![]() |
Różnica pomiędzy miejscem w tabeli wynosiła w zeszłym sezonie ponad 300 tysięcy, można więc śmiało założyć że w tym będzie to ok. 330 tysięcy.
Do tego dochodzi "ranking historyczny", za który są większe pieniądze i różnica między miejscami wynosiła ostatnio 350 tysięcy zł. Tak więc jednorazowy skok na PJS kosztem miejsca w tabeli może okazać się niezbyt udanym pomysłem, biorąc pod uwagę przeszłe coroczne straty wynikające ze słabego rankingu historycznego. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Mimo wszystko, uważam, że i bez Buksy jesteśmy w stanie dogonić Górnika. Tracimy 306 punktów, a Gruszkowski ma 224 punkty. Jeśli zagra jak ostatnio te 85 minut, to wychodzimy na remis i od gry Szota czy Starzyńskiego versus gry młodzieżowców Górnika zależy kto dostanie więcej minut. Faktem jest, że ostatnio w Górniku grał tylko Kubica (90 minut), Paluszek (45) i Rostkowski (7). Dodatkowo, w następnej kolejce Kubica pauzuje za kartki. W Zagłębiu niestety Ratajczyk jest blisko księgowania, więc Lubin odskoczy. Mimo wszystko, szkoda tego Buksy... |
zagrac ostatni mecz z Piastem samymi mlodymi i tyle - w czym problem??? i pokazanie starym sytym kocurom gdzie ich miejsce - sezon i tak skompromitowany - wiec jaka roznica czy ostatni mecz oberwiemuy 5-0 czy nie ? w Gl;iwicach zagrac samymi mlodymi
|
Ale o co tu grać, jeśli Gruszkowski się nie wykrzaczy to 5 miejsce jest gwarantowane, czyli 600 tys. zł. W poprzednich latach mecze w kadrze po zakończeniu ligi nie były wliczane, więc Piątkowski nie zapunktuje już.
Biorąc pod uwagę, że Zagłębie wystawiając Porębę będzie praktycznie niedoganialne, to gra tu może się toczyć jedynie o 400 tysięcy z Górnikiem. Biorąc pod uwagę, że różnica na miejscu w tabeli to ok. 330 tys. zł, to jest to gra nie warta świeczki, bo kasa którą by się zdobyło wyprzedzając Górnik w PJS, praktycznie zeruje się w sytuacji gdy Płock wyprzeda nas w tabeli ligowej. A jak minie nas Stal to już jesteśmy na minusie. |
Hojo nie zapunktuje juz. Bierze sie pod uwage zawodnikow ktorzy grali przynajmniej 270min
I jeszcze co do Plewki. Chopak gral na srodkach przeciwbolowych kilka meczy. I zamaist odpuscic mu 2-3 mecze teraz nie gra 7 a pewnei nie zagra w tym sezonie. |
Tu macie wszystko ładnie rozpisane: https://www.naszpicy.pl/2021/05/spra...rzygnieta.html
Cytat:
|
@Festence
Górnik jest nie do dogonienia. Już 5-6 kolejek temu było widać, że po tym jak zapewnili sobie utrzymanie poszli po bandzie z młodzieżowcami, byle zgarnąć kasę z PJS. U nas nawet jeśli zarząd liczy na profit z tego Hyballa ma wywalone. Obstawiam że wywalczymy to 5 miejsce, ale zapewne dzięki temu że Burliga i Sadlok pauzują i Szot będzie mógł zapunktować. Oczywiście szkoda, bo w pewnym momencie szliśmy grubo, nawet pod 2 miejsce. Zapewne jakby Plewka punktował cały czas i nie miał kontuzji to wyglądałoby to całkowicie inaczej |
Drugie miejsce było spokojnie do zdobycia. Szkoda że nie podnieśliśmy darmowych pieniędzy z podłogi ..
|
Cóż, nasz wielki Strategos z Bocholtu miał inne priorytety.
Wolał walczyć o przedłużenie kontraktu Maćkowi Sadlokowi :) (Maciek dziękuję trenerowi Hyballi za kontrakt) |
Wystarczy że ostatnie dwa mecze po 90 min zagrają Buksa, Szot, Gruszkowski, Starzyński wtedy na 99% Wisła będzie na 3 trzecim miejscu i otrzymamy 1.5 mln a nie ma nic do stracenia bo gorzej być nie może.
Za Stolarczyka pewnie by wszyscy zagrali właśnie z myślą o PJS a Hybala powie że gra o zwycięstwo i nie będzie patrzył na to czy można zgarnąć taka kasę :\ |
Cytat:
|
Cytat:
Jutro gra Gruszkowski 80 minut (223+80=303), Starzyński 80, Szot 45, dopisujemy 428 punktów i jesteśmy na remis ;) Jak najbardziej twierdzę, że Górnik jest w zasięgu i to bez nie wiadomo jakich działań matematycznych. |
Serafin Szota podawany jest jako młodzieżowiec , czemu Jego punkty się do PJS nie liczą?
|
Bo do klasyfikacji liczą się tylko roczniki 2000 i młodsze, a jako młodzieżowcy zaliczany jest też rocznik '99. Wzięło się to z płaczu klubów jak wprowadzali przepis o obowiązkowym młodzieżowcu, wtedy PZPN w ramach ugody niejako przedłużył zawodnikom status młodzieżowca o rok, ale już bez wliczania do klasyfikacji.
|
https://twitter.com/naszpicy/status/1391822498082304004
Wisła z gwarantowanym piątym miejscem, czyli 600 tysięcy dla klubu. Aktualna klasyfikacja: 3. Zagłębie 4338 4. Górnik 4219 5. Wisła 4150 Z jednej strony pozytywne zaskoczenie, że udało się coś obronić, z drugiej wystarczyło dać Szota/Buksę zamiast Medveda i 900 tysięcy więcej... No cóż, i tak nie jest najtragiczniej, ale mogło być lepiej. |
Cytat:
|
Cytat:
|
i Plewke na wózku inwalidzkim wtoczyć i niech sobie siedzi na środku boiska....
|
w ostatniej kolejce Zagłębie dostanie jeszcze z 300 punktów za Ratajczyka (chyba, że nie zagra z Powodu kontuzji) a ich podstawowy młodzieżowiec pauzuje za kartki. Jak zagra Plewka, Gruszka i Starzyński to byśmy mieli szansę
|
sezon i tak beznadziejny i na straty, jestesmy utrzymani, to niech graja sami mlodzi z Piastem, jedna porazka wiecej nie robi juz roznicy...
a prawie banka wiecej piechota nie chodzi |
Cytat:
|
Cytat:
|
Plewka już trenuje, szansa na grę mała ale jest
|
3. Zagłębie 4809
4. WISŁA 4419 5. Górnik 4400 Dzięki dzisiejszemu wystawieniu Szota, Gruszkowskiego i Starzyńskiego i rozegraniu przez nich 268 minut, wyprzedziliśmy Górnika i zajęliśmy 4 miejsce. Biorąc pod uwagę okoliczności i to, że niedawno mogliśmy wypaść poza piątkę, to jest to jednak osiągnięcie, milion złotych piechotą nie chodzi. |
Cytat:
|
Super ale wystarczyło dać 1,5 buksie i byłoby 3 miejsce. Szkoda i kamyczek do ogródka Hybali
|
Bo Hyballa miał w d**** PJS. Co go obchodziła kasa dla klubu?
Jedna decyzja (zwolnieniem Hyballi przed Piastem) klub zyska lekko 400 tys zł + z Piastem ugralismy miejsce przed craxa. Za rok będzie trudniej o czołówkę klasyfikacji. |
Cytat:
|
Kto w zimie myślał że 17 letni Starzyński i Gruszkowski będą naszymi podstawowymi zawodnikami. Plewka gdyby nie kontuzja też byłby w podstawie.
Jakie były komentarze gdy w pierwszym składzie Hyballa wystawił Gruszkowskiego?. |
Cytat:
|
z tym żałowaniem o niewpuszczanie Buksy to bym uważał , bo pół forum wieszała psy na Hyballi , za to że go wogle wpuścił te kilka razy (z wiadomych przyczyn)
|
Gdyby nie Hyballa i fakt że wprowadził do składu Starzyńskiego i Gruszkowskiego to przy kontuzji Plewki i Szota mielibyśmy wielkie g... a nie kasę z PJS.
Niektórzy medialną nagonką dają się programować jak lampki choinkowe... |
Cytat:
No i co do naszego miejsca to i tak frajerem sezonu zostanie Górnik, który przegrał 4 miejsce o 10 minut wychowanka. Tymczasem w przyszły sezon wkraczamy z młodzieżowcami: Plewka (tylko status) Sobol (tylko status) Zdybowicz (tylko status) Szot punktowany X2 Gruszkowski punktowany X1 Młyński punktowany X1 Starzyński punktowany X1 Hoyo punktowany X2 Wachowiak punktowany x1 Chelmecki punktowany X2 Szywacz punktowany X2 Żyłka punktowany X2 Kacper Duda punktowany x1 Broda (jak zostanie???) Punktowany X2 Innych juniorów nie liczę bo już na pewno będą mieli marginalna szansę nie tyle na minuty, co nawet na ławkę. A może jeszcze nas klub zaskoczy jakimś "transferem" młodzieżowca z zewnątrz. Myślę że koniecznie trzeba znowu powalczyć o premie, choć liczę że wzorem Lecha stanie się to po prostu samo, bez kalkulacji. Problem może jedynie w tym że podobny plan ma 1/3 klubów esa. |
|
Ten finisz to jest jedna z niewielu rzeczy w tym sezonie, która nam się ewidentnie udała :)
|
Cytat:
|
W przyszłym sezonie jednym z celów powinno być miejsce na podium w tej klasyfikacji : w podstawie potrzebujemy Szota który będzie liczony x 2 , Starzyńskiego i kogoś w formie : Gruszkowski , Młyński . I wpuszczanie reszty młodych na końcówki zamiast starych pryków . To może Nam dać przy dobrych wiatrach 1 miejsce ...
|
Robota Platka? Platek ustala sklad?
|
Cytat:
A już wiem - wiedząc że przechodzi do Wisły... pomógł trochę swojemu przyszłemu pracodawcy i zrobił mały sabotaż w Górniku. To się nazywa super pracownik :D |
Ale czy przypadkiem Górnik nie zyskiwał więcej kasy zajmując (broniąc) wyższe miejsce w lidze?
Może to jednak był chłodna kalkulacja a nie przeoczenie? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl