![]() |
Tak samo można powiedzieć, że głos nieważny to głos za PiS-em. Świadomy wyborca głosuje "na" a nie "przeciw komuś", więc jeśli nie popiera nikogo to albo nie głosuje albo oddaje głos nieważny.
|
Nie można tak powiedzieć, bo to Majchrowski wygrał pierwszą turę i on też jest faworytem w drugiej. Czasami trzeba w życiu wybrać między złem, a mniejszym złem.... Jeżeli ktoś ma pójść oddać głos nieważny to lepiej niech w ogóle nie idzie i nie traci swojego i komisji czasu.
|
Jest bardzo dobrze,Pis ma już 6 sejmików w których rządzi samodzielnie.Jest blisko przejęcia województwa mazowieckiego (niektórzy twierdzą,że jest już wygrana) więc mamy 7 województw.Jest realna szansa na koalicję w innych sejmikach np na śląsku/dolnym sląsku brakuje jednego głosu.Biorąc pod uwagę,że przed wyborami było jedno województwo,jest mega sukces.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Oficjalnie 46:32 dla Majchra. Wynik 2 tury raczej przesądzony . |
Ktoś kto chodzi na Wisłę i głosuje na tego żydowskiego sk.urwysyna, kurdupla co nie potrafi "R" powiedzieć, człowieka, który Wisłą gardzi i pomiata to powinien dyscyplinarnie ale z kodeksem honorowym dostać w pysk.
TYLE W TEMACIE https://www.youtube.com/watch?v=j-asrNdZbdw Jebać jego i wszystkich jego zwolenników!!!!!!!!!!!!! I tych wszystkich co razem z nim nie zejdą na psy. P.S i kutas w ryj tym, którzy biernie będą patrzyć jak ta kreatura dalej siedzi u steru miasta. p.s 2. Radykalnie, ale trudno. Nie ma co obijać w bawełnę, tylko trzeba sobie jasno powiedzieć parę spraw. Dobranoc p.s 3. Jeb.ac zyydów i majchrowskiego! |
Zgłaszam to do prokuratury.
|
Cytat:
Gratuluje samopoczucia i wiary w ludzi. |
W drugiej turze tylko Wassermann.
|
W pierwszej turze głosowałem na Wassermann. W drugiej również to zrobię. Tylko problem polega na tym, że jej program w ogóle mnie nie przekonuje. W Krakowie nic się nie zmienia i raczej nie zmieni.
Teraz stają po stronie ludzi, którzy swego czasu głosowali na PO aby odsunąć PiS od władzy. Mam teraz podobnie. Głosuje na Wassermann bo mam dość Majchrowskiego.. Szkoda, że Kraków nie ma kandydata z prawdziwego zdarzenia, na którego głos oddałaby zdecydowana większość mieszkańców. Jacek to pewność, że w Krakowie powstaną kolejne apartamentowce, biurowce, galerie i inne ..... muje.. Z drugiej strony, wybór Wassermann może miastu wyjść na plus. Porażka w Warszawie, porażka pewnie w Gdańsku i większości miast może spowodować, że Kraków zyska z dotacji budżetowych. Jarek i jego świta, powinni jakoś przekonać mieszkańców co do wyboru w II turze a jak na razie nic się nie dzieje w tym temacie.. Szkoda! |
Mnie też ona nie przekonuje, ale teraz jest ogolnie szansa wziac ja na kolano i przepytac co sadzi w sprawach Wisly, terenow, stadionu, czynszu za stadion itd. To byloby napewno nowe rozdanie i przewietrsenie układow w miescie i jedyny prezysent PIS w 2 najwiekszym miescie w Polsce co nawet marketingowo na ten moment dobrzeby wygladalo.
Mamy ministra Infrastruktury z Krakowa. Zobaczcie jak szybko sie posunela S7 i S52. Jeszcze 3 lata temu nie bylo decyzji srodowiskowych ani wpisanych tych tras na liste priorytetowych. Dzis juz koncowe etapy przetargowe. Warto miec swoich ludzi powiazanych z wladza na górze. Natomiast Wasermanowna niech zacznie cos dzialac bo na razie nie widze w jej dzialaniach koncepcji a pogonic tego zydowskiego cw.ela nie jest wcale trudno. Ludzie w Krakowie maja go dosc! |
Cytat:
|
@WISŁAZWE
Ani Kraków, ani Wrocław, ani Łódź, Warszawa, Poznań nie mają kandydatów na Prezydenta, o których można powiedzieć coś bardzo pozytywnego. |
Cytat:
Nie wiem ilu z was było na Ruczaju(ok osiedla europejskiego, lubostroń, ul. zachodniej, pychowickiej, czy na osiedlu Złotej Jesieni w hucie v/v szpt. Rydygiera i wielu wielu innych miejsc w Krakowie? Idąc chodnikiem ul. Sosnowiecką dochodzimy do miejsca w którym chodnik kończy się na płocie, dalej trzeba iść ulicą.) Tak buduje się dzisiaj w Krakowie pod rządami komitetu tego błazna żydowskiego, a ludzie jakby nic nie chcą zauważyć. Porównajcie sobie te miejsca do Nowej Huty czy to starej czy to Blokowisk od pl. Bieńczyckiego na Zachód. Każde osiedle planowane, każde ma park, zieleń, przestrzeń, chodniki, parkingi, nic nie grodzone, drzewa, trawa, przyjemnie iść. Ale to budowali komuniści. A za rządów w demokracji, mamy betonowe getta, bez chodników, zieleni, infrastruktury. Bardzo źle! A nawiązując jeszcze do słów WiZŁAZWE, to za Wasermann też w Krakowie będzie się budować. Jak Pis dochodził do władzy to też straszyli, że w Polsce nie będzie się budować, a budują na potęgę w tym momencie. Chodzi o to w jaki sposób będzie się budować, czy będzie jakaś wizja i koncepcja, czy po prostu za łapówki dalej będzie wydawać się WZtki po to, żeby developer zarobił jak najwięcej a to jak będzie wyglądać nasze miasto nie będzie mieć żadnego znaczenia. poza tym dziwi mnie też, że ktoś, kto tak otwarcie wspiera żydowski klub, może mieć poparcie na Wiśle. Ktoś kto mówił, że "nigdy nie zejdźmy na psy" ku uciesze żydowskiej gawiedzi. Nie mówiąc już po ostatnich zawirowaniach ze stadionem. To jest smutne. |
Cytat:
bo chodzi o lokalizację a nie obiekt wszystko się wpieprza do centrum albo kompletnie bez planów: 5 biurowców przy Politechnice, 3 biurowce przy Placu Imbramowskim, biurowiec przy 29tej naprzeciwko Cmentarza, biurowce przy Matecznym i Wadowickiej, zabudowany osiedlem zabytkowy pas startowy w Czyżynach infrastruktury zero, pozwolenia często niezgodnie z planem zagospodarowania itp itd |
Cytat:
Przypomnijcie sobie, nie wiem czy wiecie, jak zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego dla jednego z Developerów, po tym jak ten developer wspierał kampanie Majchrowskiego w ostatnich wyborach.... tak to u nas działa. |
Cytat:
A w czym przeszkadzają te biurowce? Ściągnęły dużo pracodawców, rozwój miejsc pracy itp. Zabytkowy pas startowy? Osiedle jest rozwiązane prawidłowo urbanistycznie natomiast miasto dało dupy głównie z uwagi na brak rozbudowy ul. Stella Sawickiego i stworzenia tam np. ronda czy innego rozwiązania poprawiającego przepustowość. Tak swoją drogą to większość osiedla jest już zamieszkana, jeżdżę tam codziennie i jakoś nie widzę żeby były jakieś korki wielkie na wyjazdach czy wjazdach z osiedla. A co do zabytkowości pasa.... Uważam, że pozostawienie fragmentu pasa od strony muzeum do stella sawickiego jest sensowne, fragment wystarczy do obsługi muzeum lotnictwa i imprez okolicznościowych. Ten drugi kawałek sięgał od Stella w stronę Huty, nie był używany przez nikogo. Ot betonowy pas na kilka kilometrów. Serio tak za tym tęsknicie? Proszę o wykazanie, które pozwolenia były wydane niezgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego i budynki wybudowano, bardzo jestem ciekaw. Mam nadzieję, że nie mylicie pojęć "studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego", "planów zagospodarowania przestrzennego' i "warunków zabudowy". Często podnosi się larum, że wydano pozwolenie na podstawie warunków zabudowy (bo dla danego obszaru nie ma planu zagospodarowania przestrzennego) i jest ono niezgodne przeznaczeniem ze studium kierunków. Czyja wina? Urzędnika? No nie, właśnie nie. Wina jest ustawodawcy, który nie nakazał tej konsekwencji. Czy w przeciągu ostatnich lat ktoś coś w tym temacie zmienił? Drugi winny to rada miasta, która bardzo opieszale działa jeśli chodzi o uchwalanie planów zagospodarowania. Problem nie jest jednak w Krakowie większy niż w innych miastach, rzekłbym że nawet nie prezentuje się Kraków źle jeśli chodzi o % uchwalonych planów. |
Pewnie. Avia jest rozwiązana prawidłowo urbanistycznie. Podejrzewam, że jakby budynki jeszcze bardziej ścisnąć i zostawić między tymi molochami 5 metrów odstępu, to też można by w ten sposób powiedzieć.
Chciałem koledze Incognito przypomnieć, że do urbanistyki również zaliczamy kształtowanie przestrzeni a nie tylko formę i układ budynków. 17-18 piętrowe molochy wyglądają tak blisko obok siebie jak nasrana kupa a nie coś co ma ład urbanistyczny. Całe osiedle korzysta z infrastruktury sąsiednich 2PL i D303. 0 zieleni tylko blok nasrany przy bloku. Tyle, że na szczęście nie grodzone te bloki i chodnik nie kończy się na płocie. https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/b4...kPsSlC_GhJdNQg A propozycje odnośnie budowy ronda na Stella, czy kolejnego skrzyżowania to już w ogóle odlot. Na zabytkowym pasie można było zrobić 1500 różnych lepszych rozwiązań niż to co jest, ale to już nie temat na tą dyskusję. p.s https://gazetakrakowska.pl/deweloper...ga/ar/12233116 |
Cytat:
Co Ci tu nie pasuje? Wolisz chaotyczną zabudowę z jednym wyższym, drugim niższym? https://app.box.com/representation/f...a9lihkdy489x03 Co lepszego na tym betonie można było zrobić? Drzewa posadzić na betonie? też byś zniszczył "zabytek". Co ciekawe mieszkańcom się ta wizja podobała bo jednak mieszkania wyprzedały się szybciutko, zagłosowali portfelami. co do artykułu, jest tam taki fragment: "Prokuratura odwołała się zatem do ministra infrastruktury (taka jest procedura w przypadku specustawy). Ówczesny minister w marcu 2015 roku podtrzymał decyzję wojewody. Ani wojewoda, ani minister nie dostrzegli problemu w tym, że droga, o którą toczy się cała sprawa, nie jest publiczna. " Zdaje się, ze w 2015 minister infrastruktury był już z ramienia PiS więc chyba zamyka to sprawę legalności całej sprawy? chyba, że też jest zamieszany? |
Avia dobrym urbanistycznie osiedlem? Prawie się ze śmiechu udławiłem :)
@incognitoTSW poczytaj troszkę (twórczość Ghela, Montgomerego czy nawet Springera) o tym jak takie osiedla się planuje w cywilizowanym świecie â jak ważne dla funkcjonowania mieszkańców są wspólne przestrzenie, infrastruktura publiczna (nie tylko zagrodzone sralniki, ale pełnowymiarowe parki, boiska), również odpowiednia ilość miejsc parkingowych (na avii samochody zajmują każdy wolny kawałek przestrzenni - przecież to jest chore). Od wielu lat gdy wydaje się, że nic gorszego w tym mieście nie powstanie, miasto wespół z deweloperami udowadnia, że da się budować i planować gorzeć. Ponosimy już za to olbrzymie koszty, które z roku na rok będą coraz większe. |
Dobry a prawidłowy pod kątem przepisów, widzisz różnicę?
|
Cytat:
Jak to było - nigdy nie zejdziemy na psy? Miejcie ludzie szacunek do samych siebie i nie brońcie go tutaj na forum Wisły Kraków. |
Tutaj dalsze rozwinięcie tego co zacytował Kocur:
https://krakow.onet.pl/krakow-setki-...budowe/d8cstfr Deweloperzy dostają zgodę na budowę tuż przed wprowadzeniem planów zagospodarowania. Rządzący krakowską przestrzenią od blisko ośmiu lat duet Majchrowski-Koterba ma na koncie dziesiątki spraw, w których korzystając z fatalnego prawa, sprzyjał deweloperom w zabudowie działek, które zabudowane być nie powinny: https://krakow.onet.pl/krakow-pozwol...krakow/wetnb0q To tylko przykłady z ostatnich 4 lat, a Majchrowski rządzi już 16, także niezgodnych pozwoleń nie są setki tylko tysiące! Może IncognitoTSW odpowie mi na pytanie dlaczego prezydent Majchrowski tak wolno przygotowuje plany przestrzenne? Dlaczego w niektórych miejscach jest specjalnie opóźnianie uchwalenie planu miejscowego żeby "ktoś znajomy" jeszcze zdążył... Kto ma w tym interes? Pytanie retoryczne ;) Wystarczy zobaczyć kto jest inwestorem i od razu można skojarzyć niektóre fakty, ale lepiej udawać, że wszystko jest ok i nie ma problemu. |
Cytat:
A czemu te decyzje wydano? Bo gdy um powoływał się na niezgodność ze studium sko uwalały takie decyzje. I o tym pisze incognito. Wszystko sprowadza się do jednego, każdy z was gdyby miał działkę chciałby ją korzystnie zabudować, sprzeciw można pokazać portfelem. A te mieszkania sprzedają się na pniu a później pretensje, że brak szkoły, parkingu i wszystkiego innego. |
Cytat:
Niby budują biurowce na biurowcu, to tu, to tam.. Ileż można.. Nowe miejsca pracy, nowe bloki, nowe przedsiębiorstwa? Elegancko.. Szkoda, tylko, że przepustowość dróg nadal jest na poziomie lat osiemdziesiątych.. To mnie boli najbardziej.. Drogi w Krakowie są w tak opłakanym stanie, że głowa mała. Zamykają najważniejsze ulice bez żadnych alternatywnych dróg dojazdu ''bo Panie budujemy'' no fajnie.. Osiedle koło osiedla, a ulica dalej jak mała była tak mała jest. Aut przybywa, ludzi do Krakowa też.. |
Ale problemem nie jest to, że drogi są za małe tylko, że samochodów jest za dużo :)
|
Ład urbanistyczny to ma 'stara' Nowa Huta, a nie Avia gdzie jest pomylenie z poplątaniem. To osiedle ratuje tylko zaplecze usługowe.
|
Cytat:
Niezgodnych z czym? Ze studium, tak jak pisalem. Czy opcja polityczna pani Wasserman zrobiła jakis krok w kierunku ukrócenia takich procederów? Bo nie wiem czy wiesz ale szykuje się dużo większy chaos w całej Polsce jesli chodzi o niezgodność wydawanych pozwoleń ze studium i zmiany MPZP. Stoi za tym Mieszkanie+, które wprowadzi totalny chaos urbanistyczny. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Nie przesadzajmy, że jest tak jak w latach 80-tych. Powstało za Majchrowskiego wiele nowych dróg, nowa obwodnica Krakowa już jest prawie ringiem, powstaje trasa Łagiewnicka a w planach i Pychowicka i Zwierzyniecka, trzeba też brać pod uwagę, że to ogromne koszty. To nie Łódź, gdzie na 20 lat zapomniano o infrastrukturze drogowej |
Cytat:
Cytat:
Pychowicka - piękny przykład jak puścić beton przez jeden z nielicznych ładnych zakątków Krakowa Łagniewnicka - koszty jak północnej obwodnicy Krakowa, która nota bene dopiero za zarządów znienawidzonego PiS ma szansę powstać Do tego wiele wspomnianych wcześniej przykładów braku dróg przy olbrzymich osiedlach mieszkaniowych Cudowna koordynacja remontów i inwestycji - w styczniu kładziemy asfalt, w lipcu zdzieramy wszystko bo robimy remont kanalizacji itp itd Do tego 4 etaty na uczelniach plus 5 na dokładkę jako Prezydent - z punktu widzenia osoby pracującej nie ma szans obskoczyć rzetelnie 5 etatów A na koniec - naprawdę nie przeszkadza Wam jako Wiślakom faworyzowanie garbatych i udupianie naszego klubu ?? |
Cytat:
Cytat:
Na Łagiewnicką był przetarg i jeśli masz jakieś zastrzeżenia co do cen to zgłoś do prokuratury. Łatwo się mówi osobom spoza branży, że coś kosztuje dużo jeśli nie zna się stopnia skomplikowania tematu. Trasa Pychowicka była planowana od lat 70-tych, podobnie jak Zwierzyniecka i Łagiewnicka. Cytat:
Cytat:
Tak jest wszędzie w Polsce, jednak polecam się zainteresować z czego to często wynika, z różnego finansowania inwestycji typu MPEC (w lecie w Krakowie bardzo dużo inwestycji wymiany starych rur i wpinania nowych budynków, finansowanie z UE). I co lepiej zrobić, złapać miliony z Unii na MPEC i go zrobić teraz i położyć nakładkę asfaltu, która zostanie zniszczona za 3 lata przy okazji wymiany kanalizacji? Czy lepiej nie wziąć tych milionów? Sama nakładka nawierzchni nie jest taka droga. Niemniej, koordynacja powinna być lepsza wszędzie. |
https://msp.money.pl/wiadomosci/poda...__BDdhf--qgyjs
kolejne wspaniałe prawe i sprawiedliwe działanie i represje naszego rządu :] Masz indywidualną interpretację, ale uj pis chce tak prawo zaostrzyć, aby se do kosza wrzucić, absurd goni absurd , kolejne przywileje dla kasu, kolejne represje, kolejne niszczenia przedsiębiorców, a potem dziwić się, że sklepy znikają i na ich miejscach powstają zagraniczne sieciówy z miliardowym kapitałem, którym pis może naskoczyć ... Co najważniejsze - to nie jest żadne grożeniem paluszkiem tylko kolejne fakty zaciskania kagańca na ludność cywilną... Takich rzeczy widziałem i słyszałem multum w ostatnim czasie, ale nie chciało mi się wspominać... Coglin pisał, że nie mam argumentów :] moim koronnym argumentem są rachunki i szczuplejszy portfel po pisowych zmianach, no ale Coglin nie widzi nic złego w głosowaniu na wassermantke wyznającą religie partii stalinistycznej :] Co ma Kraków do pisu i Polski? Przecież to kandydat na prezydenta Krk, więc nie ma to żadnego związku z popieraniem kandydata pis ... |
Czyli co, jak w Krakowie wygra Majchrowski, to te przepisy nas nie będą obowiązywać?
Czy jak wygra Wassermann, to będziemy mieć więcej takich przepisów w Krakowie niż reszta Polski? |
Może gość myli wybory na prezydenta miasta z wyborami do parlamentu ....:mysli:
|
Nie, to bedzie oznaczac, ze jest nadzieja w tym, ze w najblizszym czasie pis nie zgarnie całej puli na następne lata. (każdy głos przeciwko kandydatowi pis - bez wzgledu na jakie stanowisko jest głosem w kierunku poprawy życia).
POZA tym ktos pisal, że Majchrowski chce sprzedać tereny TSu niszczac nas tym samym tak?? mTo ja sie pytam !!! Dlaczego tego nie zrobił w ciagu 8 lat, a teraz miałby to zrobić? Prosze .....przecież już lepiej wierzyć w to, że Elvis żyje. |
Cytat:
Znasz wszystkich ludzi z PISu, którzy startują na radnych, posłów, senatorów, prezydentów, burmistrzów i wójtów z całej Polski? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl