Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Pucharze Polski 2017/18. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9821)

silver03 07.08.2017 12:28

Tylu rezerwowych jednocześnie nie puszczałbym od 1 minuty, gramy o Puchar Polski jesteśmy profesjonalnym klubem, wiec podejdźmy do tego poważnie. Nie róbmy z tego cyrku, i "ch.uj niech wpuści nawet juniorów bo derby zaraz", szanujmy się.

Moim zdaniem powinien zagrać mix, który da odpowiedź trenerowi czy może liczyć na obecnych zmienników w derbach, może nawet w kontekście 1 składu:

Buchalik - Cywka - Arsenić - Gonzalez - Sadlok - Boguski - Llonch - Wojtkowski - Bartosz - Halilović - Brożek

* jeśli Llonch niedomaga dalej to na DP przesuwamy Arsenicia, Sadlok do środka i wpuszczamy Bartkowskiego/Pietrzaka

I mamy tak:
- test dla Boguskiego czy nadal jest tak przymulony, jeśli tak to w derbach ławka
- test dla Brożka czy nadal ma instynkt strzelecki, jeśli będzie słabo to w derbach gramy 4-5-1 z Carlitosem na szpicy a za nim Brlek
- test dla Bartosza jak będzie wyglądał przez 90 minut
- sprawdzamy sobie Arsenicia, Lloncha, Halilovicia i Wojtkowskiego
- przy okazji wygrywamy 3:0 z Płockiem

------Football Manager off------

konvict1993 07.08.2017 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1479307)
Buchal - Bartkowski, Zemlo, Bunoza, Pietrzak - Llonch, Velez - Halilovic, Wojtkowski, Kostal - Carlitos

A Żemło przypadkiem nie na wypożyczeniu w Wiśle Puławy ?
Szansę przed wszystkim powinni dostać:
Bartkowski, bo Cywka gra tragicznie.
Arsenić, Głowackiemu należy się odpoczynek przed derbami.
Nie wiem czy Pietrzak jest już gotowy do gry oraz czy Kiko uważa że ma wystarczające umiejętności na ta drużynę.
Pol już zdrowy? Jeśli tak to dobrze by było żeby wystąpił.
Carlitosa przesunąłbym na skrzydło a Ondraska jeżeli jest zdrowy na szpicę bo ktoś musi naciskać tych stoperów cały czas, a akurat w tym Czech jest dobry.

Jeśli wyżej wymienieni sa zdrowi to widziałbym to tak:
Buchalik-Bartkowski, Gonzalez, Arsenić, Sadlok-Llonch, Velez,-Bartosz, Brlek,Carlitos ,-Ondrasek
Jeśli nie to:
Buchalik-Bartkowski, Gonzalez, Arsenić, Sadlok-Velez,Brlek-Bartosz, Halilović, Wojtkowski,- Carlitos

szprotson 07.08.2017 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez konvict1993 (Post 1479317)
A Żemło przypadkiem nie na wypożyczeniu w Wiśle Puławy ?
Szansę przed wszystkim powinni dostać:
Bartkowski, bo Cywka gra tragicznie.
Arsenić, Głowackiemu należy się odpoczynek przed derbami.
Nie wiem czy Pietrzak jest już gotowy do gry oraz czy Kiko uważa że ma wystarczające umiejętności na ta drużynę.
Pol już zdrowy? Jeśli tak to dobrze by było żeby wystąpił.
Carlitosa przesunąłbym na skrzydło a Ondraska jeżeli jest zdrowy na szpicę bo ktoś musi naciskać tych stoperów cały czas, a akurat w tym Czech jest dobry.

Jeśli wyżej wymienieni sa zdrowi to widziałbym to tak:
Buchalik-Bartkowski, Gonzalez, Arsenić, Sadlok-Llonch, Velez,-Bartosz, Brlek,Carlitos ,-Ondrasek
Jeśli nie to:
Buchalik-Bartkowski, Gonzalez, Arsenić, Sadlok-Velez,Brlek-Bartosz, Halilović, Wojtkowski,- Carlitos

a moze :P

Tak tylko strzelalem kogo powinine ogrywać. Jeszcze Laskoś i ten drugi mlody moglby zagrac.
Pytanie zasadnicze jest jedno : jak patrzymy na Puchar Polski

Ogryzek 07.08.2017 13:24

szprotson
Mamy naprawdę łatwą drabinkę. Głupio byłoby to olać. Dla mnie PP to dobra szansa na puchary w tym roku.

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...stko,12342015/

Karherop 07.08.2017 13:43

Lech miał 'łatwego' rywala w finale.

Nie możemy patrzeć tymi kategoriami. Po prostu każdy mecz to ma być zwycięstwo bez kalkulacji. Nie ważne czy to legia czy Puszcza Niepołomice. Puchar Polski co roku jest tak samo 'trudny' dla wszystkich.

@szprotson ten drugi młody to pewnie Skórski?

Wąpie by obaj z Laskosiem coś pograli w tym sezonie. O ile nie trafi nam się (tfu tfu) plaga kontuzji.

ashkeczup 07.08.2017 14:03

Dla mnie Buchal, Bartkowski, Arsenić, Halilović, Wojtkowski powinni dostać szansę od pierwszej minuty. Nie wiem czemu ludzie dalej się łudzą, że Brożek zacznie strzelać, bo nie zacznie-róbcie screeny. Carlitos grając dalej w ten sposób nawet cienia szansy nie pozostawia Pawłowi na posadzenie go na ławce. PP to idealny moment na rozpędzenie się młodych chłopaków.

brylant17 07.08.2017 16:17

Mówicie o łatwiej drabince do pucharów ok zgadzam się z tym,ale czy nasi kopacze dadzą radę z parchami? Obecna gra nie powala, obawiam się także o kondycję....

El'kabat 07.08.2017 16:22

Z żydkami damy radę, w PP na pewno trzeba uniknąć dogrywki . Ale czekam póki co na temat meczowy,co by się wypowiedzieć :D

MB1906 07.08.2017 16:37

Fajny mecz się szykuje poogladamy nowe nabytki.

Konrad. 07.08.2017 17:06

Czy wy jesteście normalni? Drugi skład? Odpocząć przed derbami?

Oni rozegrali 4 mecze! (np. Arka siedem, Legia dziewięć)... Po czym oni mają być zmęczeni?

Derby mamy za 4 dni - od czasu do czasu zawodowy piłkarz, musi być na to przygotowany.

Należy patrzeć też dalekosiężnie - co jeśli odpadniemy z Płockiem, po czym ci w 1/4 odpadną z cracovią i w konsekwencji to cracovia zagra w pucharach? Nie trafi was szlag, że np. żydki będą grać (kompromitować) w pucharach częściej niż my?

Skąd w ogóle pomysł, że taki "odpoczynek" im coś da? Można by to rozważyć jedynie z Głowackim, aczkolwiek niektórzy piłkarze wolą grać niż wypadać z cyklu meczowego...

Kolejna rzecz to kasa - kolejne rundy to kolejne mecze u siebie. W przypadku derbów w 1/4 to ponad 20 tys na trybunach i mega emocje. Gdyby udało się zdobyć puchar to jest KILKA MILIONÓ ZŁOTYCH EKSTRA do budżetu...

Zresztą jeśli boicie się o grę co trzy dni, to co z grudniem? Przecież rewanż na kałuży też gramy w środku tygodnia po meczu z płockiem. To jak ligę też odpuszczamy? A potem w maju kolejne mecze co trzy dni...

Mecz powinna grać najlepsza możliwa jedynasta (ew. Głowackiemu dać odpocząć jeśli potrzebuje), gdyż jest to mecz bardzo ważny. Jeżeli będzie 3-0 to można myśleć o daniu szansy zmiennikom.

Karherop 07.08.2017 17:34

Nikt tu nie mówi o wpuszczeniu 2 składu ale o 2, 3 może 4 zmianach w składzie, które mogą nawet podnieść jakość wyjściowej 11. Lepiej wpuścić wyposzczonego Kostala na boisko niż Boguskiego który o własne nogi się potyka.

Ochłoń człowieku..

silver03 07.08.2017 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1479339)
Mówicie o łatwiej drabince do pucharów ok zgadzam się z tym,ale czy nasi kopacze dadzą radę z parchami? Obecna gra nie powala, obawiam się także o kondycję....

Sugerujesz, żeby 2 jedenastka wyszła na puchar bo gramy z parchatymi? A co to jacyś galaktikos są? :lol:

Charlie 07.08.2017 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1479349)
Sugerujesz, żeby 2 jedenastka wyszła na puchar bo gramy z parchatymi? A co to jacyś galaktikos są? :lol:

Nie, ale nie wygraliśmy z nimi od marca 2015. Wolałbym, żebyśmy tę niefajną passę przerwali nawet za cenę blamażu w PP.
Osobiście liczę na Bartosza, Arsenica i Halilovica w pierwszym. Jakieś 20 minut powinien też dostać Kostal.

arti 07.08.2017 18:44

Halilovic i Kostal od pierwszej minuty.
Gramy bez prawego skrzydła, a i rozegranie szwankuje i moim zdaniem na podstawie tego co widziałem w sparingach szczególnie Halilovic daje nadzieję na poprawę gry (na środku).

ashkeczup 07.08.2017 18:50

Po co nam najszersza kadra od wielu lat, skoro ciągle mają grać ci sami? Nie mamy Kamińskich na ławce, tylko chłopaków, którzy wiele od siebie dają. A co do odpoczynku... Nikt normalny nie powie, że taka krótka przerwa letnia jest wystarczająca. Nawet jak nie mięśnie, to dłuższa przerwa jest potrzebna, żeby oczyścić głowę. Po co te chłopaki mają się starać na treningach, jak znowu wyjdzie machający łapami Brożek, Boguś w fantastycznej formie, Małecki jeździec bez głowy, czy Ivan, który lubi za.......ić ostatnio babola.


silver03
A Płock to galaktikos?

silver03 07.08.2017 20:03

Dla mnie jakieś wizje zagrania kompletnie drugim garniturem, bo gramy z kalekami z kałuży są chore. Nie jesteśmy jakimś tam klubikiem, żeby odpuszczać puchar bo za 4 dni gramy derby. Mamy mierzyć wysoko, dążyć do wygranych z podniesionym czołem, a nie trząść się jak jakieś ci.pki bo niedługo derby. Odpuszczać puchar to może Probierzowa zbieranina, która sezon w sezon walczy o utrzymanie.

Delikatne zmiany - tak, ale nie paranoja z oszczędzaniem wszystkich bo derby. W takim razie należało odpuścić mecz z Płockiem, bo chłopaki tam się mocno wypruli.

miles 07.08.2017 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1479364)
Dla mnie jakieś wizje zagrania kompletnie drugim garniturem, bo gramy z kalekami z kałuży są chore. Nie jesteśmy jakimś tam klubikiem, żeby odpuszczać puchar bo za 4 dni gramy derby. Mamy mierzyć wysoko, dążyć do wygranych z podniesionym czołem, a nie trząść się jak jakieś ci.pki bo niedługo derby. Odpuszczać puchar to może Probierzowa zbieranina, która sezon w sezon walczy o utrzymanie.

Delikatne zmiany - tak, ale nie paranoja z oszczędzaniem wszystkich bo derby. W takim razie należało odpuścić mecz z Płockiem, bo chłopaki tam się mocno wypruli.

Podpisuje się tutaj obiema rękami. Puchar odpuszczany był już zbyt wiele razy. Płock rok temu odpadł ze Stala Mielec w 1 rundzie i niech się ich przygoda z pucharem jutro skończy. Ja rozumiem ze derby i presja jest i musi być ale to tylko crakovia piłkarski średniak. Drabinka jest bardzo przyjazna. Rok temu odpadliśmy z finalista lechem, z Płockiem u siebie trzeba pokazać co to znaczy twierdza! A po sobocie 12 pkt. Pozdro i jazda jazda jazda!!!

inspektor erektor 08.08.2017 09:22

Moim zdaniem nie może być mowy o odpuszczaniu Pucharu, drabinka do półfinału jest bardzo łatwa, a pary półfinałowe są losowane, w związku z czym jest szansa trafić na rywala innego niż Legia czy Lech.

konvict1993 08.08.2017 10:50

Osobiście nie uważam że posadzenie na ławce Boguskiego, Małeckiego i Cywki to gra drugim garniturem.
Na bokach potrzebna jest świeżość!
Mamy dobrych zmienników i jeśli nie teraz to kiedy ich wpuścić ?

Arkadiusz.Czerepach 08.08.2017 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1479345)
Nikt tu nie mówi o wpuszczeniu 2 składu ale o 2, 3 może 4 zmianach w składzie, które mogą nawet podnieść jakość wyjściowej 11. Lepiej wpuścić wyposzczonego Kostala na boisko niż Boguskiego który o własne nogi się potyka.

Ochłoń człowieku..

szprotson mówi :
http://www.wislakrakow.com/forum/sho...7&postcount=27

szprotson 08.08.2017 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1479409)

a czy Ty jeszcze nie dorosłeś do tego ze to trener wybiera skład a nie forumowicze?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kiko
. Chcę wykorzystać sytuację, że mamy trzy mecze w przeciągu jednego tygodnia. Będę chciał wprowadzić zmiany.

Ale Ciiiiii......

swiety37 08.08.2017 11:10

Czyli Głowa raczej dzisiaj nie zagra:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...czna_tlocznia/

El'kabat 08.08.2017 11:22

Nikt poważny chyba nie myślał, że zagra dziś najmocniejszy skład.

Będzie pewnie Arsenic, Kostal, Wojtkowski, Halilovic, Bartkowski, może Lackoś.

Zobaczymy :)

Arkadiusz.Czerepach 08.08.2017 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1479410)
a czy Ty jeszcze nie dorosłeś do tego ze to trener wybiera skład a nie forumowicze?

no i chwała Bogu :alleluja:

filemon 08.08.2017 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1479411)
Czyli Głowa raczej dzisiaj nie zagra:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...czna_tlocznia/

I bardzo dobrze.

nesta 08.08.2017 13:02

Halilović od początku, jak najbardziej. Kiedy jak nie w takim meczu. Taki Lukić gra w Koronie z powodzeniem w podstawie od początku sezonu, a w ostatnim sezonie ligi chorwackiej grał dużo mniej niż Tibor, bo tylko w 6 meczach.

bridgeburner 08.08.2017 20:44

wiadomo jaki to mecz, z jakim podejsciem
i ogolnie nie chcialem sie czepiac, momentami nawet widac przeblyski potencjalu u Halilovica, Arsenica i jakosc Lloncha czy nawet walecznosc Bogusia
ale na Brozka to sie nie da patrzeć w tej dyspozycji, zle przyjecia, podania nie w tempo, spowalniane akcji
niestety ale obecnie jeśli ma grac w Wisle to chyba najodpowiedniejszym miejscem bedzie druzyna oldbojów

jova 08.08.2017 21:40

Kiko time. Znowu walczymy do końca i strzelamy w końcówce. Ile to już? Sześć z jedenastu wygranych meczów rozstrzygnęliśmy po 85tej minucie? Szaleństwo. Ciekawe, czy to wynika bardziej z przygotowania fizycznego, czy z agresywności?

arth_ur 08.08.2017 21:52

Źle się starzeje Brożek. Obawiam się czy będzie miał jeszcze jakiś zryw.

Kurz 08.08.2017 21:53

Właściwie wszyscy "zmiennicy" unaocznili dlaczego u Kiko wchodzą na końcówki. Na razie żadnego olśnienia, żadnego miłego zaskoczenia.

Mam nadzieję, że trudy dzisiejszego meczu sprawią, iż trener da odpocząć w sobotę Rafałowi i Pawłowi.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl