Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXVI KOLEJKA] Jagiellonia Białystok- WISŁA Kraków,5 marca, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9927)

Rock'n'Roll Star 03.03.2018 18:05

Też trochę nie rozumiem tego, że wielu kibiców ma pełne portki przed tym meczem. "Byle uniknąć kompromitacji" "nie wrócić z bagażem bramek" "Oby Jaga miała słabszy dzień". Ludzie, my nie jedziemy na Camp Nou, tylko do Białegostoku na mecz z bardzo dobrą jak na warunki tej ligi drużyną, ale na pewno mającą wiele mankamentów. Jeszcze przed meczem z Lechią dominowała opinia że "punktują lepiej niż grają" a nagle po tygodniu można odnieść wrażenie, że Mamrot stworzył drużynę na poziomie Manchesteru City. Owszem, wygrali wszystko do tej pory na wiosnę, ale wielokrotnie męczyli bułę. Z beznadziejną Cracovią stworzyli sobie może 3 okazje, z Piastem też nie zachwycali do momentu aż Frankowski nie oddał strzału życia. Rozwalili w pył parodystów z Gdańska i Legię, która grała prawie cały mecz w 10. I jasne, będą faworytem tego meczu, ale absolutnie nie widzę podstaw, żeby nie wierzyć, że możemy wrócić stamtąd z jakąś zdobyczą punktową.

brylant17 03.03.2018 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1495417)
Ja tu nie piszę o żadnym przypadku, tylko o tym, że Jagiellonia jest solidnym zespołem i tyle. A ton wypowiedzi w tym temacie taki, jakbyśmy jechali na mecz wyjazdowy z Wisłą z początków Cupiałowego okresu.

Niesty masz rację to nie będzie łatwy wyjazd remis będzie sukcesem,a wygrana niespodzianką

Karherop 03.03.2018 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1495415)
Już nie przesadzajmy z tą maszynką do wygrywania i cmokaniem nad grą Jagi. Obraz Wam chyba zaciemnia ich spotkanie w Warszawie, gdzie fakt, zagrali bardzo dobrze, ale cały mecz mieli przewagę jednego zawodnika... Nagle po tym meczu Jaga urosła do roli hegemona ligi? :D Mecz jak mecz, do wygrania jak każdy w tej lidze.

Trochę trwało, aż Mamrot znalazł sposób na Jagę (choć i tak dosyć szybko) i wg mnie są bardzo mocnym faworytem do zdobycia MP. I szczerze mówiąc, jeśli to my go nie zdobędziemy to życzę im utarcia nosa Legii.

Niech za resztę przemówi statystyka:

ostatnie 12 spotkań Jagielloni: 9 zwycięstw - 1 remis - 2 porażki bramki: 22-8

u siebie w tym czasie 5 wygranych - 1 remis 0 porażek bramki:14-3

wiesniak842 03.03.2018 18:32

Az w koncu trafi im sie gorszy mecz(oby z nami), dostana w dupe a pozniej beda mieli serie z pieciu meczow bez zwyciestwa. Standardowa sytuacja w polskiej lidze.

Arked 03.03.2018 18:45

W ostatnich dwóch sezonach raczej im się takie serie nie przytrafiają. Dość regularni są.

Karherop 03.03.2018 18:50

@wiesniak842

Oczywiście że liczę w najbliższym meczu na sprawienie niespodzianki przez Wisłę. Kiedyś Jaga musi przegrać, aczkolwiek na 5 spotkań bez zwycięstwa bym nie liczył.

Jednak jak życie mnie nauczyło, wolę się pozytywnie zaskoczyć niż przeżyć rozczarowanie. Jaga jest mocnym faworytem najbliższego meczu.

St Yabol 03.03.2018 20:07

Z jednej strony życzę Wiśle zwycięstwa, ale wiem, że będzie o to bardzo trudno.
A z drugiej strony nie chcę żeby legia została mistrzem... if u know what i mean :)

S z c z e p a N 03.03.2018 20:15

I know ;) Dlatego w poniedziałek trzeba pomóc sobie i wygrać w Białymstoku, a 18 marca pomóc sobie i Jagiellonii i wygrać w Warszawie :) Wtedy będzie i wilk syty i Manchester City :P

Adrio 03.03.2018 20:53

Czy Jagiellonia to jest jakieś polskie PSG?! Chyba tak bo jak narazie to w temacie tylko lament i płacz ile to w dupe nie dostaniemy i jak to nas nie zdominują....

Mecz będzie ciężki ale nie można już zakładać ze przyjedziemy do Krakowa z piątką bramek na minusie.... Ostatnie wyniki dowodzą, że liga jest bardzo nie przewidywalna i w tym meczu może stać się wszystko. Ja bym Wisły nie skreślał bo jak dla mnie to widac w drużynie potencjał i z meczu na mecz prezentują się lepiej, do tego wracają gracze po kontuzjach oraz pauzujący więc jest większa możliwość rotacji.

pepe72 03.03.2018 23:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1495415)
Już nie przesadzajmy z tą maszynką do wygrywania i cmokaniem nad grą Jagi. Obraz Wam chyba zaciemnia ich spotkanie w Warszawie, gdzie fakt, zagrali bardzo dobrze, ale cały mecz mieli przewagę jednego zawodnika... Nagle po tym meczu Jaga urosła do roli hegemona ligi? :D Mecz jak mecz, do wygrania jak każdy w tej lidze.

Gdyby nie fakt, że jest na 1 miejscu w lidze to pewnie bym się zgodził.

AntyMod 04.03.2018 00:35

jesli jutro legia nie wygra z amika - to jakos dziwnie jestem spokojny o mecz poniedzialkowy

pomeran 04.03.2018 00:51

Nikt nie robi jagielloni hegemona, bo nim nie jest. Ale faktem niezaprzeczalnym jest to, że są najmocniejsi tam gdzie my mamy największe kłopoty, zarówno z taktyką jak i składem personalnym.

Skrzydłowi Białostoczan są w gazie a u nas na bokach będą biegać prawdopodobnie Palcić i Bartkowski... Już nie mówiąc o tym, że mający ich zabezpieczać środkowi pomocnicy (Mitrović !) tego jeszcze nie wyćwiczyli albo tego nie potrafią.

SlawekS 04.03.2018 02:28

- Jaga nie jest maszynką do wygrywania tak jak Bayern czy Barcelona. Im zresztą też przytrafiają się remisy czy porażki w lidze
- Nie liczę na to, że nas zlekceważą. Ale każda seria się kiedyś kończy. Statystycznie - pięć wygranych Jagiellonii pod rząd jest trudne do wyobrażenia.
- Zwykle narzekaliśmy na to, że drużyny które grały piach na Wisłę się odbudowywały, miały dzień konia. Dlaczego chociaż raz nie miałoby być inaczej?
- W Białymstoku w porze meczu ma być -2/-4 C. To zimno, ale cieplej niż w czasie ostatnich meczów. Może na tyle ciepło, że Carlitos odzyska skuteczność. Jemu ta zima chyba najbardziej przeszkadza.
- Liczę na to, że Brlek zagra chociaż pół godziny. Nie wiadomo w jakiej jest formie, ale na 1-2 magiczne zagrania do Carlitosa w tym czasie go chyba stać? Albo na jeden skuteczny strzał.
- łatwiej się gra z pozycji goniącego niż z pozycji lidera. Zwłaszcza u siebie gdy wszyscy od ciebie wymagają zwycięstwa. A jeszcze gdyby udało się strzelić gola jako pierwszym - w Jagiellonii mogą pojawić się nerwy
To wszystko powyżej to zaklinanie rzeczywistości. Ale liczę chociaż na remis. Poważnie. A może nawet na zwycięstwo!

Dariook 04.03.2018 05:38

Gramy w poniedzialek z Jaga a juz w piatek ze Slaskiem. Oni rozegrali swoje spotkanie w sobote. Jeden dzien roznicy, niech im bedzie ale juz dwa z perspektywa powrotu z Bialegostoku? hmmmm

Jeden z tych meczow na pewno zremisujemy.

Juz nie przesadzajmy z tą Jagiellonia. Zadna klasowa druzyna z nich nie jest. W naszj lidze obecnie nie ma takicb druzyn. A Mamrot to Mamrot...Dzisiaj tu jest a za 2 miesiace go bedzie moze zobaczyc np. na karuzeli.

filemon 04.03.2018 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1495440)
Gramy w poniedzialek z Jaga a juz w piatek ze Slaskiem. Oni rozegrali swoje spotkanie w sobote. Jeden dzien roznicy, niech im bedzie ale juz dwa z perspektywa powrotu z Bialegostoku? hmmmm.

Ogólnie to jest jakiś chory układ w czasie meczów w tych tygodniach:
Kraków
8 dni
Gliwice
3 dni
Kraków
5 dni
Białystok
4 dni
Kraków
9 dni
Warszawa
13 dni
Kraków
7 dni
Nowy Sącz

cancer 04.03.2018 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1495441)
7 dni
Nowy Sącz

Nieciecza :P

Ale faktycznie, no terminarz jest ambitny czasowo z początku.

Arkadiusz.Czerepach 04.03.2018 10:07

największych szans należy upatrywać w tzw. "logice ekstraklasy"

Coglin 04.03.2018 10:27

Wygramy na spokojnie 3:1 :D

Barti 04.03.2018 10:29

Bardzo dobry terminarz. Z takim natężeniem gra się w najlepszych ligach. Osobiście nie widzę problemu. To są zawodowi piłkarze.

s1mone 04.03.2018 12:42

Jaga jest mocna, ale bez jaj - przy dobrym meczu można spokojnie wywieźć punkty. Oni zdobywają niecałe dwa punkty w meczu, co oznacza, że średnio w co drugim meczu tracą punkty.

Nie ma co panikować, tylko trzymać kciuki. To jest piłka nożna, a w dodatku polska ekstraklasa. Każdy wynik jest możliwy.

brylant17 04.03.2018 12:51

Dobra zobaczymy jutro.Oby tylko płaczu nie było.... Niedodawajcie 3 pkt przed meczem

El'kabat 04.03.2018 13:11

Płaczu? Ja jestem realistą i raczej mocno stąpam po ziemi.

Walczmy jak tylko możemy, na żadne punkty nie liczę. 3-1, 4-2 dla Jagi.

tommiyacht 04.03.2018 13:34

Owszem, Jaga nie w ciemię bita, ale to cholery, oni grali praktycznie cały mecz z przewagą zawodnika. A niektórzy srają w gacie jakbyśmy do Barcelony jechali.

pepe72 04.03.2018 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cancer (Post 1495442)
Nieciecza :P

Ale faktycznie, no terminarz jest ambitny czasowo z początku.

Nie przesadzajmy z tą Niecieczą. Zakopianka z Myślenic, potem autostrada do Tarnowa.

pepe72 04.03.2018 17:40

Arka straciła punkty w Krakowie więc niezależnie od wyniku z Jagą poniżej 8 miejsca w tej kolejce nie spadniemy :)

Wojtas 04.03.2018 19:57

Ja tam nie umniejszam ,ale co ta Jaga gra takiego zeby pisać ze jedziemy tam za wysoko nie przegrac.

Liga Polska....uczy i tyle w temacie.Remis bedzie Ok,ale jedziemy walczyc o 3 pkt.

Elendil 04.03.2018 21:19

2-0 dla nas, a i tak to będzie najniższy wymiar kary dla Jagi.

Karherop 04.03.2018 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1495473)
Ja tam nie umniejszam ,ale co ta Jaga gra takiego zeby pisać ze jedziemy tam za wysoko nie przegrac.

Liga Polska....uczy i tyle w temacie.Remis bedzie Ok,ale jedziemy walczyc o 3 pkt.

Często się sprawdza scenariusz:

1. Gramy u siebie z Nieciecza, Piastem czy innym chlopcem do bicia nastroje na forum "rozwalimy ich, pewne 3 punkty, 5-0 do przerwy"
I remisujemy lub mamy 3 pkt w plecy

2. Jedziemy do Poznania/Warszawy " pewny w......., murujmy bramke, remis biore w ciemno, bedzie klęska"
I wygrywamy lub urywamy punkt.

Nie mam nic przeciwko 2 wariantowi.
Poza tym, niestety ale w wielu meczach w ekstaklasie nie jestesmy juz faworytami. Pora się obudzić.

Marcinnno 05.03.2018 09:03

Gramy z Jagą, Śląskiem, Legią, Lechem i Sandecją... Trochę się martwię o tą pierwszą ósemkę...

dynek.pl 05.03.2018 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 1495478)
Gramy z Jagą, Śląskiem, Legią, Lechem i Sandecją... Trochę się martwię o tą pierwszą ósemkę...

Czyli tak od 5 do max 7 punktów


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl