Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [35 kolejka] Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok, 6 maja, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9620)

mitmichael 07.05.2016 08:08

Wracajac do sedziego kiedys weszlo pisało o nim artykuł "Sędzia Wajda zniknął z Ekstraklasy, ale karne wciąż dyktuje wzorowo" wiec moze teraz obrał sobie za zadanie niedyktowanie karnych za co taka bura była na niego i za co własnie "zniknał" z ekstraklasy. Ale to i tak pokazuje, ze ten facet nie powinien byc arbitrem, zadnym nawet technicznym czy wchodzacym przy kontuzji sedziego głownego. Jestem ciekaw co powie Stepniewski w L+Extra, za takie sedziowania Wajda powinien znowu pojsc na dywanik bo jak wchodzi na boisko to kazdy oczekuje sedziowania takiego jak sedzia Przybył do tego zastrzezen nie było

krzaq12 07.05.2016 08:09

Cytat:

W związku z ewidentnym błędem tego palanta pseudo sędziego w pełni zasłużone 3 punkty. Pozytywnie dzisiaj zaskoczył Boguski. Oczywiście bardzo duże brawa dla Jakuba Bartosza. Patryk Małecki kręcił Burligą jak wiatrakiem. Rozczarowany jestem Ondraszkiem. Jest napastnikiem i nigdy nie ma go tam, gdzie akurat być w danej chwili powinien - patrz Paweł Brożek. Po Drzazdze widać że jeszcze musi wiele się uczyć i nabrać doświadczenia. Po wejściu na boisko widać brak pewności. Biegał jak takie zagubione cielątko. Nie wiedział co ma ze sobą zrobić. Jak ulał pasuje do niego powiedzenie, że lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Trzeba jednak dawać mu szanse na ogranie.
Może nie ma go tam dlatego, że walczy i robi miejsce lisowi pola karnego jakim jest Brożek. Wczoraj dograł Pawłowi idealną piłkę mając na sobie 2 rywali, tam gdzie powinien być rzut karny. I to zagranie było podsumowaniem występu Ondrasaka, on pracował dla swojego partnera z ataku, a wywierając ciągle presję na obrońcach, presując zostawił wiele zdrowia na boisku. Takich ludzi także nam potrzeba.
Z resztą zgadzam się w 100%. :D

ps brawo Boguś, nakrywa kapeluszem, wciąga nosem i DG77 i Balashova.

Barti 07.05.2016 08:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzaq12 (Post 1439276)
Może nie ma go tam dlatego, że walczy i robi miejsce lisowi pola karnego jakim jest Brożek. Wczoraj dograł Pawłowi idealną piłkę mając na sobie 2 rywali, tam gdzie powinien być rzut karny. I to zagranie było podsumowaniem występu Ondrasaka, on pracował dla swojego partnera z ataku, a wywierając ciągle presję na obrońcach, presując zostawił wiele zdrowia na boisku. Takich ludzi także nam potrzeba.
Z resztą zgadzam się w 100%. :D

ps brawo Boguś, nakrywa kapeluszem, wciąga nosem i DG77 i Balashova.

Widzisz coś czego po prostu nie ma. Na siłę próbujesz czegoś się dopatrzyć. Tak samo było z ocenami niektórych w przypadku Genkova. Ondrasek identycznie gra jak jest sam z przodu. Nigdy go nie ma tam gdzie być powinien. Ma warunki do tego żeby wykończyć akcję głową lub przepchnąć obrońcę i wyjść na czystą pozycję. Nie wykorzystuje tego bo jest źle ustawiony. Wczoraj były ze dwie setki gdzie była posłana piłka w miejsce gdzie powinien stać Czech. Nie było go tam. Za to oddał bardzo czytelny strzał z dystansu i chyba w taki sposób nie nastrzela nam bramek bo to nie jego predyspozycja.

krzaq12 07.05.2016 08:23

Wczoraj nie był samotny z przodu, oceniasz go za wczorajszy mecz, podajesz przykład z wczorajszego meczu więc mówię Ci jak to wyglądało, Brożek był killerem a Ondrasek jego pomocnikiem, Brożek strzelał, Ondrasek walczył. Nie oceniam tutaj gry Zdenka w przypadku gdy gra jako jedyny napastnik ( np. 45 min z Koroną), bo wówczas słabo to wygląda, natomiast oceniając wczorajsze spotkanie wg mnie tak to wyglądało.

Ciekawe co byłoby gdyby nie było tam Ondraska, kto zgrywałby piłki głową, kto utrzymałby się przy piłce tyłem do bramki, kto presowałby obrońców, Drągowskiego.....

Ondrasek to nie jest killer, dlatego wydaje mi się że jego głównym zadaniem na boisku nie jest seryjne zdobywanie goli, jednak to tylko moja opinia, może się mylę.

fqqs 07.05.2016 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 17wojownik (Post 1439264)
Skandowanie nazwiska Wdowczyka po wykrzyczeniu nazwisk piłkarzy pierwszej jedenastki to hańba.

Jakby nie Wdowczyk to bylibyśmy teraz na miejscu Górnika...

mitmichael 07.05.2016 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 17wojownik (Post 1439264)
Skandowanie nazwiska Wdowczyka po wykrzyczeniu nazwisk piłkarzy pierwszej jedenastki to hańba. Ludzie, zastanówcie się! To najemnik, jest teraz, pobędzie, ale odejdzie. Szacunek za robienie punktów, ale ON HANDLOWAŁ MECZAMI.

Bog kazał wybaczac wiec pojdz tą droga i wybacz Dariuszowi W tak jak i inni mu wybaczyli :rotfl:

WISŁAZWE 07.05.2016 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fqqs (Post 1439280)
Jakby nie Wdowczyk to bylibyśmy teraz na miejscu Górnika...

A co podzwonił?

Dać dupy, byle w następnym sezonie cisnąć Legii a nie Zagłębiu Sosnowiec od kurew.

wiesniak842 07.05.2016 08:56

Kto by Ci poszedl na Zaglebie:D

fialo 07.05.2016 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 17wojownik (Post 1439264)
Skandowanie nazwiska Wdowczyka po wykrzyczeniu nazwisk piłkarzy pierwszej jedenastki to hańba. Ludzie, zastanówcie się! To najemnik, jest teraz, pobędzie, ale odejdzie. Szacunek za robienie punktów, ale ON HANDLOWAŁ MECZAMI. Gdyby spiker krzyknął do mikrofonu coś absurdalnego, to też odkrzyknęlibyście? Np. "Ojcze nasz", albo "twoja stara"? Trochę szacunku dla siebie i dla Tych barw. Ogarnijcie się z tym krzyczeniem "Wdowczyk", bo nawet Skorża ani Moskal nie dostawali tego przed meczami, a chłop zrobi w najlepszym razie 9. miejsce. Lodu!

Nikt nie skandował nazwiska Darka, młyn odpowiedział na wyczytywanie spikera, get your story straight.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti
Rozczarowany jestem Ondraskiem

A ja jestem gościem zachwycony. To co facet robi robotę z przodu - jest wszędzie - zawsze pod grą, zawsze rozbijający obronę rywali, zawsze gotowy do walki - to jedno. Ale zwróćcie uwagę, jaką gość robi robotę w obronie. Wraca się, pomaga przy stałych fragmentach, pressing na obrońców, pressing na pomocników, chciałbym zobaczyć ile gość przebiega podczas meczu, myślę że to się zakręci koło 15km. W polskiej lidze, gdzie fizyczność to jest numero uno jest bezcenny.

Nudny mecz, w końcu na zero styłu, na trybunach ogień, niech ten sezon się szybko kończy, w lipcu wracamy na pełnej cracovii, jestem w miarę optymistycznie nastawiony co do przyszłego sezonu.

d 07.05.2016 10:12

Kopanina, ale przez większą część meczu udawało się kontrolować sytuację.

Bardzo dobrze wyglądał środek bez Głowackiego, ale pamiętajmy, że rywal - obok Łęcznej - to chyba najgorzej grająca drużyna ligi w ostatnich tygodniach i fuksiarskie 3-2 z Bielskiem niewiele tu zmienia. Guzmics i Sadlok wyglądali bardzo pewnie, ale weryfikacja nastąpi dopiero jesienią, gdy zagramy z jakimś mocną drużyną. Optymalną sytuacją byłoby gdyby Głowacki przedłużył umowę o rok i "asekurował" zgrywającą się dwójkę stoperów; oczywiście to, że przydałby się jeszcze jeden też raczej wydaje się jasne. Bardzo pozytywnie zaprezentował się Bartosz, oby tak dalej - nieźle wygląda w ofensywie, więc może jak nie będzie się dało jesienią wygryźć ze składu Jovicia, to może Boguskiego? Cywka - jest jaki jest, ale w przeciwieństwie do np. Urygi zapieprza non stop i nie odpuszcza, wczoraj dość poprawny.

Zgadzam się, że więcej można było oczekiwać od Mączyńskiego i Wolskiego, choć tego pierwszego tłumaczy wciąż wdrażanie się do gry po kontuzji. Boguski dziś dość niewidoczny, ale przy golu błysnął; Małecki na standardowym, bardzo dobrym poziomie. Bardzo podobał mi się Brożek - niby widoczny rzadko, ale zawsze stanowił bardzo duże zagrożenie. Ondrasek niby nie strzela, ale ma się wrażenie jakby miał pozabijać rywali, czasem kryło go 2 + trzeci na dodatkową asekuracje, co oczywiście ułatwiało życie PB.

Oczywiście wisienką na torcie był karny-kuriozum, nawet Drągowskiemu po meczu było głupio. A nasza ulubiona plotkatsko-piłkarska strona na W. oczywiście "zapomniała" o tym wspomnieć.

silver03 07.05.2016 10:17

Wczorajszy mecz w wykonaniu Zdenka bardzo dobry. Czech wykonuje cała robotę zapier.dalania na boisku za Pawła i wygląda to nieźle, świetnie się uzupełniają.

Don Donson 07.05.2016 12:28

Ja się cieszę, że drugi mecz Brożek zagrał dobrze i zdobył kolejną bramkę, bo już nie mogłem znieść hejtu jaki się na niego wylewał, zwłaszcza po pamiętnym karnym.

Elefant 07.05.2016 12:52

Zwycięstwo po ciężkiej walce (za co należne brawa), więc wszystkie ułomności typu chaotyczna gra itd. można zapomnieć (oczywiście trener wnioski musi wyciągnąć, ale to inna sprawa).

Wczoraj nadzwyczaj dobrze zagrali ci, którzy ostatnio zawodzili tj. Brożek i Sadlok. Brożka tak szybko biegnącego jak przy kontrze bramkowej to bardzo dawno nie widziałem.

Nie rozumiem pretensji do Ondraska.
To jest czołg zapieprzający od obrony do ataku przez cały mecz, wygrywa większość górnych piłek, nie daje się przepychać, w walce jeden na jeden daje rady jako jeden z nielicznych naszych zawodników.

Guzmics daleko lepszy mecz niz wiele ostatnich.

Bartosz - ogrywać, ogrywać, ogrywać... Mam nadzieje, że ostatnie dwa mecze będzie wchodził jako podstawowy.
Powtórzę, z Joviciem w przyszłym sezonie to może być bardzo sensowna i efektywna para na prawym skrzydle.

Karherop 07.05.2016 14:31

Narzekamy po wygranych meczach, czyli na forum bez zmian. Pawłowski, Moskal, Broniszewski błagam wracajcie!

Ondrasek przykrywa czapką Genkova jeśli chodzi o waleczność, technikę, kondycję i przede wszystkim zaangażowanie w grę zespołową. Piłka nożna to sport drużynowy i Ondrasek jak nikt inny pojmuje tę zależność. Grę głową ma na podobnym poziomie z tym, że ma gorszych skrzydłowych niż miał wtedy Genkov, czyli Kirma, Meliksona, Ilieva i Małeckiego w formie reprezentacyjnej.

Barti 07.05.2016 15:52

Jeszcze raz powtórzę. Jestem rozczarowany Ondraskiem. Od napastnika wymaga się strzelania bramek, czyli to co robił Zdenek w Norwegii i to co robi Paweł Brożek w Polsce. Nie strzela bramek ponieważ nie wykorzystuje swoich atutów i polscy obrońcy chyba jednak to nie to co Norwescy. Bardzo mi się podoba to wszystko co zauważyliście super to jest. Stoperzy nie mają z nim lekkiego życia i pewnie schodzą nieźle poobijani, tylko to mało. Ogólnie bolączką na forum jest to że każdy widzi pozytywy jakie chce widzieć a nie patrzy na całokształt jako taki Stąd znaleźli się zwolennicy talentu np Burdenskiego. Patrzmy pod kątem przydatności w ekstraklasie. Jak na boisku nie ma Pawła to Czech wypada blado, Piszę to przy całej sympatii do niego. Może w pierwszej lidze by to wystarczyło na ekstraklasę za mało. Będą gole i asysty - będą pochwały.

regan 07.05.2016 16:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1439312)
Narzekamy po wygranych meczach, czyli na forum bez zmian. Pawłowski, Moskal, Broniszewski błagam wracajcie!

Ondrasek przykrywa czapką Genkova jeśli chodzi o waleczność, technikę, kondycję i przede wszystkim zaangażowanie w grę zespołową. Piłka nożna to sport drużynowy i Ondrasek jak nikt inny pojmuje tę zależność. Grę głową ma na podobnym poziomie z tym, że ma gorszych skrzydłowych niż miał wtedy Genkov, czyli Kirma, Meliksona, Ilieva i Małeckiego w formie reprezentacyjnej.

Malecki w formie reprezentacyjnej jest teraz... przesadziles grubo kolego. Wtedy Maly to byl cien pilkarza. Teraz schudl, jest zwrotnosc, szybkosc, dynamika, taki nasz mesi kreci tymi obroncami tam na skrzydle, fajnie to wyglada. I co najwazniejsze jest powatarzalnosc, czego nie ma u Wolskiego. Jak dla mnie najlepszy transfer tej zimy.

Co do Ondraszka... ciezka praca przed nim, podoba mi sie ze walczak, ale bramki tez musi ladowac

BlurgH 07.05.2016 17:55

Pozwólmy przepracować naszym piłkarzom porządnie okres przygotowawczy - wtedy będzie można ferować wyroki i wieszać ew psy na winowajcach. Moim zdaniem obniżka lotów bierze się właśnie z tego, że jakiś decyzyjny idiota w klubie podjął decyzję o zatrudnieniu takiego a nie innego trenera, który w widoczny sposób nie potrafił przygotować piłkarzy do rozegrania ok 20 meczów w rundzie ).

radek2323 07.05.2016 18:35

Czepianie sie czecha to idiotyzm. 14 meczy dla Wisły 4 gole i 4 asysty + walka w kazdym meczu to tak zle?

shaggy 07.05.2016 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radek2323 (Post 1439320)
Czepianie sie czecha to idiotyzm. 14 meczy dla Wisły 4 gole i 4 asysty + walka w kazdym meczu to tak zle?

Panowie gdyby każdy wkładał tyle serducha w grę co Ondrasek to walczylibysmy o mistrzostwo w tej lidze, w której jazdą na tyłkach można pokonać każdego... Nie zrozumię jak można narzekać na jego grę...

FraMat 07.05.2016 19:02

Znajdź 3 różnice

http://img.90minut.pl/pix/players/ondrasek_zdenek.jpghttp://img.90minut.pl/pix/players/boguski_rafal.jpg

Dodam, że obydwaj wkładają w grę dużo serducha
Ondrasek - 4 bramki - jedna runda
Boguski - 8 bramek- dwie rundy

Barti 07.05.2016 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1439321)
Panowie gdyby każdy wkładał tyle serducha w grę co Ondrasek to walczylibysmy o mistrzostwo w tej lidze, w której jazdą na tyłkach można pokonać każdego... Nie zrozumię jak można narzekać na jego grę...

Reyman...cała plejada wielkich nazwisk...Paweł Brożek...Jesteśmy WISŁA KRAKÓW. Wieszanie napastnikowi poprzeczki na wysokości kolan nam najnormalniej w świecie nie przystoi. Na tym kończę temat Zdenka w tym temacie.

filemon 07.05.2016 19:05

Zauważcie jakim tempem wracał Cywka w porównaniu do Frankowskiego przy kontrze zakończonej okazją bramkową tego drugiego

Levis88 07.05.2016 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1439284)
Kto by Ci poszedl na Zaglebie:D

Na pewno nie Ty...

wiesniak842 07.05.2016 20:03

Daj numery na Totka na szybkosci poki jeszcze losowania nie bylo!!!

ABGwislakABG 07.05.2016 20:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1439319)
Pozwólmy przepracować naszym piłkarzom porządnie okres przygotowawczy - wtedy będzie można ferować wyroki i wieszać ew psy na winowajcach. Moim zdaniem obniżka lotów bierze się właśnie z tego, że jakiś decyzyjny idiota w klubie podjął decyzję o zatrudnieniu takiego a nie innego trenera, który w widoczny sposób nie potrafił przygotować piłkarzy do rozegrania ok 20 meczów w rundzie ).

Dziekuje, ze na tym forum sa jeszcze ludzie posiadajacy zdrowy rozsadek.

Mowicie Malecki, Wolski, Popovic, Ondraszek, Brozek. A przepracowali okres przygotowawczy pod okiem Teddy'ego Beara z kurvikami i postrachem w oczach godnym Kubusia Puchatka czy innego Misia Uszatka.

MUSZA wchodzic zmiennicy. S'il vous plait - Boguski, Balashov, Cywka, Crivellaro, Pietrzak, Drzazga.

Albo nie maja odpowiednich umiejetnosci, albo nie przepracowali odpowiednio okresu przygotowawczego.

Ja nie mowie, ze Wdowczyk jest Bogiem trenerki, przygotowania miedzy/srodsezonowego, 20/20 w skali FMa. Nie mniej jednak wyniki za nim przemawiaja. Tym bardziej, ze wczesniej z tymi "ogorami" ze spadkowej tracilismy najwiecej punktow, najwiecej niedbalosci. Kolejny argument hejterow odpada.

To nastraja optymizmem.

Drugi powod - Jovic skrzydlo, Bartosz bok obrony.

Trzeci - ze to decyzja Wdowca.

Cztery - punkt 1 pesymistyczny moze sprawic, ze Rysiek jeszcze moze nam przyniesc $zmal.

Pesymisci:

1 - Glowacki konczy kariere. Stoper potrzebny. Nawet dwoch, nie wiadomo jak z Ryskiem, wirus UEFA moze go dopasc.

2. Brozek nie mlodnieje

3. Boguski rowniez. I niestety tutaj bedzie constans

4. Na Dzikiego rowniez nie bedzie chetnych.

5. To samo drugi black.

mitmichael 07.05.2016 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1439327)
5. To samo drugi black.

Temu drugiemu czyli Sarkiemu konczy sie kontrakt w czerwcu wiec i tak nie bedzie naszym pilkarzem. A Donald niech zostanie bo z ławki na podmeczonego rywala nie jest taki zły a juz na pewno lepszy od Balaszowa, ktory bedzie naszym pilkarzem przynajmniej do konca roku

fialo 07.05.2016 23:32

W C+ wybrali Ondraska na zawodnika meczu, ale herbatnik Framat i drugi ananas Barti muszą wrzucić swoje trzy grosze w temacie. Szkoda strzępić ryja jak to mówił Zbyszek.

Dlaczego gramy tak dobrą wiosnę pomijając Koronę i Zagłębie? Ano dlatego ze mamy z przodu kogoś takiego jak Ondrasek. Czemu? Już tłumaczę.

Otóż wcześniej, za Moskala, preferowaliśmy szybką grę po ziemi, właściwie bez długich piłek na napastnika. Problem w tym, że taka gra jest najbardziej komfortowa, gdy przeciwnik nie stosuje pressingu, bądź stosuje go dopiero na własnej połowie. Niestety, po dobrym początku szybko zostaliśmy rozpracowani, podchodzili do nas wysoko, a niestety nasi piłkarze nie mieli na tyle jakości, by wyjść spod pressingu (koronny przykład przejebane derby przy R22, nie radziliśmy sobie kompletnie z ciaglym pressingiem Cetnarskiego i Dąbrowskiego). Co wtedy zostawało - ano granie dzidy. Niestety z przodu mieliśmy MJ7, który piłkarzem jest tragicznym i nie mial kompletnie niczego, nie walczył, nie umiał przytrzymać piłki, no dramat jednym słowem i wtedy awaryjna dzida nie zdawała kompletnie egzaminu.

Teraz mamy misz-masz. Wprawdzie z Wolskim, Mąką czy Popoviciem nadal próbujemy grać ziemią, ale czasem sytuacja zmusza nas do zagrania długiej od obrońców i wtedy pojawia się on. Cały na biało. Zdenek Ondrasek. Zdolny do zgrania kazdej górnej piłki, przestawienia każdego obrońcy. Wygrywając te piłki najczęściej zgrywa je do boku, a tam Mały w formie życia już wie co ma z nią zrobić. I się robi groźnie pod bramka przeciwnika. Więć ZO dał nam druga, tak ważną opcję w ataku. Jeżeli dodamy do tego fakt, że w grze kombinacyjnej z Wolskim, Brożkiem i resztą też nie odstaje to mamy to brakujące ogniwo. Strzela mało? Tak. Ale to jest woda na młyn tylko dla ignorantów, którzy patrzą na mecz tylko przez pryzmat dwóch kolumn. Goli i asyst. Zadałbym inne pytanie. Ilu goli Brożka i innych nie byłoby bez Ondraska, bez jego męczenia obrońców? No właśnie.

Wesoły Romek 08.05.2016 00:39

Zdenek to jest Terminator! Przy nim Brożek to konkretny napastnik.

pepe72 08.05.2016 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1439312)
Narzekamy po wygranych meczach, czyli na forum bez zmian. Pawłowski, Moskal, Broniszewski błagam wracajcie!

...

tfu, weź kurde nawet tak nie myśl!


Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1439329)
... ale czasem sytuacja zmusza nas do zagrania długiej od obrońców i wtedy pojawia się on. Cały na biało. Zdenek Ondrasek. ...

oplułem ekran ;)

filemon 08.05.2016 12:41

Fialo zakończył temat Zdenka mam nadzieję, 100% racji.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl