![]() |
Była ręka ale zbyt kiepsko to widać na powtórkach. Sędziowie nie podjęli ryzyka.
Forma jest jaka jest nie przez brak zaangażowania czy wypłat. Nie da się być w szczycie formy fizycznej nonstop. W ostatnim okresie mamy w tym względzie lekki dołek, który był łatwy do przewidzenia. Po prostu musiał nastąpić patrząc na to jak wyglądaliśmy od 1 kolejki. |
brawo.
Remis by bolał... Czy była ręka? sędzie nie odgwizdał więc uznał że nie. Zagłebie zagrało Wisłe ze Piastem, powinni wyjechać z 5. Wnioski po meczu : Maciek Skorża dałby duzo za takiego pilkarza jak Zdenek. Wczoraj podwajany, czasem potrajany a udawalo mu sie pilke utrzymac czy zgrać. Imaz mi sie podobal pod koniec bo widac ze gral dla druzyny (vide głebokie powroty) Boguś zagrał swoje i tak samo swoje od jakiegos czasu gra...Bartkowski. Powiem tak - ten chłop nic nie daje druzynie. Nic. |
Cytat:
Odgwizdanie tego było by kontynuacją s....ysynstwa odgwizdania karnego w naszym polu karnym gdzie typ z Lubina sam wszedł pod wyskakującego Wasyla. |
Wychodziłem ze stadionu z mieszanymi uczuciami.
1. Przy Hymnie miałem ciary.... 2. Przy stanie 2:0 byłem w euforii 3. Do końca pierwszej połowy chciałem rzucać paniami lekkich obyczajów, ale siedziałem na Vipach ;) 4. W drugiej połowie chciałem pogryźć krzesełko 5. Na koniec uszło ze mnie powietrze... Generalnie - wychodziłem zadowolony, ale niesmak pozostał ;) Czy tylko ja mam wrażenie, że środek pomocy gra "niechlujnie" ? |
VARowcy to chyba tak z respektu dla legendy Brożka ;)
szkoda że Kort i Boguski się zabawili w Pawła (nie)wykorzystując swoich 200% okazji (sam na sam) ale trzeba przyznać że Hładun miał dzień konia , chyba lepszy niż Buhalik w Poznaniu... |
Cytat:
Obecne są takie wytyczne (pojebane) że jak przyjmujesz piłkę w polu karnym i piłka odskakuje ci tak że trafiasz we własną rękę jest to uznawane jako błąd techniczny i w takiej sytuacji NIE GWIZDA się rzutów karnych. Czy li podejrzewam że w tym wypadku było podobnie Brożek polskim błąd przy przyjęciu dotknął piłkę ręką nieumyślnie więc według wytycznych ręki nie ma |
Tu powinno być 4:2 albo i 5:2...można teraz gdybyać co by było gdyby...liczą się 3pkt
|
Bardziej ewidentny bład sedziego przy karnym niz przy sytuacji Brozka, ja tam nie widze z tego linka z twittera by go pilka musneła, moze w Lidze+Extra lepiej pokaza ta sytuacje. Ogolnie powinnismy tutaj wygrywac po pierwszej polowie 4-0, walnac prosto w bramkarza kazdy potrafi, ale dobic rowniez prosto w bramkarza to juz jest sztuka do tego dochodzi sam na sam Korta, spieprzył strzał konkretnie a z Hladuna boga zrobili, smiech. Zagłebie nic nie grało, bramka z karnego, ktorego byc nie powinno a do tego samoboj ale sami moglismy sobie pluc w twarz. Wspaniała koncowka, juz straciłem nadzieje na bramke a tu taka niespodzianka, jezeli dla takich bramek wrocił Brozek to niech siedzi jak najdłuzej.
|
Dobry nasz mecz tylko ta nieskuteczność remis byłby bardzo niesprawiedliwy.
Jestem mocno zbudowany postawa naszych piłkarzy na pewno zaległości maja wpływ czasem na nasza postawę meczach ale nie widzę możliwości aby świadomie ktoś tu odpuszczał. Dotrwać do zimy i oby po kogoś zgłosił sie chętny na transfer za kilka milionów złotych. |
Cytat:
Nie zakłamujcie rzeczywistości, bo jakby tak Wisła straciła bramkę zwłaszcza w meczu z Legią to byście memy robili w stylu jak Legia nie może to sędzia pomoże ;) |
Ręka ewidentna, na powtórce (tej z twitta) widać, że piłka zmieniła w pewnym momencie kierunek lotu . W pewnym momencie = po kontakcie z ręką Pawła.
Karny dla Zagłębia "z tylno-dolnej" części ciała. |
Dobrze się oglądało te stwarzane sytuacje,przypomniały się stare dobre czasy.
Brożek klasa,Bartkowski perfekcyjne dogranie,asysta stadiony świata (Beckham,Figo nie powstydziliby się takiej asysty) Duże nadzieje wiążę z powrotem Hailovicia. |
Cytat:
|
Może Brożek wchodzący jako dżoker na ostatnie 20 minut trudnych meczów się nam jeszcze przyda? Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale może jeszcze półtorej roku pogra.
|
Cytat:
|
W derbach Trójmiasta był karny dla Arki po podobnym zagraniu
|
Zerknijcie na sytuację Kudły w meczu Płocka z Sosnowcem (przed polem karnym zatrzymał piłkę ręką, ale na szczęście dla niego: wcześniej dosłownie musnął piłkę głową/grzywką). Tam zastosowano ten sam przepis co przy golu Brozia.
Bardzo mi się dzisiaj podobała asekuracja. Kostal, Imaz i przede wszystkim Boguski (dopóki miał siły) bardzo fajnie potrafili załatać dziury jak Pietrzak lub Bartkowski zapędzali się pod bramkę Zagłębia. A Kort może i nie jest w formie z lipca/sierpnia, ale i tak jego gra bez piłki jest dla nas niezbędna. Wie ktoś co z Bashą? A i Wasilewski + Arsenić >>> Wasilewski + Sadlok. Pietrzak chyba zagrał najlepszy swój mecz od momentu powołania do Reprezentacji. |
Tylko niechlujnej grze zawdzięczamy to, że ten mecz nie był rozstrzygnięty w pierwszej połowie. Dwie setki Korta i byłoby po wszystkim. Piszę o nim, bo jego sytuacje irytowały najbardziej, on sam podjął w tym meczu kilka fatalnych wyborów, ale i tak chyba nieco rozbudził się w porównaniu do tego, co było ostatnio.
Dziwnie gra nasza drużyna. Robi akcje z niczego, grając na granicy ryzyka, ale często te ryzykowne podania nie wychodzą i wówczas sprawia to wrażenie niechlujstwa. W szczególności do takiej gry nie nadają się nasi boczni obrońcy. Bramki stracone - pechowe. Bramka zwycięska - fartowna. Ale króla się nie sądzi, król jest jeden, ma sto lat i trochę człapie, ale jak przyjmie i uderzy, to wychodzi na to, że wciąż jest lepszy od tych młodych i zdolnych. Moim zdaniem fajny mecz Ondraska i Boguskiego. Nie wiem, ile kosztuje bramkarz Zagłębia i czy gra tak, jak wczoraj na co dzień, ale jak już sprzedamy tego naszego Lisa pola karnego za miliony euro, to moglibyśmy przeznaczyć to, co zostanie po spłaceniu długów właśnie na tego chłopaka ;) |
Cytat:
|
Pewnie by uderzyl ale o bramke byloby ciezej.
Reka byla jak nic. W jednej powtorce widac i nie ma dwoch zdan. Tu sedzia dal ciala na nasza korzysc. Ciekaw jest co powiedza o karnym bo jak dla mnie nie bylo. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Akurat VAR nie determinuje interpretacji dowolnej sytuacji przez sędziego, tj. po błędnej decyzji i konsultacji VAR, nie musi tej decyzji zmieniać.
|
Myślę, że było to na tyle naturalne ułożenie ciała, a piłka spadła na Pawła nagle, że nie ma mowy o nieuznaniu bramki. Przyjmował mniej więcej na klatkę, nie wykonał ruchu ręką do futbolówki, akcja była dynamiczna. Nie gwiżdże się każdej ręki i tej zdecydowano się nie odgwizdywać. Moim zdaniem słusznie.
|
Dla mnie ręka ewidentna. Sam sobie "nabił". Błąd techniczny, czyli przewinienie, nie widzę innej interpretacji. Wydaje mi się, ze sprawdzono 2-3 powtórki na których nie było widać ręki. Ja też dopiero ją zobaczyłem na tej powtórce z twittera i dlatego uznano bramkę.
Karny z gatunku miękkich, bardzo miękkich. Więc można powiedzieć, że w błędach sędziego remis. Gra najlepsza od meczu z Lechią. Zdecydowanie. Kostal powrócił do żywych. |
Błąd techniczny to jedno, ale coś mi się majczy taki przepis, że jeśli zawodnik sam się "nabije", to nie gwiżdże się ręki. Jeśli nie to, to nie wiem, co powstrzymało sędziego przed nieuznaniem bramki. Ale wcale nie jest mi z tego powodu smutno :D
|
Może Lasyk na VAR uznał że przegiął z tym karnym i powiedział: Krzysiek ręki nie było
Jak dla mnie prędzej odgwizdalbym faul Pawłowskiego na Wasilewskim zamiast karnego niż rękę Brożka.... Przecież Pawłowski wszedł wWasyla który był już w wyskoku - faul ofensywny a Jakubik nawet nie podszedł do monitora.... |
Tak czytam komentarze nie których osób i nie wierzę, wy jesteście kibicami Wisły? rozwodzicie nad ręką Pawła a o karnym dla Zagłębie ,który był z dupy to już nie,ludzie jak dla mnie Brożek mógł nawet gołym tylkiem strzelić,najlepiej to jeden z drugim napiszcie pismo do Bonka żeby tej bramki nie uznali...rany co za jaja,musi Was strasznie boleć to że wygralismy
|
W zeszłym sezonie takie przewinienia gwizdano(tzn. np. głowa i ręka). Nie wiem, czy w tym nie zmieniono tego przepisu o kicksie, bo w wielu ligach go nie ma i nie ma tam mowy o nieprawidłowym zagraniu(oczywiście, ułożenie ręki też ma znaczenie). Ta sama sytuacja była chyba z bramkarzem Zagłebia S. w tej kolejce. Wyszedł poza pole karne i zagrał głową piłkę, która odbiła się od jego ręki i po VARze uznano, że to nie jest zagranie nieprawidłowe. To by mówiło, że zmieniono ten przepis u nas.
|
Pamietam jak w swoim polu karnym Jodlowiec tak zagrywał piłkę ze kopnął sobie w rękę ułożoną w bok a nie przy ciele. Gdyby piłka nie uderzyła w rękę Jodłowca dotarłaby na środek pola karnego gdzie stał jeden z Wiślaków.
Pan Sławek uznał ze to samonabicie nie zasługiwało na podyktowanie karnego |
Co do reki to przez jakis czas w Polsce obowiazywaly inne przepisy niz na swiecie:) Chodzilo o wlasnie min 'samonabicie' reki. Ale juz chyba ze bylo inaczej niz na swiecie swiadczy ten wywiad
https://www.przegladsportowy.pl/pilk...wywiad/yje3lkq |
Dzisiaj żółte kartki dla Marciniaka, Janoty i Nalepy i Arka z nami bez podstawowych zawodnikow
|
Dobra, ja też się wypowiem na temat tej sytuacji. Ręka ewident, nie znam przepisów ale jeśli faktycznie widzieli te zagranie i wedle przepisów ją uznali to przepisy są do dupy. Nie powinno być tak że zawodnik pomaga sobie ręką przy przyjęciu i zostaje to puszczone. Kolega Cygan pyta czy jestem kibicem Wisły. Owszem jestem i bardzo się cieszę że nam to puscili, ale nie będę zaklamywal rzeczywistości że o ręce nie ma mowy, gdzie sytuacja do oceny jest klarowna. Gdyby to było w drugą stronę to byscie tutaj pisali o niesamowitym wale.
O karnym nie ma za dużej dyskusji bo każdy jest zgodny ze go nie było. Chociaż tak sobie myślę że ci którzy piszą że o ręce nie ma mowy pewnie gdyby sytuacja miała by miejsce w drugą stronę mówiliby że karny słuszny. Co do gry to była calkiem przyzwoita tylko tak sobie myślę czy zagraliśmy tak dobrze czy krety tak kulawo. Nieważne, najważniejsze są 3 punkty bo terminarz do końca roku nie rozpieszcza. |
Cytat:
|
No tak wypowiadam swoje zdanie że dla mnie to jest ewidentna ręka. Jakby teraz wpisali do przepisow że piłkarz może sobie złapać do rąk piłkę i przebiec z nią 5 metrów to byś był zachwycony? To jest pilka nozna a nie siatkowka. Paweł dzięki takiemu przyjęciu strzelił gola, gdyby nie to to musiałby gonić piłkę i strzelać z gorszego kąta lewa noga, więc miałby sytuację znacznie gorsza. Dzięki tej ręce odniósł wymierna korzyść a tu nikt go nie nastrzelil to był jego błąd techniczny, więc jeśli mamy takie przepisy to są one beznadziejne.
|
Przepisy są beznadziejne, wiadomo to nie od dzisiaj. Jednak jeszcze raz napiszę, że nie o tym toczy się dyskusja. Podobne zdarzenie miało miejsce w meczu Płocka z Sosnowcem gdzie bramkarz po za polem karnym broni piłkę najpierw głową później ręką i sędzie po zobaczeniu powtórki uznał że ręki nie ma. Mnie bardzo ciekawi jak ocenią te sytuacje w lidze plus ekstra. Jeśli faktycznie ręka, to spoko, większy ból dupy dla naszych rywali ;)
|
Cytat:
Na tym forum jest masa niedorobionych osób które nie wiadomo po co tu trafiły, bo na bank nie chodzi o kibicowanie Wiśle. Zagłębie było tragiczne, nie zasłużyło na żadną bramkę a my sytuacji mieliśmy na pięć. Wynik sprawiedliwy. A ja się cieszę. Z dwóch goli grających legend Wisły, a były to gole z trudnych piłek. Z ambitnej gry do końca całej drużyny. Z trzech bardzo ważnych punktów. Wszystko to z beznadziejnym Zagłębiem, ale zasłużyliśmy na trzy punkty. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Jeszcze wiele meczy przegramy. Najważniejsze żeby wypełnić cel - utrzymać się. A tu naprawdę niewiele nam brakuje. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl