Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [29 kolejka] WISŁA Kraków - Korona Kielce, 26 kwietnia, godz. 18:00! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9456)

AntyMod 26.04.2015 20:24

Barientosa mozna sie pozbyc juz w czerwcu ???

serek.c2 26.04.2015 20:31

A czemu chcesz się go pozbyć?

fresh.cie 26.04.2015 20:33

Barrientos ma ogromny potencjał, tylko strasznie się gubi, nie przykłada się do podań. Ma świetny ruch, nie traci piłek w bezpośrednim starciu z rywalem. Problem rodzi się, gdy trzeba dokładnie podać.

AS82 26.04.2015 20:45

Dzięki Donaldowi jesteśmy w pierwszej 8

wiesniak842 26.04.2015 20:58

Ja rozumiem, że na tle ostatnich występów dzisiejszy Buchalik był wyśmienity. Gdy jednak weźmie się jednak pod uwagę to co bramkarz powinien robić w meczu był to poprawny występ i nic więcej.

AntyMod 26.04.2015 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1398414)
A czemu chcesz się go pozbyć?

Bo uwazam ze jest bardzo slabym zawodnikiem , bez szybkosci , jakiejs wielkiej techniki i pomyslu na gre , wg mnie to kolejny slaby wystep tego zawodnika, ale to tylko moje zdanie ....co do "gornej 8 " ...czy nie lepiej byloby zajac 7-8 miejsce zeby w Krakowie pograc z pierwsza trojka ? .... bo chyba z tych bzdur o europejskich pucharach sie juz wiekszosc wyleczyla , fajnie byloby zagrac na luzie z 7egia, Amica i Jaga u siebie , i wyjazdy do Lechii i Slaska ...kibicowsko fajna sprawa

dynek.pl 26.04.2015 21:04

No Barrientos to ma szybkosc CHrapka :)

luke1906 26.04.2015 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1398426)
Bo uwazam ze jest bardzo slabym zawodnikiem , bez szybkosci , jakiejs wielkiej techniki i pomyslu na gre , wg mnie to kolejny slaby wystep tego zawodnika, ale to tylko moje zdanie ....co do "gornej 8 " ...czy nie lepiej byloby zajac 7-8 miejsce zeby w Krakowie pograc z pierwsza trojka ? .... bo chyba z tych bzdur o europejskich pucharach sie juz wiekszosc wyleczyla , fajnie byloby zagrac na luzie z 7egia, Amica i Jaga u siebie , i wyjazdy do Lechii i Slaska ...kibicowsko fajna sprawa

Zajmując 7 miejsce gra się u siebie z 1 i 3.
8 ekipa gra z 1 i 2 u siebie.

Nie wiem skąd masz info, że są mecze z pierwszą trójką u siebie.
4 miejsce to dla nas dobra opcja. 4 mecze u siebie w tym prawdopodobnie z Legią, pod względem ekonomicznym idealnie.

PiVoSH92 26.04.2015 21:18

Barrientos technicznie bajka, ale błyski przeplata dramatycznie głupimi zagraniami, więc jest co poprawiać. Bury ewidentnie ma problemy z grą na LO, bo lewa noga u niego leży. Stilić niewidoczny, może 2-3 dobre zagrania. Brożek ....a dramat, ławka w nast. meczu, Jankowski zamiast niego w ataku, bo ostatnio nie gra tak źle.

s1mone 26.04.2015 21:24

Buchalik - chyba pierwszy raz zagrał u nas nie poprawny, ale po prostu bardzo dobry mecz :) Głosy nawołujące (w tym mój) do wstawienia między słupki Miśka powinny narazie ucichnąć.

Dudka - to był ten sam grajek, czy ktoś go podstawił? Nie sądziłem, że kiedykolwiek to napiszę, ale podobał mi się w meczu z Koroną Dariusz Dudka <szok>. Czy ja śnię? Nie dość, że celnie podawał, notował dużo odbiorów to jeszcze... tak jakby mu się chciało biegać! Niesamowite!

Uryga - na szczęście wszedł dopiero w doliczonym czasie gry. Bez niego nasze wyprowadzanie piłki wróciło na odpowiednie tory. Mam nadzieję, że Moskalowi nie przyjdzie do głowy wystawiać go od pierwszej minuty na Śląsk.

Sadlok na stoperze bardzo fajnie ale to chyba nic dziwnego, w końcu to jego oryginalna pozycja. Fajna sprawa, bo coś czuję, że Głowa nie przedłuży tym razem, a przyda się ktoś do pary dla Gumisia.

Jović i Burliga dobrze - tylko ten anemiczny strzał w końcówce meczu Żenua.

Barrientos, Jankowski, Stilić, Brożek - mylili się na potęgę, % celnych podań u tych chłopaków był w tym meczu po prostu żenujący. Chociaż pierwszej dwójce z tej czwórki się po prostu bardzo chciało. Cieszy bramka Jankowskiego, bo widać, że gość zaliczył duży dołek psychiczny i do tego gra dużo słabiej niż przed kontuzją. Z resztą on i Brożek mają czucie piłki jakby nie grali z rok albo i dłużej. Aż człowiek strzelał zębami patrząc na te podania do przeciwnika. Brożek jak to Brożek - znowu kaleczył na potęgę. Pewnie niedługo znów rozegra jakiś mecz w którym jebnie 2-3 bramki, a potem 2-3 mecze znów będzie tylko irytował. Przynajmniej taki wypracował sobie rytm w tym sezonie.

O Guerrierze nie będę się rozpisywał. Każdy widzi co ostatnio ten chłop wyprawia. Szacun!

O przebiegu meczu krótko :
Wreszcie się do nas uśmiechnęło szczęście. Z reguły to szczęście mieli przeciwnicy. Miejmy nadzieję, że ta tendencja utrzyma się do końca sezonu :) Bo tak naprawdę był to bardzo wyrównany mecz, a my jebnęliśmy dwie bramki z tzw 'niczego'. Dobrze. Tak trzymać!

piotek 26.04.2015 21:32

Może nie bajka, ale ma wolę walki, super utrzymuje piłkę (daje radę z dwoma na plecach). Jak dla mnie facet odwala dużą robotę dla zespołu, dobrze ściąga uwagę i daje miejsce innym.

Karherop 26.04.2015 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1398430)
Sadlok na stoperze bardzo fajnie ale to chyba nic dziwnego, w końcu to jego oryginalna pozycja. Fajna sprawa, bo coś czuję, że Głowa nie przedłuży tym razem, a przyda się ktoś do pary dla Gumisia. Szacun!

wydaje mi się że Głowa ma w kontrakcie opcje przedłużenia o 1 rok, ale mogę się mylić

Lukasz 26.04.2015 21:43

Kamień z serca. Tylko tyle i aż tyle.

AntyMod 26.04.2015 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 1398428)
Zajmując 7 miejsce gra się u siebie z 1 i 3.
8 ekipa gra z 1 i 2 u siebie.

Nie wiem skąd masz info, że są mecze z pierwszą trójką u siebie.
4 miejsce to dla nas dobra opcja. 4 mecze u siebie w tym prawdopodobnie z Legią, pod względem ekonomicznym idealnie.

a nie jest tak ze 1 miejce - 7egia gra u siebie z 2,3,4,5 i na wyjezdzie z 6,7,8 ?? - Amica u siebie z 3, 4,5,6 i 1 , 7,8 na wyjezdzie ??? ...sory, moge sie mylic, ale myslalem ze tak jest ..a Jaga jako 3 gra u siebie z 4,5,6,7, i na wyjezdzie z 1 , 2 i 8 ??

Kamson 26.04.2015 21:48

Generalnie dziś wszyscy oprócz Brożka na plus. Paweł strasznie słabo. Najważniejsze, że zapewniliśmy sobie grupę mistrzowską, a teraz... wszystko się może zdarzyć ;)

KOMINEK 26.04.2015 21:57

a Sadlok dwie bramki nam uratował

d 26.04.2015 22:00

Wreszcie dobry mecz i pewne zwycięstwo.

Guerriera przepraszam z dużym opóźnieniem, pozdro dla Smudy. Buchalik dziś NARESZCIE bardzo dobrze, Dudka jak za najlepszych lat. Szczególne gratulacje dla Jankowskiego, tak dobre spotkanie było mu potrzebne, oby teraz było tylko lepiej. Na plus cała drużyna, niestety z wyjątkiem Brożka, któremu bardzo przydałoby się trochę luzu i odciążenia. Barrientos niestety zupełnie nie przekonuje, ale ma jeszcze 8 spotkań na udowodnienie czegokolwiek.

Najważniejsze, że gramy o coś.

piotrus1985 26.04.2015 22:00

to tak zeby rozjasnic:
Kolejka 31: 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-14, 10-13, 11-16, 12-15
Kolejka 32: 4-1, 2-3, 6-7, 8-5, 16-9, 13-12, 14-10, 15-11
Kolejka 33: 1-3, 5-7, 2-4, 6-8, 9-13, 12-16, 10-15, 11-14
Kolejka 34: 7-1, 3-5, 8-2, 4-6, 12-9, 10-11, 14-15, 16-13
Kolejka 35: 1-5, 4-8, 2-7, 3-6, 9-10, 11-12, 13-14, 15-16
Kolejka 36: 8-1, 5-4, 6-2, 7-3, 15-9, 11-13, 16-10, 12-14
Kolejka 37: 1-6, 2-5, 3-8, 4-7, 9-11, 13-15, 10-12, 14-16

przeklejone z 90minut.pl

St Yabol 26.04.2015 22:02

Guerrier, który to juz mecz z bramką? Trzeci? Czwarty?
Jakoś znikneli wszyscy co chcieli go wywieźć na taczkach razem z Sarkim, który stał sie bogiem po meczu z legią ;)

St Yabol 26.04.2015 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrus1985 (Post 1398444)
to tak zeby rozjasnic:
Kolejka 31: 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-14, 10-13, 11-16, 12-15
Kolejka 32: 4-1, 2-3, 6-7, 8-5, 16-9, 13-12, 14-10, 15-11
Kolejka 33: 1-3, 5-7, 2-4, 6-8, 9-13, 12-16, 10-15, 11-14
Kolejka 34: 7-1, 3-5, 8-2, 4-6, 12-9, 10-11, 14-15, 16-13
Kolejka 35: 1-5, 4-8, 2-7, 3-6, 9-10, 11-12, 13-14, 15-16
Kolejka 36: 8-1, 5-4, 6-2, 7-3, 15-9, 11-13, 16-10, 12-14
Kolejka 37: 1-6, 2-5, 3-8, 4-7, 9-11, 13-15, 10-12, 14-16

przeklejone z 90minut.pl

to też jest dość istotne dla Wisły
Cytat:

Pierwotnie napisane przez 90minut
Miejsce w czołowej czwórce zapewni prawo do gry czterech meczów fazy finałowej na własnym boisku. Ten atut mają zapewniony już Legia, Lech i Jagiellonia, a czwartym zespołem będzie Śląsk lub Wisła, które zmierzą się w spotkaniu bezpośrednim.

1) wygrana Wisły => WISŁA na 4. miejscu
2) wygrana Śląska => ŚLĄSK
3) remis Śląska z Wisłą i wygrana Pogoni => WISŁA
4) remis Śląska z Wisłą, wygrana Lechii, brak wygranej Pogoni => ŚLĄSK
5) remis bezbramkowy Śląska z Wisłą, brak wygranej Lechii, brak wygranej Pogoni => ŚLĄSK
6) remis bramkowy Śląska z Wisłą, brak wygranej Lechii, brak wygranej Pogoni => WISŁA

A zatem, Wisła zajmie miejsce w czwórce, jeśli:

- wygra
LUB:
- zremisuje, a Pogoń wygra
LUB:
- zremisuje bramkowo, a Lechia nie wygra

Śląsk zajmie miejsce w czwórce, jeśli:

- wygra
LUB:
- zremisuje, Lechia wygra, a Pogoń nie wygra
LUB:
- zremisuje bezbramkowo, a Pogoń nie wygra


speedfashion 26.04.2015 22:16

Przede wszystkim trzeba docenić pomysł Moskala na dzisiejszy skład. To naprawdę zadziałało.

Guerrier - wiadomo - wzniósł się na jakiś kosmiczny poziom. Z pewnością przyjdą gorsze mecze, ale ostatnimi czasy zrobił dla nas naprawdę wiele.
Sadlok - rewelacyjny występ. Buchalik, Dudka - tak samo.
Barrientos ma wielki potencjał, brakuje mu czasem precyzji, ale naprawdę wiele potrafi (imponująco utrzymuje się przy piłce, świetnie odjeżdża rywalom).

Na koniec o Jankowskim, bo zagrał naprawdę dobrze. Oby gol dodał mu pewności siebie, gdyż Paweł w obecnej dyspozycji powinien na chwilę odpocząć. Czasem sobie myśle, że Brożek chciałby za dużo zrobić i ta presja go przygniata.

mitmichael 26.04.2015 23:53

No w koncu nadeszła wygrana. Buchalik na 0 z tylu jemu tez trzeba pogratulowac. Brameczka Donalda fantastico, doping bardzo fajny. Najwazniejsze, ze grupe mistrzowska osiagnelismy a teraz mozemy powalczyc o puchary

fansorina 27.04.2015 06:32

Gratulacje dla Buchalika, seria 10 meczów! ze straconą bramką przerwana.Dziki Donald wprowadza nas do górnej ósemki. Dudka zagrał dobry mecz na pozycji def.pomocnika, wreszcie. Jovic znowu praktycznie do przejścia i do tego z przyszywaną asystą. Barrientos no ja nie wiem co o nim myśleć, widać że grać umie, ale notorycznie przynajmniej mnie denerwuje :D, na środek za SS18 trzeba będzie go kiedyś wypróbować.

Do 4 miejsca wystarczy bramkowy remis ze Śląskiem, ale jako że WKS jest słaby w tej rundzie to nic tylko zdobyć 3 punkty. Panowie jeszcze jedno zwycięstwo i macie 2 tyg. luzu, więc się postarajcie ;)

Barti 27.04.2015 07:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1398426)
Bo uwazam ze jest bardzo slabym zawodnikiem , bez szybkosci , jakiejs wielkiej techniki i pomyslu na gre , wg mnie to kolejny slaby wystep tego zawodnika, ale to tylko moje zdanie ....

Mylisz się, to nie jest tylko Twoje zdanie... Jedna fajna akcja w której ładnie się urwał, żeby na końcu spieprzyć nie robi na mnie wrażenia. Z taką grą nie ma dla niego miejsca w Wiśle. Trochę żałuję, że trener w 80 minucie nie wpuszcza młodych, żeby się ogrywali np. Burasa który swoje lata już ma, coś tam strzela w rezerwach i najwyższy czas żeby go wrzucić na głęboką wodę. Wiem, że Kaziu powiedział kiedyś w jednym wywiadów, że walczy o ósemkę i nie ma czasu na eksperymenty ale przy stanie 2:0 w końcowych minutach może warto spróbować?

Krav 27.04.2015 07:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1398459)
Mylisz się, to nie jest tylko Twoje zdanie... Jedna fajna akcja w której ładnie się urwał, żeby na końcu spieprzyć nie robi na mnie wrażenia. Z taką grą nie ma dla niego miejsca w Wiśle. Trochę żałuję, że trener w 80 minucie nie wpuszcza młodych, żeby się ogrywali np. Burasa który swoje lata już ma, coś tam strzela w rezerwach i najwyższy czas żeby go wrzucić na głęboką wodę. Wiem, że Kaziu powiedział kiedyś w jednym wywiadów, że walczy o ósemkę i nie ma czasu na eksperymenty ale przy stanie 2:0 w końcowych minutach może warto spróbować?


tak, tak - i w 82 minucie Korona strzela kontaktowego i przez 10 min gramy z sercem do gardłem. Ten mecz powinien właśnie być rozegrany tak, jak to zrobił Moskal. Brawo.

Ogrywać młodych możemy w mistrzowskiej, bo chyba każdy średnio rozgarnięty obserwator naszych meczów stwierdzi, że w pucharach nie mamy czego szukać.

Kamień z serca - cel osiągnięty, teraz wszystko się może zdarzyć.

EDIT: ad vocem - albo ogrywać młodych, tak jak to miało miejsce z Piotrkiem Żemło ;)

Cytat:

P.S.
Wszystko musi być wyważone. Nie mówię, że młodzi mają grać od 1 minuty. Rozumiem też trenera i wiem, że są pewne priorytety. Trzeba przy tym wszystkim jednak myśleć perspektywicznie i nie skupiać się wyłącznie na obecnym sezonie.
I tu się zgadzamy, perspektywicznie trzeba myślec. Mamy mistrzowską, teraz można zobaczyć do młodzież prezentuje, w meczach bez presji dla nas (bo wychodzę, z założenia, że teraz może być tylko lepiej).

Barti 27.04.2015 07:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1398463)
tak, tak - i w 82 minucie Korona strzela kontaktowego i przez 10 min gramy z sercem do gardłem. Ten mecz powinien właśnie być rozegrany tak, jak to zrobił Moskal. Brawo.

Ogrywać młodych możemy w mistrzowskiej, bo chyba każdy średnio rozgarnięty obserwator naszych meczów stwierdzi, że w pucharach nie mamy czego szukać.

Kamień z serca - cel osiągnięty, teraz wszystko się może zdarzyć.

W sumie masz rację. Lepiej trząść portkami przy zagraniach Boguskiego z Barrientosem i czekać aż coś w końcu zmalują...

P.S.
Wszystko musi być wyważone. Nie mówię, że młodzi mają grać od 1 minuty. Rozumiem też trenera i wiem, że są pewne priorytety. Trzeba przy tym wszystkim jednak myśleć perspektywicznie i nie skupiać się wyłącznie na obecnym sezonie.

Kurz 27.04.2015 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1398463)
I tu się zgadzamy, perspektywicznie trzeba myślec. Mamy mistrzowską, teraz można zobaczyć do młodzież prezentuje, w meczach bez presji dla nas (bo wychodzę, z założenia, że teraz może być tylko lepiej).

To są mecze z presją, bo w głowach właściciela i prezesa są puchary, a i pewnie na przykład Stilić uzależnia pozostanie od wyniku sportowego... Nie mówiąc już o wyższej kasie za wyższe miejsce.

W każdym razie miejsce poza pierwszą trójką zostanie uznane za porażkę.

jendrus 27.04.2015 09:57

4 miejsce chyba wystarczy utrzymać i bęndą puchary? tylko gorsza runda... nie oczekujmy od nich 1 czy 2 miejsca.

Gero 27.04.2015 10:33

Jeśli wygramy w środę i później kolejne 7 meczy to miejsce na podium zrobi się samo :D.
Po prostu nie ma co pi...lić tylko trzeba za...lać.

wolfu 27.04.2015 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gero (Post 1398482)
Jeśli wygramy w środę i później kolejne 7 meczy to miejsce na podium zrobi się samo :D.

podążając Twoim tropem:
jeśli wygralibyśmy mecze od pierwszego do ostatniego to zdobylibyśmy mistrzostwo, ot ciekawostka


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl