Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [V kolejka] Lech Poznań-Wisła Kraków, niedziela 19 sierpnia godzina 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9993)

Karherop 16.08.2018 12:06

Myślę że problem mamy w definicji ładnej gry (która zapewne nie istnieje). Zawsze wyżej cenie zespoły które wygrywaja 4-0 po "brzydkiej??? grze), niz takie które remisuja 1-1 po frajerskim oddaniu zwycięstwa rywalowi. Dla mnie osobiscie liczy się skuteczna i konsekwentna gra, bo tylko za taką "dają" punkty.

Stolarczyk poki co widać że ma pomysł jak zdominować przeciwnika. Czekam osobiście na pomysł jak wygrywać mecze.

Oczywiście nie tyczy się to meczu z Lechem, bo tam faworyt jest jeden.

sandomingo 16.08.2018 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1512439)
Myślę że problem mamy w definicji ładnej gry (która zapewne nie istnieje). Zawsze wyżej cenie zespoły które wygrywaja 4-0 po "brzydkiej??? grze), niz takie które remisuja 1-1 po frajerskim oddaniu zwycięstwa rywalowi. Dla mnie osobiscie liczy się skuteczna i konsekwentna gra, bo tylko za taką "dają" punkty.

Stolarczyk poki co widać że ma pomysł jak zdominować przeciwnika. Czekam osobiście na pomysł jak wygrywać mecze.

Oczywiście nie tyczy się to meczu z Lechem, bo tam faworyt jest jeden.

Zasadniczo pełna zgoda, tylko jaki inny pomysł może mieć Stolarczyk na strzelanie bramek? Jeżeli zawodowi piłkarze marnują takie sytuacje to trener jest tutaj jednak bezradny. Te sytuacje są tworzone, więc pomysł jest. Nie ma wykończenia ale to już nie kwestia Stolarczyka tylko materiału, którym dysponuje...

roztropny 16.08.2018 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lao (Post 1512400)
dlaczego nie mamy szans na punkty?

Gramy na wyjezdzie z liderem,z drużyną która w tym okienku sprowadziła dwóch zawodników za ponad 2 miliony euro.My natomiast mamy swoje problemy,szczególnie w ataku.Skoro nie potrafimy wygrać u siebie z Arką,z Płockiem,mordujemy się z beniaminkiem,to nie ma opcji na punkty w Poznaniu.Dlatego trzeba mieć jakąś inną korzyść z tego meczu, i od pierwszej minuty, postawić na dwóch młodych chłopaków.

wiesniak842 16.08.2018 17:28

Biorac pod uwage, ze to polska liga, wszystkie wymienione przez Ciebie argumenty, sklaniaja ku naszej punktowej zdobyczy w tym spotkaniu...

arti 16.08.2018 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1512441)
Zasadniczo pełna zgoda, tylko jaki inny pomysł może mieć Stolarczyk na strzelanie bramek? Jeżeli zawodowi piłkarze marnują takie sytuacje to trener jest tutaj jednak bezradny. Te sytuacje są tworzone, więc pomysł jest. Nie ma wykończenia ale to już nie kwestia Stolarczyka tylko materiału, którym dysponuje...

To niech Stolar im każe strzelać godzinę dziennie, niech Kmiecik im pokaże jak się układa nogę itp.
Jakoś Mały za Skorży czy Maaskanta potrafił strzelić parę goli w sezonie i coś dokładnie wrzucić, a nie wywalać wszystko w trybuny. Niech tak robi i teraz. Ta dyscyplina polega przede wszystkim na strzelaniu do bramki, a nie klepaniu.

wolfy 16.08.2018 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1512448)
To niech Stolar im każe strzelać godzinę dziennie, niech Kmiecik im pokaże jak się układa nogę itp.
Jakoś Mały za Skorży czy Maaskanta potrafił strzelić parę goli w sezonie i coś dokładnie wrzucić, a nie wywalać wszystko w trybuny. Niech tak robi i teraz. Ta dyscyplina polega przede wszystkim na strzelaniu do bramki, a nie klepaniu.

A Brożek, ten to dopiero lepiej strzelał za innych trenerów!
Tylko wiesz, nie wiem jakby Ci to uzmysłowić, Małecki i Brożek byli na troszkę innym etapie kariery niż są teraz kiedy seryjnie pakowali bramki. Konkretnie - nie schyłkowym.

Bredzenie że wystarczy trening żeby zawodnik zaczął wykorzystywać sytuację - nie, nie wystarczy. Ale jest to sposób na przerzucenie winy na trenera, na kimś trzeba wyładować frustrację a widzę że już dotarło że na lepszych piłkarzy nas nie stać...

Wystarczy trening strzelecki... Hmmm, byłeś na jakimś treningu za Stolarczyka ostatnio?

s1mone 16.08.2018 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop
Myślę że problem mamy w definicji ładnej gry (która zapewne nie istnieje). Zawsze wyżej cenie zespoły które wygrywaja 4-0 po "brzydkiej??? grze), niz takie które remisuja 1-1 po frajerskim oddaniu zwycięstwa rywalowi. Dla mnie osobiscie liczy się skuteczna i konsekwentna gra, bo tylko za taką "dają" punkty.

Stolarczyk poki co widać że ma pomysł jak zdominować przeciwnika. Czekam osobiście na pomysł jak wygrywać mecze.

Oczywiście nie tyczy się to meczu z Lechem, bo tam faworyt jest jeden.


Widzisz, bo ty oceniasz efekty, a ja grę.



Fartnąć się 4:0 też może zdarzyć, wcale taki jednorazowy wyskok w jakimś meczu - przy słabej grze - nie rokuje jakoś super na przyszłość.


Za to dobra gra - w dłuższym odstępie czasu - nawet bez wyniku na teraz - już tak.


Fachowcy oceniają potencjał i siłę drużyny na podstawie ilość stworzonych sytuacji / ilości sytuacji do których drużyna dopuściła pod swoją bramką. Był taki sezon Dortmundu w Bundeslidze, gdy grali bardzo podobnie do sezonu poprzedniego (w którym albo mieli mistrzostwo albo wice - nie pamiętam), a przez długi czas kręcili się w strefie spadkowej. Mieli pecha, nie wykorzystywali sytuacji, a współczynnik wypracowanych okazji / do okazji przeciwnika nadal był bodajże drugi w lidze. Potem zaczęli piąć się w górę bardzo szybko.



Wracając do naszej drużyny :

Widać, że chłopaków stać na dobrą grę. Jeśli dalej będą tak grali jak grają to pierwszą ósemkę mamy z palcem w duszy (chyba, że będzie bardzo pechowo), a przy sprzyjających okolicznościach będzie szansa na coś więcej.


Niech dalej prowadzą grę, niech stwarzają sytuacje. Jeśli to im się uda (a będzie to cholernie ciężkie zadanie) to wyniki przyjdą same.

czaro 16.08.2018 19:13

Czy Paweł Brożek już trenuje?

TIR_DO_SŁUBIC 16.08.2018 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1512455)
Czy Paweł Brożek już trenuje?

Odpoczywa po MŚ.

czaro 16.08.2018 19:21

W takim razie na zwycięstwa przyjdzie nam jeszcze poczekać : )

cash_X 16.08.2018 19:22

Biorąc poprawkę na to, że to Ekstraklasa, pykniemy ich gładko 3.

Arkadiusz.Czerepach 16.08.2018 22:14

zgodnie z przewidywaniami Lech dzisiaj obskoczył eurow....... , zobaczymy jak to sie przełoży na ich dyspozycje mentalną w nieziele

wolfy 16.08.2018 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1512470)
zgodnie z przewidywaniami Lech dzisiaj obskoczył eurow....... , zobaczymy jak to sie przełoży na ich dyspozycje mentalną w nieziele

W ogóle? Nie takie drużyny ich wyrzucały, a na tle Legii to wypadli nawet pozytywnie.

BlurgH 16.08.2018 22:25

Niezależnie od wyniku w meczu LE, każdy punkt w Poznaniu trzeba będzie potraktować jako sukces !

pepe72 17.08.2018 07:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cash_X (Post 1512458)
Biorąc poprawkę na to, że to Ekstraklasa, pykniemy ich gładko 3.

Kto ma te 3 gole strzelić?
Raczej obstawiam 1:1. Ale to zależy od tego czy nasza obrona wytrzyma.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1512470)
zgodnie z przewidywaniami Lech dzisiaj obskoczył eurow....... , zobaczymy jak to sie przełoży na ich dyspozycje mentalną w nieziele

Wszyscy obstawiali, że Amica nie ma szans. Więc nie obstawiałbym, że coś im to przeszkodzi. Raczej liczyłbym na zmęczenie.

Karherop 17.08.2018 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1512453)
Widzisz, bo ty oceniasz efekty, a ja grę.

Fartnąć się 4:0 też może zdarzyć, wcale taki jednorazowy wyskok w jakimś meczu - przy słabej grze - nie rokuje jakoś super na przyszłość.


Za to dobra gra - w dłuższym odstępie czasu - nawet bez wyniku na teraz - już tak.

Wracając do naszej drużyny :

Widać, że chłopaków stać na dobrą grę. Jeśli dalej będą tak grali jak grają to pierwszą ósemkę mamy z palcem w duszy (chyba, że będzie bardzo pechowo), a przy sprzyjających okolicznościach będzie szansa na coś więcej.


Niech dalej prowadzą grę, niech stwarzają sytuacje. Jeśli to im się uda (a będzie to cholernie ciężkie zadanie) to wyniki przyjdą same.

Czyli Lech na farcie wygral 4 pierwsze mecze w tym jeden 4-0?

Bo oczywiście do nich piłem. I do tego że prezentujemy lepszą piłkę od nich, co dla mnie jest dość abstrakcyjne. Weryfikacja zresztą przyjdzie niedługo...

I żeby nie było. Też mi sie podoba ich gra, ale jestem daleki od zaglaskania i mówienia że graja najlepiej w lidze. Na takich podwalinach upadła pewna siebie Legia.

Dariook 17.08.2018 16:08

Kiko jak zaczynal tez gralismy najpiekniej w lidze...i nawet w opinii weszlo :)

s1mone 17.08.2018 18:24

Dariook :
Za Kiko najpiękniej?

Przecież my nawet w dobrych spotkaniach oddawaliśmy piłkę przeciwnikowi i patrzyliśmy co z nią zrobi.
Za wczesnego Kiko graliśmy przede wszystkim skutecznie i stwarzaliśmy sobie multum okazji po błędach przeciwnika. Wielu odpowiada taka wyrachowana gra, ja nie jestem fanem. Wiadomo piękno to rzecz subiektywna, ale moim zdaniem piękna gra to ostatnia rzecz jaką bym napisał o Wiśle Kiko Ramireza. Nawet z tego lepszego okresu.

Karherop :
Mówiąc o naszej grze nie zamierzam zagłaskiwać chłopaków. Oni powinni ciężko trenować, walczyć a przede wszystkim od strony mentalnej NIE PĘKAĆ teraz, że im nie wyszło. Niech grają dalej swoją piłkę to z tej mąki będzie chleb.

TIR_DO_SŁUBIC 17.08.2018 18:36

Kiko miał jakiś lepszy okres? :D

bob85 17.08.2018 19:06

Też sobie nie przypominam pięknej gry za Kiko. Fakt mieliśmy jakąś skuteczność i swego czasu rzekomy 'Kiko time' a później to wszystko jebło. Pomysł na grę był typu dzida i gra na udo.

ashkeczup 17.08.2018 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1512517)
Kiko miał jakiś lepszy okres? :D

Przerwy reprezentacyjne

Karherop 17.08.2018 19:28

Wisła za Kiko grała przez runde wiosenną (poza finałową) bardzo dobrze taktycznie. Nikt jednak (żadne weszlo jak mawia Smuda) nie mówił że gra najlepiej w lidze.

Dariook 18.08.2018 13:10

No ok, troche podkoloryzowalem z tym graniem najpiekniej dla dobra dyskusji ;)

ale

Cytat:

Naprawdę nieźle jak na kilka kolejek. Napisalibyśmy "tak trzymać", ale w Krakowie dostrzegamy bardzo mocno rozbudzone apetyty, więc napiszemy: czekamy na więcej.
http://weszlo.com/2017/04/11/udany-p...-go-pochwalic/

:D

czaro 18.08.2018 15:22

Ja widzę, że trendy się zmieniają i weszło jest teraz medium antylegijnym i prowiślackim ; )

Dariook 18.08.2018 20:45

Stanowski jak byl maly to chodzil na dziewiątke:D

Guzik 18.08.2018 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1512561)
Stanowski jak byl maly to chodzil na dziewiątke:D

eh pamiętam taki mały wyszczekany, nawet chyba raz zastąpił gniazdowego w meczu z sokołem pniewy potem jeszcze wymyślił franek łowca bramek, żuraw władca muraw czy do dzisiaj intonowane jazda jazda jazda biała gwiazda

pepe72 18.08.2018 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1512547)
Ja widzę, że trendy się zmieniają i weszło jest teraz medium antylegijnym i prowiślackim ; )

Weszło zawsze kibicowało Legii ale nie ma się co obrażać na największy (na dziś) piłkarski portal po polsku.
Zaś napierd...e na Kiko na tym portalu było mocno chore. Efekty wydawania kasy na m.in. trenerów widzimy dziś w wynikach finansowych.

AntyMod 18.08.2018 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1512561)
Stanowski jak byl maly to chodzil na dziewiątke:D

jeden raz ci wyszedl post - bez kitu

czaro 19.08.2018 01:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1512564)
Weszło zawsze kibicowało Legii ale nie ma się co obrażać na największy (na dziś) piłkarski portal po polsku.

Ja sobie żartuję, do subiektywizmu mam dystans, a weszło może i jest największe, ale też poziom większości tekstów jest gimnazjalny.

wolfy 19.08.2018 02:14

W "Weszło" nadal trwa żałoba po Koraliku, który był cudowny, mimo że wszystkie kominy płacowe powstały za jego czasów (w tym takie aberracje jak Chukwu). Na razie niechęć do Miodulskiego przeważa nad miłością do Legii.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl