Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [3 kolejka] Wisła Kraków - Polonia Warszawa, piątek 31 sierpnia 2012, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8839)

syryls 27.08.2012 10:24

Chrapek się już dawno wykurował, ale Probierz myśli że Garguła z mniejszą siłą chyba nawet od Xaviego ma zapieprzać w defensywie. Chciałbym widzieć Jovanovica na prawej obronie, w naszej lidze słabszy fizycznie Burliga często zostaje objeżdżany.

Pele_94 27.08.2012 10:29

Moim zdaniem powinniśmy dać szansę Chrapkowi, Burasowi, Urydze a nie czekać aż będę mieli po 23 lata i nazywać ich będziemy młodymi talentami, co w naszym kraju jest nagminne. Myślę, że żadny z nich nie zagrałby gorzej od łukasza G.

riv 27.08.2012 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcin19876 (Post 1271818)
a poza tym czemu chcecie żeby grał w pomocy skoro tak dobrze spisywał się jako środkowy obrońca!!! Para Uryga - Głowacki była by naprawdę dobra:-)

Bo to def pom, który może zagrać w obronie a nie odwrotnie. A na jakiej podstawie wstawiam go do składu? Bo Chrapek to bardziej rozgrywający, był ustawiany w Stróżach jako ofensywny pomocnik. W defensywie jest niezły (o ile można stwierdzić po sparingach i kilku meczach w 1 lidze) natomiast Uryga to zawodnik DEFENSYWNY z inklinacjami ofensywnymi - zawodnikiem o takiej charakterystyce był kiedyś Sobolewski i takiego nam potrzeba do pary z Meliksonem czy Chrapkiem. Wilk się nie nadaje bo nie umie grać do przodu, Sobol to już nie ten sam Sobol co kiedyś, transferów następców nie ma, więc nie mamy wyjścia - albo on i Chrapek albo chujowy środek. Chujowy środek = chujowa gra co mogliśmy zaobserwować z Bełchatowem i Podbeskidziem.

raaadek1 27.08.2012 11:18

Bez Garguły i Czekaja można będzie się pokusić o 3 pkt.

syryls 27.08.2012 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez riv (Post 1271834)
Bo to def pom, który może zagrać w obronie a nie odwrotnie. A na jakiej podstawie wstawiam go do składu? Bo Chrapek to bardziej rozgrywający, był ustawiany w Stróżach jako ofensywny pomocnik. W defensywie jest niezły (o ile można stwierdzić po sparingach i kilku meczach w 1 lidze) natomiast Uryga to zawodnik DEFENSYWNY z inklinacjami ofensywnymi - zawodnikiem o takiej charakterystyce był kiedyś Sobolewski i takiego nam potrzeba do pary z Meliksonem czy Chrapkiem. Wilk się nie nadaje bo nie umie grać do przodu, Sobol to już nie ten sam Sobol co kiedyś, transferów następców nie ma, więc nie mamy wyjścia - albo on i Chrapek albo chujowy środek. Chujowy środek = chujowa gra co mogliśmy zaobserwować z Bełchatowem i Podbeskidziem.

Znów Probierz wystawi skład podobny do 2 ostatnich, pewnie jakaś niespodzianka będzie ale niewielka, nie ma co się łódzić Probierz nie ma jaj do wystawiania ich

MichaelMyers 27.08.2012 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez riv (Post 1271834)
Bo to def pom, który może zagrać w obronie a nie odwrotnie. A na jakiej podstawie wstawiam go do składu? Bo Chrapek to bardziej rozgrywający, był ustawiany w Stróżach jako ofensywny pomocnik. W defensywie jest niezły (o ile można stwierdzić po sparingach i kilku meczach w 1 lidze) natomiast Uryga to zawodnik DEFENSYWNY z inklinacjami ofensywnymi - zawodnikiem o takiej charakterystyce był kiedyś Sobolewski i takiego nam potrzeba do pary z Meliksonem czy Chrapkiem. Wilk się nie nadaje bo nie umie grać do przodu, Sobol to już nie ten sam Sobol co kiedyś, transferów następców nie ma, więc nie mamy wyjścia - albo on i Chrapek albo chujowy środek. Chujowy środek = chujowa gra co mogliśmy zaobserwować z Bełchatowem i Podbeskidziem.

Pewny jestes , ze z Chrapkiem i Uryga, nie zagramy jeszcze slabiej, pomyslales co bedzie jak ich wpusci i przegramy z Polonia? Probierz sie nie odwazy grac takimi niedoswiadczonymi pilkarzami, przeciez to nie sa jakies wybitne talenty, zeby mieli Wisle zbawic.Wczoraj wszedl taki Garyga czy jak mu tam, o ktorym we Wroclawiu mowia, ze duzy talent, oddal jeden dobry strzal, ale poza tym mial klopot z przyjeciem pilki, z tymi opiniami lepiej byc ostroznym, bo moze sie skonczyc tak, ze ch.. srodek wymieni na jeszcze bardziej ch.Ja nie mam przeknania do mlodych pilkarzy wychowanych w Wisle, bo tu nie ma szkolenia i nie bedzie, Brud i Czekaj juz pokazali jak nie umia grac w pilke.

syryls 27.08.2012 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichaelMyers (Post 1271882)
Pewny jestes , ze z Chrapkiem i Uryga, nie zagramy jeszcze slabiej, pomyslales co bedzie jak ich wpusci i przegramy z Polonia? Probierz sie nie odwazy grac takimi niedoswiadczonymi pilkarzami, przeciez to nie sa jakies wybitne talenty, zeby mieli Wisle zbawic.Wczoraj wszedl taki Garyga czy jak mu tam, o ktorym we Wroclawiu mowia, ze duzy talent, oddal jeden dobry strzal, ale poza tym mial klopot z przyjeciem pilki, z tymi opiniami lepiej byc ostroznym, bo moze sie skonczyc tak, ze ch.. srodek wymieni na jeszcze bardziej ch.

Chrapka niedoświadczonym nie można nazywać, w 1 Lidze zaliczył 8 asysyt, co jak na młodego rozgrywającego to dobry bilans, że jak sam pisałeś ta się gra kopaninę. Uryga jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem w porównaniu do Czekaja, Alan ma dobrą koordynację, zwinność, wyprowadzenie piłki, jedynie czego mu brakuje to ogrania, a ma prawie 20 lat, to kiedy jak nie teraz.

MichaelMyers 27.08.2012 13:44

Jest duza roznica miedzy 1 liga a ektraklasa,moim zdaniem lepiej by zrobili gdyby wypozyczli tych chlopakow jakiemus Piastowi, Wisla to jest za duza polka na poczatek, walczymy o MP, tu nie ma mozliwosci na testowanie mlodych w czasie sezonu.Gargula tez ma dobra technike, na treningach wyglada ok, tylko jak on gra w meczu, moze i dobrze wygladali przy slabych partnerach, ale jak wyjda na lige, to sie moze okazac, ze ci goscie odstaja tak samo jak Brud.

bonawentura 27.08.2012 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichaelMyers (Post 1271885)
Jest duza roznica miedzy 1 liga a ektraklasa,moim zdaniem lepiej by zrobili gdyby wypozyczli tych chlopakow jakiemus Piastowi, Wisla to jest za duza polka na poczatek, walczymy o MP, tu nie ma mozliwosci na testowanie mlodych w czasie sezonu.Gargula tez ma dobra technike, na treningach wyglada ok, tylko jak on gra w meczu, moze i dobrze wygladali przy slabych partnerach, ale jak wyjda na lige, to sie moze okazac, ze ci goscie odstaja tak samo jak Brud.

Przy takiej polityce kadrowej jaką mamy od lat, w niedługiej przyszłości będziemy musieli odważniej stawiać na wychowanków. Jeśli nie zaryzykujemy, to nasza obecna kadra, która wygląda w tym sezonie na solidnego średniaka rozsypie się jak domek z kart i będziemy musieli bronić się przed spadkiem.

Więc lepiej, by Chrapek w tym sezonie grał, a nie Garguła.

I w meczu z Polonią powinniśmy zagrać piątką w środku pola, bo inaczej to dostaniemy od nich bęcki aż miło...

Pele_94 27.08.2012 13:54

Lepiej zaryzykować i dać im szanse, niż zmarnować chłopaków. Poza tym jak nie teraz to kiedy mamy ich wprowadzać do składu? Jak łukasz G. i Sobol zakończą karierę?

riv 27.08.2012 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichaelMyers (Post 1271882)
Pewny jestes , ze z Chrapkiem i Uryga, nie zagramy jeszcze slabiej, pomyslales co bedzie jak ich wpusci i przegramy z Polonia? Probierz sie nie odwazy grac takimi niedoswiadczonymi pilkarzami, przeciez to nie sa jakies wybitne talenty, zeby mieli Wisle zbawic.Wczoraj wszedl taki Garyga czy jak mu tam, o ktorym we Wroclawiu mowia, ze duzy talent, oddal jeden dobry strzal, ale poza tym mial klopot z przyjeciem pilki, z tymi opiniami lepiej byc ostroznym, bo moze sie skonczyc tak, ze ch.. srodek wymieni na jeszcze bardziej ch.Ja nie mam przeknania do mlodych pilkarzy wychowanych w Wisle, bo tu nie ma szkolenia i nie bedzie, Brud i Czekaj juz pokazali jak nie umia grac w pilke.

Oczywiście, że nie jestem pewny. Za to wiem jak zagramy z Wilkiem/Sobolem i Gargułą. Środek Uryga - Chrapek czy Uryga - Melikson to nasza jedyna szansa na poprawę. Czy się sprawdzi? Nie wiem. Ale głupotą było by nie spróbować i tkwić dalej w obecnej mizerii.

syryls 27.08.2012 14:15

Pamiętam ja Maaskant tłumaczył dlaczego nie stawia na Wilka, wiadomo było że Wilk w grze ofensywnej gra fatalnie, sam nad nim pracował aby się włączał do akcji. Wyglądało to dość nieźle, parę razy Czarek nawet strzelił gola, a teraz to jaoś znikneło, nie atakujemy dużą ilością zawodników tylko Iliev, Melikson, Quioto, Genkov to tyle, 4 na 7-8 obrońców to trochę za mało, ale rezerwowy Ruchu Burliga ani Duńczyk nie atakują, podobnie jak Sobolewski czy Wilk, nawet czasem środkowy obrońca powinien wejść na połowę przeciwnika żeby wspomóc ofensywę. Na dzień dzisiejszy Atak wogóle nie istnieje.

arti 27.08.2012 14:38

Polonia właśnie załatwiła jakiegoś Hiszpana, który zagrał w ub. sezonie 11 meczów w Betisie. Ta Polonia klecona na szybko... Oczywiście jego jakość wyjdzie w praniu, ale k.rwa czemu my tak nie możemy?! Bednarz!!!!!!!!

Towarzysz Generał 27.08.2012 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez riv (Post 1271889)
Środek (...) Uryga - Melikson to nasza jedyna szansa na poprawę.

Środek Sobolewski/Wilk - Garguła zupełnie nie funkcjonuje. Do naszej bramki prowadzi autostrada, a i w rozegraniu za bardzo nam nie idzie. Granie dwójką środkowych pomocników, z czego jednym byłby Melikson byłoby samobójstwem. Przypuszczam, że Probierz doszedł do podobnych wniosków, bo z Podbeskidziem wróciliśmy do 4-5-1.

Chrapek i Uryga zapewne dostaną szansę. Niestety na chwilę obecną nie są gotowi do gry. Jeżeli będą do dyspozycji Probierza to przypuszczalnie będziemy grać w środku trójką Sobolewski/Uryga, Chrapek - Melikson.

Teraz do dyspozycji ze środkowych pomocników są Sobolewski, Wilk, Garguła i Melikson. Obstawiając trzy pozycje wychodzi, że Wilk albo Garguła muszą grać, co w obu wersjach sabotuje naszą grę. Nasz trener na Polonię zapewne zestawi naszą pomoc w następujący sposób: Sobolewski, Wilk - Kirm, Melikson, Iliev, co przy naszej okrojonej kadrze wydaje się jedynym sensowym rozwiązaniem.

Marszałek 27.08.2012 15:21

Polonia klecaona na krętce czy nie, ale wyląda na papierze ciekawie. Zapowiada się ciężki mecz, który trzeba będzie wykopać, o ile Melikson zagra jak z Podbeskidziem. Bo gdy będzie robił różnicę jak z Bełchatowem to mogą być łatwiejsze trzy punkty.

Kluczowe pytanie, czy ten Hiszpan będzie już grać z nami czy nie. Bo jak wyjdzie na murawę to może być nieciekawie, bo facet jest absolutnie nierozpoznany i nie wiadomo jak gra. A gdy dodamy do tego, że ma dobrą wrzutę i minięcie to może być w ogóle pozamiatane. To tak jak z Meliksonem, mało kto wiedział jak gra i kilka meczów minęło zanim znalazło się remedium na jego poczynania.

Sprawę wyniku stawiam otwartą, zakładam zarówno zwycięstwo jak i porażke. Chociaż coś mi podpowiada 0-0.

michalo28 27.08.2012 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1271902)
Kluczowe pytanie, czy ten Hiszpan będzie już grać z nami czy nie. Bo jak wyjdzie na murawę to może być nieciekawie, bo facet jest absolutnie nierozpoznany i nie wiadomo jak gra. A gdy dodamy do tego, że ma dobrą wrzutę i minięcie to może być w ogóle pozamiatane. To tak jak z Meliksonem, mało kto wiedział jak gra i kilka meczów minęło zanim znalazło się remedium na jego poczynania.

Prawy obrońca ma przesądzić o wyniku meczu? Bądźmy poważni...

Moim zdaniem wygramy to 2:0. Polonia wygrała z Lechią na wyjeździe i przegrała z Lechem u siebie. Zwycięstwo w Gdańsku mogło lekko zdziwić, bo w sumie nikt nie wiedział czego tak naprawdę spodziewać się po Polonistach. Wiemy jednak, że Lechia walczy o utrzymanie i taki poziom prezentuje od dłuższego czasu - właśnie poziom dolnej części tabeli. Przegrana z Lechem pokazała jednak, że Polonia to będzie zespół środka tabeli, może w porywach miejsc 5-7. My u siebie nie możemy bać się takich zespołów jak Polonia. Śmieszą mnie komentarze typu: "w najlepszym wypadku z taką grą remis". Czy waszym zdaniem nasza gra wygląda aż tak źle? Ja myślę, że w porównaniu do reszty ligi nie jest aż tak tragicznie, bo przy większej ilości szcześcia w Bielsku (słupek i 1 na 1 Genkova, szanse Ilieva i Kirma) moglibyśmy mieć teraz 6 punktów. Ktoś wyżej boi się Pawła Wszołka. Błagam was, kim jest Paweł Wszołek? Co ma powiedzieć Stokowiec swoim zawodnikom, skoro przyjdzie im zmierzyć się z Meliksonem czy Ilievem? To my w tym meczu jesteśmy faworytem i to my w tym meczu gramy o zwycięstwo, Polonia przyjeżdza tutaj po remis. Także, moim zdaniem zwycięstwo Wisełki. Może nie po łatwym meczu, ale zwycięstwo.

P.S. Nie zapominajmy, że w Polonii Warszawa między słupkami stoi Mariusz Pawełek ;)

wolfy 27.08.2012 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michalo28 (Post 1271914)
Przegrana z Lechem pokazała jednak, że Polonia to będzie zespół środka tabeli, może w porywach miejsc 5-7.

Czyli tak samo jak my.

Bartosz 27.08.2012 16:22

W notowaniach bukmacherów jesteśmy wyraźnymi faworytami:

Wisła Kraków 1.60 X 3.70 Polonia Warszawa 5.30

FraMat 27.08.2012 16:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartosz (Post 1271920)
W notowaniach bukmacherów jesteśmy wyraźnymi faworytami:

Wisła Kraków 1.60 X 3.70 Polonia Warszawa 5.30

Czyli łatwa okazja do zarobku?

Marszałek 27.08.2012 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michalo28 (Post 1271914)
Prawy obrońca ma przesądzić o wyniku meczu? Bądźmy poważni...
i
)

Odpowiem na to traktując Cie poważnie. Bo to poważna dysputa:)

To spójrz jak gra poważny futbol i jaka jest tam rola bocznych obrońców.Nie sądziłem, że na forum sportowym trzeba zwracać uwagę na takie oczywistośc, no ale....

orm 27.08.2012 17:32

Moim skromnym zdaniem sznase 50/50 -- w ogóle trudno coś pewnego powiedzieć o grze i Polonii i naszej, ale Polonia sprawiała lepsze wrażenie w pierwszych meczach.

Ogryzek 27.08.2012 20:06

Jeśli pierwsi stracimy bramkę może być ciężko wygrać mecz, zwłaszcza że kontry Polonia grać potrafi a my atak pozycyjny nie. Jednak jeśli nie stracimy zwyczajowo pierwsi gola możemy powalczyć o 3 punkty.
Ciężki mecz będzie, ale mam nadzieję że Polonia nie wytrzyma siłowo takiej gry przez zawalony okres przygotowawczy a my zaczniemy wreszcie grać od początku.

Po stracie punktów w Bielsku nie możemy pozwolić sobie na kolejną wpadkę jeśli chcemy grac o coś więcej niż miejsca 4-8.

silver03 27.08.2012 20:29

1:0 0:0 0:1, chyba ze Pawełek będzie dla nas bardzo uprzejmy.

Krzysiek311 27.08.2012 20:47

Takie czasu nastały, że drużyny na R22 przyjeżdżają po punkty, a powinno to być jak kiedyś, że każda drużyna przyjeżdżała z workiem na bramki i taka polonia powinna dostać 3 do 0 i cieszyć się, że nie dostała więcej... a nie tak jak teraz...

jcts 27.08.2012 20:52

Do tej pory w żadnym meczu E-klasy nie padły mniej niż dwie bramki, liczę na nie zaniżenie średniej i kilka goli.
Jeśli nie stracimy gola na początku meczu to myślę że będzie dobrze.
Nawet któryś z naszych kopaczy mówił po meczu z Bełchatowem że mieli założenie wyjść i pokazać kto jest gospodarzem, inaczej mówiąc mieli się rzucić GKSowi do gardeł. Nie wyszło, pierwsza minuta i gol dla gości ale jak znowu wyjdą z takim nastawieniem a nie stracą szybko gola to jestem dosyć spokojny o wynik.

michalo28 27.08.2012 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1271931)
Odpowiem na to traktując Cie poważnie. Bo to poważna dysputa:)

To spójrz jak gra poważny futbol i jaka jest tam rola bocznych obrońców.Nie sądziłem, że na forum sportowym trzeba zwracać uwagę na takie oczywistośc, no ale....

Początkowo myślałem, że ironizujesz mówiąc o tak wielkim ewentualnym wpływie Isidoro na przebieg piątkowego meczu. Ale widzę, że niekoniecznie. Otóż, masz oczywiście rację mówiąc, że w poważnej piłce boczni obrońcy mają zadania ofensywne, ale błagam Cię, przede wszystkim mają oni zabezpieczać tyły, a chyba nie sądzisz, że Stokowiec narzuci swoim zawodnikom ofensywny styl w meczu na R22?

ziz99 27.08.2012 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1271902)
...

Sprawę wyniku stawiam otwartą, zakładam zarówno zwycięstwo jak i porażke. Chociaż coś mi podpowiada 0-0.

Jak Probierz wtopi to jego dni w Wiśle mogą być policzone, tym bardziej, że po tym meczu jest przerwa na kadrę. Tak na prawdę to będzie już mecz prawdy dla nas, a w głównej mierze dla naszego trenera.

Polonia wcale nie wygląda tak źle. Z tym co gramy ostatnio to może nas nieźle pogonić.

FraMat 27.08.2012 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michalo28 (Post 1271985)
chyba nie sądzisz, że Stokowiec narzuci swoim zawodnikom ofensywny styl w meczu na R22?

Czemu nie?
Polonia przyjeżdża do średniaka. Czemu miałaby się bronić?

Wojtas 27.08.2012 23:30

Czasy sie zmienily i choc Polonia sklecona z tych co zostali wcale slaba nie jest ,wiec zapowiada sie dobry mecz.

Nasi musza obudzic sie z gra od poczatku bo to jest naprawde przesada ,i trzbeba liczyc na Meliksona

ciekawe czy ich kibice przyjada wszak zbierali sie na wyjazd no nas ,zapraszamy z:D

mitmichael 28.08.2012 05:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1271993)
Czemu nie?
Polonia przyjeżdża do średniaka. Czemu miałaby się bronić?

Raczej trzeba bylo napisac sredniak przyjezdza do sredniaka. To My gramy u Siebie i to My powinnismy darzyc do wygrania spotkania a nie rywal.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl