Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Michał Probierz były trener Wisły Kraków - dyskusje na temat pracy trenera. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8618)

Ajax 01.03.2012 16:29

16:27 oficjalna informacja

aNouc 01.03.2012 16:29

Potwierdzone
http://www.facebook.com/WislaKrakow

Jeszcze tylko Małeckiego przywrócić i mamy komplet.

mihaq 01.03.2012 16:30

http://www.youtube.com/watch?v=XANC_RZj2TY
Obejrzyjcie sobie składak z wypowiedzi Probierza w tym programie. Ten gość wie co mówi i wie co robi. Ukazuje też jakie są realia pracy trenerskiej, jakie ograniczenia, oraz jaki jest sens porównywania polskich trenerów do zagranicznych. Przy okazji sposób jego wypowiedzi i podejście do tematu w tym programie ukazuje sporo z jego charakteru. Jestem za, o ile jest to długofalowe zagranie Cupiała i Probierz dostanie możliwości prowadzenia zespołu bez bzdurnych ograniczeń i klub będzie się rozwijał w stronę profesjonalnego podejścia zgodnego z wizją mniej więcej zaprezentowaną przez Probierza w tym materiale.

sportnh 01.03.2012 16:30

bedzie jakas konferencja dzis?

Watts 01.03.2012 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1225639)
Po kilku kolejnych przegranych bez stylu przypomnisz sobie, że u nas problem nie był w trenerze, ale w kopaczach. A KM to był człowiek, który łączył ten światowy zespół piłkarzy bez umiejętności i charakteru z kibicami klubu Wisła Kraków.

Super. Tyle, że kilka miesięcy temu, gdy zdobywaliśmy MP jakoś nikt nie miał zastrzeżeń do umiejętności i charakteru piłkarzy Wisły. Nie mówiąc już o trenerze. Szanuję Moskala, ale potrzebujemy trenera, a nie legendarne nazwisko na ławce od tego, żeby kibice niezależnie od wyników klaskali i skandowali jego nazwisko. Nie byłem zwolennikiem wymieniania Moskala zaraz, jak na horyzoncie pojawi się nowy, wartościowy kandydat, ale decyzja Cupiała jest jego decyzją i trzeba się z nią pogodzić.

Cytat:

Tak, ja tam mogę iść, ale Ty pewnie nie, bo nigdy nie byłeś na stadionie (pod stadionem) i nie mogłeś się aktywować...
PS Chciałbyś :lol: Czarno-biały świat najlepszy, nie? Sorry, zły adres.

W rozmowach o sprawach czysto sportowych oczekuję merytoryki, a nie lizania się po pyszczkach według ściśle określonej linii poglądów i etykietek, dlatego o wiele bardziej wolę dyskutować z osobami, które są mniej "kumate", ale o piłce wiedzą coś więcej niż tylko "MOSKAL LEGENDA NIE RUSZ KAZIKA BO ZGINIESZ JALIENS LAMEY DZIĘKUJEMY CZEKAJ NAJLEPSZY DAWAĆ BRUDA NA BOISKO POLSKA DLA POLAKÓW
PS. J#@$ ŻYDUW".

Ajax 01.03.2012 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1225656)
bedzie jakas konferencja dzis?

Właśnie trwa

PlacekTSW 01.03.2012 16:32

A miałem taki fajny dzień, a ta wiadomość cały dzień mi zruinowała. 1906% Poparcia dla Kazimierza Moskala!!!

delukas96 01.03.2012 16:33

Już oficjalnie: http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._wisly_krakow/

Ajax 01.03.2012 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PlacekTSW (Post 1225660)
A miałem taki fajny dzień, a ta wiadomość cały dzień mi zruinowała. 1906% Poparcia dla Kazimierza Moskala!!!


O ile szanuje Kazimierza fakty są przeciwko niemu 6 meczy 7 punktów.

Ale jakoś nie skaczę z radości. Pamiętajcie że Kazmierza po sezonie tak czy siak by zwolnili a Probierz ma więcej czasu na przygotowanie do kolejnego sezonu.

No i Smuda idzie do Lecha.

Flegmiasty 01.03.2012 16:37

Bardzo dobra decyzja. Probierz to jedna z największych nadziei trenerskich. W tym sezonie pewnie nic już się nie uda ugrać, może poza PP, ale jest kupa czasu na zrobienie ekipy na przyszły sezon. Osobiście spodziewam się naprawdę sporych zmian w najbliższym czasie. Oby tylko "góra" tym razem dała człowiekowi odrobinkę czasu.

mariutto 01.03.2012 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PlacekTSW (Post 1225660)
A miałem taki fajny dzień, a ta wiadomość cały dzień mi zruinowała. 1906% Poparcia dla Kazimierza Moskala!!!

Też szanuję Kazia, ale Wisła nie wygrała w lidze za jego kadencji.

PlacekTSW 01.03.2012 16:37

Probierz tylko pół roku, nic nie zdziała. Lepiej było zostawić już do końca sezonu Kazia, i wtedy myśleć. Wyniki to nie wina Kazika, tylko napastników i skuteczności, bo grali dobrze.

@UP
Wygrała, ze Śląskiem Wrocław na wyjeździe. TO najgorsze co może być dla grajków, kolejna zmiana trenera.

TymonPRO 01.03.2012 16:37

Alleluja nareszcie :) Uwielbiam Kazia ale do trenowania Wisły to jeszcze nie pora i umiejętności
Lepszego kandydata w Polsce nie było

Teqcontroller 01.03.2012 16:37

Jak twierdzą wtajemniczeni, zatrudnienie tego szkoleniowca może oznaczać osłabienie pozycji prezesa Bogdana Basałaja (są taż tacy, którzy twierdzą, że od lata klub może mieć nowego prezesa). Jesienią Probierz był już całkiem dogadany z Wisłą, ale podobno zrezygnował... wysyłając do Basałaja smsa. Właśnie dlatego Bogdan Basałaj nie palił się do ponownych rozmów z tym akurat szkoleniowcem. Jest więc bardzo prawdopodobne, że sprawa rozstrzygnęła za jego plecami. Podobno także Stan Valckx ma coraz słabsze notowania i pion sportowy Wisły od lipca może zostać przemodelowany.

uuuuuuu w lecie będzię się działo o.O

tofik 01.03.2012 16:38

Kibic to ma klawe życie w Wiśle, ciągła karuzela trenerska, jest ciekawie. Szkoda, że Wisła się w ogóle nie rozwija. Cupiał pociąga za sznurki i bawi się we właściciela.

A Probierz, co on może zdziałać ? Przynajmniej lotnisko i hotele są w Krakowie, ale boisk brak. :)
Będzie to trenr jeden z wielu. Na pewno inny typ jak Maaskant czy Moskal. Raczej fachman, taki bez wizji, co stara się zrobić maksa z tym co ma,dostosować taktykę do piłkarzy itd.

Grisza1 01.03.2012 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mariutto (Post 1225665)
Też szanuję Kazia, ale Wisła nie wygrała w lidze za jego kadencji.

Wygrała mecz ze Śląskiem :)

WiślakMyślenice 01.03.2012 16:38

Od Stana to akurat powinni się od(p)ierd(o)lić.....

Eternit 01.03.2012 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mariutto (Post 1225665)
Też szanuję Kazia, ale Wisła nie wygrała w lidze za jego kadencji.

Śląsk- Wisła 0:1
Wisła- Widzew 1:0

To za czyjej kadencji było? Tak tylko piszę, żeby być w zgodzie z faktami. Peace.

mariutto 01.03.2012 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 1225670)
Wygrała mecz ze Śląskiem :)

A tak, tak, racja.
Lecz to nie zmienia faktu, że Wisła gra coraz gorzej. Kaziu jest super gościem, ale nie szło mu i to dość wyraźnie.

xdarek 01.03.2012 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PlacekTSW (Post 1225660)
A miałem taki fajny dzień, a ta wiadomość cały dzień mi zruinowała. 1906% Poparcia dla Kazimierza Moskala!!!

Popieram Cie w 100% powinni dac jeszcze conajmniej 2 mecze szansy dla Kazika a n9ie tak od razu

Arked 01.03.2012 16:42

Swoją drogą prawdopodobnie wolał Wisłę od Lecha. Niby był z pyrami dogadany, a tu nagle wzięli Rumaka. Teraz już chyba wiemy dlaczego.

mariutto 01.03.2012 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PlacekTSW (Post 1225666)
Probierz tylko pół roku, nic nie zdziała. Lepiej było zostawić już do końca sezonu Kazia, i wtedy myśleć. Wyniki to nie wina Kazika, tylko napastników i skuteczności, bo grali dobrze.

@UP
Wygrała, ze Śląskiem Wrocław na wyjeździe. TO najgorsze co może być dla grajków, kolejna zmiana trenera.

Wiesz, Kaziu mógłby zostać, ale Wisła gra słabo, jeśli nie awansuje do pucharów to budżet klubu będzie marny i nie zespół w obecnym składzie przestałby istnieć.

Uran235 01.03.2012 16:43

Mnie Probierz nie przeszkadza, ma zadatki na niezłego trenera, ale jak się sprawdzi w Wiśle dopiero zobaczymy. W tej chwili bardziej mnie interesuje co ta zmiana oznacza w kontekście dalszej współpracy z Valckxem.

mariutto 01.03.2012 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1225675)
Swoją drogą prawdopodobnie wolał Wisłę od Lecha. Niby był z pyrami dogadany, a tu nagle wzięli Rumaka. Teraz już chyba wiemy dlaczego.

Mówi się, że "transfer" Probierza do Lecha zablokował właściciel Lecha Rutkowski. Nie mylić z detektywem.:D

Sartre 01.03.2012 16:44

Ciekawe jak sobie u was poradzi. Opinię ma taką, że powinien wam jeszcze wybronić MP, ale dotychczasowe osiągnięcia pokazują, że dobrze będzie jeżeli utrzyma pozycję ;) W sumie fajnie, że w końcu Probierz zostanie przetestowany w prawdziwych warunkach - gość nosi się z łatką jednego z najlepszych (najlepszego?) trenera w Polsce, a już na pewno najlepszego trenera młodego pokolenia, a tymczasem nie trenował jeszcze żadnego klubu z poważnymi aspiracjami.

W sumie trudno powiedzieć, czy to dobry moment, ale... chyba tak. Nie jest to za późno, by nie zdążyć wyrobić się na tyle, by powalczyć o LE, a o MP już raczej Wisła w tym roku nie powalczy za bardzo. Probierz będzie miał dużo czasu żeby się zgrać z drużyną i ocenić jakich transferów potrzebuje latem, a kto jest mu zbędny. Jeżeli Probierz się sprawdzi, to w przyszły rok wejdziecie z pełni ukształtowaną pod jego kątem drużyną.

tofik 01.03.2012 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 1225677)
Mnie Probierz nie przeszkadza, ma zadatki na niezłego trenera, ale jak się sprawdzi w Wiśle dopiero zobaczymy. W tej chwili bardziej mnie interesuje co ta zmiana oznacza w kontekście dalszej współpracy z Valckxem.

Jak to co.Wiadomo co robi Cupiał jak nie idzie. Rozpieprza wszystko z fundamentami do gołej ziemi.

cinekw 01.03.2012 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1225671)
Od Stana to akurat powinni się od(p)ierd(o)lić.....

Bo co? Bo ty tak mówisz i tak ma być nie?

Płakał po nim nie będe.

Wertian 01.03.2012 16:46

No to co Panowie i Panie, typujemy że na ile Pan Michał u nas zagości? Ktoś da więcej niż że do końca obecnego sezonu?

rafkur 01.03.2012 16:47

Kazek jeszcze nie jest chyba trenerem na Wisłę. Nie jest złym trenerem ale chyba jest za dobrym człowiekiem. U nas potrzebny jest buc który będzie umiał postawić na swoim. Probierz ma coś z takiego buca właśnie. Nasza kadra wcale nie wygląda tragicznie na tle ligi z Legią włącznie. Trzeba to tylko wziąć za pysk.
Moment na zmianę idealny. Puchary jeszcze można uratować a jest szansa ogarnąć to przez pół roku i od nowego sezonu wrócić na swoje miejsce przynajmniej w lidze.
Kazek moim skromnym zdaniem powinien samodzielnie poprowadzić jakąś drużynę gdzie presja jest mniejsza i gdzie będzie tylko trenerem a nie kumplem. Na Wisłę ma jeszcze czas i myślę, że ten jego czas kiedyś nadejdzie czego mu życzę.

Krotochwila 01.03.2012 16:47

Mam bardzo mieszane uczucia.
Z jednej strony brak jakiejkolwiek stabilizacji i długoterminowej wizji, strategii, przemyślanych ruchów.
Z drugiej ostatni dzwonek, żeby tego sezonu nie zakończyć katastrofą.
Jeśli charakterny Probierz nie zmusi ich do wysiłku, nie potrafi tego zrobić żaden polski szkoleniowiec.

Nie wiem co mam myśleć, czy cieszyć się czy smucić. Dość oryginalny stan.
Dziękuję Panie Kazimierzu za ogrom pracy, zaangażowania i serducho. I za 1/16 LE.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl