![]() |
Nie spodziewam się niczego dobrego i szczerze powiedziawszy obrona najmniej mnie martwi.
Nalepa spisywał się ostatnio bardzo solidnie, Burliga to w tej chwili pierwszy wybór, podobnie Brożek. Brak akurat Bunozy nie traktowałbym w kategoriach tragedii, bo na środku nigdy nie był z byt pewny, więc Bunoza czy Uryga - kolosalnej różnicy być nie powinno, tym bardziej, że ja na Urygę akurat ciągle liczę - do tej pory gość wydawał się całkiem konkretnym materiałem na piłkarza - jego problemem są urazy a nie umiejętności. O wiele bardziej martwi mnie postawa ofensywy. Jeżeli Brożek ma grać tak jak z Zawiszą i dodatkowo ryzykować pogłębienie urazu, to ja wolę zaszaleć i w ciemno dać szansę Klariciowi. Brożek w tej dyspozycji sam niczego nie wyczaruje i jest zdany na łaskę kolegów z pomocy. Tu też maszyna wypluwa wielki znak zapytania, bo w tej rundzie niewiele w ofensywie funkcjonuje. Wyraźnie widać brak skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia, ale zastępowanie Guerriera i Sarkiego Chraokiem, Gargułą czy Stjepanoviciem jest jeszcze gorsze, bo tracimy na szybkości i właściwie wyrzekamy się zagrożenia ze strony pojedynków 1 na 1. Nie zdziwiłbym się, gdyby Smuda zagrał w Lubinie bez napastnika, upychając na boisku jednocześnie Stilicia, Gargułę, Chrapka, Stjepanovicia, Guerriera i Sarkiego. Nie jest to raczej rozsądne, bo mogą być potem problemy ze zmianami, a i z przytrzymaniem piłki po dłuższym podaniu może być problem, ale może w tym szaleństwie jest metoda. W tej chwili mimo wszysrko rozsądniejsza wydaje się rezygnacja z Brożka niż Guerriera czy Sarkiego. Brożek gra słabo, bo ma uraz i nie może złapać formy, męczy się na boisku. Guerrier i Sarki grają słabo, bo taki jest ich poziom, ale zdarzają się im przebłyski i są w pełni dyspozycji, więc skorzystanie z nich wydaje się bardziej rozsądne. Ale najbardziej martwi mnie samo Zagłębie. Jest tam jakiś potencjał piłkarski - nie przesadzałbym z przecenianiem ich, ale kilka nazwisk mają. Jest tam jakaś wola walki, bo jednak punktów mało, a widmo kibicowskiej interwencji wciąż gdzieś wisi. Jest tam jakiś trener - nigdy Lenczyka jakoś nie ceniłem, ale w naszej lidze robi wyniki. Niby nic konkretnego, niby to Zagłębie nie wygląda jakoś strasznie, ale - w tej lidze takie zbieraniny jak Widzew i PBB potrafią urywać punkty nie mając nawet połowy tego, co ma Zagłębie. |
Cytat:
ale swoją drogą dystans punktowy do legii mamy nie duży... |
Cytat:
Chciałbym wierzyć w to, że jednak się przełamiemy, ale w tym sezonie już nic mnie nie zaskoczy. Zostały nam 3 mecze przed podziałem, wszystkie z trzema ostatnimi drużynami w tabeli. Jeżeli nie zrobimy w nich przynajmniej 7 ptk to nie mamy czego szukać w rundzie finałowej. Nie chcę nawet myśleć jak zaprezentuje się obrona.. choć Nalepa daje nadzieję, dla mnie to był najlepszy piłkarz spotkania z Zawiszą. Problem jest ze skrzydłami, problem jest z rozegraniem piłki, problem z wykończeniem.W zasadzie jedyna formacja, która prezentuje się dobrze przez całą wiosnę to Bramkarz ;) Drużyny Lenczyka zwykle grają siermiężny futbol, solidnie w obronie i z szybkimi zawodnikami na desancie. Grają prosto, ale zwykle skutecznie. Stąd moje obawy, ale wierzyć w zwycięstwo zawsze trzeba. |
Ja myślę że Stilić strzeli i wygramy.
|
9 punktów w tej chwili do legii to nie dużo, bo jest podział punktowy. Żeby marzyć o mistrzu musimy te 3 mecze wygrać i liczyć na min. jedna porażkę ległej, jednak po ostatnich meczach nadziei na majstra nie mam, choć po rundzie jesiennej takowa nadzieja była.
Sędzia z warszawy - będzie ciekawie.. Broziu bez formy, w jego miejsce postawiłbym na Klaricia. Pisałem już ostatnio o nim : jest młody, podobno zdolny, będzie się chciał pokazać, a Pawłowi jeden mecz odpoczynku się przyda. Albo Klaric pierwszy skład a Paweł rezerwa, albo tradycyjnie Paweł w pierwszej jedenastce z tym że jak będzie słabo grał to na drugą połowę zmiana. Trzeba liczyć niestety na cud i noge Stilica z wolnych. Obstawiając wynik optymistycznie : zagłebie 0-1 Wisła ( Klarić lub Stjepanović) |
Cytat:
|
Optymistycznie 1-1,realnie trójka w plecy.
|
jak wyszarpiemy remis to bede szczesliwy
|
Cytat:
Poza tym myślę, że nikt zagranicznego ogóra --w tym wieku-- by nie ściągał. Nawet Franiu go chwalił :D |
Tęgi w....... wyczuwam milordzie...
nie ja pierwszy biorę remis w ciemno |
W końcu się muszą przełamać, bo ileż można frajerzyć się. Nawet Podbeskidzie potrafiło wygrać z Ruchem na Cichej, a My u siebie dostajemy od nich bęcki. Wkur*ia to pomału.
|
Cytat:
Cytat:
Zaraz dostaniesz papkę o wykonanym planie minimum i dalszej wizji okienkowej. Jak kolwiek sezon się nie skonczy to i tak zaatakują pudło w kolejnym sezonie, niejako z urzędu dzięki wyfarconemu wynikowi. Tak to się toczy, niestety. Franiu zbawca, Bednarz uzdrowiciel...i pomyśleć że kontuzja Brożka lub Stilica wyjebała by wszystko upside/down. Czyli pogoniła pozorantów tam gdzie ich miejsce. |
Cytat:
Do dupy przykład bo Podbeskidzie wygrało to takim sędziowskim babolu że aż raziło w oczy. Nie chciałbym żebyśmy doczekali chwili że będziemy musieli liczyć na pomyłki sędziów. |
Cytat:
|
W tej lidze wszytsko możliwe. Wynik można typować trzydrogowo. Największe szanse na przegraną mamy, a najmniejsze na zwycięstwo. Także może remis? :)
|
Wygrana w Lubinie niemal zagwarantuje nam miejsce w trójce, co więcej - da w tej chwili 2.miejsce, a rozkład jazdy mamy naprawdę korzystny. Na rozkładzie 3 najsłabsze ekipy w lidze. Gdyby tylko nie fakt, że tak kiepsko gramy na wyjazdach - gorszych od nas jest tylko 5 drużyn i mamy takie braki kadrowe, to 9 punktów brałbym w ciemno...
|
Cytat:
Zagłębie u siebie jest groźne,a z Piechem i Abwo będzie ogromny problem bez Głowackiego i z dwoma młodzikami na stoperze.Do tego bez formy skrzydła,Paweł,nasze wyniki na wyjeździe i wynik można przewidzieć. Widzew wczoraj klepał żydów jak chciał i powinien spokojnie wziąć 3 pkty.Tak samo jak w przypadku Zagłębia ich pozycja nie odzwierciedla tego jak wyglądają dziś. Do tego gramy z nimi na wyjeździe a tak samo jak Orest potrzebują 3pkt jak tlenu,bo po podziale to tam jeszcze cuda się mogą dziać. No i niby najłatwiej Górale na Reymonta. No właśnie,niby ;) Lepiej już byłoby grać teraz z Ruchem,Górnikiem czy Piastem,które grają padlinę do kwadratu. Tabela (także w naszym przypadku) przekłamuje jak dany zespól wygląda obecnie. Realnie to 4 pkt. wyciągniemy w tych trzech meczach. |
Taki Ruch Chorzów to jak do nas przyjeżdżał to też można powiedzieć był na straconej pozycji tak jak my w meczu z Zagłębiem a jednak w piłce dzieją się cuda ... a swoją drogą nasza liga jest tak fajna że każdy może z każdym wszędzie wygrać , nie zdziwię się jak by się od jutra zaczeło to o czym jakiś czas temu tu pisano że zespoły łapią zadyszkę a my pełnię sił i świeżość na te ostanie mecze i 7 kolejek w fazie play-off trzeba patrzeć pozytywnie
|
Ruch dopóki potrzebował punktów aby załapać się do grupy A grał na tyle dobrze, że nas puknął spokojnie w Krakowie, pokazując nam futbol jak powinien wygladać od strony taktycznej. Od momentu gdy się w tej grupie znalazł zaczął rozdawać punkty, bo na pucharach w ich obecnej sytuacji finansowej im nie zależy. Pisał. zresztą już ktoś na forum, ze niebawem Ruch zacznie wszystko przegrywać (a działo sie to gdy był w gazie). Przy okazji ratują kluby ze Śląskiego OZPN-u jak Piast i Podbeskidzie.
|
Dokładnie tak jak wyżej jest opisane. Wydawało się, że defensywa będzie naszą bolączka.
Tymczasem tragedia to gra ofensywna. Cóż z tego, że nawet czasami fajna akcja wyjdzie. Jak strzelić nie ma komu. Niczego pozytywnego się nie spodziewam, ale czasem jak wygląda na zupełną kichę to coś tam wychodzi. Czyli tylko cuda. :-) |
Cytat:
|
Rzetelna analiza? A na chu.j mam na jakimś forum robić rzetelną analizę?Dlla kogo,dla Ciebie ?Wolę iść na planty pobiegać za ten czas. Oglądnij,a nie popatrz chociaż kilka pełnych kolejek tych zespołów, i naszych a zobaczysz,że wcale tak sie nie różnimy. A wręcz wypadamy słabiej.
Z Podbeskidziem u siebie raczej wygramy,z Widzewem na wyjeździe już nie. Ważne,żeby jutro nas Wisełka miło zaskoczyła ;) dobrej nocy |
Jak dla mnie to i z Podbeskidziem u siebie nie wygramy:D 4 pkt w tych trzech meczach to juz dobrze bedzie. Ciezko w sumie cokolwiek stwierdzic samemu nie wiedzac o co Wisla gra w tym sezonie. No bo o co?
|
Szkod że Smuda się utrzymał...a była szasa na pudło.
|
Cytat:
|
Walczymy o wiele - jest duża różnica czy się zajmie 2 czy 3 miejsce. Nie tylko różnica w punktach. Przy drugim miejscu to my gramy u siebie z trzecim (chyba Lechem), a jeśli zajmiemy trzecie to na odwrót. A w tej fazie rozgrywek punkty są dwa razy cenniejsze niż obecnie.Mam nadzieję, że piłkarze sobie z tego sprawę zdają
|
Patrzac na patologie jaka sie odprawia w klubie to ciezko o pozytywne podejscie, z drugiej jednak strony miloby bylo zaliczyc znowu jakies europejskie wojaze. Moze i na dobre nam wyjdzie ta cala zmiana formuly ekstraklasy i zaliczymy pudlo. Jakies tam resztki optymizmu trzeba zachowac:)
|
Cytat:
|
Cytat:
Moja Legia byłaby już Mistrzem ale punkty zostaną podzielone i jeszcze wiele może się zdarzyć. Szkoda,że jeszcze nie ma punktów za wrażenia artystyczne... Miałaby być rewolucja in plus a wyszło jak zwykle polskie piekiełko. |
I jest rewolucja. Nie da się załatwić wszystkiego zawczasu :).
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl