Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły Kraków, Centralna Liga Juniorów, pozostałe grupy wiekowe. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=920)

Ricon 23.07.2008 10:34

No nareszcie skonczyla mi sie przymusowa karencja (chociaz jak kazdy - bylem niewinny:) ) Kilka słow o Kamerunczyku Etienne. Otóż wczesniej gral w klubie Caiman Douala z którym awansował do I ligi kaamerunskiej. W II lidze byl jednym z najlepszych graczy i chyba 2 strzelcem swojej druzyny. 11 dni temu wraz ze swoim kolega z druzyny Alexandre Mbelle Mbongo (20 lat) (najlepszy pilkarz II ligi kamerunskiej w zeszlym sezonie oraz król strzelców) przylecieli do Warszawy. Alex zostal w Wawie trenujac w Legi zas Etiene pojechal do Krakowa. W sumie szkoda ze nie zalapal sie do druzyny ME. Z tego co mi mowile Alex, Etiene jest naprawde bardzo dobrym zawodnikiem. Niestety futbol w kamerunie jest zupelnie inny niz w Polsce dlatego moga miec problemy z akimatyzacją.
Jezeli chodzi o poziom szkolenia mlodziezy w Wisle to musze przyznac ze ostatnio sie obnizyl. Jak to Urban powiedzial - miarodajna ocena jest nie zajecie wysokiego miejsca ale ilość pilkarzy gotowych do gry w I badz II lidze. No i tutaj Legia zaczyna bic Wisle. Frąszczak, Majkowski, Korzym, Wocial, Paluchowski, Trochim , Gostomski, Jedrzejczak zostali wypozyczeni do klubow ekstraklasy badz I ligi. Ponadto napewno wiele druzyn chialoby widziec w swoich szeregach Augustyna, Rybusia, Wysockiego czy tez Borysiuka. A jak sie to przedstawia w Wisle? Kubowicz odszedł do I ligi a Smółka i Jacek do II. Z Maczynskiego zrezygnowalo pare klubow i nikt nie dopytuje o Kowalskiego, czy tez innych naszych mlodziezowcow. Mam nadzieje ze wyciagnieto juz odpowiednie wnioski i Wisla bardziej przylozy sie do szkolenia mlodych pilkarzy.

PS. Off temat - Wiecie, ze w Kamerunie maja tylko trzy ligi i nie maja zadnych rozgrywek mlodziezowych. Kluby nie musza posiadac druzyn juniorskich. Tam utalentowani pilkarze rozpoczynaja gre w III lidze w druzynach seniorskich. Testowany przez Legie Alex juz w wieku 12 lat gral w III lidze kamerunskiej.
I az sie prosi o porownanie najlepszych polskich zawodnikow z kamerunskimi.

emjot 13.08.2008 08:30

Mateusz Bik z naszej Młodej Wisły podpisał trzyletni kontrakt z Odrą Wodzisław.
Do nas przyszedł ze Skry Częstochowa. w MESie rozegrał 7 spotkań i strzelił 2 bramki.

Lemoniadowy Joe 13.08.2008 08:43

Czy są jakieś nowe nazwiska w Młodej Wiśle bo jeżeli nikogo nie udaje sie ściągnąć do 1 składu to właśnie cała nadzieja w transferach z niższych lig do ME i docelowo do pierwszej drużyny

emjot 13.08.2008 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 584295)
Czy są jakieś nowe nazwiska w Młodej Wiśle bo jeżeli nikogo nie udaje sie ściągnąć do 1 składu to właśnie cała nadzieja w transferach z niższych lig do ME i docelowo do pierwszej drużyny

z tego co wiem Wisła MESA pozyskała Cygala z Dalinu Myślenice i Brózdę z Skawy Wadowice
obydwaj to boczni obrońcy

szprotson 13.08.2008 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 584295)
Czy są jakieś nowe nazwiska w Młodej Wiśle bo jeżeli nikogo nie udaje sie ściągnąć do 1 składu to właśnie cała nadzieja w transferach z niższych lig do ME i docelowo do pierwszej drużyny

w podkarpackich gazetach pisali o zaintersowaniu sie Wisły Popielarzem i jeszcze jakims jednym ze Stali Mielec.

emjot 14.08.2008 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 584424)
w podkarpackich gazetach pisali o zaintersowaniu sie Wisły Popielarzem i jeszcze jakims jednym ze Stali Mielec.

i Popielarz i Jędryka (którym się interesowaliśmy jakiś czas temu) - obaj ze Stali Mielec, na razie są w Stali, nie u nas

czesiu 14.08.2008 22:05

Tak się zastanawiam dlaczego na przestrzeni ostatnich kilku lat żaden (słownie zero) zawodnik z drużyn juniorskich poza Kokosem nie przebił się do pierwszej drużyny. Dlaczego tak się dzieje i kto za to odpowiada w klubie? I po co my kupujemy tych młodych zawodników jak i tak nic z tego nie ma.

manson777 14.08.2008 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czesiu (Post 585570)
Tak się zastanawiam dlaczego na przestrzeni ostatnich kilku lat żaden (słownie zero) zawodnik z drużyn juniorskich poza Kokosem nie przebił się do pierwszej drużyny. Dlaczego tak się dzieje i kto za to odpowiada w klubie? I po co my kupujemy tych młodych zawodników jak i tak nic z tego nie ma.

gdyby Kuzera miał mózg to on by dziś pomykał zamiast Baszcza na prawej
z rezerw i juniorów wyszli jeszcze dwa Brożki, Małecki, przez chwilę Strąk, Juszczyk
ocierają się o skład Mączyński, Szabat, Kowalski
blisko też był Karol Wójcik - ale vide Kuzi

tak to prawda
szkolenie młodzieży u nas woła o pomstę do nieba
podobnież jak tzw. zaplecze
czy raczej jego brak :evil:

czesiu 14.08.2008 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manson777 (Post 585581)
gdyby Kuzera miał mózg to on by dziś pomykał zamiast Baszcza na prawej
z rezerw i juniorów wyszli jeszcze dwa Brożki, Małecki, przez chwilę Strąk, Juszczyk
ocierają się o skład Mączyński, Szabat, Kowalski
blisko też był Karol Wójcik - ale vide Kuzi

tak to prawda
szkolenie młodzieży u nas woła o pomstę do nieba
podobnież jak tzw. zaplecze
czy raczej jego brak :evil:

No ale to chyba o to chodzi żeby prowadzić chłopaków nie tylko na boisku.
Kuzi, Strąk, to mnie nie bardzo przekonywali już wtedy jak dostawal szansę od Kaspra.
Brożki to fakt.
Maleckiego to Engele sprowadziły i to nie tak dawno.
itd.
Mnie bardziej interesuje fakt, że oprócz Brożków i Kokosa to praktycznie nie wychowano w Wiśle nikogo. A troche czasu upłyneło - pewnie z osiem. Jesli tylko 3 zawodników przez dekadę to dla mnie jest to porażką.

manson777 14.08.2008 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czesiu (Post 585601)
No ale to chyba o to chodzi żeby prowadzić chłopaków nie tylko na boisku.
Kuzi, Strąk, to mnie nie bardzo przekonywali już wtedy jak dostawal szansę od Kaspra.
Brożki to fakt.
Maleckiego to Engele sprowadziły i to nie tak dawno.
itd.
Mnie bardziej interesuje fakt, że oprócz Brożków i Kokosa to praktycznie nie wychowano w Wiśle nikogo. A troche czasu upłyneło - pewnie z osiem. Jesli tylko 3 zawodników przez dekadę to dla mnie jest to porażką.

Małeckiego sprowadził Basałaj Bogdan lat temu siedem jak Patryk miał 13 lat
prawie sprzed nosa Legii

z Kuzerą bym się kłócił
bo Kuziemu pierwszy dał szansę Smuda, w Splicie

i tam wymiatał...
a potem :-/

mimo to i tak to jest porażka
5 graczy na 10 lat

czesiu 14.08.2008 23:06

No to sorry z tym Maleckim. Fakt Engele to sprowadziły Boguskiego.

Ogryzek 18.08.2008 16:51

Ma ktoś jakieś składy niedzielnego meczu z Polonią?

emjot 19.08.2008 08:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 587354)
Ma ktoś jakieś składy niedzielnego meczu z Polonią?

nie trzeba daleko szukać http://www.wisla.krakow.pl/art.php?id=&news_id=4360

Lukas_Wieniawa 19.08.2008 08:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manson777 (Post 585619)
Małeckiego sprowadził Basałaj Bogdan lat temu siedem jak Patryk miał 13 lat
prawie sprzed nosa Legii

z Kuzerą bym się kłócił
bo Kuziemu pierwszy dał szansę Smuda, w Splicie

i tam wymiatał...
a potem :-/

mimo to i tak to jest porażka
5 graczy na 10 lat

?
Chyba mi nie chcesz powiedzieć, że wtedy ten 13-sto latek miał swój własny dom, mieszkał sam i zarabiał kasę? Zresztą chyba nie można wyciągać zawodnika do innego województwa nawet, jeśli nie skończy 18 lat.

emjot 19.08.2008 08:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukas_Wieniawa (Post 587691)
?
Chyba mi nie chcesz powiedzieć, że wtedy ten 13-sto latek miał swój własny dom, mieszkał sam i zarabiał kasę? Zresztą chyba nie można wyciągać zawodnika do innego województwa nawet, jeśli nie skończy 18 lat.

a jakiż to problem
wystarczyła odpowiednio umotywowana rozmowa z matką Patryka i ...

a czemuż to nie można wyciągnąć do innego województwa??
sprawdź sobie wiek Strąka, Brożków, Kuzery, Skrzekowskiego i innych z naboru Nawałkowsko-Antonio Szymanowskiego
to zobaczysz gdzie się rodzili, mieszkali i w jakich klubach grali
zapewniam że nie w województwie krakowskim

Przemo12 21.08.2008 15:18

http://www.futbol.org.pl/news,17169.html

Cytat:

Sparing: Wisła K. - Wisła K. ME 5:2

Sparing, 20.08.2008
Wisła Kraków - Wisła Kraków (ME) 5:2
Szabat 2x, Felipe, Kmiecik, Dawidowski - Batko, Jarosz

Wisła: Juszczyk - Kozieł, Kowalski, Darda, Cygal - Szabat, Felipe, Barreto, Mączyński - Dawidowski, Kmiecik. Wisła (ME): Trela (31 Pawlus) - Burliga (31 Zalewski), Cyzio, Brózda, Krasnodębski (31 Jarosz) - Rado (31 Pindiur), Kwiek (31 Chrzanowski), A.Rado (31 Żuchowicz), Janik (15 Brud) - Jeleń (31 Nabiałek), Batko (31 Kubicki).
Grano: 2x30 minut.

W rozegranym wczoraj meczu sparingowym, ekstraklasowa Wisła Kraków pokonała drużynę występującą w Młodej Ekstraklasie 5:2.
To nie pisali o tym?

manson777 21.08.2008 20:38

we wczorajszym meczu w drużynie ME Wisły zagrali:
Pawlus Paweł - bramkarz, wychowanek SP Orły Rzeszów, ostatni sezon w Elektrociepłowni Rzeszów, powoływany na konsultacje kadry rocznika 1990.
Cyzio Daniel - stoper, z MSP Szamotuły, ostatnio testowany przez Bełchatów, ale z tego co widać jest u nas. Jest synem Jacka Cyzi, m.in. piłkarza Pogoni Szczecin. Również rocznik 1990.
Brózda Marcin, boczny obrońca, który przyszedł do nas ze Skawy Wadowice. Rocznik 1987. Ciekawostką jest to że w sezonie 2005/06 został Mistrzem Polski Juniorów Młodszych z ... Cracovią. W trakcie turnieju finałowego złapał kontuzję i ... w C. już się nie pojawił. Wrócił do Stanisławianki Stanisław Dolny, skąd na rundę wiosenną ubiegłego sezonu wskoczył do Skawy. A stamtąd do nas...

nie mam żadnych info odnośnie Kubickiego i Łukasza Chrzanowskiego ?? ktoś coś wie??

dex23 21.08.2008 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manson777 (Post 589500)
we wczorajszym meczu w drużynie ME Wisły zagrali:
Pawlus Paweł - bramkarz, wychowanek SP Orły Rzeszów, ostatni sezon w Elektrociepłowni Rzeszów, powoływany na konsultacje kadry rocznika 1990.
Cyzio Daniel - stoper, z MSP Szamotuły, ostatnio testowany przez Bełchatów, ale z tego co widać jest u nas. Jest synem Jacka Cyzi, m.in. piłkarza Pogoni Szczecin. Również rocznik 1990.
Brózda Marcin, boczny obrońca, który przyszedł do nas ze Skawy Wadowice. Rocznik 1987. Ciekawostką jest to że w sezonie 2005/06 został Mistrzem Polski Juniorów Młodszych z ... Cracovią. W trakcie turnieju finałowego złapał kontuzję i ... w C. już się nie pojawił. Wrócił do Stanisławianki Stanisław Dolny, skąd na rundę wiosenną ubiegłego sezonu wskoczył do Skawy. A stamtąd do nas...

nie mam żadnych info odnośnie Kubickiego i Łukasza Chrzanowskiego ?? ktoś coś wie??

Nie trzeba daleko szukać...
Chrzanowski: http://www.wisla.krakow.pl/art.php?i..._zawodnika=117

Dodam jeszcze, że Kamil Rado to brat Artka Rado, którego co bardziej wtajemniczeni powinni kojarzyć. Też pomocnik

manson777 21.08.2008 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dex23 (Post 589595)
Nie trzeba daleko szukać...
Chrzanowski: http://www.wisla.krakow.pl/art.php?i..._zawodnika=117

Dodam jeszcze, że Kamil Rado to brat Artka Rado, którego co bardziej wtajemniczeni powinni kojarzyć. Też pomocnik

:lol: no zbyt dużo to nie wyjaśnia
:lol:

emjot 22.08.2008 13:46

Kamil Rado, brat Artura, w poprzednim sezonie podstawowy pomocnik seniorów Stali, zdobył z nią MP juniorów młodszych w 2007 (w ostatnim meczu rozwalili C. 5-0). Rocznik 1990.

Kocur 30.08.2008 14:57

Dzisiaj "mini-derby" - młodzi dali przykład jak powinno być jutro (przynajmniej 2:) )

amauri1990 30.08.2008 14:59

dobrze zaprezentował się Baretto
i kolejną bramkę wbił Batko :) może nie potrzeba nam kupować napastnika? sprawdzić go

South 30.08.2008 15:02

co by tylko mu sodówka nie walnęła do głowy (bo już mu lekko uderza)to może co z niego będzie

amauri1990 30.08.2008 15:45

racja

ale na miejscu Pana Macieja to jego bym sadzał na ławce zamiast Kmiecika (który notabene i tak nie wchodzi na boisko...)
popróbować z ŁKSami, Belchatowami, Zabrzami i innymi chłopcami od podawania piłek
może nam wyrośnie na gwiazdkę :P

sandomingo 30.08.2008 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 595436)
co by tylko mu sodówka nie walnęła do głowy (bo już mu lekko uderza)to może co z niego będzie

Jeżeli teraz mu sodówka uderza to można śmiało powiedzieć, że dobrego piłkarza z niego nie będzie. Tylko kolejny zmarnowany w Wiśle talent...
Ale może mu ojciec przemówi do rozsądku.

Rob_Zombie 30.08.2008 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 595470)
Jeżeli teraz mu sodówka uderza to można śmiało powiedzieć, że dobrego piłkarza z niego nie będzie. Tylko kolejny zmarnowany w Wiśle talent...
Ale może mu ojciec przemówi do rozsądku.

A czym się ta sodówka objawia?

it 30.08.2008 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 595497)
A czym się ta sodówka objawia?

Bąbelkami.

Thomé 30.08.2008 18:34

Bramki z meczu: http://pl.youtube.com/watch?v=5Opb5P-NPuI

AYALA 06.09.2008 10:24

mimo zdobycia mistrzostwa ME żaden z tych młodych chłopaków (poza Dawidowskim) jakoś nie może przebić sie chociaż na ławe do pierwszej drużyny.Może już lepiej było jakby Ci młodzi zawodnicy rywalizowali z seniorami w 2 czy 3 lidze ? Kiedyś jak istniał zespół rezerw to pierwsza drużyna miała wiecej utalentowanych młodych chłopaków którzy z powodzeniem przebijali sie do pierwszej jedenastki (Brożkowie,Strąk,Kuzera)

Adasss 15.09.2008 18:42

No to przynajmniej zawodnicy ME "pomścili" starszych kolegów i to w naprawdę niezwykły sposób :)
http://www.wisla.krakow.pl/art.php?id=&news_id=4541

Ayala: problem nie polega na tym gdzie ci chłopcy grają, bo wielu z tych, którzy zdobywali mistrzostwo ME miało za sobą grę w III lidze. A raczej na tym kto gra.
A np. od gry w ME zaczynał choćby Pawłowski z Zagłębia Lubin, który zdążył zrobić sobie na początku zeszłego sezonu z obrońców Wisły w ME jak się to ładnie mówi "wiatraki".


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl