Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXVII KOLEJKA] WISŁA Kraków - Śląsk Wrocław, 9 marca, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9929)

wiesniak842 08.03.2018 12:21

To niech przestana narzekac, zadac, wymagac, roscic i plakac:D

kalafior1993 08.03.2018 12:45

Śląsk podobno bez Robaka

sedonh 08.03.2018 13:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1495791)
Ale frekwencja zapowiada się żenująco. Uświadomcie mnie, jest jakiś protest czy coś?

A czemu ludziom ma się chcieć przyjść na stadion?
Gramy piach w dodatku mecz jest o 20:30 w piątek, ludzie wolą iść w miasto albo na domówkę niż na mecz

sandomingo 08.03.2018 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sedonh (Post 1495811)
A czemu ludziom ma się chcieć przyjść na stadion?
Gramy piach w dodatku mecz jest o 20:30 w piątek, ludzie wolą iść w miasto albo na domówkę niż na mecz

Podobno Wisła ma wielki potencjał kibicowski?...
Z tym piachem to akurat zdania są podzielone. Ale piach czy nie piach, Wisła gra bardzo ważny mecz, pora meczu jest ok więc te 10 tys. wydawałyby się oczywistością. Jak widać jest inaczej

nesta 08.03.2018 13:24

@up,

bo ma.. jedno nie przeczy drugiemu. Samo słowo potencjał wskazuje, że to rzecz warunkowa.
Niestety - ortodoksów z poczuciem na dobre i na złe będzie coraz mniej - kilka tysięcy. Reszta to ludzie, których ściągnie produkt o wysokiej jakości.

sandomingo 08.03.2018 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1495813)
@up,

bo ma.. jedno nie przeczy drugiemu. Samo słowo potencjał wskazuje, że to rzecz warunkowa.
Niestety - ortodoksów z poczuciem na dobre i na złe będzie coraz mniej - kilka tysięcy. Reszta to ludzie, których ściągnie produkt o wysokiej jakości.

Tyle że Wisła piłkarsko nie daje produktu o wysokiej jakości od kilku lat. A mimo to poniżej tych 10 tysięcy zazwyczaj nie schodziliśmy. Tymczasem od początku tej rundy jest niesamowity zjazd i tutaj nie bardzo rozumiem, czym to jest spowodowane. Ok, z Arką i Koroną wytłumaczeniem była pogoda ale teraz?!

krzaq12 08.03.2018 13:39

Śląsk będzie bardzo mocno osłabiony. Do kontuzjowanych zawodników dołączył Marcin Robak, który jest przeziębiony.

nesta 08.03.2018 14:01

Głowa ława z tego co mówi Carillo..
Czyli obrona zapewne: Sadlok - Arsenic - Bartkowski - Palcic

Suarey 08.03.2018 14:30

Obrona raczej: Sadlok - Arsenic - Velez- Palcic

kbr 08.03.2018 14:42

Jeżeli Velez ma grać na stoperze zamiast Głowackiego to dla mnie jest nieporozumienie. Druga bramka dla Jagi i tyle w temacie.
A co do meczu, jak nie wygramy to zrobi się naprawdę nerwowo i wydaje mi się, że piłkarze nie udźwigną takiej presji w następnych meczach. Jak chodzi o styl nie mam żadnych oczekiwań. Może być 1-0 po najbrzydszej grze.

mitmichael 08.03.2018 15:20

Mecz ze Slaskiem poprowadzi Daniel Stefański z Bydgoszczy

wislak2214 08.03.2018 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1495818)
Jeżeli Velez ma grać na stoperze zamiast Głowackiego to dla mnie jest nieporozumienie. Druga bramka dla Jagi i tyle w temacie.
A co do meczu, jak nie wygramy to zrobi się naprawdę nerwowo i wydaje mi się, że piłkarze nie udźwigną takiej presji w następnych meczach. Jak chodzi o styl nie mam żadnych oczekiwań. Może być 1-0 po najbrzydszej grze.

No tak zawalił jedna bramkę, nie grał pół roku i tyle w temacie i w dostawę, śmieszny jesteś... :D

tofik 08.03.2018 16:05

Moim zdaniem nie gramy lepiej jak za Kazimierza Moskala. Carillo chcialby bysmy grali pilka i narzucali swój styl przeciwnikowi. Nie wiem czy przy obecnej formie i stanie posiadania to dobry pomysł. Wszakze najłatwiej jest bronić i liczyc na kontry. Tak sie zastanawiam jak można wymagac stylu opartego na dokladnym budowaniu alcji krotkimi podaniami od naszych zadownikow jak niektorzy z nich nie potrafia przyjac pilki lub przyjma ale juz podadza niecelnie...taki Boguski na przyklad jest w tym mistrzem.
Odnosnie Slaska to jest taka ekipa przerrklamowanych i przeplaconych polskich pilkarzy, ktorzy kiedys cos tam grali i teraz jada na nazwisku. Czy uda sie ich pokonac nie am pojecia.

ashkeczup 08.03.2018 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1495798)
pamiętaj, że przed nami jeszcze mecze z Legią i Lechem i trudny mimo wszystko wyjazd do Nowego Sącza

Po co do Sącza? Pozwiedzać?

FraMat 08.03.2018 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1495825)
Po co do Sącza? Pozwiedzać?

król dowcipu...

regan 08.03.2018 18:02

Po analizie gry z Jagiellonią proponuje taki mój skład na jutro:

Cuesta- Bartkowski, Velez, Arsenić, Sadlok - Llionch Halilović Mitrović - Boguski Bałaniuk Imaz.

W warunkach równowagi po przewie wchodzą: Carlos Lopez, Wojtkowski, Małecki, ewentualnie Głowa

maciekkk 08.03.2018 18:05

A Brlek ?? Myślę że wyjdzie w pierwszym składzie.

regan 08.03.2018 18:09

Brlek póki co jest bez formy, ewentualnie w drugiej połowie bym go widział na zmianę, można dopisać :)

blanco 08.03.2018 18:31

Jedyną słuszną opcją w ataku jest Carlitos i chyba najgorsze co można by było teraz zrobić to posadzić go na ławie,tylko dlatego,że przestał czarować. Niestety wiele wskazuje na to,że ten młody zaciąg oprócz Wojtkowskiego to kompletny niewypał, także Bałaniuk w pierwszej jedenastce to byłoby jakieś nieporozumienie. Ja rozumiem,że ani on ani Kolar nie pokazali się w wielu meczach,ale sztab widzi ich na treningu i to pewnie nie jest przypadek,że siedzą na dupie. Bałaniuk nawet jak wejdzie na kilka minut to biega jak panienka, a powinienem zapieprzać jak mały samochodzik.
Pero Brlek nawet bez formy będzie lepszym zawodnikiem niż Cywka czy Halilović.
Dużo mamy słabych punktów,ale Śląsk ma ich jeszcze więcej i to jest nasza największa szansa w tym meczu.
Widać,że pod pewnymi względami zespół ruszył do przodu, zwłaszcza w organizacji gry ofensywnej,jednak obrona to po prostu kryminał. Wystarczy,żeby przeciwnik wymienił kilka podań bliżej naszego pola karnego i od razu zaczyna śmierdzieć golem. Dobrze,że w Śląsku zabraknie Robaka, Koseckiego i Cotry.

sandomingo 08.03.2018 18:39

Mamy dwa duże problemy: plagę kontuzji w obronie która wymusza eksperymenty i jeża Carlitosa. Powrót Głowy byłby bardzo pomocny ale ze słów Carillo wynika, że raczej będzie w odwodzie. Velez na środku obrony nie przekonuje ale wygląda na to, że on tam zagra razem z Arsenicem.
Co do Carlitosa to może odpalić w każdej chwili. Oby to się udało już w piątek

nesta 08.03.2018 19:24

Przecież Carlitos nie strzela, bo w odróżnieniu od pierwszej rundy kiedy jedynie mógł, a nie musiał, teraz gra pod dużo większą presją. Dużo łatwiej, szczególnie dla piłkarza, który z presją pierwszego poziomu rozgrywek nie miał nigdy do czynienia, jest grać z pozycji kogoś od kogo nikt nic nie oczekuje. Pózniej przyszły nagrody, oczekiwania kibiców, kolegów z drużyny, rywale zaczęli zwracać na ciebie uwagę wiec automatycznie nogi już takie lekkie nie są. Nie każdy się w tej roli odnajduje, ale to nieuniknione jak chce coś osiągnąć.

Posadzenie go na ławce to najgorsze co można teraz zrobić, bo jeszcze bardziej zwiększysz mu presję. "Aha, gram słabo, teraz jak
wejdę i dostanę szanse to musi mi sie udać, muszę strzelić". I efekt będzie zupełnie odwrotny, bo oczywiście nie strzeli.
Carillo to widzi i dlatego cały czas powtarza, że w niego wierzy i gole przyjdą. I to jedyne rozwiązanie. Musi mu tej presji i ciśnienia właśnie na każdym kroku odejmować, bo on za bardzo chce niz jeszcze mu dodawać sadzając na ławkę.

Pamietam jak takie serie miał Franek, Brożek, Żuraw, Kuzba. Normalne.

wislak2214 08.03.2018 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1495834)
Mamy dwa duże problemy: plagę kontuzji w obronie która wymusza eksperymenty i jeża Carlitosa. Powrót Głowy byłby bardzo pomocny ale ze słów Carillo wynika, że raczej będzie w odwodzie. Velez na środku obrony nie przekonuje ale wygląda na to, że on tam zagra razem z Arsenicem.
Co do Carlitosa to może odpalić w każdej chwili. Oby to się udało już w piątek

Koło zagrał jeden mecz na Śo a ty piszesz ze nie przekonuje... BRAWO

Karherop 08.03.2018 19:52

@wislak2214

a oglądałeś jego grę?

Niestety ale spisał się w tym meczu bardzo, bardzo słabo. Uważam że lepszy jest Głowa po pauzie 2 tygodniowej niż Velez po 6 miesiacach bez piłki. Poza tym Głowa powiedział że jest gotowy do gry. Ciekawe że jednak Carrillo mysli inaczej..

Brlek natomiast szczególnie w pierwszych 30 minutach z Jagą wyglądał bardzo solidnie, natomiast później pogubił się jak reszta drużyny. Uważam że jest gotowy na grę w 1 składzie.

Gdyby to ode mnie zależało to wystawiłbym skład:

Buchalik - Palcic, Arsenić, Głowa, Sadlok - Llonch, Brlek, Mitrović - Imaz- Balaniuk, Carlitos

Parcie na wygraną jest jutro ogromne...

Robcio 08.03.2018 19:58

Robak nie zagra, nawet nie jedzie do Krakowa, duży plus w sumie choć tylko na papierze.
Wojtkowski o ile jest zdrowy powinien zagrać za RB9, gorzej na pewno nie będzie.
Chciałbym w końcu zobaczyć Bałaniuka, chłop przepracował okres przygotowawczy, gdzieś czytałem
że całkiem nieźle wygląda na treningach - co najmniej 30 minut w końcu niech zagra...
W bramce IMHO Cuesta daje większą pewność, takie mam wrażenie.

krzaq12 08.03.2018 20:06

Wg Pawłowskiego Lewandowski jest po urazie, wczoraj trenował pierwszy raz, ale do kadry ma się załapać, nie będzie podobno Koseckiego który dopiero wraca.

sandomingo 08.03.2018 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak2214 (Post 1495836)
Koło zagrał jeden mecz na Śo a ty piszesz ze nie przekonuje... BRAWO

Velez przed kontuzją grał jak na nasze warunki świetnie ale jako defensywny pomocnik, taki zabijacz gry przeciwnika. Fajnie się.ustawiał, miał dużo przechwytów. Na ŚO się nie nadaje, nawet w formie brakuje mu wzrostu. Samym ustawieniem się i czytaniem gry nie nadrobi tego przy stałych fragmentach. A biorąc pod uwagę że od końca sierpnia się leczył to nie czuje gry. Wolałbym na ŚO nawet Bartkowskiego

Przybyszewski 08.03.2018 20:19

Fran Vélez wzrost 1,79 m
Jakub Bartkowski wzrost 1,82 m

No nie wiem czy te 3 cm robią wielka różnice.

Karherop 08.03.2018 20:26

@Przybyszewski

Wzrost to jedno, ale już 'timing' do wyskoku, wyjścia z akcją, podania itd już tak. Velez jest zupełnie nieograny i sądzę, że w pewnych aspektach nawet Świątko wyglądałby teraz lepiej.

Za ten błąd przy drugiej bramce taki Świątko nie powąchałby murawy do końca sezonu.

CrazyBoy96 08.03.2018 20:32

Jeżeli bawimy się w składy :

Buchalik - Palcić, Głowacki, Arsenić, Sadlok - Cywka, Brlek, Llonch - Imaz, Bałaniuk/Kolar/Carlitos, Wojtkowski/Carlitos

Lepszego nie będzie..

TonyWiślak 08.03.2018 20:44

Zdajcie sobie sprawę,że Ci nasi młodzi oprócz Wojtkowskiego są cieniasami i nikt ich nie będzie wpuszczał tylko dlatego ,że są młodzi.Jak już mówiłem Halilović oprócz meczu z Nowym Sączem pokazuje zero wspracia w defensywie i multum głupich strat w niebezpiecznych strefach.Bałaniuk także jak dotychczas szału nie robił i myśle ,że Paweł Brożek może w swojej obecnej formie dać więcej od niego,
Sama gra Bogusia non-stop pokazuje na jakim tragicznym poziomie są niektórzy.
To nie są najbardziej perspektywiczne gwiazdy piłki chorwackiej czy ukraińskiej tylko zawodnicy z 3 czy 4 szeregu.
Zdajcie sobie w końcu sprawę,że szukamy na piłkarskich zadupiach i nie każdy to będzie drugi Melikson czy Marcelo.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl