Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [21 kolejka] Wisła Kraków - Lech Poznań - 9 marca, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8623)

krasny 05.03.2012 10:28

Małecki nie może być poza prawem. Skoro sami piłkarze się wkurzali na Małeckiego i pomoże to oczyścić atmosferę w szatni, to Mały powinien odpokutować do końca sezonu poza zespołem. Nie może być tak ze bedzie robił co tylko chce i wszystko będzie mu wybaczone.

Co do grania "krakowska piłka vs kopanie do przodu" to sorry, ale w tym momencie potrzebujemy punktów a nie pięknych widowisk. Zresztą myślę, ze jesli uda sie strzelić bramke do przerwy przeciwko murującemu sie przeciwnikowi, to dalsza czesc meczu będzie dużo ladniejsza w naszym wykonaniu.

Liczę na 3 punkty z Lechem, nieważne w jakim stylu!

it 05.03.2012 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OpEnTaNy (Post 1227325)
jesli chcemy myslec o wygrywaniu to Mały musi wrocic do skladu. No chyba ze wierzymy dalej w umiejetnosci Kirma :]

Czy w ostatnim meczu grał Małecki?
Czy w ostatnim meczu grał Kirm?
Czy wygraliśmy ostatni mecz?

Odpowiedź na te pytania powinna Ci delikatnie zwrócić uwagę na pewną nielogiczność twojego posta ;)

OpEnTaNy 05.03.2012 10:51

Czy nastepny mecz tez gramy z przecietna w tym sezonie Lechia? ;)

borys 05.03.2012 10:55

Gramy z niemal tak samo przecietnym w tym sezonie Lechem:)

it 05.03.2012 10:57

Jasne że nie, natomiast rozbawiło mnie samo sformułowanie. Zresztą jeśli wygramy kolejne mecze bez udziału Małeckiego, to i teza się posypie nieco, prawda? :]

rasel1906 05.03.2012 11:10

Majwazniejsza cecha kary nie jest jej wymiar ale nieuchronność Malecki musi odpokutowac swoje winy. Zwolniono Moskala i prowicimy Malego. Przeciez to bedzie jasny sygnal do tego ze moze robic co mus sie zywnie podoba. Nie wyorbrazam sobie innego scenariusza niz dyskwalifikacja do konca sezonu. Koniec i kropka.

OpEnTaNy 05.03.2012 11:10

Wisła jest tak samo przecietna jak Lech. Mamy taka mozliwosc rotacji skladem i zmiennikow ze mozemy jeszcze pol skladu odsunac od druzyny...
Nie jestem wielkim fanem "talentu" malego ale zespolowi ktory walczy jeszcze o MP przydalby sie taki zmiennik.
Tak jak gramy w tej chwili nie zdobedziemy MP. Ja mam w pamieci mecz Z Standardem Zaglebiem i Korona to ze Wisla wygrala z tak slabo Lechia to wcale nic nie znaczy. Pozdrawiam te osoby ktore uwazaja ze jak zmienilismy trenera i taktyke to zaczniemy wygrywac :)

jajnik22 05.03.2012 11:21

wystarczy ze lech uruchomi Rudnieva i wisla ma dupe zbita..

borys 05.03.2012 11:31

Nie zgodze sie. Zmiana taktyki i trenera w obecnej sytuacji moze pomoc. Poprzedni system gry wprowadzany przez Maskaanta nieco podrasowany przez Moskala na Polska Lige i i na posiadanych wykonawcow byl poprostu zbyt ambitny.
Mamy 2 napastnikow, z ktorych jeden potrafi odgrywac tylem do bramki i nie ma ani szybkosci ani techniki a drugi zyje z podan i tylko wykancza akcje. Osobno w grze kombinacyjnej to sie nie sprawdza.
poza tym mamy 2 pilkarzy robiacych naprawde roznice Meliksona i Ilieva z tym ze ten drugi moze grac nieco wiecej niz 1 polowe. Jest jeszcze Jovanovic ktory od czasu do czasu blysnie ale nie zawsze. I to wszystko czym mozemy sie szczycic przed przeciwnikami.
Pozostali sa zawodnikami nie wybijajacymi sie zanadto nad innych grajacych w T-ME. Dodatkowo mamy wielka rotacje w obronie, no i ta formacja jest bardzo nie pewna. Pareiko tez obnizyl znaczaco loty.

Chcielismy grac utrzymujac sie przy pilce, krotkimi podaniami, nie wyszlo bo mamy dziurawa obrone i ani jednego kreatywnego napastnika oraz sredni srodek.

Ktos to juz pisał skonczyly sie czasy szermierki czas na chlopow z widlami. Do barcelony wrocic mozemy jak beda wykonawcy ale na to sie nie zapowiada.

Proud 05.03.2012 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borys (Post 1227335)
Gramy z niemal tak samo przecietnym w tym sezonie Lechem:)

Czyli to będzie mecz dwóch mocno przeciętnych zespołów.

borys 05.03.2012 11:43

Zdecydowanie tak.

Moze mamy jedna przewage, z tego co pisali o Jose Marii Bakero to straszny opierdalacz byl i moze jestesmy lepiej fizycznie przygotowani.

A tak poza tym to oni maja Rudnieva/Stilica a my Meliksona/Ilieva a poza nimi tak jak pisalem nic ponad stan.

goldyyy 05.03.2012 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borys (Post 1227350)
Zdecydowanie tak.

Moze mamy jedna przewage, z tego co pisali o Jose Marii Bakero to straszny opierdalacz byl i moze jestesmy lepiej fizycznie przygotowani.

A tak poza tym to oni maja Rudnieva/Stilica a my Meliksona/Ilieva a poza nimi tak jak pisalem nic ponad stan.

Sęk w tym, że na ten moment nie mamy Maora..

Karlos 05.03.2012 12:39

Maor będzie na 200% gotów do piątku, także spokojnie panowie : )

Marszałek 05.03.2012 12:46

Maor odnosze wrażenie, że jest myślami gdzieś indziej. Ale to tylko takie moje przewrażliwenie. Nie wiem.

Natomiast przychylam się do opinii borysa, że system gry wprowadzony przez Maaskanta i Moskala nie był do końca trafiony. Cechował się co prawda wysoką kulturą gry, myślą, ograniczenim do nimimum chaosu momentami, ale brakowało tego czegoś. A tym czymś byliby odpowiedni wykonawcy. Probierz z tego co widze to nie bawi się w jakieś konwenanse tylko byle do przodu, jak najmniej kombinacji i maja być punkty. Jest to styl improwizacyjno siłowy. Typowy jak na naszą ligę. I z tego co widzę obecni zawodnicy znakomicie się w tym odnajdują. I dlatego uważam ,że zwycięstwo z Poznaniem jest bardziej niż wysoce prawdopodobne. Oglądać się za bardzo tego nie będzie dało ale 3 punkty będą. I to się chyba w tym momencie liczy.

Krotochwila 05.03.2012 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OpEnTaNy (Post 1227333)
Czy nastepny mecz tez gramy z przecietna w tym sezonie Lechia? ;)

Przekonywanie o dużej przydatności piłkarskiej Małeckiego do zespołu traktować można co najwyżej jako kiepski żart. Dawał ostatnio drużynie jeszcze mniej niż Kirm, choć to wcale nie było łatwe.

prezes85 05.03.2012 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1227370)
Maor odnosze wrażenie, że jest myślami gdzieś indziej. Ale to tylko takie moje przewrażliwenie. Nie wiem.

Natomiast przychylam się do opinii borysa, że system gry wprowadzony przez Maaskanta i Moskala nie był do końca trafiony. Cechował się co prawda wysoką kulturą gry, myślą, ograniczenim do nimimum chaosu momentami, ale brakowało tego czegoś. A tym czymś byliby odpowiedni wykonawcy. Probierz z tego co widze to nie bawi się w jakieś konwenanse tylko byle do przodu, jak najmniej kombinacji i maja być punkty. Jest to styl improwizacyjno siłowy. Typowy jak na naszą ligę. I z tego co widzę obecni zawodnicy znakomicie się w tym odnajdują. I dlatego uważam ,że zwycięstwo z Poznaniem jest bardziej niż wysoce prawdopodobne. Oglądać się za bardzo tego nie będzie dało ale 3 punkty będą. I to się chyba w tym momencie liczy.


Probierz po prostu oddał 10% posiadania piłki zyskując w zamian mocniejsze ataki (więcej strzałów i sytuacji).
Odkąd wprowadzono 451 jestem przeciw tej taktyce. Tak można grać jak się ma na skrzydłach Kosowskiego i Błaszczykowskiego i korzystny wynik.

prezes85 05.03.2012 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krotochwila (Post 1227371)
Przekonywanie o dużej przydatności piłkarskiej Małeckiego do zespołu traktować można co najwyżej jako kiepski żart. Dawał ostatnio drużynie jeszcze mniej niż Kirm, choć to wcale nie było łatwe.


W 442 Małecki może grać na swojej ulubionej pozycji czyli cofniętego napastnika. Co nie zmienia faktu iż już nie zagra dla Wisły.

mobik88 05.03.2012 13:37

Witam,

Chciałbym powiedzieć że w obecnej formie Lecha było by porażką nie zdobycie 3 punktów na Reymonta. Musimy ten mecz wygrać.

Ktoś wie z pewnego źródła czy Maor Melikson trenuje z drużyną i będzie gotowy na mecz z Lechem?

P.S. Styl drużyny Moskala i posiadanie piłki przez Wisłę na razie zrobił na mnie większe wrażenie niż styl gry drużyny Probierza.

River 05.03.2012 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jajnik22 (Post 1227341)
wystarczy ze lech uruchomi Rudnieva i wisla ma dupe zbita..

Wystarczy, ze Wisla "wyłączy" Rudniewa i Lech ma dupe zbita.

saklak1906 05.03.2012 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mobik88 (Post 1227403)
P.S. Styl drużyny Moskala i posiadanie piłki przez Wisłę na razie zrobił na mnie większe wrażenie niż styl gry drużyny Probierza.


A na mnie 3 pkt Probierza, i co z tych klepek i posiadania 70/30 jak dostalismy po dupie od Koronty u siebie

Ajax 05.03.2012 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 1227405)
A na mnie 3 pkt Probierza, i co z tych klepek i posiadania 70/30 jak dostalismy po dupie od Koronty u siebie

+1 Probierz zdobył już 42,86% dorobku punktowego Moskala.

Tarann 05.03.2012 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krotochwila (Post 1227371)
Przekonywanie o dużej przydatności piłkarskiej Małeckiego do zespołu traktować można co najwyżej jako kiepski żart. Dawał ostatnio drużynie jeszcze mniej niż Kirm, choć to wcale nie było łatwe.


A ja zmieniłem zdanie co do Małeckiego i się tego nie wstydzę. A zmieniłem tylko ze względu na Probierza.

Bo co to za kara dla naszej gwiazdy siedzieć w domu/knajpie i kasować 30 tyś. za nic czekając na webstera.

Na miejscu Probierza postarałbym się ( po rozmowie z Basałajem i drużyną ) o przywrócenie Małego. A potem pierwszy mecz ława, drugi ława trzeci 89 min na boisko. Jak mu korona nie spadnie z głowy to w następnym od 75 min i ocenić czy grał dobrze zespołowo? Jak tak- następne pół godziny w meczu, jak nie ława, ława, 89 min i tak do bólu.

Pozatym chciałbym zobaczyć jak warknie do Probierza.

pysio 05.03.2012 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tarann (Post 1227434)

Pozatym chciałbym zobaczyć jak warknie do Probierza.

warknąłby i tydzień później Probierza nie byłoby już w Wiśle! Patryk jest Bogiem, ikoną i legendą tego klubu i myślę, że takich Probierzy zjada na śniadanie!

jerry.lii.lewis 05.03.2012 16:11

A może w sprawie Małeckiego TAKIE (życiowe) rozwiązanie ;)
A na poważnie - nie ma mowy o jego powrocie moim zdaniem. Po pierwsze niewychowawcze, po drugie niepotrzebne. Przecież on ostatnio grał kichę jak ta lala.
Wyśmiewany przez część forumowiczów Kirm strzelił 3 gole , a Małeckiego nie znalazłem w klasyfikacji strzelców. To tak, żeby trochę na faktach się oprzeć.

TOMEK 11 05.03.2012 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jerry.lii.lewis (Post 1227444)
A może w sprawie Małeckiego TAKIE (życiowe) rozwiązanie ;)
A na poważnie - nie ma mowy o jego powrocie moim zdaniem. Po pierwsze niewychowawcze, po drugie niepotrzebne. Przecież on ostatnio grał kichę jak ta lala.
Wyśmiewany przez część forumowiczów Kirm strzelił 3 gole , a Małeckiego nie znalazłem w klasyfikacji strzelców. To tak, żeby trochę na faktach się oprzeć.

chyba by kredyt musiał wziąć :rotfl::rotfl:

La Furia Dell' Est 05.03.2012 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mobik88 (Post 1227403)
Witam,

Chciałbym powiedzieć że w obecnej formie Lecha było by porażką nie zdobycie 3 punktów na Reymonta. Musimy ten mecz wygrać.

Ktoś wie z pewnego źródła czy Maor Melikson trenuje z drużyną i będzie gotowy na mecz z Lechem?

P.S. Styl drużyny Moskala i posiadanie piłki przez Wisłę na razie zrobił na mnie większe wrażenie niż styl gry drużyny Probierza.

Styl drużyny Wisły po 2 treningach z trenerem Probierzem....??????????????:shock:-Nie mam więcej pytań......

Drozd 05.03.2012 17:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 1227405)
A na mnie 3 pkt Probierza, i co z tych klepek i posiadania 70/30 jak dostalismy po dupie od Koronty u siebie

To że przez 70% czasu byliśmy Spokojni o tyły. Umiejętność utrzymania się przy piłce to warunek osiągnięcia jako takiego poziomu. Bez tego to nie liga, a okręgówka. Wiadomo,że są mecze kiedy styl się nie liczy, ale na dłuższą metę nic tak nie ugramy.

rafkur 05.03.2012 17:52

Co do Małego to chyba dyskusja bardziej do tematu o naszych zawodnikach. Tym nie mniej - śmieszy mnie jak najwięksi obrońcy Kazka równocześnie są największymi zwolennikami przywrócenia Małego. Przecież to właśnie Mały swoim zachowaniem wbił przedostatni gwoźdź do trumny Kazka...

Co do tematu - bylibyśmy ostatnimi frajerami gdybyśmy nie pojechali u siebie jeszcze słabszego niż my wielkopolskiego tworu. Inna sprawa, że sfrajerowaliśmy się już nie raz w tym sezonie. Nie zmienia to faktu, że ten mecz trzeba najpierw wygrać w głowach żeby potem na boisku było łatwiej. Probierz raczej powinien im dać pozytywnego kopa mentalnego więc jestem raczej optymistą.

PS Podziwiam piewców pięknego stylu. Styl mam gdzieś liczą się punkty. Jak sobie będę chciał wirtuozów pooglądać to na pewno nie będę ich szukał na boiskach naszej ekstraklasy.

soku 05.03.2012 18:02

Może umowią sie na jakis układ typu Wisła dostanie 3 pkt w lidze a Lech przejdzie dalej w PP ;)

tofik 05.03.2012 18:04

Gdyby Lech przyjechał z Bakero byłbym pewny zwycięstwa. A tak ciężko powiedzieć jak nowy trener ich ustawi .Równie dobrze może ich nastawić na krycie się za gardą i czekanie na błędy. Czyli podobny styk jaki preferuje Probierz i tutaj mam wątpliwości czy jak się spotkamy z taką drużyną nie padnie bezbramkowy remis.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl