Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXIII kolejka] Wisła Kraków - Korona Kielce, 23-02-2020, 15:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10264)

Wojtas 21.02.2020 20:22

Musimy wygrać zeby powoli unosić sie nad strefą spadku ,trzeba to zrobic jak najszybciej po pozniej derby i wiadomo ze tam bedzie ciezko.
Plus taki ze mamy sporo meczy u siebie Korona,Płock,Legia,Amika praktycznie kazdy to mecz o życie i tylko takie podejscie moze nas na koniec uratować,ale droga to pozostania w Lidze jeszcze daleka.

Blixa 21.02.2020 21:02

Ponoc Turgeman kontuzjowany.

gizmowisla 21.02.2020 22:24

oby to byl wielki i przelomowy mecz Olka , od 1 minuty

Pepsaj 22.02.2020 10:07

Z tym Turgemanem nie wiadomo za bardzo o co chodzi. Niby coś było na Insta, później zniknęło, na konferencji cicho sza. Ale coś czuję, że pewnie faktycznie wypadł :/

Kac 22.02.2020 15:04

obawiam sie tego meczu, Koroniarze to drwale i beda kopac naszych ostro... bedzie ciezko, ale wyszarpiemy to raczej

trzeba wygrac za wszelka cene i odjechac od strefy spadkowej

bridgeburner 22.02.2020 15:48

Czyli temat mlodziezowca rozwiązał się samoistnie - nie bardzo jest alternatywa za Bukse w ataku-przynajmniej nie od poczatku
Alon, Hebert, Bury i Brożek, zaczyna się dużo tych kontuzji znowu robic

St Yabol 22.02.2020 16:00

Czyżby znowu ktoś zawalił przygotowania? Po kazdym meczu ktoś wypada z gry. Wygląda na to, że jutro z dwoma młodzieżowcami w pierwszej 11. O ile Buksa wydaje sie pewniakiem w ataku to za Burligę, kto? Szota? (czy Szot bo w końcu nie wiem, który jest który ;) ) czy Hołownia?


Korona potrafiła w 10 strzelić bramkę Pogoni i pejsom, mało tego potrafili dowieźć wygrane do końca meczu.

obikenobi 22.02.2020 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol
Czyżby znowu ktoś zawalił przygotowania? Po kazdym meczu ktoś wypada z gry. Wygląda na to, że jutro z dwoma młodzieżowcami w pierwszej 11. O ile Buksa wydaje sie pewniakiem w ataku to za Burligę, kto? Szota? (czy Szot bo w końcu nie wiem, który jest który ) czy Hołownia?

O Niepsuju zapomniałeś, czy dajesz tak do zrozumienia że jest słaby?

serek.c2 22.02.2020 16:03

Szota wypożyczony ;)

St Yabol 22.02.2020 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez obikenobi (Post 1550438)
O Niepsuju zapomniałeś, czy dajesz tak do zrozumienia że jest słaby?

Nie zapomniałem, z Zagłębiem jego zmiana jakoś nie porwała. Sugeruje się bardziej Sparingiem z Wigrami i tym co mówił trener o Szocie.

goodbay 22.02.2020 17:23

no coz , jutro koniecznie trzeba wygrac, szkoda ze dzis swinia zdobyła 3 pkt, bo w przypadku jutrzejszej wygranej Wisły, odskoczyli bysmy im na 4 jakze wazne pkt

Wehrmacht 22.02.2020 17:56

A przy tych wynikach jutro mozemy miec Jage na 4 ptk, Rakow na 3, a Gornik na 1. Serio... jesli my u siebie nie wygramy z Korona.... nawet biorac pod uwage ze pol skladu wylecialo, to z kim i gdzie chcemy wygrywac? Wiec mozemy miec naprawde piekny tydzien ozywionych dyskusji, bedzie osemka czy nie :D Trzeba tylko wygrac jutro.....

FraMat 22.02.2020 19:29

no cóż... potencjalni spadkowicze walczą o życie.

Przypominam, że przed rozpoczęciem tej rundy mówiła się jaki to chaos i nędza w Arce, a tu poradzili sobie ambicją z Rakowem.
Oby jutro Korona im nie dorównała

Stelio 22.02.2020 20:00

Mam dziwne niepokojące przeczucie, że jutrzejszy mecz nie pójdzie idealnie po naszej mysli, obym się mylił

pepe72 22.02.2020 21:20

BKarcz twierdzi, że jednak kontuzja Turgemana:
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-14807998
po zderzeniu z Sadlokiem

Karherop 22.02.2020 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1550442)
A przy tych wynikach jutro mozemy miec Jage na 4 ptk, Rakow na 3, a Gornik na 1. Serio... jesli my u siebie nie wygramy z Korona.... nawet biorac pod uwage ze pol skladu wylecialo, to z kim i gdzie chcemy wygrywac? Wiec mozemy miec naprawde piekny tydzien ozywionych dyskusji, bedzie osemka czy nie :D Trzeba tylko wygrac jutro.....

Z kim chcemy wygrywać? Może Z taka Jagiellonia i Zaglebiem które myślą o czymś więcej niż murowaniu bramki? Albo z LKSem czy Pogonoa? Z 3 z tych 4 drużyn spotkamy się zapewne ponownie w rundzie finałowej.

Pisałem już wcześniej, że scenariusz tego spotkania jest z góry znany. Walenie cal mecz głową w mur z duży posiadaniem piłki po naszej stronie.

Jeśli padnie jakiś farfocl dla Korony nie będzie znaczyło że nasza drużyna jest do zaorania.

Arkadiusz.Czerepach 23.02.2020 08:53

https://pbs.twimg.com/media/ERTy4I-W...name=4096x4096

_ukoL 23.02.2020 09:34

Większego się nie dało?

Adrio 23.02.2020 10:12

Dzisiejszy mecz będzie bardzo trudny bo Korona nastawi się pewnie na bronienie całą 11 na 30 metrze. Myślę, że mimo wszystko Skowronek ma scenariusz na ten mecz. Wydaje mi się, że dzisiaj za Turgeman a wyjdzie Buksa co niejako pokaże czy nadaje się już na grę od początku czy nadal na wejścia na ostatnie minuty.



Niewiadomą według mnie może być obsada skrzydła po Wojtkowskim, wydaje się, że naturalnym kandydatem na zastąpienie Kamila jest Mak ale z tego co było mówione po sparingu, gdzie Tupta pokazął się z dobrej strony, jest alternatywa.


3 niewiadoma to Hebert, wydaje mi się, że mimo wszystko nie będą ryzykować odnowienia kontuzji i nie wystawią go do składu tak szybko.



Buchalik
Niepsuj Klementz Janicki Sadlok
Żukov Basha
Kuba Savicević Tupta
Buksa


Według mnie skład bardzo prawdopodobny.


Obstawiam dzisiaj 3-0

Buksa, Savicević, Basha

piotrex007 23.02.2020 12:05

Przepraszam, że w temacie meczowym, ale w sumie meczu też dotyczy. Otóż jestem obecnie w Niemczech, wracam dopiero po 22:00, przez co nie będzie mnie na meczu, a że mam karnet sezonowy na E23, to mogę bilet na dziś komuś przekazać. Ja żadnych pieniędzy za to nie chcę, ewentualnie chętny mógłby wpłacić symbolicznie 19,06zł na konto Socios, ale to już opcjonalnie. Jeśli się ktoś wybiera, a nie ma jeszcze biletu, niech się odezwie :)

wisolka 23.02.2020 12:06

Wiselka ma u bukow dobre notowania, takiej sytuacji dawno nie było... W Totolotku na nas jest 1.82, to dość mało, no nie wiem, ja bym był ostrożny, wciąż daleko nam do bycia choćby solidną ekipą. Teraz wszyscy, no może nie wszyscy, ale większość liczy na łatwe 3 punkty, oj, żeby nie było zdziwienia.

kristos 23.02.2020 16:04

Na ten moment nie jest źle, ale Korona jest niebezpieczna i jak trochę nie poprawimy w odbiorze i dokładności w rozgrywaniu to się
źle skończy.

kbr 23.02.2020 17:16

Po raz ostatni wygraliśmy 3 pierwsze mecze na wiosnę w 2011 roku, kiedy zdobyliśmy ostatni tytuł.

Po raz ostatni wygraliśmy 4 pierwsze mecze na wiosnę w 2004, roku - lepszego startu nie pamiętam :)

To pokazuje jak wyjątkowe są nasze wyniki w tym roku. Trzeba to docenić i nie psioczyć na styl, bo walczymy o utrzymanie, a nie o tytuł. Wrażenia wizualne są bez znaczenia, liczy się tylko skuteczność. Skowronek zdaje się to doskonale rozumieć, dlatego taktyka jest rozsądna. Nie jesteśmy już naiwniakami, którzy za wszelką cenę chcą grać koronkowo, zawsze atakować, szukać ambitnych rozwiązań, po to by stracić piłkę w ataku pozycyjnym i dać się wypunktować z kontry.

Kac 23.02.2020 17:24

^^
też mi się podoba taki styl i boiskowe cwaniactwo, punkty najwazniejsze

goodbay 23.02.2020 17:43

Jest dobrze.piekna bramka Kuby:) teraz ograc Płocka .liczyc ze Arka nie ogra łksu, Gornik Pogoni, a Korna nie podoła lechii i łapiemy oddech;)

Romendacil 23.02.2020 17:51

Był pot, krew i łzy (z nieba) i jakże cenne zwycięstwo!!! Jedziemy dalej teraz Płock.

Blixa 23.02.2020 17:57

Najwazniejsze sa punkty, styl jest drugorzedny. Oby tak bylo za tydzien.

LucjuszWielki 23.02.2020 17:57

Aby wywołać dyskusje wrzuce coś na szybko (jutro napisze wiecej).

Zszedł Buksa i zaczela sie gra w 2 polowie, ktora była bardzo fajna - spokojni 2,3 bramki mozna było dołożyć.

Po 15 minutach mowie do kumpla: patrz on nie ma siły biegac... i co? 80 minuta i skurcze.

Wali mnie, ze ma 10 czy tam 16 lat, oceniam goscia z polskiej ligi czyli: szybkosc i zwrotnośc Jacka Matyja.

Buksa dorośnie, zmężnieje, pare kilo przybierze i będzie czołgiem na miare Nalepy za czasów gry u nas, czy Stawarczyka Piotra...

Oczywiście trza oddać, że ma instynkt i strzał. Sporo piłek przeszło obok niego, gdyż nie potrafił się pozbierac. czy dołożyć susa. Póki co najbardziej odpowiedni okres gry dla niego to : od 70 minuty.

Reasumując: SPRZEDAJMY go jak najszybciej, póki są frajerzy typu nabijacze piany czy pompowacze balonika - sprzedajmy póki frajer chce się nabrac i wyłożyć jakiś hajs :] Frajer typu Milan kupujący piątka. :D

No to chyba tyle.

Teraz niech chorągiewki się produkują. :]

PS:

EL CAPITANO KUBA - dla mnie wzór człowieka, mój idol - kocham go.

gizmowisla 23.02.2020 18:11

prosze cie , prosze cie , prosze cie

pepe72 23.02.2020 18:39

Gardło zdarte, buty przemoczone, banan na twarzy :)
A do utrzymania już tylko potrzeba już tylko 16-17 punktów

PS. Czy ktoś może dać Lucjuszowi bana na kilka tygodni na otrzeźwienie?

piotrex007 23.02.2020 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1550461)
Aby wywołać dyskusje wrzuce coś na szybko (jutro napisze wiecej).

Zszedł Buksa i zaczela sie gra w 2 polowie, ktora była bardzo fajna - spokojni 2,3 bramki mozna było dołożyć.

http://weszlo.com/2020/02/23/debiut-...AKkg3fvvjJBlS8

I nawet nie ma co dyskutować, szkoda strzępić ryja 🤔😎

gizmowisla 23.02.2020 18:42

ej noooo , dajcie spokoj - to tylko Lucjusz ....nie podcinajcie mu skrzydel na forum :) :) :) ...ja go uwielbiam

LucjuszWielki 23.02.2020 18:55

Tak jak się spodziewałem :D Chorągiewki wieją jak wietrzyk powieje - idziemy na mistrza, Buksa następcą Lewego.

Póki co daje Wam do zrozumienia, że domaganie wystawiania Buksy od początku jest skrajną głupotą. 15 minut i oddycha rękawami - pisze, od 70 minuty to max na dzisiaj.

Zwolennicy Pio Pio Pio tak samo piszczeli, widac było od samego początku, że to wturlywacz goli, a nei żaden strzelec. Tak samo jak Rakels z zydovii.


oooo jest i weszło podniecające sie Rakelsem, nie no jak oni napisali ze Buksa to jest gośc, to musze przeprosić i przyznać racje :]

Otwórzcie oczy pompowacze balonu.

EDIT:

za weszlo: "Trzecia – Buksa ma trochę miejsca i czasu, więc uznaje, że warto poszukać kolegi z przodu, wymuszając ruch na Saviceviciu. Gdyby kolega sprawniej się połapał, mógłby dostać piłkę na wolną strefę. Z akcji nici."

haha oni komplementują akcje którą spartolił. Z trybun wygladalo to zupelnie inaczej, mianowicie: dostaje na szybko piłe, jeden rywal przed nim, az sie prosi: GAZ, jakis zwód i autostrada do bramki, a z racji braku umiejentosci i swiadomosci ze nie da rady nic zrobic z drwalem z kielc, podał niedokładnie/za mocno do Savicevica :/ Tak, więc brawo dla geniusza, który tutaj posiłkuje sie wyrocznią weszlo :D

Blixa 23.02.2020 18:58

Z tego co slychac kontuzja Turgemana jest powazna i moze nie grac przez dwa miesiace.

wolfy 23.02.2020 19:06

Jedyne co mnie teraz martwi to wydłużająca się z każdym meczem lista kontuzjowanych.
Wiadomo co z Buksą?

LucjuszWielki 23.02.2020 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blixa (Post 1550470)
Z tego co slychac kontuzja Turgemana jest powazna i moze nie grac przez dwa miesiace.

To jest nieprawdopodobne, po dwóch kolejkach 3 kontuzje: Hebert, Bury i teraz on...dlatego byłem bardzo niespokojny przed dzisiejszym meczem z drwalami. Dlatego też wygrana smakuje jeszcze lepiej.

Kube strasznie wycinali, mam nadzieję, że nie będzie jakiegoś smutnego info odnośnie jego stanu zdrowia po tym meczu.

Ogryzek 23.02.2020 19:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1550461)
Aby wywołać dyskusje wrzuce coś na szybko (jutro napisze wiecej).

Zszedł Buksa i zaczela sie gra w 2 polowie, ktora była bardzo fajna - spokojni 2,3 bramki mozna było dołożyć.

Po 15 minutach mowie do kumpla: patrz on nie ma siły biegac... i co? 80 minuta i skurcze.

Wali mnie, ze ma 10 czy tam 16 lat, oceniam goscia z polskiej ligi czyli: szybkosc i zwrotnośc Jacka Matyja.

Buksa dorośnie, zmężnieje, pare kilo przybierze i będzie czołgiem na miare Nalepy za czasów gry u nas, czy Stawarczyka Piotra...

Oczywiście trza oddać, że ma instynkt i strzał. Sporo piłek przeszło obok niego, gdyż nie potrafił się pozbierac. czy dołożyć susa. Póki co najbardziej odpowiedni okres gry dla niego to : od 70 minuty.

Reasumując: SPRZEDAJMY go jak najszybciej, póki są frajerzy typu nabijacze piany czy pompowacze balonika - sprzedajmy póki frajer chce się nabrac i wyłożyć jakiś hajs :] Frajer typu Milan kupujący piątka. :D

No to chyba tyle.

Teraz niech chorągiewki się produkują. :]

PS:

EL CAPITANO KUBA - dla mnie wzór człowieka, mój idol - kocham go.

Mecz ma różne fazy. Mówisz o tej części gry gdy korona olała obronę i rzuciła resztki sił żeby wyrównać. Wchodziliśmy wtedy w ich obronę jak w masło... bo przestali bronić. Zejście Buksy nie miało tu nic do rzeczy. Najważniejsze co Olek zrobił - to strzelił 1 bramkę która ustawiła mecz.

Bezcenne 3 punkty! Oby tak dalej :)

ciacho 23.02.2020 19:09

Buksa chyba tylko skurcze miał.

wolfy 23.02.2020 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1550474)
On chyba tylko skurcze miał.

Oby.
A Klemenz?

Vinci 23.02.2020 19:11

Takie mecze, przy tak syfiastej pogodzie, to jednak maja swoj klimat. Ludzi odpowiednio dużo, bez przypadkowych gości, jak na derbach czy Legii plus ładny gol.

Dodatkowo bramkę ładuje nasz małolat...to ma sens :D Grajcie tak dalej :d


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl