Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [10 kolejka] Ruch Chorzów - WISŁA Kraków, 28 września, godzina 18:00. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9139)

Dariook 27.09.2013 07:09

Jaki ....a maraton?

Taka Justyna Kowalczyk zapierdala kilka startow w weekend, na pelnej ....zie, tydzien w tydzien, dziesiatki kilometrow...nie wspominając co pewnie robi od pon-pt! a kilka sprintow przez 90min kopacza wymaga wypoczynku?

Jesli ktos tak mówi to puknijcie mu w czoło. Robi was najzwyklej w świecie w chuja, przy okazji kreśląc wymówkę swojej gównianej pracy i gównianych wyników.

W profesjonalnym futbolu coś takiego jak złe przygotowanie nie istnieje. Nie ma czegoś takiego jak zmęczenie czy szukanie świeżości przez druzynę.
Jednostka może mieć proiblemy z wydolnością czy formą po kontuzji i dłuższym rozbracie z piłką , to normalne i nad tym pracuje sztab. kazdym innym przypadku czyli trybie treningowym profesjonalny pilkarz musi krecic się koło swojej życiówki...

Wisła równie dobrze może rozegrac 37 spotkan w 13 osobowym składzie i nawet nie dostrzeżemy zmęczenia. Przygotowanie do sezonu to .......ony polski mit, liczy sie tylko i wyłącznie codzienna praca nad organizmem.
Brozek w 2 tyg nadrobil zaległości? No cud...
Je to mogę ja mieć, od piwska i szlugów.

Zachodnie kluby w przerwie na lige , jezdzą turne po swiecie, graja sparingi a pilkarze czesto zajmuja sie promocją. W Polsce preferuje się wbieg na Gubałówkę z 80kg plecakiem pełnym kamieni lub lesne sprinty zakonczone gra w 4 ognie piłką lekarską.

Nie daj boże grupówka europejskich pucharów się trafi...kadra 40 zawodników+ 20 młodzieżowców w orbicie to minimum.
6 frontów, kartki, kontuzje, zawieszenia, alkohol, dyskoteki, trzy mecze o życie, eurow......., poziom ligi poszedł w górę...po prostu przejebane! Zima za pasem...

WISŁAZWE 27.09.2013 09:46

Wyznaczono arbitra, który poprowadzi sobotni mecz w Chorzowie. Sędziował nam będzie Krzysztof Jakubik, który w tym sezonie prowadził już jedno nasze spotkanie w I kolejce z Górnikiem Zabrze (0:0).

----

Absencje w Chorzowie:

W sobotnim meczu trener Jan Kocian nie będzie mógł skorzystać z następujących zawodników:

- Artur Gieraga, Michał Helik, Martin Konczkowski, Adrian Mrowiec, Maciej Sadlok, Marek Zieńczuk, Grzogorz Kuświk.

Pod znakiem zapytania stoi występ Macieja Jankowskiego, który do tej pory trenował indywidualnie i decyzja co do jego występu przeciwko Wiśle zapadnie dziś wieczorem.

BlurgH 27.09.2013 09:51

@Dariook - Nic dodać, nic ująć...

tommiyacht 27.09.2013 10:06

Ruch sie spina na mecze topowymi druzynami. Przypominam ze pykneli Legie. Fakt ze fartem

syryls 27.09.2013 10:09

Dariook pełna zgoda. Pamiętam jak w młodości graliśmy po 7, 8 na pełnym boisku, żadne zmęczenie, taka gra powinna być dla nich przyjemnością. A rywal powinniśmy pyknąć bez problemu, lecz zamiast tych 3 pkt wolałbym Jovanovica w meczu z Legią

fialo 27.09.2013 10:11

Oo widzę, że awansowaliśmu już z kategorii "kandydat do spadku" przez "ligowy średniak" do "topowa drużyna".

Lodu na głowę. To, że jesteśmy na drugim miejscu, nie oznacza, że mamy skład na taką pozycję. Na papierze powinniśmy balansować na granicy 8-10 miejsca, ale że piłka jest jaka jest nieraz to jesteśmy drudzy.

Remis przyjmuje w ciemno, ten sam Ruch nas pyknął 0-2 ostatnio niestety..

Oldpara 27.09.2013 10:44

Będzie 0:0 po nędznej grze.

funkykoval 27.09.2013 10:44

Ruch już przegrał u siebie z wcale nie lepszym Lubinem 0:2
Jak strzelali bramkę ,to co najmniej remisowali.
Spore ubytki składu w Ruchu - brak Zienia, Kuświka, Jankowskiego to problemy z przodu. W tyle zagrają chyba w najmocniejszym składzie - Malinowski za 4 żółtko pauzował chyba w Białymstoku, to się posypali - z Szyndrowskim, Stawarczykiem i Malinowskim.
W Ruchu dodatkowo fajnie gra w środku Starzyński, Surma z kolei to już niestety odcina kuponiki od swojej kariery - jest słaby, ale w Ruchu gra.
Bez napinki powinniśmy wygrać i przełamać wyjazdową niemoc, ale jeden głupi farfocel ze stałego fragmentu gry i może się skończyć gorzej.
Co do kartek - jedyne czego mógłbym się obawiać przed meczem z Legią - czerwieni dla Głowackiego. Czerwień dla Chaveza to ewentualnie przesunięcie Bunozy do środka i wpuszczenie Gueriera/Fryca na lewą obronę, a czerwień Głowy to już spory kłopot, chociaż Bunoza i Chavez w roli stoperów z Legią już sobie raz poradzili - pamiętne 4:0 sprzed 3 lat na Reymonta....

forthy 27.09.2013 10:51

Sceptykiem byłem przed ostatnimi wyjazdami - z Pogonią i Cracovią. Ale Ruch nie gra ostatnio najlepszej piłki, ma strasznie słabe boki obrony (dawać Sarkiego do 1st składu), pomoc szału nie robi (Wlodyka, rzadko Starzyński coś pokażą). Kim jeszcze mają straszyć - Janoszką, przesuniętym do obrony Malinowskim, Surmą? Kontuzja Zieńczuka to ogromne osłabienie Chorzowian.

Tu trzeba złapać trzy punkty. Teren trudny, ale rywal słabszy. Wiadomo, iż nie zagra Chrapek, ze względu na Legię wymieniłbym Burligę na Stolarskiego (zwłaszcza, iż dla Łukasza grającego na Cichej w swoim czasie mógłby to być trudny pod względem emocji mecz).
Miśkiewicz - Stolarski, Głowacki, Chavez, Bunoza - Stjepanovic - Sarki, Garguła, Boguski, Małecki - Brożek
Całkiem fajny skład, dość ofensywny, ale czas zaczynać walczyć o pełną pulę także podczas niektórych spotkań na wyjazdach.

PhantomRanger 27.09.2013 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1333188)
I liczyc na potknięcie Górnika....

Dajmy sobie może na razie spokój z szukaniem lidera.
Wisła osiąga i tak wyniki ponad stan i Cupiał gotów uwierzyć, że nie trzeba żadnych wzmocnień.
Mieliśmy do tej pory dużo szczęścia, a pewna druzyna pokazała, że wystarczy odpowiedzieć presingiem na nasz presing i wcale nie musimy wygrywać, bo co z tego, że jest presing jak brakuje jakości.
Zarówno tej indywidualnej jak i drużynowej.
W meczu w Chorzowie każde rozstrzygnięcie jest możliwe.
Zaówno nasze zwycięstwo jak i wysoka porażka. Popatrzcie, co spotkało wrocławian, choć między Śląskiem, a drużyną Stawowego jest przepaść jakości.

Zgadzam się z tym w 100%. Może to zabrzmi irracjonalnie, ale w moim odczuciu każde miejsce powyżej 5 będzie dla Wisły kolejną stagnacją, bo boss stwierdzi, że wzmocnień nie potrzeba. Na ten sezon grupa mistrzowska to jest to o czym powinniśmy myśleć. Jak na razie w każdym meczu przykładamy cegiełkę, aby się tam znaleźć. Jednak przed nami jeszcze nieco mniej niż 3/4 rundy zasadniczej. Więc wiele się może wydarzyć.

Co do samego Ruchu, nie zauważyłem u nich jakiegoś znaczącego progresu. Mecz pewnie do łatwych nie będzie należał, ale myślę, że spokojnie wygramy tam dwoma bramkami.

fox mulder 27.09.2013 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1333290)
Zgadzam się z tym w 100%. Może to zabrzmi irracjonalnie, ale w moim odczuciu każde miejsce powyżej 5 będzie dla Wisły kolejną stagnacją, bo boss stwierdzi, że wzmocnień nie potrzeba. Na ten sezon grupa mistrzowska to jest to o czym powinniśmy myśleć. Jak na razie w każdym meczu przykładamy cegiełkę, aby się tam znaleźć. Jednak przed nami jeszcze nieco mniej niż 3/4 rundy zasadniczej. Więc wiele się może wydarzyć.

Co do samego Ruchu, nie zauważyłem u nich jakiegoś znaczącego progresu. Mecz pewnie do łatwych nie będzie należał, ale myślę, że spokojnie wygramy tam dwoma bramkami.

Dziwne, że dwa sezony poza pierwszą piątką nie skłoniły rzeczonego bossa do wzmocnienia klubu. Jest biednie i lepiej się z tym pogodzić niż snuć podobne przypuszczenia. Zresztą nie wierzę, że Cupiał jeszcze kiedykolwiek wpompuje w Wisłę naprawdę dużą kasę. Nie te czasy.

Z Ruchem będzie ciężko, jak na każdym wyjeździe. Ciułamy punkty na dużym farcie, więc remis będzie dobry.

syryls 27.09.2013 14:38

W Polskiej lidze zatrudnienie trenera profesjonalistę oznacza wygraną z miejsca, jak Dariook wspomniał liczy się fart, Legia na początku może golić nawet po 10-0 a w ostatecznym wyniku będzie druga czy trzecia.

stan 27.09.2013 14:39

Patrząc na tabele to do tej pory graliśmy już z wszystkimi z górnej cześci (oprócz Legi) więc myślę że będzie już coraz mniej remisów i coraz więcej zwycięstw. Nie ma się co asekurować i mówić że trudny wyjazd, że mieliśmy grać o utrzymanie, że pierwsza 8 to bedzie dobry wynik. Wisła powinna teraz w każdym meczu grać o 3 punkty i nie stawiać sobie za cel żadnej konkretnej pozycji w tabeli, tylko po prostu wychodzić na boisko ładować co najmniej 1 bramkę przeciwnikowi i czekać na koleje spotkanie. W Chorzowie powinno być podobnie, jedziemy wygrywamy 2:0 i wracamy przygotowywać się na Legie.

Fiti 27.09.2013 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez forthy (Post 1333288)
Miśkiewicz - Stolarski, Głowacki, Chavez, Bunoza - Stjepanovic - Sarki, Garguła, Boguski, Małecki - Brożek
Całkiem fajny skład, dość ofensywny, ale czas zaczynać walczyć o pełną pulę także podczas niektórych spotkań na wyjazdach.

Zamieniłbym tu Małeckiego, który w ostatnich meczach partaczy wszystko co tylko sie da, na Guerriera, który o ile w obronie momentami koślawy, o tyle w ataku ma wiele do zaoferowania.

kristos 27.09.2013 16:40

Myślę że stać nas na zwycięstwo w Chorzowie ,choć nie będzie to łatwa sprawa.
Liczę na skromne 2:1 dla Wisły.

Karherop 27.09.2013 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1333290)
Zgadzam się z tym w 100%. Może to zabrzmi irracjonalnie, ale w moim odczuciu każde miejsce powyżej 5 będzie dla Wisły kolejną stagnacją, bo boss stwierdzi, że wzmocnień nie potrzeba. Na ten sezon grupa mistrzowska to jest to o czym powinniśmy myśleć. Jak na razie w każdym meczu przykładamy cegiełkę, aby się tam znaleźć. Jednak przed nami jeszcze nieco mniej niż 3/4 rundy zasadniczej. Więc wiele się może wydarzyć.


a ja mam całkiem inne wrażenie

popatrzcie na konferencje Smudy , na każdej wspomina o planowanych wzmocnieniach . To jest aż już nudne , ale on chce chyba wywołać u Cupiała podejście na zasadzie : "wzmocnienia muszą być , nie ma *** żeby ich nie było "

i nie dziwię się jeśli przy każdej możliwej rozmowie również nie wspominał " Boguś nie jest źle , ale jak dokupisz nam 3-4 zawodników to będą przed nami klękać " I od kogo jak od kogo , ale od Smudy wie że to możliwe . Już mu zresztą pokazał że potrafi uczynić "coś" z "niczego"

Co do meczu z Ruchem to typuje wygraną 1-3 . Ruch jest słaby , choć na Cichej grają bardziej ambicją niż umiejętnościami .

filemon 27.09.2013 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1333352)
a ja mam całkiem inne wrażenie

popatrzcie na konferencje Smudy , na każdej wspomina o planowanych wzmocnieniach . To jest aż już nudne , ale on chce chyba wywołać u Cupiała podejście na zasadzie : "wzmocnienia muszą być , nie ma *** żeby ich nie było "

i nie dziwię się jeśli przy każdej możliwej rozmowie również nie wspominał " Boguś nie jest źle , ale jak dokupisz nam 3-4 zawodników to będą przed nami klękać " I od kogo jak od kogo , ale od Smudy wie że to możliwe . Już mu zresztą pokazał że potrafi uczynić "coś" z "niczego"

Co do meczu z Ruchem to typuje wygraną 1-3 . Ruch jest słaby , choć na Cichej grają bardziej ambicją niż umiejętnościami .

O właśnie na taką opinię czekałem, odnoszę podobne wrażenie.
Co to za myślenie "bądźmy piąci a nie pierwsi bo nie będzie wzmocnień"? Pierwsi i jazda ze wzmocnieniami, już Smuda o to zadba. Cupiał obiecał, to będą. Mam taką wielką nadzieję, dotychczas z reguły dotrzymywał obietnic.

Elefant 27.09.2013 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 1333349)
Myślę że stać nas na zwycięstwo w Chorzowie ,choć nie będzie to łatwa sprawa.
Liczę na skromne 2:1 dla Wisły.

Prezentuje podobne zdanie. Będzie ciężko, ale pozytywnie.
Ruch nieco osłabiony, wraca Bunoza i Ostoja. Czyli jesteśmy nieco na plus.
Powinno wystarczyć.

Patryko 27.09.2013 21:57

1:0 dla Wisły po jakimś wymęczonym farfoclu. Będzie dużo walki w środku pola.

tofik 28.09.2013 09:00

Nie nastawiam się na super wynik czy grę. Grajki na wyjazdach pokazują maksymalnie połowę tego, co potrafią zagrać u siebie.

martin_6 28.09.2013 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1333355)
O właśnie na taką opinię czekałem, odnoszę podobne wrażenie.
Co to za myślenie "bądźmy piąci a nie pierwsi bo nie będzie wzmocnień"? Pierwsi i jazda ze wzmocnieniami, już Smuda o to zadba. Cupiał obiecał, to będą. Mam taką wielką nadzieję, dotychczas z reguły dotrzymywał obietnic.

Nieśmiało przypomnę, że Smuda obiecał już jeszcze jeden duży transfer latem (już po zatrudnieniu Brożka)...

stalsanok1946 28.09.2013 09:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 1333415)
Nieśmiało przypomnę, że Smuda obiecał już jeszcze jeden duży transfer latem (już po zatrudnieniu Brożka)...

może to był Guerrier :)

filemon 28.09.2013 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 1333415)
Nieśmiało przypomnę, że Smuda obiecał już jeszcze jeden duży transfer latem (już po zatrudnieniu Brożka)...

Smuda, nie Cupiał ;)
Może chodziło o Guerriera :D

buczo1985 28.09.2013 12:43

Nawiązując jeszcze do wypowiedzi Dariooka o Kowalczyk, chyba w reklamie czy gdzieś padają słowa, że trenuje po 8 godzin dziennie, więc z całym szacunkiem dla piłkarzy, te kilka spotkań więcej dupy im nie urwie.

Może za jakiś czas większa liczba meczów w sezonie, podniesie ciut możliwości fizyczne grajków w naszej lidzie.

Co do meczu, jaki Ruch jest każdy widzi. Nie wolno im lekceważyć przeciwnika i mam nadzieję, że zobaczymy dziś lepszą piłkę niż w spotkaniu z Cracovią czy nawet Lechią.

FraMat 28.09.2013 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1333424)
Smuda, nie Cupiał ;)
Może chodziło o Guerriera :D

Nie.
Była mowa o tym, kiedy o Donaldzie już było wiadomo.

Dzimi 28.09.2013 15:02

Stawiam od dwóch do trzech bramek dla Nas (Brożek jest w formie), od zera do dwóch dla Ruchu.

wolfy 28.09.2013 15:11

Dotąd pisałem, że będzie trudno i kończyło się co najmniej remisem, to teraz boję się zapeszać :lol:

Będzie trudno :D

aNouc 28.09.2013 15:17

remis bedzie sukcesem, Ruch nie lezy Wisle, nawet jak grali o utrzymanie a Wisla kosila rywali i zdobywala MP to potrafili napsuc krwi, oczywiscie mowa o Ruchu grajacy u siebie

oczywiscie remis biore z pocalowaniem reki. grajki Wisly i tak robote ponad norme, mialo byc teraz 12 miejsce, a jest 2.

Dariook 28.09.2013 15:17

Dzisiaj się domagacie wzmocnień a jutro będziecie lamentować i psioczyć na Cupiała za krótkowzroczność wizji rozwoju Wisły. Mają obecnie kolejny plan na Wisłę więc na Boga niech chociaż raz skończą co zaczeli i wtedy będzie można miarodajnie ocenić słuszność podjętych decyzji.

Nakupujemy grajków a niech coś nie pójdzie i będzie problem. Znając życie to koszta tych zakupów i wpływy z pucharów znajdą sie w budżecie na kolejny rok, będzie dupa, wydupcą Smudę, ogłoszą dziurę, przyjdzie kolejny uzdrowiciel z planem w ręku... i tak w koło Macieju.

Niech ta druzyna będzie opanowana i powtarzalna stylem. To mozna myslec o wzmocnieniach, po uprzednim wyciagnieciu z kadry 110%. Bo obecnie, poza punktowaniem sprawa jest daleka od ideału. Bazujemy na 0 z tyłu i to przynosi punkty jednak taka zabawa nie jest zadnym gwarantem sukcesu.

marcin_częstochowa 28.09.2013 16:28

Moim zdaniem czas skończyć z pipceniem, że ojej, jaki ciężki mecz to będzie - przed takimi rywalami jak Ruch.
Ruch nawet nie ma składu na ekstraklasę. :/

I nie mówię, że możemy 3 punkty z góry sobie dopisać, bo piłka jak jest, to wszyscy wiemy. Remis dla mnie będzie niespodzianką; przegrana Wisły tragedią.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl