Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Pucharze Polski 2014/2015. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9327)

AntyMod 14.08.2014 13:56

no to Franze, Jacki i nne przypadkowe osoby w tym klubie odetchneli z ulga ...Franz : przynajmniej nie odpadne z nizsza liga i obciachu nie bedzie, Jacek : jeden meczyk i z glowy, przynajmniej na transporcie zaoszczedze bo tu sie liczy moja wyplata i zmasakrowanie tego klubu na kazdej mozliwej plaszczyznie

shaggy 14.08.2014 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1372832)
Przecież leci wg drabinki, a my w tej drabince jesteśmy na samym dole..
1/16 finału - 24 września
(...)
15. Chrobry Głogów - Jagiellonia Białystok
16. Lech Poznań - Wisła Kraków

1/8 finału - 29 października
(...)
24. zwycięzca meczu 15 - zwycięzca meczu 16
z 90minut

Tak czy inaczej - trzeba wpierw wygrać w Poznaniu.

Co do gospodarzy meczu za 90 minut.pl: W 1/16 finału i 1/8 finału gospodarzami będą drużyny z niższej ligi. W przypadku zespołów tej samej klasy rozgrywkowej gospodarzami są zespoły występujące w wyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2013/2014 lub sklasyfikowane na wyższym miejscu w tabeli danych rozgrywek w sezonie 2013/2014.

4karol4 14.08.2014 19:31

To pograliśmy w pucharze. Jak zwykle z resztą. Franek pewnie nie będzie chciał się angażować w dodatkowe rozgrywki, jak w zeszłym roku. Szkoda, że w takim układzie nie ma rewanżu.

Ogryzek 14.08.2014 20:24

Nie dość tego kilka dni później gramy z parchovią w kauflandzie derby i pewnie na ten mecz będziemy się nastawiać. Zatem po PP...

!!IRIVER!! 14.08.2014 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1372838)
Co do gospodarzy meczu za 90 minut.pl: W 1/16 finału i 1/8 finału gospodarzami będą drużyny z niższej ligi. W przypadku zespołów tej samej klasy rozgrywkowej gospodarzami są zespoły występujące w wyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2013/2014 lub sklasyfikowane na wyższym miejscu w tabeli danych rozgrywek w sezonie 2013/2014.

Racja, zwracam honor ;)

Układ meczów faktycznie mamy wtedy trudny. I raczej trudno się spodziewać, aby mecze z Loosersami i Parchatymi zostały potraktowane po macoszemu. Lech pewnie też chce się odkuć za tę porażkę w lidze, a i nic dwa razy się nie zdarza... Choć nadzieja, jeśli nasi z przodu się przełamią, tlić się będzie. :)

crazykaro 17.08.2014 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1372838)
Co do gospodarzy meczu za 90 minut.pl: W 1/16 finału i 1/8 finału gospodarzami będą drużyny z niższej ligi. W przypadku zespołów tej samej klasy rozgrywkowej gospodarzami są zespoły występujące w wyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2013/2014 lub sklasyfikowane na wyższym miejscu w tabeli danych rozgrywek w sezonie 2013/2014.

A co to za durny przepis? Z jednej strony gospodarzami są drużyny słabsze a z drugiej te, które zajęły wyższe miejsce w poprzednim sezonie. No to powinno być że albo słabsze albo silniejsze, a nie pół na pół.

gypsy 19.08.2014 12:35

Na Puchar Polski to musimy jakieś rezerwy posłać, bo jeszcze nie daj Boże jakieś kontuzje się pojawią, a szanse na zwycięstwo i tak mamy niewielkie, wręcz iluzoryczne. Mamy tak wąską kadrę, że liga jest dla nas wyzwaniem, nie mówiąc już o jakichkolwiek innych dodatkowych rozgrywkach.

63.5 Kg 19.08.2014 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1373351)
Na Puchar Polski to musimy jakieś rezerwy posłać, bo jeszcze nie daj Boże jakieś kontuzje się pojawią, a szanse na zwycięstwo i tak mamy niewielkie, wręcz iluzoryczne. Mamy tak wąską kadrę, że liga jest dla nas wyzwaniem, nie mówiąc już o jakichkolwiek innych dodatkowych rozgrywkach.

Dlaczego rezerwy bo nie rozumiem??

RybaTs 19.08.2014 13:12

Mamy się Amiki bać ,chyba cię pojebało

Mario Nh 19.08.2014 13:29

Pamiętając jak zagraliśmy w ostatniej edycji tego pucharu...
Mecz z Lechią był ewidentnie ustawiony, żeby odpaść. Nie wierzę, że nie byli wstanie stworzyć ani jednej składnej akcji.

Inaczej jest teraz. Mają wyjść najmocniejszym składem i gryźć trawę jeśli będzie trzeba!

Karherop 22.09.2014 11:31

Pora odświeżyć temat...

Na razie pytanie kto w ogóle pojedzie do Poznania i w jakim składzie zobaczymy tam Wisłę.

Ostatnie minuty z Legią były dramatyczne, Burliga kuśtykał, kuśtykał Głowacki. Sadloka kąsliwie kopnęli w jego słynną piętę. Na razie wiemy że na pewno nie zagra Głowacki.

W ofensywie do wymiany jest zarówno Garguła, jak i Boguski. Choć nie wiem czy na tak "odważne" zmiany odważy się Smuda.

Ja bym postawił na taki skład:

Buchalik - Burliga, Guzmics, Dudka, Sadlok - Żemło - Guerrier, Stillić, Brożek, Zając - Stępiński

ale zapewne zagra od początku Czekaj, a nie zagra ani Żemło, ani Zając których bardzo chciałbym zobaczyć.

A tak poza tym wynik może nie jest drugorzędny, ale najważniejszy mecz jest w niedziele. W Poznaniu trzeba się dobrze pokazać, ale nie za wszelką cenę.

Camilos 22.09.2014 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1377831)
Pora odświeżyć temat...

Na razie pytanie kto w ogóle pojedzie do Poznania i w jakim składzie zobaczymy tam Wisłę.

Ostatnie minuty z Legią były dramatyczne, Burliga kuśtykał, kuśtykał Głowacki. Sadloka kąsliwie kopnęli w jego słynną piętę. Na razie wiemy że na pewno nie zagra Głowacki.

W ofensywie do wymiany jest zarówno Garguła, jak i Boguski. Choć nie wiem czy na tak "odważne" zmiany odważy się Smuda.

Ja bym postawił na taki skład:

Buchalik - Burliga, Guzmics, Dudka, Sadlok - Żemło - Guerrier, Stillić, Brożek, Zając - Stępiński

ale zapewne zagra od początku Czekaj, a nie zagra ani Żemło, ani Zając których bardzo chciałbym zobaczyć.

A tak poza tym wynik może nie jest drugorzędny, ale najważniejszy mecz jest w niedziele. W Poznaniu trzeba się dobrze pokazać, ale nie za wszelką cenę.

Jeśli Żemło to raczej na bok obrony. Myślę, że Smuda da szansę pokazania się też Lechowi i Sarkiemu od początku meczu.

Siemion 22.09.2014 15:06

Żemło nigdy w życiu na bok obrony. Bednarz (ślepo) widział go na lewej stronie. Piotrek to nominalny środkowy obrońca, zresztą wystarczy popatrzeć na warunki fizyczne. Ostatni sezon w CLJ był podporą defensywy.

Arkas 22.09.2014 15:14

Ja bym dał odpocząć podstawowym graczom, niech zbierają siły na derby. Niech jedynie Boguski zostanie, a nóż nie zagra w niedzielę. Na bramkę Bieszczada, kiedy jak nie w pucharach dawać szansę chłopakowi.
A tak apropo - jest gdzieś mecz w telewizji?

syryls 22.09.2014 15:26

Polsat Sport

wolfy 22.09.2014 15:27

Niedawno była afera, że Smuda młodym grać nie daje. Podejrzewam, że teraz zagrają. Do tego Guzmics, Stępiński, Sarki i Guerrier. Nie wiem czy Franz odważy się dołożyć do nich Czekaja, czy jednak będzie starał się zachować jakieś pozory...
Ogólnie - mamy kilku zawodników którzy nie grają wcale, albo bardzo mało, a mogą być potrzebni w dalszej części sezonu.
Nie ma co ryzykować kontuzji przed najważniejszym meczem rundy.

piotrex007 22.09.2014 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 1377874)
A tak apropo - jest gdzieś mecz w telewizji?

Polsat Sport

Karherop 22.09.2014 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siemion (Post 1377871)
Żemło nigdy w życiu na bok obrony. Bednarz (ślepo) widział go na lewej stronie. Piotrek to nominalny środkowy obrońca, zresztą wystarczy popatrzeć na warunki fizyczne. Ostatni sezon w CLJ był podporą defensywy.

Jak już to Żemło grał głównie w Wiśle II Kraków, w CLJ grał tylko w finałach czyli w 5 meczach.

To że Żemło jest rasowym środkowym obrońcą to większość wie, poza tamtym kolegą, dodam też od siebie, że Smuda w sparingach próbował Żemło na defensywnym pomocniku i kto wie, czy nie tam miałby większą szansę na grę. Lech na tej pozycji też ma przyszłość, ale on musi się ograć w niższej lidze... a Żemło fizycznie jest już gotowy do gry na tym poziomie.

mitmichael 22.09.2014 21:23

Sedzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy wiec bedzie ciekawie.

Ogryzek 22.09.2014 22:06

Nie wiem czy mamy się na co napalać (PP) skoro i tak na samą ligę kadra za krótka. Jeśli PP nie jest dla nas priorytetem (szkoda) to trzeba dać pograć zmiennikom i kilku młodym jak Stępiński, Żemło, Lech, Zając. Jak przegramy to przynajmniej kilku młodych nabierze doświadczenia.

(Czekaj nie jest już młody, ma 22 lata i jego nie liczę jako szansa na ogrywanie się. Swoje szansę miał i się nie sprawdził. Pora żeby albo odszedł do innego słabszego klubu na wypożyczenie, albo definitywnie. Z taką grą nie ma dla niego miejsca w Wiśle)

BTW
Szkolenie młodych to nie jednorazowe wydarzenie, ale proces. Stała metodyczna praca, gdzie ci co sa słabi odchodzą a ciągle przychodzą nowi. I tak stale bez końca. A od czasu do czasu pojawia się nowy Chrapek:) Zatem szkolenie nie zaczyna się od Czekaja i na nim nie kończy. Ta uwaga do tych co ciągle podają przykład że nie warto szkolić młodych booo Czekaj:) Ale szkolenie to nie 1 Czekaj a stały proces. A sam Michał już młody nie jest bo ma 22 lata.

dynek.pl 23.09.2014 08:35

A mnie denerwuje odpuszczanie tego pucharu. Przechodzac Lecha mielibysmy nawet spoko drabinke az do samego finalu. Na mistrzostwo nie ma szansa, spadek tez raczej nam nie grozi wiec w czym problem.

Arleton 23.09.2014 09:18

Też tego nie potrafię zrozumieć, przecież nie jesteśmy w Anglii czy gdzies żeby tych meczy w pucharach było nie wiadomo ile, w tej rundzie są tylko 2 mecze jutro i w październiku, potem dopiero w marcu, czyli dopiero za pół roku, przez ten czas nasza kadra może się znacząco zmienić i wtedy możemy żałować że odpuściliśmy puchar.

KOMINEK 23.09.2014 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1377925)
A mnie denerwuje odpuszczanie tego pucharu. Przechodzac Lecha mielibysmy nawet spoko drabinke az do samego finalu. Na mistrzostwo nie ma szansa, spadek tez raczej nam nie grozi wiec w czym problem.

Nikt nie powiedział że w tym roku odpuszczamy puchar, ale kadrę mamy naprawdę mizerną i jakakolwiek kontuzja czy nawet przemęczenie powoduje duże konsekwencje a część naszej podstawowej kadry młodzieniaszkami nie jest.


Nikt tez nam nie zagwarantował pierwszej ósemki a ewentualne mecze drugiej fazy rozgrywek z Legią Lechem czy Śląskiem albo Lechią ( bo myślę ) że też załapią się do pierwszej ósemki różnią się od walki z Podbeskidziem czy Zawiszą czy Piastem.

W PP powinni grać zmiennicy jakich mamy plus coś ze stałego składu.

Z drugiej strony jak dostaniemy wpier...dol tak 4 :0 na morale przed derbami też dobrze nie wpłynie

Karherop 23.09.2014 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1377925)
A mnie denerwuje odpuszczanie tego pucharu. Przechodzac Lecha mielibysmy nawet spoko drabinke az do samego finalu. Na mistrzostwo nie ma szansa, spadek tez raczej nam nie grozi wiec w czym problem.

bo: "wynik derbów to rzecz święta'?

tak mamy rozłożone priorytety na ten moment, a i kilku piłkarzy już w końcowych minutach meczu z Legią słaniało się na nogach, Sadlok, Burliga, Głowacki. Nie stać nas na granie do 3 dni tym samym składem.

Przypuszczam zresztą, że nikt nie jedzie do Poznania po to aby przegrać, ale nie pojedziemy tam po prostu 1 składem, bo nie zdążymy się zregenerować.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1377934)
Z drugiej strony jak dostaniemy wpier...dol tak 4 :0 na morale przed derbami też dobrze nie wpłynie

Lech z kolei gra z Legią za 4 dni więc wątpię że wystąpią w mocnym składzie. Swoją drogą jak poprzednio jechaliśmy do Poznania to nastroje były podobne, a zagraliśmy jak z nut.

luke1906 23.09.2014 13:49

Bieszczad - Żemło, Czekaj, Guzmics, Guerrier - Sarki, Lech, Uryga, Dudka, Zając - Stępiński.

Na ławce debiutanci: Kamil Kuczak, Lucas Guedes, Bartłomiej Kolanko.

Będzie ciekawie. Oby nie strasznie.
Podoba mi się środek - dwóch młokosów i doświadczony Dudka.

AntyMod 23.09.2014 13:50

olac ten Pucharek i skupic sie na grze o vice mistrzostwo, z Amika zagrac z mlodym Zajacem i Stepinskim , bez Stilica- za to z Gargula jako ofensywnym, z czarnymi na skrzydlach - i z P.Lechem na DP, posadzic WKONCU Jankowskiego na lawie, w obronie dac odpoczac Arkowi bo jest jak wiadomo szklany i nie ma co ryzykowac przed NAJWAZNIEJSZYM MECZEM RUNDY ( choc nie dla wiekszosci ), moze zobaczyc jak Sadlok sobie radzi na srodku obrony ...ogolnie proponuje duza rotacje i inne warianty- wynik w Pucharze ktory jest i tak zarezerwowany pewnie dla uczciwej 7egii jest nieistotny, po przerwie dac sie pokazac mlodemu Cleberowi ....po prostu potraktowac mecz z tworem z Poznania/Wronek bardzo experymentalnie

Karherop 23.09.2014 14:00

Bardzo mi się podoba ten skład, Smuda mi zaimponował tym jak poszedł va banque. Kilku z tych chłopaków jak Zając, Żemło czy Lech bardzo zasługiwali na szansę w wyjściowym składzie. Ten mecz może pokazać kto jest już gotów do walki o pierwszy skład, który można powiedzieć że mamy lekko 'betonowy'.

A z PP już odpawaliśmy nie z takim rywalem i nie z takim składem. Nic się nie stanie, a nuż się uda. Może Zając walnie 2 bramki, czego mu bardzo życzę :)

dynek.pl 23.09.2014 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1377971)
olac ten Pucharek i skupic sie na grze o vice mistrzostwo, z Amika zagrac z mlodym Zajacem i Stepinskim , bez Stilica- za to z Gargula jako ofensywnym, z czarnymi na skrzydlach - i z P.Lechem na DP, posadzic WKONCU Jankowskiego na lawie, w obronie dac odpoczac Arkowi bo jest jak wiadomo szklany i nie ma co ryzykowac przed NAJWAZNIEJSZYM MECZEM RUNDY ( choc nie dla wiekszosci ), moze zobaczyc jak Sadlok sobie radzi na srodku obrony ...ogolnie proponuje duza rotacje i inne warianty- wynik w Pucharze ktory jest i tak zarezerwowany pewnie dla uczciwej 7egii jest nieistotny, po przerwie dac sie pokazac mlodemu Cleberowi ....po prostu potraktowac mecz z tworem z Poznania/Wronek bardzo experymentalnie

A co jest niby takiego fajnego w wicemistrzostwie ? Licza sie tylko tytuly i puchary, a nie drugie miejsca, a wyjazd na Narodowy to by bylo cos.

AntyMod 23.09.2014 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1377987)
A co jest niby takiego fajnego w wicemistrzostwie ? Licza sie tylko tytuly i puchary, a nie drugie miejsca, a wyjazd na Narodowy to by bylo cos.

a gdzie ja ci napisalem ze vice mistrzostwo to cos fajnego ??? po prostu przez pare najblizszych lat KAZDA druzyna w Polsce moze tylko pomarzyc o tytule ....a wyjazd na Narodowy ??? nawet przy mega farcie trafiamy na 7egie i ZNOW calkiem przypadkowo jakis blad sedziowski zawazy o wyniku ( absolutnie go nie wypatrzy), no chyba ze walka o Puchary Europejskie jako finalista PP , to fakt- nie pomyslalem o tym ....przypominam ci tylko ze mamy kadre 10-11 zawodnikow - przy czym polowa z nich nie ma pojecia co to znaczy gryzc trawe- zapier..lac- umierac za barwy, charakter charpagana ktory walczy przy wyniku ujemnym ....po prostu Lelum Polelum czyli zawodnicy ktorzy umieja wygrywac tylko wtedy gry im wyjdzie poczatek - bramka itp ... do tego dochodzi trener ktory nie ma pojecia o taktyce i przygotowaniu druzyny do sezonu - majac niestety warsztat trenerski z czasow Piechniczka i Strejlaua ....oczywiscie nie mam tutaj na mysli Arka

ABGwislakABG 23.09.2014 15:20

Ka$a misiu, ka$a.

Vicemistrz to też tytuł.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl