Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Najlepsza jedenastka Twoich czasów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9217)

AYALA 01.02.2014 10:19

------------Żurawski-------Kaliciak------------
---Moskalewicz--Czerwiec-Szymkowiak-----Kosowski
--Giszka---Głowacki--Kałużny------M.Zając-----
----------------Sarnat--------------------------------

Hugues,Stolarczyk,Matyja,B.Zając,Baszczyński,Pater ,Uche,Zieńczuk,Sobolewski,Kulawik,Biton,Brożek,Fra nkowski

szprotson 01.02.2014 10:26

Dolha- Kłos,Głowacki,Marcelo,Nikola - Cantoro,Szymkowiak,Uche,Kosowski-Frankowski,Zurawski

piter116 01.02.2014 10:35

Dolha-Baszczyński, Głowacki, Cleber, Stolarczyk-Uche, Kulawik, Szymkowiak, Kosowski, Żurawski, Frankowski

Ławka: Sarnat, M.Zając, B.Zając, Marcelo, Mijailovic, Pater, Moskal, Cantoro, Sobolewski, Błaszczykowski,Brożek

Bardzo fajny temat.

Karherop 01.02.2014 10:58

Pareiko
Baszczyński - Głowacki - Marcelo - Stolarczyk
Uche - Szymkowiak - Sobolewski - Kosowski
Żurawski - Frankowski

2 jedenastka - a co !

Sarnat
Błaszczykowski - Cleber - Kłos - Mijailovic
Gorawski - Cantoro - Melikson - Zieńczuk
Kuźba - Paweł Brożek

Wizard 01.02.2014 11:03

Dolha-Baszczyński-Głowacki-Marcelo-Stolarczyk-Uche-Szymkowiak-Sobolewski-Kosowski-Żurawski-Frankowski

Sarnat, Cleber, Czerwiec, Cantoro, Pater, Błaszczykowski, Kuźba, Brożek

Chyba u wszystkich przewijają się nonstop 3 nazwiska: Baszczyński, Głowacki, Żurawski, raczej bez większych wątpliwości na tych pozycjach ;)

SharksiK 01.02.2014 11:33

---------------------Majdan--------------
----Baszczynski--Głowacki--Kałużny--Błaszczykowski---
-------Uche---Szymkowiak--Melikson---Kosowski----
--------------Kaliciak---------Żurawski---------

Mucharski, Cleber, MArcelo, Stolarczyk, Czerwiec, Bukalski, Frankowski, Brożek, Dziubiński.

rozarian 01.02.2014 11:47

Trochę nie na temat, bo nie chce już dublować Waszych typów, z którymi generalnie się zgadzam.
Podam tylko skład, który wg mnie rozegrał najlepszy mecz odkąd pamiętam (może nie cały, ale większość spotkania :-D). Tym meczem oczywiście jest ten z Parmą 1-1 jesienią 1998 r.

Sarnat - Marek Zając, Bogdan Zając, Węgrzyn, Kaliciak - Pater, Bukalski, Czerwiec, Kulawik (68 Matyja), Dubicki - Frankowski

Zagrali przeciwko najlepszemu teamowi jaki kiedykolwiek przyjechał do Krakowa (Barca Guardioli dopiero zaczynała swój marsz po sukcesy i nie była jeszcze w takiej formie jak wiele m-cy później). Żeby zobrazować paraliż Wiślaków na początku meczu podam skład Parmy:
Buffon - Thuram, Sensini, Cannavaro, Vanoli - Fuser, Dino Baggio, Veron, Fiore - Chiesa, Crespo, rez.m.in. Mario Stanic. Elita elit! Schalke przy tamtej Parmie to była zwykła popierdółka. Taki Grzesiu Kaliciak rozegrał mecz życia i Fuser-reprezentacyjny skrzydłowy Italii nie mógł sobie z nim poradzić. Sfrustrowany opluł Kaliciaka i to było iskrą wiadomo czego. Środek pomocy był znakomity, ech.

Zbigniew Boniek:
Byłem dzisiaj dumny, że jestem Polakiem. Wisła zagrała bowiem rewelacyjny mecz"
Taki mecz, a nie był transmitowany w Polsce

BoBaSbK 01.02.2014 15:01

B: Gonet, Dolha
OL: Adam Musiał, Nicola M.
ŚO: Cleber, Marcelo, Głowacki, B. Zając
PO: A. Szymanowski, Baszczyński
LP: Kosowski, Zieńczuk
ŚP: Nawałka, Szymkowiak, Sobolewski, Cantoro
PP: K. Uche, Błaszczykowski
N: Kmiecik, Iwan, Paweł Brożek, Żurawski, Frankowski

KOALIK 01.02.2014 20:55

Najlepszy skład:

Pareiko - Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Cleber - Uche, Sobolewski, Szymkowiak, Kosowski - Żurawski, Frankowski.

Rezerwa: Dolha, Mijailović, Cantoro, Pa.Brożek.

Trener: Henryk Kasperczak.

Najgorszy skład (tzn. największe rozczarowania):

Jovanić - Lamey, Jaliens, Nunez - Łobodziński, Jirsak, Iliev, Kirm - Matusiak, Genkow, Dawidowski.

Rezerwa: Trabalik (z braku laku, bo on jako jedyny z tej piętnastki nie przychodził jako potencjalna gwiazda Wisły), Thwaite, Boukhari, Niedzielan.

Trenerzy: Werner Liczka (komentarz zbędny) oraz Robert Maaskant (mimo bardzo dobrych warunków jakie miał, jest jednym z głównych winowajców największego kryzysu finansowo - sportowego w Wiśle od kilkunastu lat, np. poprzez kompletnie nietrafione transfery).

Arsenal 01.02.2014 21:15

---------------Miśkiewicz--------------------
Baszczyński-Głowacki-Marcelo-Mijailović
------------Sobolewski-Cantoro-----------
Błaszczykowski-----------------Melikson--
---------------Brożek-Biton-----------------

picasso 01.02.2014 21:16

tego sie tak na prawdę nei da zrobić.za duzo ich bylo...

dla mnei to powinno wygladac tak:
PAREIKO
J.JALOCHA GLOWACKI MARCELO MIJAILOVIĆ
BŁASZCZYKOWSKI KULAWIK SOBOLEWSKI KOSOWSKI
DZIUBIŃSKI KMIECIK (chociaz Kazka pamiętam jak przez mgle)

było jeszcze wielu swietnych grajkow ale najlepiej pamieta sie tych z ostatnich lat.brakło tu tez miejsca np dla Uche ale doceniajac jego piłkarskei umiejętności to na tym braku zawazyły przede wszystkim inne rzeczy

gigant 01.02.2014 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1347075)
tego sie tak na prawdę nei da zrobić.za duzo ich bylo...

dla mnei to powinno wygladac tak:
PAREIKO
J.JALOCHA GLOWACKI MARCELO MIJAILOVIĆ
BŁASZCZYKOWSKI KULAWIK SOBOLEWSKI KOSOWSKI
DZIUBIŃSKI KMIECIK (chociaz Kazka pamiętam jak przez mgle)

było jeszcze wielu swietnych grajkow ale najlepiej pamieta sie tych z ostatnich lat.brakło tu tez miejsca np dla Uche ale doceniajac jego piłkarskei umiejętności to na tym braku zawazyły przede wszystkim inne rzeczy

To jest własnie ta "niemozliwość" porównań. Bo jak porównać Jałochę z czasów innej piłki z chocby Baszczyńskim? Dziubiński? Tomek dał nam zarobić ale sorki, nawalił bramek z karnych i został królem strzelców. Ciężko to oceniać bo o ile Kmiecik tak, to opcji na drugiego napastnika jest więcej. Zresztą za Kulawika mógłby być Iwan czy Szymkowiak. Wiem że to Twoje typy i tak to odbierasz, ale jakby to powiedzieć, wybór taki jest awykonalny. Młodzi mają mniejszy problem, albo nie mają go wcale, bo znają tylko Wisłę rządzącą w naszej słabej lidze.

4karol4 01.02.2014 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 1346956)
Proszę bardzo: Vidlicka - Vidlicka, Vidlicka,Vidlicka, Vidlicka - Vidlicka, Vidlicka,Vidlicka, Vidlicka - Vidlicka, Vidlicka.

Trener: Licka.

(Okuka i tak mnie straszy po nocach, lepiej nie budzić demonów).

Hahaha. Stary, czytasz w moich myślach :D Myślałem własnie o tym czeskim duecie. Mieliśmy różnych piłkarzy, którzy byli nieźli, ale u nas okazali się niewypałami. Ale drugiej takiej perełki jak Vidliczka jeszcze tutaj nie było :)

gigant

To jest właśnie problem. Nie da się porównać Wisły z czasów Cupiała, do tej wcześniejszej. A szacunek do tych piłkarzy mieć trzeba, bo przeprowadzili nas przez chyba najtrudniejszy okres w historii, tj. początek III RP. Bez ich wysiłku mogliśmy skończyć jak Hutnik. Dlatego żal mi, że nie znalazłem miejsca dla takich zawodników jak Giszka, Marzec, Świerad, Kaliciak, Sarnat. Kulawika wstawiłem z szacunku, mimo, że piłkarsko był słabszy od Szymkowiaka...

nieznajomy 01.02.2014 22:23

Najlepsza jedenastka "sentymentalnych" moich czasów
Bramkarze: Gaszyński, Maśnik
Obrona: Lewandowski, Zenek Małek, Marek Motyka, Giszka
Pomoc: Wójtowicz, Leszek Lipka, Darek Marzec, Zdzichu Janik
Atak: Tomek Dziubiński, Kaziu Moskal

to były piękne czasy....

Blaszczu16 01.02.2014 22:34

Nie widzę sensu otwierania takiego tematu. W większości nazwiska będą się powtarzać, albo żeby być oryginalnym będą takie kwiatki jak Biton, Dziubiński, Dolha, czy Kaliciak jako nominalny napastnik. Niektórzy pewnie będą wypisywać Kmiecika, czy innych z lat 70-tych, aby pokazać jak wspaniale znają się na historii klubu, a pewnie ich na świecie wtedy nie było.

Widzę również, że agresor na Żurawia skutkuje brakiem jego osoby w jedenastkach, a przecież to był bezwzględnie najlepszy zawodnik w erze Cupiała.

Uran235 01.02.2014 22:35

Najlepszy skład:
Dolha - Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Mijailović - Uche, Szymkowiak, Kałużny, Melikson - Żurawski, Kuźba
Ławka:
Miśkiewicz - Cleber, Piotr Brożek - Błaszczykowski, Sobolewski, Cantoro, Kosowski - Frankowski, Paweł Brożek

jason wiślak 01.02.2014 22:44

Sarnat - Baszczyński, Głowacki, Marcelo - Kosowski, Błaszczykowski,Melikson, Sobolewski, Uche - Frankowski, Żurawski

Cięzko wybrać 11 z tylu świetnych pilkarzy, którzy odegrali tu znaczącą rolę. Równie dobrze mógłbym ując w tym składzie takich graczy jak: Szymkowiak, M.Zając, Cantoro, Kłos, Mijailovic, Kuźba, Paweł Brożek, Kałużny, Pater, Cleber czy Zieńczuk.

picasso 01.02.2014 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1347079)
Nie widzę sensu otwierania takiego tematu. W większości nazwiska będą się powtarzać, albo żeby być oryginalnym będą takie kwiatki jak Biton, Dziubiński, Dolha, czy Kaliciak jako nominalny napastnik. Niektórzy pewnie będą wypisywać Kmiecika, czy innych z lat 70-tych, aby pokazać jak wspaniale znają się na historii klubu, a pewnie ich na świecie wtedy nie było.

Widzę również, że agresor na Żurawia skutkuje brakiem jego osoby w jedenastkach, a przecież to był bezwzględnie najlepszy zawodnik w erze Cupiała.

w temacie jest "twoich" więc samo to slowo sugeruje,ze masz wpisac tych ktorych znasz z boiska lub chociaz z telewizji .jezeli pamiętasz tylko tych z "ery Cupiała" to tylko ich wpisujesz.nikt nikomu nie robi wyrzutów,ze nei pamiętaja starszych zawodników..i to walsnei ty wyrażasz żal,ze nei ma Żurawia
Cytat:

a przecież to był bezwzględnie najlepszy zawodnik w erze Cupiała.
a czy byl najlepszy?dla jednych on dla innych Franek a dla jeszcze innych być moze Broziu lub Kuźba (prawdziwe pseudo Chudy)
a prawdziwa trudność polega tak an praawde an tym,ze im dużej żyjesz im więcej widziałeś tym trudniejsze zadanie a byc może wręcz niemożliwe do zrealizowania

Proud 01.02.2014 23:06

To i ja się zabawię. Zaznaczę tylko, że jest to skład oceniany tylko i wyłącznie pod względem piłkarskim.

Mój sklad:

Dolha - Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Stolarczyk - Uche, Kałużny, Melikson, Kosowski - Żurawski, Frankowski

rezerwowy skład:

Szczesny - Błaszczykowski, Węgrzyn, Mijailović - Pater, Cantoro, Moskal, Czerwiec, Zieńczuk - Brożek, Kuźba


Mój tata też zmajstrował swoją 11 z rezerwowymi:)

I skład: Szczęsny - Musiał, Skrobowski, Głowacki, A.Szymanowski - Uche, Moskal, Czerwiec, Zieńczuk - Żurawski, A. Iwan

Rezerwa: Dolha - Baszczyński, Marcelo, Płaszewski, Mijailović - Błaszczykowski, Nawałka, Lipka - Kusto, Kmiecik, Kapka


Kurde, nie tak łatwo wybrać swoją 11tkę :) fajna zabawa :)

AndyWiślak 01.02.2014 23:18

Dolha
Baszczyński - Głowacki - Marcelo - Mijailović
Sobolewski - Cantoro
Błaszczykowski - Melikson - Kosowski
Żurawski

Rezerwa: Pareiko - Cleber - Uche - Frankowski

rocco_1906 01.02.2014 23:35

Sarnat--Baszczyński,Głowacki,Marcelo--Uche,Cantoro,Szymkowiak,Czerwiec,Kosowski--Żurawski,Frankowski

rezerwa: Pareiko-Zając,Nikola,Cleber,Stolarczyk-Moskal,Błaszczykowski,Pater,Moskalewicz-Kuźba,Brożek

laszes 01.02.2014 23:44

Pareiko - Baszczyński Głowacki Cleber Mijailović - Błaszczykowski Sobolewski Szymkowiak Kosowski - Frankowski Żurawski

Rezerwa
Majdan - Alvarez Kłos Marcelo Stolarczyk - Uche Cantoto Melikson Zieńczuk - Paweł Brożek Kuzba

hejR22 01.02.2014 23:45

Sarnat - Baszczyński,Głowacki,Marcelo,Kulawik - Błaszczykowski,Sobolewski,Moskal,Kosowski - Frankowski,Reyman!!!

Karamazow 02.02.2014 00:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1347079)
Nie widzę sensu otwierania takiego tematu. W większości nazwiska będą się powtarzać, albo żeby być oryginalnym będą takie kwiatki jak Biton, Dziubiński, Dolha, czy Kaliciak jako nominalny napastnik. Niektórzy pewnie będą wypisywać Kmiecika, czy innych z lat 70-tych, aby pokazać jak wspaniale znają się na historii klubu, a pewnie ich na świecie wtedy nie było.

Widzę również, że agresor na Żurawia skutkuje brakiem jego osoby w jedenastkach, a przecież to był bezwzględnie najlepszy zawodnik w erze Cupiała.

FraMat pisał swego czasu, że Melikson to najlepszy piłkarz w historii klubu, ty możesz pisać, że to Żuraw jest bezwzględnie najlepszy w erze Cupiała spoko twoja opinia, każdy głupoty pisać może.
Moim skromnym zdaniem jakościowo najlepszy był Uche, ceniłem Cantoro, że jako jedyny wyszedł na boisko w Guimaraes, ale spośród byłych zawodników naszej drużyny, których oglądałem najbardziej cenię Clebera.

WislaOnly 02.02.2014 01:14

--------------------------------------Miskiewicz----( :------------------------------

--------Baszczyński----------Marcelo------------Głowacki-------Błaszczykowski

-------Uche-------Melikson-----Sobolewski----Szymkowiak------Kosowski

-------------------------------------Żurawski-------------------------------------

R: Dolha, Kłos, Stolarczyk, Cleber, Cantoro, Frankowski, Brożek

HEDu 02.02.2014 05:45

Dolha - Mijailovic - Kłos - Głowacki - Baszczyński - Kosowski - Melikson - Szymkowiak - Uche - Żurawski - Frankowski

pod kątem umiejętności, które zaprezentowali w czasach, gry grali w Wiśle. żeby nie było.
oczywiście tak ofensywne ustawienie by się nie sprawdziło to środek pola oczywiście Cantoro/Sobolewski

jova 02.02.2014 06:59

Żurawski - Frankowski
Kosowski - Szymkowiak - Sobolewski - Uche
Stolarczyk - Marcelo - Głowacki - Baszczyński

Nie potrafię wskazać bramkarza zasługującego na grę w tym zespole.

Jedenastka rozczarowań (drastyczna różnica pomiędzy oczekiwaniami, a rzeczywistością lub piłkarze nie najgorsi, ale skłonni do wtop):

Dawidowski - Sypniewski
Ćwielong - Jirsak - Kukiełka - Łobodziński
Thwaite - Jop - Jaliens - Lamey
Pawełek

Elefant 02.02.2014 08:44

Nie da się porównać bezwzględnie zawodników, bo futbol się zmienia.
Da się jednak porównać zawodników, patrząc na tło, czasy w jakich grali i osiągnięcia jakie mieli.
Ocena czysto piłkarska oczywiście.


Gonet/Dolha/Pareiko.
Z bramkarzami największy kłopot jest. Żaden się znacząco nie wyróżnił.

A dalej to bułka z masłem.

A. Szymanowski Głowacki Maculewicz Musiał

Uche/Błaszczykowski Nawałka Iwan Kosowski

Kmiecik Żurawski

siara 02.02.2014 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1347079)
Nie widzę sensu otwierania takiego tematu. W większości nazwiska będą się powtarzać, albo żeby być oryginalnym będą takie kwiatki jak Biton, Dziubiński, Dolha, czy Kaliciak jako nominalny napastnik. Niektórzy pewnie będą wypisywać Kmiecika, czy innych z lat 70-tych, aby pokazać jak wspaniale znają się na historii klubu, a pewnie ich na świecie wtedy nie było.

Widzę również, że agresor na Żurawia skutkuje brakiem jego osoby w jedenastkach, a przecież to był bezwzględnie najlepszy zawodnik w erze Cupiała.

Kaliciak za pierwszej bytności w Wiśle, był napastnikiem.

Arked 02.02.2014 10:34

I jedenastka:

Pareiko

Baszczyński, Cleber, Marcelo, Stolarczyk

Uche, Szymkowiak, Cantoro, Kosowski

Frankowski, Żurawski

II Jedenastka:

Majdan

M. Zając, Głowacki, Kłos, Mijailović

Błaszczykowski, Melikson, Sobolewski, Zieńczuk

Brożek, Kuźba

Honorowe wspomnienie: Pater, Kulawik, Czerwiec, B. Zając, Kałużny, Moskalewicz.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl