Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   MECZ PRZYJAŹNI! 24 września, godzina 20:30. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9135)

buczo1985 23.09.2013 19:25

Czarno to widzę, pewne jest jak w banku, że któraś z drużyn zakończy serię meczów bez porażki. Obawiam się, że czeka nas gorszy mecz. Później znowu Legia :( Trzeba to przetrwać!

Wiem, że mecz przyjaźni, ale chciałbym żeby nasi piłkarze utarli nosa Probierzowi.

Elefant 23.09.2013 19:58

Wracamy na "stare" tory i czuje zwycięstwo po ciężkim meczu.

Chavez jest (niestety) jedyną naszym wyborem. Powinien się spiąć, gorzej, że może być widać brak zrozumienia z Głowackim i ogólnego ogrania.

Nie wiem jak z kartkami, ale dobrze byłoby się taktycznie wybielić przed Legią.

WISŁAZWE 23.09.2013 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1332739)

Nie wiem jak z kartkami, ale dobrze byłoby się taktycznie wybielić przed Legią.



Zagrożeni pauzą:

Łukasz Burliga
Michał Chrapek
Michał Nalepa

Drozd 24.09.2013 00:03

Gdybym był Franciszkiem, na defensywnym Chrapek przed nim wachlarz Małecki Boguski Garguła i na szpicy Brożek. Jak będziemy wygrywać 2:0 to wpuścić Sarkiego na trzecią i młodych, niech się ogrywają ;)

WISŁAZWE 24.09.2013 06:39

Zaczynają się schody, wraz z kontuzjami i kartkami pojawia się problem skompletowania kadry meczowej. Dziś do dyspozycji trenera będzie tylko 17 zawodników. Oto lista nazwisk, które dziś mają szansę zagrać przeciwko Lechii Gdańsk:

BRAMKARZE:

Michał Miśkiewicz
Gerard Bieszczad

OBROŃCY:

Alan Uryga
Donald Guerrer
Patryk Fryc
Łukasz Burliga
Arkadiusz Głowacki
Paweł Stolarski
Osman Chavez

POMOCNICY:

Michał Nalepa
Michał Chrapek
Łukasz Garguĺa
Patryk Małecki
Emmanuel Sarki

NAPASTNICY:

Dawid Kamiński
Paweł Brożek
Rafał Boguski

W kadrze nie ma kontuzjowanego Marko Jovanovicia oraz pauzujących za nadmiar kartek Gordana Bunozy i Ostoi Stjepanovicia.

ArturBarlinek 24.09.2013 06:44

Panowie, taki klub jak nasz, nie powinien mieć problemu z uzupełnieniem składu gdy wypada 3 piłkarzy (Jova, Buni i Ostoja) tak więc myślę, że to jeszcze nie powód do załamania.

Pepsaj 24.09.2013 07:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE
Zaczynają się schody, wraz z kontuzjami i kartkami pojawia się problem skompletowania kadry meczowej. Dziś do dyspozycji trenera będzie tylko 17 zawodników. Oto lista nazwisk, które dziś mają szansę zagrać przeciwko Lechii Gdańsk:

BRAMKARZE:

Michał Miśkiewicz
Gerard Bieszczad

OBROŃCY:

Alan Uryga
Donald Guerrer
Patryk Fryc
Łukasz Burliga
Arkadiusz Głowacki
Paweł Stolarski
Osman Chavez

POMOCNICY:

Michał Nalepa
Michał Chrapek
Łukasz Garguĺa
Patryk Małecki
Emmanuel Sarki

NAPASTNICY:

Dawid Kamiński
Paweł Brożek
Rafał Boguski

A co jest z Burdenskim? On juz calkiem przepadl?

Galonek 24.09.2013 07:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pepsaj (Post 1332773)
A co jest z Burdenskim? On juz calkiem przepadl?


Oficjalnie kontuzja, nieoficjalnie - możliwe, że przepadł :)

hudinho 24.09.2013 08:38

bardzo was prosze nie lamentujcie, że zagra Chavez. Ludzie, przecież to reprezentant kraju, bardzo solidny środkowy obrońca z doświadczeniem którego każdy zespół polskiej ligi brałby do swojego składu z pocałowaniem ręki. Jak czytam te wasze komentarze że dramat, że mu nie ufacie, że to będzie najsłabszy punkt.... RECE OPADAJA
para stoperów Chavez & Głowacki to jest tak doświadczony i dobry duet że powinniśmy się cieszyć, że mamy dwoch tak dobrych defensorów w jednej lini!
I mogę się założyć, że po tym meczu Chavez zostanie doceniony przez Smudę, który z jakiegoś powodu mu nie ufa, nie wnikam jaki to powód!
Ja bym się bardziej obawiał o skuteczność ofensywy a nie mur z tyłu

KOMINEK 24.09.2013 09:13

No chyba nie z jakiegoś powodu tylko jednej ewidentnie zawalonej bramki i bardzo słabym występie w drugim meczu. Piłkarze mają coś do udowodnienia Probierzowi tak że mam nadzieję że nie trzeba ich dodatkowo motywować. Zobaczymy czy druga połowa z Craxą to wypadek przy pracy czy dłuższe załamanie formy.

Drozd 24.09.2013 09:41

A jaką bramkę zawalił Chavez ostatnio? Bo chyba faul przed polem karnym to nie "zawalenie bramki" zwłaszcza że strzelający pajęczyny nie strącił. Ale to już było...

Jestem zdania że Chavez z Głowackim będą równie dobrą parą stoperów jak dotychczasowa, tym bardziej, że zaczniemy niedługo grać z przegubowcami i szybki stoper jest potrzebny.

Bóg Trybun (objawion) 24.09.2013 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1332790)
No chyba nie z jakiegoś powodu tylko jednej ewidentnie zawalonej bramki i bardzo słabym występie w drugim meczu. Piłkarze mają coś do udowodnienia Probierzowi tak że mam nadzieję że nie trzeba ich dodatkowo motywować. Zobaczymy czy druga połowa z Craxą to wypadek przy pracy czy dłuższe załamanie formy.

Tych słabych połówek trochę już było, więc nie tyle świadczą o formie co o solidności zespołu. Dopiero ją - mam nadzieję - budujemy (wolę taką teorię niż wariant, w którym słabe połówki u Smudy vide Grecja Czechy i Kacapy to standard[...]).

Martwi cos, co nazwałbym "nadmiernym szastaniem przestrzenią" - strasznie szeroko gramy co byłoby plusem, gdybyśmy 1. potrafili dobrze skracać pole gry i gdyby 2. tę szerokość drużynie dawali przede wszystkim skrzydłowi, a nie boczni obrońcy.

Do tak szeroko grających bocznych obrońców przydałoby się 2 i to mobilnych defensywnych pomocników - a nam na Lechię zostaje Nalepa (który wg mnie ma talent i w dalszej perspektywie może zaistnieć jako dobrrze wpropwadzający piłkę do gry stoper - na dp i to w pojedynkę specjalnej kariery mu nie wróżę [obym się mylił]).

Galonek 24.09.2013 09:52

Matsui nie zagra przeciwko Wiśle.

http://www.trojmiasto.sport.pl/sport...a_z_Wisla.html

Bóg Trybun (objawion) 24.09.2013 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Galonek (Post 1332795)

czyli bez kombinacji, sprinterzy Wiśniewski, Buzała i Grzelczak a za nimi Pietrowski (chyba, że któryś z nich wypadł przez kartki / kontuzje). Trzeba bedzie prowadzić grę, Lechia pewnie z kontrataku. Może to i lepiej dla nas.

Karherop 24.09.2013 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Galonek (Post 1332795)
Matsui nie zagra przeciwko Wiśle.

wis.la/aiq64


ogromne osłabienie Lechii , a dla nas duża szansa na dobry wynik

tym bardziej że u nas już Nalepa pokazał że średnio sobie radzi z ruchliwymi Japończykami ( z Pogoni )

Maine_Coon 24.09.2013 12:24

Moim zdaniem będzie 2:1, ale będziemy przegrywać.
Chavez może nauczył się nie uprawiać sportów zimowych na boisku.
No i licze na występ Donalda: )

mcrap 24.09.2013 13:35

Wierzę, że będzie 2:0 dla Wisełki. Ale 2:1 też biorę w ciemno :)

mitmichael 24.09.2013 21:24

No Panowie i Panie 17 punktow, 2 miejsce i tylko punkcik straty do Legii a miał byc to koszmarny sezon dla Wisełki :) i jestesmy jedyna niepokonana druzyna w lidze oby jak najdłuzej. Teraz Ruch a potem Legia juz sie nie moge doczekac meczu z wojskowymi :P

TymonPRO 24.09.2013 21:37

Brawo Brawo Brawo

10 mecz o pkt bez porażki(z pucharem)
W 9 ligowych meczach tylko 4 stracone bramki (w tym 2 z Koroną)
Bilans bramkowy +9, lepsza tylko Legia

Paweł Legenda Brożek nie potrzebował dużo czasu by znowu być liderem klasyfikacji strzelców, on robi wielką różnicę w naszej lidze

Emanuel Sarki-nareszcie dostał więcej niż 10 minut gry, bardzo poprawna gra, kilka podań , które mogły dać gola

Rafał Boguski-dużo lepiej niż ostatnio ale też bez szaleństw, moim zdaniem na ten moment zabiera miejsce Sarkiemu i to widać kolejny raz,

Osman Chavez-brawo solidny mecz na poziomie Chaveza, jego siła jest wielka


Największe rozczarowanie: Patryk Małecki- w poprzedniej rundzie najlepszy gracz Kulawika, przyszedł Smuda i Patryk gra bardzo nierówno, trzymam kciuki żeby udało się go szybko przywrócić do formy z zeszłego sezonu

Brawo dla Miśka bo kolejny raz w pewnym momencie meczu staje na wysokości zadania

Paweł Stolarski-fajnie grał w pomocy, awaryjnie to dobre rozwiązanie

Michał Nalepa-tak jak po meczu w derbach trzeba dać mu czas na ogranie (początki Chrapka i innych były takie same) Głowa do góry i będą z niego ludzie

PS:Co do kartki po faulu na Osmanie sytuacja jasna: regulamin jasno określa to zagranie jako czerwona kartka i nie ma o czym mówić

Valandil 24.09.2013 21:43

Wynik lepszy niż gra ale i tak jestem szczęśliwy.

irman 24.09.2013 22:03

Brawo. Wynik świetny. Brożek świetny. Miejsce w tabeli świetne.

Żeby tak różowo nie było - gdyby nie naciągana czerwona kartka wątpię żebyśmy wygrali ten mecz. Do tego czasu graliśmy piach pomieszany ze żwirem.

4karol4 24.09.2013 22:05

Nie ma co popadać w samozachwyt, bo gra do bramki była bardzo słaba. Ale w naszej sytuacji nawet jak będą grali miernie, a mimo tego będą wygrywać to trzeba będzie się cieszyć. Mamy duży problem z atakiem pozycyjnym, ciężko nam się gra, gdy musimy prowadzić grę.

Mimo wszystko rzućcie okiem na tabelę. Z wyjątkiem Legii graliśmy z całą górną połówką tabeli. Teraz czekają nas głównie mecze z drużynami z dołu, więc liczę, że zdobędziemy jeszcze sporo punktów. Zeszłej jesieni w 15 meczach ugraliśmy 18 ptk, a teraz po 9 kolejkach mamy ich już 17. Może gra nie wygląda ładnie, ale każdy musi przyznać, że w tabeli widać różnicę. I tylko to się liczy :)

wolfy 24.09.2013 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4karol4 (Post 1332862)
Może gra nie wygląda ładnie, ale każdy musi przyznać, że w tabeli widać różnicę. I tylko to się liczy :)

Gra nie wygląda ładnie od czasów Moskala mniej więcej (a i tu szału nie było). W porównaniu do dwóch ostatnich sezonów to moim zdaniem i tak jest ekstra. Kto pamięta niektóre "klasyki" z naszym udziałem z poprzedniego sezonu przyzna mi rację.

A że przy okazji (czasem nieporadnych) prób gry w piłkę jest więcej punktów, to nic tylko bić brawo Smudzie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez irman (Post 1332861)
Żeby tak różowo nie było - gdyby nie naciągana czerwona kartka wątpię żebyśmy wygrali ten mecz. Do tego czasu graliśmy piach pomieszany ze żwirem.

Co tam było naciąganego? Za coś takiego powinni mu dowalić przynajmniej cztery mecze dyskwalifikacji.
Narzekamy na okazyjne sanki Chaveza, ale to był zupełnie inny poziom brutalności.

Wasiu 24.09.2013 22:15

http://vpx.pl/i/2013/09/24/faul.th.png

Książkowo wykonany wślizg.

piotek 24.09.2013 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez irman (Post 1332861)
Brawo. Wynik świetny. Brożek świetny. Miejsce w tabeli świetne.

Żeby tak różowo nie było - gdyby nie naciągana czerwona kartka wątpię żebyśmy wygrali ten mecz. Do tego czasu graliśmy piach pomieszany ze żwirem.

Akurat czerwień jak dla mnie pewna. Wjechał Donaldowi korkami w kolano. Jeśli to było na żółtą, to na czerwień musiałby napierniczać do niego z CKM.
Ale fakt, do kartki był piach i musimy to szybko zmienić. To nawet nei Lechia zagrała pressingiem, ale raczej sami kopalismy się po czołach. Nie mam pojęcia z czego to wynika, ale przypominało mi topadakę z poprzedniego sezonu.Co do Donalda, to widać, że waleczny, ale czasem odwalał takie rzeczy, że nóż się w kieszeni otwierał. Np. schodził w środek na trzeciego stopera, a lewa cała wolna, nie licząc zawodnika gdańszczan. Prawie zaliczył asystę rundy, tylko do złej bramki. Za daleko wypuszczał sobie piłkę, i tylko szybkości zawdzięczał, że dawał radę wyciągnąć z tego faule. Ogólnie widać, że głównymi bolączkami są brak ogarnięcia taktycznego i gorąca głowa, bo gdy przeciwnik znajdował się blisko, miał wielkie problemy, żeby zacząć grę podaniem po ziemii.

Kibic1928 24.09.2013 22:26

Czerwień jak najbardziej prawidłowa. Nie ma co nawet dyskutować.

Boguski dziś chyba najlepszy mecz w tym sezonie, Chavez ok, za to Donald miał prąd w nogach, nie wiem ciężko oceniać po zaledwie 2 meczach ale dl mnie to lewy pomocnik nie obrońca, w każdym razie Bunozy nie wygryzie.

St Yabol 24.09.2013 22:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 1332864)
http://vpx.pl/i/2013/09/24/faul.th.png

Książkowo wykonany wślizg.

Chrapek też mógł zobaczyć czerwień bo zrobił prawie identyczny wślizg

rychu 24.09.2013 22:31

Kilka spostrzeżeń po meczu, w którym osiągneliśmy świetny wynik:

-Sarki dał dobrą zmianę, ale mógł dać dużo więcej gdyby nie irytujące już błędy w przyjęciu piłki. Chyba trzy razy mu to się zdarzyło dziś, kiedy był w dobrej sytuacji. Może to problem z psychiką? Ma nad czym pracować na treningach.

-Paweł Brożek ma już 5 bramek i 2 asysty na koncie. Po prostu nasz kluczowy zawodnik (może jeszcze Głowacki).

-Nie wiem czy mi się zdawało, ale przy zmianie Małecki nie podszedł ani do Sarkiego, ani do Smudy. Potem jak siadał na ławkę to ktoś ze sztabu szkoleniowego chciał przybić z nim "piątkę" , ale Mały go zignorował. Może ktoś potwierdzić, że taka sytuacja miała miejsce, czy po prostu z perspektywy C mi się zdawało?

- Michał Chrapek zdobył w tym roku już 8 goli (1 w PP). Jest to dla mnie pozytywne zaskoczenie. Oby dalej tak się rozwijał.

Arked 24.09.2013 22:31

Bardzo cieszy zwycięstwo i aż 3 strzelone bramki. Nie zdzierżyłbym kolejnego remisu. W dodatku Chavez i Guerrier pokazali, że można spokojnie stawiać na nich w obronie (mimo dwóch kiksów tego drugiego). Mecz więc na duży plus.

Po obejrzeniu dzisiejszego spotkania czuję ulgę, że w następnym meczu wraca Stjepanović. To tylko wskazuje, że wieszanie psów na Ostoji na początku sezonu był mocno przedwczesne. Brak Macedończyka w dzisiejszym meczu aż raził w oczy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol
Chrapek też mógł zobaczyć czerwień bo zrobił prawie identyczny wślizg

Chrapek jechał stopami po ziemi. Frankowski miał jedną nogę na wysokości kolana. Przepisy są bezlitosne dla takich "wślizgów".

1227 24.09.2013 22:32

Chrapek identyczny? ok brzydki faul- bo z tyłu, ale nogi mial na wysokosci murawy, nie na wys uda. 3p najwazniejsze


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl