![]() |
Po tym co pokazuje Korona w ostatnich 2 kolejkach nie wróże nic dobrego. A my zagramy z przemeblowaną obroną. Pora dać szanse grać Chrapek, Szewczyk i Miśkowi. Remis stawiam w ciemno.
Pora juz odstawić do ME Iliev,Garguła. |
Z dość dobrego źródła słyszałem, że Kulawik nie za bardzo widzi w składzie młodych Szewczyka, Chrapka, dziwne bo przy Czawim Gargule i Ilievie wcale nie wypadają słabiej.. Jednemu z młodych Kulawik kazał się po porostu spakować i spadać do młodej także zobaczymy co to z tym będzie.
|
Kulawik zaczyna wręcz tragicznie. Stawia na Gargułę. Pozbywa się Szewczyka i Chrapka. Zamiast na Chaveza, stawia na Frederiksena. Ogólnie rzecz mówiąc coraz gorzej. Coraz bardziej życzę sobie aby pozbyć się go z Wisły. Widać było jego kunszt w ME i powoli widać jego kunszt w Ekstraklasie. Czyli mówiąc po męsku: GÓWNO. Kulawik jest u nas na trenerce tylko ze względu na wiślacką przeszłość.
Jeśli następny mecz przegramy ( co jest raczej pewne), zagra Frederiksen i Sikorski a nie zagra choćby minuty Chrapek bądź Szewczyk, to mam gorącą prośbę do zarządu aby w przerwie zimowej pozbyć się tej trenerskiej ciapy raz na zawsze. |
Cytat:
pożyjemy zobaczymy , ale ja bym tego nie brał za pewnik czy to przypadek że Chavez nie rozegrał dobrego meczu od 1,5 roku? Cytat:
|
Cytat:
Skąd pewność, że Chavez który ostatni mecz rozegrał bodaj z Polonią Warszawa nie będzie bezmyślnie faulował i będzie czuł grę? Jakaś musi być przyczyna takiego stanu rzeczy, że mimo tego że zmienił się trener Chavez nadal nie łapał się do meczowej osiemnastki. Szczerze nie widzę go w niedzielnym meczu. Czy będzie musiał wyjść na boisko tego nie wiem, na pewno znajdzie się w kadrze. Jovanović - Jaliens, Bunoza - Frederiksen? Równie dobrze i tak może wyglądać nasza linia obrony. Ale jak nie będzie w niej Chaveza to będzie Frederiksen, który jak gra każdy widzi. |
ostatnio Osman miał idealny moment by wejśc na plac i pokazać sie kibicom. Skoro jednak trener wybiera słąbego Dunola to jak beznadziejnie musi sie prezentować Osman ?
Pareiko - Jovanovic,Jaliens,Bunoza,Dunczyk - Wilk, Sobolewski, Melikson, Boguski,Genkow,Ivica p.s. Framat chyba zapomniał jak prezentuje sie Chavez, skoro pisze o bezmyślnych i nieskutecznych faulach. Zapomniał też o tym że Chavez nie potrafi kopnać piłki prosto i moze też dlatego nie gra, bo nasza gra opiera sie na operowaniu piłką od stoperów a nie graniu dzidy. Chavez którego zapomiętałem to idealny pilkarzy tylko jako plaster. |
Cytat:
|
Cytat:
Ludzie, skończcie z tym burackim odstawianiem do ME. Jakiś kretyn zapoczątkował taką modę, a wszyscy to podłapali. Napchajcie ME starymi dziadami jak Iliev czy Garguła, a później płaczcie, że młodzież nie umie grać w piłkę. W pierwszej kolejności nie będący w formie zawodnicy powinni lądować na ŁAWCE REZERWOWYCH, a do ME tylko w sytuacji, w której nie mieszczą się w kadrze meczowej. W jakiej formie by nie był taki Iliev, to ŻADEN z naszych piłkarzy z ME nie zasługuje, żeby siedzieć w jego miejsce na ławce rezerwowych. |
Cytat:
Jak zgramy z Koroną otwarty futbol to będzie kolejna porażka. Przy obecnej formie naszych piłkarzy tylko taktyka "obrona Częstochowy + kontra". I może się uda wywieść jakieś punkty. |
Trzeba pozwolić Koronie zaatakować i kontrować, pewnie znowu ich murawa będzie bardziej brązowa niż zielona
|
Kolejny mecz o spokojną zimę. Mój skład na mecz z zakompleksionymi z Kielc.
Pareiko Jaliens (PO) Bunoza, Jovanović (środek) Piwowarczyk Boguski, Wilk, Chrapek, Fredriksen (lewa pomoc) Melikson, Sikorski Fredriksen gra masakrę z tyłu, ale z przodu daje więcej niż Iliev ostatnio. Niech zagra na lewej pomocy:) Z przodu chłop do biegania i walki (Sikorski) i 1 od gry (Melikson). Na lewej obronie ktokolwiek z ME, gorzej niż Fredriksen sie nie da. Z prawej Jaliens. Holender gra lepiej z boku niż na środku. Środek Bunoza Javanović i jakoś to będzie. No i gramy z kontry... a nóż coś wpadnie:D |
Cytat:
Grajki nie muszą na to pozwalać, bo gówno mają do powiedzenia na boisku. Tranwestyta Kosecki ich robi jak chce to i Korona powinna się po nich przejechać. |
Niestety nawet z Koroną o punkty nie będzie łatwo. Niby kiepsko punktują, ale Górnikowi przez 40 minut stawiali twarde warunki i mogli nawet prowadzić. Dostali dwie bomby dopiero kiedy Górnik przyspieszył. Potem ograli Pogoń, ale ją tłuką prawie wszyscy od czasu kiedy Edi musi grać na szpicy, bo nie ma innego napastnika. A Polonia znów się z nimi męczyła.
To będzie cholernie trudny mecz dla stoperów, przewiduję jakiegoś karnego dla Korony. Korona zapuszcza się w pole karne rywali niewielką liczbą piłkarzy, przeważnie tylko jednym. Nierzadko uderzają już z pogranicza 16. Ale jest Korzym, który jest i niezły technicznie, i dynamiczny, i silny, i umie się przewrócić. Plus jest taki, że obronę mają cieniutką, jak długo nie będziemy się upierali przy wrzutkach górą, kilka błędów powinni popełnić. Kiercz, Malarczyk, Kijanskas- któryś z nich pewnie wystąpi, każdy to koń trojański. Na bocznych można wymuszać kartki, bo Golański to niespotykany tępak i prymityw (np. nie wiem, czy pamiętacie jak wyhaczył Kirma w zeszłym sezonie na ŁKS-ie. Jak go się potem złapało w korytarzu, to bluzgał jak szewc i twierdził, że nie ma mowy o kartce, chociaż kosa była ewidentna i złośliwa). Z kolei Lisowski to taki typ, co z*pierdala na d*pie, ale nogi mu za wysoko fruwają - coś jak Kaczmarek z Widzewa. Jak ktoś mu się zgodzi podłożyć pod noż, to wykartkowanie go nie powinno być szczególnie trudne. O organizacji gry nic nie napiszę, bo ich za mało widziałem, ale ważny wydaje się Jovanović - dużo piłek zbiera. |
Panowie, z nami macie pewne 3 pkt. Ja sobie nie wyobrażam innego scenariusza. Chyba nikt nie ma wątpliwości jaki prezent od Was otrzymaliśmy 6 maja. 3 punkty zostają w Krakowie.
Ps. Sorry za offtop w temacie o meczu z Koroną ;) |
Nie wiem jak zagramy bo będzie to mecz kopania po nogach i głowach z obu stron, ale chciałbym widzieć obrone taką:
Jaliens-Jovanovic-Chavez-Bunoza Według mnie nie ruszać Jaliensa w chwili obecnej z prawej strony bo ostatnio wygląda na tle drużyny nie najgorzej. Bunoza na lewej też w porównaniu do innych pozycji daje radę. Jovanovic dość słabo ostatnio wyglądał na boku więc powinien dostać szansę na środku. I nie rozumiem czemu tam sprawdzany właściwie wogóle nie był. Całe szczęście że Korona ma typowych drwali z przodu Korzym który może co najwyżej przyczepy przepychać czy starego Żewłakowa który tylko głową potrafi grać bo jest mega wolny. Jedynie właśnie boki Korony są groźniejsze więc na bokach nie powinniśmy mieszać. |
Cytat:
|
Melikson podobno nie zagra więc trzeba zmienić skład.
Proponuję Quioto na skrzydło Pareiko Jovanovic* Jaliens Chavez Bunoza Sobolewski Wilk Szewczyk Chrapek Quioto Boguski *jeżeli zdrowy Miałem dać Uryge na stopera ale nie zagra dlatego Jaliens Chavez na stoperze natomiast Jovanovic jeżeli zdrowy niech dostanie szanse i ją wykorzysta. W drugiej połowie Iliev za Szewczyka na 30minut + gdyby Chrapek nie dawał rady z rozegraniem to Garguła w drugiej połowie. Nastawić się na odbiór i kontry |
Korona "nie umie grać w piłkę", oczywiście nie dosłownie chodzi mi o to że to typowe walczaki, i trudno będzie w środku pola, więc ja wystawiłbym 3 ŚP(Sobolewski, Wilk, Chrapek albo Uryga), a później w trakcie przerwy zmienić któregoś z nich, kiedy to Kielczanie trochę opadną z sił można by wprowadzić na boisko szybkiego Quioto czy Ilieva a mecz zacząć spokojnie bez strat w środku pola. Postawiłbym na Genkova, a z początku Ilieva/Quioto i Boguskiego.
Brakuje nam skrzydłowego lewonożnego... Praktycznie w samej kadrze mamy tylko chyba 2 zawodników, w dodatku grających w obronie. Od meczu z Bełchatowem nie zdobyliśmy bramki z SFG(chociaż wogóle to nie mamy ich za wiele). Liczę na 1 pkt, nie chcę się poźniej zawieść w przypadku przegranej więc na nie wiele liczę |
Cytat:
:P |
Cytat:
To ja jeszcze proponuje Miśkiewicza na atak. A co!? |
Miśkiewicz powinien wskoczyć do składu na ten mecz. chciałbym, żebyśmy wygrali z Koroną, ale remis w tym spotkaniu może być naprawdę wielkim sukcesem.
|
Dobra drużyna potrafi wygrać gdy nie jest w formie. W miarę ogarnięta drużyna przynajmniej nie przegra nawet, gdy mecz nie układa się po jej myśli i rywal jest lepszy. My za to potrafimy przegrać mecz w którym przeciwnik również gra piach. Pozwalamy sobie narzucać styl gry i jesteśmy bezbarwni jak lakier do paznokci mojej Żony.
Możemy spodziewać się wielu prowokacji i gry faul najbardziej finezyjnie grającej drużyny z najbardziej wietrznego regionu w Polsce. W związku z tym trzeba wystawić zawodników charakternych, którzy przeciwstawią sile siłę, którzy będą od zamiatania ulic i 2-3 skrzypków do gry na tych ulicach. Skoro Maor ma nie grać, skrzypkiem mogą być Boguś, Szewczyk, Ivica lub Quioto. Łukasz G. nie jest ani skrzypkiem ani robolem. Nasi pozostali napastnicy nadają się bardziej do zamiatania niż wirtuozerskiej gry. A i tak wszystko będzie zależało od obrony gdzie mamy wybór między dżumą a cholerą. No bo w sumie Jovanoic, Chavez i Uryga zagrali razem w tym sezonie z 200 minut... A przynajmniej jeden z nich musi zagrać w podstawowym składzie. Do tego Duńczyk i nieszczęście gotowe. W sumie daje to jakieś 2-0 dla korony i obym się mylił... Bardziej liczę na przełamanie ze Śląskiem. Mój typ: Pareiko-Jaliens,Chavez,Bundoza,Fredriksen-Szewczyk,Sobol,Wilk,Chrapek,Iliev-Boguski. Skład węgla i papy. Ale pewnie możemy liczyć, że od pierwszych minut zobaczymy Łukasza G., a Szewczyk obejrzy mecz z trybun. Bardzo bym chciał zwycięstwa Wisełki, ale po prostu na papierze brak nam argumentów przeciw każdemu, a więc i koronie. |
Szykuje sie jak zawsze kopanina z ciosami karate,byly prostaki z Widzewa to teraz bedą ci z Kielc.
Az mi szkoda Maora ,ale jak nie zagra to moze nawet i lepiej.Wynik pewnie bedzie niezaciekawy. |
W Koroniie prawdopodobnie nie zagrają Vuković i Korzym - 2 zawodników, którzy ostatnio najbardziej zaszli nam za skórę
Obstawiam festiwal kartek - u nas pewniakiem jest Wilk, Sobol i Genkov (jeśli zagra) Zastanawiam się dlaczego klub nie odwołał się od ostatniej kartki Wilka na WIdzewie, ale widać w klubie trwa festiwal bałwanów - po co zajmować się istotnymi sprawami jak można wypuszczać plotki o zatrudnieniu fenomenalnego Japończyka. Ogólnie będzie kolorowo, ktoś walnie bramkę ze stałego fragmentu gry (u nas obstawiam gargułe) i na tym się skończy kopanina na poziomie 3-4 ligi |
Cytat:
Jaliens poszedł na środek obrony z prostych przyczyn mamy braki kadrowe nie gra Głowacki Czekaj a nawet Uryga (którego początkowo chciałem dać na środek obrony jednak gra w reprezentacji) Nie mam zamiaru wstawiać do składu Frederiksena który w każdym meczu gra dno dlatego na lewej obronie Bunoza a Jaliens na środek z Chavezem bo brakuje nam stoperów i w takim wariancie Jovanovic na prawą obrone. Co do pomocy to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest Chrapek niz Garguła ,Chrapek nigdy nie gra gorzej od Garguły a szans dostaje zbyt mało. Szewczyk i Quioto na skrzydłach z prostych przyczyn Melikson nie gra ,Iliev nie wytrzyma znowu całego meczu dlatego lepiej aby od pierwszych minut szarpał Szewczyk a Iliev wszedł w drugiej połowie tak jak napisałem. Mam nadzieję,że po mojej argumentacji nie wyskoczysz już z debilnym tekstem o Miśkiewiczu w ataku. |
Cytat:
Bednarz to kawał ... Zamiast układać pytania dla siebie na najbliższy wywiad czy też testować jakiś pajaców - mógłby dopilnować bieżących spraw. Cytat:
Jaliens gra dobrze na prawej, słabo na stoperze - nie rozumiem zmiany. Wymieniona trójka naprawdę nie pokazała nic. |
Cytat:
Z Widzewem byłoby podobnie, ale trzeba jeszcze złożyć wniosek - a to dla naszego najlepszego prawnika wśród piłkarzy niestety za dużo.... Wilk ma dalej 3 kartki żółte na koncie i w meczu z Koroną dostanie kolejną. 2 kartki w meczu z Piastem + 1 za Widzew..... Rzuciło mi się w oczy jak pięknie wykartkował nas Borski - 4 obrońców = 4 żółtka.. |
Cytat:
A jak wiadomo bednarz ma przede wszystkim ciąć koszty...:lol: |
Panowie, spojrzałem na tabelę, choć w tym sezonie chyba wolelibyśmy na nią nie patrzeć...
powiem wam tylko, że to już przepaść :( nie sądziłem, że jest aż tak źle:( szkoda, ale zawsze za Wisłą ;* na dobre i na złe :) |
Jeśli chodzi o tabele to jak wygramy mamy 14 pkt a Legia 24 pkt więc czy to taka przepaść 10 pkt??? Chyba jeszcze nie . Myśle że nasi kopacze w końcu się przełamią i zaczną punktować. Spokojnie czekajmy bo chyba gorzej już być nie może:D
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl