![]() |
Drzazga i Basha na mój gust najslabsi. Nieważne to jednak, najważniejsze dzisiaj są te 3 punkty które dają oddech od rozmaitych czarnych wizji i dają pole do walki w kolejnych meczach, bo w teorii od 4 do 10 miejsca wszystko wydarzyć się może.
|
Panie i Panowie !!!!!
Proszę o wybaczenie , ale komentarze co niektórych , analizy pomeczowe Wasze silenie się na ocenę gry naszych piłkarzy mam w dupie. Jedno co jest dla nas wszystkich ważne w tym meczu to MY !!! KIBICE !!! Było nas wielu , bardzo wielu (bez rekinuf) co było widać i słychać na stadionie w poniedziałkowy wieczór , a zapewne kto nie mógł z różnych przyczyn być fizycznie na trybunach wspierał nasz Klub mentalnie na maxa przed TV. JESTEŚMY WIELCY !!!!!! Dla wszystkich na tym forum spokojnej nocki i udanego jutro dzionka :P |
25 lat chodzę na ten stadion, stary koń że.mnie ale dzisiaj się wzruszyłem...Co powiedzieć...
Cała drużyna powalczyła i są bezcenne punkty! Lis bardzo dobry. Obrona solidna. Basia straty ale prawie każda piłka przechodzi przez.niegp. Plewka fajnie, zaczyna brać coraz częściej grę na siebie, oby tak dalej. Peszko w pierwszej połowie fajnie, potem zgasł. Kuba-cóż napisać... Drzazga naprawdę nieźle, bramek z tego nie będzie ale dużo roboty z przodu. Kolar niewidoczny ale gramy tym, co mamy. Wojtkowski starał się ale wiele z tego nie było. Oby do przodu, bo ciężka walka przed nami, jeszcze z 10 punktów trzeba ugrać. A tak w ogóle to Pan Hartling się z tego śmieje |
Fajnie jest patrzeć, jak Lis się wyrabia. Wprawdzie dzisiaj nie miał szans, żeby się mocno wykazać (poza strzałem WKSąki, który obronił, gdzie przydzwonił jeszcze głową w słupek), ale widać, że mocno uspokoił grę i to cieszy. Okiem laika - poprawił chwyt piłki. W drugiej połowie któryś z gości przyładował (trochę za wysoko, ale jednak), a Lis tą piłkę złapał w powietrzu, zamiast wybijać. W kwestii gry nogami, dawno nie mieliśmy bramkarza o tak dobrym wybiciu itp.
Palcic dla mnie mocno na plus. Był pod grą, zaliczył parę interwencji. Plewka - lepiej niż z Górnikiem (aczkolwiek tylko to, co widziałem w TV), moim zdaniem troszkę za bardzo jeszcze holuje. Drzazga - "9" to nie jest jego pozycja, ale widać, że się stara i generalnie na +. Basha - jak zwykle świetne ustawianie się na boisku i ZNOWU głupie straty w środku... Kolar - chciał grać Ondraska, ale zapomniał, że ma 10k mniej w masie mięśniowej i całkiem się pogubił.... Słusznie zmieniony po przerwie. Skrzydłowi - widać, że potrzebują zgrania, ale Peszko kilka razy szarpnął tak, że przyjemnie było na to patrzeć - szkoda 1 czy dwóch sytuacji(może coś pominąłem). Najważniejsze - to co zobaczyłem dzisiaj na stadionie, utwierdza mnie w przekonaniu, że Wisła jest klubem dla wszystkich: rodziców z dziećmi, Januszy, pikników, ultrasów, VIPów. Życzyłbym sobie, żeby na kolejnych meczach było jeszcze więcej ludzi i że sektor C znowu stanie (chapeau bas za dzisiaj, Panowie i Panie) na wysokości zadania. |
@!!IRIVER!!
Patrząc w TV: dla mnie Drzazga to jedyny, któremu coś tam wychodziło (jakiś drybling, przytrzymanie piłki). Wypracowany karny ... Naprawdę niesprawiedliwa ocena ... |
Podsumowanko z mojej strony
Lis- dobry mecz, dwie dobre interwencje, a te złapanie piłki lecącej w okienko, palce lizać. Żeby tak grał co mecz Palcić- najlepszy obrońca dziś, dobre przechwyty, podania, dryblingi. Brawo Wasyl- w miarę dobrze, miał jedno elektryczne "wykopniecie" do góry w polu karnym, ale daruje Sadlok- niby dobrze, ale co mecz musi być jakiś elektryczny. Dwóch rywali na plecach, a on robi swoje kółeczka, w końcu stracimy znów gole przez niego Pietrzak- dobrze, bez zarzutów Basha- tragedia, ogarnij się chłopie Plewka- nie lepiej od Bashy, ale na pewno lepiej niż z Górnikiem. Parę razy dobrze pociągnął akcję dziś. Tylko problem z ostatnim podaniem i kontrami gdzie mógł podać na czystą pozycję i się bawi. Więcej zdecydowania, wyczucia Peszko- chyba najlepszy dziś do kiedy nie opadł z sił. Dobre rajdy skrzydłem Kuba- parę dobrych zagrań, ale drużyna musi zrozumieć jeszcze jego rozumowanie gry. Dojdzie do formy fizycznej, to będzie super. Brawo za gola Drzazga- mi się podobał. Potrafi włączyć speeda do piłki i parę razy ładnie zakręcił. Po za tym ma wyczucie pozycji, co dało karnego. Byle chłop masy nabrał Kolar- nijak dzisiaj Wojtkowski- koncertowo spartolił dwie okazje na gola. Więcej skupienia i mniej kółeczek Burliga- bury jak bury, walka na całego Klemenz- super zmiana. Póki co on powinien grać w środku, bo potrzeba kogoś dużego do główek i destrukcji Co do stylu, to słabo, ale nie ma to znaczenia teraz. Ważne że istniejemy i gramy. Z każdym meczem bedzie lepiej |
Cytat:
|
Plewka nie lepiej od Bashy? Chłopak miał dziś tylko 3 straty! A Basha aż 7!
Obok Drzazgi, Lisa, Sadloka dzisiaj dla mnie najlepszy. |
Piekny wieczor.
Prawdziwa, wielka Wisla. Na trybunach. Tak powinno byc zawsze. Wzruszenie czlowieka lapalo jak sie na to patrzylo i tego sluchalo. Mnie wzruszalo jeszcze co innego. Plewka i Blaszczykowski. Dochodzi do symbolicznej wymiany pokoleniowej na podobnym poziomie. IMHO Plewka byl dzis jednym z najlepszych na boisku. Przebiegl w naszej druzynie najwiecej, byl jednym z szybszych. Swietnie operowal pilka w srodku pola i tym razem po dryblingach nie bylo strat o czym byla idiotyczna dyskusja kolejke temu. Dzieki bogu ze odrzucili te marne 250 tys E, bo ten chlopak pojdzie za grube miliony jesli dalej sie bedzie tak rozwijal. Brakuje jeszcze ostatniego podania, ale to przyjdzie kiedy nabedzie jeszcze wiekszej pewnosci siebie. Bardzo pozytywnie rowniez Drzazga. Zobaczymy czy w kolejnych meczach bedzie w stanie zagrac na podobnym poziomie. Podobnym czyli wiele do Ondraska nie brakuje. Najslabsi na boisku Basha i Kolar. Ten drugi machnal sie kiedy wystarczylo przylozyc noge, a Basha... Wisla go potrzebuje, bez dwoch zdan. Ale jesli Plewka dalej bedzie sie tak rozwijac to ja bym zaryzykowal w ktoryms momencie gry w srodku para Klemenz-Plewka. Gdyby Slask byl bardziej wyrachowany to dzis z bledow Bashy mogly wpasc 3 bramki. Jak na DP, ktory ma zabezpieczac tyly to jest dramat. Ogolnie caly zespol zagral lepiej niz ostatnio. Ale brakuje automatyzmow i zrozumienia Kuby i Peszko z reszta druzyny. To przyjdzie. Kazdy dzien i praca na treningach sprawia, ze gra bedzie wygladac lepiej. Szkoda, ze nie ma wiecej czasu i szkoda, ze latem czesciowo bedzie trzeba ta prace powtorzyc (w to, ze Kuba zostanie nie mam watpliwosci, ale Peszko na 99 proc wroci do Lechii). Cieszy poprawna i pewna gra obrony, ktorej ciezko cos konkretnego zarzucic jako formacji. Takze to co pisalem po zeszlotygodniowym meczu w Zabrzu, ze formacje sie slabo przesuwaly dzis funkcjonowalo juz jak nalezy. Dobrze sie patrzylo na kompaktowa Wisle, ktora nie dala za duzo pograc rywalowi i dosc latwo odbierala pilke. Niestety kosztowalo to sporo sil, co bylo widac po Peszko i Blaszczykowskim, ale jednoczesnie pokazalo jak wydolny i wytrzymaly jest Plewka i Drzazga. Z Lechia nie zagra Peszko. Ciekaw jestem jak zagramy. Opcje widze dwie. Albo sklad jak dzis z Wojtkowskim na boku, albo modyfikacja ustawienia i zagranie 3 pomocnikami na srodku za napastnikiem. Np: 4 obroncow Klemenz-Basha Blaszczykowski-Plewka-Wojtkowski Drzazga/Kolar Kuba juz nie raz pokazywal, ze w srodku takze sobie bardzo dobrze radzi. Ale znajac konserwatyzm Stolara zagramy 4-4-2. |
Pan Plewka...dla mnie wygrany tego meczu.naprawdę kawal dobrej roboty odwalił.
|
Cytat:
Plewka potencjal duzy tylko musi sie ograc zaliczyc jeszcze troche glupich strat i ciezko pracowac. Zarobimy sporo na nim. |
Cytat:
Lis lepszy niz jesienia. Mniej elektryczny, lepszy chwyt o czym juz ktos tutaj pisal i lepiej sie ustawia do stalych fragmentow (glownie o rozne mi chodzi). |
Słabo, słabo, słabo... Ale ekstra że 3 punkty, jestesmy coraz bliżej utrzymania i to cieszy. Ciągle tli się nadzieja ze zagramy w top 8, ale tak patrzę na te miejsca od 4-10, to wypadamy zdecydowanie najgorzej i nie widzę tego żeby aż dwie drużyny z tej grupy były za nami, ale to nie najważniejsze. Grunt to znowu wygrać z parchami.
Co do meczu to dalej ciężko się to ogląda. Obrona solidnie, fajnie że na 0 ale rozgrywanie i gra ofensywna bocznych obrońców pozostawia wiele do życzenia. W tej materii ciut lepiej Pietrzak. Środek pomocy znowu blado. Tym razem lepiej zagrał Patryk, chociaż znowu nie obyło się bez strat po holowaniu piłki. Ciągle widać u Patryka że wydaje mu się że będzie miał tyle czasu ile w juniorach, że zdąży się rozejrzeć i poprawić piłkę kilka razy. A tu jednak trzeba grać trochę szybciej. Natomiast w porównaniu do poprzednich występów, było lepiej. Basha dzisiaj kiepsko jeśli chodzi o wyprowadzenie piłki, kilka niebezpiecznych strat, gdzie jedna mogła się skończyć golem, na szczęście Robak spudlowal. Jednakże ciągle bardzo dobrze lata dziury w środku, wie gdzie ma się ustawić w destrukcji i nie ma mowy żeby usiadł na ławce przy tym czym dysponujemy. Skrzydła. Hmmm modlilem się żeby Kuba się nie spalił przy tym karnym i na szczęście się udało. Ale poza tym, widać że mu bardzo zależy jednakże nie wychodzi. Przed golem bardzo słabo, każdy drybming strata, kiedy zrozumiał że nic z tego to próbował podawać, ale wprost do graczy Śląska. Po golu było lepiej, mniej tracił ale też grał bardziej na alibi. Piszecie że Sławek dobrze? Hmm.. Zapamietalem jego jedna akcje z pierwszej połowy gdzie na obieg wziął fajnie frajera ale potem przerzucil całe pole karne. Poza tym chyba nie widoczny, chociaż będąc na meczu nie oglądam tak wnikliwie co się dzieje na murawie więc może coś pominąłem. Bałem się tylko żeby zaraz cymbał nie wylapal drugiej żółtej, a granica była już bardzo blisko. Dobrze ze Stolar ogarnął. Dla mnie największym plusem Drzazga. Chociaż to też nie jest tak że zagrał jakiś super mecz. Po prostu jak na moje oczekiwania wobec niego dzisiaj znacznie je przekroczył. Kolar, niewidoczny, ale też nie jest łatwo grać na szpicy, kiedy cała drużyna gra przeciętnie. Generalnie to ciągle nie wygląda zbyt kolorowo ale też nie ma co się łudzić że z taką kadra będzie dużo lepiej. Grunt to żeby właśnie w takich meczach udało się wyszarpywac 3pkt. Za tydzień Lechia. Lubię takie mecze. Porażka wkalkulowana a może się uda coś wyrwać i będzie bajka. AAa jeszcze Lis. Dobre zawody. Raz zagrał trochę nieodpowiedzialne do Bashy i brakło niewiele do katastrofy ale poza tym nieźle. Chociaż nie miał jakoś dużo pracy. |
W kwestii organizacyjnej to:
Minuta ciszy trwała przed meczem jakieś... 14 sekund bo jacyś debile zaczęli klaskać. Ja pier..dole. Jak was swędzą ręcę to sobie nimi w ch.uju pogrzebcie a nie psujcie wydarzenie po kilku sekundach. Minuta ciszy to jest ku.wa minuta ciszy a nie minuta waszego jeb.anego klaskania bo się premiership naoglądali kibice cebulowi a tam tak samo robią, to wy małpy też musicie przecież. Kupcie sobie jeszcze różowe sukienki i szminki na ryja i na kawalerskie na rynek biegać, będziecie fajni jak w premiership. Także jeszcze raz, minuta ciszy to MINUTA CISZY do chu.ja pana, zaczyna i kończy się GWIZDKIEM sędziego!!!! Wbić sobie do tych waszych pustych łbów premiershipy durne. Tyle. |
Z perspektywy TV w mojej ocenie najlepsi Drzazga, Plewka i Palcić.
Naprawdę solidne zawody z ich strony. Plewka ma cechy, które jak będzie dobrze pracował, pozwolą mu być naprawdę dobrym środkowym pomocnikiem. Bardzo dobre przyśpieszenie na kilku metrach oraz naprawdę niezły drybling na małej przestrzeni. Oby dalej nabierał doświadczenia. Bez tego doświadczenia wiadomo, że będą mu się zdarzały głupie straty. Ale kiedy dać szanse młodym jak nie teraz, w naszej sytuacji? Porównania Plewki do Bruda są śmieszne. Jeśli chodzi o motorykę to jak TGV do towarowego. |
A Wy tak serio ?. Czuliście tę podniosłą atmosferę na trybunach poza elementami związanymi z Kubą ?
To chyba byliśmy na innych meczach. Na D to jakaś stypa w stosunku do tego co było kiedyś. Mam nadzieję że wróci ta niesamowita energia co kiedyś po nowym rozdaniu bo widać było to dziś ewidentnie na trybunach. Mam nadzieję że mecz derbowy stanie się takim elementem odrodzeni pod każdym względem (sportowym również). A) Miało nie być flag. Nie było żadnej. b) Pojedyncze gwizdy w momencie pozdrowień dla Ruchu i Widzewa z sektorów E. Pogwizdali, pogwizdali i za mecz, dwa przestaną. Zastanawia mnie tylko dlaczego Ci sami nie gwizdali kiedy szło WTSK ze strony gości. Siedzieli bliżej nich więc słyszeli doskonale. Tu już gwizdać nie kazano (wiecie co wam w odbyt) ? c). W momencie wchodzenia na sektor D (2 min przed rozpoczęciem meczu) kolejna po bilety na 150 osób .... Niech stoją nawet do rana. D) . Kiedy kończy się remont Królewskiej ? Korki dramatyczne. Mam nadziej że kolejne mecze już w weekend lub o normalnej porze (godz. 20 w piątek). E). Fajnie że poszła informacja ile poszło karnetów i że bijemy rekord. Mam nadzieję że te osoby które kupiły bilety kupią karnety przynajmniej przed derbami. Zaczynamy wszystko od zera (resetu) w temacie klimatu na stadionie . Jak na taką sytuację jaka jest to i tak było mimo wszystko dobrze W temacie sportowym. Panie Brzeczek. Proszę Lisa na bramkę i za rok sprzedajemy go za kilka milionów euro :D Kto go chciał ściągnąć do Wisły ? Strzał w 10. |
Plewka wg mnie najlepszy na boisku i też jego najlepszy mecz w Wiśle. Widać że ma niezły drybling, pracować musi nad podaniem, bo tego za bardzo nie było. Ale w 1 szej połowie to jako bodaj jedyny próbował brać na siebie grę i pokazywał się kolegom, a z piłka wyglądał całkiem nieźle. Basha jest w katastrofalnej dyspozycji, niecelne podania do najbliższego kolegi... Ale tu wiemy, że to brak formy bo piłkarz z niego b. dobry. Mimo fatalnej dyspozycji widać, że czyta grę po profesorsku, tylko że na ten moment tyle z tego dobrego co złego bo każde zagranie to strata. Peszko = Wojtkowski. Obydwaj robią dużo szumu, jest szybkość, potrafia nawet 1 na 1 pójśc, tylko efektów z tego żadnych. Z Wojtkowskim to jest coś nie tak, nie wiem czy problem w głowie leży, jak ma piłke to widać umiejętności, ale kompletnie nic z tego nie wychodzi. Chociaż nie wiem czy to on czy Kuba zagrywał w 2 giej połowie tą piłke do Peszki, jeśli on to było dobre podanie, gdyby Sławek dostrzegł Drzazgę to by była 100 jak się patrzy. Obrona cała nieźle, mimo że Śląsk nas przycisnął, to w większości neutralizowali ataki bez strachu. Słabiutko wyglądali Kolar i Kuba niestety. Widać że naszemu kapitanowi brakuje czucia piłki i gry. Ale tu się nie martwię, że będzie tylko lepiej. Zobaczymy co z Kolarem, szczerze mówiąc więcej się po nim spodziewałem jako po 1 szym napastniku. Dalej utrzymuję, że jeżeli są na to jakieklwiek fundusze, to musimy spróbowac pozyskać jakiego kreatywnego zawodnika do ofensywy, na którym będzie można w dużej części oprzeć grę i spodziewać się niespodziewanego. Najważniejsze że mamy bardzo ważne 3 punkty, tylko ten terminarz teraz...
@krakus76_ odnośnie pkt c) - nie oceniam pozdrowień i gwizdów, zgodom przestałem poświęcać jakąkolwiek uwagę. Ale w temacie - z perspektywy G Śląsk był zupełnie niesłyszalny. Raz przez cały mecz słyszałem ich wrzut na Widzew i Śląsku ty nasz... Także niekoniecznie na e było słychać cokolwiek od nich zapewne. |
Dla mnie najważniejszym momentem w meczu było to że Kuba strzelił. Nieważne jak by sie mecz skończył, ważne że poszło.
Zaskoczył mnie troche Burliga, jego wejście wyglądało jak wejście typa z trybun, jakiś taki zalany sie wydawał. pilkarsko to po za paroma podaniami dramat jak cholera, ale dla Nas wazne sa juz tylko punkty. |
Cytat:
Osobiście mam duże nadzieję w związku z jego przyjściem. 12 pkt nad strefą spadkową wygląda nieźle. Tym bardziej, że wczorajszy mecz był z kategorii, tych za 6 pkt. |
Zgadzam się co do Burligi, jakoś tak "krzywo" biegał... Pierwszy raz go widziałem żeby tak się poruszał... O co chodzi? Czy on w ogóle trenował bo wygląda fizycznie tragicznie... Palcic mi się podobał i wierzę że będzie z każdą kolejka lepiej.
|
Cytat:
Dziwne, że na G nie było słychać, a było to słychać dobrze na C. Ogólnie atmosfera była jakaś taka, hmmm smętna. Nie tylko na C, bo to samo słyszałem od osób, które były na innych sektorach. |
Brzydziej się wygrać nie da. Ale w tym momencie to nieistotne. Mega ważne 3 punkty.
Kilka przemyśleń: Duży plus dla Stolarczyka. Zrozumiał po meczu z Górnikiem, że mamy słabą kadrę i gra na wymianę ciosów skończy się tak jak w Zabrzu. Postanowił mordować mecz ile się da i liczyć na tę jedną sytuację. Udało się. Po raz pierwszy uwierzyłem, że Plewka jest w stanie pójść za grubą kasę. Ma przyspieszenie, minięcie przeciwnika. Jak tylko wyeliminuje głupie straty (w tym meczu było ze 2-3 razy blisko) to będzie solidnym pomocnikiem. Dalej uważam, że powinien grać wyżej. Może jak Savićević wróci to tak będzie grał. Basha beznadziejny. Nie wiem co z nim, ale nie może wrócić do gry z jesieni. Wojtkowski najlepszy w drugiej połowie w grze do przodu. Powinien grać w pierwszym składzie. |
Plewka zrobił dobre wrażenie bo dostawał trudne piłki, miał kierunkowe przyjęcie, przyspieszenie, mijał przeciwnika, szedł w wolne pole. Bardzo ważne cechy u ŚP. Możemy to porównać z Cywką który miał strat mniej ale zawsze podawał bezpiecznie a w trudnych sytuacjach kopał byle gdzie.
|
Cytat:
|
Cytat:
btw Też uważam że na Lisie możemy dobrze zarobić |
.....error
|
Cytat:
to będzie wręcz dla nich wskazane, karnety po dwóch meczach powinny spaść o te ceny biletów (najtańsze sektory do 150zł) koszt Derbów i Legii 80zł + Piast 30zl, potem dojdą jeszcze z 3 mecze, przy kontakcie z top8 w pierwszej ósemce (jeśli się uda) dojdzie kolejny szlagier, być może kolejne Derby, tak więc karnety powinni kupować nawet typowi kibice od święta i ci co liczą i kalkulują, 20k jest spokojnie do zrobienia;) |
Dobry mecz Drzazgi, kilka ładnych podań na skrzydła i większa pewność siebie. Podobna charakterystyka do dawnego RB9, przejmie po nim pałeczkę
|
Cytat:
Z jakiej paki młyn pozdrawia Elane Toruń? |
Cytat:
|
Cytat:
Mecz piłkarsko do zapomnienia , łapiemy cenne punkty potrzebne do spokojnej wiosny. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
nie wiem czy był jakiś przybity układ, tak czy inaczej Elana była już pozdrawiana na wyjeździe w Gdyni po rozłamie TKWM, ich flaga wisiała np na Derbach u sąsiadki.
|
Hahah fajnie wychwyciliście Burligę. Dokładnie mam takie samo wrażenie, jak wszedł na ostatnie minuty w Zabrzu to od razu rzuciło mi się w oczy jak on się dziwnie porusza. Mega słabo to wyglądało, jakby wszedł totalnie przypadkowy gościu z orlika. W dzisiejszym meczu zagrał trochę więcej, i można występ ocenić jako poprawny ( w niczym nie zawinił), natomiast nie widzę go do grania od początku w takiej dyspozycji ruchowej :D.
|
Burliga pewnie złapie jeszcze minuty ale podobnie nie podoba mi się jego koordynacja. Palcic nakrywa go czapka i fajnie jakby ustabilizował aktualna formę. Chłopaka skreslilem jeszcze na jesieni a tu okazuje się że będzie pierwszym z którym trzeba będzie negocjować przedłużenie kontraktu
|
Podsumowując to spotkanie z punktu widzenia szarego piknika to gdyby nie ten dość przypadkowy karny to mecz skończyłoby się remisem 0:0. A gdyby sędzia był bardziej nawiedzony Peszko wylądowałby z drugą żółtą kartką i mogłoby być różnie. Śląsk drugim obok Zagłębia kandydatem do spadku. Najpewniejszym punktem drożyny wydaje sie być w obecnej chwili bramkarz.
|
Obiektywnie patrząc daleko nam do tej Wisły z jesieni. Mecz z bardziej wymagającymi drużynami mogą się skończyć różnie, ale widać, że panowie mają chęci i wolę walki. Liczę ,ze z czasem poprawi się zgranie i zrozumienie, bo jak na razie widać, że tego bardzo brakuje. Dużo nieskuteczności przy "ostatnim podaniu" Oby Basha poprawił swoją grę, bo póki co słabo, a widać, że na nim chce opierać grę Stolarczyk. Jednak koniec narzekania. Trzeba cieszyć się tymi 3 pkt, bo ich naprawdę potrzebowaliśmy.
|
Cytat:
Nie wiesz jakby się skończył bo obraz gry byłby inny.Co nie zmienia faktu że z przebiegu mecz zasłużył raczej na remis. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl