Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2013/2014 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9067)

Konrad. 16.06.2013 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bobek90 (Post 1308111)
konrad

Nie bede sie klocil dlaczego lepiej grac z Legia niz z Zawisza, nie bede sie tez klocil dlaczego w ekstraklasie koszty utrzymania klubu wzgledem 1 ligi wzrastaja.

Pisałem kiedyś z wieloma osobami, a propos tego jak bardzo zwiększają się koszty utrzymania drużyny w Ekstraklasie względem gry w 1 lidze.

Fragment wywiadu z właścicielem Zawiszy:

Cytat:

Jaki budżet będzie miał Zawisza w ekstraklasie?

- Chciałbym by było to ok. 12 mln złotych. Najważniejsze, że na starcie nie muszę już dokładać do klubu. Mam razem, licząc miasto i sponsorów ekstraklasy, już 10 milionów, a nie 2,65 miliona. Resztę się uzbiera. Choćby z biletów. W I lidze tylko z meczu z Flotą mieliśmy dochód. Do reszty musiałem dołożyć. W ekstraklasie koszty organizacji są większe, ok. 60 tysięcy, ale liczę, że widzów będzie dużo więcej. Mamy osiemnaście meczów, więc powinienem dorobić sobie brakujące 2 miliony.
Jak widać dużo łatwiej utrzymać klub w ekstraklasie niż w 1 lidze. Warunek jest jednak jeden: trzeba mieć stadion spełniający wymogi, bądź miasto które może szybko stadion do tychże wymogów dostosować.

Dlatego jeśli chcemy uniknąć wynalazków typu termalica walczących o awans, to wymogi infrastruktualne 1 ligi, powinny być znacznie ostrzejsze, aby nie było takiej przepasci między ekstraklasą jak jest teraz...
Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1317958)
nie przesadzajcie- nasza liga jest tak slaba, tandetna i bylejaka ze tylko od gestu BC zalezy czy 7 przejmie hegemonie Wisly w polskiej lidze ...

Ale tak jest w każdej lidze - kwoty są tylko inne. Jeszcze parę lat temu City walczyło na zapleczu, dziś za cel stawiają sobie 5 trofeów w 5 lat... Monaco dwa lata temu zajęło ostatnie miejsce we francuskiej lidze, w tym sezonie po powrocie jako beniaminek, od razu chcą atakować góre tabeli...

jaro1985r 16.06.2013 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1318001)
Pisałem kiedyś z wieloma osobami, a propos tego jak bardzo zwiększają się koszty utrzymania drużyny w Ekstraklasie względem gry w 1 lidze.

Fragment wywiadu z właścicielem Zawiszy:

Jak widać dużo łatwiej utrzymać klub w ekstraklasie niż w 1 lidze. Warunek jest jednak jeden: trzeba mieć stadion spełniający wymogi, bądź miasto które może szybko stadion do tychże wymogów dostosować.

Dlatego jeśli chcemy uniknąć wynalazków typu termalica walczących o awans, to wymogi infrastruktualne 1 ligi, powinny być znacznie ostrzejsze, aby nie było takiej przepasci między ekstraklasą jak jest teraz...
Ale tak jest w każdej lidze - kwoty są tylko inne. Jeszcze parę lat temu City walczyło na zapleczu, dziś za cel stawiają sobie 5 trofeów w 5 lat... Monaco dwa lata temu zajęło ostatnie miejsce we francuskiej lidze, w tym sezonie po powrocie jako beniaminek, od razu chcą atakować góre tabeli...

Jakoś w najbliższym czasie minimum do otrzymania licencji w 1 lidze będzie musiało być oświetlenie a rok później podgrzewana płyta, do tego 2 liga ma być jedna. Już widzę te kluby w 2 lidze broniące się rekami i nogami przed awansem do 1 ligi przy takich wymogach hehe

Kocur 18.06.2013 15:35

No sam jestem ciekawy Niecieczy. Widać że prezes jedno mówi w TV a co innego swoim pracownikom w klubie.

Jak zostaną zmuszeni do tych wszystkich instalacji - krzesełka, oświetlenie itp to idę o zakład że awansują od kopa ;)

Jose 18.06.2013 17:01

Termalica dostała licencję na ekstraklasę. A więc Cracovii nie pomógł by proces licencyjny

serek.c2 18.06.2013 17:21

Pomógłby, bo gdyby Twoi żydowscy koledzy zajęli 3 miejsce Termalica zapewne licencji by nie dostała.

Lukasz 05.07.2013 12:36

Koniec kariery Huberta Siejewicza?

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...ejewicza/rez4p

qqq_b 07.07.2013 18:02

Szkoda chłopa.

AYALA 07.07.2013 18:09

ten Augusto to nieprzypadkowo nie grał w DC United bo porusza sie po boisku jakby miał ze 36 latek a nie 23.Taki to zazwyczaj sort trafia do Polski tych Latynosów.

Żyro i Furman najbardziej mi sie podobali.

mitmichael 07.07.2013 21:11

2-0 z Fluminense ale z kadra U20 a onet wyskakuje z wielka forma Legii a jeszcze do niedawna mecze remisowali badz przegrywali (dopiero wczoraj wygrana z Partizanem). Na razie do wielkiej formy to im daleko chociaz zblizajaca sie 2 runda eliminacji LM to bez problemow powinna zostac zaliczona. Media za duzo słodzą a potem sie wszyscy dziwia jak ani jedna polska druzyna w europejskich pucharach nie gra. Na lige natomiast skład maja swietny

syryls 07.07.2013 21:16

U23 taki mały szczególik.
Tak jest zawsze w przypadku Mistrza Polski. Nazywa się to pompowanie balonika

Maciuś 08.07.2013 07:49

Przereklamowane są te nowe nabytki Nowej Legii.

vabanq 08.07.2013 08:32

poczekajcie, niedlugo balonik peknie.. ;)

emj10 08.07.2013 11:10

No tak, balonik pompowany jest głównie tutaj.

LM dla Legii? Żarty możecie opowiadać w innych tematach.

qqq_b 08.07.2013 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vabanq (Post 1321443)
poczekajcie, niedlugo balonik peknie.. ;)

Może i pęknie, ale nie tak mocno jak ten wasz po Levadii i Karabachu.:rotfl: Ogarnijcie się, bo jedyne miejsce w internecie gdzie widzę pompowanie balonika to FORUM WISŁY. Żal d*pe ściska czy co? Macie te 13 MP, mieliście w ostatnich 13 latach 7 szans na awans do LM. Żadnej nie wykorzystaliście. Usiądźcie wygodnie w fotelu i patrzcie ( albo nie patrzcie ) jak swoją szansę ma Legia. Przecież to wy w końcu jesteście najlepszą polską drużyną w XXI wieku. Przecież to wy nazywacie samych siebie pod względem historycznym najsilniejszą drużyną w Polsce. I to właśnie możecie teraz tylko robić. Wspominać, bo przyszłośc zapowiada się w czarnych barwach. Patrzcie dalej w przeszłość i wspominajcie najlepsze lata. Tylko to potraficie robić. Przy każdej większej dyskusji wychodzi temat: "a kiedyś to pokonaliśmy Schalke i graliśmy na równi z Barceloną! Gdzie wy wtedy byliście?" Róbta tak dalej, a za kilka miesięcy obudzicie się na derbowym meczu małopolski w Stróżach. Ciekawe jak tamtejsi kibice zareagują wtedy na te wasze "wspomnienia".

Jedna różnica jest pomiędzy szykowaniem się Wisły i Legii do el.LM. WY zawsze się osłabialiście i sprzedawaliście najlepszych grajków. Legia przynajmniej stara się wzmacniać ( nie licząc Jędrzejczyka ). Może i odpadną, ale robią wszystko aby do LM awansować. Nie to co wy za waszych "elitarnych" czasów.

Sartre 08.07.2013 14:23

Może pompowania balonika nie ma, ale napinka, widzę, idzie w najlepsze :lol:

Kolego, oni może nie wykorzystali żadnej ze swoich szans na LM, ale wygrywali ligę niemal co roku, więc te porażki którymi się pałujesz bardziej świadczą o lidze niż o Wiśle. My jakoś wielkimi i regularnymi sukcesami w europejskich pucharach w tym samym czasie też nie możemy się poszczycić, więc trochę pokory. Dobrze będzie, jak przygoda z LM nie skończy się dla nas na III rundzie, zresztą właśnie na przejście trzeciej rundy jest wyraźne ciśnienie w klubie.

Czy wzmocnienia się okażą wzmocnieniami, to się okaże jesienią. Póki co z wypowiedzi grajków i trenera wynika, np. że Ojamaa to ulepszona wersja Kucharczyka, Augusto to transfer "na udo", Broź jest raczej krokiem wstecz w stosunku do BB - o ile ten odejdzie, a czy Pinto i Junior zastąpią godnie Ljuboję i Jędrzejczyka, to się dopiero okaże. Póki co wygląda to względnie ok, ale nic poza tym.

Błaszczu_WIŚLAK 08.07.2013 14:39

tytuł w gw "Legia gotowa na Ligię mistrzów" i podobny tytuł na onecie to według was co jest jak nie pompowanie balonika ??

jaro1985r 08.07.2013 14:40

Ja .......e, minął weekend i jedziemy tematem od początku... który mistrz najsłabszy, kto się bardziej skompromitował, kto robi mega transfery,kto pompuje większy balon, ile tak naprawdę Legia ma mistrzostw Polski...jak dzieci. Poza waszymi przepychankami "
Jeszcze czwartek Nakoulma twierdził, że nie jest zainteresowany grą w Tereku. Po trudnych negocjacjach piłkarz jednak wynegocjował dla siebie korzystne warunki indywidualnego kontraktu. Klub z Groznego miał zapłacić Górnikowi Zabrze 1,25 miliona euro, a 25 procent tej kwoty miał zainkasować Nakoulma. Zaoferowano piłkarzowi zarobki rzędu 60 tys. euro miesięcznie, ale on sam chciał 20 tys. więcej. Tę różnicę miał pokryć Górnik.Jeszcze czwartek Nakoulma twierdził, że nie jest zainteresowany grą w Tereku. Po trudnych negocjacjach piłkarz jednak wynegocjował dla siebie korzystne warunki indywidualnego kontraktu. Klub z Groznego miał zapłacić Górnikowi Zabrze 1,25 miliona euro, a 25 procent tej kwoty miał zainkasować Nakoulma. Zaoferowano piłkarzowi zarobki rzędu 60 tys. euro miesięcznie, ale on sam chciał 20 tys. więcej. Tę różnicę miał pokryć Górnik.
Nieoczekiwanie, gdy kluby miały już wymienić się całą niezbędną do transferu dokumentacją, "Prezes" wsiadł w samolot i wrócił do Polski. Jak podaje dziennik "Sport" poszło o warunki indywidualnego kontraktu piłkarza, które różniły się od tych jakie Nakoulma wcześniej uzgodnił z Terekiem

Sartre 08.07.2013 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Błaszczu_WIŚLAK (Post 1321478)
tytuł w gw "Legia gotowa na Ligię mistrzów" i podobny tytuł na onecie to według was co jest jak nie pompowanie balonika ??

Co my rzekomo mamy wspólnego z GW? Ze strony klubu czy kibiców, to jest raczej chłodzenie tematu. Nadzieje są, jasne, wiadomo że tak, ale nie licząc jakichś pokemonów nikt poważnie nie zakłada z góry, że "mamy pakę na LM".

vabanq 08.07.2013 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1321473)
Może i pęknie, ale nie tak mocno jak ten wasz po Levadii i Karabachu.:rotfl: Ogarnijcie się, bo jedyne miejsce w internecie gdzie widzę pompowanie balonika to FORUM WISŁY. Żal d*pe ściska czy co? Macie te 13 MP, mieliście w ostatnich 13 latach 7 szans na awans do LM. Żadnej nie wykorzystaliście. Usiądźcie wygodnie w fotelu i patrzcie ( albo nie patrzcie ) jak swoją szansę ma Legia. Przecież to wy w końcu jesteście najlepszą polską drużyną w XXI wieku. Przecież to wy nazywacie samych siebie pod względem historycznym najsilniejszą drużyną w Polsce. I to właśnie możecie teraz tylko robić. Wspominać, bo przyszłośc zapowiada się w czarnych barwach. Patrzcie dalej w przeszłość i wspominajcie najlepsze lata. Tylko to potraficie robić. Przy każdej większej dyskusji wychodzi temat: "a kiedyś to pokonaliśmy Schalke i graliśmy na równi z Barceloną! Gdzie wy wtedy byliście?" Róbta tak dalej, a za kilka miesięcy obudzicie się na derbowym meczu małopolski w Stróżach. Ciekawe jak tamtejsi kibice zareagują wtedy na te wasze "wspomnienia".

Jedna różnica jest pomiędzy szykowaniem się Wisły i Legii do el.LM. WY zawsze się osłabialiście i sprzedawaliście najlepszych grajków. Legia przynajmniej stara się wzmacniać ( nie licząc Jędrzejczyka ). Może i odpadną, ale robią wszystko aby do LM awansować. Nie to co wy za waszych "elitarnych" czasów.

widze, ze nerwy puscily :) Roznica miedzy nami a wami jest taka, ze macie za soba wszystkie media, ktore jakby mogly to weszlyby wam w dupe, nie dziw sie, ze niektorzy maja dosc czytania jaka to Legia jest wspaniala i wielka. Ja wyrazilem moje zdanie i nic tobie do tego, z reszta niedlugo sie o tym przekonasz ;) To co zdarzylo sie na meczu w Krakowie z wami tej wiosny, i fakt, ze w wypadku zwyciestwa Wisly, tabela moglaby sie troszke inaczej ulozyc oraz postawa sedziow jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, ze nie macie co liczyc na LM, a do tego dochodza wlasnie wspomniane media, ktore z calym szacunkiem, z przecietnie grajacej jak na europejskie warunki druzyny, robia wrecz hegemona. Oj, juz niedlugo bedzie placz.
Co do pekania balonika, to wasz peknie jeszcze mocniej, bo jak sam zauwazyles, my zawsze sie oslabialismy, a to wy na odwrot :) Wiec troszke sobie przeczysz.
A co do naszej gry dawniej, oczywiscie byly to swietne czasy, ktore predko nie wroca i szkoda. Ale i wam dla dobra "Wielkiej Legii" powinno zalezec na Wielkiej Wisle.
PS: Przypominam chocby wasze przygody w Wilnie, tak w kwestii naszej Levadii ;)

Lukasz 08.07.2013 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1321473)
Usiądźcie wygodnie w fotelu i patrzcie ( albo nie patrzcie ) jak swoją szansę ma Legia.

Zrób to samo, weź szklankę wody, wypij, ochłoń. Złość piękności szkodzi.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Błaszczu_WIŚLAK (Post 1321478)
tytuł w gw "Legia gotowa na Ligię mistrzów" i podobny tytuł na onecie to według was co jest jak nie pompowanie balonika ??

Balonik pompuje prasa i podjarani kibice (czyli L). Reszta ma to gdzieś, poza komentowaniem sytuacji. Zaraz okaże się ze balonik oficjalnie pompowany będzie przez księdza Natanka i ciocię Krysię ale w zadnym wypadku przez prasę i kibiców L - oni sytuacje oceniają 'realnie'. Czysta hipokryzja.

Edit: @-ja123-
Nie zmienia to faktu że ktoś balon napompuje lub starał będzie się napompować. Tak zawsze było i będzie przed LM. My balonik przerabialiśmy niejednokrotnie i odczuwaliśmy jego konsekwencje na własnej skórze.
Natomiast nie zgodzę się że robią to kibice Wisły, z zazdrości. Kolega qqq_b zwyczajnie przesadził i pomylił zainteresowane balonikiem podmioty.

-ja123- 08.07.2013 15:04

Wskażcie na forach kibiców Legii, w komentarzach na Weszło i innych portalach sportowych, czy na forach kibicowskich przypadki pompowania balonika przez kibiców Legii. Wskażcie też podobne wypowiedzi jakiejkolwiek osoby z klubu. Kibice w większości albo jadą po klubie na jakość wzmocnień albo twierdzą, że zespół jest osłabiony, ewentualnie liczą na LE. To samo klub. Wielu kibiców aż zarzuca brak wiary pikarzom.

Część dziennikarzy pompuje atmosferę, bo takie pompowanie uważają za swoją rolę, za powinność dziennikarską. Przed każdym większym wydarzeniem czy w piłce, czy tenisie itp. to robią. I ja się im nie dziwię. Część niedzielnych kibiców piłki (raczej nie tych chodzących na stadiony, tylko tych przed TV) strasznie się tym nakręca.

mitmichael 08.07.2013 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Błaszczu_WIŚLAK (Post 1321478)
tytuł w gw "Legia gotowa na Ligię mistrzów" i podobny tytuł na onecie to według was co jest jak nie pompowanie balonika ??

A wygrali dopiero 2 mecze i to ten drugi z Fluminense ale z kadra U23. Tak sie dzieje co roku

GrzegorzTS 08.07.2013 16:34

Obiektywnie z mojej strony to Legia ma bardzo duże szanse na LM,u nich wszystko jest poukładane i mają ten + ,że nie ma ciśnienia na awans mogą a nie muszą a w takiej sytuacji gra się łatwiej,u nas była ta różnica,że po mistrzostwie a szczególnie po wylosowaniu APOELU musieliśmy awansować .

Legia praktycznie ma wszystko co powinien mieć silny mistrz Polski przed walką o LM,nie osłabili się (wiem,że odejścia były ale nie odeszli najlepsi zawodnicy decydujący o sile ofensywnej)+wzmocnienia i można stwierdzić,że Legia będzie jeszcze silniejsza w tym seoznie.
Legia może liczyć na komplet kibiców w 4 rundzie do której najpewniej dojdzie a przy takim dopingu jaki jest u nich nawet drużyna silniejsza może nie wytrzymać presji trybun .
Zobaczcie sobie rozstawione drużyny jakie są w 4 rundzie kto tam straszy ? Basel Celtic a pozostałe absolutnie w zasięgu typu APOEL BATE BUKARESZT.
Jeżeli tylko Urban nie spierniczył przygotowań to Legia ma bardzo duże szanse na LM.

martin_6 08.07.2013 16:51

Oczywiście, że mają szanse. Nie mają chyba składu słabszego od naszego sprzed dwóch lat (a nawet jeśli, to różnica jest niewielka), a my byliśmy o 3 min od LM. Byłby to awans nieprawdopodobnie fartowny, ale jednak. To dlaczego teraz odmawiać szans Legii?

syryls 08.07.2013 17:17

W IV rundzie skład się nie liczy, liczy się ambicja i trochę szczęścia, między innymi dlatego do LM wchodzą zespoły które muszą ze względów finansowych a nie zespoły którą mogą jak Wisła czy Legia

0 22 08.07.2013 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1321401)
Na lige natomiast skład maja swietny


I to jest najważniejsze.

LM to marzenia ściętej głowy, grunt to jebnąć ze 6 mistrzostw z rzędu. :D

-ja123- 08.07.2013 18:07

Szanse są, teoretycznie większe niż awans do grupy LE 2 lata temu. Wtedy Legia musiała pokonać 2 teoretycznie lepsze druzyny, teraz wystarczy jedną. Ale poza zastrzykiem pieniędzy, to zyski z tego są wątpliwe. Trzeba mieć ograna drużynę w powiedzmy LE, bo inaczej będzie jak z Dinamem. Jak Vrdoljak w wywiadzie opowiadał, dopóki grali w grupie LE było OK, raz wygrali raz przegrali. Odkąd awansują do LM mają przechlapane - same porażki, pilkarze nie dostają premii za punkty, prasa po nich jedzie. W Polsce po kilku takich ewentualnych kleskach w publicznej tv przed milionami oglądających....Ale byłaby jazda po klubie. Pewnie też dlatego nie ma takiej determinacji w działaczach i piłkarzach. Mają stracha, że się uda ;)

mitmichael 08.07.2013 19:13

Siedmiu zawodników Lecha Poznań nadal nie może trenować na pełnych obrotach i obecnie pracuje indywidualnie z trenerem przygotowania fizycznego Andrzejem Kasprzakiem. W tej grupie znaleźli się Bartosz Ślusarski, Patryk Wolski, Szymon Pawłowski, Barry Douglas, Kebba Ceesay, Karol Linetty oraz Tomasz Kędziora.
Poza tym nie w pełni sił są również Rafał Murawski oraz Luis Henriquez. Ta dwójka dzisiaj jednak pracowała jedynie z fizjoterapeutami i w ogóle nie pojawiła się na boisku treningowym. W sumie więc trener Mariusz Rumak na obecną chwilę nie może skorzystać aż z dziewięciu zawodników.




Ciekawe co zrobia jak przyjdzie dwumecz w eliminacjach LE - pewnie tez Swiecicki albo kto inny bedzie gadał, ze cos poszlo nie tak po tylu graczy nie mieli. Tylko wtedy nikt sie tym nie przejmie

arti 08.07.2013 19:40

Ja to bym się przejmował (i przejmuję) naszym bajzlem, a L i Amica i ich radości/kłopoty mi wiszą.
Weźmy się w garść bo do doskonałości (a nawet przyzwoitości) nam niestety daleko.

laurence 08.07.2013 20:37

Ja .......ę, Borski najlepszym sędzią ubiegłego sezonu http://www.sedziapilkarski.pl/wiadom...u-201213/11295.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl