![]() |
Cytat:
|
Kto tu rozkminia Brozka w pierwszym składzie? Ludzie, on to moze co najwyżej na ostatnie 20 minut wejsc. Gość ciągle sie z urazami zmaga i ma prawie 34 lata. Jedynym napastnikiem na świecie w jego wieku,który jest/byl skuteczny to Ibrahimovic. Czas Pawła się niestety kończy. Niestety on i Boguski wiecznie grac nie moga. Czas postawić na mlodszych. Tyle w tym temacie i naprawdę pomyślcie cAsem.
|
Cuesta - Sadlok, Gonzalez, Głowacki, Cywka - Llonch, Brlek, Halilović - Małecki, Lopez, Boguski, czyli bazowe 451 w ofensywnym wariancie 433. A bohaterem meczu zostanie Rafał Boguski! Do zobaczenia na R22.
|
Cytat:
|
Tylko 3 punkty!
O ile w pierwszym meczu z Pogonią było wiadomo, że Lionch nie zagra, a Pogoń będzie chciała być przy piłce toteż zagraliśmy dwójką z przodu wychodząc kilka razy fajnymi akcjami. W meczu z BBT myślę, że warto zagrać ustawieniem 4-5-1 bowiem przypuszczam, że większość meczu to my będziemy prowadzić grę i warto mieć mocno obsadzony środek. Ja typowałbym takie zestawienie: Cuesta - Cywka, Głowa, Ivan , Sadlok - Boguś, Lionch, Velez, Brlek , Małecki - Carlitos. Być może pomoc wygląda defensywnie, ale wg. mnie Lionch pokazał w końcówce sezonu, że potrafi zagrać do przodu dlatego ustawiłbym go na 8, Velez do walki i destrukcji na 6, a Brlek na 10. Ponadto Mały z Bogusiem do klepki i Carlitos. Ci piłkarze mają zmysł do gry kombinacyjnej. :piwko:
|
Wg mnie Zdenek słabo zagrał z Pogonią. Cieszy wynik, ale miał 18 strat! Najwięcej w drużynie i bez celnego strzału. Paweł zwłaszcza u siebie potrafi strzelać, a w meczu z Termaliką nie powinniśmy się bronić tylko rozklepać rywala w czym na pewno Brożek jest lepszy od Ondraska. Z Carlitosem mogli by pograć tzw krakowską piłkę
|
Cytat:
|
Cytat:
16 lat i debiut- brzmi zacne, jaka szkoda, że tyle widział seniorską piłkę. |
Wydaje mi sie, ze za Veleza na 100% zagra Llonch poniewaz Velez nie jest jeszcze na w pelni gotowy. Nawet schodzac z murawy w Szczecinie wygladal na mega zajechanego i rzucil w strone Kiko "de puta madre!" co w tym kontekscie oznaczalo mnie wiecej "o ja .......e". Llonch napewno ma wiecej pary.
|
Cytat:
Jermain Defoe, 34 lata, zeszły sezon 15 goli w PL Fernando Torres, 33 lata , 10 goli i 7 asyst dla Atletico Madryt Robin van Persie, 33 lata, 18 goli dla Fenerbahce David Villa, 35 lat, 12 gol ii 3 asysty w MLS Markus Rosenberg, 34 lata, w obecnym ezonie ligi szwedzkiej udział przy 8 golach [ 13 spotkań] Artiz Aduriz , 36 lat [!] , 24 gole dla Bilbao Marco Boriello, 35 lat, 20 goli dla Cagliari i inni... Wiek nie ma tu znaczenia. Tylko przydatność dla drużyny. Niech Pawłowi zdrowie dopisuje i niech strzeli 5-10 brame kw tym sezonie. |
Cytat:
Balashov... Mówi ci to coś? Poza tym Kamil bardzo często trenował z pierwszą drużyną i łapał się do składu czołowej drużyny bundesligi+ reprezentant polski. O tym już nie wspomniales |
Cytat:
|
Cytat:
|
Też wolałbym zobaczyć Kostala i Wojtkowskiego w meczu ligowym o punkty i dopiero wtedy oceniać, ktory z nich lepszy.
Na moje wyczucie, na dzień dzisiejszy: Kostal. Ale to Kiko widzi wiecej |
Takie argumenty że do tej pory widziałeś Jak sam mówisz Kostela w sparingach.... Jednak chyba jest różnica w meczu ligowym z Pogonią a treningi z Odrą Opole. Nie uważasz? Spring=trening i nic więcej.
A co miał pokazać? Wiesz jakie miał wytyczne? Przy takim stykowym wyniku raczej trudno żeby miał wchodIc między 3 przeciwników i wiązać krawaty lewa noga. Poza tym dlaczego właśnie jego wpuscil Kiko? Pewnie dlatego że na treningach lepiej prezentuje się Kostal i w ogóle jest top, dlatego chcę go schować przed całym światem bo Barca już się dowiedziała o nowym Maradonie z Dolnej Roznavy Jasne mogę się mylić itp. Ale w Wojtkowskim widzieli coś w vicemistrzu Niemiec. Natomiast w Kostal nic nie widzieli w Spartaku trnava |
wg mnie pomijanie Kostala jest dużym błędem, bo każdy kto choć trochę zna się na piłce widział co chłopak wyprawiał w sparingach... tzn. szybki, przebojowy, dobry drybling, technika użytkowa i co najważniejsze gra bez kompleksów.
Podzielam opinię Framata, natomiast z jednym się zgodzić nie mogę, czy rzeczywiście Kiko widzi więcej? Masz do dyspozycji ponad 20 chłopa i weź tu człowieku nie popełnij błędu w selekcji... |
Tym wicemistrzem Niemiec też bym się bardzo nie sugerował, bo póki co jest to drużyna jednego sezonu, jakie co jakiś czas wszędzie się zdarzają, a potem wracają do szeregu. Leicester, Piast czy nawet Cracovia pokazały, że po jednym sezonie siły drużyny się nie ocenia ;)
Natomiast co do tego, który z przywołanych piłkarzy ma większy potencjał oczywiście nie da się w tej chwili wypowiedzieć, chyba że ktoś ma zdolności Smudy ;) Ja bym nawet postawił hipotezę, że zbyt dobry występ danego piłkarza na tle pozostałych w sparingach międzysezonowych zwykle zwiastuje złe przygotowanie w kontekście formy w sezonie. Oczywiscie to tylko hipoteza i nie będę jej zbyt zawzięcie bronił... |
Chyba nie do końca czytajcie wywiady z Ramirezem, który zapowiedział, że Martin Kostal to melodia przyszłości i będzie powoli wprowadzał go do składu.
|
Cytat:
Wpuścił go pewnie dlatego, że jest Polakiem, dużo nie pograł, ale sporo się polskiej ligi naoglądał, mówi po polsku, a przede wszystkim filozofia klubu to 'Polacy przodem', a Kostala nawet nie było na ławce. |
Cytat:
A co do wytycznych to nie wiem jakie byly, ty też zresztą nie dla tego pisze że wydaje mi się żeby utrzymać 2:1 do końca i to się udało. Więc wytyczne zrealizowane. Wiadomo że przed młodym dużo pracy ale jest bardzo perspektywiczny i jeżeli będzie grał to w przyszłości możemy na nim sporo zarobić i o to w tym wszystkim chodzi. |
Kiko nie zrobi nie wiadomo jakiej rewolucji w składzie dojdzie Pol i to wszystko
|
Cytat:
Co do wytycznych to mocne ogólniki, każdy ma do zrealizowania zadania i jestem pewien, że Kiko mówi coś konkretniejszego niż 'wygrajcie dziś, ok?' |
Co dokladnie Kiko mówi zawodnikom, nie mam pojecia. dlatego nie powiem ci co konkretnie było wytyczone. Ale podejrzewam zeby szanować piłkę i uniknąć głupich strat więc to się udalo. Tak Wiśle jak i samemu Wojtkowskiemu.
No ale to też jest jak by nie patrzeć część porównania. Bo skoro 19 latek będzie regularnie grał to jego wartość mocniej pójdzie do góry niż kogoś kto ma 21. Oczywiście jeżeli grali by dokładnie ile tak samo. Wiek zawodnika odgrywa bardzo dużą rolę w jego wycenie o czym mogliśmy się przekonań niedawno przy transferze Mońki. |
Porównania Kostala do Wojtkowskiego są śmieszne. Inne pozycje, inny wiek, inne doświadczenie. Po pierwsze to Kostal sprawdził się w lidze słowackiej, nie na darmo poprzedni klub dał mu zadebiutować rok temu w europejskich pucharach. Doświadczenie w seniorskiej piłce Kostal ma większe. Wojtkowski owszem, zobaczył kawał dużej piłki, ale tylko w roli statysty. Siedzenie na ławce to jeszcze nie debiut. Poza tym jeśli o Kostalu mówić, że to odrzut z ligi słowackiej to jak można mówić o Kamilu z którym RB Lipsk rozwiązał kontrakt?
Szukając dziury w całym na każdego znajdzie się haczyk. I w Kostala i w Wojtkowskiego wierzę i nawet widziałbym ich docelowo obu w 1 składzie, ale na ten moment Kiko powinien pomału obu wprowadzać. Liczę, że teraz da zadebiutować Kostalowi. A i jeśli ktoś ma do nadrobienia więcej, to na pewno Wojtkowski który wiosną miał długą kontuzje. Co do meczu: apetyty rozbudzone. Termalika to dobry rywal na przetarcie. No i mamy coś do udowodnienia, w szczególności za plamę jaką daliśmy w ostatnim meczu poprzedniego sezonu. |
Dokładnie - ostatni mecz zeszłego sezonu to plama z Niecieczą. Nie ma co tu ukrywać - tylko walka o 3 punkty. Jeśli chcemy realnie liczyć się w walce o coś w tym sezonie to taki mecz wygrywamy jeśli nie techniką to jazdą na dupach.
|
Rozwiązał kontrakt bo? Bo rozwiązali drużynę a w "młodej bundeslidze grać już nie mógł)
Kostal na tyle się sprawdzil w tej lidze słowackiej że nikt go nie chciał w niej. Zagrał w niej niecałe 400minut. No tak ale masz rację wypromował się pucharach, zagrał przecież całe 3 minuty hahhah |
Spieracie się kto jest lepszy, czy X czy Y. Bo ten zagrał tyle minut tu a ten tyle minut tu. Za rok podyskutujecie.
Tak jak ktoś wyżej napisał. Kiko widzi na treningach kto jest na dziś do gry w jakim wymiarze i na jakiej pozycji. Zaufanie. |
Cytat:
Velez jest Katalonczykiem no ale to tylko moja rozkmina. kazdy ma jakies rytuały zwiazanie z wchodzeniem/opuszczaniem placu gry :) Nieciecze zlać w końcu tak jak przystało na Wisłę. 4-0 i dziękuje! no ale tak na serio, to byle wygrać! |
Cytat:
No i po co kpisz? Kostal na wiosnę zostal wypożyczony do 2 ligi i na wiosne 2017 zagral cala rundę, wiec klamstwem jest że przyszedl po roku siedzenia na ławie. Można dyskutowac czy lepiej zadebiutować w europejskich pucharach czy siedziec na ławce, ale po co? |
Ale gdzie ty tu masz kpiny? W ekstraklasie słowackiej zagrał w tamtym sezonie 300minut. To jest ogranie? W 1lidze słowackiej której poziom to conajwyzej polska 2liga zagrał łącznie 800minut w 11 czyli też nie grał wszystkiego od deski do deski...
Co do Wojtkowskiego to inaczej jego sytuacja wyglądała by gdyby nie doznał tak poważnej kontuzji przed rozwiązaniem młodzieżówki Zresztą uznawany jest u nas za bardzo duży talent, i nie tylko my go chcieliśmy. A czy ktoś słyszał o Kostal żeby był nadzieja Słowacji i żeby się ktoś z nami o nie go bił? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl