![]() |
FraMat Wszystko fajnie pamiętaj,że każdy rywal to inny skład rywala oraz taktyka
|
Nie ma. Dlaczego? Dlatego, ze tylna piatka(obroncy+bramkarz) sa raczej pewni: Cuesta, Sadlok, Gonzalez, Glowacki, Cywka. Do tego Malecki i Carlitos. Razem siedmiu zawodnikow ma pewny plac co mecz(nie uwzgledniajac kartek/kontuzji). Podsumowujac wcale tak duzo tych nowych nie bedzie gralo. Problemem jest raczej srodek pomocy - newralgiczna strefa jakby nie bylo. Dojdziemy do najlepszej opcji w srodku pomocy i to tyle bo co poza tym zostaje. Prawe skrzydlo mimo wszystko bedzie zapewne Jezus dopki sie sprawdzi/nie sprawdzi. Oprocz tego kwestia tego czy bedziemy grac 4-4-2 czy 4-5-1 aczkolwiek patrzac na profile naszych nowych ofensywnych zawodnikow to bedzie takie 4-4-2 z cofnietym napastnikiem albo 4-5-1 z rozgrywajacym. Innych opcji zbytnio nie widze.
Co do stylu. 8 miesiecy jest z nami Kiko i zadnego stylu jak nie bylo widac, tak dalej nie widac i nie bedzie widac:D Ogolnie to takie fotballmanagerowe dywagacje:D Kiedy ktos w tej lidze mial wypracowany styl/optymalny/sprawdzony/skuteczny/wchodzacy na coraz wyzszy poziom sklad naa dluzej niz powiedzmy 5-10 kolejek:D (Wisly w najlepszych latach w to nie wliczam bo paka byla nie z tej ziemi jak na ta lige i tamte czasy). |
Cytat:
Wyobrażasz sobie np przegrać wszystko do końca rundy. Bo sobie testujemy...? Od tego jest kierownik drużyny, by takie sparingi jak z Termaliką były co tydzień. I tam się bawimy w testowanie. |
Cytat:
Zacznijmy od tego, że Ramirez próbował ustawienia z trójką obrońców. Czy Wisła dalej w obecnym składzie personalnym powinna iść w stronę 3-5-2? Średnio to widzę. Przede wszystkim nie jestem pewien czy uda się sklecić z kwartetu Głowacki/Gonzalez/Arsenic/Velez trójkę śolidnych defensorów, bo aktualnie to i o dwóch ciężko... Dodatkowo Sadlok jako lewy obrońca jest na ekstraklasę świetny, ale czy zafunkcjonuje jako wahadłowy? I wreszcie - za dużo ofesywnych piłkarzy mamy z przodu, by tak grać - zostawiłoby to 5 miejsc z przodu dla 15 piłkarzy... Czyli pkt 1 : grać czwórką defensorów. Sadlok jest niekwestionowaną jedynką jako OL, jego zmiennikiem Pietrzak. To najprostsze. Na prawej Cywka, a w przypadku chęci rotacji to cóż problemy ;> )Bartkowski?, Bartosz?, Arsenic? jakiś wynalazek Kiko?). Środek Gonzelez-Głowacki wydaje się u Ramireza żelazny, ale ja bym tu chciał zobaczyć jakieś zmiany (Ivan out w tej dyspozycji). 6 pozycji pomocy i ataku - tu Carlitos (i pewnie Mały) jako pewniacy. Reszta będzie rotować. Niech jedynie Boguski już się nie pokazuje na boisku. A Kiko ma do rotacji tu kilkuastu grajków na 4, niech próbuje. Chcę dużo Kolara i Balanyuka, bo to oni mają największy $ potencjał. |
Cytat:
|
Cytat:
Wygląda na to, że Basha i Brożek doszli do zdrowia (obaj weszli w drugiej połowie). Co do Veleza to może być różnie - albo jeszcze nie wyzdrowiał, albo po prostu Kiko nie chciał go wystawiać w sparingu, w końcu Fran udowodnił już swoją wartość. Kontuzji za to mógł doznać Cuesta, więc wygląda na to, że Buchalik będzie bronił w meczu z Piastem. Więcej wyjaśni się zapewne podczas konferencji. |
śmigała informacja że Velez moze zagrac z Piastem na stoperze
|
Marko Kolar - uraz miesniowy, w mojej ocenie nie chcieli ryzykowac w sparingu, mozliwe, ze na Piasta bedzie gotow.
Julian Cuesta - kontuzjowany, czekaja na wyniki badan... Pewnie dlatego w sparingu caly mecz gral Chorazka... Denys Balaniuk - czekaja na pozwolenie o prace. Ktos wie ile cos takiego moze trwac? Victor Perez - buduje forme fizyczna. Ja bym nie skreslal jego wystepu - no ale moze nie 90minut. Gonzalez, Arsenic - jakies urazy. Slabo to wyglada, tu znow ktos sie zastanawial dlaczego na srodku zagral Sadlok. Mozliwe, ze Kiko szuka alternatyw. Oby cofneli kartke Glowackiemu. Wtedy para stoperow Glowa - Velez moglaby byc sensowna. |
Cytat:
|
Ale z tego, co pamiętam przy tym oświadczeniu trzeba poczekać, aż z urzędu potwierdzą, że je otrzymali, więc możliwe, że to pozwolenie to tylko taki skrót myślowy. Procedura może krótsza, ale wciąż musi się odbyć.
|
Cytat:
Nie wiadomo też co się stanie ze składem, morale, frekwencją. Nie wydaje mi się, żebyśmy byli w dobrym momencie do podejmowania takiego ryzyka sportowego i finansowego. |
Takie mecze, z takimi przeciwnikami jak Piast, do tego u siebie, musimy wygrywać. Tak właśnie: MUSIMY. Nie ma żadnych usprawiedliwień, że zgrywanie, nowy skład. To jest przeciwnik do ogrania i każdy inny wynik jak zwycięstwo, będzie porażką. Mamy indywidualności, także nieważne w jakim stylu tylko wiktoria. Zgrywać się i eksperymentować można w środę w Kielcach. Jak nie zaczniemy wygrywać to obudzimy się z ręką w nocniku i z nowym trenerem w zimie, który będzie od nowa zgrywał. Walczymy też o frekwencję na stadionie. W takim klubie jak Wisła, musi być jakaś presja wyniku. Gloria, chwała i szampan dopiero po sukcesach.
|
Cytat:
|
@momo
Przestań. Nie takie są ambicje Zarządu. Przegrywając u siebie z takim Piastem stawiamy się w szeregu drużyn broniących się przed spadkiem. Skończmy z kurtuazją, że nie ma słabych drużyn. Rozumiem w....... 3- bramkowy odniesiony z drużynami z aktualnej czołówki. To nie było dzieło przypadku. Ale mamy bać się Piasta u siebie? No proszę Cię... |
@Barti, w którym miejscu piszę 'mamy bać się Piasta?'. W żadnym. Ty natomiast piszesz 'musimy' jakbyśmy co najmniej przewyższali go o 3 klasy. A tymczasem to ligowy średniak z dolnych rejonów tabeli. My natomiast jesteśmy ligowym średniakiem z ambicjami na górne rejony. Niewielka różnica. Masz fajny podpis pod swoimi postami, weź go zastosuj do rzeczywistości. Trzeba mieć ambicje, od pierwszego do ostatniego meczu walczyć, od pierwszej do ostatniej minuty. Trzeba walczyć i trzeba wierzyć. Ale też trzeba twardo stąpać po ziemi. Odróżnij ambicje, od realnych celów. Ambicje mamy na mistrzostwo, na miejsca pucharowe i na puchar Polski. Ale rzeczywiste oczekiwania to miejsca 4-6, poprawa gry zespołu, promocja zawodników i ich sprzedaż z dużym zyskiem. Marka nie gra, Herb Wisły nie wyjdzie na boisko i wpakuje 3 bramek każdemu rywalowi. Robią to zawodnicy, a Ci na dzień dzisiejszy są jacy są. Przykro się patrzy na kiedyś wielkich mistrzów boksu, jak na starość wychodzą bo mają 'nazwisko' i myślą że pokonają każdego, tymczasem dostają wpi... Rozumiesz analogie ?? Wrócimy do odpowiedniego poziomu finansowo-sportowego i wtedy mówmy 'musimi', na razie zostańmy przy 'powinniśmy' lub 'możemy'.
|
Spoko, remisujmy z Piastem, przegrywajmy z Arką, to przynajmniej wygramy z Lechem albo Legią, a jak nie, to przecież za ostatnie kilkanaście lat pierwsza 8 i tak nam się należy.
|
Ja gorąco liczę na występ Brożka. Bo tylko jego aktualnie rozpoznaje na boisku z poziomu trybuny. No dobra, jeszcze Małego.
|
Ja również liczę na występ Brożka i jego przełamanie. Gdy strzeli gola to w końcu się odblokuje i zacznie wpadać. Znamy go od lat i wiemy że jak się zablokuje to nic nie wpada, dopiero jak wpadnie to się odblokuje i będzie wpadać częściej.
|
a ja licze na przełamanie Tomka Kulawika :P człowieku Paweł jest już po "drugiej stronie rzeki" przełamie to on sie jak mu pozwolą stzelać karnego i uda mu się dobitka , po udanej interwencji bramkarza
|
Paweł to bez wątpienia legenda Wisły,ale w dzisiejszej formie nie ma wręcz szans,aby pomagał w zdobywaniu punktów. Podejrzewam,że zaproponowano mu kontrakt,aby w szatni była zachowana pewna hierarchia w okresie intensywnej rotacji i to ostatni jego sezon. Mam nadzieję, że Ondrasek odejdzie jak najszybciej,bo to niestety drewno pasujące co najwyżej do topornego futbolu 4. ligi angielskiej.
Bardzo dobrze,że Carlitos okazał się świetnym transferem,bo pozycja w tabeli i morale drużyny byłyby o wiele niższe. Jeśli zagramy bojaźliwie,bez agresji i z błędami to nawet Piast będzie bardzo groźny,bo obrona razem z bramkarzem dziś w Wiśle nie istnieje :( |
W meczu z Piastem będzie sędziował Krzysztof Jakubik z Siedlec.
|
Trzeba mu przypomnieć by okulary zabrał ze sobą....
|
Brożek mimo tego, że nie zdobywa bramek, do sytuacji dochodzi, wiec chcąc nie chcąc coś w końcu powinno wpaść. Poza tym Brożek w ataku daje więcej miejsca Carlitosowi i zwiększa szansę na zdobycie bramki.....
Pod nieobecność Ondraszka i nieznaną nam formę Kolara i Balanyuka, oraz dramatyczna grą Ze Manuela jedynym sensownym wyjście jest mimo wszystko Paweł i mam nadzieję, że zagra i strzeli bramkę..... |
to jest tzw. absorbowanie obrońców
druga strona medalu jest taka że absorbuje jaszych pomocników , i zamiast zrobić coś pożytecznego z piłką wystawiają ją jemu - na oczywiste zmarnowanie... |
Cytat:
|
Piotr Światko zgloszony do ekstraklasy. Czyżby był w 18 na Piasta?
|
Cytat:
Druga sprawa - to ja nie wiem czy 4-6, jak dotąd ograliśmy drużyny od poz. 12 w dół, z 11 - Lechią remis u siebie, a z każdą wyżej (w tym Arką - 10) w czapę. To jak zaczniemy grać z lepszymi to w czapę czy po ostatnich transferach ofensywnych grajków jednak ogramy ich? Tego nie wiem, ale jak dla mnie Piasta musimy rozwalić. |
Podsumowując absencje:
Cuesta Bartkowski Głowacki (kartki) Ivan (?) Arsenić (?) Velez (?) Perez (niegotowy do gry) Ondrasek Balaniuk (brak pozwolenia) Kolar (?) |
Aż takim optymistą nie jestem. Eksperymentalna obrona + nasze dzidy do przodu na Boguskiego nic dobrego nie wróżą.
Chyba, że nagle zobaczymy styl Kiko i zrobimy ich 3:0 do przerwy :D Patrząc przez pryzmat terminarza to konieczne są 3 pkt, bo potem o jakiekolwiek punkty może być ciężko.. |
patrząc na listę absencji, to na prawdę się boję kim my zagramy..
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl