Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wiślackie piwo (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10037)

krakus76_ 07.12.2018 09:40

W temacie takich piw :)

Umówiłem się kiedyś ze znajomym, którego lata nie widziałem w C.K. Browarze. Takiego kaca a przede wszystkim BÓLU głowy nigdy nie miałem. Każde poruszenie głową powodowało taki ból jakby ktoś mi wbijał igły w mózg. Umierałem kilka godzin po tym jak się obudziłem. Udało mi się wstać z łóżka dopiero popołudniu.

Ela 07.12.2018 10:14

Cytat:

W temacie takich piw :)

Umówiłem się kiedyś ze znajomym, którego lata nie widziałem w C.K. Browarze. Takiego kaca a przede wszystkim BÓLU głowy nigdy nie miałem. Każde poruszenie głową powodowało taki ból jakby ktoś mi wbijał igły w mózg. Umierałem kilka godzin po tym jak się obudziłem. Udało mi się wstać z łóżka dopiero popołudniu.
Wcale się temu nie dziwię. Bo to nie są "takie" piwa ;)


Po pierwsze, CK Browar, to browar restauracyjny, który warzy raczej piwa klasyczne głównie dolnej fermentacji. Górna zdarza się rzadko.

Kiedyś, dawno temu ich pszenica uzyskiwała dobre oceny i opinie a nawet nagrody na Festiwalu Birofilia ( gdy nie było specjalnej konkurencji ).
Ale to już się zmieniło. Od kilku lat CK browar nie ma zbyt dobrej opinii w branży ani wśród konsumentów. Dość często zdarzały się piwa z wadami.


Nie wiem jak ostatnio, bo dawno nie byłam, ale Twoje słowa o bólu głowy, potwierdzają te opinie.


Po Białej Gwieździe głowa nie będzie boleć. Pomijając ten ból głowy, ktory nam przysparza od kilku miesięcy ;)

PSYCHOLTSW 07.12.2018 10:28

proponuję licznie przyjść na debiut piwa i ocenimy na własnej skórze jak to wszystko wygląda :) postaram się być i gorąco zachęcam do tego wszystkich. jeśli będzie w przyszłości szersza dystrybucja, to może jeden punkt sprzedaży będzie poza Krakowem ;-)

Ela 13.12.2018 15:02

Wyjściowa jedenastka na sobotę :)
Dziś świeżo rozlane i zaetykietowane.


http://i66.tinypic.com/2m2v2g2.jpg

suikoden 13.12.2018 15:03

pomysł fajny jeszcze fajnie jak by był dostepny w sklepikach osiedloweych

Ela 13.12.2018 15:20

Cytat:

pomysł fajny jeszcze fajnie jak by był dostepny w sklepikach osiedloweych

Będziemy się starać. Jeśli rzeczywiście będzie duże zainteresowanie, to ruszymy z większą dystrybucją. Ale to też kwestia właścicieli sklepików czy zamówią z browaru czy hurtowni.

suikoden 13.12.2018 15:22

ok ale fajnie jak by coś ze sprzedaży szło na WISŁE KRAKÓW SA

Ela 13.12.2018 15:27

W tym celu właśnie zostało zrobione. Dochód idzie na klub.

Przy większej dystrybucji to kwestia osobnych umów. Ale oczywiście taki jest plan.

suikoden 13.12.2018 15:32

no to fajnie bo własnie Markami spod znaku Wisły klub powinien mieć dodatkowy dochód duzA ilosc produktów by była mile widziana

kbr 13.12.2018 15:47

Pomysł oczywiście świetny! Liczę, że uda mi się wyrobić z obowiązkami i zdążyć, póki wszystko nie rozejdzie się na pniu. zakupu. Ale zwróciłem uwagę na coś zupełnie innego. Zobaczyłem kto promuje wydarzenie na tt i oczom nie wierzę.. W Pani Eli, tak z 20 lat temu podkochiwała się cała moja podstawówka ;) Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że dotrę na czas. Może mnie Pani rozpozna po tylu latach :)

malaparte 13.12.2018 20:24

teraz to faktycznie można się piwa napić...

FraMat 13.12.2018 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1521201)
W tym celu właśnie zostało zrobione. Dochód idzie na klub.

Przy większej dystrybucji to kwestia osobnych umów. Ale oczywiście taki jest plan.

Dochód nadal pójdzie na klub? Czyli na TS?
:cenzura:

krakus76_ 13.12.2018 20:44

Zmieniłbym beneficjenta albo przynajmniej wstrzymałbym się z tym.

Kupując piwo w sobotę do kogo ta kas pójdzie ?

Ela 15.12.2018 10:47

Przypominam o dzisiejszej premierze piwa Biała Gwiazda w Restauracji U Wiślaków i serdecznie na nią zapraszam :)



https://www.facebook.com/events/199694300940275/




Odpowiadając na pytania odnośnie dochodów ze sprzedaży, w planach od początku było przekazanie funduszy na Wisłę Kraków SA.
Oczywiście część dochodu pozostanie pójdzie dla samej Restauracji, za umożliwienie organizacji dzisiejszego wydarzenia, wykorzystanie koncesji, obsługę oraz wsparcie od samego początku :)




p.s.
Jeśli ktoś chciałby wziąć racę, to będzie mile widziane. Planujemy toast za Wisłę , wiślackim piwem w odpowiedniej oprawie ;)


Do zobaczenia na Reymonta!

mic 16.12.2018 11:57

Jest szansa kupić dzisiaj parę butelek?

usiu 23.12.2018 21:40

cześć, czy macie może w Modlniczce jeszcze jakieś butelki?

Ela 28.12.2018 19:33

Cytat:

cześć, czy macie może w Modlniczce jeszcze jakieś butelki?
W Modlniczce nie. Rozlane zostały wszystkie butelki i poszły do Wiślaków.
Jest jeszcze tam kilka butelek Stouta, ale nie dużo.
No i lane :)

usiu 30.12.2018 14:50

dzięki za info

17wojownik 03.01.2019 23:09

Piwa zacne, jakby kto się interesował to są już do sensowniejszej i sensorycznej oceny na portalach, np. na ratebeerze:
https://www.ratebeer.com/beer/pracow...687303/405219/
https://www.ratebeer.com/beer/pracow...687872/405219/

wszechpolak 20.01.2019 16:51

Czy wciaz mozna nabyc to piwo?

krism84 28.01.2019 13:50

Jest to piwko nadal dostępne w restauracji bez problemu?

Ela 20.04.2019 16:40

Dobra wiadomość na Święta :)
Przygotowujemy się do drugiej edycji Białej Gwiazdy, druga edycja - tym razem Pils ponieważ Vox Populi Vox Dei, więc przychylamy się do licznych próśb właśnie o ten styl piwa.
Nowa edycja Białej Gwiazdy będzie już nieco bardziej komercyjna, bowiem rozpoczęliśmy współpracę z zaprzyjaźnioną krakowską hurtownią Marbe, dzięki której butelki trafią do większej ilości miejsc w Krakowie i okolicach.

W związku ze współpracą z hurtownią ten projekt będzie bardziej komercyjny ale i bardziej profesjonalny i z większym zasięgiem. Złotówka od każdej sprzedanej butelki będzie przeznaczona na Socios Wisła :)

Nie możemy jeszcze określić ceny hurtowej ani ilości tego piwa, ale hurtownia będzie pracować na 15% marży co jest kwotą symboliczną.

Chcemy po prostu aby Wisła miała swoje piwo i podłożyć podwaliny na większe inicjatywy.



I teraz prośba do kibiców Wisły :)
Może macie swoje zaprzyjaźnione sklepy osiedlowe, które byłyby zainteresowane kartonem lub dwoma Białej Gwiazdy? Zarówno w Krakowie jak i w Olkuszu, Bochni, Chrzanowie , Wadowicach, Myślenicach, Skawinie, Nowym Targu, Limanowej, Mszanie Dolnej, Kalwarii, Wieliczce, Golkowicach, Trzebini, Miechowie, Wolbromiu itp.
Sami wiecie o co chodzi. Proszę o ewentualną wiadomość na pw.



Pozwoli nam to określić zapotrzebowanie a co za tym idzie nakład i cenę :)


Na zdrowie i Wesołych Świąt!

Barti 20.04.2019 16:46

Bardzo dobra wiadomość Ela. Mam nadzieję, że klasyczne piwko dobrze się przyjmie. Wesołych Świąt!

Szneka 20.04.2019 19:42

Będziemy można zamówić ze 2 kartony na wysyłkę?

Ela 21.04.2019 14:58

Cytat:

Będziemy można zamówić ze 2 kartony na wysyłkę?
Być może będzie taka możliwosć. Tyle, że cena wzrośnie o koszt kuriera.
Tym razem będziemy mieli większe pole manewru :)


Dziękuję Barti za dobre słowo. Wesołych Świąt!

Szneka 21.04.2019 19:41

kurier kurierem ważne że porządnego piwka się napiję

Ela 23.04.2019 18:39

Wstępna wizualizacja etykiety. Biała Gwiazda Pils.

I ponawiam prośbę oraz zapytanie:
"I teraz prośba do kibiców Wisły :)
Może macie swoje zaprzyjaźnione sklepy osiedlowe, które byłyby zainteresowane kartonem lub dwoma Białej Gwiazdy? Zarówno w Krakowie jak i w Olkuszu, Bochni, Chrzanowie , Wadowicach, Myślenicach, Skawinie, Nowym Targu, Limanowej, Mszanie Dolnej, Kalwarii, Wieliczce, Golkowicach, Trzebini, Miechowie, Wolbromiu itp.
Sami wiecie o co chodzi. Proszę o ewentualną wiadomość na pw.
Pozwoli nam to określić zapotrzebowanie a co za tym idzie nakład i cenę :)
http://i64.tinypic.com/ixbb7t.png

serek.c2 23.04.2019 19:15

Oczywiście wypytam w Chrzanowie :)

Ela 23.04.2019 19:21

Cytat:

Oczywiście wypytam w Chrzanowie :)
Właśnie na to liczyłam ;)

Ela 14.05.2019 17:27

Gotowa jest już etykieta Białej Gwiazdy. Pils. Autorem jest nieoceniony Shady :)
Piwo będzie warzone 25 maja w Pracowni Piwa w Modlniczce a rozlew do butelek powinien nastąpić pod koniec czerwca lub na początku lipca.
Cały czas liczę na pomoc w dystrybucji tak aby piwo trafiło do jak największej ilości punktów w Krakowie i okolicach a co za tym idzie aby jak największa ilość kibicow mogła wychylić toast za Najjaśniejszą z Gwiazd ;)
Złotówka od każdej sprzedanej butelki zasili konto Socios Wisły Kraków.



http://i64.tinypic.com/i77903.png

matizaq 14.05.2019 18:35

Będzie opublikowana lista wszystkich sklepów/barów gdzie można kupić ?

Ela 14.05.2019 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matizaq (Post 1539458)
Będzie opublikowana lista wszystkich sklepów/barów gdzie można kupić ?

Tak. Będę starała się publikować na bieżąco.

Ela 05.06.2019 08:35

Stało się. Druga edycja, Biała Gwiazda Pils, została uwarzona w Pracowni Piwa :)


https://twitter.com/FaLucinska/statu...59883563134976


Teraz jeszcze koło miesiąca aż będzie gotowa.
Jeśli chodzi o miejsca gdzie można ją będzie nabyć to na razie publikuję sklepy, które się zdeklarowały i zrobiły konkretne zamówienie na daną ilość.


jest to:
Świat Kraftu, Meissnera 19
Supermarket SPAR w Liszkach



Zainteresowanie jest jednak większe :)

Ela 15.06.2019 15:51

Tak na szybko.
Zamówienie na Białą gwiazdę złożyły 3 markety sieci Carrefour.
Są to:
Carrefour Galeria Krakowska, Czyżyny i Zakopianka :)

serek.c2 15.06.2019 16:02

No i pięknie!

Ela 15.06.2019 16:10

Cytat:

No i pięknie!
Dziękuję Serek za kontakt :)

serek.c2 15.06.2019 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1540923)
Dziękuję Serek za kontakt :)

Sam się zgłosił ;)

Ela 21.06.2019 08:57

Do punktów, w których będzie można nabyć Białą Gwiazdę dołączają :


1. Stacja Paliw PIT STOP/Carrefour Express - ul. Krakowska 82; Skała.
2. Stacja Paliw PIT STOP/Carrefour Express - ul. Miechowska; Wolbrom.
3. Carrefour Express ul. Dietla 40; Kraków.
4. Carrefour Express ul. Dietla 72; Kraków.
5. Carrefour Express ul. Karmelicka 62; Kraków.
6. Carrefour Express ul. Bosacka 11; Kraków.
7. Carrefour Express ul. Stradomska 25; Kraków.


Oraz Carrefour ul Witosa 7.


:)

Szneka 21.06.2019 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1541115)
Do punktów, w których będzie można nabyć Białą Gwiazdę dołączają :


1. Stacja Paliw PIT STOP/Carrefour Express - ul. Krakowska 82; Skała.
2. Stacja Paliw PIT STOP/Carrefour Express - ul. Miechowska; Wolbrom.
3. Carrefour Express ul. Dietla 40; Kraków.
4. Carrefour Express ul. Dietla 72; Kraków.
5. Carrefour Express ul. Karmelicka 62; Kraków.
6. Carrefour Express ul. Bosacka 11; Kraków.
7. Carrefour Express ul. Stradomska 25; Kraków.


Oraz Carrefour ul Witosa 7.


:)

Ela a wysyłka? Chociaż skrzyneczkę

Ela 21.06.2019 09:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1541116)
Ela a wysyłka? Chociaż skrzyneczkę

Oj, to się może nie udać. Raz, że hurtownia nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej a dwa nie sprzedaje indywidualnym klientom. Gdyby jakiś sklep zamówił ale w Nowej Soli, to raczej niemożliwe...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl