![]() |
Panowie, z całym szacunkiem, ale dla mnie ten pomysł jest niestety wyidealizowany i choć brzmi jak nadzieja, to tak naprawdę nic nie da.
Trzeba sobie zdać sprawę ile jesteśmy w stanie zebrać po raz enty (tym bardziej stricte dla piłkarzy a nie dla KLUBU) i ile wynoszą zaległości. Nie oszukujmy się, Panowie Piłkarze (również z całym szacunkiem) mimo że nie mają płacone, to na waciki raczej im wystarcza, a nasza zbiórka pokrywająca pewnie ich tygodniowe paliwo, zakupy i obiady w restauracjach nie zmieni sytuacji.. |
Cytat:
Ogólnie akcje zbiórkową to widzę jako jeden z elementów szerszej akcji zaangażowania kibiców w pomoc klubowi. Najbliższy czas powinien być wykorzystany do promowania kompletu na najbliższych dwóch meczach a sama akcja zbiórki pieniędzy może być częścią dodatkową. Jak udałoby się zebrać 200 - 300 tys jak podczas ostatniej zbiórki, to jest równowartość rocznego kontraktu jednego piłkarza, czyli powiedzmy starczyłoby by zapłacić zaległe pensje 3 może 4 młodym zawodnikom typu Bartosz, Kostal czy Wojtkowski. Nie wiem ile zarabiają ale podejrzewam, że kokosy to nie są, a tutaj każda złotówka się liczy zwłaszcza, że należy zatrzymać tych piłkarzy, na których można będzie w zimie zarobić dobrą kase. Kurła mać. Kto ma dać radę jak nie my? |
Do akcji jestem nastawiony raczej sceptycznie. Piłkarzom trzeba podziękować za świetną postawę, ale nie w taki sposób. Po pierwsze, nie mamy szans w tak krótkim czasie zebrać poważnej kwoty. Po drugie, to nie kibic jest pracodawcą . Płacenie piłkarzom w zastępstwie klubu jest już przesadą. Zamiast tego skupmy się na dopingu takim, żeby każdy piłkarz czuł, że ma w nas prawdziwe wsparcie.
|
Czy to dobry pomysł to nie wiem, nie możemy robić 'wszystkiego' za klub (bardziej za zarząd niż za klub). W akcji wezmę udział na pewno mimo to.
|
Ile sie zbierze to sie zbierze. Liczy sie gest. To bedzie taka forma wyrazu szacunku za postawe polaczona z choinkowym upominkiem.
|
Po spokojnym przemyśleniu - moim zdaniem taka akurat akcja nie ma sensu.
Szkoda marnować potencjału Socios na działanie w tym kierunku. 1. Socios mają wspierać a nie wyręczać Zarzad klubu w realizowaniu swoich podstawowych obowiązków 2. Kolejna już w krótkim czasie (Zapisy, pakiet grudniowy) akcja może raczej zniechęcić niż zachęcić kibiców 3. Realnie to możliwe jest zebranie kwoty, która stanowić będzie połowę jednej miesięcznej pensji takiego Ondraszka... Czyli reasumując - potencjalne zyski małe a straty duże. My jako kibice oprócz wstępowania do Socios możemy starać się zapełnić stadion na te dwa grudniowe mecze. |
Cytat:
|
Myślę tak - zbierajmy. Zobaczymy co z tego wyjdzie, prawdopodobnie nie będzie to dużo i jedynie tyle żeby rzucić jakąś symboliczną kwotę każdemu piłkarzowi, co oprócz wymowy symbolicznej niewiele zmieni. Moim zdaniem lepiej by było gdyby za tą zebrana kwotę przygotować jakiś upominek dla każdego z nich, coś dedykowanego co będzie zawsze przypominało że to od kibiców Wisły. Niekoniecznie użytecznego.
|
Takie akcje to moglibyśmy robić jak będziemy grać w III czy IV lidze (w ten sposób możemy realnie wesprzeć klub) W obecnej sytuacji to to nawet nie będzie nawet kropla w morzu.
Według mnie to lepiej się skupić na bieżących akcjach w tym ściągnięciu kompletu kibiców na mecze z Lachem i Jagą. To będzie jedyne realne wsparcie klubu przez kibiców. Później to pozostaje czekać co się wydarzy. W pesymistycznej wersji robić wszystko żeby być maksymalnie przygotowanym organizacyjnie i finansowo żeby wesprzeć klub w przypadku rozpoczęcia gry od IV ligi. |
Zgadzam się z tymi, którzy wspominali o ufundowaniu piłkarzom i sztabowi upominków/kolacji. Zrzutka da jakieś śmieszne pieniądze w porównaniu do zaległości. Oczywiście się dorzucę.
|
Wiele sceptycznych głosów się już pojawiło więc nie będę powtarzał
Jak dla mnie Socios powinno zostać przy swojej misji wspomagania KLUBU a nie piłkarzy (z całym szacunkiem dla nich) i jeszcze jedno - kiedy będziecie podsumowywać ankiety weźcie pod uwage liczbę głosów "jestem sceptyczny ale się dorzucę" |
Ja także uważam ze akcja zbierania na wypłaty jest trochę zbędna ponieważ w żaden sposób nie zrekompensuje to dlugu klubu wobec piłkarzy, gdyż to klub powinien placic i raczej powinno odbyć się to w formie oficjalnej.
Ale w 100% popieram pomysł o jakichś upominkach bądź kolacji dla piłkarzy razem z kibicami. To napewno da im więcej pewności ze kibice są zawsze z nimi i zawsze będą ich wspierać. Podejrzewam ze da im to nawet większa satysfakcję niż dostanie po przysłowiowym tysiącu. Lepiej było by wpłacać na konto socios i żeby to właśnie oni zasponsorowała całe takie wyjście przed świetami. Godne podziękowanie za dobra rundę połączone z życzeniami świątecznymi :) A zbieranie na wypłaty to jednak lepsza opcja jest zakup pakietu na ostatnie 2 mecze w tym roku;) |
Cytat:
Osobiście uważam że do "ogłoszenia upadłości " jest daleko i póki co najgorszy (najbardziej możliwy ?) scenariusz to rozwiązanie kilku kontraktów w styczniu i liczenie na cud w kwietniu gdy są przyznawane licencję na sezon. Upadłość również oznacza za zostawilibyśmy na lodzie dziesiątki podmiotów , piłkarzy , miasto co zostałoby mocno w pamieci wszystkich. Co do zbiórki , jeśli faktycznie jest opcja wykupienia przestrzeni reklamowej i pomoc klubowi zmniejszając zadłużenie wobec piłkarzy to jestem za. |
Tu chodzi o bardziej symboliczny gest ze strony kibiców.Jeżeli faktycznie ma być problem z przekazaniem pieniędzy,to popieram pomysł aby docenić ich w inny sposób.Najważniejsze żeby wiedzieli ,że kibice doceniają ich grę za darmo.Dodatkowo warto rozważyć na najbliższy mecz jakiś duży transparent z nazwiskami wszystkich piłkarzy i z podziękowaniem.
|
A nie można zrobić wirtualnego biletu w sprzedaży z wizerunkami piłkarzy na tak jakby 3mecz u nas,normalne ceny jak są na sektory na stadionie
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie róbmy miliona akcji ...promujmy Socios i sami decydujmy gdzie ma iść kasa...ja już jestem skołowany
|
Wg mnie kolejna akcja niekoniecznie zda rezultat. Lepiej te siły/zebrane nakłady przeznaczyć na rozpromowanie meczów które przed nami. Z tego może być ewentualna większa korzyść niż z przelania grajkom kasy "na karpia".
|
Pamiętajmy, że to odrębna, jednorazowa akcja - środki ze składek to inna bajka, nad ich wykorzystaniem będziemy niedługo debatować z członkami Socios.
Sam mam mieszane uczucia, bo nie jestem pewien, czy będziemy w stanie uzbierać odpowiednią kwotę, jednak z tego co widzę, akcja "Kibice Piłkarzom" zyskała spory rozgłos. Powinniśmy ją wg mnie rozpocząć. To może nam - jako raczkującemu stowarzyszeniu - pomóc zdobyć nowych członków. Nie dość, że możemy zrobić fajny prezent piłkarzom i podziękować im za serducho, które zostawili na boisku, to jeszcze pomoże nam ta akcja nagłośnić naszą wspólną inicjatywę. Nie zapominajmy, że środki, które przekażemy klubowi, to będzie zapłata za wykupioną reklamę, a więc i tutaj zyskujemy... A im silniejsze Socios, tym silniejsza Wisła! |
Serku ile jestesmy w stanie zebrać? 200? 300 tys? I kiedy chcielibyscie tą reklame wykupic?
|
Obawiam się, że popłynąłeś z tymi kwotami - i to mocno ;)
Postanowiliśmy jednak spróbować. Pomóżcie nam proszę. |
A dlaczego zbieramy tylko na plkarzy?.Czemu nie na sztab szkoleniowy tez? To tez dzieki nim przezylismy wiele fajnych chwil w tej rundzie.
|
Cytat:
Serek. Ale tyle akurat udało się zebrać w lecie... |
F4c, plakaty, aukcje... No nic - zobaczymy co z tego wyjdzie.
|
Cytat:
|
Rozpoczynamy akcję "Kibice Piłkarzom"!
Zachęcamy Was do wpłat w formie darowizn, dzięki którym nasze Stowarzyszenie będzie mogło wesprzeć klub. Dzięki naszej akcji Wisła Kraków będzie mogła wynagrodzić swoich piłkarzy za ich świetną grę! Poniżej nr konta do wpłat darowizn: 64 1600 1013 1874 7642 1000 0003 Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe Wspólnie podziękujmy zawodnikom za niezapomniane chwile! Jak informowaliśmy, mamy zapewnienie władz klubu, że wszystkie Wasze darowizny z tej akcji zostaną przekazane piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu. |
Jak już wyszła taka inicjatywa to może warto pomyśleć o większej skali niż wpłaty na konto.
Teraz pytanie do osób siedzących w temacie NGO i zbiórek. Jak wygląda sprawa możliwość zorganizowania takiej zbiórki na meczu z Jagiellonią i Lechem ? Według mnie gdyby to dobrze zorganizować i przygotować to może okazać się że zostanie uzbierana spora kwota pieniędzy. I nie mówię tu tylko o staniu przy wejściu czy w innym miejscu ale zbieranie na sektorach (jak ktoś nie zauważył zbierających, nie wiedział jaki cel jest zbiórki). Dodatkowo informacja przez spikera o takiej zbiórce dodatkowo spowodowałaby że każdy kto miałby taka potrzebę to wrzuciłby kasę do puszki (np. w przerwie w widocznych i rzucających się w oczy miejscach) Przy okazji można rozdać dla tych co potrzebują ulotki z numerem konta do wpłat. Poza tym akurat taka zbiórka jest mocno medialna. Może warto pomyśleć nad tym aby o tej inicjatywie napisały gazety, portale internetowe, lokalna telewizja zrobiła materiał. ps. Przy okazji to świetny sposób na wypromowanie Stowarzyszenia i pokazania że działa prężnie (nie tylko tworząc konto do wpłat). Może porozmawiajcie o tym na spotkaniu (w sobotę). Gdybym mógł się pojawić (wyskoczył mi wyjazd) to ten temat wrzuciłbym do przedyskutowania. |
Do kiedy planujecie prowadzić akcję?
|
Opcja wykupienia reklamy w ramach tej zbiórki upadła?
Może by warto dać info o tej zbiórce na oficjalną stronę Socios Wisła? |
Reklama zostanie wykupiona i w ten sposób pieniadze trafia do klubu.
|
Czy sprawdzono pod względem prawnym możliwość zbiórki publicznej na trybunach w trakcie meczu? Ludzie, którzy przyjdą na stadion będą chętnie wrzucać pieniądze do puchy. Niech średnio po 10 zł wyjdzie to w rezultacie może dać sensowną kwotę!
|
Zbiórka najprawdopodobniej do meczu z Lechem.
My jako Socios nie możemy robić zbiórki do puszek |
Cytat:
|
Hmmm SKWK zbiera do puch na oprawy, a ich statut nie wspomina o tym. Na jakiej zasadzie zatem kwesta może się odbyć?
|
Zgodnie z ustawą o zbiórkach publicznych cel zbiórki musi mieć charakter społeczny. Ponieważ społeczny charakter zbiórki mógłby być kwestionowany (skorzysta na niej podmiot gospodarczy) więc możliwe jest takie rozwiązanie ze Stowarzyszenie w trakcie meczu przyjmuje darowizny w formie gotówkowej na cele statutowe...
Tak więc aktywność na stadionie wyglądająca jak zbiórka ale będąca jednak przyjmowaniem darowizn na cele statutowe jest możliwa. Możliwe jednak że są inne powody uniemożliwiające taką akcje na meczu i stąd ten wpis Kominka |
Cytat:
Paweł Brożek mistrzem świata (10 znaków) |
Dokonałem obiecanej wpłaty a zarzut, co do mojego poprzedniego wpisu jest śmieszny. 10 zł, to dla większości naprawdę znikoma kwota a przy olbrzymiej liczbie wpłat tworzy potężny kapitał. dziwię się, że ktoś to neguje, bo właśnie w ten sposób powinniśmy zadziałać, wpłać 10 zł uratuj Wisłę... co do akcji miałem mieszane uczucia, jednak teraz zmieniłem zdanie. będę ją promował w każdy możliwy sposób i być może jeszcze wpłacę jakieś pieniądze (tym razem nie obiecuję ile ;-) ). dlatego wszyscy na pokład i do dzieła. co do dwóch ostatnich meczów, oczywistym jest, że będzie promowana obecność na stadionie, ja postaram się kogoś namówić żeby przyszedł i ewentualnie kupić komuś bilet. PAMIĘTAJCIE, ŻE TERAZ TO MY JESTEŚMY SIŁĄ, DUMĄ I NADZIEJĄ WISŁY...
|
Po pierwszych dwóch dniach trwania akcji "Kibice Piłkarzom" na konto wpłynęło ponad 21 500zł darowizn!!!
Szacunek Wiślaczki i Wiślacy! ���� Już ponad 200 osób zdecydowało się wspierać akcję! Dołącz i Ty, wpłacając darowiznę na konto nr: 64 1600 1013 1874 7642 1000 0003 �� |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl