolver 19.05.2021 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1567495)

To, że Górnik spuścił w kiblu lekką ręką pół bańki, to między innymi robota Płatka, którego chcemy na dyrektora sportowego.

TSWojtas 19.05.2021 12:44

W przyszłym sezonie jednym z celów powinno być miejsce na podium w tej klasyfikacji : w podstawie potrzebujemy Szota który będzie liczony x 2 , Starzyńskiego i kogoś w formie : Gruszkowski , Młyński . I wpuszczanie reszty młodych na końcówki zamiast starych pryków . To może Nam dać przy dobrych wiatrach 1 miejsce ...

bódyń 19.05.2021 12:47

Robota Platka? Platek ustala sklad?

Ogryzek 19.05.2021 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1567500)
To, że Górnik spuścił w kiblu lekką ręką pół bańki, to między innymi robota Płatka, którego chcemy na dyrektora sportowego.

No właśnie jaki miał udział Płatek w tym?

A już wiem - wiedząc że przechodzi do Wisły... pomógł trochę swojemu przyszłemu pracodawcy i zrobił mały sabotaż w Górniku. To się nazywa super pracownik :D

tomytom 19.05.2021 13:58

Ale czy przypadkiem Górnik nie zyskiwał więcej kasy zajmując (broniąc) wyższe miejsce w lidze?
Może to jednak był chłodna kalkulacja a nie przeoczenie?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl