Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XI kolejka] Wisła Kraków - Zagłębie Lubin, 28-11-2020, 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10348)

radekogi 28.11.2020 17:14

Stal wygrała, po tej kolejce możemy byc na przedostatnim miejscu z pkt przewagi...

LucjuszWielki 28.11.2020 20:51

Po pierwszej połowie jestem troche zaskoczony tym, że kontrolujemy mecz i nie dajemy się jebać, szkoda, że totalnie nic z tego nie wynika.

NIBY optyczna przewaga, ALE totalnie bez żadnego zagrożenia. Zagłębie schowane niby tez bez akcji, ale z 2-3 razy bylo gorąco.. Motywacji odmowic nie mozna, ale totalnie nie wiedza co grać...

Można odnieść wrażenie, że gramy bez napastnika, ale to tylko złudzenie - po prostu nie nie wiemy co grać, nie wiemy jak wykorzystać gościa na szpicy.

Carlos pod grą, sporo biega, ale niestety lipa. Nie odstaje fizycznie to jedyny plus.

Najlepszy póki co Zukov, najsłabsi : PLEWKA (człowiek widmo-chyba ze takie ma zadanie zostac z tyłu i unikać gry), następnie Forbes, Kuljevic, SZot.. i odziwo im dłużej grał tym słabiej wygladał Yeboah.

Zobaczymy co będzie po przerwie, ale coś czuję, że będziemy próbowac, a Zagłębie wyprowadzi sierpa i padniemy, potem bezradność, marazm, niedokładnośc, oddanie inicjatywy.

Póki co bez zmian : totalnie nie wiemy co grać, jak wychodzić z kontrą. Tylko dzięki zaangażowaniu nie dostajemy w czerep, Zagłębie natomiast bawi się w nas z poprzednich kolejek i sezonów - zaczyna grę z piątki podając do najbliższego zawodnika na 6 metrze... z tą różnicą, że potrafią się bronić i coś groźnego czasem wyprowadzić.

FraMat 28.11.2020 20:58

Jean-Carlos i z przodu i z tyłu nieustannie. Szkoda, że nie ma predyspozycji na prawdziwego skrzydłowego: brak szybkiej nogi. Tyle możliwości wejścia lub wrzutki do napastnika ile miał dzisiaj to aż dziwne, że nic z tego nie wykorzystał.
Brown-Forbes może i mógłby być napastnikiem, ale musiałby umieć grać szybciej.
Gramy tak, że im bliżej pola karnego ZL tym bardziej nie wiemy, co zrobić.
Kuljevic, niestety nic więcej nie wymyśli. Tak jak z Wartą: za dużo holowania piłki, zbędne straty.\

Nadal brak playmakera i napastnika z prawdziwego zdarzenia.
Chyba jednak Beciraj bardziej by mnie przekonywał

markowywislak 28.11.2020 21:48

Zobaczymy czy Kuba podejmie to co dawno powinien czy będzie w piątek wstyd

Skawa Wadowice 28.11.2020 21:53

Zaczynam wierzyć, że wygrana ze stalą 6:0 do jakiś dług stali wobec skowronka a nie gra naszej drużyny

Skawa Wadowice 28.11.2020 21:55

2 celne strzały na cały mecz. To już jest powtarzalność. Wydaje mi się ze poziom szkoleniowca to B klasa

Konrad. 28.11.2020 21:56

Chyba już nie ma obrońcy Skowronka.

Dramat. W każdym ....a elemencie.

To co mnie zaskakuje najbardziej, za co często jebałem Janickiego: wyjścia środowych obrońców do ataku. Wtedy były nie poradne ataki Janickiego, teraz mamy duże lepsze Frydrycha, ale...

Czy to jest normalne? Że środkowy Obrońca idzie do ataku, a zastępuje go pomocnik? Rozumiem przy wolnych /roznych, ale tak regularnie?

To jakiś "modern football"?

w0lno. 28.11.2020 21:56

Może jakaś zbiórka, karnety, akcje, koszulki, cegiełki, socios, coś? Dawno nic nie było.

FraMat 28.11.2020 21:56

No cóż... nieuniknione rzeczy muszą się zdarzyć.

Nie rozumiem, dlaczego zarząd nie widzi, że jesteśmy nadal głównym kandydatem do spadku, o ile nie przeprowadzi się jakichś zmian w sztabie trenerskim.

Powiem więcej: to nasz zarząd w zakresie działań sportowych jest odpowiedzialny za tę degrengoladę.

nieznajomy 28.11.2020 21:58

W sumie to po co się mają wysilać ? Presji nie ma żadnej. Kibiców nie ma więc nikt ich nie ustawi.Trener nic im nie zrobi, kasa leci. Spadną lub się utrzymają to i tak pójdą gdzie indzie. Luzik. A jakaś historia klubu, tradycja, Reyman ? wolne żarty...

kbr 28.11.2020 21:58

Czy ktoś jest zdziwiony gra i wynikiem meczu? Niestety, ale to już idzie na konto Trio. Był czas na zmiany, a teraz nie wiem czy ktoś podejmie się brać drużynę przed takimi meczami.

LucjuszWielki 28.11.2020 21:59

No nic, mecz dokładnie taki sam jak tydzień temu. Strzelamy jako pierwsi, a potem już tylko gorzej.

Końcówka zamiast odrabiać straty to przeciwnik, który teoretycznie powinien się bronić gniecie nas niemiłosiernie. Zero akcji przez cały mecz, ZERO. W odwrotnej sytuacji, bronilibyśmy się całym zespołem na naszym polu karnym.

nieznajomy 28.11.2020 21:59

Jak przegrają derby to wszyscy w.......ć !!!!!!!

KOALIK 28.11.2020 22:02

Jakubie Błaszczykowski...

Obudź się wreszcie i zareaguj! Chciałeś rządzić, przegoniłeś Obiego, to podlegasz ocenie jak każdy. Kompromitujesz klub dziecinnym upieraniem się przy tym amatorze.

Popełniłeś bardzo duży błąd z przedłużeniem kontraktu, ale jest jeszcze czas, aby to naprawić.

No może czas poszukać fachowców i to od prezesa zaczynając.

Źle się dzieje w klubie, jest coraz gorzej, z euforii, która była niedawno (4:0 z Legią i ratowanie klubu) już prawie nie ma nic.

Skoro jest niby tak dobrze, to czemu jest tak źle?

Jaroo1 28.11.2020 22:03

Cytat:

Chyba już nie ma obrońcy Skowronka.

Dramat. W każdym ....a elemencie.
Ja uważam, że to bardzo dobry trener.

ciastek88 28.11.2020 22:03

Mecz identyczny do spotkania z Wartą , beznadziejny rywal w pierwszej połowie , nic tylko dobić.

Nie oglądam tej żenady do końca roku- nie ma sensu. Jesteśmy najbardziej miałką drużyną w tej smutnej jak ch.. lidze. W dodatku na ławce z wuefistą.

Cycu 28.11.2020 22:04

Do skasowania.

bridgeburner 28.11.2020 22:09

Zimujemy kolejny raz na ostatnim miejscu, więcej niż pewne
Co do gry to szkoda strzępić ryja, żadnej składnej akcji, strata gola po sfg - mecz ja co tydzień

bódyń 28.11.2020 22:09

Przeciez na to sie nie da patrzyc.
Cuvelic ile razy chce zostac najgorszym graczem meczu?

ciacho 28.11.2020 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1558820)
Przeciez na to sie nie da patrzyc.
Cuvelic ile razy chce zostac najgorszym graczem meczu?

Nie martw się... na derby znów wyjdzie w podstawowym.

skarabeus 28.11.2020 22:22

Pisalem we wrzesniu ze bedzie ciagla degrengolada, ze bedzie co raz gorzej.

Ale to jeszcze nie jest dno, moze byc jeszcze gorzej.



Kiedy ....a nasze trio sie opamieta?

Szneka 28.11.2020 22:24

dzisiejszy mecz to dramat Kuveljicia i Burligi .Byłem za tym żeby zagrał na lewej zamiast Abramowicza. Niby źle nie było ale to w jakim tempie wracał za Chodyną przy bramce na 1-2 to istny kabaret.
Yeboah dziś też pokazał, że praca z trenerem Skowronkiem mu nie służy. Tydzień temu sięgnęliśmy dna , dziś zaczynamy się w tym dnie osadzać.

ciastek88 28.11.2020 22:27

Jeżeli w tym sezonie nie spadniemy - a to nie jest takie pewne to za rok na bank spadamy. Jeżeli Trio nie zrozumie pewnych rzeczy i nie zatrudni ludzi , którzy znają się na piłce to tak się to skończy. Pora schować dumę i butę do kieszeni .

ciacho 28.11.2020 22:28

Ktoś może wie czy Savic w Słowenii również grał na skrzydle? Bo z tego co pamiętam to przychodził do nas jako rozgrywający... chyba że coś popieprzyłem...

Karherop 28.11.2020 22:30

To teraz tylko pytanie czy Jop czy Kmiecik. I czekać na kogoś poważnego kto wyciągnie po zimie Wisle z ostatniego miejsca w tabeli. Lekkie deja vu mam.

Adenalix 28.11.2020 22:36

Moim zdaniem jednakowoż:

1. Zostały zaje.bane transfery. Nie mamy 8mki z prawdziwego zdarzenia. Mamy albo stricte defensywnych pomocników albo 10tki. Odeszli między innymi: Savicevic, Turgeman, Brożek, Hebert, Hołownia, Wojtkowski, Tupta, Drzazga, Pawłowski, Wasyl, a ci co przyszli są od nich najwyraźniej piłkarsko gorsi. Osłabiliśmy poszczególne pozycje. Beciraj < Brożek < Turgeman. Nie przyszedł nikt na pozycję Savievicia. Hołownia > Abramowicz, itd.
2. Nie mamy skrzydłowych. Yeboah to przeciętny przeciąg. Czasem coś mu wyjdzie, ale na pewno nie zrobi różnicy. Po lewej stronie nie ma skrzydłowego. Gra tam z konieczności Silva albo Savić. Mak kontuzja, zmiennika nie ma.
3. Nie mamy trenera. Mamy gościa, który ma głowę nabitą schematami, ale nic z tego nie wynika. Nie ma charyzmy, nie ma komunikacji z drużyną, nie ma planu B, nie ma motywatora, nie ma stratega, nie ma fuksiarza. Idealny typ na głównego analityka, a nie na głównego trenera.
4. Nie mamy liderów. Nie ma gości, którzyby w trudnych momentach wzięliby grę na siebie. Mamy przeciętny skład i brak cech przywódczych w drużynie poza Kubą, który po zagraniu jednego meczu cztery pauzuje.
5. Chaos kadrowy. Poza Lisem, Frydrychemvi Forbsem nie wiadomo kto jest w pierwszej drużynie. Rotacja przypomina karuzelę w lunaparku. Ja się .....a zastanawiam czy nasz trener gra w bingo przy losowaniu pierwszego składu?
6. Przygotowanie fizyczne (mityczne). Nie mamy siły biegać po 65 minucie. Może to COVID, a może zjeb.ani trenerzy przygotowania fizycznego. Snujemy się po boisku. Nie ma zmiany tempa gry. Nie ma przyspieszenia. Bo nie mamy z czego depnąć.
7. Postępuje sportowy regres piłkarzy. Jak Frydrych do nas przychodził, przypominał piłkarza, a teraz upodobnił się do tej bezkształtnej masy piłkarskiej tworzącej kadrę Wisły Kraków.

Więc zmiana trenera Skowronka problemu nie rozwiąże, ale z pewnością kilka problemów powstało dzięki trenerowi. Mam jeszcze wrażenie, że
8. Atmosfera w drużynie jest słaba. Nie ma sportowej złości. Niewielu piłkarzy naprawdę się utożsamia z Białą Gwiazdą. A ci, którzy to robią, np. Bury, już sportowo nie są w stanie pomóc.

Wniosek: Wisła Kraków musi przechodzić trzęsienia ziemi co sezon, jakby przez środek boiska przechodziła płyta tektoniczna.

Savik 28.11.2020 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1558836)
Ktoś może wie czy Savic w Słowenii również grał na skrzydle? Bo z tego co pamiętam to przychodził do nas jako rozgrywający... chyba że coś popieprzyłem...

Savic to nominalny AM - a MOZE grać na skrzydle. Ale nasz trener woli ustawiać zawodników wg własnej wizji...

Savik 28.11.2020 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1558842)
Moim zdaniem jednakowoż:

1. Zostały zaje.bane transfery. Nie mamy 8mki z prawdziwego zdarzenia. Mamy albo stricte defensywnych pomocników albo 10tki. Odeszli między innymi: Savicevic, Turgeman, Brożek, Hebert, Hołownia, Wojtkowski, Tupta, Drzazga, Pawłowski, Wasyl, a ci co przyszli są od nich najwyraźniej piłkarsko gorsi. Osłabiliśmy poszczególne pozycje. Beciraj < Brożek < Turgeman. Nie przyszedł nikt na pozycję Savievicia. Hołownia > Abramowicz, itd.
2. Nie mamy skrzydłowych. Yeboah to przeciętny przeciąg. Czasem coś mu wyjdzie, ale na pewno nie zrobi różnicy. Po lewej stronie nie ma skrzydłowego. Gra tam z konieczności Silva albo Savić. Mak kontuzja, zmiennika nie ma.
3. Nie mamy trenera. Mamy gościa, który ma głowę nabitą schematami, ale nic z tego nie wynika. Nie ma charyzmy, nie ma komunikacji z drużyną, nie ma planu B, nie ma motywatora, nie ma stratega, nie ma fuksiarza. Idealny typ na głównego analityka, a nie na głównego trenera.
4. Nie mamy liderów. Nie ma gości, którzyby w trudnych momentach wzięliby grę na siebie. Mamy przeciętny skład i brak cech przywódczych w drużynie poza Kubą, który po zagraniu jednego meczu cztery pauzuje.
5. Chaos kadrowy. Poza Lisem, Frydrychemvi Forbsem nie wiadomo kto jest w pierwszej drużynie. Rotacja przypomina karuzelę w lunaparku. Ja się .....a zastanawiam czy nasz trener gra w bingo przy losowaniu pierwszego składu?
6. Przygotowanie fizyczne (mityczne). Nie mamy siły biegać po 65 minucie. Może to COVID, a może zjeb.ani trenerzy przygotowania fizycznego. Snujemy się po boisku. Nie ma zmiany tempa gry. Nie ma przyspieszenia. Bo nie mamy z czego depnąć.
7. Postępuje sportowy regres piłkarzy. Jak Frydrych do nas przychodził, przypominał piłkarza, a teraz upodobnił się do tej bezkształtnej masy piłkarskiej tworzącej kadrę Wisły Kraków.

Więc zmiana trenera Skowronka problemu nie rozwiąże, ale z pewnością kilka problemów powstało dzięki trenerowi. Mam jeszcze wrażenie, że
8. Atmosfera w drużynie jest słaba. Nie ma sportowej złości. Niewielu piłkarzy naprawdę się utożsamia z Białą Gwiazdą. A ci, którzy to robią, np. Bury, już sportowo nie są w stanie pomóc.

Wniosek: Wisła Kraków musi przechodzić trzęsienia ziemi co sezon, jakby przez środek boiska przechodziła płyta tektoniczna.

To nie temat o transferach więc nie chc komentować naszych nabytków, ale czy to nie powinno być tak, że jak trener ma zawodników jakich ma to ustawia tak formację i taktykę, żeby dopasować ją pod predyspozycję kopaczy? A my uparcie gramy tym samym schematem testując coraz to nowe pozycję dla zawodników, byle tylko nie ruszyć ustawienia formacji....

Harcownik 28.11.2020 23:05

No a Stal cyk cztery punkty w dwóch meczach z Ojrzyńskim, którego bardzo sobie cenię. Ciekawe, ciekawe. Pożyjemy, zobaczymy, może to tylko jednorazowy wyskok, ale może się okazać, że ci którzy kręcili nosem na ludzi typu Ojrzyna z czasem pożałują że nie grają oni z nami tylko przeciw nam... Tanich zamordystów już prawie nie ma na rynku, pozostały nam już tylko szczęśliwe strzały i książęta z bajki... Stal i Podbeskidzie już tylko punkcik za Wisełką, a kalendarz wręcz wymarzony do rehabilitacji (!).

_ukoL 28.11.2020 23:13

Kuvelijć po meczu z Wartą w ogóle nie powinien wyjść dzisiaj na boisko. A tu proszę nie dość, że wyszedł to jeszcze czytam, że wedlug AS-a zagrał przyzwoite zawody. Może ja nie jestem z wykształcenia trenerem ale nie wiem czy w kadrze mamy bardziej surowego technicznie piłkarza od niego... no może prócz Abramowicza.

Merkury 29.11.2020 07:18

Jesteśmy w tym samym punkcie co rok temu czyli w praktyce się cofnęliśmy. Cały zarząd do dymisji plus trio jeżeli myśli o prowadzeniu klubu niech zatrudni profesjonalistów.

wiesniak842 29.11.2020 07:26

Sportowo jestesmy i za rok pewnie tez bedziemy. Nic w tym nadzwyczajnego.
Najbardziej rozjebal mnie komentarz jakiegos lba na tt, cytuje:
"Sezon nie do uratowania, maks 10-11 miejsce w tym sezonie":D

LucjuszWielki 29.11.2020 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Harcownik (Post 1558855)
No a Stal cyk cztery punkty w dwóch meczach z Ojrzyńskim, którego bardzo sobie cenię. Ciekawe, ciekawe. Pożyjemy, zobaczymy, może to tylko jednorazowy wyskok, ale może się okazać, że ci którzy kręcili nosem na ludzi typu Ojrzyna z czasem pożałują że nie grają oni z nami tylko przeciw nam... Tanich zamordystów już prawie nie ma na rynku, pozostały nam już tylko szczęśliwe strzały i książęta z bajki... Stal i Podbeskidzie już tylko punkcik za Wisełką, a kalendarz wręcz wymarzony do rehabilitacji (!).

Możesz sobie cenić nawet dziewczyny na roksie. To kawał uja. a nie człowieka to raz, a dwa gra po pograniczu urestwa i oszustwa. Dzięki za takie dno moralne, wole Smude. Weź se druknij wizerunek ojrzyńskiego i powieś na ścianie. Choćby zdobył MP to nic to nie zmieni, kawał bydlaka, który przekłąda swój charakter na grę drwali, koksa, kosa, wrzuta itd - było tutaj wałkowane.

Trzeba mieć honor, zachować minimum przyzwoitości, a nie myślec o kimś takim.

Konrad. 29.11.2020 10:03

Co takiego Ojrzyński zrobił, że go od chuji i bydlakow wyzywasz?

Harcownik 29.11.2020 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1558891)
Możesz sobie cenić nawet dziewczyny na roksie. To kawał uja. a nie człowieka to raz, a dwa gra po pograniczu urestwa i oszustwa. Dzięki za takie dno moralne, wole Smude. Weź se druknij wizerunek ojrzyńskiego i powieś na ścianie. Choćby zdobył MP to nic to nie zmieni, kawał bydlaka, który przekłąda swój charakter na grę drwali, koksa, kosa, wrzuta itd - było tutaj wałkowane.

Trzeba mieć honor, zachować minimum przyzwoitości, a nie myślec o kimś takim.

Kawał uja czy nie, jest to odpowiedni gość do rzeźbienia w ... powiedzmy nie najlepszym materiale. Zresztą tym bardziej pasuje bo "moralnie", to znaczy w sensie morale i motywacji, to generalnie piłkarze Wisly w ostatnich meczach to też dno. Czyli nie za słaby, nie za dobry, a więc w sam raz do tego bałaganu. Nie przeszkadza mi nawet traktowanie jego pracy jak pracy dziewczyny z roksy. Byle była to rzetelnie i z poświęceniem wykonana praca.

A co do ludzi honoru czyli moralności, naprawdę nie wiem czy jest jakaś reguła że byli i aktualni trenerzy/piłkarze/działacze Wisły są jakimś szczególnym wzorem? Probierz, Kapka, Kału Uche to takie przykłady pierwsze z brzegu. J.. się ich na funty, ale albo coś Wiśle dali od siebie jak wielokrotny król strzelców Zdzisław K., albo odeszli zrzekając się kasy (jak obecny trener icków, czego nie można powiedzieć o Smudzie czy świeżo zwolnionym wynalazku, a i pewno nie można byłoby powiedzieć o Nawałce znając jego miłość do pieniędzy ).

LucjuszWielki 29.11.2020 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1558897)
Co takiego Ojrzyński zrobił, że go od chuji i bydlakow wyzywasz?

Oglądnij mecze ekstraklapy 10 lat wstecz, szczegołnie korony, zoabcz na zachowanie ojrzyńskiego, sposób gry jego drużyny, zachowanie przy linii i wypowiedzi.

Zatrudnienie Wdowczyka przy nim to byłby pikuś, jak dla mnie. Na szczęście nie ma tematu tego kogoś, więc tylko upominam, abyście nei zatracali resztki godności człowieczeństwa.

Poza tym, to że gdzieś tam się sprawdzał nie oznacza, że w klubie z zasadami i honorem potrafiłby sobie poradzić.



Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1558842)
Moim zdaniem jednakowoż:

1. Zostały zaje.bane transfery.

Abramowicz i Beciraj zgadza się, reszta jest w miare ok. Zasadnym jest twierdzenie iż im dłużej grają tym szybują w dół, min: Zukov, Yeboah, Frydrych, poczekajmy więc na ich grę pod okiem innego szkoleniowca. Forbes np wczoraj bardzo łądnie wykończył sytuację, taki Brożek daję głowę, że albo nie dobiegłby do 16stki lub zostały zablokowany/strzał w bramkarza.

Ogryzek 29.11.2020 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1558899)
Forbes np wczoraj bardzo łądnie wykończył sytuację, taki Brożek daję głowę, że albo nie dobiegłby do 16stki lub zostały zablokowany/strzał w bramkarza.

Chcesz porównać Brożka 35 letniego emeryta po kontuzjach z Forbesem czy Brożka 29 letniego z sezonu mistrzowskiego Wisły kiedy był królem strzelców. Bo ten 29 letni Brożek nie dałby szansy powąchania murawy takiemu Forbesowi.

Szanujmy nasze legendy. Brożek akurat jest naszą legendą

Arkadiusz.Czerepach 29.11.2020 14:12

"że albo nie dobiegłby do 16stki lub zostały zablokowany/strzał w bramkarza"

Lucjusz zawarł w jednym zdania charakterystyke obydwu przypadków Ogryzku

kbr 29.11.2020 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1558928)
Chcesz porównać Brożka 35 letniego emeryta po kontuzjach z Forbesem czy Brożka 29 letniego z sezonu mistrzowskiego Wisły kiedy był królem strzelców. Bo ten 29 letni Brożek nie dałby szansy powąchania murawy takiemu Forbesowi.

Szanujmy nasze legendy. Brożek akurat jest naszą legendą

Brożek był królem strzelców w wieku 25 i 26 lat.

Ogryzek 29.11.2020 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1558933)
Brożek był królem strzelców w wieku 25 i 26 lat.

Ok, ale w wieku 29 lat grał w taki razie za granicą Trabzon albo Celtic, w każdym razie nie był jeszcze "połamany".. Nie o to mi chodziło. Chodziło mi o porównanie nie fair. Weterana emeryta w szczytowej formie i wieku młodego byka Forbesa.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl