Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XIX KOLEJKA] WISŁA Kraków - WISŁA Płock, 10 grudnia, godz. 15:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9895)

Marcinnno 07.12.2017 11:18

Prawda jest taka, że zarząd zapierdzielił sprawę z bramkarzem. Buchalik w ogóle miał też odejść, jednak stało się inaczej. Wiadomo było z góry jaki on poziom prezentuje. Parę sytuacji wybroni, ale zawsze puści jakiegoś babola. Tak było zawsze, podobnie było z Pawełkiem.

Cuesta z moich obserwacji, to też żaden wybitny bramkarz. Dziwie się, że nie udało nam się sprowadzić dobrego bramkarza, których w Polsce nie brakuje. Szkoda. Może trzeba było poświęcić jeden transfer gracza z pola kosztem bramkarza? Pewnie mielibyśmy teraz parę punktów więcej.

mitmichael 07.12.2017 11:49

Patrzac na ostatnie wyniki Wisly Plock - bedziemy frajerami jak tego meczu nie wygramy

pepe72 07.12.2017 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 1488852)
Prawda jest taka, że zarząd zapierdzielił sprawę z bramkarzem. Buchalik w ogóle miał też odejść, jednak stało się inaczej. Wiadomo było z góry jaki on poziom prezentuje. Parę sytuacji wybroni, ale zawsze puści jakiegoś babola. Tak było zawsze, podobnie było z Pawełkiem.

Cuesta z moich obserwacji, to też żaden wybitny bramkarz. Dziwie się, że nie udało nam się sprowadzić dobrego bramkarza, których w Polsce nie brakuje. Szkoda. Może trzeba było poświęcić jeden transfer gracza z pola kosztem bramkarza? Pewnie mielibyśmy teraz parę punktów więcej.

Jak miało by być z Buchalikiem jak z Pawełkiem to może lepiej, że został. Jak Pawełek bronił przeciwko nam to jak natchniony!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez obikenobi (Post 1488844)
Przed kontuzją Buchalik miał tu opinię bramkarza, który wybroni tylko to, co leci mniej więcej w niego i nic poza tym.
W tym sezonie zaliczył jeden genialny mecz w Poznaniu (fakt, że piłkarze Lecha byli nieporadni, ale też nie ma co ujmować Buchalowi, gdyby nie on, to byłoby naprawdę kiepsko) i zaliczył jedną szmatę (3:1 z Górnikiem). Bilans wychodzi więc mniej więcej na 0. Buchalik to bramkarz po prostu przeciętny. Moim zdaniem i mecz z Lechem i szmata z Górnikiem to jednorazowe "wyczyny" i nie należy się spodziewać drugiego takiego popisu jak w Poznaniu i drugiej takiej bramki jak z KSG.
Potrzebujemy lepszego bramkarza, być może mamy go na ławce. Cuesta na razie nie miał tylu okazji do zaprezentowania nam swoich umiejętności.

Buchalik wykorzystał swoją szansę, a bramkarz zazwyczaj broni do wpadki. Pytanie czy Cuesta jest już w formie.

Szneka 07.12.2017 13:14

Mimo iż Buchalik zawalił mecz z Górnikiem powinien zostać w bramce. Dobry mecz z Płockiem na pewno pomoże Mu w derbach. Drugi raz z rzędu takiego beznadziejnego meczu jak w niedzielę już pewnie nie zagra.

Coolpick 07.12.2017 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez obikenobi (Post 1488844)
Buchalik (...) W tym sezonie (...) zaliczył jedną szmatę (3:1 z Górnikiem)

Meczu z Arką nie oglądałeś?

obikenobi 07.12.2017 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick
Meczu z Arką nie oglądałeś?

Zapomniałem, to dwie.

SlawekS 07.12.2017 22:23

Z drużynami 1-8 dostajemy w trąbę. Teraz wychodzi na to, że obawiamy się Płocka i sąsiadki. To z kim mamy w tej lidze wygrywać? Kalwarianka jeszcze w niej nie gra

GBO 07.12.2017 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez obikenobi (Post 1488860)
Zapomniałem, to dwie.

Nie ważne jedną, dwie czy trzy. Buchalik nie gra na przedpolu, nie wychodzi do dośrodkowań. Dlatego tracimy bramki po stałych fragmentach. A że buraczane zespoły, z których w większości składa się nasza liga, jedynie ze stojącej piłki są w stanie zagrożenie stworzyć to z Buchalikiem zawsze będziemy tracić z nich bramki. A ile to zależy już tylko od indolencji strzeleckiej przeciwnika i naszego szczęścia.

Karherop 07.12.2017 23:59

Słuszne uwagi. Jesli chodzi o SFG to nasz zespół jest niemiłosiernie prosty do rozpracowania, w dodatku przy 2% skuteczności w wykonywanych rzutach różnych. Górnik w tym sezonie zdobył po nich 12 bramek. 3-4 bramek z roznych wiecej i mielibysmy nawet te 2-4 punkty wiecej w tabeli
Feio niestety nie sprawdza się w tym aspekcie.

pepe72 08.12.2017 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SlawekS (Post 1488876)
Z drużynami 1-8 dostajemy w trąbę. Teraz wychodzi na to, że obawiamy się Płocka i sąsiadki. To z kim mamy w tej lidze wygrywać? Kalwarianka jeszcze w niej nie gra

Z Lechem i Jagiellonią był remis.
A patrząc na układ tabeli po 18 kolejce to z drużynami 9-16 mieliśmy tylko dwa remisy. Co wbrew pozorom nie jest takie łatwe skoro tylko Górnik nie wtopił i tak jak my ma 2 remisy.

El'kabat 08.12.2017 16:52

Generalnie obawiać się jest o co, bo gramy pytę.

Nie zależnie czy przyjedzie Górnik, czy Płock różnie to się może skończyć. Arsenic czasami jak dziecko we mgle, a Wasyl pytanie czy na 90 minut kondycyjnie da radę. Nie mówiąc o rytmie meczowym, szybkości, czy fakcie, że grają ze sobą pierwsze raz jako para stoperów.

Carlitoś coś może ustrzeli, Furman pewnie wrzuci coś z wolnego czy rogu. Finalnie 1-1

kbr 08.12.2017 18:25

My obawiamy się każdego meczu.. Spośród pozostałych do końca roku, akurat ten wydaje się najłatwiejszy. Różnie to bywało na początku rundy wiosennej z naszą formą, trzeba się liczyć, że możemy nie od razu zaskoczyć. Dlatego tym ważniejsze są te mecze, żeby nie drżeć na wiosnę o miejsce w ósemce.

Dobrze, że Wasyl zagra sobie cały mecz (oby!) przed derbami, oby tylko Sadlok uniknął kartki.. Wygrać najmniejszym możliwym nakładem sił, bo w środę czeka nas Stan Wojenny na terenie całego Krakowa ;)

Jam55 09.12.2017 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GBO (Post 1488878)
Nie ważne jedną, dwie czy trzy. Buchalik nie gra na przedpolu, nie wychodzi do dośrodkowań. Dlatego tracimy bramki po stałych fragmentach. A że buraczane zespoły, z których w większości składa się nasza liga, jedynie ze stojącej piłki są w stanie zagrożenie stworzyć to z Buchalikiem zawsze będziemy tracić z nich bramki. A ile to zależy już tylko od indolencji strzeleckiej przeciwnika i naszego szczęścia.

Szkoda że to my nie jesteśmy jednym z tych buraczanych zespołów bo mielibyśmy kilka punktów więcej. U nas stałe fragmenty gry wołają o pomstę do nieba.

szprotson 09.12.2017 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1488879)
Słuszne uwagi. Jesli chodzi o SFG to nasz zespół jest niemiłosiernie prosty do rozpracowania, w dodatku przy 2% skuteczności w wykonywanych rzutach różnych. Górnik w tym sezonie zdobył po nich 12 bramek. 3-4 bramek z roznych wiecej i mielibysmy nawet te 2-4 punkty wiecej w tabeli
Feio niestety nie sprawdza się w tym aspekcie.

no tak
w koncu to Feio w ostantim meczu mial 3 nieudane dosrodkowania...

ashkeczup 09.12.2017 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1488976)
no tak
w koncu to Feio w ostantim meczu mial 3 nieudane dosrodkowania...

>Zespół gra dobrze- brawo sztab
>Zespół gra pyte- ech ci kopacze...

Karherop 09.12.2017 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1488976)
no tak
w koncu to Feio w ostantim meczu mial 3 nieudane dosrodkowania...

To on odpowiada za ten aspekt (STG) w naszym zespole. Ma się za największego speca, więc ciężko żeby od niego niczego teraz nie wymagać?

Panowie rok razem trenują rzuty rożne i wypada aby mieć lepszą skuteczność niż 1 gol na blisko 90 prób (ten sezon)

Nie jest żadną tajemnicą, że nawet najsłabsi piłkarze (zespoły) to co w pierwszej kolejności potrafią opanować to zagrania ze stojącej piłki.

Arkadiusz.Czerepach 09.12.2017 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1488977)
>Zespół gra dobrze- brawo sztab
>Zespół gra pyte- ech ci kopacze...


zespół gra dobrze - brawo piłkarze
zespół gra pyte - ech ten wuefista

brylant17 09.12.2017 21:10

Inni trenerzy też byli krytykowani i chwaleni wolność Tomku w swoim domku

pawlozm 10.12.2017 11:46

Nie wiem jak wy, ale ja chętnie bym dzisiaj w bramce zobaczył Cueste. Wypadł ze składu w meczu w Płocku, niech zatem z nafciarzami wróci do bramki.
Mam dość bramkarza, który stoi na linii i nie potrafi wychodzić do piłek. Każdy rozny, wolny, kazde dośrodkowanie to niebezpieczeństwo, bo Buchalik stoi jak wryty.
Dla porównania przypomne jak padła dla nas bramka w meczu z Termalica w Krakowie:Cuesta wylapuje dośrodkowanie i uruchamia szybka kontre.

El'kabat 10.12.2017 12:05

Dla mnie to obaj są siebie warci.

Jeden przyspawany, drugi elektryczny jak na pigułach.

Finalnie wystawiłbym Buchala - raz na jakiś czas puści babola, ale ogólnie widać, że się trochę ogarnął i wybronił nam sporo sytuacji.
Cuesta z kolei cały czas elektryczny i z tego co gościa zapamiętałem to, że od razu wszystko wypierdala jak leci do przodu.
Kompletnie nie graliśmy z tym gościem swojej piłki po ziemi od obrońców.

Do tego z ryja mu źle patrzy :D

Ogryzek 10.12.2017 13:07

Feio to jest chyba tylko dlatego w sztabie bo robi za tłumacza. 1 gol ze stałego fragmentu gry to słabizna. W defensywie przy stałych fragmentach też slabizna.

Jakby Feio był Polakiem to miałby już na forum przejebane, a tak ma sporo adwokatów i cieszmy się z tego 1 gola bo jego by mogło też nie być :)

czaro 10.12.2017 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1489028)
Feio to jest chyba tylko dlatego w sztabie bo robi za tłumacza.

Ja to też tak postrzegam. Początkujący trener, który wciąż ma przed sobą wiele nauki, a szansę terminowania przy pierwszym zespole w najwyższej klasie rozgrywkowej dostał tylko dlatego, że przy okazji może wykonywać pracę tłumacza.

Miałem to wczoraj napisać, ale z forum niemal całkowicie wywiało stronnictwo poparcia dla Ramireza i do głosu doszła krucjata przeciw trenerowi, nie chciałem dolewać oliwy do ognia.

Tak czy siak, skoro drużyna jest już gotowa i przygotowana fizycznie, dziś będziemy mieć dużo materiału do oceny.

Matejas_ 10.12.2017 14:57

Cuesta w bramce, będzie śmiesznie. Już nie lepiej Chorążkę dać między słupki?

TIR_DO_SŁUBIC 10.12.2017 15:18

Ja tylko przypominam, że dzisiejszy mecz to kolejny mecz (po Pogoni i Sandecji) z leszczami. Może być nie tyle widoczna nasza dobra gra, co słaba Płocka. Także ostrożnie.

Pepinho 10.12.2017 16:20

Gramy czterema ofensywnymi zawodnikami u siebie, z czego jedynie Carlitos jest/był w formie.

El'kabat 10.12.2017 16:21

Generalnie to pyta i kilo mułu.

Wejdzie pewnie Małecki i Brożek, wyciągniemy fartowne 1:1 i mecz do zapomnienia a kikikekekuku do wyjebania.

Strach pomyśleć co nasze gwiazdki zrobią jak żydy na nich siądą od początku.

DWA RAZY Z RZĘDU PRZEJEBIEMY U SIEBIE ????

Revolver 10.12.2017 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1489037)
Ja tylko przypominam, że dzisiejszy mecz to kolejny mecz (po Pogoni i Sandecji) z leszczami. Może być nie tyle widoczna nasza dobra gra, co słaba Płocka. Także ostrożnie.

To żeś się zapędził, optymisto.

"Dobra gra"...

Krotochwila 10.12.2017 16:29

Gol dla gości mega przypadkowy, choć stanowi dobre podsumowanie naszej gry obronnej ostatnimi czasy. W środku bezsensowne przebitki, które powodują mega chaos po obu stronach. Dziwacznie ustawiony i bezproduktywny Perez. Jeśli nie przejmiemy kontroli nad meczem w środkowej części, prze*&biemy lub wyciągniemy przypadkowy remis. Na plus Wasilewski na stoperze.

TIR_DO_SŁUBIC 10.12.2017 16:29

Miarka się przebrała w 50%. Drugie 50% potencjalnie za 45 minut.

bridgeburner 10.12.2017 16:50

przegrywamy, Perez gra tragicznie notujac 3/4 niecelnych podań, Boguskiego i Imaza nie widac
a zmieniany jest jedyny szarpiacy Wojtkowski, grajac nadal dwoma wolnymi defensywnymi pomocnikami w srodku
chu... mnie zaraz strzeli
nie mowiac o tym, ze tu u nas chyba nikt(poza Sadlokiem) nie biega w rozsadnym tempie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl