Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [35 kolejka] Legia Warszawa - WISŁA Kraków, 31 maja, godz. 15:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9474)

El'kabat 27.05.2015 20:30

Patrząc na kursy na mecz to skończy się remisowo.

Prezydentowa 28.05.2015 09:17

O wynik trzeba zapytać naszych kopaczy. Końcówkę meczu z Jagą uważam za sabotaż, więc może oni po prostu nie chcą wygrać. Natomiast, jak chcą, to wygramy. Uważam, że jesteśmy lepsi. No, chyba, że sędzia...

shaggy 28.05.2015 12:03

Wisła wystosowała przed meczem z Legią oświadczenie dotyczące sędziowania natomiast na lamach PS nie patyczkuje się w tym temacie Zbigniew Koźmińsk - były rzecznik PZPN w cotygodniowym felietoniei:

Cytat:

W 98 minucie meczu Legia - Jagiellonia liga została odarta z nieprzewidywalności, czyli pozbawiona tych aspektów sportowych, które tak kochają kibice i które odróżniają ją od innych dziedzin życia, łatwych do zaszufladkowania. Zrobił to jeden facet, który z premedytacją pozbawił zespół z Białegostoku złudzeń, że sport jest sprawiedliwy. Ten sędziowski nieudacznik - w myśl wyznawanej przez siebie zasady „gospodarzom nawet ściany pomagają” - widząc tendencje głoszone przez usłużne media o legijnej potędze, wpisał się swoim fałszywym gwizdkiem w ten ogólny ton. Jednoznaczna ocena komentatorów oraz sędziowskich ekspertów nie pozostawiła cienia wątpliwości, że decyzja tego żałosnego rozjemcy była jednym wielkim fałszem.

W kolejny szok wpędziła mnie pomeczowa opinia Henninga Berga, który kwestionowaną niemal przez wszystkich decyzję uznał za prawidłową! Tym samym udowodnił, że nazywanie go „trenerem” to gruba przesada. Przecież cechy trenera-wychowawcy to uczciwość i sprawiedliwe oceny; a więc - jak się okazuje - przymioty obce panu Bergowi.




Jak teraz Michał Probierz ma tłumaczyć swoim młodym podopiecznym zasady zawodu, w który wchodzą? Zostawili przecież na boisku serce i zdrowie; byli wspaniale do potyczki przy Łazienkowskiej przygotowani; walczyli z wiarą, że grają o mistrzostwo kraju. I nagle jeden na czarno ubrany typ zabrał im nadzieje i złudzenia, przekazując za pomocą gwizdka: „Nie dla was zaszczyty zarezerwowane dla wielkich”. Zrobił to zresztą nie po raz pierwszy - żeby przypomnieć półfinałowy rewanż w Pucharze Polski. Podobną decyzją boiskową skrzywdził wtedy ambitnych chłopców ze Stargardu Szczecińskiego.

Stała się rzecz okropna: o tytule mistrzowskim zadecydować może facet, którego miejsce powinno być jak najdalej od sportu; a i zainteresować się nim chyba powinni specjaliści z Wrocławia.

W geście oburzenia szybką decyzję podjął prezes PZPN, zawieszając sprawców skandalu. Wszyscy myśleli, że pójdą za tym rozstrzygnięcia niedoraźne i jedynie mydlące oczy, ale kategoryczne: w postaci usunięcia tego typa z grona ludzi rozstrzygających ekstraklasowe boje. A tu szok: zmiana frontu prezesa! Ciekawe, pod czyim wpływem... Czyżby kolejny „legiozależny”?
Zbyszku! Nie bój się legijnej nawałnicy, która opanowała już ekstraklasę i „Ekstraklasę” SA i lada chwila pewnie spróbuje sięgnąć po twój stołek! Środowisko piłkarskie - z Małopolską na czele - na pewno cię obroni!

!!IRIVER!! 28.05.2015 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1402178)
Wisła wystosowała przed meczem z Legią oświadczenie dotyczące sędziowania

jakieś źródło?

luke1906 28.05.2015 14:00

Tutaj masz:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...wazne_decyzje/

!!IRIVER!! 28.05.2015 14:42

Hehehehehe....
Legia Warszawa - Wisła Kraków: Szymon Marciniak

http://www.ekstraklasa.org/sedziowie-35-kolejki/9

shaggy 28.05.2015 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1402185)
Hehehehehe....
Legia Warszawa - Wisła Kraków: Szymon Marciniak

Marciniak ze swoimi asystentami "popisał się" w 9 kolejce w meczu ... Wisła - Legia, gdy uznał metrowego spalonego Sa.

Legię sprawnie przeprowadził przez półfinał pucharu Polski ze Śląskiem na łazienkowskiej, gdzie nie wyrzucił Dossy za wjazd w nogi Paixao od tyłu, oraz oszczędził Furmana nie pokazując mu drugiej żółtej.

Podsumowując, języczkiem u wagi może być postawa liniowych jęsli to ten sam skład oraz to czy naszym będzie się chciało walczyć o puchary czy postanowią zgasić od razu nadzieje kibiców.

Ale o zgrozo to i tak chyba najlepszy sędzia w ekstraklapie - przynajmniej tak mówią

qqq_b 28.05.2015 18:45

Kogo by nie wybrali do gwizdania to i tak zawsze by nam nie pasował. Juz nie pi*rdolcie o tym sedziowaniu tylko skupmy sie na grze naszych kopaczy, bo to jest prawdziwy problem.

shaggy 28.05.2015 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1402213)
Kogo by nie wybrali do gwizdania to i tak zawsze by nam nie pasował. Juz nie pi*rdolcie o tym sedziowaniu tylko skupmy sie na grze naszych kopaczy, bo to jest prawdziwy problem.

Oczywiście, że podstawą jest gra naszych milusińskich.
Ale nie zgadzam się z retoryką, aby bagatelizować sprawy sędziowskie. Jeśli rzeźbią nas regularnie w sezonie trzeba o tym pisać i nie bać się mówić o tym głośno. Jeśli chcesz nadstawiać tyłek to Twój wybór, ja na takich Jarzębaków będę pluł profilaktycznie przy każdej okazji bo to co robią to jest sk...stwo

mee 28.05.2015 19:15

Legia lepsza? A w czym? Ciężko cokolwiek obstawić bo każdy wynik jest możliwy, ale niech tam 1:3. I raczej trudno mi uwierzyć w te odpuszczone puchary...

!!IRIVER!! 28.05.2015 19:15

Lechowi posędziuje za to Złotek, który zasłynął już wieloma decyzjami na korzyść Legii.
Chcą przewałować tą końcówkę.

shaggy 28.05.2015 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1402217)
Lechowi posędziuje za to Złotek, który zasłynął już wieloma decyzjami na korzyść Legii.
Chcą przewałować tą końcówkę.

Złotek to ten, który pozwolił zagrać ręką Żiru w Warszawie oraz puścił akcję na 2-2 ze spalonego.
Mocno sędziowsko obsadzone kluczowe mecze - no ale czasu mało...

force93TS 29.05.2015 03:35

jeśli przegramy z 7egią to proszę o porażkę z AGD bo kolejnego mistrza warszafki niie zniosę

fialo 29.05.2015 06:21

Czy wam tu na głowę sufit upadł? Jakie specjalne przegrywanie z Amica ? Rozumiem specjalnie mamy sobie zapewnić możliwość wywieszenia przez Amicę flag z przekreślona gwiazdą na meczach LM (kto wie czy tym razem nie awansuja)? Ja pie.rdole, co za czasy.

ASecond17 29.05.2015 10:26

Po tych ostatnich meczach jak rollercoaster, gdzie na początku zjeżdżamy w dół, potem w trakcie meczu góra-dół-góra i od 85 do 93 minuty już tylko w dół dla mnie sytuacja jest jasna:

Wygramy, przegramy, ruhał to pies, NASZ TS! Wiem, że chłopaków stać na wszystko w tej nieprzewidywalnej lidze. Trochę ciężej przychodzi tylko dowiezienie prowadzenia do gwizdka, ale może to nie wynika z braku koncentracji, sił, determinacji, jakości tylko jest to działanie z premedytacją. Wg mnie możemy w ostatnich meczach ugrać tak między 2 a 9 punktów, bo czemu niby nie?

2:1 dla Wisły, choć ze świadomością że 0:4 jest równie możliwe, zobaczymy jak się mecz ułoży.

TS&ZKS 29.05.2015 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1402246)
Czy wam tu na głowę sufit upadł? Jakie specjalne przegrywanie z Amica ? Rozumiem specjalnie mamy sobie zapewnić możliwość wywieszenia przez Amicę flag z przekreślona gwiazdą na meczach LM (kto wie czy tym razem nie awansuja)? Ja pie.rdole, co za czasy.

Niestety, ale takie czasy nastały. Powoli staje się to co u pasiastych sąsiadek jest normą. Czyli bardziej chce się zaszkodzić innym niż pomóc swoim. I to jest przykre.
Też nienawidzę 7egłej, ale bez przesady. Żeby podłożyć się sprzedawczykowi z poznania, który sprzedał klubik za kuchenki? No bez jaj.

A co do meczu. Kolejny raz ten pseudo trener berg się kompromituje. Cały kraj widzi wałki, a ten twardo twierdzi, że sędziowie im przeskadzają i ich krzywdzą. Kolejny warszawski paranoik. Niestety, ale ludzie w 7egii nie mają honoru co pokazali już nie raz.

Zwycięstwo jest możliwe, ale niestety znów legia ma jednego ze swoich lepszych rozgrywających z gwizdkiem więc będzie ciężko. Trzeba przyznać, że akcja klubu z oświadczeniem na plus, ale jednocześnie podrażnili pzpn, który pewnie będzie chciał ustawić Wisłe do pionu i pokazać kto rządzi tą sprzedajną ligą.

shaggy 29.05.2015 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TS&ZKS (Post 1402270)
A co do meczu. Kolejny raz ten pseudo trener berg się kompromituje. Cały kraj widzi wałki, a ten twardo twierdzi, że sędziowie im przeskadzają i ich krzywdzą. Kolejny warszawski paranoik. Niestety, ale ludzie w 7egii nie mają honoru co pokazali już nie raz.

Zacytujmy więc paranoika Berga:
Cytat:

- Pojedynek z Wisłą będzie sędziował bardzo dobry arbiter, który ma doświadczenie w rozgrywkach europejskich. Dobrze, że pozwala na bardziej fizyczną grę. Myślę, że jest to jeden z najlepszych polskich sędziów. Na razie skupiamy się tylko na sobie i na tym, jak mamy zagrać - twierdzi przed niedzielnym starciem z Wisłą Kraków Henning Berg.

- Ważnym jest, aby sędziowie dobrze wykonywali swoje zadania, chociaż ich praca nie należy do łatwych. Czasami zdarzają im się błędy - tak samo jak trenerom i piłkarzom. Kontrowersje w meczu z Jagiellonią nie były uzasadnione. Nie rozumiem dlaczego wszyscy są rozczarowani, przecież arbiter podjął wówczas bardzo dobre decyzje. Nie rozumiem, dlaczego wszyscy teraz o tym dyskutują. My w przeszłości byliśmy kilkakrotnie krzywdzeni przez sędziów - dodaje szkoleniowiec mistrzów Polski.
Czy to wymaga komentarza - chyba nie.
Mam nadzieję, że w niedzielę będzie się Berg tłumaczył z porażki oczywiście tym że znowu ich skrzywdzono.

Ktoś tu wysunął pomysł, żeby podłożyć się Amice w przypadku porażki z Ległą - mam nadzieję, ze ten ktoś albo się nie wyspał albo zażył jakieś specyfiki. Należy pamiętać,że przydupasami amikorza są pasiaste damy...

63.5 Kg 29.05.2015 11:22

Ale szkoda tutaj o tym pisać...
Możemy to jedynie podsumować raz na zawsze...
Berg to najbardziej jebniety trener od wielu lat w polskiej pilce kopanej...

AntyMod 29.05.2015 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1402246)
Czy wam tu na głowę sufit upadł? Jakie specjalne przegrywanie z Amica ? Rozumiem specjalnie mamy sobie zapewnić możliwość wywieszenia przez Amicę flag z przekreślona gwiazdą na meczach LM (kto wie czy tym razem nie awansuja)? Ja pie.rdole, co za czasy.


Nikt tu Amice nie kibicuje , mysle ze niektorzy wola Amike na MP bo do LM i tak nie wejda bo sa za slabi , a jakis mega transferow tam nikt nie przewiduje , a 7egia juz jest obrzydliwie bogata ( jak na polskie warunki) a po jakims fuksie w eliminacjach ( ma niezle te wspolczynniki po ostatnich pucharach ) gdyby zgarnela jeszcze duza pule mln euro ??? nie za duzy ten zastrzyk pieniedzy dla LetFootballWinow ??? ...mysle ze tu nic nie ma wspolnego z kibicowaniem czy lubieniem Amiki , po prostu CHYBA to mniejsze zlo ( chodzi mi o finanse i perspektywe dalszych lat w polskiej pilce)

shaggy 29.05.2015 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1402277)
Nikt tu Amice nie kibicuje , mysle ze niektorzy wola Amike na MP bo do LM i tak nie wejda bo sa za slabi , a jakis mega transferow tam nikt nie przewiduje , a 7egia juz jest obrzydliwie bogata ( jak na polskie warunki) a po jakims fuksie w eliminacjach ( ma niezle te wspolczynniki po ostatnich pucharach ) gdyby zgarnela jeszcze duza pule mln euro ??? nie za duzy ten zastrzyk pieniedzy dla LetFootballWinow ??? ...mysle ze tu nic nie ma wspolnego z kibicowaniem czy lubieniem Amiki , po prostu CHYBA to mniejsze zlo ( chodzi mi o finanse i perspektywe dalszych lat w polskiej pilce)

Oczywiście teoretycznie lepiej aby to kuchenki zdobyły MP. Tylko nie akceptuję takiego myślenia że w ostatniej kolejce w meczu Lech - Wisła kibicujemy kuchenkom.

funkykoval 29.05.2015 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1402278)
Oczywiście teoretycznie lepiej aby to kuchenki zdobyły MP. Tylko nie akceptuję takiego myślenia że w ostatniej kolejce w meczu Lech - Wisła kibicujemy kuchenkom.

Oczywiście - dlatego najlepiej jakby Wisła pokonała w niedzielę Legię, Kuchenkorz wygrał 2 kolejne mecze i do spotkania z Wisłą przystąpił w glorii Mistrza Polski.

Kamson 29.05.2015 12:29

Proponuję przykleić do tego tematu ankietę:
Cytat:

W jaki sposób gospodarze zdobędą bramkę?

- ze spalonego
- po niesłusznym karnym
- po niesłusznym wolnym
- po zagraniu ręką
- po tym jak piłka opuści boisko, a sędzie każe kontynuować gre
- sędzia osobiście wniesie piłkę do bramki


Gero 29.05.2015 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 1402280)
Proponuję przykleić do tego tematu ankietę:

Jeszcze pozostaje opcja weryfikacji wyniku na walkower dla 7eglej ( patrz w przypadku remisu lub ewentualnej przegranej)

Gwiaździsty 29.05.2015 13:09

Ja bym dodał jeszcze, czerwoną kartkę dla Głowackiego w 5 min. meczu i nieuznanie prawidłowej bramki dla Wisły.

Festence 29.05.2015 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 1402280)
Proponuję przykleić do tego tematu ankietę:
ze spalonego
- po niesłusznym karnym
- po niesłusznym wolnym
- po zagraniu ręką
- po tym jak piłka opuści boisko, a sędzie każe kontynuować gre
- sędzia osobiście wniesie piłkę do bramki

spalony już był, piłka na aucie też, a ręką mieliśmy do czynienia w ostatnim meczu, więc chyba czas na karnego?

shaggy 29.05.2015 14:27

A może Marciniak w 97 minucie "przypadkiem" po rykoszecie sam skieruje piłkę do bramki Wisły? - Tego też jeszcze nie grali:)

Lukasz 29.05.2015 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1402143)
Patrząc na kursy na mecz to skończy się remisowo.

W większości spotkań w grupie mistrzowskiej jesteśmy kelnerami wiec taki wynik bralbym w ciemno.

arth_ur 29.05.2015 15:18

Mi się marzy wygrana z Legią w 93 minucie. Gola strzela Brożek po 2 metrowym spalonym.

Gwiaździsty 29.05.2015 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1402305)
Mi się marzy wygrana z Legią w 93 minucie. Gola strzela Brożek po 2 metrowym spalonym.

Jemu to już metr przed obrońcami Legii będą gwizdać spalone jak dotknie piłki. W Warszawie nie wystarczyło 0,67 m przed obrońcą i gwizdnęli mu spalonego.

Kamson 29.05.2015 17:04

Na niedziele można próbować:

Paweł Brożek - over 4,5 spalonych
bramka po 90 minucie - tak
rzut karny dla Legii Warszawa - tak
Wisła Kraków - czerwona kartka - tak

:D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl