![]() |
Kuba powinien być najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem.
Ivica Iliev w podobnym wieku nie grzeszył techniką, myślę że będzie dobrze ale bez jakiś fajerwerków. |
jest wiele przykladow ze powrot do polskiej ligi nie wyszedl na dobre , przyklad Zurawski , Kozminski, Irek Jelen, Brzeczek, Hajto , Radomski czy Smolarek, tak wiec nie oczekiwalbym od Blaszczykowskiego cudow
|
Gornik nie robi problemow to Wisla odcina sie od tego meczu wyjazdowego
Mecz Górnik Zabrze - Wisła Kraków bez kibiców gości W rundzie jesiennej za organizację wyjazdów odpowiadało Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków. Nowe władze klubu postanowiły się jednak od niego odciąć. W poniedziałek sektor gości w Zabrzu będzie więc świecić pustkami, bo na razie nie znaleziono nikogo kto mógłby przejąć te obowiązki. Za doping na meczach domowych dalej odpowiadać będzie za to grupa Ultras Wisła. - Jesteśmy z Wisłą na dobre i na złe. Nasze działania są zawsze kierowane w pełni dobrem Wisły i zawsze to było, jest i będzie naszym priorytetem. Wierzymy, że razem, jako kibice Białej Gwiazdy pomożemy wyjść klubowi z zakrętu, jak również sobie wzajemnie â w powrocie do pełnej kibicowskiej chwały ABG. Będziemy ku temu dążyć niezależnie od tego ile czasu ma to zająć - czytamy w oświadczeniu grupy. Do pierwszego spotkania z udziałem kibiców Wisły dojdzie zatem 18 lutego (godz. 18:00) przy Reymonta. Wtedy to drużyna zagra ze Śląskiem Wrocław w ramach 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. |
Mamy z Gornikiem rachunki do wyrownania za poprzedni sezon gdzie porazka w Zabrzu pozbawiła nas mozliwosci gry w europejskich pucharach. Pilkarze mimo, ze przez pol roku musieli grac za darmo i tak zrobili bardzo duzo za co wdziecznosc sie nalezy. Teraz jednak sa juz po wypłatach (nie całych ale reszte niedługo dostana), Wisła po mału wychodzi z problemow wiec pozostaje robic to co potrafia najlepiej, to co pokazywali m.in w meczach z Lechia i Lechem wygranych 5-2 czy w meczu na łazienkowskiej zremisowanym 3-3. Odeszło paru kluczowych pilkarzy ale wczesniej mielismy podobna sytuacje a i tak bylismy w stanie sobie dobrze radzic. Teraz dodatkowo jestesmy wzmocnieni Kuba Błaszczykowskim na ktorego powrot tak długo czekalismy oraz wypozyczonym Sławkiem Peszko, ktory ma wszystkim cos do udowodnienia. Oby tylko omijały nas kontuzje a jestem swiecie przekonany, ze mozemy jeszcze namieszac w tej lidze, oczywiscie w gornej czesci tabeli.
|
Tutaj nie ma winy Wisły w tym, że nie będzie wyjazdu do Zabrza. Niestety ale klimat w piłce mamy taki a nie inny że w zasadzie nie da się kupić w kasie obcego klubu biletu na trybunę gości i zarówno wejść jak i wyjść z niej jak człowiek .
Ktoś musi taka grupe ogarnąć, zapisać, zorganizować transport, współpracować z policja (?). Klub teraz ma na głowie milion innych problemów w tym egzystencjalne i przekracza to nawet możliwości Królewskiego. A że SKWK robiło co robiło... Piłeczka jest po stronie kibiców , nie klubu aby się zorganizować . |
Kluczowym jest stan zdrowia Kuby. Jeżeli kontuzje będą go omijać, sportowo się obroni. W piłkę grać umie.
|
Cytat:
Mój typ wygrana 3-1 gole Peszko, Kolar, Drzazga |
Cytat:
|
Po pierwsze - bardzo się cieszę, że ten mecz się odbędzie. W grudniu nie byłem tego taki pewien :)
Jak chodzi o stronę sportową, to kiedyś Lenczyk powiedział, że pierwszy mecz po przerwie zimowej można wygrać 3-0, ale tez i przegrać 0-3. To zawsze jest duża niewiadoma, a po tych zmianach w naszym składzie to trudno cokolwiek prorokować. Remis wziąłbym w ciemno z pocałowaniem ręki. |
Cytat:
|
dajcie Pany meczową osiemnastkę
|
Co do składu, mam 1 niewiadomą - prawą obrone.
Lis - Palcic (Burliga), Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Kuba, Basha, Plewka, Peszko - Drzazga, Kolar. |
Żabole po słabej rundzie muszą na gwałt robić punkty. Obstawiam że mocno będą chcieli wejść od początku spotkania. Jak wytrzymamy fizycznie to nie będzie źle.
|
O ile nasza gra w obronie raczej nie ulegnie wielkiej zmianie (czyli bez szału), o tyle gra z przodu będzie jedną wielką niewiadomą. Górnik wygrał do tej pory całe trzy spotkania, u siebie jedno, grając całą drugą połowę z przewagą jednego zawodnika. Liczę na to, że nie przegramy żeby nie zmniejszyć "dystansu" do drużyn strefy spadkowej i żeby wszedł mi kupon, który zamyka mi x2:D
|
Co tu taka cisza :) miesiąc temu mieliśmy nie wystartować a tu gramyyyyy, dzisiaj! :D Can't wait!
|
Obstawiam 2.1 dla Wisły. Mamy mocna drużynę a pierwszy mecz dodatkowo nakręci sprzedaż biletów i gadżetów. Mam nadzieje ze zagrają swoje i walka zapewnia nam 3 punkty. Górnik nie odpuści bo mają nóż na gardle ale nasi wiedzą o co grają.
|
Nikt w tej lidze nie odpuszcza (może poza Sosnowcem), każdy ma swoje cele , ambicje. Pierwsze kolejki zawsze są duża niewiadomą.
Zapowiada się natomiast na to że bez solidnego punktowania o 8 będzie ciężko. |
Cytat:
Tyle, że jest to mecz rozgrywany wprawdzie w poniedziałek, ale w przedostatniej kolejce, kiedy rozgrywano ich 4. Chodziło mi o "zwykłe" mecze w poniedziałki o 18.00, kończące kolejkę, puszczane w Eurosporcie. Sprawdziłem dane w sezonach 2016/17, 2017/18 i bieżący. Niestety, nie wygląda to dobrze. W tym okresie graliśmy w poniedziałki na zakończenie kolejki 7 razy. Zanotowaliśmy 3 porażki, 4 remisy, zwycięstw - 0. Przed nami 2 mecze z rzędu w poniedziałek. Oby ta passa się odwróciła :( |
Musimy wygrać, myślę że zawodnicy są tak nakręceni tym wszystkim że będą zapierdalac aż miło!
|
Bardzo obawiam się tego meczu. w pewnym sensie balon jest pompowany, ja już mam dość tych historii o wspaniałej atmosferze. Górnik z nożem na gardle, koniec lizania się po fiutach czas na weryfikację na boisku.
|
Cytat:
|
Łatwo nie będzie. Nowy skład, wielu piłkarzy ma malutko minut w tym sezonie, Górnik zdesperowany. Liczę na trzy punkty, ale remis nie będzie złym wynikiem.
|
Jestem lekkim optymistą.
W obu zespołach sporo zmian kadrowych więc spodziewam się wesołego futbolu z przodu. Natomiast obrona Górnika nie należy do najlepszych w lidze a u nas jest solidnie. Wasyl, Sadlok sobie dadzą rade z Angulo a jedyna zmiana to będzie prawa obrona gdzie może zagrać doświadczony i solidny Burliga. 0:0 albo 0:1 byłoby moim typem na to spotkanie |
Jako że pierwszy mecz rozgrywek się odbędzie za kilka godzin to najpierw typy długoplanowe
Mistrz Legia w-wa Spadek Zagłębie Sosnowiec,Śląsk Wrocław Co do meczu z Górnikiem. nikt nie ma pojęcia jaką jest siła obecnej drużyny,,po odejściu ponad połowy drużyny a przybycia niedoświadczonych lub nie grających przed kilka miesięcy graczy ,nie jestem przekonana czy Nowa jest na poziomie środka tabeli czy Zagłębia Sosnowiec Ale jako że Górnik w tym sezonie gra beznadziejnie stawiam na bezbramkowy remis.(mimo że uważam Ślązacy w końcu się przebudzą ) A co wyniku całej wiosny ,obiektywnie czarno to widzę terminarz jest katastrofalny,najwieksze szansę punktowe mamy w dwóch pierwszych meczach później jedynie Sosnowiec Cała reszta ...terminarz jest bardzo pesymistyczny. Do utrzymania potrzebne są 11 pkt czyli ,3 zwycięstwa i dwa remisy. Ślásk , Sosnowiec,Miedz, i Płock muszą je nam dać . No i w końcówce liczę na mecze z drużynami które będą walczyć o pietruszkę. Ale żeby było troszeczkę optymistycznie że grający za darmo przez pół roku Gracze będą zajmować tak wysokie miejsce w tabeli to wyrazy największego Szacunku.(normalnie to polscy piłkarze olali by sprawę i byłaby czerwona latarnia co w obecnej sytuacji oznaczało by spadek) |
@avitus
Polecam posłuchać Szymkowiaka w Prawdzie futbolu jak mówi o kwestii płacenia /nie płacenia. Za "jego czasów " co drugi klub nie płacił pieniędzy i nie miało to żadnego odzwierciedlenia na wyniki. W sensie nie ma reguły : płacisz grasz dobrze, nie płacisz kładziesz lage. Zresztą w nowszych czasach i Ruch i Polonia długo się sportowo broniły. Do meritum: to że piłkarze mają płacone nie wpłynie drastycznie ma ich grę. Zaszło w zespole dużo zmian, ale wg mnie drastycznie w pierwszej 11 ucierpiała tylko pozycja napastnika/ofensywnego pomocnika. Aczkolwiek Kolar z Drzazga mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Zmiany na skrzydłach - mogą dać nam więcej wartości niz na jesień. Peszko, Kuba>Kostal, Boguski Obrona bez zmian. Środek pomocy prawie bez zmian. Bramkarz bez zmian. Oby wyniki także bez zmian :) |
Moze byc ciezko,sklad dość ciekawy,sam jestem ciekaw co zagrają,remis też nie bedzie zły.
|
Nie można grać na 2 napastnikow i z Plewka w srodku
Lej po bombie, całkowicie zdominowany zostaliśmy w pomocy |
Oczywiście bardzo się cieszę, że w ogóle mogę dalej oglądać Wisłę w Ekstraklasie (i to zawsze będzie najważniejsze), ale takiej ku*wa bryndzy, jak w pierwszej połowie, to za Ramireza nawet nie było. ZERO pomysłu na grę.
Drzazga, Palcic i Plewka - niesamowicie chvjowi. |
Cytat:
Mamy nowy skład, cudów nie ma i na razie nie będzie. Nasz cel to spokojne utrzymanie, otrzymanie licencji i nie zbankrutowanie. |
Ok, pierwsze śliwki robaczywki.
A tak poważnie, to dzisiaj zgodnie z oczekiwaniami, przynajmniej moimi. Wyglądało to, delikatnie pisząc nienajlepiej ale bywały już w tym sezonie gorsze mecze w wykonaniu Wisły. Było wiadomo, że będzie ciężko, bo to jest jednak nowa drużyna. Teraz bardzo ważny mecz ze Śląskiem - tutaj nie ma miejsca na porażkę, bo zacznie się robić nerwowo. Mam nadzieję, że zadziała logika ekstraklapy - Śląsk wygrał, my przegraliśmy. Za tydzień może być odwrotnie:) |
Gra nie była tragiczna. W ataku pare zrywów, w obronie różnie bywa. Raczej mecz jak każdy, czyli każdy kto gra z nami ma sporo sytuacji. Górnik wykorzystał je. Zresztą z Górnikiem zawsze ciężko się grało. Jedynie co nam wychodzi to derby mimo formy obu zespołów. Oni sa jednak stworzeniu do bycią cieniem Wisły. Chwile się będą cieszyć, że są nad nami no i tyle :)
Ze Sląskiem u siebie zwycięstwo |
Cytat:
|
Cytat:
|
Szkoda wyniku, ale widać możliwości dobrej gry. Potrzebne zgranie i przygotowanie motoryczne. Stolar coś z tego poukłada, mam nadzieję że nie będzie nerwowych ruchów.
Wspaniale znowu zobaczyć Kubę w koszulce Wisły. Nie pozostaje nam nic innego jak brać przykład z naszego kapitana i wspierać klub, jak tylko się da :) |
Cytat:
Jeżeli granie na wyrównanym poziome z jedną z gorszych drużyn E-Klasy nazwałbyś "cudem", to ja nie wiem, jak Twoim zdaniem mamy się niby spokojnie utrzymać. Ale, zanim zarzucisz mi defetyzm, to sprostuję, że totalnie wierzę, że następne mecze będą wyglądały o wiele lepiej, a mój post odnosił się do TEGO meczu (a zwłaszcza pierwszej połowy). |
Ciężkie nogi niestety. Trochę czasu jeszcze minie aż odzyskają świeżość - oby do górnej ósemki.
|
Cytat:
|
Cytat:
Jeżeli liczyłeś że pojedziemy Górnik to obawiam się że nie ogarniasz rzeczywistości Wisły AD 2019. Odrobina pokory wskazana. Straciliśmy większość składu, mamy dość wiekowych piłkarzy z dziurami łatanymi przez zawodników z nikłym doświadczeniem na tym poziomie. |
Totalny brak zgrania przednich formacji. Jeszcze sporo wody upłynie zanim to zacznie wyglądać.
Z dwójki Kuba - Peszko to chyba jednak Peszko lepiej. Generalnie obydwa skrzydła słabiutko. Środek pomocy też nie dojechał, Drzazga z Kolarem się dublowali często. Ta drużyna ma potencjał na lepszą grę, ale potrzeba czasu. |
Cytat:
grunt to szybko sie zgrać i trzymac sie szansy gry w piewszej 8 poki jest,bo zapewne do konca bedzie walka o awans. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:12. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl