Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Ukraina - sytuacja polityczna (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9219)

Uran235 02.03.2014 08:15

Myślę, że w ogóle zachodnie media nie doceniają powagi sytuacji, bo ten ruch Putina jest nadzwyczaj śmiały i sygnalizuje, że jest już ułożony dalszy scenariusz. Bo trzeba wziąć jedną rzecz pod uwagę, eskalacja konfliktu na Ukrainie od podczątku do końca była pod kontrolą Rosjan - Janukowycz był na ich smyczy i gdyby ruscy nie chcieli problemów, to by ich nie mieli. Najbardziej prawdopodobne wydaje się wymuszenie zaangażowania się Europy w sprawę ukraińską. Zaangażowania finansowego. Ukraina jest finansowym wrakiem, ale większa część Europy nie wygląda lepiej. Ściepa na ratunek Ukrainie opóźni wyjście z kryzysu o co najmniej kilka lat. W dodatku niczego nie da, bo Ukraina dalej będzie pod politycznym wpływem Ruskich i dalej będzie ekonomicznym trupem, a ściągnięcie ewentualnej pożyczki z Ukraińców będzie nierealne. Idąc dalej, ruchy na Ukrainie tak czy inaczej będą wpływać na nastroje i sympatie polityczne w krajach zachodnich. Dając pieniądze Ukrainie Europa narazi się na falę niezadowolenia ludzi, którzy już teraz ledwo wiążą koniec z końcem i krajów takich jak Grecja, które o pomoc błagały na czworaka. Jeżeli Europa nie kiwnie palcem, to Putin urządzi pokaz siły, a elektorat liberalny będzie psioczył na władzę, która zignorowała wołania o pomoc ukraińskich wolnościowców. Wystarczy spojrzeć na Tuska, który z początku siedział cicho, ale że gazetka bez napletka nakręca liberałów i plankton, że słupki alarmująco niskie, to się Tuskowi włączyła stanowczość w temacie Ukrainy.

heoij 02.03.2014 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kuba.j.g. (Post 1351189)
Putin dostał w pysk od zachchodu gdy w Kijowie Janukowicz podpisał porozumienie. Miał nadzieje, że Janukowicz to załatwi a ten dał plame i spierdzielił...Teraz Car gra ambicjonalnie. Jak przegra ta bitwe o Ukraine to popadnie w depresje. Putin sobie uroił, że droga do wielkiej Rasjii wiedzie przez uzaleznianie od Moskwy innych post sowieckich republik podczas gdy na normalnej współracy z nimi zyskał by znacznie wiecej...ale jak widac Putin to polityk krótkowzroczny. On juz przegrał...to jes poczatek jego konca

Putin dostał w pysk ? Chyba żartujesz ... :lol:

Największm przegranym jest sama Ukraina a w pysk to dostanie Unia Europejska gdy wpompuje miliardy euro a niczego to nie zmieni bo Ukraina będzie dalej uzależniona od Rosji. Putin może czuć się już wygranym bo dobrze to rozegrał.

Glazik 02.03.2014 12:39

Putin koniecznie chce sie zapisac w Historii jako zdobywca...

Drozd 02.03.2014 13:06

Wczoraj usłyszałem jaka jest najskuteczniejsza "pałka" na Putina. Raz. Dodam ze ze strony USA? Kto zgadnie?

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...Lng_tanker.jpg

sanderuss 02.03.2014 13:36

Sąsiedzi Ukrainy i ich reakcje:
1. Rosja - wysyła swoją armię na Krym
2. Białoruś - przyczajona ale w mobilizacji
3. Rumunia - rozmieszcza swoje siły przy granicy z Ukrainą
4. Węgry - rozmieściły swoje siły przy granicy z Ukrainą
5. Turcja - wysyła swoją flotę na Morze Czarne
6. Mołdawia - wystraszona że straci Naddniestrze nic nie robi
7. Polska - zwołuje posiedzenie, na którym być może poprosi NATO o wsparcie.

za: Żelazna logika

wislacki 02.03.2014 14:03

Masz jakieś źródła tych informacji co do punktu 3, 4 i 5?

JEDREK76 02.03.2014 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1351218)
Sąsiedzi Ukrainy i ich reakcje:
1. Rosja - wysyła swoją armię na Krym
2. Białoruś - przyczajona ale w mobilizacji
3. Rumunia - rozmieszcza swoje siły przy granicy z Ukrainą
4. Węgry - rozmieściły swoje siły przy granicy z Ukrainą
5. Turcja - wysyła swoją flotę na Morze Czarne
6. Mołdawia - wystraszona że straci Naddniestrze nic nie robi
7. Polska - zwołuje posiedzenie, na którym być może poprosi NATO o wsparcie.

za: Żelazna logika

Przecież po "reformach" Klicha w praktyce Wojska Polskiego nie ma, więc co Ty chciałbyś rozmieszczać??

Masz gdzieś te informacje o rozmieszczaniu wojsk rumuńskich, węgierskich etc., bo brzmi to trochę jak fake. Niestety, ale zarówno USA (szczególnie za żałosnej prezydentury Obamy), jak i kraje europejskie są co najmniej kilka kroków za Putinem. Sprawdzają się słowa Kaczyńskiego z Tibilisi - wczoraj Gruzja, dziś Ukraina, jutro My.
A moim Szanownym Przedmówcom, piszącym o "banderowcach" itp. itd. chciałbym przypomnieć, że ci bandyci jeśli jeszcze żyją mają prawie 90 lat. Natomiast Putin, który jest kgb-owcem w prostej linii jest potomkiem nkwd-zistów mordujących Polaków w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni czy w obławie augustowskiej itp. Ten typ dąży do takiego uzależnienia wschodniej części Europy, jak za czasów Stalina. Przeciwko temu właśnie walczyli m.in. Żołnierze Wyklęci domagający się Wolnej i Niepodległej Polski.
Jeśli tak wciąż obecnych Ukraińców porównujecie do banderowców, to poczytajcie trochę o rozejmie miedzy WiN a UPA wiosną 1945 r. czy o wspólnym ataku na siedzibę UB i więzienie w Hrubieszowie.
Przypomnijcie sobie także, że łatwiej złamać pojedynczą gałąź aniżeli takich gałęzi wiązkę.

Mareq 02.03.2014 14:34

,,za: Żelazna logika''

Portal który cytujesz nie podaje źródeł, więc wrzucanie takich informacji jest bez sensu.

Lukasz 02.03.2014 14:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hubert.fan (Post 1351211)
Putin dostał w pysk ? Chyba żartujesz ... :lol:

Największm przegranym jest sama Ukraina a w pysk to dostanie Unia Europejska gdy wpompuje miliardy euro a niczego to nie zmieni bo Ukraina będzie dalej uzależniona od Rosji. Putin może czuć się już wygranym bo dobrze to rozegrał.

Dokładnie. Ma Krym za darmo i na kolanach skłóconą i zależną od niego Ukrainę. Pokazał UE że nic nie znaczy za Bugiem i dał też jasny sygnał niepokornym z bloku byłego ZSRR. Tak kończą słabi - brutalne acz prawdziwe. Zgarnął w tym rozdaniu wszystko co mógł.

Generalnie może przypisać sobie same sukcesy - zrobił igrzyska a zaraz potem zdobył Krym. Majstersztyk.

Edit:
Zastawiam się czy Putinowy Krym wystarczy w tej kolejce. Przecież on może się zatrzymać na Kijowie jeśli tylko uzna ze te terytoria utrzyma.

Don Donson 02.03.2014 14:41

Kosowo można było oderwać od Serbii a Krymu od Ukrainy nie wolno???? Przecież to jest to samo, mało tego, Ukraina ma mniejsze prawo do Krymu ni ktokolwiek włączając nawet Turcje.

ABGwislakABG 02.03.2014 14:45

Cytat:

że ci bandyci jeśli jeszcze żyją mają prawie 90 lat
U nas taki urban też sobie żyje. Ale ma sforę wychowanków z czystymi kartami, ale z komuszym myśleniem vide kuźniar i inne resortowe bachory. Zostawiają "spuściznę".

Chyba Jędruś, że dla Ciebie gość, którego guru jest Bandera, chce nasze wschodnie ziemie (z Przemyślem na czele) może dojść do władzy w sąsiednim państwie i zrealizować cele nie jest dla Ciebie żadnym zagrożeniem.

Mareq 02.03.2014 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Don Donson (Post 1351224)
Kosowo można było oderwać od Serbii a Krymu od Ukrainy nie wolno???? Przecież to jest to samo, mało tego, Ukraina ma mniejsze prawo do Krymu ni ktokolwiek włączając nawet Turcje.


Dokonując takiego porównania, ba, pisząc, że to jest to samo(abstrahując od tego na ile dane o czystkach etnicznych były podkręcone a na ile nie) narażasz się na miano bycia pożytecznym idiotą.

W memorandum budapesztańskim Rosja jednoznacznie zagwarantowała szanować ,,istniejące'' granice Ukrainy. Dodając do tego szereg innych regulacji międzynarodowych(np akt końcowy KBWE), to historyczne prawo do tych ziem powinniśmy mieć głęboko w dupie i to dla własnego dobra.

JEDREK76 02.03.2014 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1351225)
U nas taki urban też sobie żyje. Ale ma sforę wychowanków z czystymi kartami, ale z komuszym myśleniem vide kuźniar i inne resortowe bachory. Zostawiają "spuściznę".

Chyba Jędruś, że dla Ciebie gość, którego guru jest Bandera, chce nasze wschodnie ziemie (z Przemyślem na czele) może dojść do władzy w sąsiednim państwie i zrealizować cele nie jest dla Ciebie żadnym zagrożeniem.

Przede wszystkim nie przypominam sobie abyśmy przechodzili kiedykolwiek na "Ty", więc daruj sobie takie spoufalanie się.
Jeśli zaś chodzi o meritum Twojej wypowiedzi, to pytanie do Ciebie, o to komu przypisujesz wypowiedź o Przemyślu, czy też banderowską ideologię?? Jaceniukowi, Kliczce, Timoszence, Turczynowowi?? Chyba nie... Dalej sprawdź sobie jakie ta osoba ma poparcie wśród Ukraińców i wówczas będziesz wiedział czy Twój strach nie ma zbyt wielkich oczów, bądź też czy nie jest on zewnętrznie inspirowany.
Spuścizną myślenia urbana, jaruzelskiego i reszty tej hołoty jest myślenie postsowieckie czyli właśnie robienie tego, czego sobie putin zażyczy.

Don Donson 02.03.2014 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 1351226)
Dokonując takiego porównania, ba, pisząc, że to jest to samo(abstrahując od tego na ile dane o czystkach etnicznych były podkręcone a na ile nie) narażasz się na miano bycia pożytecznym idiotą.

W memorandum budapesztańskim Rosja jednoznacznie zagwarantowała szanować ,,istniejące'' granice Ukrainy. Dodając do tego szereg innych regulacji międzynarodowych(np akt końcowy KBWE), to historyczne prawo do tych ziem powinniśmy mieć głęboko w dupie i to dla własnego dobra.

To memorandum to jest gowniany dokument, który w świetle prawa nic nie znaczy bo prawnie nie można go wyegzekwować.
Nienawidzę ruskich pewnie tak samo jak Ty, ale w Kosowie większość stanowili Albańczycy i to stanowiło podstawę do odłączenia tego terenu od Serbii. Pomimo faktu jaka wartość dla Serbów stanowiło Kosowo, świat zabrał im cześć ziemi w świetle jupiterów. Nie bronię Serbów, ale Chorwaci tez maja za uszami nie mało. Brońcie dalej hultajstwa. Ukraińcy sami nie wiedza czego chcą. Poza Kijowem nic sie nie pokazuje.

Gwiaździsty 02.03.2014 15:59

Powolutku zaczynają opadać szczeny tym wszystkim, którzy myśleli, że wujcio Putin to taki fajny gość, że prezio Komorowski i Donaldu Tusku mają takie fajne relacje z nim, a działania wojenne w czasie pokoju czyli rózne embarga na mięso, przetwory mleczne czy inne produkty rolnicze to tylko takie fanaberie rosyjskie.
Prawda jest taka, jak mówił Ś.p. Lech Kaczyński: najpierw Gruzja, potem Ukraina, republiki bałtyckie a potem mój kraj Polska.
Te wszystkie papierowe tygrysy typu UE i inne fasadowe organizacje ONZ wydadza oświadczenia, potępią i ...koniec. NATO tez moze zrobic powtórkę z 1939 r.
Dzisiejszy Putin to taki Hitler z 1939 r. Świat podobnie bezradny.
A co w Polsce, armia praktycznie rozbrojona, kilka lat redukcji zmniejszyło ją do stanu wojska republiki bananowej. Odkąd nie ma poboru do wojska młode roczniki mężczyzn karabin widziały tylko w kinie lub TV. Analitycy już dawno określili, że w ciagu 20 lat czeka nas konflikt z Rosją. Patrząc na to co dzieje się w ostatnich latach czasu nie zostało wiele.

Kocur 02.03.2014 17:28

Francja już chciała ogłaszać kapitulację ale na szczęście im powiedzieli, ze to nie ich atakują.


A w temacie:
Nie ma się co podniecać Krymem bo na 99,9999% jest już w Rosji.
Ciekawią mnie tylko scenariusze reszty Ukrainy. Całkowicie zostawiając na boku sympatie banderowskie - niech mnie ktoś przekona że państwo kompletnie bez kasy może przetrwać ...


ps. Z Kosowem przykład idealny - jak podzielić państwo bez zgody jego mieszkańców. Czy to Serbia czy Ukraina jeden pies.

sanderuss 02.03.2014 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 1351222)
,,za: Żelazna logika''

Portal który cytujesz nie podaje źródeł, więc wrzucanie takich informacji jest bez sensu.

Bez sensu to jest nie zadawanie sobie chocby krzty trudu nad sprawdzeniem informacji. Ne podawali o tym w tvn24 czy u sakiewicza to juz nie istnieje? Tymczasem w rownoleglej rzeczywistosci:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viktor Orban
Viktor Orban announced that he had already ordered the establishment of a special operations unit to prepare his country for any situation


Glazik 02.03.2014 17:54

http://niezalezna.pl/37396-cezary-gm...y-sie-do-wojny Przy okazji tej Historycznej napasci Ruskich na Ukraine zaognil sie temat tego "co my tak naprawde mozemy"... Polska sie sama zdemilitaryzowala. TAk tak jestesmy militarnym dnem.

Gwiaździsty 02.03.2014 18:27

Brakuje mi jakiejś wypowiedzi Olbrychskiego w TVN-ie, o biednej i prowokowanej Rosji, która w koncu musiała wystąpić w obronie katowanej ludności rosyjskiej na Krymie jak niegdyś Niemcy w obronie "tłamszonej" ludności niemieckiej w Polsce :)

yarow 02.03.2014 19:00

Granice w polityce nie istnieją.

... Czyż w Soczi nie trwa ParaPlimpiada?

Arked 02.03.2014 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Glazik
Polska sie sama zdemilitaryzowala. TAk tak jestesmy militarnym dnem.

Polska ma dokładnie taką armię na jaką ją stać. Przy naszych możliwościach finansowych potrzeba wiele czasu na modernizację, która właśnie trwa. Nie wiem czego niektórzy oczekują. I tak ta nasza lżona i wyśmiewana armia jest o niebo lepsza od chociażby ukraińskiej.

AYALA 02.03.2014 20:10

No to pomału Panowie można książeczki wojskowe zacząć szykować bo sytuacja może sie różnie rozwinąć a na Obame i Aniele bym nie liczył że bedą sie chceli w konflikt z Władymirem wikłać

Gwiaździsty 02.03.2014 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1351264)
Polska ma dokładnie taką armię na jaką ją stać. Przy naszych możliwościach finansowych potrzeba wiele czasu na modernizację, która właśnie trwa. Nie wiem czego niektórzy oczekują. I tak ta nasza lżona i wyśmiewana armia jest o niebo lepsza od chociażby ukraińskiej.

Chyba żarty sobie stroisz. Naoglądałeś się chyba filmu "Misja" i stąd ta opinia :) Nasza armia jest w stanie totalnego rozkładu, permanentnie redukowana od lat. Jej wielkosć jest adekwatna do kraju znacznie mniejszego niż Polska. Stopień wyszkolenia też nie jest najwyższy.

martin_6 02.03.2014 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1351281)
Chyba żarty sobie stroisz. Naoglądałeś się chyba filmu "Misja" i stąd ta opinia :) Nasza armia jest w stanie totalnego rozkładu, permanentnie redukowana od lat. Jej wielkosć jest adekwatna do kraju znacznie mniejszego niż Polska. Stopień wyszkolenia też nie jest najwyższy.

Aż tak tragicznie to nie jest, chociaż cieszyć się z czego nie ma. Mimo wszystko wciąż z naszych sąsiadów tylko Niemcy i Rosja są w stanie nam realnie zagrozić pod względem siły militarnej (mimo chętnie powtarzanego mitu o tym, że Łukaszenko jakby wjechał czołgami to by się zatrzymał dopiero na Odrze, co jest bzdurą, bo pewnie prędzej zabrakłoby im paliwa w okolicach Białegostoku). Mamy stosunkowo dobry, nowoczesny sprzęt i aktualnie spory nacisk kładzie się na siły obrony terytorialnej (czyli takiej lepszej, sformalizowanej partyzantki). Nasze wydatki na obronność w porównaniu do Ukrainy czy Białorusi to niebo a ziemia.
Czy obronilibyśmy się sami przed interwencją Rosji? A czy którykolwiek z krajów europejskich w pojedynkę miałby na to szanse?

http://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp - ciekawy ranking, nie wiem na ile można traktować go poważnie, więc nie traktujcie go jako argumentu w dyskusji, a raczej jako ciekawostkę. Wg tego pod względem siły militarnej jesteśmy na 5. miejscu w Europie (nie licząc Rosji).

Gwiaździsty 02.03.2014 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 1351284)
Aż tak tragicznie to nie jest, chociaż cieszyć się z czego nie ma. Mimo wszystko wciąż z naszych sąsiadów tylko Niemcy i Rosja są w stanie nam realnie zagrozić pod względem siły militarnej (mimo chętnie powtarzanego mitu o tym, że Łukaszenko jakby wjechał czołgami to by się zatrzymał dopiero na Odrze, co jest bzdurą, bo pewnie prędzej zabrakłoby im paliwa w okolicach Białegostoku). Mamy stosunkowo dobry, nowoczesny sprzęt i aktualnie spory nacisk kładzie się na siły obrony terytorialnej (czyli takiej lepszej, sformalizowanej partyzantki). Nasze wydatki na obronność w porównaniu do Ukrainy czy Białorusi to niebo a ziemia.
Czy obronilibyśmy się sami przed interwencją Rosji? A czy którykolwiek z krajów europejskich w pojedynkę miałby na to szanse?

http://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp - ciekawy ranking, nie wiem na ile można traktować go poważnie, więc nie traktujcie go jako argumentu w dyskusji, a raczej jako ciekawostkę. Wg tego pod względem siły militarnej jesteśmy na 5. miejscu w Europie (nie licząc Rosji).

Program ten (Narodowe Siły Zbrojne) okazał się kompletną klapą. Do partzantki to po pierwsze trzeba mieć ludzi, którzy potrafią się posługiwać bronią. Pobór został zlikwidowany już dawno. Ciekawe ilu z tego forum miało karabin w ręku (nie plastikowy zabawkowy) i wykonało jakieś strzelanie. O czym my mówimy.

Wsciekly Pies 02.03.2014 21:36

Szeremietiew dobrze powiedział paru szczerzącym żeby i mówiącym o światłej zjednoczonej europie, mina im zbladła jak dostali od Putina strzała w pysk.

Prawda jest taka, jak przed II wojną, wtedy też byliśmy w sojuszu z dwiema największymi potęgami na świecie, (W.B. i Francja). A po całkowitym rozmontowaniu ich to my musieliśmy bronić im dupę, a jeszcze nas później oddali ruskim. II wojnę wygrała Rosja i tylko na własne życzenie ZSSR się rozpadło. Wtedy jak i dziś wielcy tego świata boją się wojny i do momentu zanim ich dupsko jest bezpieczne nie kiwną palcem. Jedyne wyjście jakie, ja widzę to zdecydowane zaangażowanie się sąsiadów Ukrainy i Rosji wspólną reakcję,nawet może militarną.

Jak mu się nikt dobrze nie postawi, to apetyt rośnie w miarę jedzenia, ja ostatni raz strzelałem z broni w wieku 7 lat, radzę zapisać się do klubu strzeleckiego.

A jak ktoś wierzy w świat pełen pokoju i światłości to przez 30 lat mojego życia nie pamiętam roku na ziemi żeby nie było jakiś wojen. Taka natura ludzka, jak się nie postawisz to Cię wytną. Tylko w raju jest inaczej.

P.s. Co do Chin to chyba kolega miał rację, raczej odcinają się od Ukrainy.

SLV 02.03.2014 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1351256)
Granice w polityce nie istnieją.

... Czyż w Soczi nie trwa ParaPlimpiada?

Za 4 albo 5 dni się zaczyna.

JEDREK76 02.03.2014 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1351293)
Program ten (Narodowe Siły Zbrojne) okazał się kompletną klapą. Do partzantki to po pierwsze trzeba mieć ludzi, którzy potrafią się posługiwać bronią. Pobór został zlikwidowany już dawno. Ciekawe ilu z tego forum miało karabin w ręku (nie plastikowy zabawkowy) i wykonało jakieś strzelanie. O czym my mówimy.

Dokładnie. Bo oczywiście Tusk musi się za wszystko zabierać od dupy strony. Na czele resortu obrony postawiła psychiatrę-pacyfistę (Klich był w latach 80-tych jednym z czołowych działaczy ruchu WiP w Krakowie), który reformę wojska zaczął od likwidacji poboru i dopiero później wprowadzaniu programu NSZ. Zamiast czynić to stopniowo wprowadzając jeden system z drugim, w ramach NSZ wprowadzając zarazem obowiązkowe szkolenie dla poborowych w obchodzeniu się z bronią.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wsciekly Pies (Post 1351297)
Szeremietiew dobrze powiedział paru szczerzącym żeby i mówiącym o światłej zjednoczonej europie, mina im zbladła jak dostali od Putina strzała w pysk.

Prawda jest taka, jak przed II wojną, wtedy też byliśmy w sojuszu z dwiema największymi potęgami na świecie, (W.B. i Francja). A po całkowitym rozmontowaniu ich to my musieliśmy bronić im dupę, a jeszcze nas później oddali ruskim. II wojnę wygrała Rosja i tylko na własne życzenie ZSSR się rozpadło. Wtedy jak i dziś wielcy tego świata boją się wojny i do momentu zanim ich dupsko jest bezpieczne nie kiwną palcem. Jedyne wyjście jakie, ja widzę to zdecydowane zaangażowanie się sąsiadów Ukrainy i Rosji wspólną reakcję,nawet może militarną.

Jak mu się nikt dobrze nie postawi, to apetyt rośnie w miarę jedzenia, ja ostatni raz strzelałem z broni w wieku 7 lat, radzę zapisać się do klubu strzeleckiego.

A jak ktoś wierzy w świat pełen pokoju i światłości to przez 30 lat mojego życia nie pamiętam roku na ziemi żeby nie było jakiś wojen. Taka natura ludzka, jak się nie postawisz to Cię wytną. Tylko w raju jest inaczej [...]

Stare mądre przysłowie mówi "chcesz żyć w pokoju, szykuj się jak do wojny".

Gwiaździsty 02.03.2014 22:04

Kabaretem jest wysyłanie w takiej sytuacji jakiejś ekipy do Soczi. To plucie w twarz sąsiadowi najeżdżanemu przez nowego Stalina. Na ale czego się można spodziewać po Komorowskim i Tusku.

Wsciekly Pies 02.03.2014 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1351301)
Dokładnie. Bo oczywiście Tusk musi się za wszystko zabierać od dupy strony. Na czele resortu obrony postawiła psychiatrę-pacyfistę (Klich był w latach 80-tych jednym z czołowych działaczy ruchu WiP w Krakowie), który reformę wojska zaczął od likwidacji poboru i dopiero później wprowadzaniu programu NSZ. Zamiast czynić to stopniowo wprowadzając jeden system z drugim, w ramach NSZ wprowadzając zarazem obowiązkowe szkolenie dla poborowych w obchodzeniu się z bronią.


Stare mądre przysłowie mówi "chcesz żyć w pokoju, szykuj się jak do wojny".

Dokładnie, cieszy mnie to że są ludzie trzeźwo myślący.

http://niezlomni.com/?p=11222


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl