Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXVII kolejka] Piast Gliwice - Wisła Kraków, 30 maja, godz. 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10274)

Wiktor_KRK 15.05.2020 11:28

Nie jestem przekonany co do spragnienia gry piłkarzy. O tempo meczów martwię się bardzo.

kbr 19.05.2020 11:28

Tez mi się wydaje, że tempo będzie słabe i gra nie będzie się kleiła każdej z drużyn. Ale to akurat może nam pomóc. Przed przerwą bardzo bałem się tego meczu, widać było, że Piast jest mocny. A teraz u nich tez będzie ciężko z formą, dlatego jest nawet szansa na zwycięstwo. Myślę, że może to być podobne spotkanie do tego z Zagłębiem w Lubinie. Musimy grać uważnie w obronie i czekać cierpliwie na swoje szanse.

Pulpet 21.05.2020 10:00

A ja uważam jeszcze inaczej :)
O tzw przygotowaniu fizycznym do sezonu można zapomnieć. Wszyscy startują z tego samego rozleniwionego poziomu, więc wartości nabiorą indywidualne umiejętności piłkarzy.
Moim zdaniem mamy bardzo dobrych piłkarzy więc - może oprócz Legii i Lecha - dlaczego mamy nie patrzeć z optymizmem na resztę sezonu?

Tantal 23.05.2020 17:25

nadrobić 6 punktów w 4 meczach gdy gra się z liderem i wiceliderem? I minąć 5 innych zespołów? Nie no, zejdźmy na ziemię. Musielibyśmy wygrać wszystko jak leci i jeszcze liczyć na to, że nie zagra powyżej normy nikt z Jagi, Rakowa i Płocka. Raczej science fiction.


Też liczę na to że początkowy brak formy wszyscy nadrobią "chcicą". Ponad dwa miesiące przerwy, głód gał będzie duży. Tu nawet nie chodzi o to, czy tempo będzie podobne do tego sprzed lockdownu, ale to, że nikt nie przejdzie obok meczu. I Pulpet może mieć rację - oby pomogła bardziej piłkarska jakość a nie wybieganie. Wtedy też będziemy mieć większe szanse.

Arek95 28.05.2020 18:22

Troszeczkę odświeżając temat takie pytanie z mojej strony.
Jak wygląda obecnie sytuacja kadrowa? Na zdjęciach z treningów w Arłamowie widać Turgemana, Drzazgę czy Tuptę trenujących z drużyną. Ktoś ma info czy wszyscy są zdrowi? Jakieś urazy drobne? Jak w ogóle wygląda kadra na sobotni mecz?

piotek 28.05.2020 21:53

Ponoć Turgeman dopiero na Legię

pawlozm 29.05.2020 05:39

Turgeman faktycznie bardzo dawno nie grał, nie wierzę, że w Gliwicach zagra (może z ławki?)
Na 90 % Tupta wyjdzie w podstawowym składzie. Choć będę miło zaskoczony jeśli Alon wyjdzie w podstawie.
Olek Buksa zakładam, że będzie szykowany na wejścia z ławki, oby dostawał minimum te 25 minut w meczach to będzie ekstra. Jest jeszcze Brożek, jednak przy zdrowych Turgemanie, Tupcie i Buksie jest on chyba jednak czwartym wyborem.
Obstawiam 11 na Piasta tak:
Buchalik - Burliga, Janicki, Hebert, Sadlok - Błaszczykowski, Vukan, Basha, Żukow, Wojtkowski - Tupta.

Kwestia czy Basha po urazie kostki jest w 100% zdolny. Jeśli nie to możę wskoczyć do 11 Chuca, Silva czy Mak (wtedy Wojo do środka). Chociaż wtedy Vukan musiałby zagrać cofniętego, a jednak lepiej jak gra wyżej a z tyłu zabezpiecza go Żukow i Basha więc może Kuveljic za Bashe?

Myślę, że jedyną niewiadomą to czy Basha zagra i kto ewentualnie za niego oraz kto na szpicy.

grogoriogreg 29.05.2020 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawlozm (Post 1552039)
Turgeman faktycznie bardzo dawno nie grał, nie wierzę, że w Gliwicach zagra (może z ławki?)
Na 90 % Tupta wyjdzie w podstawowym składzie. Choć będę miło zaskoczony jeśli Alon wyjdzie w podstawie.
Olek Buksa zakładam, że będzie szykowany na wejścia z ławki, oby dostawał minimum te 25 minut w meczach to będzie ekstra. Jest jeszcze Brożek, jednak przy zdrowych Turgemanie, Tupcie i Buksie jest on chyba jednak czwartym wyborem.
Obstawiam 11 na Piasta tak:
Buchalik - Burliga, Janicki, Hebert, Sadlok - Błaszczykowski, Vukan, Basha, Żukow, Wojtkowski - Tupta.

Kwestia czy Basha po urazie kostki jest w 100% zdolny. Jeśli nie to możę wskoczyć do 11 Chuca, Silva czy Mak (wtedy Wojo do środka). Chociaż wtedy Vukan musiałby zagrać cofniętego, a jednak lepiej jak gra wyżej a z tyłu zabezpiecza go Żukow i Basha więc może Kuveljic za Bashe?

Myślę, że jedyną niewiadomą to czy Basha zagra i kto ewentualnie za niego oraz kto na szpicy.

Klemenz, jeśli tylko nie ma urazu, to na 100% wyjdzie w podstawowym składzie, bo jest naszym najlepszym obrońcą.

gizmowisla 29.05.2020 10:50

Jaki Tupta do cholery, jesli Pawel jest zdrowy to ma grac a nie jakies chwilowe przecietniaki, ewentualnie Olek

sndr 29.05.2020 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1552043)
Klemenz, jeśli tylko nie ma urazu, to na 100% wyjdzie w podstawowym składzie, bo jest naszym najlepszym obrońcą.

Nie wyjdzie, bo pauzuje w związku z 8 żółtą kartką.

pawlozm 29.05.2020 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gizmowisla (Post 1552044)
Jaki Tupta do cholery, jesli Pawel jest zdrowy to ma grac a nie jakies chwilowe przecietniaki, ewentualnie Olek

Brożek swój ostatni mecz zagrał.... 19.12.2019r. Choćby nawet uraz miał już w 100% wyleczony to nie wierzę, że wyjdzie w podstawowym. Zwłaszcza, że jest Tupta, Turgeman, Buksa

Toeju 29.05.2020 14:49

Mówi się o tym, że kluby nie informują o urazach, których jest podobno sporo.
Zakładając, że informacja o Alonie jest potwierdzona, to chciałbym zobaczyć taki skład.

Buchalik - Sadlok Janicki Hebert Burliga - Kuveljić Zhukov Vukan - Wojo Kuba - Tupta

Matios98 29.05.2020 15:03

Ja obstawiam jednak, że młodzieżowcem na piasta będzie Hołownia, z tej prostej przyczyny, że Sadlok jest zagrożony pauzą i jeśli się wykartkuje, a Hołownia oczywiście przeciwko legii zagrać ne będzie mógł to zostaniemy z dziurą na lewej obronie na mecz z warszawką.

For_FuN_ 29.05.2020 16:31

Konkretny sprawdzian. W Gliwicach jest mocna napinka na gonienie Legii i w tym meczu zakładają tylko 3 punkty. Byłbym zadowolony z remisu.

Arkadiusz.Czerepach 30.05.2020 07:02

to dziś to dziś to dziś to dziś to dziś to dziś to dziś


:tsw_wisla_flaga: :tsw_wisla_flaga: :tsw_wisla_flaga: :tsw_wisla_flaga:

Levis88 30.05.2020 17:16

Nasi posrani już przed meczem.

Cycu 30.05.2020 17:16

Szkoda było wracać...

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/co...GZR0gqKnvH.jpg

Basha, Zhukov, największy zjazd formy, Janicki, Burliga jak zawsze...

ślimak 30.05.2020 17:22

Zhukow przepaść... A Vukan miał chyba trzymiesięczne Hajla Bajla.

FraMat 30.05.2020 17:27

Jak na razie kiepsko.
Piast gra w piłkę nożną, my wyszliśmy na trening.
Janicki dwa wielbłądy w pierwszej minucie, potem nie lepiej.
Sadlok same złe wybory.
Burliga, niestety drewniany.
Nasz środek pola jeszcze nie został uprzedzony, że dzisiaj to nie sparing, ale gra na poważnie.
I połowa to przepaść między tymi dwiema drużynami.

Skowronek: jakieś dziwne ustawienie przy wyprowadzaniu piłki - cała obrona idzie do przodu, a wyprowadzają Basha i Zukow, bez zabezpieczenia. Przez to po stracie autostrada do bramki dla Piasta, a po ewentualnym wyprowadzeniu piłki nie ma środka pola do rozgrywania.

Chyba się napiję

ciacho 30.05.2020 18:06

Z taką gra to zaraz znów wylądujemy na miejscu spadkowym

elliot_ness 30.05.2020 18:07

Skowronek miał pomysł na Piasta zapomniał tylko wziąść piłkarzy na mecz

Kamson 30.05.2020 18:07

To co dziś pokazali nasi piłkarze to był marny kabaret i kpiny z kibiców wspierających klub. WSTYD

Chorynatrzykolory 30.05.2020 18:08

Sabotaż, kompromitacja, nieporozumienie, to wygląda jak robienie sobie jaj z kibiców, sponsorów, ....a wygląda to tak dramatycznie.

Szneka 30.05.2020 18:09

qrwa. czeka człowiek dwa miesiące na mecz a tu 42 sekunda i jest po meczu. Najpierw Janicki dostaje w centralę i.... podaje do rywala, za chwilę asystę roku chce i zalicza Żukow a przebija ich Wojtkowski. Przebija ich wszystkich Sadlok. Pierwsza żółta karta bardzo debilna druga również, Zero pomyślunku.Facet, który wydawałoby się wszedł znowu na poziom bardzo dobry.
Kabaret to małe słowo na naszą dzisiejszą grę.Odpadliśmy dziś z walki o pierwszą ósemkę.

topamers 30.05.2020 18:14

Maciek, były reprezentant przy wyniku 3:0 w dupę, fauluje heroicznie na środku boiska i broni wynik :) Niestety sam ponosi straty i dostaje czerwoną :) kartkę Historia godna filmu finansowanego przez TVP :)

Patryko 30.05.2020 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1552071)
qrwa. czeka człowiek dwa miesiące na mecz a tu 42 sekunda i jest po meczu. Najpierw Janicki dostaje w centralę i.... podaje do rywala, za chwilę asystę roku chce i zalicza Żukow a przebija ich Wojtkowski. Przebija ich wszystkich Sadlok. Pierwsza żółta karta bardzo debilna druga również, Zero pomyślunku.Facet, który wydawałoby się wszedł znowu na poziom bardzo dobry.
Kabaret to małe słowo na naszą dzisiejszą grę.Odpadliśmy dziś z walki o pierwszą ósemkę.

Wydawało mi się, że gramy o utrzymanie :)

Mecz z rodzaju tych do zapomnienia, co mieli zawalić to zawalili. Teraz z Legią pewnie w plecy, a później walka o Top 13.

KacperNoEasy 30.05.2020 18:24

Ciężko coś wyrokować na podstawie pierwszego spotkania, ale zawodnicy Piasta grali na pełnej świeżosci, my na "stojanowa". Zero dynami, chyba faktycznie przesadzili z intensywnością tam :)

masada 30.05.2020 18:35

Dobra, nie ma co rozpaczać na razie, porażka z Piastem była jednak wkalkulowana, martwi tylko koszmarny styl. Obyśmy już wykorzystali swój limit prezentów dla przeciwników, kubeł zimnej wody może był potrzebny.

Jutro trzymamy kciuki za Wisłę Płock i Lechię.

ślimak 30.05.2020 18:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1552075)
Wydawało mi się, że gramy o utrzymanie :)
Teraz z Legią pewnie w plecy, a później walka o Top 13.

Jak nie wygramy w Gdyni, to spadniemy...

nieznajomy 30.05.2020 18:38

Panowie piłkarze, nawet w sparingach tak nie przystoi grać. Mecz całej drużynie nie wyszedł. Piast nas sprowadził na ziemię, różnica klas, ale Piast to mega drużyna jak naszą ligę. Wisła za wolno, nie dokładnie, masa błędów, stary Janicki wrócił, bez strzału na bramkę... Temat naszych napastników. Ja wiem, że cała drużyna zagrał źle ale przy normalnej sytuacji to może dla 16 latka lepiej było by się ogrywać i przede wszystkim strzelać w I lidze. Broziu nie będzie miał sił na 90 minut... wiem jaką mamy sytuacją więc się trzeba cieszyć że chłopaki są, ale to mi pokazuje, że jak Turgeman nie wróci i nie odpali to bez napastnik może być ciężko...

Jaroo1 30.05.2020 18:52

Nie beczcie już. Bramka w pierwszej minucie, słaba gra i 4:0 boli, ale to tylko jeden mecz. Lepiej przegrać raz 4:0 niż 4 razy po 1:0. Także aby się obudzili i zaczęli grać.

Wojtas 30.05.2020 19:00

Szkoda ze pseudo-sezonu nie zakonczono w lutym, mielisbymy juz utrzymanie,a tak druzyna całkowicie rozregulowana , widmo spadku wciaz czuwa...
a z taka grą to szkoda ich ogladac , jakbym widział jeden z meczów ze sławetnej passy 10 porazek z rzedu ,ta sama niemoc ,mogli ten sezon jak we Francji zakonczyc.

bódyń 30.05.2020 19:05

Zostaje nadzieja ze nikt nie spadnie.
Po takim wejsciu w lige i wyja***niu sie na skorce od banana to moze byc kiepsko.

1q2 30.05.2020 19:26

11 minut i po meczu. Nie powiem że nie jest to fajne. Szkoda tylko że nie dla nas.Za 2 mecze mogą wrócić koszmary...

Ogryzek 30.05.2020 20:09

Zakładam optymistycznie że za drugim razem nie trafiliśmy z formą na start ligi. Gra wyglądała jak pod koniec 2019 za poprzedniego trenera (którego imienia wymieniać nie można). Oczekuję jakiegoś wstrząsu po tym meczu. Wiadomo że z Piastem czy Legią ciężko było liczyć na punkty ale nie możemy tracić 4 goli w taki sposób w meczu. Jak wróci świeżość powinno być lepiej.

tomytom 30.05.2020 20:45

Na tym zgrupowaniu to chyba tylko chlali przez tydzień ... Przynajmniej tak to dzisiaj wyglądało.
0% koncentracji, 0% myślenia, 0% mocy ...
Chyba tylko Buksy nie pamiętam, żeby jakiegoś babola walnął (ale ile on miał kontaktów z piłką) a poza tym to każdy coś zmalował ...
Co to kuźwa miało być?!

konrad 30.05.2020 21:22

Może przestaną pisać o ósemce.

Stelio 30.05.2020 21:56

ehh 2 miesiące i już zdążyłem zapomnieć, że jeszcze możemy spaść, jak komuś pandemia nie zszargała do końca nerwów to Wisełka poprawiła :D niestety, 2.5 miecha temu bylismy w gazie, aktualne rozgrywki trzeba traktować jak 'nowy sezon' bo taka też była przerwa, więc weszlismy w niego beznadziejnie. Najgorsze, że w tym 'nowym sezonie' już nie mamy pola manewru na słabsze mecze...

TommyTSW 30.05.2020 22:04

ten mecz tylko pokazał że jedni byli w treningu mimo zakazów, inni siedzieli na dupie....

UcheJ 30.05.2020 22:33

Moja analiza gry:


Niestety trener przekombinował. Już tłumacze dla czego:
Zmienił ustawienie gry, na papierze to to samo ale w praktyce to już niestety nie.
Skrzydłowi przesuwają się do środka i zostawiają to miejsce bocznym obrońcą. Pomysł może fajny ale wykonanie katastroficzne dla ataku i obrony w tym meczu. Sadlok i Bury w ogolę nie wchodzi w te strefy jak by to w ogolę nie ćwiczyli. To co działo na wiosnę, tak zwany obieg czy to w lewej czy prawej strony skrzydłowego robił popłoch u przeciwników a teraz lipa. Zejście skrzydłowych do środka spowodowało przesunięcie Zukova na pozycje 6 przez co zabrano mu pressing na połowie przeciwnika co za tym idzie nie odbieraliśmy piłki z przodu.
pomysł z Tupta na "skrzydle" miał grać jako drugi napastnik w praktyce lub obok Savicevicia totalna porażka, chłopa w ogole nie było na boisku. Błaszczu oczywiście coś tam próbował ale sam to może w bierki grać.
Savicewić próbował rozgrywać ale partnerzy albo nie rozumieli albo odgrywali na straty. Basha i Zukov pod kreska jeśli chodzi o samą gre piłka, odbiór marniutki. Janicki najgorszy to co on wyprawiał to sabotaż na każdej lini. Jedyny dobry fragment tego meczu to, początek drugiej połowy i jest to zasługa, zawodnika za którym nie przepadam to Wojtkowski, grał szybciej piłka i od razu było widać problem w Piaście, ustawiał się bardziej na pozycji skrzydłowego, co zaowocowało stworzenie kilka wrzutek i szybszych akcji na lewej stronie.



Jak coś działa, to się tego nie zmienia, mam nadzieje że Trener wyciągnie wnioski i takim sposobem grania nie wyjdziemy drugi raz na mecz. Przypomnę poprzednich trenerów Wdowczyk i Stolarczyk (gra 5 obrońcami) spowodowało 9 i 11 porażek z rzędu, zmieli system i polegli. Trener zawsze chce coś usprawnić a zawsze dzieje się odwrotnie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl