Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kazimierz Moskal byłym trenerem Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9437)

Barti 10.03.2015 09:26

Za Kazia graliśmy krakowską piłkę. Wymienialiśmy całą masę podań i nic z tego nie wynikało. Może tym razem będzie inaczej. Powodzenia Kaziu...

krasny 10.03.2015 09:30

Najważniejsze żeby Moskal miał pełne poparcie zarządu i żeby piłkarze o tym wiedzieli.
Liczę że przy podobnej "skuteczności" jaką ostatnio zaprezentował Dariusz Dudka to piłkarz poniesie konsekwencje, a nie trener.
No i oczywiście liczę że tym razem my kibice tłumnie przyjdziemy na stadion i będziemy wspierali Klub.

rafkur 10.03.2015 09:32

Z całą sympatia i szacunkiem do Moskala nie ma się tu co doktoryzować bo jest to klasyczne ( niestety kolejne) wyjście awaryjne. Został wybrany bo jego pensja drastycznie nie pogorszy wydatków przy konieczności przelewania wypłat Smudzie. Podejrzewam, że znów opcja na pół roku.
Tak czy inaczej szczerze życzę mu powodzenia. Niech wbrew logice ( i pewnie planom) pociągnie ten klub przez kolejne lata. Nie takie rzeczy się już zdarzały a on mimo wszystko nabrał jakiegoś nowego doświadczenia.

KOMINEK 10.03.2015 09:33

Jeśli piłkarzom się zechce a coraz bardziej słychać o konflikcie Smuda piłkarze to ósemka powinna być uratowana i są szanse że nie będzie kompromitacji na derbach

dynek.pl 10.03.2015 09:36

Troche to glupie, ze w 2011 go zwolnion po 4 meczach, potem pracowal w Niecieczy i GKS bez sukcesow wiec na jakiej podstawie teraz zostaje zatrudniony ? Trudno uznac, ze jest lepszym trenerem. Potem byli Kulawik, Probierz i Smuda, a teraz wraca Moskal czyli mozna powiedziec, ze zmarnowalismy 4 lata.
Ale ogolnie spoko, bylem przeciwko wtedy jak go zwalniali bo nasza gra nie wygladala zle.

Tylko, ze wtedy byl na biezaco z druzyna jako asystent Maaskanta wiec teraz moze by trudniej.

mitmichael 10.03.2015 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1393495)
Jeśli piłkarzom się zechce a coraz bardziej słychać o konflikcie Smuda piłkarze to ósemka powinna być uratowana i są szanse że nie będzie kompromitacji na derbach

Jezeli grali przeciwko Smudzie to odpowiedni moment sobie wybrali - duzo punktow nastukanych na jesieni wiec mozna troche pocierpiec na wiosne i zwolnic trenera. Tylko niech teraz zaczna grac tak jak powinni, przegrana z Legia zaskoczeniem nie bedzie ale jak przegraja w derbach to za jaja i na latarnie

Lukasz 10.03.2015 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1393469)
Cofnęliśmy się dokładnie o 3 lata. Jeśli i tym razem Moskal się nie sprawdzi to zmarnowaliśmy trzy lata i wszystkie te eksperymenty z Probierzami Kulawikami i Smudami były do d...

10/10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tas de fleia (Post 1393478)
Wg mnie na tą chwilę najlepszy wybór. Nie będzie nie wiadomo jakiej kasy na pensje,....

O i tutaj moim zdaniem trafiłes w sedno. Gaszyński zrobi wiele by dopiąc budżet. Stąd ukłon w pewną stronę i wybór Moskala. Z jednej strony dobrze bo może deko wcześniej wyjdziemy z g..., ale z drugiej widać ze walczymy o utrzymanie a nie LE.

KOMINEK 10.03.2015 09:46

Tak na pocieszenie Kazimierz Moskal jako trener https://www.youtube.com/watch?v=4Kb_NK6Onoo

rozarian 10.03.2015 10:02

To jest "Miś" Moskal na skalę naszych możliwości.

https://www.youtube.com/watch?v=uPZj1p_smCA

rafkur 10.03.2015 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1393495)
Jeśli piłkarzom się zechce a coraz bardziej słychać o konflikcie Smuda piłkarze to ósemka powinna być uratowana i są szanse że nie będzie kompromitacji na derbach

Już to kiedyś pisałem i powtórzę. Jeżeli to czy piłkarzom się "zechce" albo i nie jest główną przyczyną "niemocy" to mamy gwarantowaną powtórkę wcześniej czy później. Niestety najprawdopodobniej tak jest a my od lat stoimy w miejscu i grzebiemy patykiem w gównie.
Tak czy inaczej dalej twierdzę, że jest to kolejna misja ratunkowa a za jakiś czas poznamy trenera na dłużej ( czyli w naszym przypadku do kiedy "zechce" się piłkarzom.

Rob_Zombie 10.03.2015 10:15

Kazik to bardzo inteligentny gość w dodatku ma krakowską piłkę we krwi. Liczę że z nim na ławce drużyna odzyska tożsamość i zwyczajnie przyjemnie będzie się grę Wisły oglądało. Oby tylko dostał co najmniej tyle czasu co Smuda.

wściekłe pięści węża 10.03.2015 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 1393505)
Kazik to bardzo inteligentny gość w dodatku ma krakowską piłkę we krwi. Liczę że z nim na ławce drużyna odzyska tożsamość i zwyczajnie przyjemnie będzie się grę Wisły oglądało. Oby tylko dostał co najmniej tyle czasu co Smuda.

Dokładnie. Oby dostał prawdziwą szansę. Niestety, z tym jak się w Wiśle traktuje ludzi, którym na niej zależy wiemy. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Po burzy słońce wychodzi zza chmur.

domin_czyzyny 10.03.2015 10:29

Powodzenia Trenerze!

coni 10.03.2015 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 1393505)
Kazik to bardzo inteligentny gość w dodatku ma krakowską piłkę we krwi. Liczę że z nim na ławce drużyna odzyska tożsamość i zwyczajnie przyjemnie będzie się grę Wisły oglądało. Oby tylko dostał co najmniej tyle czasu co Smuda.


Tak to wszytsko prawda, ale niestety przy pierwszej okazji potraktuja go jak szmate i wyrzuca z klubu. Chcialbym sie mylic.

krasny 10.03.2015 10:38

Przeczytałem sobie spokojnie ten wywiad --> http://weszlo.com/2012/12/09/kazimie...dla-obu-stron/

To jest naprawdę mądry facet.
Mógłby tylko być bardziej stanowczy żeby wynegocjować od klubu lepsze warunki pracy. Mam tu na myśli sztab szkoleniowy i pełne wsparcie zarządu.

markowywislak 10.03.2015 10:51

Powodzenia Panie trenerze ! :)

comfort 10.03.2015 10:52

Nawet Murinho czy Guardiola nic tu nie zdziałają... Bezsensowna zmiana trenera. Na tym poziomie zawodników nie ważne kto będzie, Czy Pan Mietek dorzucający do pieca czy Pan Marian kierujący tramwajem.

Czy Trener Moskal czy Smuda nic sie nie zmieni bo sami gracze nie mają potencjału. Wisła była skazywana na spadek od 2-3 sezonów a mimo to była w górnej czesci tabeli (no dobra środkowej)...

brylant17 10.03.2015 10:59

Zapewne to jest tania opcja przecież jeszcze mamy na utrzymaniu p.Smudę przez rok. Ja życzę powodzenia i niech z tej mąki będzie chleb.

KOMINEK 10.03.2015 11:08

Teraz wszyscy szukamy posady dla Smudy . Pierwszy typ druga strona błoń

sayek89 10.03.2015 11:11

Z tego co usłyszałem na konferencji, Kaziu Moskal powiedział że negocjacje były dużo dłuższe niż ostatnio. Więc można wnioskować że nie było czegoś takiego - Kaziu chcesz być trenerem, - No pewnie że chce. Tylko jednak nie od razu się zgodził. To też daje do myślenia, jak u Nas jest ciężka sytuacja. Możliwe że żaden inny trener nie chciał się pchać na to i podziękował. Jestem ciekaw czy po tych dwóch meczach, nie ważne jaki wynik padnie, Kazik do końca sezonu pewnie zostanie, ale co potem? No i Andrzej Bahr wraca, mam sympatię do niego, a po za tym zna się na przygotowaniu fizycznym.

mistico 10.03.2015 11:12

na jaki okres Moskal podpisał kontrakt? bo mówił coś o długich negocjacjach

mitmichael 10.03.2015 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mistico (Post 1393521)
na jaki okres Moskal podpisał kontrakt? bo mówił coś o długich negocjacjach

Do 30 czerwca 2016

wikink1 10.03.2015 11:20

COMFORT _poco to pisać tu każdy wie lepiej. O jakości zarządzania klubem świadczą chociażby sponsorzy ??? .Po boisku biegają (wiem nadużycie) stare piłkarskie dziadki i dziady ..A tu we łbach jakieś wizje o pucharach .

Pan Jotka 10.03.2015 11:23

To trochę jak zająć miejsce na karuzeli, kazać się kręcić do przodu, potem do tyłu potem do przodu i po zatrzymaniu wyrazić zdziwienie ze się siedzi na tym samym siodełku.
Do 5 kolejki rundy jesiennej mamy trenera, a potem znowu włączamy karuzelę... :)

dostuffca 10.03.2015 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1393497)
Jezeli grali przeciwko Smudzie to odpowiedni moment sobie wybrali - duzo punktow nastukanych na jesieni wiec mozna troche pocierpiec na wiosne i zwolnic trenera. Tylko niech teraz zaczna grac tak jak powinni, przegrana z Legia zaskoczeniem nie bedzie ale jak przegraja w derbach to za jaja i na latarnie

Możnaby założyć, że grali przeciwko trenerowi, ale trener też nie grał dla siebie. Podejmował głupie decyzje, stawiał na graczy zupełnie bez formy i do tego się gubił. Do tanga trzeba dwojga.

rozarian 10.03.2015 11:50

Moskal niestety kojarzy mi się z rewanżem w Liege, czyli z kunktatorstwem i z żadnym celnym strzałem na bramkę Belgów. Wisła potrzebowała zwycięstwa, ale grała po prostu tchórzliwie. Nie przekonują mnie te gadki jak to zespół klepał piłę za Kazia. Sztuka dla sztuki. Byli już tacy, którzy uprawiali miejscową odmianę tiki-taki. Tam była wąsata t-t, a u nas bez wąsów. Skutek podobny.

lazy 10.03.2015 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1393469)
Cofnęliśmy się dokładnie o 3 lata. Jeśli i tym razem Moskal się nie sprawdzi to zmarnowaliśmy trzy lata i wszystkie te eksperymenty z Probierzami Kulawikami i Smudami były do d...

Amen.
Od razu o tym samym pomyślałem. Myślę że to takie zawoalowane przyznanie się do błędu, że i Probierz i Smuda nie byli trenerami na miarę Wisły...
Niestety Moskal to nie ta półka o jakiej marzyliśmy, ale szczerze mówiąc nie widzę trenera z Polski, który cokolwiek by gwarantował...

sayek89 10.03.2015 12:10

W obecnej sytuacji, raczej gorzej niż jest nie będzie, a Kazik zna bardzo dobrze realia krajowego podwórka. Nie jest to też obca osoba dla Wisły. Może po prostu zamiast pamiętać to co było, trzeba dać mu szansę. Z Legią nikt nie oczekuje czegoś wielkiego i wygranej, ale co jeśli okaże się być inaczej.

qqq_b 10.03.2015 12:11

Totalna prowizorka panuje w klubie. Ostatnie 3 lata są totalnie zmarnowane, bo wracamy do punktu wyjścia. Zamieniliśmy Smude na "Smude". Trudno mi to przechodzi przez palce ale napiszę: liczę na to, że będziemy w dolnej 8-mce i będziemy bić się o utrzymanie, które wywalczymy w ostatniej kolejce. Może wtedy skończy się amatorszczyzna i przyjdzie ktoś kto zna się na trenerce.

irman 10.03.2015 12:17

Przy okazji kolejnej nominacji trenerskiej dla Moskala chciałbym zaapelować do Bogusława Cupiała o jak najszybszą sprzedaż większościowego pakietu akcji Wisła Kraków S.A. zainteresowanemu podmiotowi.

Panie Bogusławie niech się Pan w końcu pogodzi z tym, że włożonej kasy nigdy Pan nie odzyska. Nie umiał Pan zarządzać tym klubem, przez 17 lat nie zbudował Pan żadnych trwałych fundamentów pod jego funkcjonowanie. Wygląda na to, że kompletnie się Pan na tym nie zna. W biznesie wyszło, w piłce nie bardzo. Dziękujemy za piękne chwile na krajowym podwórku. Było ich sporo. Europejskich celów nigdy nie udało się zrealizować. Trochę przez pecha, głównie przez amatorskie zarządzanie klubem. Na teraz już dosyć. Pora puścić ten biznes w cholerę komuś kto ma pomysł, a przede wszystkim entuzjazm do zrobienia z Wisły silnego klubu. Z Panem już nic dobrego nas nie czeka.

A co do Moskala, to ta nominacja jest symbolem cupiałowego zarządzania klubem. Wypieprzamy dobrze opłacanego trenera w połowie kontraktu, a zatrudniamy na jego miejsce faceta, który w trenerce nigdy nic nie osiągnął, a jego główną zaletą jest to że jest tani (no i Wiślak). W zasadzie od początku wiadomo, że nic z tego nie będzie. Znaczącej różnicy niż u Smudy w długiej perspektywie na pewno nie zobaczymy, bo i trener słaby (ale Wiślak) i kasy nie ma. Ważne że pokazaliśmy że coś robimy (i Wiślaka za trenera mamy). I dryfujemy dalej. Ale za 2-3 lata jak już wyjdziemy z problemów finansowych to klękajcie narody. I nie zapominajmy, że w najbliższym okienku właściciel przeznaczy 5 mln na wzmocnienia. Jak w każdym.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl