![]() |
Myślę, że w ogóle zachodnie media nie doceniają powagi sytuacji, bo ten ruch Putina jest nadzwyczaj śmiały i sygnalizuje, że jest już ułożony dalszy scenariusz. Bo trzeba wziąć jedną rzecz pod uwagę, eskalacja konfliktu na Ukrainie od podczątku do końca była pod kontrolą Rosjan - Janukowycz był na ich smyczy i gdyby ruscy nie chcieli problemów, to by ich nie mieli. Najbardziej prawdopodobne wydaje się wymuszenie zaangażowania się Europy w sprawę ukraińską. Zaangażowania finansowego. Ukraina jest finansowym wrakiem, ale większa część Europy nie wygląda lepiej. Ściepa na ratunek Ukrainie opóźni wyjście z kryzysu o co najmniej kilka lat. W dodatku niczego nie da, bo Ukraina dalej będzie pod politycznym wpływem Ruskich i dalej będzie ekonomicznym trupem, a ściągnięcie ewentualnej pożyczki z Ukraińców będzie nierealne. Idąc dalej, ruchy na Ukrainie tak czy inaczej będą wpływać na nastroje i sympatie polityczne w krajach zachodnich. Dając pieniądze Ukrainie Europa narazi się na falę niezadowolenia ludzi, którzy już teraz ledwo wiążą koniec z końcem i krajów takich jak Grecja, które o pomoc błagały na czworaka. Jeżeli Europa nie kiwnie palcem, to Putin urządzi pokaz siły, a elektorat liberalny będzie psioczył na władzę, która zignorowała wołania o pomoc ukraińskich wolnościowców. Wystarczy spojrzeć na Tuska, który z początku siedział cicho, ale że gazetka bez napletka nakręca liberałów i plankton, że słupki alarmująco niskie, to się Tuskowi włączyła stanowczość w temacie Ukrainy.
|
Cytat:
Największm przegranym jest sama Ukraina a w pysk to dostanie Unia Europejska gdy wpompuje miliardy euro a niczego to nie zmieni bo Ukraina będzie dalej uzależniona od Rosji. Putin może czuć się już wygranym bo dobrze to rozegrał. |
Putin koniecznie chce sie zapisac w Historii jako zdobywca...
|
Wczoraj usłyszałem jaka jest najskuteczniejsza "pałka" na Putina. Raz. Dodam ze ze strony USA? Kto zgadnie?
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...Lng_tanker.jpg |
Sąsiedzi Ukrainy i ich reakcje:
1. Rosja - wysyła swoją armię na Krym 2. Białoruś - przyczajona ale w mobilizacji 3. Rumunia - rozmieszcza swoje siły przy granicy z Ukrainą 4. Węgry - rozmieściły swoje siły przy granicy z Ukrainą 5. Turcja - wysyła swoją flotę na Morze Czarne 6. Mołdawia - wystraszona że straci Naddniestrze nic nie robi 7. Polska - zwołuje posiedzenie, na którym być może poprosi NATO o wsparcie. za: Żelazna logika |
Masz jakieś źródła tych informacji co do punktu 3, 4 i 5?
|
Cytat:
Masz gdzieś te informacje o rozmieszczaniu wojsk rumuńskich, węgierskich etc., bo brzmi to trochę jak fake. Niestety, ale zarówno USA (szczególnie za żałosnej prezydentury Obamy), jak i kraje europejskie są co najmniej kilka kroków za Putinem. Sprawdzają się słowa Kaczyńskiego z Tibilisi - wczoraj Gruzja, dziś Ukraina, jutro My. A moim Szanownym Przedmówcom, piszącym o "banderowcach" itp. itd. chciałbym przypomnieć, że ci bandyci jeśli jeszcze żyją mają prawie 90 lat. Natomiast Putin, który jest kgb-owcem w prostej linii jest potomkiem nkwd-zistów mordujących Polaków w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni czy w obławie augustowskiej itp. Ten typ dąży do takiego uzależnienia wschodniej części Europy, jak za czasów Stalina. Przeciwko temu właśnie walczyli m.in. Żołnierze Wyklęci domagający się Wolnej i Niepodległej Polski. Jeśli tak wciąż obecnych Ukraińców porównujecie do banderowców, to poczytajcie trochę o rozejmie miedzy WiN a UPA wiosną 1945 r. czy o wspólnym ataku na siedzibę UB i więzienie w Hrubieszowie. Przypomnijcie sobie także, że łatwiej złamać pojedynczą gałąź aniżeli takich gałęzi wiązkę. |
,,za: Żelazna logika''
Portal który cytujesz nie podaje źródeł, więc wrzucanie takich informacji jest bez sensu. |
Cytat:
Generalnie może przypisać sobie same sukcesy - zrobił igrzyska a zaraz potem zdobył Krym. Majstersztyk. Edit: Zastawiam się czy Putinowy Krym wystarczy w tej kolejce. Przecież on może się zatrzymać na Kijowie jeśli tylko uzna ze te terytoria utrzyma. |
Kosowo można było oderwać od Serbii a Krymu od Ukrainy nie wolno???? Przecież to jest to samo, mało tego, Ukraina ma mniejsze prawo do Krymu ni ktokolwiek włączając nawet Turcje.
|
Cytat:
Chyba Jędruś, że dla Ciebie gość, którego guru jest Bandera, chce nasze wschodnie ziemie (z Przemyślem na czele) może dojść do władzy w sąsiednim państwie i zrealizować cele nie jest dla Ciebie żadnym zagrożeniem. |
Cytat:
Dokonując takiego porównania, ba, pisząc, że to jest to samo(abstrahując od tego na ile dane o czystkach etnicznych były podkręcone a na ile nie) narażasz się na miano bycia pożytecznym idiotą. W memorandum budapesztańskim Rosja jednoznacznie zagwarantowała szanować ,,istniejące'' granice Ukrainy. Dodając do tego szereg innych regulacji międzynarodowych(np akt końcowy KBWE), to historyczne prawo do tych ziem powinniśmy mieć głęboko w dupie i to dla własnego dobra. |
Cytat:
Jeśli zaś chodzi o meritum Twojej wypowiedzi, to pytanie do Ciebie, o to komu przypisujesz wypowiedź o Przemyślu, czy też banderowską ideologię?? Jaceniukowi, Kliczce, Timoszence, Turczynowowi?? Chyba nie... Dalej sprawdź sobie jakie ta osoba ma poparcie wśród Ukraińców i wówczas będziesz wiedział czy Twój strach nie ma zbyt wielkich oczów, bądź też czy nie jest on zewnętrznie inspirowany. Spuścizną myślenia urbana, jaruzelskiego i reszty tej hołoty jest myślenie postsowieckie czyli właśnie robienie tego, czego sobie putin zażyczy. |
Cytat:
Nienawidzę ruskich pewnie tak samo jak Ty, ale w Kosowie większość stanowili Albańczycy i to stanowiło podstawę do odłączenia tego terenu od Serbii. Pomimo faktu jaka wartość dla Serbów stanowiło Kosowo, świat zabrał im cześć ziemi w świetle jupiterów. Nie bronię Serbów, ale Chorwaci tez maja za uszami nie mało. Brońcie dalej hultajstwa. Ukraińcy sami nie wiedza czego chcą. Poza Kijowem nic sie nie pokazuje. |
Powolutku zaczynają opadać szczeny tym wszystkim, którzy myśleli, że wujcio Putin to taki fajny gość, że prezio Komorowski i Donaldu Tusku mają takie fajne relacje z nim, a działania wojenne w czasie pokoju czyli rózne embarga na mięso, przetwory mleczne czy inne produkty rolnicze to tylko takie fanaberie rosyjskie.
Prawda jest taka, jak mówił Ś.p. Lech Kaczyński: najpierw Gruzja, potem Ukraina, republiki bałtyckie a potem mój kraj Polska. Te wszystkie papierowe tygrysy typu UE i inne fasadowe organizacje ONZ wydadza oświadczenia, potępią i ...koniec. NATO tez moze zrobic powtórkę z 1939 r. Dzisiejszy Putin to taki Hitler z 1939 r. Świat podobnie bezradny. A co w Polsce, armia praktycznie rozbrojona, kilka lat redukcji zmniejszyło ją do stanu wojska republiki bananowej. Odkąd nie ma poboru do wojska młode roczniki mężczyzn karabin widziały tylko w kinie lub TV. Analitycy już dawno określili, że w ciagu 20 lat czeka nas konflikt z Rosją. Patrząc na to co dzieje się w ostatnich latach czasu nie zostało wiele. |
Francja już chciała ogłaszać kapitulację ale na szczęście im powiedzieli, ze to nie ich atakują.
A w temacie: Nie ma się co podniecać Krymem bo na 99,9999% jest już w Rosji. Ciekawią mnie tylko scenariusze reszty Ukrainy. Całkowicie zostawiając na boku sympatie banderowskie - niech mnie ktoś przekona że państwo kompletnie bez kasy może przetrwać ... ps. Z Kosowem przykład idealny - jak podzielić państwo bez zgody jego mieszkańców. Czy to Serbia czy Ukraina jeden pies. |
Cytat:
Cytat:
|
http://niezalezna.pl/37396-cezary-gm...y-sie-do-wojny Przy okazji tej Historycznej napasci Ruskich na Ukraine zaognil sie temat tego "co my tak naprawde mozemy"... Polska sie sama zdemilitaryzowala. TAk tak jestesmy militarnym dnem.
|
Brakuje mi jakiejś wypowiedzi Olbrychskiego w TVN-ie, o biednej i prowokowanej Rosji, która w koncu musiała wystąpić w obronie katowanej ludności rosyjskiej na Krymie jak niegdyś Niemcy w obronie "tłamszonej" ludności niemieckiej w Polsce :)
|
Granice w polityce nie istnieją.
... Czyż w Soczi nie trwa ParaPlimpiada? |
Cytat:
|
No to pomału Panowie można książeczki wojskowe zacząć szykować bo sytuacja może sie różnie rozwinąć a na Obame i Aniele bym nie liczył że bedą sie chceli w konflikt z Władymirem wikłać
|
Cytat:
|
Cytat:
Czy obronilibyśmy się sami przed interwencją Rosji? A czy którykolwiek z krajów europejskich w pojedynkę miałby na to szanse? http://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp - ciekawy ranking, nie wiem na ile można traktować go poważnie, więc nie traktujcie go jako argumentu w dyskusji, a raczej jako ciekawostkę. Wg tego pod względem siły militarnej jesteśmy na 5. miejscu w Europie (nie licząc Rosji). |
Cytat:
|
Szeremietiew dobrze powiedział paru szczerzącym żeby i mówiącym o światłej zjednoczonej europie, mina im zbladła jak dostali od Putina strzała w pysk.
Prawda jest taka, jak przed II wojną, wtedy też byliśmy w sojuszu z dwiema największymi potęgami na świecie, (W.B. i Francja). A po całkowitym rozmontowaniu ich to my musieliśmy bronić im dupę, a jeszcze nas później oddali ruskim. II wojnę wygrała Rosja i tylko na własne życzenie ZSSR się rozpadło. Wtedy jak i dziś wielcy tego świata boją się wojny i do momentu zanim ich dupsko jest bezpieczne nie kiwną palcem. Jedyne wyjście jakie, ja widzę to zdecydowane zaangażowanie się sąsiadów Ukrainy i Rosji wspólną reakcję,nawet może militarną. Jak mu się nikt dobrze nie postawi, to apetyt rośnie w miarę jedzenia, ja ostatni raz strzelałem z broni w wieku 7 lat, radzę zapisać się do klubu strzeleckiego. A jak ktoś wierzy w świat pełen pokoju i światłości to przez 30 lat mojego życia nie pamiętam roku na ziemi żeby nie było jakiś wojen. Taka natura ludzka, jak się nie postawisz to Cię wytną. Tylko w raju jest inaczej. P.s. Co do Chin to chyba kolega miał rację, raczej odcinają się od Ukrainy. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Kabaretem jest wysyłanie w takiej sytuacji jakiejś ekipy do Soczi. To plucie w twarz sąsiadowi najeżdżanemu przez nowego Stalina. Na ale czego się można spodziewać po Komorowskim i Tusku.
|
Cytat:
http://niezlomni.com/?p=11222 |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl