Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [18 kolejka] WISŁA KRAKÓW - ŚLĄSK WROCŁAW, 29 listopada godzina 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9183)

4karol4 29.11.2013 16:20

Wielokrotnie było to wałkowane na tym forum - teraz liczą się wyłącznie punkty, żeby nazbierać ich jak najwięcej przed zimą. Wymęczone 1-0 biorę w ciemno. Chyba będzie trudno o lepszy wynik, bo Śląsk potrafi grać agresywnie, co na naszych piłkarzach często robi wrażenie. W ogóle to nie lubię takich spotkań, z Rywalem, który ma bardzo duży potencjał ( spokojnie powinni być na podium), ale z jakiś powodów zawodzi. Bo nigdy nie wiadomo, czy akurat w meczu z nami nie będzie miał przebłysku formy. Z resztą w tym sezonie mecze z nami były przełamaniem dla kilku rywali, więc tym bardziej obawa jest uzasadniona. Tak czy siak, styl jest nieważny , ważne są tylko wyłącznie 3 ptk. A statystyka meczów u siebie ze Śląskiem z ostatnich kilku lat pokazuje, że średnio w tym meczach pada dokładnie 1 gol. Dzisiaj może być podobnie.

Korbit 29.11.2013 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darean (Post 1340473)
ja myślę ale to moje zdanie że mecz będzie należał do donalda i walnie z 2 bramki ale to moja opinia

oby te słowa były prorocze:)

mitmichael 29.11.2013 22:25

Doczekalismy sie czasu gdy R22 znowu staje sie twierdza, 8 mecz z rzedu bez straty gola, kolejny wygrany i 3 punkciki gdyby jeszcze na wyjazdach tak Nam szło bylibysmy przez poległymi no ale co poradzic moze z Jaga bedzie przełom, ktory w koncu kiedys musi nastapic.

ArturBarlinek 29.11.2013 22:29

- dla Stolarskiego, prawie wszystko go przechodziła,
reszta bajka ;) nawet Boguski mnie dziś zaskoczył :)
Garguła to jest "kufa robocop" :D

KrzychooR 29.11.2013 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1340499)
- dla Stolarskiego, prawie wszystko go przechodziła,
reszta bajka ;) nawet Boguski mnie dziś zaskoczył :)
Garguła to jest "kufa robocop" :D

Garguła to mnie zaskakuje całkowicie ostatnio... Dobrze strzela, dobrze podaje, często asekuruje partnerów, w murze pierwszy stoi Garguła zanim reszta pomyśli że ma się ustawić, biega dużo i ustawia się mądrze...

TymonPRO 29.11.2013 22:43

To był znakomity mecz w naszym wykonaniu,nowy rekor klubu pobity!
8 domowa wygrana z rzędu bez straty gola,coś niesamowitego

Dodatkowo:
10 domowy mecz z rzędu w ekstraklasie bez porażki
Zaledwie 1 stracony gol na Reymonta(18-1)

Łukasz Garguła najlepszy na boisku,był dziś wszędzie i w ataku i w obronie,kluczowy zawodnik

Cały zespół dziś na wysokim poziomie(Głowa profesor)


PS:Jesteśmy w dobrej sytuacji przed dwoma bardzo trudnymi wyjazdami,jak z nich wywieziemy 3-4 pkt to będzie bardzo dobrze

Do końca sezonu zasadniczego 12 spotkań w tym 5 domowych

majomajo 29.11.2013 22:47

Według mnie najlepsze 3-0 jakie widzieliśmy w tym sezonie przy R22, podobało mi się w I połowie jak fajnie uwalnialiśmy się spod pressingu Śląska w II p. Śląsk już padł. Ciekawie prezentowała się dziś ofensywa i ogólnie cały team, po prostu zapierniczali i się opłaciło. Wreszcie w najbliższych meczach wyjazdowych powinniśmy coś urwać punktów, czuję że się to spełni :D.

Grantar 29.11.2013 22:52

Super !! ósemka już pewna.
Mecz z tych lepszych w tym sezonie ...
Podobała mi się obrona i szybkie akcje na 1 kontakt w pierwszej połowie.
Michał Miśkiewicz - 7 - kilkanaście strzałów ale niewiele roboty, na plus kilka interwencji na przedpolu przy dośrodkowaniach
Paweł Stolarski - 3 - oj słabo , słabo .... jeszcze wiele pracy ale w sumie dobrze że go Smuda nie zdjął .. niech się chłopak uczy.
Arkadiusz Głowacki - 8 - dla mnie najlepszy na boisku, - nawet ostatnie 15 minut gdy panowało rozkojarzenie w defensywie grał pewnie
Marko Jovanović - 7 - ciężko jakieś negatywy znaleźć
Gordan Bunoza - 6 - kilka głupich fauli ale za to kilka akcji w przodzie
Rafał Boguski - 6 - taki sobie mecz ale może bramka go wzmocni ?
Michał Chrapek - 6 - w pierwszej połowie niewidoczny ale w drugiej świetne podanie na 2:0
Ostoja Stjepanović - 7 - coraz bardziej mi przypomina grę Sobola. Przekonałem się do niego. Robi wielką robotę tak trochę po cichu ....
Wilde-Donald Guerrier -6,5 - gra coraz lepiej zwłaszcza w defensywie
Łukasz Garguła - 8 - równa, dobra forma od kilku meczy. Tak w ogóle nasza 2 linia zaczyna wyglądać dosyć dobrze ....
Paweł Brożek - 7 - Brozio z dobrych lat ... skuteczność około 50%
Sarki, P,Brożek i Małecki dostają za mało czasu.

arti 29.11.2013 23:04

Super wynik!
Oby tak dalej - z Jagą, Amiką i śledziami:)

xanti1906 29.11.2013 23:14

O Stolara bym się raczej nie bał, raczej nie odejdzie w zimie :)

Głowa to jest mistrz świata, grał dziś na dwóch pozycjach, brak słów na opisanie jego wkładu w grę obronną. Tak swoją drogą, 3 piłkarzy ciągnących Wisłę w tym sezonie jest już u schyłku kariery, latka lecą i to jest robota na następne 2-3 okienka. Najlepiej jak najszybciej, żeby zdążyli na nauki od Głowy i Brożka.

buczo1985 29.11.2013 23:14

Co tu dużo pisać. Świetny mecz. Przyznam, że nie spodziewałem się, że padnie więcej niż jeden gol. Super mecz Łukasza, ma chłop formę. Ważne 3 pkt w perspektywie dwóch najbliższych wyjazdów. Teraz tylko trzymać kciuki, żeby inni pogubili punkty i będzie cacy. Liczę, że Zagłębie i Podbeskidzie ugrają remis, a Górnik wtopi w Gliwicach :)

ABGwislakABG 29.11.2013 23:39

Boguskiemu w tym meczu wychodziło WSZYSTKO. Wreszcie odrobina szczęścia mu dopisała.

Adenalix 30.11.2013 00:12

Guła mistrzem świata. Docieńcie w końcu, że mamy rozgrywającego naprawdę dobrej jakości. Kilka podań w dniu dzisiejszym,w tym to do Brozia na 3-0... pierwsza klasa. Drugi nasz as atutowy to Misiek w bramce. Dzięki nim naprawdę jest łatwiej. Oczywiście dalsze miejsca wyróznione dla mnie to Głowa , Donald i Chrapek, fajnie Bunoza, niemal bez błędów Jova.

Irytowała natomiast duża ilość niewymuszonych strat, oddawanie okresami inicjatywy i brak umiejętności przetrzymania piłki. Stolarski dawał się ogrywać, Ostoja ogólnie pozytywnie, napracował się, ale kilka strat... Brozio jest super gość, piękna bramka, ale ogólnie ma problem z czuciem piłki. Mały i Pietia arcysłabo. Wejście z ławki i obaj liderami strat, choć Pieta walczył, tylko co to zmienia... Nikt za walkę braw bić nie będzie, bo to norma. Zastanawiam się co z tym Sarkim... Leń czy pechowiec. Gość ma papiery na wielką piłkę, ale czegoś mu brakuje... Jedziemy do Białego zagrać przyzwoicie. 3 punkty z dwumeczu z Jagą i amiką spokojnie możemy wywalczyć. Trzeba się szanować i cenić.

speedfashion 30.11.2013 01:21

Świetne jest to, że na Wisłę momentami patrzy się z niekłamaną przyjemnością. Jeszcze przed sezonem należałem do grona niewidzących Smudy przy R22, ale powoli trzeba zbierać popiół, żeby głowę posypać.

Zastanawiam się, co stało się z Chrapkiem. W zeszłym sezonie ciężko się na niego patrzyło, a na podstawie jego gry trudno było optymistycznie zapatrywać się na jego przyszłość (chociaż byli tutaj tacy i wychodzi, że mieli rację). Teraz jest jednym z najbardziej inteligentnie grających piłkarzy w ekstraklasie. Dzisiejsze podanie do Guerriera - klasa światowa.
Zresztą, co tu dużo mówić, niemal każdy piłkarz gra teraz lepiej. Ciekawe, ile w tym zasługi Smudy, a ile regularnych pensji.

No i jeszcze Guerrier. Kiedy do Legii przychodził Ojamaa, w mediach można było wyczytać peany na jego cześć (niektórzy cieszyli się nawet, że porzucił Poznań na rzecz Warszawy). Miał to być jeden z tych piłkarzy, którzy poprowadzą stołeczny klub na podbój Europy (teraz brzmi to trochę zabawnie). Z kolei gdy do Krakowa, po sporych perypetiach, zajechał Guerrier, trudno było oprzeć się wrażeniu, że kolejny dzikus, maksymalnie poziom Juniora Diaza. No ale póki co Haitańczyk prezentuje się lepiej od Estończyka (nawet jest mniej egoistyczny, a pewien portal w którymś z tekstów już chciał przypiąć mu łatkę), chociaż czasem patrząc na jego grę, można sobie pomyśleć, że ktoś przymocował do wozu 4 dyszle, do każdego zapiął konia i teraz ciągną w inną stronę. Jeśli Smudzie uda się go ogarnąć, to będzie spory pożytek (mam nadzieję, że także finansowy).
Aha, żeby było jasne - trudno (wciąż) porównywać Guerriera i Ojamę (ten drugi ma jednak udokumentowane sukcesy, nie tylko strzelenie bramki Hiszpanom), ale póki co nieźle to wygląda. Mam nadzieję, że karta się nie odwróci. :)

HEDu 30.11.2013 02:00

a ja tam nie widze roznic w grze Boguskiego dziś a przedtem. no i nie jest to niski poziom. niektorzy po prostu za bardzo na niego patrzą, żeby tylko szukać jak sie "potknie". a gol niczego tu nie zmienia. wg mnie miewał lepsze spotkania, z gorszą oceną gry

Grantar 30.11.2013 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 1340514)
a ja tam nie widze roznic w grze Boguskiego dziś a przedtem. no i nie jest to niski poziom. niektorzy po prostu za bardzo na niego patrzą, żeby tylko szukać jak sie "potknie". a gol niczego tu nie zmienia. wg mnie miewał lepsze spotkania, z gorszą oceną gry

Mógłbym się podpisać :-) .
Wg mnie parę wcześniejszych meczy miał lepszych .... a generalnie forma ostatnio stabilna; bez szaleństw ale przyzwoicie.

4karol4 30.11.2013 09:56

Czytając komentarze nie chcę się wychylać, ale wg. mnie nie graliśmy tak rewelacyjnie.. Śląsk załamał się po 3 bramce i spuścił z tonu, ale wcześniej byli od nas lepsi praktycznie w każdym aspekcie gry. Z resztą statystyki to potwierdzają. Przede wszystkim świetnie grał pressingiem, w momencie, gdy Wisła próbowała rozegrać akcje od tyłu momentalnie doskakiwali do naszych pomocników skracając pole gry. Wisła była zmuszona grać długa piłką, co najczęściej kończyło się stratą. To też był efekt tego, że nasza drużyna była bardzo rozciągnięta. To wyglądało tak, że wymieniliśmy ze 2 podania, Śląsk doskakiwał i następowało wybicie na oślep. W ofensywie Wrocławianie grai znacznie dokładniej, sporo dłuższych podań było na nos, aktywny był Paixao, Mila umiejętnie regulował tempo gry. Tym większe wyrazy uznania dla naszych piłkarzy, że potrafili wygrać ten mecz w takich rozmiarach. Trzeba się liczyć z tym, że nie będziemy dominować przez 90 min w każdym meczu. Często, szczególnie na wyjazdach, to rywal ma inicjatywę przez większość czasu, a my dochodzimy na głosu jedynie na chwilę. Dlatego tak ważna jest taka zabójcza skuteczność, jak się ma sytuacje to trzeba je wykorzystywać. Przy solidnej obronie to wystarczy żeby regularnie gromadzić punkty. Bo to nie te czasy, kiedy mieliśmy 9 setek w meczu, trafialiśmy co trzecią i wygrywaliśmy 3-0. Jeszcze raz brawa dla piłkarzy, bo starają się i wyciągają w tej rundzie ile mogą.

Wielu zawodników można by wyróżnić, ale dla mnie piłkarzem meczu był Głowacki. A najpiękniejsze było podanie Chrapka przy drugiej bramce. Sam Xavi by się nie powstydził takiego zagrania :)

Ogryzek 30.11.2013 09:57

Cieszą 3 punkty, cieszy gra:)

Teraz 2 ciężkie wyjazdy przed nami i jak przywieziemy jakieś punkty będzie dobrze (Jagiellonia, Amica). Na wyjazdach sporo tracimy z jakości gry.

BTW
Smuda ma rację, Stolarski lepiej by sobie radził na prawej pomocy czy też w środku jako defensywny pomocnik. Mnie nie przekonuje jego gra na prawej obronie (wiem że się uczy). Burliga czy Fryc są jednak lepsi.

rafkur 30.11.2013 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4karol4 (Post 1340522)
Czytając komentarze nie chcę się wychylać, ale wg. mnie nie graliśmy tak rewelacyjnie.. Śląsk załamał się po 3 bramce i spuścił z tonu, ale wcześniej byli od nas lepsi praktycznie w każdym aspekcie gry. Z resztą statystyki to potwierdzają. P

Krowa która dużo ryczy mało mleka daje... To jest odzwierciedlenie gry Śląska. Dużo huku bez sensownego efektu. Z perspektywy G praktycznie każdy strzał na bramkę Miśka był bardziej podaniem niż zagrożeniem.W drugiej połowie jeszcze słabiej. Śląsk za Lenczyka osiągnął wynik ponad stan i czy się komuś to podoba czy nie powinni mu pomnik koło stadionu we Wrocławiu postawić. Z całą sympatią do nich jest to drużyna środka tabeli i całe pierd... o potencjale, który już zaraz wystrzeli jest opowiadaniem bajek. On już kiedyś wystrzelił - jak cudowne źródełko.

St Yabol 30.11.2013 10:28

Byłem wczoraj na meczu z trzema hiszpanami z erasumusa i mówili, że podoba im się:
- Brożek
- Misiek
- Stolarski
- Boguś :D
- i Guła

Ale ogólnie powiedzieli, że piłkarsko poziom ich 2-3 ligi, za to pod względem kibiców jesteśmy dużo lepsi od nich :)

Camilos 30.11.2013 10:59

Jakby nie patrzeć Brożek sobie średnio poradził w tej Huelvie, więc piłkarsko jest to poziom 2-3 ligi ;)

syryls 30.11.2013 11:07

Boguski nareszcie wbił na poziom prezentowany przez innych naszych graczy. Małeckiego i Sarkiego to bym sprzedał w ....u, klasyczni skrzydłowi. Małecki jeszcze istniał jako tako w poprzednim sezonie ale w tym to kompletna tragedia, jak widzę gdy Sarki pomyka na prawym skrzydle bez krycia a Małecki holuje piłkę do linii to mnie jasny szlak trafia

Elefant 30.11.2013 11:42

Mecz oceniałbym do strzelenia trzeciej bramki. Potem wiadomo, w podświadomosci tkwił następny mecz w poniedziałek, oszczędzanie sił, unikanie kontuzji itd. Kadrę mamy taką jaką mamy. To znaczy mało liczebną.

Bardzo dobry mecz Garguły i Głowackiego i Chrapka. Praktycznie bezbłędni.
Miśkiewicz, nie był specjalnie obciążany, ale warto zwrócić uwage na kilka dobrych interwencji na przedpolu.
Ogólnie ma wrażenie, że on ciągle robi jakieś postępy.
Stolarski jeszcze dużo musi sie uczyć.
Reszta solidnie.

Bramki nr 2 i 3, stara dobra Wisła. Dysponujemy teraz dwoma solidnymi zawodnikami z tzw. niezłym depnięciem tzn Brożka i Donalda. I dwoma z niezłymi podaniami tj. Gułe i Chrapka. W tym kierunku trzeba iść jeśli chodzi o grę ofensywną.

Bramka nr 3 Pawła Brożka.
Czy coś Wam nie przypomina (od 1.33) ? :)

http://www.youtube.com/watch?v=-DBsQ8z7A-g

Oldpara 30.11.2013 11:47

Wynik lepszy niż gra, bo mecz był raczej wyrównany - tylko to my strzelaliśmy bramki, a Śląsk nawet nie potrafił spocić Miśkiewicza. Ale i tak to jest mega postęp w porównaniu z ostatnimi dwoma latami.

Mamy mocny kręgosłup do budowania silnej drużyny - Miśkiewicz - Głowa - Guła - Brożek - w każdej formacji postać abolustny top w Ekstraklasie. A reszta w cale nie odstaje - np. już teraz niezły Chrapek kiedyś będzie ciągnął ten wózek jako lider.

Dziś było widać, że Smuda ma racje - rywalizacje Burliga - Stolarski zdecydowanie wygrywa ten pierwszy - może mia mniejszy potencjał, ale doświadczenie i ogranie robią mega różnice. Większość akcji Śląska szła stroną Stolarskiego - Patejuk niestety go objeżdżał jak chciał, i tylko askeuracji ze środka zawdzięczamy, że to się źle nie skończyło. Ale potencjał ma, odważnie wchodzi do pierwszej drużyny i jak mu woda sodowa nie uderzy do głowy, to kiedyś będzie lepszy niż Burliga.

Żałuje, że Garguła tak długo dochodził do siebie po kontuzji, i przez to tyle się musiał nasłuchać od zawiedzonych kibiców - teraz, jak już się pozbył psychicznej blokady że gdzieś tam w kolanie siedzi igła która może wyskoczyć - gra tak jak na to liczyliśmy od 4 lat. Fajnie, że się odbudował.

Bartosz 30.11.2013 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1340504)
Super wynik!
Oby tak dalej - z Jagą, Amiką i śledziami:)

Z paprykarzami :-)

Śledzie w drugiej lidze.

E:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1340533)
Mamy mocny kręgosłup do budowania silnej drużyny - Miśkiewicz - Głowa - Guła - Brożek - w każdej formacji postać abolustny top w Ekstraklasie. A reszta w cale nie odstaje - np. już teraz niezły Chrapek kiedyś będzie ciągnął ten wózek jako lider.

Całe wyżej wymieniona czwórka ma kontrakty do 30 czerwca 2014.

Chrapek duże propsy za wczoraj. Spory potencjał na pomocnika typu 50/50.

St Yabol 30.11.2013 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartosz (Post 1340537)
Z paprykarzami :-)

Śledzie w drugiej lidze.

E:
Całe wyżej wymieniona czwórka ma kontrakty do 30 czerwca 2014.

Chrapek duże propsy za wczoraj. Spory potencjał na pomocnika typu 50/50.

Tylko Głowa nie wiadomo jak długo jeszcze pogra, Guła też już ma chyba 32 lata

mistico 30.11.2013 14:15

http://youtu.be/JKJbWG0fdMg :)
jakość ssie, ale ciężko o dobrą mając dobrze nagraną bramkę Brożka oraz Żurawskiego w 240p

arti 30.11.2013 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartosz (Post 1340537)
Z paprykarzami :-)

Śledzie w drugiej lidze.

E:
Całe wyżej wymieniona czwórka ma kontrakty do 30 czerwca 2014.

Chrapek duże propsy za wczoraj. Spory potencjał na pomocnika typu 50/50.

Słusznie. Czasy się zmieniają...:).
Z dawnych dawnych czasów pamiętam przyśpiewkę - P... śledzie - syf.em jedzie.
Inna sprawa, że Arki wtedy nie było tzn. była w trzeciej lidze czy coś koło tego.

mistico 30.11.2013 14:50

http://ekstraklasa.tv/wisla-zmiazdzy...sk,375237.html zatrzymajcie sobie na 7 sekundzie i zobaczcie, gdzie jest Chrapek (lewy górny róg) i Kaz (obok sędziego). Na koniec tej akcji Chrapek ładnie ratuje nam dupe blokując strzał. W ogóle ilu mamy prawoskrzydłowych na tej pauzie w 7 sekundzie :D

Blaszczu16 30.11.2013 15:08

A Smuda już dał sobie spokój z Urygą, Nalepą i Szewczykiem, że ich nie wpuszcza?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl