![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Przecież nie wiesz jak zagrałby ŁKS w 11 a nie 10 i jak Wisła by zareagowała. Ja widziałem dzisiaj większą determinację Wiślaków do wygrania meczu. Za to brawa. Wynik ustawiony przez sędziego. Regulaminowo powinno być 4-1 dla nas. Pawłowski mi bardzo imponuje, ostatni w tym wieku chyba Chrapek prezentował się tak dojrzałe. Zaraz po Maku najlepszy transfer lata. |
Mam nadzieje ze to byl ostatni mecz Janickiego w naszej koszulce. Maly oddech mozna wziasc ale przed nami wciaz gigantyczna robota gdzie bedziemy potrzebowac duzo szczescia i zdrowia zawodnikow. Oby to wszystko wypalilo na wiosne.
|
Cytat:
Wracając do rzeczywistości. Prawda jest taka, że ostatnie mecze zagraliśmy na miarę naszego potencjału i naszej kadry (a przynajmniej pierwszej jedenastki...). Jak zespół środka tabeli. Czyli, w zależności od szczęścia/dyspozycji dnia możemy powalczyć z każdym zespołem, wygrać dwa mecze, jeden zremisować, jeden przegrać... W 4 meczach 6 punktów, gdzie przy odrobinie farta spokojnie mogło być ich więcej to jest miara naszych możliwości. Więc nie rozumiem narzekania, że zagraliśmy średnio wygrywając 4-2 na wyjeździe. Nie mamy zespołu na spokojne pojechanie 5-0 bez błędów. Ale na środek tabeli jak najbardziej. Po prostu wcześniej graliśmy poniżej oczekiwań. Co do opinii, że tak grając się nie utrzymamy - tego to już kompletnie nie rozumiem. Przecież właśnie tak grając w ostatnich 4 meczach jesteśmy w stanie wygrać minimum co drugi mecz, a to da spokojne utrzymanie. Naszym problemem była gra poniżej potencjału, spowodowana m.in. kontuzjami, wąską kadrą czy niestety błędami Stolara. Dlatego tak grając nie martwiłbym się o utrzymanie, bo jak widać gramy jak równi z każdym zespołem. Należy się martwić o zdrowie naszych piłkarzy, dlatego niezbędne są 2-3 transfery, aby trochę poszerzyć kadrę. Ten zespół nie potrzebuje rewolucji i 6 transferów, a spokojnego przygotowania, mądrego ułożenia. |
Mamy 3 pkt i to jest najważniejsze. Styl za chwilę się zapomni. Teraz odpowiednio przygotować się do wiosny i obowiązkowy transfer napastnika, by odciążyć Pawła oraz stopera do pary dla Klemenza. Wasyl moze być w obwodzie na zmiany, ale Janicki emu bym podziękował.
Ogólnie dziś duży wpływ na wynik miał sędzia. Powinny być dla nich jakieś kary. Zarówno dla głównego jak i sędziów Var. Chcę być obiektywny więc trochę głównego mogę zrozumieć, bo jak dostaje info sprawdź sytuację, to jednak jest dla niego presją, że podjął zła decyzję (mam na myśli karny dla ŁKSu, bo go nie powinno być). Dziś spory plus dla Buchala, Sadloka, Maka. Poza tym pozytywnie znów Chuca, Basha, Paweł, Kuba. Wasyl, co wypracował to oddał rywalom więc bilans na zero :) ale pamiętajmy, on ma już prawie 40 lat i wymaganie by grał jak 20latek też są nie na miejscu. |
Janicki jest to wymiany i to już. On macza palce w prawie każdej bramce. Przecież przy 2 golu dla ŁKS też miał swój wkład, dogrywając minę do Buchalika. Pierwszego karnego to nie wspomnę, jak koleś blokuje dośrodkowanie jak rozgwiazda to nie ma się co dziwić - to jest prowokowanie dzbanów sędziowskich. Niech sobie włączy TV i zobaczy jak w lepszych ligach obrońcy blokują centry. Generalnie: Janicki ponosi konkretną część winy przy większości bramek jakie tracimy.
Całe szczęście, że graliśmy w przewadze, bo w 11 na 11 i przy większej presji (dryblinki, klepki) na Janickiego to jestem pewien, że ŁKS na 2 nie skończył. Z innej beczki: bardzo mnie ciekawi kto będzie młodzieżowcem na wiosnę. Moim zdaniem Pawłowski odpada, bo Skowronek Bashy czy Żukowa na ławce nie posadzi. Pawłowski powinien się jeszcze ograć, bo technika użytkowa na bardzo niskim poziomie (strasznie rażą te nieudolne zagrania z pierwszej piłki - zawsze za krótkie, za mocne albo nie w tempo). |
Cytat:
|
Mam tylko nadzieję że Janicki z Wasilewskim już nie powąchają murawy, no chyba że w rezerwach tam sobie mogą grać do woli. Dobrze ze runda się kończy, każda formacja wymaga poważnego wzmocnienia i mam nadzieję że tak się też stanie.
|
Do pięknych to ten mecz nie należał. Dalej widać, że pod koniec meczu brakuje sił.
Ale najważniejsze 3 pkt. Fajny mamy terminarz na wiosnę więc po tych dwóch zwycięstwach optymizm jest na średnio wysokim poziomie. Będzie dobrze o ile znajdziemy dobrego ŚO, skrzydłowego i napastnika. |
a m,nie wczoraj wqrwiała nonszalancja. Prowadzimy 1-0 gramy z przewagą jednego zawodnika a zachowujemy się jakby było z 10 do 0.to samo przy golu na 2-4. Akcja pod bramką ŁKS za sekundę kontra , bezmyślne wybijanie i karny. Zamiast nabić im z 7-8 goli to podajemy po raz kolejny rękę.
Dobrze, że zima bo w kolejnych meczach nie byłoby tak różowo jak wczoraj. |
Nie zdziwię się jak na wiosnę zrobimy podobną serię meczów jak ostatnio, tylko tym razem meczów bez porazki;) Po tej lidze wszystkiego się można spodziewać.
|
Cytat:
Poza tym nie pozyskamy raczej dwóch stoperów przy innych potrzebach kadrowych, a Janicki jest aktualnie i tak sto razy lepszy od Wasilewskiego (co do którego ręki nikt nie ma wątpliwości). I proszę, nie piszcie o Szocie. |
Cytat:
|
Mecz trochę chaotyczny. Kanady nie odkryję, jeśli napiszę, że linia obrony gra słabo. Ze szczególnym uwzględnieniem Janickiego, choć po prawdzie to Sadlok też się w "dewenzywie" nie popisał.
Jednak nie przesadzałbym, że wygraliśmy głównie dzięki szczęściu. Nikt nie jest dobry przez przypadek. ŁKS u siebie grał dotychczas dużo lepiej niż na wyjazdach. M.in. wygrał z cracovią, strzelił dwie bramki Legii. Nie można się było zatem spodziewać łatwej przeprawy. Nawet czerwona kartka dla Juraszka tu nie dawała nam zasadniczej przewagi, jako że drużyny Ekstraklasy zwykły takich przewag nie wykorzystywać. Korona w osłabieniu w poprzedniej kolejce wygrała z cracovią, a w tej kolejce Arka w osłabieniu i na wyjeździe zremisowała z Lechem. To je polska liga, tego nie pomalujesz... Mak zagrał dobry mecz. Kuba wiadomo - profesura. Buchal - dwie świetne interwencje. To co razi to tempo gry. W trakcie akcji bywa, że porusza się 2-3 zawodników, reszta chodzi. Bardzo dużo podań było z pozycji stojącej. Wiele podań na dobieg niecelnych lub nie w tempo - widać, że w tym elemencie gry brakuje zrozumienia między zawodnikami. Takie są moje spostrzeżenia. Jeszcze tak na marginesie - drażnił mnie jeden z komentatorów na C+. Darł się, że jest karny po tej ręce Janickiego, której nie było. Widział przewagę ŁKS na boisku, kiedy ten zupełnie takiej przewagi nie miał itp. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Czy wyobrażasz sobie sytuację że przed ostatnim meczem w roku powie: Janicki jest słaby i gra bo musi? Jak to miałoby wpłynąć na jego morale? Jak będzie miał lepszy materiał zawodniczy to z niego korzysta. A na dzisiaj skład osobowy jest taki a nie inny. Póki kogoś nie podpiszą to też nie powiedzą: na pewno będziemy mieć nowego super środkowego obrońcę. A jak żaden nie zdecyduje się na grę w Wiśle ? Zresztą Skowronek powiedział że codziennie kilkunastu zawodników odmawia Wiśle. To powinno Wan dać do myślenia, że łatwiej powiedzieć że się wzmocnimy niz to zrobić i nawet biorąc pod uwagę że nas stać. |
Cytat:
Dodam jeszcze, że twierdził, że to nie stricte obrona jako formacja jest naszym największym problemem (w czym się zgadzam), tylko bronienie jako zespół. Mówił, że dużo bramek tracimy przez brak typowej szóstki i to jest priorytet, bo przez jej brak tracimy bramki, który później, całkiem niesłusznie idą na konto środkowych obrońców. |
Cytat:
Ponadto w pierwszym meczu zagrał para Wasyl - Klemenz mając w obwodzie Janickiego. Szybko się jednak okazało że w obecnej formie Wasyla niestety i Janicki jest lepszy. Nawet mimo tylu baboli. Skowronek wygląda na inteligentnego gościa który raczej bardzo obiektywnie ocenia zawodników, jednak co by nie mówić: nie płacą mu za przypodobanie się kibicom lub dziennikarzom, ale za zarządzanie grupą piłkarzy, w tym dbanie o ich morale. Idę o zakład, że jeśli kupią obrońcę klasy np Arsenicia czy kogos pokroju Lewczuka to posadzi Janickiego na ławę. Proste. |
Cytat:
EDIT: Wystawienie Wasyla w meczu ze Ślaskiem tłumaczył tym, że spodziewał, ze dużej ilości wrzutek, a w grze głową Wasyl jest bardzo dobry. Nie wiem na ile to prawda, ale tak mówil. |
Czyli w Grabowskiego to już nikt w klubie nie wierzy...
|
Mak w przeglądzie sportowym oceniony na 5 . Tak samo jak Chuca i Klemenz .Według mnie Mak wczoraj był motorem napędowym naszych akcji i na pewno obok Sadloka numer 1 w meczu
|
Cytat:
Idąc dalej, czy stać nas na utrzymanie w kadrze (nie grających) Sadloka, Wasyla, Janickiego, Klemenza i Szote zakładając ściągnięcie dwóch kolejnych środkowych obrońców? No raczej nie. Najpierw trzeba zejść z jednych kontraktów, by podpisać następne. W czerwcu będą większe roszady kadrowe choćby ze względu na emeryturę Wasyla. |
Sadlok w środku był już przerabiany i to była tragedia. A lepszego lewego obrońcy niż Sadlok choćby z wczoraj nie znajdziemy. Tak więc sa ważniejsze pozycje do przemyślenia, mianowicie alternatywa dla Brozka, Kuby i Bashy bez ktorych nie istniejemy.
|
Można żałować, że tyle czasu trzymano 07... Poprawa została udokumentowana, więc nie ma o czym gadać. Teraz transfery i wiosną kolejne zwycięstwa :).
|
Cytat:
Dla mnie przeciętny mecz. |
Cytat:
|
Bo Maczek tak grał, gra i będzie grał. Messim nie jest, bardziej Sławkiem v 2, ale co mecz parę groźnych fauli zrobi, pomiesza, nie jest źle. Cieszmy się, że mamy teraz tą przerwę, bo jeśli Klemenz faktycznie dłuższa pauza, to gra parą Janicki - Wasyl to byłaby katastrofa.
|
[QUOTE=Karherop;1548421]Ściągnięcie LO daje alternatywne w postaci Sadloka na SO. I tak szczerze, też bym w pierwszej kolejności ściągnął LO, a później kogoś do środka, jeśli miałbym fundusze na 2 wzmocnienia do defensywy. Bo co by nie mówić must have jest i napastnik i skrzydłowy.
Idąc dalej, czy stać nas na utrzymanie w kadrze (nie grających) Sadloka, Wasyla, Janickiego, Klemenza i Szote zakładając ściągnięcie dwóch kolejnych środkowych obrońców? No raczej nie. Najpierw trzeba zejść z jednych kontraktów, by podpisać następne. W czerwcu będą większe roszady kadrowe choćby ze względu na emeryturę Wasyla.[/QUOTE To moze Kwiecien nas zasponsoruje , biorac ze 3 do Wieczystej |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Pomiędzy kultem a chamską próbą poniżenia jest pełen wachlarz innych możliwości, no chyba, że się dysponuje tylko tym prostym rodzajem umysłu, do którego przemawia tylko czarne-białe
Można Stolarczyka wbrew faktom (bo prawie półtora roku w trudnych warunkach jednak tu przetrwał) uważać za beznadziejnego trenera, ale elementarny szacunek mu się należy i konieczność tłumaczenia tego na wiślackim forum jest naprawdę przygnębiająca. |
Cytat:
|
To nie jest temat o Stolarczyku , tak chciałbym obu frustratom przypomnieć.
Brak szacunku dla Stolarczyka mówi o was wszystko co trzeba wiedzieć, ale nie musicie się ze swoją głupotą obnosić w każdym temacie, bo zwyczajnie przynosicie wstyd reszcie kiniców Wisły gówniarskimi przydomkami typu "07". Ty Ogryzek jesteś bardzo prostym człowiekiem, w negatywnym rozumieniu tego słowa, ale sytuacja w jakiej znalazł się Stolarczyk była złożona. Co się stało jak Skowronek zdjął w Zabrzu Maka, Brożka i Błaszczykowskiego wszyscy widzieli. O ile uważam Skowronka za lepszego trenera, to olewanie problemów takich jak wąska kadra i plaga kontuzji przy ocenie Stolarczyka jest głupie. Zresztą, nie sądzę żeby wiele osób interesowały wasze "przemyślenia" dlaczego obrażanie Stolarczyka jest OK. |
Cytat:
(Nie zapomniałem twoich chamskich i wulgarnych uwag na SB mających mnie ponizyc i osmieszyć.) btw Zapomniałeś jak obrażałeś mnie jak proponowałem Skowronka na trenera Wisły jako pierwszy na tym forum? Jak mnie wtedy wyzywałeś? Teraz sam piszesz że Skowronek lepszy od Stolarczyka.... Żałosny pajac jesteś. Wszystkich którzy od dawna widzieli lichość Stolarczyka poobrażałeś. (nawet dzisiaj musiałeś dodać swoje zakompleksione uwagi ad personam - "prosty" itd. Po co? Leczysz kompleksy?) Cytując cie bucu: Zresztą, o tym wszystkim można dyskutować, ale braku minimum szacunku dla ROZMÓWCY nic nie usprawiedliwia. |
Cytat:
Ściągnięcie Brożka miało bardzo dużo do rzeczy, bo nagle Górnik mógł olać defensywę i atakować całym zespołem. Z Pogonią został, to musieli uważać a i tak ich pod koniec ostro postraszył. Skoronek wyciągnął wnioski. Pisanie o 2-3 miesiącach kiedy grał w każdym meczu innym składem, gdzie czasem ponad połowę stanowiły rezerwy też nie jest poważne. Skowronek lepiej ustawił zespół w obronie i poprawił znacznie SFG, ale sytuacji Stolarczyka i tak by nie ogarnął. Zresztą, o tym wszystkim można dyskutować, ale braku minimum szacunku dla Stolarczyka nic nie usprawiedliwia. |
raindog - ostro przeginasz, a twoja wiara że wystarczy dobrze ułożyć czwartoligowe rezerwy żeby punktowały jest naiwna. Ale nie ma sensu ciągnąć tematu. Absolutnie nie przyjmujesz do wiadomości faktów.
O ile widzę że Skowronek jest lepszym trenerem, to w trakcie kryzysu też by dużo nie zdziałał. To nie był materiał ludzki na grę w ekstraklasie. |
Sezon ogórkowy oficiajlnie rozpoczęty. Nie ma o czym gadać to powody do kłótni zawsze się znajdą... Święta idą, idźcie sprzątać.
|
6 grzechów głównych Stolarczyka to:
1. Zle przygotowanie fizyczne do sezonu. 2. Brak taktyki. 3. Brak schematow sfg. 4. Uporczywe wystawianie Chuci,jako skrzydłowego. 5. Przywiazywanie się do nazwisk i pozycji. 6. Nie wyciąganie wniosków z popelnionych błędów. Zanim niektórzy na mnie naskocza, mimo tego mam szacunek do Stolarczyka, za to że był z nami w tych trudnych chwilach, tego się nigdy nie zapomni. Jednak rzeczywistosc pokazuje, żeby był trenerem średniej jakosci, musi się niestety sporo nauczyć, może podobnie jak nasz obecny trener ,wykorzysta ten czas na nauke, tego mu z całego serca życzę. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl