Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wybory Samorządowe 2018 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10018)

IncognitoTSW 23.10.2018 12:03

Tak samo można powiedzieć, że głos nieważny to głos za PiS-em. Świadomy wyborca głosuje "na" a nie "przeciw komuś", więc jeśli nie popiera nikogo to albo nie głosuje albo oddaje głos nieważny.

heoij 23.10.2018 12:19

Nie można tak powiedzieć, bo to Majchrowski wygrał pierwszą turę i on też jest faworytem w drugiej. Czasami trzeba w życiu wybrać między złem, a mniejszym złem.... Jeżeli ktoś ma pójść oddać głos nieważny to lepiej niech w ogóle nie idzie i nie traci swojego i komisji czasu.

filipowski 23.10.2018 13:26

Jest bardzo dobrze,Pis ma już 6 sejmików w których rządzi samodzielnie.Jest blisko przejęcia województwa mazowieckiego (niektórzy twierdzą,że jest już wygrana) więc mamy 7 województw.Jest realna szansa na koalicję w innych sejmikach np na śląsku/dolnym sląsku brakuje jednego głosu.Biorąc pod uwagę,że przed wyborami było jedno województwo,jest mega sukces.

ciacho 23.10.2018 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heoij (Post 1516803)
Głos nieważny = głos na Majchrowskiego,
czyli popierasz status quo. Super pomysł :lol:

Kraków to jednak stan umysłu :D

Możesz wyjaśnić na podstawie jakich zasad matematycznych twierdzisz, że głos nieważny w przypadku gdy do wyboru jest 2 kandydatów to głos za którymś z nich?

LucjuszWielki 23.10.2018 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 1516802)
Chwila moment, rozmawiamy o wyborach prezydenta Krakowa, więc pytam o Kraków.

Jeśli chodzi o Polskę to pis i tak może wprowadzić praktycznie co chce, bo mają w sejmie większość.

Czekam nadal na informację od Ciebie, co takiego stanie się w Krakowie po ew. wygranej Wasserman.

Co stanie się? Nie chcę wiedzieć dlatego min nie oddam na nią głosu :]

Awe 23.10.2018 17:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1516818)
Możesz wyjaśnić na podstawie jakich zasad matematycznych twierdzisz, że głos nieważny w przypadku gdy do wyboru jest 2 kandydatów to głos za którymś z nich?

Bo głos nieważny liczy się do frekwencji i potem niezależnie kto wygra będzie sobie wycierał gębę tym, że wygrał przy wysokiej frekwencji, a to znaczy, że ma wysokie poparcie społeczne.

ciacho 23.10.2018 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Awe (Post 1516820)
Bo głos nieważny liczy się do frekwencji i potem niezależnie kto wygra będzie sobie wycierał gębę tym, że wygrał przy wysokiej frekwencji, a to znaczy, że ma wysokie poparcie społeczne.

Aleś wymyślił:haha:

Coglin 23.10.2018 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1516819)
Co stanie się? Nie chcę wiedzieć dlatego min nie oddam na nią głosu :]

Czyli nie masz żadnych argumentów.

heoij 23.10.2018 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1516818)
Możesz wyjaśnić na podstawie jakich zasad matematycznych twierdzisz, że głos nieważny w przypadku gdy do wyboru jest 2 kandydatów to głos za którymś z nich?

To jest logiczne myślenie ;) W tym przypadku popierasz, żeby było tak jak było, bez żadnych zmian, jeżeli dotychczasowy Prezydent jest faworytem.

ciacho 23.10.2018 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heoij (Post 1516826)
To jest logiczne myślenie ;) W tym przypadku popierasz, żeby było tak jak było, bez żadnych zmian, jeżeli dotychczasowy Prezydent jest faworytem.

No to chyba u Ciebie szwankuje.

Oficjalnie 46:32 dla Majchra. Wynik 2 tury raczej przesądzony .

regan 23.10.2018 20:34

Ktoś kto chodzi na Wisłę i głosuje na tego żydowskiego sk.urwysyna, kurdupla co nie potrafi "R" powiedzieć, człowieka, który Wisłą gardzi i pomiata to powinien dyscyplinarnie ale z kodeksem honorowym dostać w pysk.
TYLE W TEMACIE

https://www.youtube.com/watch?v=j-asrNdZbdw

Jebać jego i wszystkich jego zwolenników!!!!!!!!!!!!! I tych wszystkich co razem z nim nie zejdą na psy.

P.S i kutas w ryj tym, którzy biernie będą patrzyć jak ta kreatura dalej siedzi u steru miasta.

p.s 2. Radykalnie, ale trudno. Nie ma co obijać w bawełnę, tylko trzeba sobie jasno powiedzieć parę spraw. Dobranoc

p.s 3. Jeb.ac zyydów i majchrowskiego!

TIR_DO_SŁUBIC 23.10.2018 20:51

Zgłaszam to do prokuratury.

MatMario 23.10.2018 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1516795)
Nie mam gwarancji.
Ale mam gwarancję że Majchrowski zrobi wszystko żeby tereny TS Wisły wyszarpać.

Więc jeśli mam 100% pewności że ktoś nam szkodzi za plecami i gdybanie że może ktoś inny też będzie szkodził wybór jest prosty.

Wasserman może robić wszystko ale na 100% nie jest umoczona konszachtami z deweloperami jak Jacuś.


Nic nam nie uratował. Zyskał głosy takich właśnie kibiców co łykają wszystko jak pelikany. Decyzja była już podjęta (polecam naprawdę przeczytanie odpowiedniego tematu na forum) tylko potem Rada Miasta i sam Prezio kręcili i straszyli eksmisją.

Ale za lex developer głosowała. ustawą o której się mówiło że przegłosują od pierwszego dnia przy władzy.

Gratuluje samopoczucia i wiary w ludzi.

!!IRIVER!! 24.10.2018 09:40

W drugiej turze tylko Wassermann.

WISŁAZWE 24.10.2018 10:08

W pierwszej turze głosowałem na Wassermann. W drugiej również to zrobię. Tylko problem polega na tym, że jej program w ogóle mnie nie przekonuje. W Krakowie nic się nie zmienia i raczej nie zmieni.


Teraz stają po stronie ludzi, którzy swego czasu głosowali na PO aby odsunąć PiS od władzy. Mam teraz podobnie. Głosuje na Wassermann bo mam dość Majchrowskiego..



Szkoda, że Kraków nie ma kandydata z prawdziwego zdarzenia, na którego głos oddałaby zdecydowana większość mieszkańców.



Jacek to pewność, że w Krakowie powstaną kolejne apartamentowce, biurowce, galerie i inne ..... muje..



Z drugiej strony, wybór Wassermann może miastu wyjść na plus. Porażka w Warszawie, porażka pewnie w Gdańsku i większości miast może spowodować, że Kraków zyska z dotacji budżetowych. Jarek i jego świta, powinni jakoś przekonać mieszkańców co do wyboru w II turze a jak na razie nic się nie dzieje w tym temacie.. Szkoda!

regan 24.10.2018 10:28

Mnie też ona nie przekonuje, ale teraz jest ogolnie szansa wziac ja na kolano i przepytac co sadzi w sprawach Wisly, terenow, stadionu, czynszu za stadion itd. To byloby napewno nowe rozdanie i przewietrsenie układow w miescie i jedyny prezysent PIS w 2 najwiekszym miescie w Polsce co nawet marketingowo na ten moment dobrzeby wygladalo.

Mamy ministra Infrastruktury z Krakowa. Zobaczcie jak szybko sie posunela S7 i S52. Jeszcze 3 lata temu nie bylo decyzji srodowiskowych ani wpisanych tych tras na liste priorytetowych. Dzis juz koncowe etapy przetargowe. Warto miec swoich ludzi powiazanych z wladza na górze.

Natomiast Wasermanowna niech zacznie cos dzialac bo na razie nie widze w jej dzialaniach koncepcji a pogonic tego zydowskiego cw.ela nie jest wcale trudno. Ludzie w Krakowie maja go dosc!

IncognitoTSW 24.10.2018 10:53

Cytat:

Jacek to pewność, że w Krakowie powstaną kolejne apartamentowce, biurowce, galerie i inne ..... muje..
A to źle ?

funkykoval 24.10.2018 11:05

@WISŁAZWE


Ani Kraków, ani Wrocław, ani Łódź, Warszawa, Poznań nie mają kandydatów na Prezydenta, o których można powiedzieć coś bardzo pozytywnego.

regan 24.10.2018 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1516849)
A to źle ?

To jak sie buduje w Krakowie bez kompletnie żadnego ładu urbanistycznego, przestrzennego, bez planu zagospodarowania, gdzie leje sie beton, robi wąskie chodniki, gdzie połowe tych chodników zajmują samochody, wąskie uliczki, gdzie nie da się przejechać bez przepuszczenia kogoś z nad przeciwka(ul. Reduta), gdzie masz grodzone bloki śmiesznym płotkiem, który zaburza przestrzeń, gdzie na siłe upycha się oczywiście grodzony plac zabaw o wymiarach 10x10 m, gdzie likwiduje się zieleń i leje beton nie to powiedziałbym nawet bardzo źle.

Nie wiem ilu z was było na Ruczaju(ok osiedla europejskiego, lubostroń, ul. zachodniej, pychowickiej, czy na osiedlu Złotej Jesieni w hucie v/v szpt. Rydygiera i wielu wielu innych miejsc w Krakowie? Idąc chodnikiem ul. Sosnowiecką dochodzimy do miejsca w którym chodnik kończy się na płocie, dalej trzeba iść ulicą.) Tak buduje się dzisiaj w Krakowie pod rządami komitetu tego błazna żydowskiego, a ludzie jakby nic nie chcą zauważyć.

Porównajcie sobie te miejsca do Nowej Huty czy to starej czy to Blokowisk od pl. Bieńczyckiego na Zachód. Każde osiedle planowane, każde ma park, zieleń, przestrzeń, chodniki, parkingi, nic nie grodzone, drzewa, trawa, przyjemnie iść. Ale to budowali komuniści. A za rządów w demokracji, mamy betonowe getta, bez chodników, zieleni, infrastruktury.

Bardzo źle!

A nawiązując jeszcze do słów WiZŁAZWE, to za Wasermann też w Krakowie będzie się budować.
Jak Pis dochodził do władzy to też straszyli, że w Polsce nie będzie się budować, a budują na potęgę w tym momencie.

Chodzi o to w jaki sposób będzie się budować, czy będzie jakaś wizja i koncepcja, czy po prostu za łapówki dalej będzie wydawać się WZtki po to, żeby developer zarobił jak najwięcej a to jak będzie wyglądać nasze miasto nie będzie mieć żadnego znaczenia.

poza tym dziwi mnie też, że ktoś, kto tak otwarcie wspiera żydowski klub, może mieć poparcie na Wiśle. Ktoś kto mówił, że "nigdy nie zejdźmy na psy" ku uciesze żydowskiej gawiedzi. Nie mówiąc już po ostatnich zawirowaniach ze stadionem. To jest smutne.

Kocur 24.10.2018 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1516849)
A to źle ?

źle
bo chodzi o lokalizację a nie obiekt


wszystko się wpieprza do centrum albo kompletnie bez planów:

5 biurowców przy Politechnice, 3 biurowce przy Placu Imbramowskim, biurowiec przy 29tej naprzeciwko Cmentarza, biurowce przy Matecznym i Wadowickiej, zabudowany osiedlem zabytkowy pas startowy w Czyżynach

infrastruktury zero, pozwolenia często niezgodnie z planem zagospodarowania itp itd

regan 24.10.2018 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1516853)
źle
bo chodzi o lokalizację a nie obiekt


wszystko się wpieprza do centrum albo kompletnie bez planów:

5 biurowców przy Politechnice, 3 biurowce przy Placu Imbramowskim, biurowiec przy 29tej naprzeciwko Cmentarza, biurowce przy Matecznym i Wadowickiej, zabudowany osiedlem zabytkowy pas startowy w Czyżynach

infrastruktury zero, pozwolenia często niezgodnie z planem zagospodarowania itp itd

Akurat przy politechnice pasuje, bo tam jest tunel tramwajowy i dworzec obok i przystanki autobusowo-tramwajowe. Natomiast nie ma w Krakowie koncepcji, centrum biurowego, tylko wlasnie tak sie rzuca, tu dwa tam 3 tu pięć tam cztery i oni chcą jeszcze metro w Krakowie budować :D Ale to już mniejsza z tym. Biura mamy na Puszkarskiej, na Czerwonych Makach, w Czyżynach, Przy Opolskiej poróżrzucane co kilometr, Bora Komorowskiego, chyba największe centrum biurowe, teraz rośnie w centrum miasta, Wielicka na początku i tak sypią tym wszędzie gdzie da się upchać. A o krakowskim City nikt nie myśli...

Przypomnijcie sobie, nie wiem czy wiecie, jak zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego dla jednego z Developerów, po tym jak ten developer wspierał kampanie Majchrowskiego w ostatnich wyborach.... tak to u nas działa.

IncognitoTSW 24.10.2018 12:10

Cytat:

źle
bo chodzi o lokalizację a nie obiekt


wszystko się wpieprza do centrum albo kompletnie bez planów:

5 biurowców przy Politechnice, 3 biurowce przy Placu Imbramowskim, biurowiec przy 29tej naprzeciwko Cmentarza, biurowce przy Matecznym i Wadowickiej, zabudowany osiedlem zabytkowy pas startowy w Czyżynach

infrastruktury zero, pozwolenia często niezgodnie z planem zagospodarowania itp itd

A w czym przeszkadzają te biurowce? Ściągnęły dużo pracodawców, rozwój miejsc pracy itp.



Zabytkowy pas startowy? Osiedle jest rozwiązane prawidłowo urbanistycznie natomiast miasto dało dupy głównie z uwagi na brak rozbudowy ul. Stella Sawickiego i stworzenia tam np. ronda czy innego rozwiązania poprawiającego przepustowość.


Tak swoją drogą to większość osiedla jest już zamieszkana, jeżdżę tam codziennie i jakoś nie widzę żeby były jakieś korki wielkie na wyjazdach czy wjazdach z osiedla.



A co do zabytkowości pasa.... Uważam, że pozostawienie fragmentu pasa od strony muzeum do stella sawickiego jest sensowne, fragment wystarczy do obsługi muzeum lotnictwa i imprez okolicznościowych. Ten drugi kawałek sięgał od Stella w stronę Huty, nie był używany przez nikogo. Ot betonowy pas na kilka kilometrów. Serio tak za tym tęsknicie?







Proszę o wykazanie, które pozwolenia były wydane niezgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego i budynki wybudowano, bardzo jestem ciekaw. Mam nadzieję, że nie mylicie pojęć "studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego", "planów zagospodarowania przestrzennego' i "warunków zabudowy".



Często podnosi się larum, że wydano pozwolenie na podstawie warunków zabudowy (bo dla danego obszaru nie ma planu zagospodarowania przestrzennego) i jest ono niezgodne przeznaczeniem ze studium kierunków. Czyja wina? Urzędnika? No nie, właśnie nie. Wina jest ustawodawcy, który nie nakazał tej konsekwencji. Czy w przeciągu ostatnich lat ktoś coś w tym temacie zmienił?

Drugi winny to rada miasta, która bardzo opieszale działa jeśli chodzi o uchwalanie planów zagospodarowania. Problem nie jest jednak w Krakowie większy niż w innych miastach, rzekłbym że nawet nie prezentuje się Kraków źle jeśli chodzi o % uchwalonych planów.

regan 24.10.2018 12:38

Pewnie. Avia jest rozwiązana prawidłowo urbanistycznie. Podejrzewam, że jakby budynki jeszcze bardziej ścisnąć i zostawić między tymi molochami 5 metrów odstępu, to też można by w ten sposób powiedzieć.

Chciałem koledze Incognito przypomnieć, że do urbanistyki również zaliczamy kształtowanie przestrzeni a nie tylko formę i układ budynków. 17-18 piętrowe molochy wyglądają tak blisko obok siebie jak nasrana kupa a nie coś co ma ład urbanistyczny. Całe osiedle korzysta z infrastruktury sąsiednich 2PL i D303. 0 zieleni tylko blok nasrany przy bloku. Tyle, że na szczęście nie grodzone te bloki i chodnik nie kończy się na płocie.

https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/b4...kPsSlC_GhJdNQg

A propozycje odnośnie budowy ronda na Stella, czy kolejnego skrzyżowania to już w ogóle odlot.

Na zabytkowym pasie można było zrobić 1500 różnych lepszych rozwiązań niż to co jest, ale to już nie temat na tą dyskusję.

p.s https://gazetakrakowska.pl/deweloper...ga/ar/12233116

IncognitoTSW 24.10.2018 13:26

Cytat:

Pewnie. Avia jest rozwiązana prawidłowo urbanistycznie. Podejrzewam, że jakby budynki jeszcze bardziej ścisnąć i zostawić między tymi molochami 5 metrów odstępu, to też można by w ten sposób powiedzieć.

Chciałem koledze Incognito przypomnieć, że do urbanistyki również zaliczamy kształtowanie przestrzeni a nie tylko formę i układ budynków. 17-18 piętrowe molochy wyglądają tak blisko obok siebie jak nasrana kupa a nie coś co ma ład urbanistyczny. Całe osiedle korzysta z infrastruktury sąsiednich 2PL i D303. 0 zieleni tylko blok nasrany przy bloku. Tyle, że na szczęście nie grodzone te bloki i chodnik nie kończy się na płocie.

https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/b4...kPsSlC_GhJdNQg

A propozycje odnośnie budowy ronda na Stella, czy kolejnego skrzyżowania to już w ogóle odlot.

Na zabytkowym pasie można było zrobić 1500 różnych lepszych rozwiązań niż to co jest, ale to już nie temat na tą dyskusję.

p.s https://gazetakrakowska.pl/deweloper...ga/ar/12233116



Co Ci tu nie pasuje? Wolisz chaotyczną zabudowę z jednym wyższym, drugim niższym?



https://app.box.com/representation/f...a9lihkdy489x03




Co lepszego na tym betonie można było zrobić? Drzewa posadzić na betonie? też byś zniszczył "zabytek".

Co ciekawe mieszkańcom się ta wizja podobała bo jednak mieszkania wyprzedały się szybciutko, zagłosowali portfelami.





co do artykułu, jest tam taki fragment:



"Prokuratura odwołała się zatem do ministra infrastruktury (taka jest procedura w przypadku specustawy). Ówczesny minister w marcu 2015 roku podtrzymał decyzję wojewody. Ani wojewoda, ani minister nie dostrzegli problemu w tym, że droga, o którą toczy się cała sprawa, nie jest publiczna. "


Zdaje się, ze w 2015 minister infrastruktury był już z ramienia PiS więc chyba zamyka to sprawę legalności całej sprawy? chyba, że też jest zamieszany?

Błaszczu_WIŚLAK 24.10.2018 14:07

Avia dobrym urbanistycznie osiedlem? Prawie się ze śmiechu udławiłem :)

@incognitoTSW poczytaj troszkę (twórczość Ghela, Montgomerego czy nawet Springera) o tym jak takie osiedla się planuje w cywilizowanym świecie – jak ważne dla funkcjonowania mieszkańców są wspólne przestrzenie, infrastruktura publiczna (nie tylko zagrodzone sralniki, ale pełnowymiarowe parki, boiska), również odpowiednia ilość miejsc parkingowych (na avii samochody zajmują każdy wolny kawałek przestrzenni - przecież to jest chore).

Od wielu lat gdy wydaje się, że nic gorszego w tym mieście nie powstanie, miasto wespół z deweloperami udowadnia, że da się budować i planować gorzeć. Ponosimy już za to olbrzymie koszty, które z roku na rok będą coraz większe.

IncognitoTSW 24.10.2018 15:12

Dobry a prawidłowy pod kątem przepisów, widzisz różnicę?

Kocur 24.10.2018 16:04

Cytat:

Dokument przygotowany przez urzędników obejmuje okres od września 2014 do lipca 2018 roku. Liczy ponad 350 stron.

Z raportu wynika, że w przeciągu ostatnich czterech lat urząd wydał 10,5 tysiąca pozwoleń na budowę. Z czego ponad 1,8 tysięcy dotyczyło zabudowy wielorodzinnej. To stanowi 18 proc. wszystkich pozwoleń. Najwięcej - bo aż 608 z nich - wydano w dzielnicy Stare Miasto.


Zaskakująca jest jednak inna informacja. W przeciągu ostatnich czterech lat wydano 431 pozwoleń na budowę niezgodnych z zapisami studium. Tam gdzie urzędnicy w dokumentach zapisali powstanie zieleni, w rzeczywistości wyrosły bloki. Tak było w przypadku osiedla Avia w Czyżynach, na osiedlu Bohaterów Września tuż obok Plant Mistrzejowickich, przy ulicy Reduta na Prądniku Czerwonym czy przy ulicy Bartla na Klinach. To tylko kilka przykładów, ponieważ w dokumencie można ich znaleźć więcej.

Jak to było - nigdy nie zejdziemy na psy? Miejcie ludzie szacunek do samych siebie i nie brońcie go tutaj na forum Wisły Kraków.

heoij 24.10.2018 17:38

Tutaj dalsze rozwinięcie tego co zacytował Kocur:
https://krakow.onet.pl/krakow-setki-...budowe/d8cstfr

Deweloperzy dostają zgodę na budowę tuż przed wprowadzeniem planów zagospodarowania.

Rządzący krakowską przestrzenią od blisko ośmiu lat duet Majchrowski-Koterba ma na koncie dziesiątki spraw, w których korzystając z fatalnego prawa, sprzyjał deweloperom w zabudowie działek, które zabudowane być nie powinny:
https://krakow.onet.pl/krakow-pozwol...krakow/wetnb0q

To tylko przykłady z ostatnich 4 lat, a Majchrowski rządzi już 16, także niezgodnych pozwoleń nie są setki tylko tysiące!

Może IncognitoTSW odpowie mi na pytanie dlaczego prezydent Majchrowski tak wolno przygotowuje plany przestrzenne? Dlaczego w niektórych miejscach jest specjalnie opóźnianie uchwalenie planu miejscowego żeby "ktoś znajomy" jeszcze zdążył... Kto ma w tym interes? Pytanie retoryczne ;) Wystarczy zobaczyć kto jest inwestorem i od razu można skojarzyć niektóre fakty, ale lepiej udawać, że wszystko jest ok i nie ma problemu.

MatMario 24.10.2018 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1516864)
Jak to było - nigdy nie zejdziemy na psy? Miejcie ludzie szacunek do samych siebie i nie brońcie go tutaj na forum Wisły Kraków.

Mylisz dwie rzeczy, piszesz wcześniej o niezgodności pzp a teraz wyciągasz że niezgodny ze studium.

A czemu te decyzje wydano? Bo gdy um powoływał się na niezgodność ze studium sko uwalały takie decyzje.

I o tym pisze incognito.

Wszystko sprowadza się do jednego, każdy z was gdyby miał działkę chciałby ją korzystnie zabudować, sprzeciw można pokazać portfelem. A te mieszkania sprzedają się na pniu a później pretensje, że brak szkoły, parkingu i wszystkiego innego.

WISŁAZWE 24.10.2018 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1516849)
A to źle ?

Dla mnie osobiście źle.

Niby budują biurowce na biurowcu, to tu, to tam.. Ileż można.. Nowe miejsca pracy, nowe bloki, nowe przedsiębiorstwa? Elegancko.. Szkoda, tylko, że przepustowość dróg nadal jest na poziomie lat osiemdziesiątych.. To mnie boli najbardziej..

Drogi w Krakowie są w tak opłakanym stanie, że głowa mała. Zamykają najważniejsze ulice bez żadnych alternatywnych dróg dojazdu ''bo Panie budujemy'' no fajnie.. Osiedle koło osiedla, a ulica dalej jak mała była tak mała jest. Aut przybywa, ludzi do Krakowa też..

Błaszczu_WIŚLAK 24.10.2018 22:57

Ale problemem nie jest to, że drogi są za małe tylko, że samochodów jest za dużo :)

!!IRIVER!! 25.10.2018 08:02

Ład urbanistyczny to ma 'stara' Nowa Huta, a nie Avia gdzie jest pomylenie z poplątaniem. To osiedle ratuje tylko zaplecze usługowe.

IncognitoTSW 25.10.2018 08:16

Cytat:

Tutaj dalsze rozwinięcie tego co zacytował Kocur:
https://krakow.onet.pl/krakow-setki-...budowe/d8cstfr

Deweloperzy dostają zgodę na budowę tuż przed wprowadzeniem planów zagospodarowania.


https://krakow.onet.pl/krakow-pozwol...krakow/wetnb0q

To tylko przykłady z ostatnich 4 lat, a Majchrowski rządzi już 16, także niezgodnych pozwoleń nie są setki tylko tysiące!

Niezgodnych z czym? Ze studium, tak jak pisalem. Czy opcja polityczna pani Wasserman zrobiła jakis krok w kierunku ukrócenia takich procederów? Bo nie wiem czy wiesz ale szykuje się dużo większy chaos w całej Polsce jesli chodzi o niezgodność wydawanych pozwoleń ze studium i zmiany MPZP. Stoi za tym Mieszkanie+, które wprowadzi totalny chaos urbanistyczny.



Cytat:

Może IncognitoTSW odpowie mi na pytanie dlaczego prezydent Majchrowski tak wolno przygotowuje plany przestrzenne? Dlaczego w niektórych miejscach jest specjalnie opóźnianie uchwalenie planu miejscowego żeby "ktoś znajomy" jeszcze zdążył... Kto ma w tym interes?
IncognitoTSW nie odpowie Ci na to pytanie bo nie wie, a m.in. z powodu nieopracowania planów dla całego Krakowa nie popiera w wyborach Jacka Majchrowskiego.


Cytat:

Jak to było - nigdy nie zejdziemy na psy? Miejcie ludzie szacunek do samych siebie i nie brońcie go tutaj na forum Wisły Kraków.
To gdzie te wiele pozwoleń niezgodnych z planem zagospodarowania?





Cytat:

Szkoda, tylko, że przepustowość dróg nadal jest na poziomie lat osiemdziesiątych.. To mnie boli najbardziej.. .


Nie przesadzajmy, że jest tak jak w latach 80-tych. Powstało za Majchrowskiego wiele nowych dróg, nowa obwodnica Krakowa już jest prawie ringiem, powstaje trasa Łagiewnicka a w planach i Pychowicka i Zwierzyniecka, trzeba też brać pod uwagę, że to ogromne koszty. To nie Łódź, gdzie na 20 lat zapomniano o infrastrukturze drogowej

Kocur 26.10.2018 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1516893)
To gdzie te wiele pozwoleń niezgodnych z planem zagospodarowania?

Nie pracuje w prokuraturze :) Nie pokażę papieru - można poczytać pod linkiem heoij ile tego było.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1516893)
Nie przesadzajmy, że jest tak jak w latach 80-tych. Powstało za Majchrowskiego wiele nowych dróg, nowa obwodnica Krakowa już jest prawie ringiem, powstaje trasa Łagiewnicka a w planach i Pychowicka i Zwierzyniecka, trzeba też brać pod uwagę, że to ogromne koszty. To nie Łódź, gdzie na 20 lat zapomniano o infrastrukturze drogowej

Gdyby nie było przekrętów z kolegą Jacka Tadziem to by tych dróg było 2x.
Pychowicka - piękny przykład jak puścić beton przez jeden z nielicznych ładnych zakątków Krakowa
Łagniewnicka - koszty jak północnej obwodnicy Krakowa, która nota bene dopiero za zarządów znienawidzonego PiS ma szansę powstać

Do tego wiele wspomnianych wcześniej przykładów braku dróg przy olbrzymich osiedlach mieszkaniowych

Cudowna koordynacja remontów i inwestycji - w styczniu kładziemy asfalt, w lipcu zdzieramy wszystko bo robimy remont kanalizacji itp itd

Do tego 4 etaty na uczelniach plus 5 na dokładkę jako Prezydent - z punktu widzenia osoby pracującej nie ma szans obskoczyć rzetelnie 5 etatów


A na koniec - naprawdę nie przeszkadza Wam jako Wiślakom faworyzowanie garbatych i udupianie naszego klubu ??

IncognitoTSW 26.10.2018 15:53

Cytat:

Nie pracuje w prokuraturze :) Nie pokażę papieru - można poczytać pod linkiem heoij ile tego było.
No nie, właśnie nie można tam nic takiego przeczytać. Mylicie pojęcia.



Cytat:

Gdyby nie było przekrętów z kolegą Jacka Tadziem to by tych dróg było 2x.
Pychowicka - piękny przykład jak puścić beton przez jeden z nielicznych ładnych zakątków Krakowa
Łagniewnicka - koszty jak północnej obwodnicy Krakowa, która nota bene dopiero za zarządów znienawidzonego PiS ma szansę powstać

Do tego wiele wspomnianych wcześniej przykładów braku dróg przy olbrzymich osiedlach mieszkaniowych


Do tego 4 etaty na uczelniach plus 5 na dokładkę jako Prezydent - z punktu widzenia osoby pracującej nie ma szans obskoczyć rzetelnie 5 etatów



Na Łagiewnicką był przetarg i jeśli masz jakieś zastrzeżenia co do cen to zgłoś do prokuratury. Łatwo się mówi osobom spoza branży, że coś kosztuje dużo jeśli nie zna się stopnia skomplikowania tematu.



Trasa Pychowicka była planowana od lat 70-tych, podobnie jak Zwierzyniecka i Łagiewnicka.







Cytat:

A na koniec - naprawdę nie przeszkadza Wam jako Wiślakom faworyzowanie garbatych i udupianie naszego klubu ??
Mi przeszkadza, dlatego na JM nie głosuję m.in. A czy PiS jest prokibicowski ? jakoś nie zauważyłem. Na MW też nie zagłosuję zatem.



Cytat:

Cudowna koordynacja remontów i inwestycji - w styczniu kładziemy asfalt, w lipcu zdzieramy wszystko bo robimy remont kanalizacji itp itd

Tak jest wszędzie w Polsce, jednak polecam się zainteresować z czego to często wynika, z różnego finansowania inwestycji typu MPEC (w lecie w Krakowie bardzo dużo inwestycji wymiany starych rur i wpinania nowych budynków, finansowanie z UE). I co lepiej zrobić, złapać miliony z Unii na MPEC i go zrobić teraz i położyć nakładkę asfaltu, która zostanie zniszczona za 3 lata przy okazji wymiany kanalizacji? Czy lepiej nie wziąć tych milionów? Sama nakładka nawierzchni nie jest taka droga. Niemniej, koordynacja powinna być lepsza wszędzie.

LucjuszWielki 28.10.2018 09:51

https://msp.money.pl/wiadomosci/poda...__BDdhf--qgyjs

kolejne wspaniałe prawe i sprawiedliwe działanie i represje naszego rządu :] Masz indywidualną interpretację, ale uj pis chce tak prawo zaostrzyć, aby se do kosza wrzucić, absurd goni absurd , kolejne przywileje dla kasu, kolejne represje, kolejne niszczenia przedsiębiorców, a potem dziwić się, że sklepy znikają i na ich miejscach powstają zagraniczne sieciówy z miliardowym kapitałem, którym pis może naskoczyć ...

Co najważniejsze - to nie jest żadne grożeniem paluszkiem tylko kolejne fakty zaciskania kagańca na ludność cywilną...

Takich rzeczy widziałem i słyszałem multum w ostatnim czasie, ale nie chciało mi się wspominać... Coglin pisał, że nie mam argumentów :] moim koronnym argumentem są rachunki i szczuplejszy portfel po pisowych zmianach, no ale Coglin nie widzi nic złego w głosowaniu na wassermantke wyznającą religie partii stalinistycznej :] Co ma Kraków do pisu i Polski? Przecież to kandydat na prezydenta Krk, więc nie ma to żadnego związku z popieraniem kandydata pis ...

Coglin 28.10.2018 19:33

Czyli co, jak w Krakowie wygra Majchrowski, to te przepisy nas nie będą obowiązywać?
Czy jak wygra Wassermann, to będziemy mieć więcej takich przepisów w Krakowie niż reszta Polski?

Kocur 28.10.2018 19:57

Może gość myli wybory na prezydenta miasta z wyborami do parlamentu ....:mysli:

LucjuszWielki 28.10.2018 20:00

Nie, to bedzie oznaczac, ze jest nadzieja w tym, ze w najblizszym czasie pis nie zgarnie całej puli na następne lata. (każdy głos przeciwko kandydatowi pis - bez wzgledu na jakie stanowisko jest głosem w kierunku poprawy życia).

POZA tym ktos pisal, że Majchrowski chce sprzedać tereny TSu niszczac nas tym samym tak?? mTo ja sie pytam !!! Dlaczego tego nie zrobił w ciagu 8 lat, a teraz miałby to zrobić? Prosze .....przecież już lepiej wierzyć w to, że Elvis żyje.

heoij 28.10.2018 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1517053)
(każdy głos przeciwko kandydatowi pis - bez wzgledu na jakie stanowisko jest głosem w kierunku poprawy życia).

Co za brednie, nie wiem jak można merytorycznie odnieść się do twojego postu. Normalnie się nie da....

Znasz wszystkich ludzi z PISu, którzy startują na radnych, posłów, senatorów, prezydentów, burmistrzów i wójtów z całej Polski?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl