![]() |
Cytat:
Co drugi przy pierwszej przeszkodzie się wypina i ściąga spodnie, bo widać taka wola wszechświata, nic się już nie da zrobić. |
Cytat:
|
Moim zdaniem najrozsadniej to do tej drużyny było by sprowadzić dwóch stoperòw i jednego LO bo co by nie było z przodu to i tak Klemenz, Janicki z Sadlokiem s.......a
|
Cytat:
|
W końcu widać światełko w tunelu. W przeciwieństwie do poprzedniego wuefisty zawodnicy wiedza jak maja biegać. Teraz ewidentnie widać ze przygotowania do sezonu zostały s.......one. Tak na szybko to Sadlok powinien mieć indywidualne przygotowanie kondycyjne bo po nim najbardziej było widać brak kondycji. Nie ma pary w nogach to nic nie będzie wychodziło. Proste jak budowa cepa. Ja po dzisiejszym meczu jestem optymistą :)
|
Statystyki , pozycje na boisku i frekwencja
https://i.ibb.co/rcGRJ55/Zrzut-ekran...1-20-41-05.png https://i.ibb.co/DDP9cyR/Zrzut-ekran...1-20-41-19.png https://i.ibb.co/BC95KBY/Zrzut-ekran...1-20-45-02.png |
Cytat:
|
Jeszcze nie spadiliśmy. Straty wciąż są do odrobienia.
Widać, że Pawłowski ma spory talent i przyszłość przed sobą. Buksa też. Warto na nich stawiać. |
Cytat:
No toż sie pytam po ile lat maja tutaj osoby piszace,ze dla nich 4 pkt straty i 20 meczów do rozegrania i zdobycia 60 pkt ,jest powodem do uznania ze juz spadlismy z ligi. Z takim podejsciem to forum nie da sie czytać,zmienice ludzie jedną rzecz : podejscie życiowe albo to forum. |
Slask ledwo wygral z nami a w tej kolejce rozjechal Gliwice na wyjezdzie. W normalnej lidze juz bysmy spadli ale tutaj jest jeszcze szansa na utrzymanie z taka gra jak dzisiaj.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Sęk w tym, że dla słabych drużyn odrobić 4 czy 5 pkt straty to jest naprawdę poważny wyczyn. Fakty są jednak takie, że graliśmy lepiej. Wisła wydaje się zaczyna funkcjonować a to zwiastuje zdobycze punktowe. Jeśli będą 2-3 wzmocnienia (tak jak mówię - wzmocnienia, a nie kolejny szrot którego nikt nie chciał) to się utrzymamy. Moim zdaniem na gwałt potrzeba stopera i lewego obrońcę, a także dobrego zawodnika na pozycji nr 8 (o 10 nawet nie marzę, bo dobra 10 naprawdę kosztuje). |
Utrzymać się pewnie jakimś cudem utrzymamy. Obawy budzi fakt, że jesteśmy ostatni w tabeli i jako taki zespół nigdy nie kupowaliśmy / pozyskiwaliśmy zawodników w przerwie zimowej, która jak wiemy jest gorszym oknem na zakupy.
Jak nowi gracze będą spoglądali na możliwości gry w ostatnim zespole tabeli? Sytuacji było więcej niż zwykle natomiast pytanie czy będziemy w stanie się zebrać jeszcze do świąt z kilkoma punktami? Obyśmy byli dobrze fizycznie przygotowani do wiosny bo tam nie będzie żartów i każda piłka może być na wagę utrzymania. |
Najlepszy mecz z ostatnich dziewięciu przegranych.
Już widać poprawę gry, zasługa trenera na wielu płaszczyznach. Gdyby Paweł Brożek przyjmując piłkę w polu karnym chociaż na metr odskakiwał od obrońców w końcu by coś strzelił. Niestety stoi z piłką w miejscu. Drugie pożegnanie legendy już w maju. Piłkarzom potrzebny nie jest już psycholog ale psychiatra. Brak pewności siebie, że można strzelić na bramkę, że można przedryblować rywala czy dobrze dośrodkować wszedł w psychikę Wiślaków klinicznie i głęboko. Więc i leczenie ich głów musi być na wyższym, klinicznym poziomie. Widać jednak już było pewne przebłyski wiary w siebie. |
Szanse na spadek jak i na to, że z zime ktoś odpali jak Melikson czy Lopez i będziemy w top4 liczę na jakieś 50/50. To jest Ekstraklasa.
|
jakie top 4 czlowieku?
|
Jak zakonczymy w top 13 to bedzie sukces.
|
Mecz OK. Szkoda, że Stolar został odsunięty tak późno.
Jako że zwykle suma szczęścia i pecha w dłuższym okresie wychodzi na "0" - tydzień temu w ramach szczęścia dostaliśmy karnego, dzisiaj był podwójny pech. Czekam na szczęście w kolejnym meczu. Statystyka statystyką. Rok temu po rundzie zasadniczej mieliśmy tyle punktów, że biorąc pod uwagę kilka poprzednich sezonów na bank powinniśmy być w pierwszej ósemce. A nie byliśmy. Teraz może byś odwrotnie - Światełko w tunelu jest. Wydaje mi się, że piłkarze mieli pod koniec więcej sił niż w poprzednich meczach |
ccccwkcwks k u ...
|
Odnoszę wrażenie że nasi pseudopilkarze gorzej wpływają na wizerunek i odbiór naszego klubu niż kiedykolwiek zrobili to "pseudokibice". Każdy z nich powinien dokładnie sprawdzić czy ma jaja między nogami...
|
Cytat:
Wracając do dzisiejszego meczu momentami wyglądało to dobrze, widać poprawę w naszej grze, ale zabrakło najważniejszego czyli wykończenia akcji. Dzisiaj przy dobrze nastawionych celownikach moglibyśmy to spotkanie nawet wygrać, a nie zdobyliśmy punktu, takie życie. Jednak ten mecz dał trochę optymizmu przed następnym spotkaniem, nie odstawaliśmy od Lechii, nie byliśmy gorsi w tym meczu, to dobrze wróży na przyszłość. Żyjemy i walczymy do końca! |
Jeden z lepszych meczy w naszym wykonaniu. Kiedy ostatnio oddaliśmy 15 strzałów na bramkę? Niestety mieliśmy dziś sporo pecha jak nasi piłkarze wyreczali obrońców Lechii. Kolejny mecz z teoretycznie słabszym rywalem, w dodatku konkurentem w walce o utrzymanie. Jak zagramy tak jak dziś + skuteczność, to powinno być dobrze.
Dla mnie dziś największe zaskoczenie na plus to... Chuca. Możecie mnie zlinczowac, ale jak dla mnie na prawdę bardzo solidny występ. Mamy 4 punkty straty do bezpiecznego miejsca. Także jest źle, ale k.... Zluzujcie majty z tą panika. Przeciez z Koroną, Arka, LKS czy własnie Górnikiem będziemy jeszcze grać i tylko w tych meczach możemy im zabrać 3 pkt... |
Mecze z Górnikiem i ŁKSem o przysłowiowe 6 punktów
|
No i teraz gramy na miarę swoich możliwości, na miarę tej kadry. Co prawda nie punktujemy ale gramy na równi z lepszymi zespołami i naprawdę spokojnie możemy wygrywać przy poprawie formy, odrobinie szcześcia czy innym czynniku sprzyjającym.
Myślę, ze jeśli Kuba będzie zdrowy, Kazach zaskoczy i może jeszcze jakiś dobry transfer by dało radę zrobić to jesteśmy w stanie bez nerwów się utrzymać. Ale to już trzeba zapierdalać bo limit bledów się powoli kończy i jakaś kolejna czarna seria (tzn najpierw musimy wyjsc z obecnej...) spowodowana dołem formy, kontuzjami czy fochami kopaczy może być już gwoździem do trumny Wisły. |
Jaki spokoj? Gryziemy paznokcie do konca sezonu.
|
Myślę, że w tej kartoflanej lidze wystarczy zapunktować kilka razy pod rząd aby dalej grać na spokojnie. Aczkolwiek ten sezon będzie trudniejszy bo lecą 3 drużyny.
No nic, najpierw to trzeba w ogóle wygrać i dobrze grać i punktować a później się okaże na czym stoimy. |
|
A tu tabela z zeszlego sezonu po 17 kolejkach i biezacego
https://i.ibb.co/mvVTL7s/Zrzut-ekran...2-08-57-27.png https://i.ibb.co/RB0Lsbk/Zrzut-ekran...2-08-57-41.png Wisla ma 14 pkt mniej, najwiecej w lidze Sladk ma najwiekszy progres +16 pkt |
no kiedys musimy zdobyc te 3 pkt , oby juz 6 grudnia w meczu z Gornikiem, ktory nie prezentuje sie zbyt okazale, szkoda tylko ze tak pozno odsatwiono Stolara, bo po 2 tyg pracy Skowronka widac juz roznice w grze , mimo ze nie punktujemy , mimo ze nie zdobywamy goli, ale sa pozytywy , ktore wrozą poprawe i powrot Wisły na zwycieską sciezke...hej hej Wisełko ..ukochana ma druzyno...wygrała bys ten mecz ten wazny mecz...wiecej wiary !!!!!!!!
|
Mam wrażenie, że jak zaczniemy wygrywać to będą masowe samobójstwa wśród forumowych płaczków.
A jak byśmy się jeszcze "jakimś cudem" utrzymali to już chyba do jakichś masowych rozruchów społecznych będzie musiało dojść ... Zagraliśmy najlepszy mecz od (????) miesięcy, z zespołem, który realnie może być na podium w tym roku, nie odstawaliśmy, ba - nawet chwilami przeważaliśmy, a tu płacz, że nie ma punktów, bo przecież ich potrzebujemy to powinny być ... Kibice, Sponsorzy, Prezesi, Ratownicy i WSZYSCY dosłownie związani z Wisłą także wiedzą/wiemy jaka jest sytuacja i powtarzanie 100x, że możemy spaść kompletnie niczego nie poprawi. Co do miłośników negatywnych statystyk: my graliśmy BARDZO DŁUGO zdecydowanie poniżej swoich możliwości, więc absolutnie wystarczy, że zaczniemy grać "na miarę" i wygramy walkę z bezpośrednimi rywalami do spadku. |
Zagraliśmy tak jak nam pozwoliła Lechia...
|
Przecież zagraliśmy tak jak Lechia chciała, tak samo było w Białymstoku z Jagiellonią, a tu obserwuje to samo co wtedy z Jagą jakieś niezrozumiałe "podniecenie dobrą grą". Mieliśmy jedna sytuację, przypadkową Silvy, super mecz.
|
Cytat:
Zapewniam Cię że plan Lechii nie polegał pozwalaniu na rozgrywanie Wiśle we własnym polu karnym i liczeniu na to że nie trafią. Zupełnie inaczej wyglądał ich mecz z ŁKS-em, tam faktycznie pełna kontrola, tutaj mokry pampers. Stokowiec chce zawsze zabić taki mecz, tutaj im to zupełnie nie wyszło. A kilka meczy Lechii Stokowca już obejrzałem. |
Lechia nam tak pozwolila? Na pewno nie chcieli zebysmy mieli tyle dosrodkowan, nawet tych z pola karnego po wejsciach skrzydlowych. Po prostu braklo lepszego dogrania pilki, klemenz mogl lepiej ulozyc glowe, mogli czasem pokusic sie o szybszy strzal, silva mogl uderzyc czysto w pilke.
Razi mnie jedynie kontra po zlym wybiciu buchalika. Fakty sa takie ze graky duzo lepiej, nie gramy na utrzymanie pilki w obronie, tracimy mniej bramek i stwarzamy wiecej sytuacji. Trzeba dac przepracowac przerwe zimowa trenerowi. Bedzie mial duzo wuecej czasu na poprawienie innych elementow |
Zastanawia mnie jedno- we Wrocławiu fajnie zagrał Silva teraz siedzi na ławie, Drzazga nie gra kilka spotkań a raptem wychodzi w pierwszym składzie. Jaki cel ma trener? Silva po wejściu , pomijając babola pokazał się nieźle z kolei Drzazga nie istniał. czy teraz jest czas na eksperymenty?
|
Kolejny przyzwoity mecz Pawłowskiego.
|
czyli prawem serii teraz skoro zawalił bramkę z Lechią- Sadlok powinien odpocząć? tylko kto za Niego?
|
Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka Wolfy gdyby Wisła w taki sposób wygrała to bym nie histeryzował tylko się cieszył że w końcu coś drgnęło.Czy zagraliśmy tak jak nam Lechia pozwoliła?Tak.Na tyle nam wczoraj przeciwnik pozwolił.Nie mieli całkowitej kontroli nad meczem ale mieli rezerwy i gdyby była taka potrzeba to by nas przycisnęli.Tak gra Lechia w tym sezonie-oszczędnie.Traci stosunkowo mało bramek i mało strzela.My zagraliśmy na pewno lepiej niż w poprzednich meczach ale zobaczymy jak to będzie wyglądało na tle żaboli.Oni grają zupełnie inaczej.Dużo biegają i tym nas mogą zajechać.Zdziwił bym się gdyby efekty pracy Skowronka przyszły tak szybko bo to trener który jest w stanie coś wypracować w dłuższym okresie czasu a nie strażak |
Cytat:
Więc nie, nie zgadzam się że Lechia kontrolowała grę, oni kontrolują grę podaniami w bezpieczne strefy, przetrzymywaniem piłki i okazjonalnymi atakami mnejszą liczbą piłkarzy, a nie rozpaczliwie broniąc się przed i w polu karnym. Wystarczy że Silvie by zeszło (nie wygląda na piłkarza umiejącego trafić w bramkę inaczej niż w jej środek), Brożek był ułamek sekundy szybszy, Klemens wykorzystał jedną z kilku główek do których doszedł (a był jeszcze Burliga), Pawłowski nie trafił dwa razy w naszych... Mieliśmy lekko licząc 7-8 setek, z czego kilka dwusetek. Pisanie że Lechia tak gra i taki ma plan - no litości... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl