Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   34. kolejka Korona Kielce - Wisła Kraków Niedziela 15:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9950)

pepe72 06.05.2018 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1500275)
Szczególnie pokazał przed chwiłą swoją wybitną technikę przy sam na sam ;) Dajcie spokój z Imazem ;)

Mówisz o tej bramce z piruetem?
http://ekstraklasa.tv/bramki/korona-...iruet-w/fq1bn1

Zachowujesz się jakby ci Jesus pannę odbił :>


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1500202)
Przynajmniej trener będzie mieć wymówkę na ewentualną przegraną :D Mózg a zarazem płuca drużyny wykartkowany :(
Korona ostatnie 2 mecze to przegrane, chyba im w tych Kielcach nie zależy na pucharach :) Skoro byliśmy w stanie wywieźć z Białegostoku 3 punkty to ze scyzorami tym bardziej można się o to pokusić.

0-2 Carlitos, Imaz

Było blisko 0-3 Carlitos, Imaz, Carlitos :)

Markus 06.05.2018 16:35

Jesienią niektórzy "eksperci" - również na tym forum, którym nie podobała się "hiszpańska Wisła"- trolowali, że chcieliby, aby "Wisła była jak Korona" i próbowali stawiać Kielczan za wzór dobrze poukładanego klubu i drużyny. Nadal chcą? :)

Po Carlitosie Imaz jest drugim najlepiej wyszkolonym piłkarzem Wisły, o najlepszej technice użytkowej. Jak każdy ma prawo do słabszych występów i okresu gorszej formy, bo ani Messim ani Ronaldo nie jest. Co nie daje prawa do traktowania go gorzej od np. Halilovica czy Małeckiego, którzy od dawna dają drużynie o wiele mniej.

Na pochwały zasługują dziś także świetnie ustawiający się Wasilewski i Velez.

Naprawdę wciąż walczymy o puchary. ;)

obikenobi 06.05.2018 16:38

Zwycięstwo odniesione dzięki szczęściu i Carlitosowi, czyli w sumie tydzień jak zwykle. Ale narzekać nie zamierzam, brawa dla piłkarzy się należą, bo 3:0 wygrać w Kielcach to nie takie hop-siup.

Gramy o puchary :D

pepe72 06.05.2018 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1500279)
Jesienią niektórzy "eksperci", również na tym forum, którym nie podobała się "hiszpańska Wisła", trolowali, że chcieliby aby "Wisła była jak Korona " i próbowali stawiać Kielczan za wzór dobrze poukladanego klubu I drużyny. Nadal chcą? :)

Po Carlitosie Imaz jest drugim najlepiej wyszkolonym piłkarzem Wisły, o najlepszej technice użytkowej. Jak każdy ma prawo do słabszych występów i okresu gorszej formy, bo ani Messim ani Ronaldo nie jest. Co nie daje prawa do traktowania go gorzej od np. Halilovica czy Małeckiego, którzy od dawna dają drużynie o wiele mniej.

Na pochwały zasługują dziś także świetnie ustawiający się Wasilewski i Velez.

Naprawdę nadal walczymy o puchary. ;)

Wasylowi ktoś musi wytłumaczyć, że jak odda zawodnikowi bez piłki to w końcu czerwień zobaczy.
Wielki plus za grę w obronie ale chyba drugi raz komuś "wytłumaczył niestosowne zachowanie".

Patryko 06.05.2018 16:42

Jakim cudem Korona nie dostała karnego za rękę Veleza to chyba tylko Przesmycki wie :D

Dobry wynik, 2 bramki Carlitosa bezcenne w kontekście walki o króla strzelców i lepsze pieniądze przy transferze :) Puchary na horyzoncie :)

FraMat 06.05.2018 16:44

Raz sędziowie nie byli przeciwko nam i już problemy?

mitmichael 06.05.2018 16:45

Ale super, dwa ciezkie wyjazdy do Bialegostoku i Kielc i 6 punktow zdobytych i to jeszcze 3-0 dzisiejsze. Nie bylo w skladzie Mitrovicia i od razu czlowiek jakos spokojniej ogladal to spotkanie. Graczem meczu oczywiscie Carlitos, swietnie tez Arsenic i Halilovic. Teraz dwa nastepne mecze przy Reymonta, pasowaloby i u siebie wygrac dwa spotkania. Walka o Puchary trwa w najlepsze :D

pepe72 06.05.2018 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1500284)
Raz sędziowie nie byli przeciwko nam i już problemy?

Bo nie ma przyśpiewki. Jak są przeciwko nam to wszyscy wiedzą co śpiewać :rotfl:

TIR_DO_SŁUBIC 06.05.2018 16:57

PZPN! PZPN! Dzięki dzięki PZPN!

_ukoL 06.05.2018 17:04

Carlitos, kiedy tylko "ma dzień" przewyższa tą ligę o lata świetlne. Dziś uświadomił Rymaniakowi, że ten co najwyżej może kopać po piszczelach w polskiej lidze. Nigdzie więcej.

Pulpet 06.05.2018 17:04

Czekam na komentarze że piłkarzom Korony (podobnie jak Jagi i Legii) nie chciało się grać i tylko temu zawdzięczamy zwycięstwo.

ashkeczup 06.05.2018 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1500288)
Carlitos, kiedy tylko "ma dzień" przewyższa tą ligę o lata świetlne. Dziś uświadomił Rymaniakowi, że ten co najwyżej może kopać po piszczelach w polskiej lidze. Nigdzie więcej.

Albo być kapitanem klubu z górnej części ekstraklasy.

wyar 06.05.2018 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1500275)
Szczególnie pokazał przed chwiłą swoją wybitną technikę przy sam na sam ;) Dajcie spokój z Imazem ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1500272)
Pozdrawiaj, ale jedna bramka w tą czy w tamtą mojego zdania nie zmieni o jego potencjale.
Oczywiście to nie zmienia faktu, że ja mu zycze jak najlepiej, żeby sie rozwijał żeby odpalił, dawał więcej drużynie z gry, conajmniej jak Carlitos a potem poszedł za 3 bańki euro.
Póki co moim zdaniem poziomem zbliżony jest do Bogusia który przez wszystkich wyśmiewany też strzelił ok 10 bramek w zeszłym roku...


Uwielbiam takich "kibicow" i "znafcuf" jak Ty. Juz pisalem,ze jest tu ich calkiem sporo.i uwielbiaja sami siebie mieszac z blotem,tylko z ekshibicjonistycznej checi osmieszania samych siebie. Co tydzien zmieniaja zdanie o pilkarzach i trenerach,wymagania wobec innych ludzi maja wielekroc wieksze,niz mieliby wobec samych siebie. I ta nieprzeparta chec udowodnienia calemu swiatu,ze,pomimo faktow,jest wlasnie tak jak mowie,bo "ja swoje wiem" :rotfl:

Oto wiec mamy kolejnego odkrywce,ktory Boguskiego sprowadzil do przecietniaka... I chociaz cala kariera w Wisle wcale go do przecietniaka nie sprowadza,a sa starsi kibice,ktorzy pamietaja,ze niegdys debiutowal nawet w Reprze,ba !,nawet jakos dziwnym trafem u kolejnego trenera calkiem sporo gra,pomimo 33 lat...

Wiadomo,to beznadziejny dziad,ktory jest na podobnym poziomie,co hiszpanski pilkarz,ktory rozgrywa najlepszy sezon w karierze,i jest drugim strzelcem w Wisle w tym sezonie. No,ale kluczowym jest moment w ktorym nie strzela jakiegos sam na sam,co oczywiscie zdarza sie w calym Wszechswiecie tylko jemu... :rotfl:

Ci sami na poczatku rundy pisali o Carlosie,ze ich "wk..wia",Ci sami pisza o kazdym zawodniku Wisly,ktory ma slabszy okres,ze generalnie lamaga,nie nadaje sie,itd.,itp.

Ci sami,co mozna przeczytac cofajac sie tylko o kilka stron w temacie,chcieli zmieniac Imaza po jednym (sic!) b. slabym meczu,bo jak juz pisalem,im w realu nigdy slaby dzien sie nie zdarza,a jakby sie juz zdarzyl,to pewnie pracodawca z miejsca kazalby im sprzatac kible,zamiast obslugiwac klientow,a oni oczywiscie z miejsca zaakceptowaliby ten stan rzeczy,proszac o natychmiastowe drastyczne obnizenie zarobkow ,troche gwizdow i k..w ze strony klientow. Zzaszywanie sie w otchlani ich wielkich jak wiezienna cela pokojach z kielszkiem w dloni i przygnebiajacym smutkiem na twarzy byloby zas wyrazem szacunku do otaczajacego ich swiata i czesci polgl...przepraszam za literowke,czesci geniuszy ze strony kibicowskiej Wisly.

Te same okazy intelektualnych nosorozcow krytykowaly Ramireza,i te same geby juz zaczynaly drzec ryja w kierunku Carillo.

I nigdy nie zdaja sobie sprawy,ze Ci,ktorych krytykuja,,moga byc zastapieni przez gorszych.

!!IRIVER!! 06.05.2018 17:11

Z żadnej powtórek nie dało się wywnioskować czy to była czysta ręka Veleza, czy może jednak brzuch. Nie widać by od rzekomego uderzenia w rękę jakoś mu ją cofnelo itd. Może dlatego zdecydowano by karnego Kielcom nie dawać. Pozostałe VARowe decyzje też poprawne więc nie wiem o co kwik że sędzia nam pomógł? Na pewno ....a nie zaszkodzil, a gdyby nie VAR to byśmy mieli 1:1 po spalonym.

Gra jakas taka luźna, nie wiem co dziś wziął Carlitos ale zagrał jak na początku sezonu. Brawo, sezon może nie na puchary ale odczarowalismy mimo wszystko Łazienkowską, sąsiadkę i Kielce, gdzie od wielu lat grało nam się źle lub bardzo źle.

TIR_DO_SŁUBIC 06.05.2018 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1500291)
Uwielbiam takich "kibicow" i "znafcuf" jak Ty. Juz pisalem,ze jest tu ich calkiem sporo.i uwielbiaja sami siebie mieszac z blotem,tylko z ekshibicjonistycznej checi osmieszania samych siebie. Co tydzien zmieniaja zdanie o pilkarzach i trenerach,wymagania wobec innych ludzi maja wielekroc wieksze,niz mieliby wobec samych siebie. I ta nieprzeparta chec udowodnienia calemu swiatu,ze,pomimo faktow,jest wlasnie tak jak mowie,bo "ja swoje wiem" :rotfl:

Oto wiec mamy kolejnego odkrywce,ktory Boguskiego sprowadzil do przecietniaka... I chociaz cala kariera w Wisle wcale go do przecietniaka nie sprowadza,a sa starsi kibice,ktorzy pamietaja,ze niegdys debiutowal nawet w Reprze,ba !,nawet jakos dziwnym trafem u kolejnego trenera calkiem sporo gra,pomimo 33 lat...

Wiadomo,to beznadziejny dziad,ktory jest na podobnym poziomie,co hiszpanski pilkarz,ktory rozgrywa najlepszy sezon w karierze,i jest drugim strzelcem w Wisle w tym sezonie. No,ale kluczowym jest moment w ktorym nie strzela jakiegos sam na sam,co oczywiscie zdarza sie w calym Wszechswiecie tylko jemu... :rotfl:

Ci sami na poczatku rundy pisali o Carlosie,ze ich "wk..wia",Ci sami pisza o kazdym zawodniku Wisly,ktory ma slabszy okres,ze generalnie lamaga,nie nadaje sie,itd.,itp.

Ci sami,co mozna przeczytac cofajac sie tylko o kilka stron w temacie,chcieli zmieniac Imaza po jednym (sic!) b. slabym meczu,bo jak juz pisalem,im w realu nigdy slaby dzien sie nie zdarza,a jakby sie juz zdarzyl,to pewnie pracodawca z miejsca kazalby im sprzatac kible,zamiast obslugiwac klientow,a oni oczywiscie z miejsca zaakceptowaliby ten stan rzeczy,proszac o natychmiastowe drastyczne obnizenie zarobkow ,troche gwizdow i k..w ze strony klientow. Zzaszywanie sie w otchlani ich wielkich jak wiezienna cela pokojach z kielszkiem w dloni i przygnebiajacym smutkiem na twarzy byloby zas wyrazem szacunku do otaczajacego ich swiata i czesci polgl...przepraszam za literowke,czesci geniuszy ze strony kibicowskiej Wisly.

Te same okazy intelektualnych nosorozcow krytykowaly Ramireza,i te same geby juz zaczynaly drzec ryja w kierunku Carillo.

I nigdy nie zdaja sobie sprawy,ze Ci,ktorych krytykuja,,moga byc zastapieni przez gorszych.

Idźże stąd raz na zawsze.

piotek 06.05.2018 17:20

Mam nadzieję, że to początek lepszej serii Wisły. Czekałem z niecierpliwością na tę końcówkę sezonu. Hajduk pod wodzą Carillo punktował przez długi czas przecietnei, podobnie jak my, ale w ostatnich 10 meczach osiągnął bodaj 7 zwycięstw, 2 remisy i tylko raz przegrał.

KOMINEK 06.05.2018 17:22

Wygrana prawie po pięciu latach w Kielcach, wygrana w Warszawie wygrana z Cracovią u nich do tego Białystok a my dalej narzekamy szukamy dlaczego się UDAŁO .

leszekpw 06.05.2018 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1500291)
Uwielbiam takich "kibicow" i "znafcuf" jak Ty. Juz pisalem,ze jest tu ich calkiem sporo.i uwielbiaja sami siebie mieszac z blotem,tylko z ekshibicjonistycznej checi osmieszania samych siebie. Co tydzien zmieniaja zdanie o pilkarzach i trenerach,wymagania wobec innych ludzi maja wielekroc wieksze,niz mieliby wobec samych siebie. I ta nieprzeparta chec udowodnienia calemu swiatu,ze,pomimo faktow,jest wlasnie tak jak mowie,bo "ja swoje wiem" :rotfl:

Oto wiec mamy kolejnego odkrywce,ktory Boguskiego sprowadzil do przecietniaka... I chociaz cala kariera w Wisle wcale go do przecietniaka nie sprowadza,a sa starsi kibice,ktorzy pamietaja,ze niegdys debiutowal nawet w Reprze,ba !,nawet jakos dziwnym trafem u kolejnego trenera calkiem sporo gra,pomimo 33 lat...

Wiadomo,to beznadziejny dziad,ktory jest na podobnym poziomie,co hiszpanski pilkarz,ktory rozgrywa najlepszy sezon w karierze,i jest drugim strzelcem w Wisle w tym sezonie. No,ale kluczowym jest moment w ktorym nie strzela jakiegos sam na sam,co oczywiscie zdarza sie w calym Wszechswiecie tylko jemu... :rotfl:

Ci sami na poczatku rundy pisali o Carlosie,ze ich "wk..wia",Ci sami pisza o kazdym zawodniku Wisly,ktory ma slabszy okres,ze generalnie lamaga,nie nadaje sie,itd.,itp.

Ci sami,co mozna przeczytac cofajac sie tylko o kilka stron w temacie,chcieli zmieniac Imaza po jednym (sic!) b. slabym meczu,bo jak juz pisalem,im w realu nigdy slaby dzien sie nie zdarza,a jakby sie juz zdarzyl,to pewnie pracodawca z miejsca kazalby im sprzatac kible,zamiast obslugiwac klientow,a oni oczywiscie z miejsca zaakceptowaliby ten stan rzeczy,proszac o natychmiastowe drastyczne obnizenie zarobkow ,troche gwizdow i k..w ze strony klientow. Zzaszywanie sie w otchlani ich wielkich jak wiezienna cela pokojach z kielszkiem w dloni i przygnebiajacym smutkiem na twarzy byloby zas wyrazem szacunku do otaczajacego ich swiata i czesci polgl...przepraszam za literowke,czesci geniuszy ze strony kibicowskiej Wisly.

Te same okazy intelektualnych nosorozcow krytykowaly Ramireza,i te same geby juz zaczynaly drzec ryja w kierunku Carillo.

I nigdy nie zdaja sobie sprawy,ze Ci,ktorych krytykuja,,moga byc zastapieni przez gorszych.

W pełni popieram tą wypowiedź.Krytykować i mieszać z błotem jest łatwo, siedząc przed klawiaturą.... Nie mam słów do takich ludzi...

regan 06.05.2018 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1500278)
Mówisz o tej bramce z piruetem?
http://ekstraklasa.tv/bramki/korona-...iruet-w/fq1bn1

Zachowujesz się jakby ci Jesus pannę odbił :>




Było blisko 0-3 Carlitos, Imaz, Carlitos :)

http://m.ekstraklasa.tv/x17tcb

O tym coś powiesz? Z Bogusia byscie zrobili szmaciarza w analogicznej sytuacji...

Kac 06.05.2018 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1500295)
Wygrana prawie po pięciu latach w Kielcach, wygrana w Warszawie wygrana z Cracovią u nich do tego Białystok a my dalej narzekamy szukamy dlaczego się UDAŁO .

dokladnie, nie ma co pierd...lic tylko wszyscy na Zaglebie i Lecha!

kasa i wsparcie potrzebna klubowi oraz pilkarzom za walke.

regan 06.05.2018 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1500278)
Mówisz o tej bramce z piruetem?
http://ekstraklasa.tv/bramki/korona-...iruet-w/fq1bn1

Zachowujesz się jakby ci Jesus pannę odbił :>




Było blisko 0-3 Carlitos, Imaz, Carlitos :)


http://m.ekstraklasa.tv/x17tcb

O tym coś powiesz? Z Bogusia byscie zrobili szmaciarza w analogicznej sytuacji...


P.s ja nikogo nie mieszam z błotem. Oceniam potencjał. Potencjał Bogusia z roku na rok jest co raz mniejszy każdy widzi. Co nie zmienia faktu, że należy mu sie szacunek za wkład w gre Wisly na przestrzenii lat.
Potencjał Imaza oceniam, na przeciętny i tyle. Nie robi różnicy w grze zespołu, potrafi sie co prawda znaleźć w polu karnym, ale gole przeplata fatalnymi kiksami. Ogólnie wyjdzie mu 1 mecz na 4. Troche mało według mnie
Ten wywód kolegi trochę na wyrost i chyba mnie z kimś pomylił.

pepe72 06.05.2018 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1500295)
Wygrana prawie po pięciu latach w Kielcach, wygrana w Warszawie wygrana z Cracovią u nich do tego Białystok a my dalej narzekamy szukamy dlaczego się UDAŁO .

Dokładnie. Po dwukrotnym wp...lu w zeszłym roku w Kielcach 3:0 smakuje wybornie.
A część zamiast się cieszyć zwalnia piłkarzy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1500297)
http://m.ekstraklasa.tv/x17tcb

O tym coś powiesz? Z Bogusia byscie zrobili szmaciarza w analogicznej sytuacji...

Jakby oprócz kiksu strzelił gola w wygranym meczu, to leciałbym pierwszy po autograf.

A Jesus od jakiegoś pół roku jest podporą Wisły więc nie bardzo wiem czemu się czepiasz. Dał ciała z Legią ale to podobnie jak Lewy w Bayernie. Też nie błysnął z Realem ale to nie powinno być główne kryterium oceny.

czaro 06.05.2018 17:59

Fajnie nam ten mecz wyszedł. Nie ma co dyskutować, zrealizowaliśmy założenia taktyczne i wygraliśmy dzięki planowi, a nie szczęściu.
Szkoda tylko, że my byśmy chcieli dokładnie tak grać w każdym meczu, a nie zawsze się da i nie na każdego to pasuje.

Fajnie, że nie było Mitrovica. Szkoda, że Małecki nie dostał więcej minut.

Imaz to taki młodszy Boguski. Czyli jak na Wisłę i ligę solidny zawodnik, w końcu Boguski nieprzypadkowo gra u nas od tylu lat i tylu trenerów. A jednocześnie żaden wirtuoz. Ma swoje wady i ma swoje zalety. Jak ma dołek, to nie ma powodu, aby się nie zamienił miejscem na ławce z Małeckim.

WHITE*STAR 06.05.2018 18:10

Dobry mecz dzisiaj! Jednak, przed huraoptymizmem przed środowym meczem bym się powstrzymał, gdyż na Zagłębie wraca Mitrović xD

enzo 06.05.2018 18:12

Przypomnę tylko panom kłócącym się o VAR, że dzisiaj przez zbyt pochopną decyzję bocznego i za szybkie odgwizdanie spalonego, mieliśmy nieuznanego jeszcze jednego gola dla Wisły. Ale łatwo się o tym najwyraźniej zapomina, wioząc wysoko i pewnie Koronę 0:3 na jej terenie. Lepiej szukać dziury w całym i krytykować piłkarzy, bo to i tamto.

ciacho 06.05.2018 18:27

O jakiej akcji mowisz?

Hives4 06.05.2018 18:42

Cytat:

Dobry mecz dzisiaj! Jednak, przed huraoptymizmem przed środowym meczem bym się powstrzymał, gdyż na Zagłębie wraca Mitrović xD
Akurat jeśli chodzi o środek boiska to Mitrovic > Halilovic... Hali często kiksuje, a Mitrovic ostatnio wyglądał nieco lepiej.

Tak, wiem, że Mitro to kolejny kozioł ofiarny, a Hali to nowy ulubieniec, ale w środku pola wolę Mitro.

enzo 06.05.2018 18:43

Z relacji meczowej:

30' Carlitos po raz drugi trafia do siatki, ale wcześniej zabrzmiał gwizdek sędziego. Hiszpan był na spalonym.

Powtórki pokazały, że spalonego tam raczej nie było. Ale że to była sytuacja na niekorzyść Wisły, to nikt się nad tym specjalnie nie rozwodził.

Markus 06.05.2018 18:44

Nie rozumiem, jak można NIE LUBIĆ i traktować pogardliwie niczym piłkarza jakiejś innej, gorszej kategorii jakiegokolwiek Wiślaka?

Czy Wy czasem się słuchacie?

Imaz zawsze ma grać, absolutnie we wszystkich meczach, na jednakowym, wysokim poziomie (choć to niewykonalne dla każdego piłkarza na świecie), a jeśli cokolwiek mu nie wyjdzie i zagra gorzej, od razu ma siadać na ławę i robić miejsce Małeckiemu. Dlaczego? Ano, bo Małego bardziej niektórzy lubią. A Imaz to Hiszpan. Chore.

Tak samo Halilović - mimo iż niewiele potrafi i zwykle nie daje zespołowi jakości (ma częste straty, mizernie operuje piłką, kiepsko rozgrywa, prawie nie podaje prostopadle, źle gra głową, popełnia błędy w ustawieniu), niektórzy roztaczają nad nim parasol ochronny i traktują go w sposób uprzywilejowany. Tak się nie postępuje. Nie dzieli się Wiślaków na lepszych i gorszych. Wszystkich należy traktować jednakowo.

TIR_DO_SŁUBIC 06.05.2018 18:52

Halilovic to nie jest klasyczny środkowy pomocnik mogący grać w środku boiska. To ofensywny środkowy pomocnik, podwieszany pod napastnika. To nie jest wystarczająco odpowiedzialny zawodnik.

Zrozumcie, że my nie mamy klasycznych środkowych pomocników jakich preferuje Carillo, poza Mitrovicem, dlatego to on gra pierwsze skrzypce obok Lloncha (środkowego defensywnego pomocnika).

Velez to stoper, Basha połamany. Trzeci Cywka, z musu, piłkarz przeźroczysty- bez rażących błędów, bez przebłysków.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl