Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto nowym trenerem Wisły ? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9551)

As 30.11.2015 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bene Nati (Post 1420992)
Ojrzyński jest niezły, ale chyba styl w jakim grają jego zespoły, nie pasuje do oczekiwań prezesa, do naszych "technicznych" piłkarzy.

Chciałbym Skorżę, ale bez jego medyka. Tyle, że z obecną kadrą wątpię by sprostał oczekiwaniom. W ogóle wątpię, że byłby chętny wpakować się w takie bagienko.

Waldemar "King" Fornalik też jest w porządku.

Może ten były trener Apoelu? Albo Kocian?

Przecież my nie mamy pieniędzy...

Do Ojrzynskiego przykleila sie taka latka poniewaz przyszlo mu pracowac w zespolach ktore mialy topornych zawodnikow. Trudno sie dziwic, ze facet w takiej sytuacji dobieral styl do zawodnikow. Byl z nim jakis czasem temu spory wywiad na Weszlo w ktorym sie odniosl do tego. Mowil, ze chcialby grac bardziej techniczny football ale material ludzki troche nie taki.

DJ Hazel 30.11.2015 15:19

Pozostaje nam Tomek Kulawik ; )

As 30.11.2015 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1421046)
Hehehehe. Jaja sobie robicie? Zwolnić trenera, ktory połowę meczów zremisował i zamienić na trenera, który tylko dwoch nie przegral i będzie zarabiał 3 razy wiecej? Do tego jego główna taktyka to dzida na napastnika, gdzie w klubie napastników nie ma. Nie wierzę, że klubem zarządzają aż tacy idioci. Chociaż. ..

Jak dla mnie Skorza moze byc ale bez tego Wlocha, bo to jakis szarlatan jest.

cfa 30.11.2015 15:39

Smudzie klub płaci więc może niech coś robi dla klubu :D
Skorża ooo to mi się podoba, ale koniecznie musiałby też wrócić Bednarz!

szorstki 30.11.2015 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1421027)
Z drugiej strony ciężko mu się dziwić. Ze Skorżą w ciągu 2,5 roku zdobyliśmy dwa mistrzostwa.

I chyba zostawił nas na 1. miejscu. Niestety, HK szło jeszcze gorzej a Jop dopełnił nieszczęścia.
Cytat:

Po wpadce z Lechem nie może sobie pozwolić na kolejne niepowadzenie, a chciałby przejąć tonący okręt ?
A jak przychodził w zeszłym roku do Amici to gdzie byli ?
Po siódmej kolejce Wisła była liderem a pyry pod kreską - 9 miejsce. Skończyło się... jak się skończyło.
Skorża jest ambitny a przy Reymonta ma chyba ciągle do udowodnienia niektórym, że tamten ruch był błędem.

A najśmieszniejsze jest to, że Zieliński najpierw zwolnił Skorżę z Poznania a teraz pewnie załatwił mu robotę ;)
taka szara eminencja polskiego futbolu...

dynek.pl 30.11.2015 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 1421058)
A jak przychodził w zeszłym roku do Amici to gdzie byli ?
Po siódmej kolejce Wisła była liderem a pyry pod kreską - 9 miejsce. Skończyło się... jak się skończyło.
Skorża jest ambitny a przy Reymonta ma chyba ciągle do udowodnienia niektórym, że tamten ruch był błędem.

A najśmieszniejsze jest to, że Zieliński najpierw zwolnił Skorżę z Poznania a teraz pewnie załatwił mu robotę ;)
taka szara eminencja polskiego futbolu...

No ale w Lechu mial juz wtedy mocny sklad i perspektywe wzmocnien, a w Wisle ani jednego ani drugiego.

wiesniak842 30.11.2015 16:11

Cleber, Brozek, Zienczuk, Cantoro, Boguski przed kontuzja, Sobolewski, Baszczynski, Junior Diaz, Glowacki. Tak tylko przypominam kogo mial Macius w Wisle.

gigant 30.11.2015 16:17

Tylko Petrescu albo podobny morderca. I tak im wybrać jaja żeby żaden nie pierd.olił ze źle weszli w mecz czy inne poj.ebane tłumaczenia. A w....... powinni dostać wszyscy po kolei.

FraMat 30.11.2015 16:19

Skorża?
To jak on przyjdzie to Brożek przestanie wywracać się na swojej ciężkiej d...e?

Tak przy okazji: który to już trener "zwolniony" przez Brożka?

Elefant 30.11.2015 16:34

Skorża ?

Ten, który za Levadie powinien mieć dożywotni zakaz wstępu na jakikolwiek wiślacki obiekt ?
Która to Levadia wytworzyła ogromną dziurę budżetową i zmusiła nas do sprzedaży wszystkich zawodników, którzy byli cokolwiek warci i która w efekcie doprowadziła do nieudanej ucieczki do przodu za czasów holendrów.
Skorża którego pycha jest praprzyczyną naszych obecnych kłopotów.
Skorża, który przez 2,5 roku skamlał o wysokiego napastnika, bo jedyny sposób gry jaki znał to dzida do przodu i wyskok i zgranie.
On miałby być naszym zbawcą ?

Skorża, który od dziesięciu lat nie prowadził drużyny z tak marnym składem jaki mamy obecnie.
Ktoś chyba jeszcze wciąż myśli, że mamy rok 2007.
Nam potrzeba kogoś na wzór Fornalika co z gówna bat ukręci.

Cytat:

Tak przy okazji: który to już trener "zwolniony" przez Brożka?
Miałem to samo napisać w temacie o Moskalu:-/

ABGwislakABG 30.11.2015 16:42

Skorza, Fornalik? Ludzie! Alkohol i dopalacze przestana kiedys trzymac. Poszukac u sasiadow z poludnia trenera. Jeden Liczka z tych krain to nie od razu Mordor.

jonaf 30.11.2015 16:48

Trenerzy z Polski, którzy obecnie są bezrobotni, a którzy pracowali co najmniej na poziomie 1 ligi [kolejność nieprzypadkowa - im wyżej, tym krócej jest "wolnym strzelcem"]:

- Artur Skowronek
- Maciej Skorża
- Radosław Mroczkowski
- Piotr Piekarczyk
- Zbigniew Kaczmarek
- Dariusz Kubicki
- Mariusz Rumak
- Marek Motyka
- Tomasz Asensky
- Ryszard Kuźma
- Robert Warzycha
- Romuald Szukielowicz
- Wojciech Stawowy
- Tomasz Hajto
- Marek Zub
- Paweł Janas
- Krzysztof Warzycha
- Maciej Stolarczyk
- Dariusz Wdowczyk
- Bogusław Baniak
i inni, którzy stracili pracę w 2014 roku, więc nie zamierzam wymieniać

pogrubiłem nazwiska trenerów bardziej znanych [mających co najmniej 2 sezony w ekstraklasie] lub mających przeszłość z Wisłą

ABGwislakABG 30.11.2015 16:50

Patrzac na te liste tym bardziej zadnego krajowego produktu trenerskopodobnego.

PiVoSH92 30.11.2015 16:55

Z tych tutaj w sumie Rumak nie brzmi źle (jak ktoś powiedział - idealny trener, jeśli mierzy się w 2 miejsce) - z Zawiszą osiągnął więcej niż sporo (tak, spadł, ale najprawdopodobniej kopacze odpuścili w kilku ważnych dla losów utrzymania meczach, bo woleli odejść do innych klubów), z Lechem kompromitował się w LE (nie nasz poziom) i zajmował 2 miejsce (chcielibyśmy).Czy to wszystko przez wybitnych piłkarzy? Niekoniecznie, nie zawsze zarządzał dobrym składem, w Zawiszy cudotwórców nie miał a złożył z tego całkiem ogarniętą kompanię. I jak zobaczę tekst w stylu "już pada propozycja Rumaka - pojebało was do reszty??" to chciałbym dostać jakiś klub, w którym sobie nie poradzil na miarę możliwości - a nasze możliwości na ten moment to pewne miejsce w I ósemce, czego Moskal na pewno nie gwarantuje.

brylant17 30.11.2015 16:55

Hajto ? :lol: już pokazał się w Jagiellonii.... lecimy z grubej rury David Moyes :D a tak serio to może Kocian ? może dałby rade u nas, przecież w Chorzowie złej pracy nie robił....Chciałbym zobaczyć w mocnym klubie Ojrzyńskiego,ale nie wiem czy w Wiśle....Żadnych Hajtów,Zubów,Rumaków czy kij wie kto jeszcze

Patryko 30.11.2015 16:56

@Elefant

Tak, to ten sam Maciuś, który został zwolniony z Lecha, zostawiajać go w STREFIE SPADKOWEJ dysponując nieporównywalnym materiałem ludzkim w porównaniu do Wisły :D

hawaiisurfer 30.11.2015 16:59

Maciek Skorża, ale bez magika Terzottiego. Zrozumcie, że my musimy grać tak, żeby zdobywać punkty, a jego drużyny zawsze tak grały (zobaczcie np. jego średnią pkt. z pobytu w Wiśle), dopóki nie przychodził pełny okres przygotowawczy.

wiesniak842 30.11.2015 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiVoSH92 (Post 1421078)
I jak zobaczę tekst w stylu "już pada propozycja Rumaka - pojebało was do reszty??" to chciałbym dostać jakiś klub, w którym sobie nie poradzil na miarę możliwości - a nasze możliwości na ten moment to pewne miejsce w I ósemce, czego Moskal na pewno nie gwarantuje.

Na podstawie czego wysuwasz takie wnioski?

PiVoSH92 30.11.2015 17:10

Ten skład ma możliwości, ale Moskal został rozpracowany taktycznie, przez co gubimy punkty w meczach z paździerzowatymi rywalami i średnia punktów Moskala nie daje nadziei na grę w górnej ósemce - o ile na początku było spoko, to teraz tendencja spadkowa (coraz gorsze wyniki) i gra, która jest banalna do rozczytania i skontrowania - czy tak jak Ruch, który przez braki w ofensywie po prostu nastawił się na remis czy sąsiadka, gdzie potencjał w ofensywie jest, więc wyszli u nas na boisko jak u siebie i zrobili nam to. Po prostu Kazek ma jedno ustawienie i jeden plan na grę i jego się kurczowo trzyma, nie wiedząc, co robić (poza lagami na DG) gdy wszystko się sypie.

wiesniak842 30.11.2015 17:18

Niby wszystko się zgadza ale moim zdaniem zabrakło 13 kolejek żeby w ten sposób weryfikować Kazka. W tamtym sezonie, po odejściu Smudy, dał radę nas utrzymać w pierwszej ósemce. Teraz to i tak już za późno w sumie na wnioski typu co by było gdyby. Może masz rację, może nie masz. Już się nie dowiemy.

jonaf 30.11.2015 17:19

Dla fanów czeskich trenerów lista paru "wolnych" coachów, którzy co nieco w życiu osiągnęli, ale nie są wirtuozami, więc w "idealnym świecie" byliby w kręgu zainteresowań. Prawdopodobnie nie są i nie będą nigdy trenerami zainteresowanymi naszym Klubem, aczkolwiek marzeniami można żyć ;)



Vítězslav Lavička
Preferowana formacja: 4-3-3 ofensywnie
Od góry - kluby, które trenował jako ostatnie
Sparta Praga 109m. i 2,17 pkt na mecz.
Sydney FC 80m. i 1,41 pkt na mecz
Slovan Liberec 54m. i 1,87 pkt na mecz

Miroslav Koubek
Preferowana formacja: 4-2-3-1
Viktoria Plzen 33m. i 2,21 pkt na mecz
Slavia Praga 10 m. i 1,20 pkt na mecz
Mlada Boleslav 43m. i 1,49 pkt na mecz
Banik Ostrava 39m. i 1,59 pkt na mecz
jako trener zdobywca Mistrzostwa ligi czeskiej

Jozef Chovanec
Preferowana formacja: 4-5-1
człowiek legenda dla Sparty Pragi. piłkarz, wielokrotny trener, a nawet prezydent tego klubu w latach ubiegłych. 38 meczy jako selekcjoner repr. Czech.
po kolejnym epizodzie w Sparta Praga 108m. i 2,00 pkt na mecz zaczął odcinać kupony i rok trenował w Baniyas SC [ZEA] następnie Ruzomberok i Slovan Bratislava, co jak widać - oznacza, że mocno obniżył loty i potrzebuje jakiegoś bodźca, żeby się znów wybić.


Teraz mniejsze S-F, ale i tak raczej nie w kręgu zainteresowań:

Leoš Kalvoda
Preferowana formacja: 4-2-3-1
Doświadczenie na ławce trenerskiej - ponad 15 lat. Głównie w klubach gorszej jakości, ostatnio Sigma Ołomuniec 38m i 1,79 pkt na mecz

Martin Hasek
młodziutki trener, który na dobre zaczął swoją karierę, gdy swoje rządy w Sparcie Praga skończył... Jozef Chovanec.
Sparta Praga 29m. i 2,07 pkt na mecz
później FK Pardubice 16m. i 1,38 pkt na mecz

Ze Słowaków to jedynie narzucają się 2 nazwiska związane z Polską:
-Dusan Radolsky [158 meczów jako trener polskiej drużyny]
-Jan Kocian [Ruch + Pogoń]

Patrvk 30.11.2015 17:21

Napewno mają już kogoś skoro pozbyli się Moskala , tylko kontrakt i warunki muszą ustalić.

Revolver 30.11.2015 17:24

PiVoSH92 Otóż to. Moskal próbował narzucać rywalom swój "styl", który był kulawy i niedopracowany, a jeżeli akurat trafiał się przeciwnik który chciał i/lub potrafił przynajmniej trochę grać w piłkę, to robił się jeden wielki burdel, bo Planu B nie było żadnego.

Powtórzę po raz kolejny. Kazio - doskonały asystent i niewiele poza tym.

P.S. Zdradzę Wam tajemnicę, bo widać, że niektórzy żyją bez kontaktu z rzeczywistością; Wisła to nie jedyna drużyna na świecie, BA, nawet nie jedyna w Polsce, która nie wykorzystuje każdej setki. I shit you not. To się zdarza relatywnie często.

jonaf 30.11.2015 17:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1421079)
Hajto ? :lol: już pokazał się w Jagiellonii.... lecimy z grubej rury David Moyes :D a tak serio to może Kocian ? może dałby rade u nas, przecież w Chorzowie złej pracy nie robił....Chciałbym zobaczyć w mocnym klubie Ojrzyńskiego,ale nie wiem czy w Wiśle....Żadnych Hajtów,Zubów,Rumaków czy kij wie kto jeszcze

Z grubej rury to można mówić, ze Ancelotti dalej bez klubu ;) a i Valencia właśnie dzisiaj też zwolniła trenera!
"Przypadek? Nie sondze!" ;)

jonaf 30.11.2015 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patrvk (Post 1421086)
Napewno mają już kogoś skoro pozbyli się Moskala , tylko kontrakt i warunki muszą ustalić.

nie mają nikogo. bo a) zwolnienie od razu po meczu, bez żadnej konferencji
b) potwierdzają to ludzie na twitterze
c) do końca 3 mecze i Wiślaków ustawiać ma za ten czas Broniszewski, jak chodzą pogłoski, co z resztą zostało później potwierdzone na oficjalnej stronie [na razie tylko na mecz z Lechem, ale raczej i na Legię i Pogoń też]

Ale obym się mylił :)

Manhunt 30.11.2015 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1421087)
PiVoSH92 Otóż to. Moskal próbował narzucać rywalom swój "styl", który był kulawy i niedopracowany, a jeżeli akurat trafiał się przeciwnik który chciał i/lub potrafił przynajmniej trochę grać w piłkę, to robił się jeden wielki burdel, bo Planu B nie było żadnego.

Powtórzę po raz kolejny. Kazio - doskonały asystent i niewiele poza tym.

P.S. Zdradzę Wam tajemnicę, bo widać, że niektórzy żyją bez kontaktu z rzeczywistością; Wisła to nie jedyna drużyna na świecie, BA, nawet nie jedyna w Polsce, która nie wykorzystuje każdej setki. I shit you not. To się zdarza relatywnie często.

Napisałbym, że to piłkarze są kulawi...

regan 30.11.2015 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt (Post 1421090)
Napisałbym, że to piłkarze są kulawi...

W Sierpniu grali przyzwoicie... i płaczu po meczach z Legią czy Leszkiem nie było. Prawda jest taka, że moskal nie miał pomysłu na drużynę, w każdym meczu brak reakcji na sytuacje na boisku, trzymanie Crivellaro na ławce, jak Boguś z Jankiem kopią piłki po autach albo z 2 metrów do pustej bramki nie trafiają... zmiany przy 0:1 czy 1:1 w 92 minucie. Kazek miał okazję zrobić coś z niczego, ale nie podjął się ryzyka, wolał bezpieczny remis i Urygę w składzie niż dać szansę młodym np. Marszalikowi. Miał okazję, bo ławka jest wąska, ale wolał jak Smuda grać jedną jedenastką z piłkarzami ofensywnymi kompletnie bez formy i jaj. Jego strata. Wisła idzie dalej
p.s Ja nie wiem co z tymi trenerami w tym klubie się dzieje, dostają jakiegoś amoku i robią wszystko odwrotnie. Maaskant omamiony rotacjami w składzie, Smuda odwrtonie żelazna jedenastka i uparty na Bogusia w składzie, Moskal - choćby nie wiadomo jak chu.jowo niektórzy grali ten i tak ich wystawi do składu. Wczoraj aż się prosiło zrobić 2 zmiany już w przerwie - reakcji 0. Ja już nie wiem.

Rob_Zombie 30.11.2015 17:42

Jedynym sensownym wyjściem byłoby zatrudnić teraz sztab szkoleniowy stworzony z samych grających trenerów, coby w końcu mieć defensywnego pomocnika, zastępce Głowy oraz Brozia. Czyli tercet Hajto-Frankowski-Sobolewski.

Lukasz 30.11.2015 17:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1421067)
Tylko Petrescu albo podobny morderca. I tak im wybrać jaja żeby żaden nie pierd.olił ze źle weszli w mecz czy inne poj.ebane tłumaczenia. A w....... powinni dostać wszyscy po kolei.

:D
Jestem za tym, aby ów postulat na stałe wpisać w statut klubu. Albo przynajmniej uznać za 'dobra praktykę'.

P.S.
Przepraszam że nie wypowiem sie w tym temacie merytorycznie. Prywatnie nie lubię rozdierać szat i rzucać o nie kości. Nie jest jeszcze czas, przynajmniej dla mnie. Co wiecej, muszę szczerze przyznac że Moskal dał z siebie wszystko co mógł dać, jako człowiek i jako wiślak.

Panie Gaszyński, następny ruch nalezy do Pana. Proszę nie pozwalać długo na siebie czekać.

szprotson 30.11.2015 17:51

Marzec...
ehehe
to by była zamiana.

Jovanovica co Apoel trenował!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl