![]() |
Cytat:
Bredzisz .Bredzisz okropnie. Boguski najlepsze lata za sobą ,za to Genkov ma dochodzić do formy . Ciekawe bo zarówno Rafał jak i Bułgar są z 1984 . Boguski nie jest napastnikiem na Wisłę ? Ok, może i prawda ale w jakim świetle stawia to Genkova skoro Rafał wyrównał jego wynik 2 bramek( po połowie rundy) w ciągu 30 minut gry ? Taki Milik czy nawet Saganowski wciąga nosem naszego super hiper napastnika . Genkov powinien wrócić do tego co mu jedynie wychodzi na boisku , czyli do skoku wzwyż. Sikorski to dobry napastnik , potrzebuje się przełamać ale nie wiesz czy się przełamie kiedykolwiek ?.Faktycznie wybitny napadzior ,klękajcie narody . W ogóle to Wisła ma pakę na półfinał LM ale miała złego trenera . Zaiste wszystkiemu winien trener . Oj biedni ci piłkarze , tacy z nich bajeczni zawodnicy ale ciągle rzucają im kłody pod nogi w postaci słabych trenerów . Na ławce mają siedzieć słabsi i basta .Mecz nie jest do dochodzenia do formy .Do formy należy dojść na treningu i wygrać rywalizację .Skoro Genkov siedzi na ławce znaczy , że trener nie jest zadowolony z jego postawy na treningu . Równie dobrze nie dawajmy nigdy na ławkę Orbita bo kiedyś tak ładnie grał w PGE ,wiec w Wiśle kiedyś musi powrócić do starej formy . Natomiast z Serba jest tak wybitny skrzydłowy ,że Kosowski z najlepszych lat w Wiśle wpadłby w kompleksy widząc jak Ivica zajeżdża kolejnego obrońcę swoimi rajdami po skrzydle. |
Tyle że Iliew też najlepsze lata ma za sobą dokładnie tak jak Kosowski, więc takie porównania są bez sensu.
Jeśli już mamy coś zestawiać, to ..Iliew ma lepszą technikę, a Kosowski jest pewnie nadal szybszy, ot różnica, jedna z wielu, Kamil bardziej przebojowy, ale bramek tyle co w Serbii Ivica nasz Kosa by nie strzeli, bo ciężko by sobie go wyobrazić jako króla strzelców. To samo dotyczy, Genkowa i Boguskiego. Genkow to napastnik który strzelał dużo więcej bramek niż Boguski i takie są fakty, Genkow jest skoczniejszy i ma lepsze uderzenie z nogi, ale Boguski jest od niego dużo szybszy i bardziej przebojowy.. to po prostu piłkarze o różnych umiejętnościach i predyspozycjach. Rzecz w tym aby trener wykorzystał nasz pełny potencjał, Probierz spartolił wszystko co było do spartolenia, Kulawik próbuje i już ma jakieś osiągnięcia, niech próbuje dalej. A grać powinni moim zdaniem i Genkow i Boguski i Iliew. Genkow na szpicy, Boguski i Iliew na flankach, Melikson za nimi na środku (może też być system dwójkowy, 2 def. pom., ..oraz 2 of. pom., 2 napastników / czyli Melikson + Iliew, Genkow + Boguski) , a dalej w pomocy jako def. Chrapek i ..Jaliens (lub Wilk), z ławki Garguła i Wilk do pomocy, a w ofensywie z ławki obowiązkowo Quoioto, a dalej w obronie Głowacki, a obok niego ..może Jovanović skoro źle gra Czekaj (może choć na chwilę pojawił by się ponownie Chavez..), a po bokach hmm, Bunoza (choć optymalne dla niego miejsce to środek obrony) i albo Jaliens, a jeśli ten grałby def. pomocnika to pewnie trzeba było szukać innych rozwiązań .. Pamiętać też należałoby o zgraniu więc, zmiany powinny być niewielkie, zwłaszcza w obronie. Ja osobiście w defensywie jedynie zastąpiłbym Czekaja, Jovanoviciem. Jest tak, jak pisałem tu nie raz, mamy kilku niezłych grajków, co sporo potrafią i kilka dziur że aż strach tworzyć jedenastkę, brak bocznych obrońców, zwłaszcza na LO, bo Bunoza to jednak stoper, brak def. pomocnika z prawdziwego zdarzenia co by sie podłączył do gry ofensywnej i brak dynamicznego i bramkostrzelnego skrzydłowego co by rozruszał ofensywę, może Boguski to byłoby takie rozwiązanie na skrzydłowego, a może ..Quioto.. swoją drogą to temat na politykę transferową, bowiem jak brakowało nam 3 piłkarzy minimum (czyli LO, def. pomocnik , skrzydłowy), tak nadal ich nie mamy, bo Frederiksen to nie jest oczekiwany LO na właściwym poziomie, bo Sikorski to nie jest skrzydłowy (ja nie wiem czy to w ogóle jest piłkarz .., może jest tylko się przyczaił nieco ..może na bok obrony, konkretnie na LO, a kto wie, może ..) , a o def. pomocniku widać w ogóle nie myślano. No ale u nas Bednarz był za to odpowiedzialny i .. w sumie wszystko jasne. I co gorsza nadal jest, owszem, pieniądze są ważne (a ściślej u nas ich wielce ograniczona ilość), ale kasa to nie wszystko, ważne są tu też kompetencje., a te jakie są każdy widzi. Upieram się że 3 dobrych piłkarzy poprawiłoby grę Wisły co najmniej o klasę i przesunęło by ją ponownie do walki o MP, a teraz z tym co jest niech Kulawik kroi co się da, byle bez ideologii, zwłaszcza o "polskiej" Wiśle. Jest w niej miejsce i dla Meliksona i Iliewa i dla Genkowa i Boguskiego, ważne aby była z tego drużyna, kolektyw, powtarzalność , jak choćby przy bramkach z ostatniego meczu, bo widać (pamiętając o kadrowych lukach) wykonawców paru niezłych mamy. |
Cytat:
Piszesz , że Boguski jest cienki i strzelał do pustej bramki , Przypomnij sobie bramkę Genkova ze Standardem skoro tak ochoczo przywołujesz ten przykład . Większość bramek Frankowskiego to własnie takie dobitki . Wytłumacz mi jakim cudem wszyscy uważają go za świetnego napastnika . Genkov świetnie spisuje się na pozycji defensywnego napastnika .Niestety taka pozycja oraz funkcja na boisku jeszcze nie znajduje zastosowania w teraźniejszym futbolu. Jak nisko upadła Wisła skoro po takich tuzach jak Żuraw , Kuźba , Franek a nawet Brożek (przez pewien okres) Genkova określa się dobrym napastnikiem . Pamiętam takiego napastnika , zwał się Radovanovic .Wysoki , dobrze grający głową .Jego statystyka w Wisłe to 11 meczy i 3 gole .To jest właśnie poziom Genkova. Bułgar wyżej wymienionym napastnikom co najwyżej mógłby podawać piłki na treningu . Bułgarowi nikt nie gra piłek ?Hmmm to skąd się wzięły te piłki które wystarczyło ponoć dobić do pustej bramki ?Piłkarze Widzewa podali Boguskiemu pod nogi ? |
Cytat:
P.S. Sorry za wielką czcionkę ale to jest tak oczywiste że musiałem to zrobić. |
http://www.youtube.com/watch?v=eWXcDv_T4jg
Zagrać jak tutaj 1:0 dla mnie wystarczy, ogólnie trzeba stłamsić przeciwnika, tak aby nie mógł rozwinąć skrzydeł, nie chce powtórki z Widzewem, gdzie przez 60 minut baliśmy się o wynik |
Cytat:
|
No cóż jak oglądać to takie rzeczy, na okrągło .. mnie tam MP się nie znudziły, ciekaw jestem kiedy kolejne: http://www.youtube.com/watch?v=gX-_y...eature=related , ten sezon zaczął się fatalnie, ale choćby bramki z ostatniego meczu pokazują, że lepsza praca trenera, lepszy klimat i choćby pierwsze (!) schematy gry ofensywnej i może być lepiej.
|
Cytat:
|
lepiej zeby Czarek sie za rozgrywanie nie brał, niech odbiera jezdzi na dupie bo tylko to mu dobrze wychodzi.Im krócej ma piłke przy nodze tym lepiej.
a co do tej akcji to wszystko zjebał Henrikez ktory nie zagrał tak jak powien tylko wsadził swojego chłopa na konia i poszła kontra. Pamiętajcie, że raz na rok to i noga od stołu strzela. |
Przewidywanie tego co się może zdarzyć w kolejnym meczu naszej ligi , to wróżenie z fusów. Jeśli Lech zagra tak jak z Jagą , to myślę , ze szkoda jechać pod Wawel. Tej kopaniny nie dało się oglądać , bo gra Lecha była na poziomie Sucharów Suchy Las.
Jednak każdy mecz w naszej lidze , to inna historia. U nas nie ma niestety pojęcia , że jakiś zespół jest w formie. Bardziej , to przypomina uda się albo i nie... Osobiście wierzę , że nie zagramy w Krakowie takiej kaszany jak z Jagielonią i jakimś cudem uda się wygrać 1-0 z Wiślakami. |
Cytat:
Ach... gdzie np. te czasy kiedy mieliście Dolhę w bramce...;) |
0:0 po nudnym kopanym meczu.
|
Pan Szymon Marciniak to rozjemca piątkowego spotkania pomiędzy Wisłą Kraków a poznańskim Lechem. W tym sezonie jeszcze nie sędziował żadnej z w/w drużyn. Na swoim koncie w bieżącej rundzie ma m.in spotkania w ramach LE ( Lazio - NK Maribor, Genk - Sporting Lizbona)
W poprzednim sezonie Marciniak sędziował Wiśle 4 spotkania: Wisła - Zagłębie 1:0 Wisła - Podbeskidzie 0:1 Wisła - Korona 0:1 Ruch - Wisła 1:0 |
Cytat:
Poznańskie nie grają nic wielkiego, byliby i może do ogrania, gdyby nasi mieli siły biegać dłużej niż 30 minut. A tak nawet jak uda się na początku jakimś cudem coś strzelić, to później na powtórkę z Widzewa bym nie liczył. Jak mamy iść w górę (oj te niczym nie poparte kibicowskie marzenia) to jest to idealny mecz na przełamanie. |
Dzisiejsza "18" wyjątkowo składa się z 19 zawodników, przed meczem zapadnie decyzja kto powędruje na trybuny więc wrzucam 19:
Bramkarze: Sergiej Pareiko, Michał Miśkiewicz Obrońcy: Arkadiusz Głowacki, Kew Jaliens, Michał Czekaj, Gordan Bunoza, Marko Jovanović, Jan Frederiksen, Osman Chavez. Pomocnicy: Michał Chrapek, Radosław Sobolewski, Łukasz Garguła, Ivica Iliev, Maor Melikson, Cezary Wilk Napastnicy: Tsvetan Genkov, Rafał Boguski, Daniel Sikorski,Rommel Quioto. Do kadry włączony został Osman Chavez istnieje prawdopodobieństwo, iż niepewny jest udział któregoś z obrońców by tych w aktualnej kadrze jest najwięcej. Do "18" nie załapali się Michał Szewczyk (dziś odwiedzi sektor rodzinny), Alan Uryga. |
Gdzie mu tam o trola :). Toż to zwykły cherlawy leming.
Jeżeli pyry nie zamurują, to będzie efektowne zwycięstwo i miejmy nadzieję zacznie sie marsz na fotel lidera. |
Kadra Lecha na mecz z Wisłą:
Bramkarze: Jasmin Burić, Krzysztof Kotorowski Obrońcy: Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Luis Henriquez, Tomasz Kędziora, Kebba Ceesay, Ivan Djurdjević Pomocnicy: Aleksandar Tonev, Łukasz Trałka, Szymon Drewniak, Rafał Murawski, Mateusz Możdżeń, Karol Linetty Napastnicy: Vojo Ubiparip, Bartosz Bereszyński, Piotr Reiss Brak Ślusarskiego i Lovrencsicsa |
Na szczescie jest w składzie Melikson - ktos musi w takim meczu napedzac Nasze akcje.
|
Widzę, że padły tu propozycję aby Genkov dziś rozpoczął mecz w pierwszym składzie, były opcję i za i przeciwko tej tezie, inni woleli by zobaczyć Boguskiego.
Teraz zobaczymy co wymyśli trener Kulawik, być może uda mu się ''zaspokoić'' wszystkich kibiców, wystawiając -Genkova i Boguskiego - może to będzie recepta na obronę Kolejorza. Wysoki Genkov, będzie walczył w powietrzu absorbował obrońców Lecha, czym samym zrobi się miejsce dla szybkiego Boguskiego/ Ilieva/ Meliksona. Myślę, że pomysł gry dziś dwa napastnikami byłby dobrym rozwiązaniem. W końcu gramy u siebie i jeżeli chcemy wygrać, narzucić swój styl gry trzeba by zaryzykować i wystawić mniej więcej taki skład: Pareiko - Jaliens, Głowacki, Czekaj, Bunoza - Sobolewski(Wilk), Garguła, Melikson, Iliev - Boguski, Genkov. |
dawno już takiego słabego Lecha u Nas nie było.
imho - skład jak ostatnio, zwycięskiego przede wszystkim sie nie zmienia! Kulawik mówił coś na konferencji ze zmian nie przewiduje. Zresztą, w Lechu i Arboleda i Ceesay dość duże chłopy, dlatego trzeba wypuścić na nich zwinnego grajka a nie ciężkiego małozwrotnego Cwetana który na dodatek był chory. Te fajne 30 minut jak graliśmy z Widzewem, to graliśmy niczym Hiszpanie na Euro, bo raz napasnikiem był Garguła, raz Melikson a raz dziki. I dobrze wygladała gra, bo sie chłopaki wymieniali pozycjami, taki występ chciałbym zobaczyć też dziś. 3-0 i dziękuje. p.s. Gajtkowski pamiętaj jak Ci na imie! |
Panowie! obudźmy się!
1) gramy u siebie! narzućmy więc swój styl gry 2) grajmy otwarcie i do przodu, strzelmy coś w końcu.. 3) jak nie dziś, to kiedy? |
Mój typ na skład:
Pareiko - Jaliens, Głowacki, Czekaj, Bunoza - Sobolewski, Wilk, Boguski, Melikson, Iliev - Genkov |
Równie dobrze można powiedzieć , że dawno tak słabej Wisły nie było. Generalnie nie sądzę , by Lech się bronił , bo nie ma do tego piłkarzy. Jak by nie patrzeć linia pomocy jest ofensywna i sam jestem ciekaw czy zagra np Wilk w miejsce Gergo. Osobiście z Wisłą warto grać skrzydłami a , więc Tonev i właśnie Wilk mi przychodzą na myśl wspomagani Luisem i Kebbą. Jednak tak jak mówię po Lechu można się spodziewać wszystkiego. Od dobrego meczu po przez coś tak fatalnego , że ciężko , to opisać. Powinien być , to dość ofensywny mecz a jak będzie , to zobaczymy za kilka godzin. :}
|
jaki znowu Gergo ? Ten którego nie ma w kadrze, a informacja o tym jest kilka postów wyżej?
jaki ....a Wilk ? Wstałeś, przetarłes oczy napisałes pierwszego lepszego posta i poszedłes spac? |
Genkov jak jest chory to zawsze ..... strzela :);)
|
Dałbym Quioto w podstawowym. Niech pokaże, czy potrafi strzelać i grać w piłkę. Nie teraz, to kiedy?
|
Ja bym tak ustawił:
Pareiko - Jaliens, Głowacki, Czekaj, Bunoza - Chrapek, Wilk/Sobol, Melikson, Iliev - Boguski, Sikorski/Quito I .... po ziemi panowie, po ziemi .... |
Amika slaba i co z tego?
my nie gramy czegos wielkiego,wrecz przeciwnie-kazdy mecz to proba szukania przez Kulawika optymalnego skladu,czyli jesienne sprzatanie po Probierzu. remis zly nie bedzie,ale gramy u siebie,i na R22 zawsze ma wygrywac Wisła wszyscy na mecz! |
NIe wybiera sie ktos z okolic limanowej czy mszany na mecz?? pilne!!
|
Skład będzie pewnie identyczny jak w meczu z Widzewem.
Boguś strzelajac te dwie bramki ostatnio ma szansę się w koncu odblokować na dobre. Nawet Kula nie jest tak głupi,żeby go dzisiaj posadzić na ławie. Ile goli musiałby strzelić chłopak,żeby grać w pierwszym składzie? 5 ? Ja jestem dziś optymistą. Liczę na zajebisty doping,sporo ludzi i 2-0 dla Wisełki ;) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl