![]() |
No nareszcie skonczyla mi sie przymusowa karencja (chociaz jak kazdy - bylem niewinny:) ) Kilka słow o Kamerunczyku Etienne. Otóż wczesniej gral w klubie Caiman Douala z którym awansował do I ligi kaamerunskiej. W II lidze byl jednym z najlepszych graczy i chyba 2 strzelcem swojej druzyny. 11 dni temu wraz ze swoim kolega z druzyny Alexandre Mbelle Mbongo (20 lat) (najlepszy pilkarz II ligi kamerunskiej w zeszlym sezonie oraz król strzelców) przylecieli do Warszawy. Alex zostal w Wawie trenujac w Legi zas Etiene pojechal do Krakowa. W sumie szkoda ze nie zalapal sie do druzyny ME. Z tego co mi mowile Alex, Etiene jest naprawde bardzo dobrym zawodnikiem. Niestety futbol w kamerunie jest zupelnie inny niz w Polsce dlatego moga miec problemy z akimatyzacją.
Jezeli chodzi o poziom szkolenia mlodziezy w Wisle to musze przyznac ze ostatnio sie obnizyl. Jak to Urban powiedzial - miarodajna ocena jest nie zajecie wysokiego miejsca ale ilość pilkarzy gotowych do gry w I badz II lidze. No i tutaj Legia zaczyna bic Wisle. Frąszczak, Majkowski, Korzym, Wocial, Paluchowski, Trochim , Gostomski, Jedrzejczak zostali wypozyczeni do klubow ekstraklasy badz I ligi. Ponadto napewno wiele druzyn chialoby widziec w swoich szeregach Augustyna, Rybusia, Wysockiego czy tez Borysiuka. A jak sie to przedstawia w Wisle? Kubowicz odszedł do I ligi a Smółka i Jacek do II. Z Maczynskiego zrezygnowalo pare klubow i nikt nie dopytuje o Kowalskiego, czy tez innych naszych mlodziezowcow. Mam nadzieje ze wyciagnieto juz odpowiednie wnioski i Wisla bardziej przylozy sie do szkolenia mlodych pilkarzy. PS. Off temat - Wiecie, ze w Kamerunie maja tylko trzy ligi i nie maja zadnych rozgrywek mlodziezowych. Kluby nie musza posiadac druzyn juniorskich. Tam utalentowani pilkarze rozpoczynaja gre w III lidze w druzynach seniorskich. Testowany przez Legie Alex juz w wieku 12 lat gral w III lidze kamerunskiej. I az sie prosi o porownanie najlepszych polskich zawodnikow z kamerunskimi. |
Mateusz Bik z naszej Młodej Wisły podpisał trzyletni kontrakt z Odrą Wodzisław.
Do nas przyszedł ze Skry Częstochowa. w MESie rozegrał 7 spotkań i strzelił 2 bramki. |
Czy są jakieś nowe nazwiska w Młodej Wiśle bo jeżeli nikogo nie udaje sie ściągnąć do 1 składu to właśnie cała nadzieja w transferach z niższych lig do ME i docelowo do pierwszej drużyny
|
Cytat:
obydwaj to boczni obrońcy |
Cytat:
|
Cytat:
|
Tak się zastanawiam dlaczego na przestrzeni ostatnich kilku lat żaden (słownie zero) zawodnik z drużyn juniorskich poza Kokosem nie przebił się do pierwszej drużyny. Dlaczego tak się dzieje i kto za to odpowiada w klubie? I po co my kupujemy tych młodych zawodników jak i tak nic z tego nie ma.
|
Cytat:
z rezerw i juniorów wyszli jeszcze dwa Brożki, Małecki, przez chwilę Strąk, Juszczyk ocierają się o skład Mączyński, Szabat, Kowalski blisko też był Karol Wójcik - ale vide Kuzi tak to prawda szkolenie młodzieży u nas woła o pomstę do nieba podobnież jak tzw. zaplecze czy raczej jego brak :evil: |
Cytat:
Kuzi, Strąk, to mnie nie bardzo przekonywali już wtedy jak dostawal szansę od Kaspra. Brożki to fakt. Maleckiego to Engele sprowadziły i to nie tak dawno. itd. Mnie bardziej interesuje fakt, że oprócz Brożków i Kokosa to praktycznie nie wychowano w Wiśle nikogo. A troche czasu upłyneło - pewnie z osiem. Jesli tylko 3 zawodników przez dekadę to dla mnie jest to porażką. |
Cytat:
prawie sprzed nosa Legii z Kuzerą bym się kłócił bo Kuziemu pierwszy dał szansę Smuda, w Splicie i tam wymiatał... a potem :-/ mimo to i tak to jest porażka 5 graczy na 10 lat |
No to sorry z tym Maleckim. Fakt Engele to sprowadziły Boguskiego.
|
Ma ktoś jakieś składy niedzielnego meczu z Polonią?
|
Cytat:
|
Cytat:
Chyba mi nie chcesz powiedzieć, że wtedy ten 13-sto latek miał swój własny dom, mieszkał sam i zarabiał kasę? Zresztą chyba nie można wyciągać zawodnika do innego województwa nawet, jeśli nie skończy 18 lat. |
Cytat:
wystarczyła odpowiednio umotywowana rozmowa z matką Patryka i ... a czemuż to nie można wyciągnąć do innego województwa?? sprawdź sobie wiek Strąka, Brożków, Kuzery, Skrzekowskiego i innych z naboru Nawałkowsko-Antonio Szymanowskiego to zobaczysz gdzie się rodzili, mieszkali i w jakich klubach grali zapewniam że nie w województwie krakowskim |
http://www.futbol.org.pl/news,17169.html
Cytat:
|
we wczorajszym meczu w drużynie ME Wisły zagrali:
Pawlus Paweł - bramkarz, wychowanek SP Orły Rzeszów, ostatni sezon w Elektrociepłowni Rzeszów, powoływany na konsultacje kadry rocznika 1990. Cyzio Daniel - stoper, z MSP Szamotuły, ostatnio testowany przez Bełchatów, ale z tego co widać jest u nas. Jest synem Jacka Cyzi, m.in. piłkarza Pogoni Szczecin. Również rocznik 1990. Brózda Marcin, boczny obrońca, który przyszedł do nas ze Skawy Wadowice. Rocznik 1987. Ciekawostką jest to że w sezonie 2005/06 został Mistrzem Polski Juniorów Młodszych z ... Cracovią. W trakcie turnieju finałowego złapał kontuzję i ... w C. już się nie pojawił. Wrócił do Stanisławianki Stanisław Dolny, skąd na rundę wiosenną ubiegłego sezonu wskoczył do Skawy. A stamtąd do nas... nie mam żadnych info odnośnie Kubickiego i Łukasza Chrzanowskiego ?? ktoś coś wie?? |
Cytat:
Chrzanowski: http://www.wisla.krakow.pl/art.php?i..._zawodnika=117 Dodam jeszcze, że Kamil Rado to brat Artka Rado, którego co bardziej wtajemniczeni powinni kojarzyć. Też pomocnik |
Cytat:
:lol: |
Kamil Rado, brat Artura, w poprzednim sezonie podstawowy pomocnik seniorów Stali, zdobył z nią MP juniorów młodszych w 2007 (w ostatnim meczu rozwalili C. 5-0). Rocznik 1990.
|
Dzisiaj "mini-derby" - młodzi dali przykład jak powinno być jutro (przynajmniej 2:) )
|
dobrze zaprezentował się Baretto
i kolejną bramkę wbił Batko :) może nie potrzeba nam kupować napastnika? sprawdzić go |
co by tylko mu sodówka nie walnęła do głowy (bo już mu lekko uderza)to może co z niego będzie
|
racja
ale na miejscu Pana Macieja to jego bym sadzał na ławce zamiast Kmiecika (który notabene i tak nie wchodzi na boisko...) popróbować z ŁKSami, Belchatowami, Zabrzami i innymi chłopcami od podawania piłek może nam wyrośnie na gwiazdkę :P |
Cytat:
Ale może mu ojciec przemówi do rozsądku. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Bramki z meczu: http://pl.youtube.com/watch?v=5Opb5P-NPuI
|
mimo zdobycia mistrzostwa ME żaden z tych młodych chłopaków (poza Dawidowskim) jakoś nie może przebić sie chociaż na ławe do pierwszej drużyny.Może już lepiej było jakby Ci młodzi zawodnicy rywalizowali z seniorami w 2 czy 3 lidze ? Kiedyś jak istniał zespół rezerw to pierwsza drużyna miała wiecej utalentowanych młodych chłopaków którzy z powodzeniem przebijali sie do pierwszej jedenastki (Brożkowie,Strąk,Kuzera)
|
No to przynajmniej zawodnicy ME "pomścili" starszych kolegów i to w naprawdę niezwykły sposób :)
http://www.wisla.krakow.pl/art.php?id=&news_id=4541 Ayala: problem nie polega na tym gdzie ci chłopcy grają, bo wielu z tych, którzy zdobywali mistrzostwo ME miało za sobą grę w III lidze. A raczej na tym kto gra. A np. od gry w ME zaczynał choćby Pawłowski z Zagłębia Lubin, który zdążył zrobić sobie na początku zeszłego sezonu z obrońców Wisły w ME jak się to ładnie mówi "wiatraki". |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl