Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [11 kolejka] Korona Kielce - Wisła Kraków, 11 listopada, 17:00. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8905)

SWEET_83 04.11.2012 21:09

Po tym co pokazuje Korona w ostatnich 2 kolejkach nie wróże nic dobrego. A my zagramy z przemeblowaną obroną. Pora dać szanse grać Chrapek, Szewczyk i Miśkowi. Remis stawiam w ciemno.

Pora juz odstawić do ME Iliev,Garguła.

Sylwek1906 04.11.2012 21:33

Z dość dobrego źródła słyszałem, że Kulawik nie za bardzo widzi w składzie młodych Szewczyka, Chrapka, dziwne bo przy Czawim Gargule i Ilievie wcale nie wypadają słabiej.. Jednemu z młodych Kulawik kazał się po porostu spakować i spadać do młodej także zobaczymy co to z tym będzie.

Samuelson 04.11.2012 22:09

Kulawik zaczyna wręcz tragicznie. Stawia na Gargułę. Pozbywa się Szewczyka i Chrapka. Zamiast na Chaveza, stawia na Frederiksena. Ogólnie rzecz mówiąc coraz gorzej. Coraz bardziej życzę sobie aby pozbyć się go z Wisły. Widać było jego kunszt w ME i powoli widać jego kunszt w Ekstraklasie. Czyli mówiąc po męsku: GÓWNO. Kulawik jest u nas na trenerce tylko ze względu na wiślacką przeszłość.
Jeśli następny mecz przegramy ( co jest raczej pewne), zagra Frederiksen i Sikorski a nie zagra choćby minuty Chrapek bądź Szewczyk, to mam gorącą prośbę do zarządu aby w przerwie zimowej pozbyć się tej trenerskiej ciapy raz na zawsze.

Karherop 04.11.2012 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1285049)
I wali mnie to, co zagra Chavez (bo chyba będzie musiał wyjśc na boisko?). Przynajmniej nie będzie faulował tak bezmyslnie i nieskutecznie jak Arkadiusz Jonasz Głowacki.


pożyjemy zobaczymy , ale ja bym tego nie brał za pewnik

czy to przypadek że Chavez nie rozegrał dobrego meczu od 1,5 roku?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek1906 (Post 1285096)
Z dość dobrego źródła słyszałem, że Kulawik nie za bardzo widzi w składzie młodych Szewczyka, Chrapka, dziwne bo przy Czawim Gargule i Ilievie wcale nie wypadają słabiej.. Jednemu z młodych Kulawik kazał się po porostu spakować i spadać do młodej także zobaczymy co to z tym będzie.

niepokojące..

WISŁAZWE 05.11.2012 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1285049)

I wali mnie to, co zagra Chavez (bo chyba będzie musiał wyjśc na boisko?). Przynajmniej nie będzie faulował tak bezmyslnie i nieskutecznie jak Arkadiusz Jonasz Głowacki.



Skąd pewność, że Chavez który ostatni mecz rozegrał bodaj z Polonią Warszawa nie będzie bezmyślnie faulował i będzie czuł grę?
Jakaś musi być przyczyna takiego stanu rzeczy, że mimo tego że zmienił się trener Chavez nadal nie łapał się do meczowej osiemnastki. Szczerze nie widzę go w niedzielnym meczu.

Czy będzie musiał wyjść na boisko tego nie wiem, na pewno znajdzie się w kadrze.

Jovanović - Jaliens, Bunoza - Frederiksen? Równie dobrze i tak może wyglądać nasza linia obrony. Ale jak nie będzie w niej Chaveza to będzie Frederiksen, który jak gra każdy widzi.

szprotson 05.11.2012 09:39

ostatnio Osman miał idealny moment by wejśc na plac i pokazać sie kibicom. Skoro jednak trener wybiera słąbego Dunola to jak beznadziejnie musi sie prezentować Osman ?

Pareiko - Jovanovic,Jaliens,Bunoza,Dunczyk - Wilk, Sobolewski, Melikson, Boguski,Genkow,Ivica

p.s. Framat chyba zapomniał jak prezentuje sie Chavez, skoro pisze o bezmyślnych i nieskutecznych faulach. Zapomniał też o tym że Chavez nie potrafi kopnać piłki prosto i moze też dlatego nie gra, bo nasza gra opiera sie na operowaniu piłką od stoperów a nie graniu dzidy. Chavez którego zapomiętałem to idealny pilkarzy tylko jako plaster.

thechris 05.11.2012 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1285049)
Starasz się na tym forum wykazywac jaka to Wisła jest słabiutka. Czasami zdrowo przesadzasz.

Drużyna, która zdobywa w ciągu ostatnich 12 miesięcy średnio 1,1 punkta na mecz jest słaba. Oczywiście jak na Ekstraklasę bo tak ogólnie to wciąż jest jedną z mocniejszych w kraju. Wiadomo jest dużo niższych lig i dużo słabszych drużyn. Ale 1,1 punkta na mecz, przez okres roku to jest poziom Podbeskidzia. Jeśli ktoś uznaje, że Podbeskidzie jest mocne to okey, Wisła również. Ja się nie staram niczego wykazywać. To piłkarze "wykazują się" co tydzień... Napisałbym, że starają się wykazywać ale... wtedy mógłbym zdrowo przesadzić.

Galonek 05.11.2012 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SWEET_83 (Post 1285092)
Po tym co pokazuje Korona w ostatnich 2 kolejkach nie wróże nic dobrego. A my zagramy z przemeblowaną obroną. Pora dać szanse grać Chrapek, Szewczyk i Miśkowi. Remis stawiam w ciemno.

Pora juz odstawić do ME Iliev,Garguła.


Ludzie, skończcie z tym burackim odstawianiem do ME. Jakiś kretyn zapoczątkował taką modę, a wszyscy to podłapali. Napchajcie ME starymi dziadami jak Iliev czy Garguła, a później płaczcie, że młodzież nie umie grać w piłkę.

W pierwszej kolejności nie będący w formie zawodnicy powinni lądować na ŁAWCE REZERWOWYCH, a do ME tylko w sytuacji, w której nie mieszczą się w kadrze meczowej. W jakiej formie by nie był taki Iliev, to ŻADEN z naszych piłkarzy z ME nie zasługuje, żeby siedzieć w jego miejsce na ławce rezerwowych.

dulli78 05.11.2012 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1285132)
Skąd pewność, że Chavez który ostatni mecz rozegrał bodaj z Polonią Warszawa nie będzie bezmyślnie faulował i będzie czuł grę?
Jakaś musi być przyczyna takiego stanu rzeczy, że mimo tego że zmienił się trener Chavez nadal nie łapał się do meczowej osiemnastki. Szczerze nie widzę go w niedzielnym meczu.

Czy będzie musiał wyjść na boisko tego nie wiem, na pewno znajdzie się w kadrze.

Jovanović - Jaliens, Bunoza - Frederiksen? Równie dobrze i tak może wyglądać nasza linia obrony. Ale jak nie będzie w niej Chaveza to będzie Frederiksen, który jak gra każdy widzi.

Z formą Chaveza musi być coś nie tak - w reprezentacji Hondurasu też stracił miejsce w podstawowej 11-tce. Pomysł z wystawieniem Jaliensa na stoperze w meczu z Koroną to nie jest, moim skromnym zdaniem, dobry pomysł. Wiadomo jak grają kielczanie, Q będzie dla nich łatwym celem.

Jak zgramy z Koroną otwarty futbol to będzie kolejna porażka. Przy obecnej formie naszych piłkarzy tylko taktyka "obrona Częstochowy + kontra". I może się uda wywieść jakieś punkty.

pietrek 06.11.2012 12:07

Trzeba pozwolić Koronie zaatakować i kontrować, pewnie znowu ich murawa będzie bardziej brązowa niż zielona

Ogryzek 06.11.2012 14:12

Kolejny mecz o spokojną zimę. Mój skład na mecz z zakompleksionymi z Kielc.

Pareiko
Jaliens (PO) Bunoza, Jovanović (środek) Piwowarczyk
Boguski, Wilk, Chrapek, Fredriksen (lewa pomoc)
Melikson,
Sikorski

Fredriksen gra masakrę z tyłu, ale z przodu daje więcej niż Iliev ostatnio. Niech zagra na lewej pomocy:)
Z przodu chłop do biegania i walki (Sikorski) i 1 od gry (Melikson).
Na lewej obronie ktokolwiek z ME, gorzej niż Fredriksen sie nie da. Z prawej Jaliens. Holender gra lepiej z boku niż na środku. Środek Bunoza Javanović i jakoś to będzie.

No i gramy z kontry... a nóż coś wpadnie:D

element 06.11.2012 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietrek (Post 1285317)
Trzeba pozwolić Koronie zaatakować i kontrować, pewnie znowu ich murawa będzie bardziej brązowa niż zielona


Grajki nie muszą na to pozwalać, bo gówno mają do powiedzenia na boisku. Tranwestyta Kosecki ich robi jak chce to i Korona powinna się po nich przejechać.

Uran235 06.11.2012 16:35

Niestety nawet z Koroną o punkty nie będzie łatwo. Niby kiepsko punktują, ale Górnikowi przez 40 minut stawiali twarde warunki i mogli nawet prowadzić. Dostali dwie bomby dopiero kiedy Górnik przyspieszył. Potem ograli Pogoń, ale ją tłuką prawie wszyscy od czasu kiedy Edi musi grać na szpicy, bo nie ma innego napastnika. A Polonia znów się z nimi męczyła.

To będzie cholernie trudny mecz dla stoperów, przewiduję jakiegoś karnego dla Korony. Korona zapuszcza się w pole karne rywali niewielką liczbą piłkarzy, przeważnie tylko jednym. Nierzadko uderzają już z pogranicza 16. Ale jest Korzym, który jest i niezły technicznie, i dynamiczny, i silny, i umie się przewrócić. Plus jest taki, że obronę mają cieniutką, jak długo nie będziemy się upierali przy wrzutkach górą, kilka błędów powinni popełnić. Kiercz, Malarczyk, Kijanskas- któryś z nich pewnie wystąpi, każdy to koń trojański. Na bocznych można wymuszać kartki, bo Golański to niespotykany tępak i prymityw (np. nie wiem, czy pamiętacie jak wyhaczył Kirma w zeszłym sezonie na ŁKS-ie. Jak go się potem złapało w korytarzu, to bluzgał jak szewc i twierdził, że nie ma mowy o kartce, chociaż kosa była ewidentna i złośliwa). Z kolei Lisowski to taki typ, co z*pierdala na d*pie, ale nogi mu za wysoko fruwają - coś jak Kaczmarek z Widzewa. Jak ktoś mu się zgodzi podłożyć pod noż, to wykartkowanie go nie powinno być szczególnie trudne. O organizacji gry nic nie napiszę, bo ich za mało widziałem, ale ważny wydaje się Jovanović - dużo piłek zbiera.

Jackie 06.11.2012 21:14

Panowie, z nami macie pewne 3 pkt. Ja sobie nie wyobrażam innego scenariusza. Chyba nikt nie ma wątpliwości jaki prezent od Was otrzymaliśmy 6 maja. 3 punkty zostają w Krakowie.
Ps. Sorry za offtop w temacie o meczu z Koroną ;)

Baala 06.11.2012 21:50

Nie wiem jak zagramy bo będzie to mecz kopania po nogach i głowach z obu stron, ale chciałbym widzieć obrone taką:
Jaliens-Jovanovic-Chavez-Bunoza

Według mnie nie ruszać Jaliensa w chwili obecnej z prawej strony bo ostatnio wygląda na tle drużyny nie najgorzej. Bunoza na lewej też w porównaniu do innych pozycji daje radę. Jovanovic dość słabo ostatnio wyglądał na boku więc powinien dostać szansę na środku. I nie rozumiem czemu tam sprawdzany właściwie wogóle nie był. Całe szczęście że Korona ma typowych drwali z przodu Korzym który może co najwyżej przyczepy przepychać czy starego Żewłakowa który tylko głową potrafi grać bo jest mega wolny. Jedynie właśnie boki Korony są groźniejsze więc na bokach nie powinniśmy mieszać.

silver03 06.11.2012 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1285412)
Jaliens-Jovanovic-Chavez-Bunoza

Gramy qrwa bez środka obrony :D

jacekbum 08.11.2012 14:35

Melikson podobno nie zagra więc trzeba zmienić skład.
Proponuję Quioto na skrzydło

Pareiko
Jovanovic* Jaliens Chavez Bunoza
Sobolewski Wilk
Szewczyk Chrapek Quioto
Boguski

*jeżeli zdrowy
Miałem dać Uryge na stopera ale nie zagra dlatego Jaliens Chavez na stoperze natomiast Jovanovic jeżeli zdrowy niech dostanie szanse i ją wykorzysta.
W drugiej połowie Iliev za Szewczyka na 30minut + gdyby Chrapek nie dawał rady z rozegraniem to Garguła w drugiej połowie.

Nastawić się na odbiór i kontry

syryls 08.11.2012 15:59

Korona "nie umie grać w piłkę", oczywiście nie dosłownie chodzi mi o to że to typowe walczaki, i trudno będzie w środku pola, więc ja wystawiłbym 3 ŚP(Sobolewski, Wilk, Chrapek albo Uryga), a później w trakcie przerwy zmienić któregoś z nich, kiedy to Kielczanie trochę opadną z sił można by wprowadzić na boisko szybkiego Quioto czy Ilieva a mecz zacząć spokojnie bez strat w środku pola. Postawiłbym na Genkova, a z początku Ilieva/Quioto i Boguskiego.
Brakuje nam skrzydłowego lewonożnego... Praktycznie w samej kadrze mamy tylko chyba 2 zawodników, w dodatku grających w obronie. Od meczu z Bełchatowem nie zdobyliśmy bramki z SFG(chociaż wogóle to nie mamy ich za wiele). Liczę na 1 pkt, nie chcę się poźniej zawieść w przypadku przegranej więc na nie wiele liczę

FraMat 08.11.2012 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1285606)
Od meczu z Bełchatowem nie zdobyliśmy bramki z SFG

Mecz z Legią nie liczy się rzecz jasna
:P

wolfy 08.11.2012 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jacekbum (Post 1285598)
Pareiko
Bunoza Jaliens Chavez Jovanovic*
Sobolewski Wilk
Szewczyk Chrapek Quioto
Boguski

Bunoza który gra najlepiej na lewej obronie pogra na prawej, Jaliens który jest najlepszy na prawej jako stoper. Gości którzy permanentnie nie łapią się do składu (Szewczyk, Chrapek, Quioto) wstawiamy do pomocy.

To ja jeszcze proponuje Miśkiewicza na atak. A co!?

mikolajdrew 08.11.2012 23:15

Miśkiewicz powinien wskoczyć do składu na ten mecz. chciałbym, żebyśmy wygrali z Koroną, ale remis w tym spotkaniu może być naprawdę wielkim sukcesem.

Adenalix 08.11.2012 23:44

Dobra drużyna potrafi wygrać gdy nie jest w formie. W miarę ogarnięta drużyna przynajmniej nie przegra nawet, gdy mecz nie układa się po jej myśli i rywal jest lepszy. My za to potrafimy przegrać mecz w którym przeciwnik również gra piach. Pozwalamy sobie narzucać styl gry i jesteśmy bezbarwni jak lakier do paznokci mojej Żony.

Możemy spodziewać się wielu prowokacji i gry faul najbardziej finezyjnie grającej drużyny z najbardziej wietrznego regionu w Polsce. W związku z tym trzeba wystawić zawodników charakternych, którzy przeciwstawią sile siłę, którzy będą od zamiatania ulic i 2-3 skrzypków do gry na tych ulicach. Skoro Maor ma nie grać, skrzypkiem mogą być Boguś, Szewczyk, Ivica lub Quioto. Łukasz G. nie jest ani skrzypkiem ani robolem. Nasi pozostali napastnicy nadają się bardziej do zamiatania niż wirtuozerskiej gry. A i tak wszystko będzie zależało od obrony gdzie mamy wybór między dżumą a cholerą. No bo w sumie Jovanoic, Chavez i Uryga zagrali razem w tym sezonie z 200 minut... A przynajmniej jeden z nich musi zagrać w podstawowym składzie. Do tego Duńczyk i nieszczęście gotowe. W sumie daje to jakieś 2-0 dla korony i obym się mylił... Bardziej liczę na przełamanie ze Śląskiem. Mój typ: Pareiko-Jaliens,Chavez,Bundoza,Fredriksen-Szewczyk,Sobol,Wilk,Chrapek,Iliev-Boguski. Skład węgla i papy. Ale pewnie możemy liczyć, że od pierwszych minut zobaczymy Łukasza G., a Szewczyk obejrzy mecz z trybun. Bardzo bym chciał zwycięstwa Wisełki, ale po prostu na papierze brak nam argumentów przeciw każdemu, a więc i koronie.

Wojtas 08.11.2012 23:48

Szykuje sie jak zawsze kopanina z ciosami karate,byly prostaki z Widzewa to teraz bedą ci z Kielc.
Az mi szkoda Maora ,ale jak nie zagra to moze nawet i lepiej.Wynik pewnie bedzie niezaciekawy.

funkykoval 09.11.2012 09:56

W Koroniie prawdopodobnie nie zagrają Vuković i Korzym - 2 zawodników, którzy ostatnio najbardziej zaszli nam za skórę
Obstawiam festiwal kartek - u nas pewniakiem jest Wilk, Sobol i Genkov (jeśli zagra)
Zastanawiam się dlaczego klub nie odwołał się od ostatniej kartki Wilka na WIdzewie, ale widać w klubie trwa festiwal bałwanów - po co zajmować się istotnymi sprawami jak można wypuszczać plotki o zatrudnieniu fenomenalnego Japończyka.
Ogólnie będzie kolorowo, ktoś walnie bramkę ze stałego fragmentu gry (u nas obstawiam gargułe) i na tym się skończy kopanina na poziomie 3-4 ligi

jacekbum 09.11.2012 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1285667)
Bunoza który gra najlepiej na lewej obronie pogra na prawej, Jaliens który jest najlepszy na prawej jako stoper. Gości którzy permanentnie nie łapią się do składu (Szewczyk, Chrapek, Quioto) wstawiamy do pomocy.

To ja jeszcze proponuje Miśkiewicza na atak. A co!?

Bunoze dałem na lewą obrone...

Jaliens poszedł na środek obrony z prostych przyczyn mamy braki kadrowe nie gra Głowacki Czekaj a nawet Uryga (którego początkowo chciałem dać na środek obrony jednak gra w reprezentacji)

Nie mam zamiaru wstawiać do składu Frederiksena który w każdym meczu gra dno dlatego na lewej obronie Bunoza a Jaliens na środek z Chavezem bo brakuje nam stoperów i w takim wariancie Jovanovic na prawą obrone.

Co do pomocy to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest Chrapek niz Garguła ,Chrapek nigdy nie gra gorzej od Garguły a szans dostaje zbyt mało.

Szewczyk i Quioto na skrzydłach z prostych przyczyn Melikson nie gra ,Iliev nie wytrzyma znowu całego meczu dlatego lepiej aby od pierwszych minut szarpał Szewczyk a Iliev wszedł w drugiej połowie tak jak napisałem.

Mam nadzieję,że po mojej argumentacji nie wyskoczysz już z debilnym tekstem o Miśkiewiczu w ataku.

wolfy 09.11.2012 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1285705)
Zastanawiam się dlaczego klub nie odwołał się od ostatniej kartki Wilka na WIdzewie, ale widać w klubie trwa festiwal bałwanów - po co zajmować się istotnymi sprawami jak można wypuszczać plotki o zatrudnieniu fenomenalnego Japończyka.

Nie odwołali się?! Przecież to było na 100% do wygrania, bo faulu Wilka nie było (na powtórkach ewidentnie widać, że to on był faulowany)!

Bednarz to kawał ... Zamiast układać pytania dla siebie na najbliższy wywiad czy też testować jakiś pajaców - mógłby dopilnować bieżących spraw.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jacekbum (Post 1285722)
(...)

Bunozę zapisałeś na prawej obronie (dopiero teraz poprawiłeś).
Jaliens gra dobrze na prawej, słabo na stoperze - nie rozumiem zmiany.

Wymieniona trójka naprawdę nie pokazała nic.

funkykoval 09.11.2012 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1285751)
Nie odwołali się?! Przecież to było na 100% wygrania, bo faulu Wilka nie było (na powtórkach ewidentnie widać, że to on był faulowany)!

Bednarz to kawał ... Zamiast układać pytania dla siebie na najbliższy wywiad czy też testować jakiś pajaców - mógłby dopilnować bieżących spraw.

No cóz za tego beznadziejnego Valcxa od kartki notabene Wilka w meczu z Polonią się odwołaliśmy - skutecznie.
Z Widzewem byłoby podobnie, ale trzeba jeszcze złożyć wniosek - a to dla naszego najlepszego prawnika wśród piłkarzy niestety za dużo....

Wilk ma dalej 3 kartki żółte na koncie i w meczu z Koroną dostanie kolejną.

2 kartki w meczu z Piastem + 1 za Widzew.....
Rzuciło mi się w oczy jak pięknie wykartkował nas Borski - 4 obrońców = 4 żółtka..

arti 09.11.2012 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1285766)
No cóz za tego beznadziejnego Valcxa od kartki notabene Wilka w meczu z Polonią się odwołaliśmy - skutecznie.
Z Widzewem byłoby podobnie, ale trzeba jeszcze złożyć wniosek - a to dla naszego najlepszego prawnika wśród piłkarzy niestety za dużo....

Wilk ma dalej 3 kartki żółte na koncie i w meczu z Koroną dostanie kolejną.

2 kartki w meczu z Piastem + 1 za Widzew.....
Rzuciło mi się w oczy jak pięknie wykartkował nas Borski - 4 obrońców = 4 żółtka..

Pewnie za złożenie wniosku trzeba zapłacić stówkę czy dwie.
A jak wiadomo bednarz ma przede wszystkim ciąć koszty...:lol:

ArturBarlinek 11.11.2012 09:46

Panowie, spojrzałem na tabelę, choć w tym sezonie chyba wolelibyśmy na nią nie patrzeć...

powiem wam tylko, że to już przepaść :( nie sądziłem, że jest aż tak źle:(

szkoda, ale zawsze za Wisłą ;* na dobre i na złe :)

pluti1906 11.11.2012 09:58

Jeśli chodzi o tabele to jak wygramy mamy 14 pkt a Legia 24 pkt więc czy to taka przepaść 10 pkt??? Chyba jeszcze nie . Myśle że nasi kopacze w końcu się przełamią i zaczną punktować. Spokojnie czekajmy bo chyba gorzej już być nie może:D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl