Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   ''Życie jest jak rower" (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9671)

wolfy 08.08.2016 14:43

"Życie jest jak rower,
nie ważne jak drogi kupisz,
jak nie zapłacisz VAT-u
to się skarbówka do.......i"

Z "Myśli po alko", J.M.

wolfy 08.08.2016 14:45

Dobrze rozumiem, że to wiślacki konkurs haiku?

it 08.08.2016 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heoij (Post 1446672)
Wychodzi na to, że gość nie ma matury...

Ale za to ma studia :)))

wolfy 08.08.2016 14:46

"Życie jest jak rower,
nie ważne jak mocno kręcisz,
jak wjedziesz do Wisły to w końcu utoniesz"

Z "Myśli po alko", J.M.

wolfy 08.08.2016 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 1446678)
Ale za to ma studia :)))

Bez matury studia są nieważne :D

wolfy 08.08.2016 14:49

"Wisła jest jak łańcuch od roweru,
nie nasmarujesz nie pojedziesz"

Z "Myśli po alko", J.M.

it 08.08.2016 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1446680)
Bez matury studia są nieważne :D

A to właśnie niekoniecznie.

Szybki cytat z neta:

Cytat:

A co w przypadku, jeżeli osoba , która ukończyła technikum, dostarczyła pani w dziekanacie dyplom jego ukończenia z zapewnieniem, że świadectwo dojrzałości dostarczy później. Pani w dziekanacie w dobrej wierze przyjęła zapewnienie absolwenta szkoły średniej. Następnie nie sprawdziła przez roztargnienie bądź zapomnienie, czy świadectwo dojrzałości zostało doniesione. Taka osoba została dopuszczona do egzaminów wstępnych na studia wyższe , które zdała na ocenę bardzo dobrą i uzyskała status studenta. Na dodatek, każdy kolejny rok studiów zaliczyła na średnią powyżej 4,0 otrzymując stypendium naukowe. W końcu przyszedł ten wyczekiwany , upragniony 5 rok, na którym broni się pracy magisterskiej. Student przystępuje do złożenia egzaminu magisterskiego i obrony pracy magisterskiej. Okazuje się, że wszystko przebiegło dla niego pomyślnie i uzyskał dyplom magistra na ocenę dobrą.
reklama

Powstaje pytanie czy taki dyplom bez posiadania matury jest ważny?

Art. 156. § 1. 7) kodeksu postępowania administracyjnego. stwierdza; organ administracji publicznej stwierdza nieważność decyzji, która:

zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa.

Natomiast Art. 156. § 2 k.p.a. określa, że: nie stwierdza się nieważności decyzji z przyczyn wymienionych w § 1 pkt 1, 3, 4 i 7, jeżeli od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło dziesięć lat, a także gdy decyzja wywołała nieodwracalne skutki prawne

W powyższym przypadku decyzja o przyjęciu na studia osoby, która nie zdała egzaminu maturalnego, zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa , ale ze względu na wywołanie nieodwracalnych skutków prawnych, w postaci zaliczonych egzaminów na studiach oraz zdanego egzaminu magisterskiego pozostaje jako ważna w obrocie prawnym.

W związku z tym, tak uzyskany dyplom magistra jest ważny.
Pewnie to jedna z możliwych interpretacji, ale jak najbardziej dopuszczalna.
Więc nasz rowerzysta może być magistrem bez ważnej matury :]

funkykoval 08.08.2016 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 1446685)
A to właśnie niekoniecznie.

Szybki cytat z neta:



Pewnie to jedna z możliwych interpretacji, ale jak najbardziej dopuszczalna.
Więc nasz rowerzysta może być magistrem bez ważnej matury :]

Jak składał dokumenty w 2013 roku, to ciężko o magistra, chyba że takiego jak świadectwo maturalne....

heoij 08.08.2016 15:35

Kontynuując twórczość wolfego:

"Życie jest jak rower,
nie umiesz jeździć,
to nie jedź".

Z "Myśli po alko", J.M

morganfield 08.08.2016 16:04

A mnie ciekawi ile taka książka kosztuje. I nie, nie chodzi mi o 32,50 na Podwalu.

Karherop 08.08.2016 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mateusz Wis (Post 1446566)
A szkoda gadać, szkoda strzępić ryja...

Kolega trafił w sedno. Nie wiem po co drugi temat o tym typie, jeden nie wystarczy?

Pociesza mnie, że ten typ nie będzie sprawował w klubie żadnej funkcji, poza nazwiskiem w papierach.

Marketingowcy Wisły przychodząc dzisiaj do pracy zalali się zapewne rzewnymi łzami...a my się zalejemy jak do Wisły zapuka komornik. Nawet mnie ta sprawa już nie śmieszy.

wolfy 08.08.2016 16:25

"Rower jest jak hulajnoga,
tylko ma dwa pedały, siodełko i przerzutki (jak kupisz wyczesany)"

Z "Myśl z twittera" J.M.

Analiza utworu:

Prowadzenie klubu jest jak wyłudzanie VAT-u - wszystko jest OK dopóki się jakiś fagas nie przypieprzy.

P.S. Nie sądziłem, że kiedykolwiek w życiu to napiszę, ale zazdroszczę Koronie...

serek.c2 08.08.2016 16:28

Nie matura, lecz chęć szczera...

_ukoL 08.08.2016 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1446726)
Nie matura, lecz chęć szczera...

Zrobi z Ciebie właściciela. :alleluja:

borys 08.08.2016 16:55

Niech on sobie ten rower przyparkuje blisko w czwartek...

Elefant 08.08.2016 16:56

Zaimponował m on, ten Jakub M. :foch:

Myślałem, że on znany jest tylko z tego, że zna tą aktoreczkę.
A on jest okazało się kumpel Nikodema D. z tyskiego liceum :shock:
;)

thechris 08.08.2016 18:41

Jestem ciekaw jak kibice przywitają pana Jakuba M.? Pełne 1906% poparcia?


Cytat:

Pierwotnie napisane przez gdsmk (Post 1446571)
Warto w takim razie dodać, że jego partnerką jest 18-letnia quasi-aktorka.
https://www.instagram.com/kamillagolda/?hl=pl

Niezła. Taka młodsza i lepsza wersja Moniki Ordowskiej.

Po fotkach na insta można dojść do wniosku, że jej ojciec może mieć kasiorę i JM może być słupem tatusia pani Kamili.

La Furia Dell' Est 08.08.2016 18:56

...." Więc mam wyższe wykształcenie, chociaż studiów nie skończyłem, jak prezydent Kwaśniewski..."....Kazik miał nosa;)

Blaszczu16 08.08.2016 19:53

Chcecie robić spersonalizowanego pudelka na forum? Serio? Kiedyś to forum trzymało poziom. Na ch#j wam wiedzieć co robi Mereś w życiu prywatnym?

bódyń 08.08.2016 19:58

Tak filozoficznie
http://i63.tinypic.com/a32ntj.jpg

WISŁAZWE 08.08.2016 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1446798)
Chcecie robić spersonalizowanego pudelka na forum? Serio? Kiedyś to forum trzymało poziom. Na ch#j wam wiedzieć co robi Mereś w życiu prywatnym?


Chyba nie rozumiesz idei tematu.
Mnie tam gówno interesuje czy Jakub na śniadanie je jajecznicę czy owsiankę. Informacje zamieszczone w pierwszy poście, są częściowo ironiczne a w większości prawdziwe.

Bardziej chodzi o to, że osoba właściciela powinna coś ze sobą reprezentować, to że niektórzy zrobili sobie z tego pudelka albo rozmywają go jakimś gównianym postem to nie moja wina.

Temat ma służyć dyskusji poza sportowej działalności właściciela klubu, co dzień lub co dwa na powierzchnię wypływają coraz to nowsze kwiatki, które powiedzmy sobie szczerze mają negatywne odbicie w postrzeganiu Wisły Kraków.

Jeżeli po Tobie to spływa, to spoko, ale ja byłbym poważnym inwestorem i zgłosiłaby się do mnie Wisła w celu współpracy, to pierwsze co rzuca się w oczy ''Meresiński to ten, co sobie maturę kupił?''

Ch**j wie, co wypłynie za dzień lub dwa. Póki co mamy gafę za gafą, która odbija się na nas wszystkich. O ile pierwsze reakcje to śmiech, to później już nikomu raczej do śmiechu nie jest.

Revolver 08.08.2016 20:03

Idąc dalej tematyką rowerową:

Kto śmie mówić o Meresiu
Ze jest głupi i banalny
Temu w szprychy wkręci chvja
Pod Giewontem wiater halny


T. Różewicz

radek2323 08.08.2016 20:04

WISLE tymi glupotami nie pomagacie jak dzieci ku...a


Jaki jest JM juz kazdy wie dajcie juz spokoj .

Levis88 08.08.2016 20:23

To forum to głównie szydera z klubu. Nie ma to jak pocisnąć na właściciela, trenera, Boguskiego itp itp itp. W tym temacie czekamy tylko na wierszyk ABGwiślaka o twitterowych poczynaniach naszego nowego właściciela.

Blaszczu16 08.08.2016 20:28

Nie zdziwię się jak znajdzie się kilku oszołomów co na własną rękę będą szukać jakiejś sensacji na temat właściciela i tu udostępnią jakieś głupoty, po czym jakiś dziennikarzyna napisze o tym artykuł. A czy będzie to prawdą czy nie to już nikogo nie będzie obchodzić.

radek2323: właśnie jaki jest JM to nie wie nikt, bo ani razu nie wypowiedział się w mediach. Nikt go nie zna a media wypisują same negatywne rzeczy, bo ludzie uwielbiają jak się innych niszczy w prasie bądź tv. A że gość napiszę coś luźnego na inście czy innym fejsie to ma do tego prawo jak każdy. Nie wiem czego oczekujecie od trzydziestoletniego chłopaka, który jest pewnie młodszy od połowy zarejestrowanych tu forumowiczów.

radek2323 08.08.2016 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1446809)
Nie zdziwię się jak znajdzie się kilku oszołomów co na własną rękę będą szukać jakiejś sensacji na temat właściciela i tu udostępnią jakieś głupoty, po czym jakiś dziennikarzyna napisze o tym artykuł. A czy będzie to prawdą czy nie to już nikogo nie będzie obchodzić.

radek2323: właśnie jaki jest JM to nie wie nikt, bo ani razu nie wypowiedział się w mediach. Nikt go nie zna a media wypisują same negatywne rzeczy, bo ludzie uwielbiają jak się innych niszczy w prasie bądź tv. A że gość napiszę coś luźnego na inście czy innym fejsie to ma do tego prawo jak każdy. Nie wiem czego oczekujecie od trzydziestoletniego chłopaka, który jest pewnie młodszy od połowy zarejestrowanych tu forumowiczów.


Co do JM to osobiscie kredyt zaufania mu dalem ale po ostatnich "akcjach" to .... szkoda slow. Dziwi mnie tylko ze wiekszosc zamiast pochylic sie powaznie nad problemami jakie ma moja ukochana Wisla to sobie kur..wa szydere robi!

thechris 08.08.2016 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radek2323 (Post 1446806)
WISLE tymi glupotami nie pomagacie jak dzieci ku...a
Jaki jest JM juz kazdy wie dajcie juz spokoj .

Własnie nie wiemy. Z każdym dniem dowiadujemy się więcej i są to coraz bardziej przykre dla Wisły Kraków informacje. Jednakże możemy mieć uzasadnione obawy, że to nie koniec... Istnienie takiego tematu nie wpłynie na to, że nowe informacje mogą się pojawiać. Jeśli jutro powiją kolejne "rewelacje" to i tak każdy je przeczyta na wyróżnionych linkach onetów czy u innych weszlaków.

Jeśli wykupił nas "pudelkowy" właściciel to im szybciej się dostosujemy tym lepiej dla nas (bo rozumiem, że na dziś obowiązuje 1906% poparcia?) A jeśli JM nie jest "pudelkowy" to niech to udowodni. Przynajmniej niech zacznie próbować...

dj_ibutti 08.08.2016 22:05

Śmieszny jest rozdźwięk pomiędzy oświadczeniem adwokata, a tłitem JM, w którym JM praktycznie się.przyznaje do winy.

mgła 08.08.2016 22:12

MATURA to bzdura!

A poważnie płakać się chce co jutro nas czeka.....

picasso 08.08.2016 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mgła (Post 1446825)
MATURA to bzdura!
.

nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie własciciela-to tak parafrazując


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl