Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [3 kolejka] ŚLĄSK Wrocław - WISŁA Kraków, 4 sierpnia, godzina 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9098)

PhantomRanger 02.08.2013 12:47

Po dobrej grze z Belgami Sląsk z pewnością złapał wiatr w żagle i może być nie mały problem z wywieziem z Wrocławia choćby remisu. Jeżeli będą walczyć i przegrają, to nie będę miał do nich pretensji, bo w obecnej sytuacji walczymy o pierwszą 8, aby później nie martwić się o spadek.

tofik 02.08.2013 18:22

Nie sądzę, żeby powtórzyli tak dobry mecz jak z Belgami. Ale nawet nie powtarzając tego wyczynu mogą nam napsuć krwi, szczególnie jak Mila będzie miał swój dzień.

JrQ- 02.08.2013 20:57

spiorą nas strasznie
choć z drugiej strony możemy nawet wygrać
taka liga : )

Marcin_fan 02.08.2013 21:04

Mi sie wydaje że wygramy bo Śląsk będzie zmęczony po meczu z Brugią..

leyzer87 02.08.2013 21:05

Proszę o większe zróżnicowanie możliwości w ankiecie.

WISŁAZWE 02.08.2013 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leyzer87 (Post 1325886)
Proszę o większe zróżnicowanie możliwości w ankiecie.


Jak coś jest źle, czegoś brakuje lub jest czegoś za dużo to proszę napisać czy w temacie lub na PW.

Każda sugestia zostanie potraktowana serio :)

crosby 02.08.2013 21:36

Wie ktoś może jaka jest 18 na to spotkanie?

Wojtas 02.08.2013 22:39

Jedyny pozytyw ,albo duzy pozytyw-Smuda chyba dobrze przygotowal ich kondycyjnie i to moze byc nasza grozna bron.Czyli dysponujemy czyms czegosmy nie mieli od dawna.

Elefant 03.08.2013 06:00

Wpadamy na podmęczonego przeciwnika.
Brożek strzela dwie na wejście.
Smuda ogłasza cuda, Bednarz, że jest to potwierdzenie obranej drogi i w tej sytuacji dalsze transfery są zbędne.
Na forum trwa żażarta dyskusja kto będzie najwiekszym rywalem w walce o MP.

Rozmarzyłem się. Raczej spodziewam się powtórki, może nieco łagodniejszej, meczu z PP

bondTSW 03.08.2013 07:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1325884)
spiorą nas strasznie
choć z drugiej strony możemy nawet wygrać
taka liga : )

a najlepsze jest to, że możemy też zremisować!

DJ Hazel 03.08.2013 08:06

Remis biorę w ciemno ale pragnę zwycięstwa! Na trybunach będzie miło ale na boisku mają walczyć ze wszystkich sił. Tej walki oczekuje przede wszystkim. Jeśli Mały i Sarki usiądą na ławce to trochę dziwny pomysł będzie bo kto niby w ich miejsce...? Liczę na Brożka...oby to był ten Paweł z dawnych lat !

Barti 03.08.2013 08:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DJ Hazel (Post 1325910)
Remis biorę w ciemno ale pragnę zwycięstwa! Na trybunach będzie miło ale na boisku mają walczyć ze wszystkich sił. Tej walki oczekuje przede wszystkim. Jeśli Mały i Sarki usiądą na ławce to trochę dziwny pomysł będzie bo kto niby w ich miejsce...? Liczę na Brożka...oby to był ten Paweł z dawnych lat !

No i właśnie. Ja tutaj bardzo współczuję Smudzie, bo właściwie przeczytał co jest grane i teraz ma problem. Weźmy takiego Sarkiego. W tym przypadku powiedzenie "leniwy jak (nie napiszę kto bo boję się poprawnych politycznie użytkowników forum)" nabiera sensu. Gość ma potencjał, przychodzi z brakami w treningach i w grze, i ośmiesza defensorów ekstraklasowych swoją szybkością, przy tym wszystkim umie celnie dośrodkować. Rozgrywa jeden dobry mecz, a obok dwóch kolejnych przechodzi. Drepta, nie chce mu się biegać, wracać po akcji. Przez chwilę pojawiły się doniesienia że ma problemy rodzinne w związku z przenosinami do Krakowa, ale wobec przytoczonych faktów to chyba nie ta przyczyna. I tutaj rozpoczyna się rola trenera. To on powinien wiedzieć w jaki sposób zmobilizować zawodnika. Może to być męska rozmowa, posadzenie na ławce lub konsekwencje finansowe. Sposobów jest mnóstwo. W meczu z Koroną była to zj..a przy bocznej linii. Na krótką metę pomogło, bo nagle Sarki w cudowny sposób przypomniał sobie jak się wyprowadza kontrę.
Patryk Małecki - ciężkie zadanie przed Smudą, przypadek opisany nie raz.

Ogryzek 03.08.2013 09:12

Faworytami nie będziemy w tym meczu zatem remis nie będzie zły. Liczę na to że w ofensywie pokażemy znowu coś więcej niż ostatnio. Śląsk owszem, rozegrał ciężki mecz z Belgami więc to może być mały plusik dla nas. Reszta wyjdzie na boisku.

AYALA 03.08.2013 09:17

Bunoza może nie dać rady upilnować Soboty w obecnej dyspozycji

grzesiek632 03.08.2013 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1325920)
Bunoza może nie dać rady upilnować Soboty w obecnej dyspozycji

Tylko ciekawe jaka jest ta faktyczna dyspozycja Soboty i innych graczy Śląska. Jeśli ta z meczu pucharowego to będzie z nami krucho ale jeśli zawodnicy wrocławscy zagrają to co zawszę to uważam że każdy wynik jest możliwy.
Historia już nie raz pokazywała że polskie drużyny potrafią spiąć tyłki jedynie w meczu pucharowym po czym w ekstraklasie dostosowują się do "standardów". Dlatego uważam, że czwartkowy mecz z Bruggią nie jest najlepszym odnośnikiem.

Natomiast co do Wisły. Jeśli faktycznie Smuda posadzi na ławce Stolarskiego, Sarkiego, i Małeckiego będzie to swoisty strzał w stopę. Dobrze wiemy że jesteśmy katastrofalnie słabi w ofensywie, i pominięcie jedynych zawodników w pomocy którzy mogą coś konstruktywnego zrobić, jakiś rajd - nie wróży najlepiej. Co z tego że wystąpi Brożek skoro po za Chrapkiem czy Gargułą nikt mu piłki nie poda?

Rozum mówi że po szczęśliwym remisie i szczęśliwym zwycięstwie czas na porażkę. Chciałbym się mylić.

Tarann 03.08.2013 13:05

Ja uważam że posadzenie Sarkiego i Małego to nie żadna kara ( a nawet jeśli to raczej takie pogrożenie palcem ) bo wygląda to na calkiem logiczną zagrywkę. 2 def w tym 1 do Mili rozbijanie i zniechecanie przez pierwsze 60/70 min + próby środkiem prostopadłych do Brożka, a potem gdy Śląsk musi siąść wchodzi Mały i Sarki za Wilka i kogoś słabiej wyglądającego z 2 Garguła/Boguś. Inna sprawa czy wytrzymamy do tej pory z sensownym wynikiem? Stolarski to jeszcze dzieciak a ora we wszystkich sparingach i meczach więc ma prawo odpocząć 1 mecz. Jeśli przetrwamy 1 polowe to można być delikatnym optymistą.

szprotson 03.08.2013 13:20

biorac pod uwage ze 4 dni po meczu z Nami, WKS gra rewanż z Bruggią....morderstwem byłby wystawianie tej samej jedenastki na ten mecz. No chyba ze Levy przygotował ich motorycznie tak jak prawdziwych piłkarzy, no ale śmiem powątpiewać, bo tam w składzie są Polacy przeciez....
To jest Nasza szansa na punkty imho....

powinien w tym meczu sprawdzić Gavisza, Więzika, Patejuka, Hołote i innych młodych.

E:jasne Uran ze Piast dał rade, ale Śląsk ma mega szansę wyelimonowac Belgów w rewanzu a z Nami gra o 18.30 czasu upalnego. Jest sens ryzykować ? Wg. mnie nie ale decyzje podejmie Levy.

Uran235 03.08.2013 13:30

Myślę, że zmęczenie nie będzie tutaj odgrywało większej roli, nawet przy pogodzie, która ma jutro panować. Taki Piast miał tydzień temu w nogach 120 minut w upale, a i tak zdołał odwrócić losy meczu wprowadzając trzy gwiazdy z ławki w drugiej połowie. Kluczowa jest kwestia zaangażowania. Śląsk od dłuższego czasu ma z tym problem i odstawia w lidze jakiś dziwny minimalizm, tak jakby swoich rywali mógł wciągać nosem (ta sama przypadłość dopadała już wcześniej inne pucharowe drużyny, w tym nas).

Jeżeli Śląsk do meczu podejdzie na zasadzie "granie w lidze jest poniżej naszej godności" to korzystny wynik jest jak najbardziej w naszym zasięgu - nawet z Sarkim, Małeckim i Stolarskim na ławie (a takie krążą ploty) - tak nastawioną drużynę łatwo pobić jeżdżeniem na dupie. Dla mnie to jest wariant bardziej prawdopodobny. Przy czym to jeszcze nie jest gwarant zwycięstwa. Śląsk w meczach z lepszymi drużynami niż nasza obecna pokazywał już, że 15 minut gry na swoim normalnym poziomie pozwala im podnieść ciśnienie nawet u rywali, którzy wypracowali sobie trzybramkową przewagę. Śląsk umie odrabiać straty, więc żeby wywalczyć dobry wynik, trzeba grać do końca.

Jednak może zdarzyć się też tak, że Śląsk "zareaguje pozitiwnie" na wynik z Brugge. Nie spodziewam się tego, bo to nie leży w naturze polskich drużyn, ale jeżeli Śląsk nagle zatrybi, to czeka nas bardzo trudna przeprawa i trzeba brać pod uwagę nawet wysoką porażkę.

Drozd 04.08.2013 08:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1325979)
biorac pod uwage ze 4 dni po meczu z Nami, WKS gra rewanż z Bruggią....morderstwem byłby wystawianie tej samej jedenastki na ten mecz. No chyba ze Levy przygotował ich motorycznie tak jak prawdziwych piłkarzy, no ale śmiem powątpiewać, bo tam w składzie są Polacy przeciez....
To jest Nasza szansa na punkty imho....

Wiadomo, że nie będą się na nas spinać, bo to przecież mecz za góra dwa punkty. Natomiast czy my będziemy potrafili wykorzystać brak liderów w Śląsku to inna sprawa. Tam nawet ostatni na ławce ma mentalną siłę dwa razy większą niż u nas pewniacy do składu. Zwłaszcza po wygranej z drużyną grającą w piłkę.

Jeżeli nasi faktycznie pojadą wygrać to powinien być dobry mecz ...

Deever 04.08.2013 09:40

Wiadomo, że w obecnej sytuacji nie ma co pompować balonika, ale mecz ze Śląskiem wypada nam w najlepszym możliwym terminie. Mówcie sobie co chcecie, ja po prostu nie wierzę, że wrocławianie zagrają z nami na 100%, będąc w połowie TAKIEGO dwumeczu. Oni myślami są już w Brugii i to jest nasz handicap, realnie zwiększający nasze szanse na przywiezienie punktów z Dolnego Śląska.

Musimy "tylko" zagrać na maksimum własnych możliwości. ;)

orm 04.08.2013 13:36

Taki trochę mecz prawdy, po dwóch dobrych, ale szczęśliwych wynikach i pierwsze spotkanie z drużyną z czołówki. Kiedyś drużyny Smudy dosyć ociężale zaczynały, zobaczymy czy tym razem też z każdym meczem będzie lepiej. No i zagadka Brożek - nie wiadomo zupełnie czego się po nim spodziewać.

novakinho 04.08.2013 14:00

Witam. Pomyślałem, że się wypowiem w temacie; cieszę się, że wraca Brożek bo z braku liku dobry i taki ŚN, skrzydła mamy (no zdziwiłbym się jakby Smuda nie rzucił do pierwszego "małego" i Sarkiego), Guła i Chrapek powiedzmy dają wystarczającą jakość jako ofensywni pomocnicy, ale pomijając obronę, jedna pozycja jest dla mnie widmem w Wiśle... mianowicie defensywny pomocnik. Siedzę w świecie futbolu trochę, grałem w piłkę dużo i począwszy od grup juniorskich po seniorów ta pozycja odgrywała niesamowicie ważną rolę w zespołach w których grałem. A my nie mamy dobrego DP, i jak Smuda chce grać ofensywnie to musi tam posadzić piłkarza kompletnego (wiadomo odbiór ale i przegląd gry). Bo ja widze przekonanie że tam wystarczy piłkarz który dużo biega i trzaska gości równo z ziemią (ok, na poziomie < 4 liga). Stjepanowić to nie jest dla mnie DP, pomijając wgl. jego piłkarskie aspekty. Wilk wiadomo serducho jest ale głowa w dół. O Burdenskim sie nie wypowiadam, nie wiem co to za chłop wgl. Ale do czego zmierzam, ja widzę w tym zespole potencjał, za Smude trzymam kciuki,( bo wiadomo wszyscy są uprzedzeni po Euro, ale ja wiem, że na polskie warunki potrafi zrobić zespół), i jakiekolwiek transfery poważniejsze w przyszłych okienkach (mam nadzieje) to przede wszystkim inwestycja w linię obronną, i DP. Oby jakieś oczka dziś wpadły na trudnym terenie. ;)

Smuga 04.08.2013 14:12

Nie należy wyciągać wniosków z jednego meczu. Jak na razie Śląsk w lidze zawodzi a ambicją piłkarzy z Wrocławia na pewno nie jest porażka i remis po dwóch kolejkach. Piłkarze trenera Levego nie pokazali się z dobrej strony w rewanżu z Czarnogórcami, gdzie mając zwycięstwo na wyciągniecie ręki dali się ograć jak małe dzieci. Wisła nie może pozwolić sobie na oddanie pola rywalowi jak to miało miejsce w Kielcach przez pierwsze pół godziny meczu, gdzie Korona praktycznie co chwilę przedostawała się na naszą połowę. Należy pamiętać, że mecz ze Śląskiem to nie tylko wyprawa po punkty, ale też przetarcie przed dwoma kolejnymi niełatwymi spotkaniami z kolejkach 4 i 5. ;)

bomba 04.08.2013 15:53

Tym razem optymistycznie 2-0 dla Wisły. Śląsk będzie oszczędzał siły na Bruggię, a Wisła zagra swoje.

Bik 04.08.2013 16:39

Skład na Śląsk juz jest.Ale roszady Franz zrobił, ciekawe jak to będzie wyglądało.
Michał Miśkiewicz
Łukasz Burliga
Arkadiusz Głowacki
Marko Jovanovic
Gordan Bunoza
Michał Chrapek
Michał Nalepa
Ostoja Stjepanović
Rafał Boguski
Łukasz Garguła
Paweł Brożek

HEDu 04.08.2013 17:34

trzeba powiedziec jedno, klepa+wychodzenie na pozycje u Brozka zostaly na dobrym poziomie

Uran235 04.08.2013 17:54

Matkoboskaczęstochoska, żeby bardziej dosłownie zgwałcić futbol, Boguski musiałby posunąć się do czynów obscenicznych i raczej nielegalnych. Jedno dobre kopnięcie przez 45 minut. Możliwe, że ta połowa nie wyglądałaby tak słabo w naszym wykonaniu, gdyby Boguski chociaż raz podał jak należy, bo te akcje od czasu do czasu się zazębiają.

El'kabat 04.08.2013 17:59

Boguś to swoją drogą.Ale też nie będę chłopaka objeżdzał,bo tak mu się życie ułożyło,że gdyby nie kutas Borysiuk to chłopak grałby pewnie jak za dawnych czasów.
Ten Ostoja za to,to jest jakaś ....a pomyłka dekady. Nie dość,że ma gosć milion strat,z których wynikaja dla nas niebezpieczne sytuacje,to nawet biegać nie łaska...
Już wolę Wilka bo chociaż mu się chce i będzie zapierdalał póki może...

Bez zmian czyli Ostoja+ktoś na skrzydło zapowiada się w....... w 2 połowie.

arti 04.08.2013 18:55

Marny występ Wisły, w tej sytuacji 1 pkt bdb.
Oby w najbliższy piątek było lepiej.

Savik 04.08.2013 18:57

Czy Wilk po wejściu w ogóle dotknął piłki?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl